Dodaj do ulubionych

To jakiś żart? Strzelnica

08.05.18, 22:07
www.defence24.pl/pierwsza-strzelnica-w-powiecie-otwarta-na-podkarpaciu
www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/pierwsza-strzelnica-mon-w-pawlosiowie/b1ffqgc
Widziałam w tv właśnie. Info było, że na “budowę “ wydali 2 mln zł. Przecież tam jest tylko hałda piachu, namioty i palety. Ja wiem, że robią nas w konia na każdym kroku, ale to już przegięcie.
Edytor zaawansowany
  • taki-sobie-nick 08.05.18, 22:11
    To znaczy, że już wydali 2 mln zł, a doszli do tego etapu budowy. tongue_out

Ciekawią mnie te osoby, które mają pozwolenie na broń. Myślałam, że korzystać ze strzelnicy może każdy i strzelnica broń wynajmuje?

Poza tym wychodzi, że to dla woja i organizacji podobnych, a miało być dla obywateli.
  • jem.gluten 08.05.18, 22:15
    Z pozwoleniem na broń możesz postrzelać bez instruktora, pewnei o to chodzi.
  • olinga 08.05.18, 22:19
    Z podanych informacji nie wynika, że jeszcze coś tam mają robić. Ale gdyby nawet, to na co poszło tyle pieniędzy?
  • ida_listopadowa 08.05.18, 22:21
    Nie rozumiesz? To jest przecież miś na miarę naszych potrzeb!
  • olinga 08.05.18, 22:24
    No tak, głupia ja. Dobrze, że mi uświadomili, że mam takie potrzeby.
  • taki-sobie-nick 08.05.18, 22:26
    olinga napisał(a):

> No tak, głupia ja. Dobrze, że mi uświadomili, że mam takie potrzeby.

Swoją drogą, właśnie mi przyszło do głowy, jakie to absurdalne problemy wmawiają nam producenci czego popadnie, żebyśmy tylko kupili ich badziew.

Namiot to przy tym doprawdy drobiazg, tylko dwóch milionów żal.
  • arwena_11 09.05.18, 07:56
    Bo to chore. Za piasek do piaskownicy z atestem zapłacisz 5 razy tyle jak za ten bez atestu. A są identyczne.
    Zabawka z atestem na plac zabaw - wygląda identycznie jak ta bez atestu - i często jest robiona przez tą samą firmę - a kosztuje też 5 razy drożej.
  • taki-sobie-nick 08.05.18, 22:21
    olinga napisał(a):

> Z podanych informacji nie wynika, że jeszcze coś tam mają robić. Ale gdyby nawe
    > t, to na co poszło tyle pieniędzy?

Przetargi na namiot i palety. Kupa piachu, jak rozumiem, miejscowa.
  • arwena_11 09.05.18, 07:59
    Pewnie ta kupa piachu musiała być z atestem. Tona takiego piachu to ok 350 zł. Bez atestu - coś ok 100?
  • ichi51e 09.05.18, 06:57
    Pewnie na ogrodzenie terenu na tyle porzadne zeby nikt od tylu nie podszedl

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mozambique 09.05.18, 09:51
    tam nie ma ŻADNEGO ogrodzenia, zeby bylo smieszniej
    to po prostu wygląda ja początke kopalni odkrywkowej - wielka pustka piaskowa i w tej pustce taka wykopana niecka na 400m długosci. W tej niecce jest wlasnie strzelnica

--
    by Niezatapialna Armada :
    "Ptak zamachał skrzydłami i odleciał. Czymże , ach czymże byłby bez skrzydeł?"
    Nielotem? Pingwinem, strusiem? Jest wiele możliwości.
    Na przykład Kiwi.
  • mamablue 08.05.18, 22:26
    Ej no, dumy narodowej nie czujesz?
  • olinga 08.05.18, 22:31
    No jakoś nie czuję się patriotką w trj sytuacji wink
  • chicarica 08.05.18, 22:27
    No ale skąd zdziwienie? Robotyka i strzelnica to obecnie największe hiciory jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla niebożąt.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • triss_merigold6 09.05.18, 07:29
    Robotyka była modna już z 10 lat temu.
  • ichi51e 09.05.18, 07:45
    Kodowanie wink kodowanie dla przedszkolakow

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tanebo2.0 09.05.18, 07:01
    Pewnie większość to cena gruntu.
  • lisciasty_pl 09.05.18, 07:41
    Bo ja wiem czy przegięcie... 400 tys. to kosztuje Orlik, a tam też prawie nic nie ma, trochę terenu, płot, światełka
    i kawałek baraku na szatnie. Robocizna ziemna jest droga jak czort, przesuwanie tych hałd ziemi wte i z powrotem
    mogło spokojnie z milion zjeść.
  • joaz 09.05.18, 07:47
    Orlik to kilka warstw podbudowy pod sztuczna nawierzchnię. Ogrodzenie, szatnia, oświetlenie, często tez monitoring. A i za 400 000 zł to pewnie boisko do piłki noznej i drugie do kosza, sitaki
    j
  • biala_ladecka 09.05.18, 08:12
    Zartujesz, czy ci sie zera pomylily?
    Milion na roboty gruntowe? Milion???

--
    I'm a fountain of blood
    In the shape of a girl
  • mozambique 09.05.18, 09:54
    milon to ponoc kosztuje kilometr autostrady ( bez infrastruktury)

--
    Na przykład Kiwi.
  • lisciasty_pl 09.05.18, 10:07
    biala_ladecka napisała:
    > Zartujesz, czy ci sie zera pomylily?
    > Milion na roboty gruntowe? Milion???

Dlaczego by nie? 400m x 20m szerokości x 2m głęboko to 16000m3, licząc że
    to zadupie i że trzeba to trochę poprzewozić tu i tam to pewnie ze 30 zeta/m3 policzyli,
    czyli mamy pół bańki. Do tego te hałdy + jakieś wzmocnienia gruntu dookoła nich,
    jakieś inne dodatkowe roboty i milion się może zrobić. Może i nie musi, ale nie jest
    to jakaś szokująca cena jak dla mnie. Pytanie na co poszła pozostała bańka suspicious
  • ichi51e 09.05.18, 09:59
    Ta nawierzchnia jest koszmarnie droga jesli ma byc dobrze zrobiona. U nas w przedszkolu chcieli zrobic i wychodzily ceny z kosmosu z polozeniem.

--
  • pani-noc 09.05.18, 08:20
    Może w ten koszt wchodzi również zakup broni i amunicji?

Choć oczywiście to może być wałek finansowy. Po ludziach z PISu można się wszystkiego spodziewać.
  • dziennik-niecodziennik 09.05.18, 09:14
    Czy ja wiem czy walek...
    W Koszalinie w ramach budzetu obywatelskiego przeglosowano Park Robina Hooda. Ma to byc przestrzen rekreacyjna z miejscem na postrzelanie z luku, z jakims malym miejscem bodajze na strzelnice sportowa, z wiata i zapleczem do grilla itd. Roboty niewiele wydawaloby sie - wyrownac teren, zepchnac kilka hald ziemi by uformowac strzalochwyty, ogrodzic, zbudowac wiate. Projekt dostal bodajze 450.000zl. Ogloszono przetarg na wykonanie i... NIKT SIE NIE CHCIAL PODJĄĆ. Po drugim ogloszeniu oferte przysłała druga firma, z kosztorysem 580.000zl!! W koncu znalazl sie wykonawca, ale po podwyzszeniu budzetu. Obecnie projekt zuzyl juz chyba 600.000 i dalej nie wszystko jest zrobione. Ostateczne szacunki to ok 750.000zl.
    To jak zwykly parczek do strzelania z luku tyle kosztuje, to moze strzelnica dla broni sportowej i ostrej (co wymaga o wiele wiekszych zabezpieczen) ma prawo kosztowac i tyle?
    Choc dla mnie obie te sytuacje sa po prostu nie do przyjęcia.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • mozambique 09.05.18, 09:55
    tylko ze ja w tej strzelnicy nie widzę ZADNYCH zabezpieczeń ( poza naturalnymi tj tymi usypanymi hałdami)

--
    Na przykład Kiwi.
  • mozambique 09.05.18, 09:58
    z ym ze ja paietam sprzed paru lat info jak to jeden szpital musiał sobie zbudowac podjazd dla karetek , i kosztowało to 170 tys zł !!!!, podjazd taki prosty , na poziomie ulicy , łuk drogi z betonu i wiata nad wejsciem do budynku ( zadne tam podjazdy podziemne czy cus)

--
    Na przykład Kiwi.
  • mozambique 09.05.18, 09:59
    a przeciez za to mozna prosty mały dom zbudować

--
    Na przykład Kiwi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka