Dodaj do ulubionych

Nowa partia

09.05.18, 10:37
Posłanka Scheuring-Wielgus podjęła decyzję o odejściu z Nowoczesnej i demonstracyjnie przecięła swoją legitymację partyjną. W wywiadzie dla TVN24 posłanka wieszczy rozpad Nowoczesnej i powstanie nowej partii liberalnej. Pojawiają się nazwiska Ryszarda Petru, Roberta Biedronia i Barbary Nowackiej. może wreszcie powstanie prawdziwie liberalna partia...
Edytor zaawansowany
  • 1elka26 09.05.18, 10:46
    Przecież już taka partia była - PZPR nazywała się.
  • lady-z-gaga 09.05.18, 10:49
    obecnie nazywa się PiS
  • tanebo2.0 09.05.18, 10:53
    Czyli Pycha i Szmal...
  • 1elka26 09.05.18, 10:57
    Taki macie przekaz? No cóż, jak wszystkim wiadomo zdecydowana większość tzw. "obrońców demokracji" cierpi na pewną przypadłość okreslaną jako "pomroczność jasna".
    Nawet jak biorą łapówki to robią to przez roztargnienie .
  • tanebo2.0 09.05.18, 10:59
    Za to faszyści kradną świadomie ale z ojczyzną i Bogiem na ustach...
  • 1elka26 09.05.18, 11:16
    Może warto pomyślec o konsultacji lekarskiej?
    Nienawiść nie jest zaletą, polecam w ramach terapii lekturę tego artykułu. Poniżej maly fragment:

„Brakiem odpowiedzialności za państwo wykazują się jednak nie tylko politycy PiS. Ci przeciwnicy obozu władzy – politycy opozycji, publicyści, liberalne elity, które z lubością informują świat o tym, że w czasie Marszu Niepodległości w Warszawie maszerowało „60 tysięcy faszystów” po pierwsze kłamią, a po drugie najwyraźniej chyba bardziej nienawidzą PiS, niż kochają Polskę. Nie ma przy tym znaczenia, że ludzie ci sądzą, iż działają w dobrej wierze. Nie ma znaczenia to, czy PiS w istocie gwałci zasady praworządności. Czym innym jest mówienie bowiem o wzroście nastrojów nacjonalistycznych i krytyka PiS, a czymś zupełnie innym informowanie świata o tym, iż w Warszawie jest jak w Norymberdze podczas Parteitagu. Przesada w wymiarze krajowym ośmiesza i powoduje uśpienie ludzi środka i w efekcie pomaga prawicowemu ekstremizmowi rosnąć w siłę – w wymiarze międzynarodowym natomiast budzi najbardziej antypolskie nastroje.”
    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/witold-jurasz-wlasnie-zbieramy-zatrute-owoce-naszego-wstawania-z-kolan/h97vcqh

• tanebo2.0 09.05.18, 11:20
    Najgorsze jest to że niszczycie nasz sojusz z zachodem. Trump ma nas gdzieś. Sprzed nas Putinowi za wódkę. Za to ci na których możemy liczyć na zachodzie czyli Unia to wasz wróg. Mam nadzieję że gdy przyjdą zielone ludziki Putina to nie będą się patyczkować tylko dojadą was na maksa.
  • spanish_fly 09.05.18, 11:22
    Ten sam autor, skoro jego zdanie szanujesz:

"Nie sposób już ukrywać, że polityka zagraniczna PiS jest katastrofalnie zła, nieprofesjonalna i zwyczajnie szkodliwa. Nieudany reset z Białorusią, coraz gorsze relacje z Ukrainą, brak postępów w relacjach z Litwą, kłótnie z Niemcami i Francją, zbędne konflikty z Brukselą - to ledwie początek całego katalogu. Teraz nadszedł czas sporu z USA - pisze dla Onetu Witold Jurasz. "

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/witold-jurasz-politycy-pis-im-wiecej-ponosza-porazek-tym-glosniej-krzycza-ze-maja/4nd5e3r
  • 1elka26 09.05.18, 11:55
    Ja wiem co ten autor napisał - ma prawo mieć takie a nie inne zdanie. Nie ma obowiązku zgadzac się z wszystkimi tezami, ale akurat jego stwierdzenie, że wygadywanie bredni o szalejącym w Polsce brunatnym nacjonalizmie jest haniebne i szkodzące Polsce jest jak najbardziej słuszne.
    Czym innym jest rzeczowe krytykowanie rządu i jego polityki, a czym innym demagogia.

Putinowi sprzeda nas Bruksela, zwłaszcza jeżeli będzie miała w tym interes - tak jak chociażby z Nord Stream. Warto pamiętac chociazby o słowach Junckera: - "Władimir Putin to mój przyjaciel"
  • tanebo2.0 09.05.18, 12:03
    A czy pokazywanie faszystowskich demonstracji jest demagogią? Właśnie się takie przetoczyły przez Polskę. Policja je chroniła i aresztowała kontrdemonstrantów. Mamy siedzieć cicho? W imię czego? Dobra faszystów?
  • 1elka26 09.05.18, 16:15
    Następny obrońca praworządności , tylko że takiej która jest zgodna z jego poglądami - jednym słowem wyznawca filozofii Kalego.
    Więc przyjmij do wiadomości, że demonstracje były legalne i policja miała obowiązek ochraniać legalną demonstrację, a aresztować tych którzy postępowali niezgodnie z prawem:

” Art. 52.

§ 1. Kto:

przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia,
    …..
    bezprawnie zajmuje lub wzbrania się opuścić miejsce, którym inna osoba lub organizacja prawnie rozporządza jako zwołujący lub przewodniczący zgromadzenia,
    ….
    – podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny
    kodeks-karny.org/kodeks-wykroczen/II-czesc-szczegolna/wykroczenia-przeciwko-porzadkowi-i-spokojowi-publicznemu"

I jeszcze jedno - naprawdę warto wyjśc z oparów propagandy tzw. mediów gazetopodobnych. Od razu człowiek ma pozytywne nastawienie do życia. Taki dzisiaj piekny dzień - Nowoczesna w pięknym stylu ląduje tam gdzie jej miejsce - czyli na śmietniku historii .
  • spanish_fly 09.05.18, 16:16
    Sądy już parę wyroków wydały w tych sprawach, innych niż byś sobie życzyła.
  • spanish_fly 09.05.18, 12:07
    Eluniu, jak się chodzi z klapkami na oczach to się wpada na ściany.

>>>Putinowi sprzeda nas Bruksela, zwłaszcza jeżeli będzie miała w tym interes - tak jak chociażby z Nord Stream. Warto pamiętac chociazby o słowach Junckera: - "Władimir Putin to mój przyjaciel"

Racja, tak może się stać. A PIS robi co się tylko da, żeby Unia miała interes sprzedać nas Putinowi. Jeśli to się stanie to będzie to właśnie wina katastrofalnej polityki zagranicznej PIS.
  • lady-z-gaga 09.05.18, 10:47
    może.... może jeszcze cos mnie uratuje przed głosowaniem w najbliższych wyborach na starych komuchów z SLD... bo na razie taka własnie perspektywa się przede mną snuje uncertain
  • spanish_fly 09.05.18, 10:51
    Gdyby nie Petru mogłabym się nawet zainteresować, ale ten człowiek mnie kompletnie odrzuca.
  • pani-noc 09.05.18, 10:54
    Już widzę tę nową partię: połączenie Petru, lansowanego przez neoliberała Balcerowicza, ze społecznikami pokroju Nowackiej czy Biedronia. Prywatnie to może i Petru z Nowacką się lubią (bez podtekstów), ale wypadałoby by partia miała jakąś jedną sensowną linię programową. Chyba, że Rysio planuje przemianę jaką kiedyś przeszedł Palikot. Jakoś wątpię by wyborcy to kupili.
  • triss_merigold6 09.05.18, 10:57
    Kolejna niespójna żenada. Petru jest gwarancją porażki.
  • tanebo2.0 09.05.18, 11:03
    Bo zdradził żonę?
  • pani-noc 09.05.18, 11:04
    Bo gada bez sensu.
  • triss_merigold6 09.05.18, 11:08
    Nie, to nie ma znaczenia w polityce.
  • claudel6 09.05.18, 12:27
    Petru pasuje tu jak pięść do nosa. on jest konserwatywny obyczajowo i liberalny gospodarczo, a my potrzebujemy prawdziwej lewicowej partii. lewicowej nie tylko społecznie.
  • menodo 09.05.18, 12:51
    on jest konserwatywny obyczajowo"

To prawda, ale tylko w przypadku cudzych obyczajów, jego własne obyczaje są liberalne big_grin
  • asia_i_p 09.05.18, 13:45
    Nie widzę, jak się Petru dogaduje z Nowacką w sprawach gospodarczych.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • a.va 09.05.18, 14:03
    Liberalnej? Z lewicową Nowacką i lewicowym Biedroniem? Komuś się chyba strony Sejmu pomyliły.
  • spanish_fly 09.05.18, 14:16
    Eee, Nowacka i Biedroń to jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne są średnio lewicowi. Akurat w tych kwestiach to myślę, że się z Petru dogadają.
  • triss_merigold6 09.05.18, 14:20
    Czyli partia typu kolejna wielkomiejska wydmuszka, która ma przyciągnąć urojona klasę średnią.
  • spanish_fly 09.05.18, 14:44
    Myślę, że równie dobrze, by się wszyscy zmieścili w PO. Polska scena polityczna to PIS (centrum mocno religijne), PO (centrum mniej religijne) i w gruncie rzeczy nic więcej.
  • a.va 09.05.18, 14:57
    Ale to chyba w deklaracjach. Bo w realu PO jest mocno religijna, podobnie jak PIS. Jedyna niereligijna partia w tej chwili to Razem.
  • spanish_fly 09.05.18, 15:03
    Napisałam mniej. Nie pamiętam, żeby w czasie swoich rządów tyle mszy oblatywali, co politycy PIS.
  • a.va 09.05.18, 16:21
    Liczba mszy nie ma żadnego znaczenia, liczą się uchwalone przepisy. Wcale nie są mniej religijni.
  • tanebo2.0 09.05.18, 16:23
    To ciekawe ale gdy ogłosiłem program mojej partii antyklerykalnej to żadna ematka nie chciała na nią głosować...
  • spanish_fly 09.05.18, 16:29
    Ja bym wcale nie chciała, żeby moje państwo było antyklerykalne. Ma być po prostu świeckie. Musi szanować wierzenia obywateli, ale nie powinno dawać związkom wyznaniowym żadnych specjalnych przywilejów, nie mówiąc już o finansowaniu ich działalności.
  • mamablue 09.05.18, 19:19
    Petru może niekoniecznie, ale Nowacka to mądra babka.
  • menodo 09.05.18, 21:43
    Nie, no mądre babki nie wiążą się ani prywatnie, ani zawodowo z panami typu Petru, Palikot czy Zandberg.
  • ultimate.strike 09.05.18, 20:05
    Nowa partia, nazwiska stare.

--
    Spodnie zabijają! Rzuć teraz.
    Najnowsze strony kiltowe
    Forum kiltowe
    Blog społeczno-polityczny
  • iwoniaw 10.05.18, 12:19
    Nowoczesna się sypie - kryzys przywództwa?
    bywalec.hoteli
    10.05.18, 10:46
    Nowoczesna się sypie - wczoraj odeszła jeszcze Joanna Schmidt (ta od Petru i Madery). Petru był jaki był - mało bystry może i dawał gafy co chwilę - ale skupiał te posłanki - być może urodą - a jak odszedł - to baby skaczą sobie do gardeł. Co o tym sądzicie? Kryzys przywództwa spowodowany brakiem mężczyzny jako lidera? PO po liderowaniu Ewy Kopacz też prawie upadło.

Re: Nowoczesna się sypie - kryzys przywództwa?
    lellapolella
    10.05.18, 11:00
    Myślę, że to ten brak mężczyzny jako lidera... Na pewno. Wystarczy spojrzeć, jacy macho stoją na czele partii będących w koalicji rządzącejbig_grin
    BTW. Gaf się nie daje, gafy się popełnia.

--
    To nie tak, że nienawidzę ludzi. Ja po prostu wolę, kiedy nie ma ich w pobliżu.
    Bukowski

bywalec.hoteli
    10.05.18, 11:05
    Może nie są to macho, ale dobrze ogarniają przywództwo w swoich partiach Kaczyński, Ziobro i Gowin. W PO Tusk silnie rządził też. Ale nawet nie o to chodzi - Lubnaua może być dobrą szefowa - ale te baby nie wytrzymają obok siebie, no nie?

pani-noc
    10.05.18, 11:25
    Lubnauer nie ma doświadczenia w przywództwie. Niepotrzebnie upokarzała Petru, a na przewodniczącą klubu dała Kamilę Gasiuk-Pihowicz. KGP może jest dobra merytorycznie, ale ma niskie umiejętności interpersonalne, tak bardzo potrzebne u przewodniczącego klubu. Dodatkową kontrowersją są problemy finansowe jej męża co sprawia, że pani Kamila może stać się dla Nowoczesnej drugim Mateuszkiem Kijowskim.

bywalec.hoteli
    10.05.18, 11:39
    To tak jakby dała na przewodniczącą klubu Krystynę Pawłowicz smile

piernicola
    10.05.18, 11:10
    Ja bym bardziej stawiała na słabe umocowanie etyczne partii. Płeć ma tu mało do rzeczy (albo ma, ale odwrotnie niż sądzisz). Taka np. CDU też się sypała pod koniec rządów Kohla.

bywalec.hoteli
    10.05.18, 11:17
    piernicola napisał(a):

> Ja bym bardziej stawiała na słabe umocowanie etyczne partii. Płeć ma tu mało do
    > rzeczy (albo ma, ale odwrotnie niż sądzisz). Taka np. CDU też się sypała pod k
    > oniec rządów Kohla.
    O jakiej etyce mówimy w przypadku polityków ? smile I to jeszcze zbieranina ludzi, których wcześniej niewiele łączyło?
    Ale wg mnie także źle wybrany segment docelowy. No bo kto ma głosować na taką Nowoczesną ?

piernicola
    10.05.18, 11:28
    Wbrew pozorom etyka (i dotyczący jej przekaz medialny) ma znaczenie. Spójrz, co się działo z sondażami PIS tuż po tym, jak wyszło, ile nakradli w premiach. Dla porównania atak na TK nie wyrządził żadnych szkód sondażowych.
    Na Nowoczesną mieli głosować ludzie rozczarowani PO. No i error.

bywalec.hoteli
    10.05.18, 11:34
    Masz rację z tą etyką. To dobrze działa na publikę: prezes kazał zwrócić premie, to zwrocili. Jak 3 zachachmęciło coś z biletami - prezes ich od razu skreślił. A jak w innych partiach mataczenie jest i akceptacja dla tego typu zachowań, nie wspominając już o Mateuszku Kijowskim, który rżnął głupa i szedł w zaparte, to ludzie to widzą.

piernicola
    10.05.18, 12:03
    No tak niezupełnie zwrócili te premiewink Ale przecież one się należały.
    No i teraz mamy aferkę z PGZ, która też się zapowiada dość złodziejsko. Z tym że specyfika zbrojeniówki jest taka, że dużo informacji jest niejawnych z powodów merytorycznych (więc kto się trochę zna to wie, że nakradli na pewno więcej niż się wydało).
    Kijowski i KOD to klasyczny przykład słabego umocowania etycznego (niepłacenie alimentów to dno i cieszę się, że społeczeństwo tak to już zaczęło odbierać). Ale wyprowadzanie pieniędzy publicznych ze spółek SP z hasłem "wystarczy nie kraść" na ustach to już skrobie o dno od spodu.
    Nota bene próbują teraz szukać haków etycznych na protestujące matki niepełnosprawnych. Ale jedyne, co znaleźli to to, że jedna zabrała niepełnosprawnego syna na wakacjebig_grin Zła kobieta to musi być (sarkazm).

alicia033
    10.05.18, 11:34
    bywalec.hoteli napisał:

> No bo kto ma głosować na taką Nowoczesną ?

weszli do parlamentu, więc segment na taką partię i owszem, jest.
    Że się sypie trudno się dziwić - też bym trzasnęła drzwiami, gdyby kazano mi np. świecić oczami (czy "choćby" siedzieć cicho i udawać, że nie ma tematu) przed wyborcami za partyjne poparcie kandydatów typu ujazdowski.

pani-noc
    10.05.18, 11:10
    Kolejny wątek na ten sam temat.
  • inguszetia_2006 10.05.18, 12:30
    Witam
    Rozśmieszyła mnie z wymianą pokoleniową w polityce. "Młodzi ludzie do 50 roku życia", he, he... Jakby miała trzydzieści lat to "młodzi ludzie" łapali by się do czterdziestki;-P
    Pzdr.
    Ing

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka