Dodaj do ulubionych

Tym razem polecę inny film :)

10.05.18, 14:06
Trafiłam na to przypadkiem, oglądam i jestem zachwycona. Powinien to zobaczyć absolutnie każdy użytkownik internetu - pobożne życzenie, ale pomarzyć można... W zgrabny i przystępny sposób pomoże odsiać brednie od sensownej informacji. Wiem, że długi, ale można sobie dawkować w odcinkach, wg mnie to lektura obowiązkowa. Jestem pełna podziwu dla autora.

--
Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!
Edytor zaawansowany
  • daisy 10.05.18, 14:42
    Dzięki. Mogłabyś wkleić też link do niego?

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • morgen_stern 10.05.18, 14:45
    Jak klikniesz w tytuł na obrazku to film ci się otworzy w nowym oknie na youtube...

--
  • daisy 10.05.18, 15:48
    A, ok.

--
    Fajna książka dla dzieciaka
  • 1matka-polka 10.05.18, 16:20
    Zainteresowanie po zboju. Jak przy kazdym tego typu watku. A moze to dlatego, ze to forum polityczno-plotkarsko-poradnikowe a nie popularnonaukowe...

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • morgen_stern 10.05.18, 16:24
    Nie spodziewałam się tu żadnej ożywionej dyskusji smile ale może kilka osób obejrzy.

--
  • 1matka-polka 11.05.18, 08:23
    Moze...

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • ewa_mama_jasia 11.05.18, 09:18
    Spokojnie, nie każdy ma czas od razu obejrzeć i skomentowac. A jak jest link na forum, to dobrze, nie zniknie. Obejrzy się w swobodniejszym czasie.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • ginger.ale 11.05.18, 19:55
    1matka-polka napisała:

> Zainteresowanie po zboju. Jak przy kazdym tego typu watku. A moze to dlatego, z
    > e to forum polityczno-plotkarsko-poradnikowe a nie popularnonaukowe...
    >

Żeby dyskutować trzeba oglądnąć. Chyba, że ktoś poleci klasyką "nie wiem, ale się wypowiem", albo napisze coś nic nie wnoszącego do dyskusji, jak Ty powyżej...

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • happy_end 10.05.18, 16:58
    Dzięki. Ja na pewno obejrzę smile
  • wapaha 11.05.18, 08:58
    Ej, po co wrzucasz to na emamę ? wink Chcesz, żeby forum umarło ( jeśli większość zacznie się stosować wink )

Bardzo fajne i dobrze zrobione. Brakuje mi jednego- nie wiem czy celowo, czy ten element nie występuje- ale nie ma tu nic o...nazwijmy to delikatnie- słabych i ograniczonych możliwościach umysłowych. Często ludzie popełniający te błędy, popełniają je bo są po prostu głupi, ograniczeni i niewykształceni..- co myślisz ?

p.s. na manipulację o oszczędzaniu nie dałam się złapać wink

p.s. to się odnosi nie tylko do internetu, świetnie wyjaśnia między wierszami mechanizmy polityki..

p.s. końcówka o gorączce połogowej mnie zaskoczyła, nie wiedziałam o tym..
  • morgen_stern 11.05.18, 09:03
    Myślę, że autor po prostu nie chciał ludzi obrażać... taki tekst, nawet delikatny, to byłby samobój. Ale też o tym pomyślałam big_grin
    O Semelweisie kiedyś czytałam, ale wyleciała mi z głowy ta historia, więc dobrze było sobie przypomnieć. Bardzo smutna opowieść.

--
  • 1matka-polka 11.05.18, 09:08
    "O Semelweisie kiedyś czytałam"
    Ja np. o nim pare razy pisalam na forum.

--
    "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
    Dorota Masłowska
  • morgen_stern 11.05.18, 09:14
    Czytałam o nim w książce.

--
  • wapaha 11.05.18, 09:13
    No i w ogóle zdałam sobie już dobitnie sprawę - tzn. wiedziałam to wcześniej ale teraz tak wiesz, prosto w oczy- że jestem świetnym manipulatorem. I częściowo wynika to z moich jakichś cech charakteru i umiejętności ( od dziecka ) ale w dużej mierze spowodowane jest...podatnością ludzi..
    hm
  • 1matka-polka 11.05.18, 09:24
    Gdyby ludzie nie byli podatni na manipulacje, to nie mogliby tworzyc spoleczenstwa. Kazdy by sobie rzepke skrobal i rzadne wspolne ruchy pod jakims sztandarem nie bylyby mozliwe... na razie nie wyobrazam sobie, jak mialby funkvjonowac swist skladajacy sie ze swiadomych indywidualistow.

--
    Wolter
  • wapaha 11.05.18, 09:25
    Nie funkcjonowałby
  • morgen_stern 11.05.18, 09:05
    A może będziemy tu wrzucać ciekawe linki nie tylko do filmików, ale do stron, blogów, propagujących naukę (różnego rodzaju), wiedzę, racjonalizm?
    Wrzucam pierwsza:

www.crazynauka.pl/

--
  • morgen_stern 11.05.18, 09:08
    Kolejny blog, o reklamach farmaceutyków:

pogromcyreklam.blogspot.com/

--
  • wapaha 11.05.18, 09:11
    dobry pomysł
    przyda się taka "biblioteczka" zmuszająca umysł do wysiłku
    dzięki !
  • triss_merigold6 11.05.18, 09:14
    Jest taki blog prowadzony przez lekarza zwalczającego antyszczepów, nie pamiętam nazwy, niezły sądząc po tym co mi koleżanka opowiadała.
  • ania-z-lasu 11.05.18, 14:57
    A co jeśli ze szczepionkami jest tak jak z gorączka połogową? Już niejedna herezja okazała się prawdą...
  • morgen_stern 11.05.18, 15:02
    Nie, nie jest jak z gorączką połogową. W tamtym wypadku lekarz został przez wszystkich zignorowany, w przypadku szczepionek sprawa jest przebadana i udokumentowana, czego antyszczepionkowcy nie przyjmują do wiadomości. Za to łykają wszystko, co ktoś na fejsie napisze i im do teorii pasuje. Ten mechanizm jest zresztą bardzo dobrze pokazany w zalinkowanym przeze mnie filmie.

--
  • ania-z-lasu 11.05.18, 20:23
    Ale z cukrem było podobnie przez dziesiątki lat. Podobnie z paleniem papierosów. Każde badanie potwierdzające szkodliwość było ignorowane, wyszydzane i torpedowane przez opłacane badania obalające szkodliwość. Aż zmieniła się rzeczywistość ekonomiczno-polityczna. Kto jest w stanie bezstronnie stwierdzić, że tu jest inaczej?
  • 1matka-polka 11.05.18, 09:07
    "Brakuje mi jednego- nie wiem czy celowo, czy ten element nie występuje- ale nie ma tu nic o...nazwijmy to delikatnie- słabych i ograniczonych możliwościach umysłowych."
    Takich rzeczy nie wolno. Bo to niepoprawne politycznie.

--
    W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
    Fryderyk Nietzsche
  • morgen_stern 11.05.18, 09:08
    Bardzo dziwnie piszesz "niegrzecznie".

--
  • 1matka-polka 11.05.18, 09:09
    Nie rozumiem.

--
    "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
    Kurt Vonnegut
  • 1matka-polka 11.05.18, 09:36
    Prawda/falsz/fakty/ubieranie ich w slowa/ manipulacja na kazdym poziomie/nie ma ucieczki.

--
    Wolter
  • lellapolella 11.05.18, 16:57
    Wydaje mi się, że link do tego filmu podała już kiedyś (chyba) livia smile Tak czy inaczej, miałam wtedy kiepski net, link mi przepadł, więc dzięki za przypomnienie. Wątek super!

--
    Czarny humor jest jak noga. Nie każdy ją ma.
  • mid.week 11.05.18, 18:54
    Świetnie opowiedziane wink
    Dzięki za linka.
  • kanna 11.05.18, 19:33
    Film wciąga, ale z gestykulacją narratora sobie nie radzę sad

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.