Dodaj do ulubionych

Majtki okresowe

18.05.18, 13:27
Macie? Polecacie? Jak się sprawdzają po dłuższym używaniu, po praniu? Czy można gdzieś kupić w Polsce przez neta, czy tylko na zagranicznych stronach? Ogólnie proszę o wszelkie info w temacie smile
Edytor zaawansowany
  • tmk123 18.05.18, 13:29
    a co to jest?
  • judyta-1977 18.05.18, 13:33
    Majtki, które stosuje się zamiast podpasek, tamponów i kubeczków. Wkładasz same majtki i one wchłaniają krew. Potem się pierze i używa dalej. Wygląda na super opcję.
  • hosta_73 18.05.18, 13:34
    I tak sobie w nich 10 godzin pomykam?

--
    Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
  • lodomeria 18.05.18, 13:39
    W USA normą w drogeriach są podpaski na 8-10 godzin - cieniuteńkie, z jakiś kosmicznych pochłaniaczy.
  • hosta_73 18.05.18, 13:45
    Muszę o majtach poczytać, bo w glowie mam wizje czerwonych, mokrych majtek po samą gumkę. Ale teraz kojarzę, ze juz mi temat mignął gdy czytałam o kubeczku.

--
  • nutella_fan 18.05.18, 15:09
    Ja to szczerze mówiąc nie wiem czy bym dała radę psychicznie tak w majtki robic, bez podpaski wink Sorry za szczerość, ale od razu o tym pomyślałam...
  • lodomeria 18.05.18, 15:24
    Poczekaj, aż Ci się problemy z nietrzymaniem moczu zaczną, to będziesz się modlić, żeby móc w majtki robić, a nie jakieś pieluchy zakładać.
  • nutella_fan 18.05.18, 15:35
    Rozumiem że życzliwie życzysz mi tego? smile Mam nadzieję, że mi się nie zaczną jednak, nie rodziłam sn.
  • tol8 18.05.18, 19:37
    W ogóle nie rodziłaś, masz dzieci i tyle. Jakby sn miało znaczenie...

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • bialeem 18.05.18, 19:43
    Ma znaczenie przy nietrzymaniu moczu, bo to skutek sn.

--
    Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
  • annajustyna 19.05.18, 06:24
    Nieprawda
  • ichi51e 19.05.18, 21:31
    Nie to sama ciaz ma wplyw nie sam sposob porodu.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • werdipurke 18.05.18, 20:22
    tol8 napisała:

> W ogóle nie rodziłaś, masz dzieci i tyle. Jakby sn miało znaczenie...

oczywiscie ze sn ma znaczenie. główne i podstawowe znaczenie
  • lodomeria 19.05.18, 00:18
    Prędzej czy później to nas spotka, statystycznie każdego, w mniejszym czy większym stopniu.

I tak, życzę Ci tego, jesli to miałoby oznaczać, że dożyjesz sędziwego wieku, będziesz sprawna i cieszyć się życiem i tylko czasem przy wstawaniu albo kichnięciu popuścisz.
  • ichi51e 18.05.18, 16:54
    Ja generalnie uzywam razem z innymi metodami. Na zasadzie podwojnego ubezpieczenia.

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • milka_milka 18.05.18, 13:30
    Mnie zainteresowały też te majtkowe Always, ale u nas nie do kupienia.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • hosta_73 18.05.18, 13:33
    Myślałam, ze chodzi ci takie dziadowskie u wygodne majtki do użytku w trakcie @. Bo takie to mam 😉

--
  • keskusta 18.05.18, 13:37
    Ja też takie mamsmile
  • frey.a86 18.05.18, 13:47
    Ja też, i to nie jedne. tongue_out
  • nutella_fan 18.05.18, 15:09
    Mam i ja smile
  • hosta_73 18.05.18, 16:51
    Jak widać są bardzo popularne 😉

--
  • little_fish 18.05.18, 20:56
    Chyba każda kobieta ma... Nie?
  • bialeem 18.05.18, 22:23
    Ja mamsmile Duże, wygodne, zabudowane, otulające spuchnięte, obolałe dupsko.

--
  • tol8 18.05.18, 19:39
    Boże, nosicie brzydkie gacie z powodu okresu? To jakaś żałoba, czy przeciekacie jak trzynastolatki?

--
  • hosta_73 18.05.18, 19:43
    tol8 napisała:

> czy przeciekacie jak trzynastolatki?

A owszem, zdarza się i szkoda mi ładnych majtek.

--
  • little_fish 18.05.18, 21:14
    Nie tylko o przeciekanie chodzi, choć generalnie wolę (zwłaszcza w pierwszych dniach) ciemne kolory. Chodzi też o fason majtek. W niektórych podpaski "nie leży" 😉
  • hosta_73 18.05.18, 21:16
    O tak, mam wygodne, wyższe i takie trzymające się tyłka

--
  • karola2122 18.05.18, 21:53
    tol8 napisała:

> Boże, nosicie brzydkie gacie z powodu okresu? To jakaś żałoba, czy przeciekacie
    > jak trzynastolatki?
    >
    Przeciekam...
  • karola2122 18.05.18, 21:55
    Z tego też powodu w pierwszych dniach mam jednocześnie tampony super i podpaski. I to potrafię przeciec, także w nocy, kiedy dodatkowo zabezpieczam się watą. Tak było zawsze. Właściwie (z tego powodu?) często mam lekką anemię, ale cóż.. to da się zlikwidować.
  • lodomeria 18.05.18, 13:36
    Mam, lubię, działają. Zamawiałam z grupą koleżanek, więc koszty wysyłki (gatki są made in NY, Dear Kate - nota bene świetna obsługa) się rozłożyły na parę osób plus na pierwsze zamówienie dostałyśmy 20% rabatu.

Jedyna niedogodność to to, że majtki na heavy flow trochę dłużej schną niż normalna bielizna i nie za bardzo da się tak zrobić, żeby jedną parę uprać wieczorem i już na rano mieć suche (no przynajmniej nie, jak nie ma upałów albo włączonego ogrzewania.
  • judyta-1977 18.05.18, 14:22
    A nie czujesz się w takich majtkach jak w ceracie? Bo przecież one są chyba totalnie nieprzewiewne. Trzeba je zmieniać tak często jak podpaskę? I po praniu nie zostają plamy?
  • lodomeria 18.05.18, 14:50
    Moje majtki (i chyba większość tego typu) nie mają żadnego plastiku, żadnych filmów nieprzemakalnych czy cerat więc nic takiego nie czuję.

Nie mam jakiegoś super mocnego okresu, póki co robiłam tak, że jak zapowiada się niemożność przebrania, to zakładam podpaskę na te majtki, w połowie dnia zdejmuję i do wieczora mam już tylko majtki.

Majtki mają wkładkę w czarnym kolorze do tego jakieś super materiały, żadne plamy nie zostają.

Nota bene, jak ktoś ma, to można suszyć w suszarce.
  • lodomeria 18.05.18, 15:00
    Aaa, no i z tą podpaską to tak trochę jeszcze eksperymentuję, bo po prostu nie zdarzyło mi się od zakupu majtek, żebym mogła potestować same majtki bez dodatkowych zabezpieczeń tak zupełnie na luzie (wychodziłam z domu o 7 rano, wracałam o 23). Producentki zapewniają, że majtki pochłaniają zawartość równą 2,5 tampona.
    Jak zdejmowałam majtki wieczorem, to nie miały żadnych oznak "przepełnienia", nic mi się nie poplamiło.
  • jola-kotka 18.05.18, 17:04
    Zwymiotuje. Caly dzien bleee
  • tol8 18.05.18, 19:40
    Masakra. Siedzieć na cuchnącej, pełnej krwi bombie bakteryjnej.

--
  • milka_milka 18.05.18, 22:23
    Bombę bakteryjną to masz w tamponie.
    Poza tym wąchałaś? Wiesz, że cuchnie?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • jola-kotka 18.05.18, 22:37
    Sama swiadomosc ze tyle godzin , wystarczy nie musi cuchnac.
  • lodomeria 19.05.18, 00:06
    Nie cuchnie, krwi praktycznie nie widać, człowiek w ogóle zapomina, że ma okres.
  • barbibarbi 18.05.18, 14:32
    Ale że jak, takie nasiąknięte całodniową krwią, łup do pralki? Sporo krwi może się tam skumulować, nie bardzo to widzę.
  • judyta-1977 18.05.18, 15:19
    Pierze się ponoć ręcznie
  • lodomeria 18.05.18, 15:25
    Moje można prać w pralce.
  • conena 19.05.18, 21:48
    barbibarbi napisała:

> Ale że jak, takie nasiąknięte całodniową krwią, łup do pralki? Sporo krwi może
    > się tam skumulować, nie bardzo to widzę.

Dokładnie, też się zawiesiłam na tym obrazie, błeeee...

--
    A internet jest czyj?
  • ichi51e 19.05.18, 21:58
    Podczas jednego cyklu mniej niz 80ml krwi tracisz.

--
  • dom.w.kotlinie 18.05.18, 14:33
    Jak z przewiewnoscia w ciepłe dni? Brzmi obiecująco ale czy się w nich człowiek nie ugotuje...
  • lodomeria 18.05.18, 14:53
    W majtkach na heavy flow czuję się trochę jak w kostiumie kąpielowym, w sensie materiał jest nieco grubszy niż moja codzienna bielizna, ale nadal o żadnej nieprzewiewności nie ma mowy.
  • wapaha 18.05.18, 15:02
    bleeee
  • lodomeria 18.05.18, 15:18
    Podoba mi się jeszcze aspekt społeczny i feministyczny tej rewolucji "okresowej" - w wielu krajach kobiety, czy już nawet dziewczynki są dyskryminowane ze względu na okres: z braku środków higieny (albo z braku kasy na nie) nie mogą pójść do pracy czy szkoły. Do tego jeszcze w wielu miejscach dochodzi religijna stygma "nieczystości".

Poza tym XXI wiek a my musimy co miesiąc wydawać niezłą kwotę na podpaski czy tampony, kombinować, żeby mieć jak wymienić, wyrzucić. Więc w końcu babki zabrały się za wymyślenie sobie takiego sposobu, na jaki żaden facet przez tyle dekad rozwoju polimerów nie był stanie wpaść.

No i last but not least: od kilku miesięcy zużyłam tylko kilka sztuk podpasek. Ile to mniej śmieci! I to takich najgorszych: tam, gdzie trafiają odpady biologiczne (czyli podpaski, tampony, ale też pieluchy) po wieki wieków wysypisko śmieci tylko będzie mogło być. Tymczasem jeśli krew czy odchody z pieluszek trafiają do kanalizacji, to sobie z uzdatnianiem wody bez problemu radzimy i taką wodę możemy mieć w rurach na okrągło.
  • judyta-1977 18.05.18, 15:21
    Można je kupić gdzieś w Polsce?
  • lodomeria 18.05.18, 15:28
    Nie wiem, wątpię. Nawet w krajach, gdzie są produkowane (liderami rynku są Kanada i USA) nie znalazłam sklepów stacjonarnych.

Jedna z marek miała szeroko zakrojoną kampanię promocyjną (łącznie z billboardami na Manhattanie i w nowojorskim metrze), ale i tak głównym miejscem zakupu był internet.

To jest tak naprawdę dopiero rodzący się produkt.
  • wapaha 18.05.18, 15:28
    Jakoś to do mnie nie przemawia . Krew jest wydalona na zewnątrz i na zewnątrz przez dłuższy czas "przebywa". Majtki przecież nie mają żadnej izolacji termicznej i jak na dworze jest 30 stopni to przecież ta krew ulega rozkładowi uncertain
    Ja też podpaski nie zużyłam, i kasy nie wydaję, i śmieci nie wyrzucam a bardziej ekonomicznie nawet bo kubeczek wygotowuję przez 3 minuty tongue_out

• lodomeria 18.05.18, 15:31
    I co, tak sobie w wątku o Bożym Narodzeniu chcesz o wyższości Wielkiejnocy porozmawiać?
  • wapaha 18.05.18, 17:49
    Nie ma o czym rozmawiać, bo fakty są jakie są.
    Ale skoro tobie to pasuje- to super
  • mikams75 18.05.18, 15:38
    gorzej, ta wyplywajaca krew ma 36st i raczej sie nie ochladza miedzy nogami.
  • minor.revisions 18.05.18, 17:21
    one są zrobione z jakichś antybakteryjnych tkanin, więc to zapobiega efektom olfaktorycznym

--
    Wytłumaczę ci to. Jestem facetem. [tanebo 2.0]
  • snakelilith 18.05.18, 18:27
    I dlatego pochwa ma odczyn kwaśny, naturalna ochrona przed zarazkami. Także dlatego możesz nosić kubek menstruacyjny, albo tampon, bo przecież używając tych środków wkładasz sobie drobnustroje z zewnątrz bezpośrednio do pochwy. Krew na podpasce, czy w majtkach noszona kilka godzin, czy nawet cały dzień na skórze też cię nie zabije.
  • agonyaunt 18.05.18, 15:35
    Przecież to żadna rewolucja, tylko zwykły powrót do wielorazowych gałganów sprzed stuleci. Pra-pra-pra-prababcie by się za głowę złapały - jest luksus wygodnych jednorazówek, a wnusie wolą prać, suszyć i na nowo. Jeszcze bym rozumiała gdyby to były majtki zabezpieczające przed przeciekiem, ale jeśli to ma być noszone zamiast, to sorry, ale nie.
  • minor.revisions 18.05.18, 16:52
    Technologicznie to jest rewolucja, bo one grubością zą zbliżone do, powiedzmy, majtek korygujących sylwetkę, czyli takich z grubego materiału, bez żadnych gałganów.

--
  • lodomeria 19.05.18, 00:28
    Sorry, ale właśnie w wielu aspektach świat zawraca do stosowanych przez setki lat rozwiązań. W wielu wypadkach technologicznie dostosowanych do XXI wieku, tak jak na przykład te majtki.

Nie możemy kontynuować wyrzucania jednorazowych plastików i tyle. Także podziękuj pieknie tym, którym się chce robić coś innego, niż zalewać świat śmieciami.

No i nie wiem jak Twoja, ale moja prababcia by na 100% wybrała możliwość założenia normalnej bielizny, wrzucenia jej do pralki zamiast kupowania co miesiąc podpasek, odwijania z plastików, gromadzenia śmieci, zastanawiania się, co z tymi śmieciami zrobić, konieczności przewijania się co parę godzin.
  • agonyaunt 19.05.18, 12:20
    Często to nowe "eko" jest bardziej szkodliwe dla środowiska niż nie-eko, więc zanim zacznę dziękować za niezalewanie świata śmieciami, upewnię się, że produkcja i utylizacja gaci z nową technologią rzeczywiście robi środowisku lepiej niż tampony.

A prababcia nie miała pralki, więc z całą pewnością nie byłaby zachwycona. Ba nawet nie prababcia, wystarczy pogadać z dowolną starszą kobietą miesiączkującą w PRL-u, kiedy to nawet wata bywała towarem deficytowym i trzeba było sobie radzić inaczej.
  • minor.revisions 19.05.18, 15:01
    Tampony TEŻ trzeba wyprodukować, do wielu tamponów dodaje się jeszcze plastikowe jednorazowe aplikatory, do tego celofanik czy inna folia i do tego pudełko, a to wszystko jeszcze drukowane w kolorowe wzorki. I to wszystko musi jechać z fabryki b=do hurtowni, stamtąd do magazynów. To też jest zużycie energii i zanieczyszczanie środowiska na transport i magazynowanie. I zużywasz tego kilkanaście sztuk miesięcznie. No i jakieś majtki też musisz wtedy nosić.
    Majtki okresowe możesz wykorzystywać przez kilka lat, więc nawet jeśli ich produkcja i utylizacja nie jest znacznie przyjaźniejsza niż tampony, to jednak majtki wygrywają.

--
  • agonyaunt 19.05.18, 15:43
    Zaraz, zaraz, majtki też trzeba wyprodukować i dostarczyć, przypuszczam, że przy obecnym zapotrzebowaniu koszt jednostkowy produkcji, transportu i magazynowania w przypadku gaci jest jednak wyższy. Transportu do klienta zwłaszcza - co jest bardziej eko, pójście na pieszo do apteki czy poczekanie aż gatki przylecą do nas zza oceanu? (pani kochana, wie pani jak samoloty trują środowiskosmile)

No i jedna para na okres nie wystarczy, to nie kran, żeby zakręcić i poczekać aż gacie wyschnąsmile

To już kubeczek jest bardziej eko, a i wygodniejszy w użyciu się wydaje.
  • ichi51e 19.05.18, 21:30
    Naprawde kubek wydaje ci sie bardziej wygodny od majtek?

--
  • agonyaunt 19.05.18, 22:06
    Od nasiąkniętych majtek - oczywiście. OK, może źle sobie te majtki wyobrażam, ale, kurczę, mówicie o całym dniu, więc widzę to tak jakby cały dzień latać z jedną, nawet bardzo chłonną podpaską. Nie korci mniesmile
  • minor.revisions 20.05.18, 02:42
    Nie ma zakazu przebrania tych gaci w ciągu dnia na inną parę.

--
  • ichi51e 20.05.18, 09:30
    No wlasnie. Ja sie zle czuje w brudnych wiec zmieniam po wpadce. Najwiekszy plus majtek to jest taki ze one NIGDY nie przesiakaja.

--
  • cosmetic.wipes 20.05.18, 11:33
    ichi51e napisała:

> Naprawde kubek wydaje ci sie bardziej wygodny od majtek?
    >

Na pewno bardziej higieniczny.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • minor.revisions 19.05.18, 15:04
    No, prababcia w rękach prała jakieś gałgany, które przemakały. Myślę, że jednak byłaby zachwycona, gdyby miała coś, co też może prać w rękach, ale chłonie i trzyma wilgoć z dala od skóry.

--
  • ichi51e 19.05.18, 21:34
    I spera sie po przeplukaniu woda bezproblemowo.

--
  • ichi51e 19.05.18, 21:34
    *spiera

--
  • janja11 18.05.18, 16:46
    Ten aspekt ekologiczny jest dla mnie największą zaletą.
    Myślę, że to nie wojna atomowa zniszczy świat, ale utoniemy w śmieciach i odpadach.
  • karola2122 18.05.18, 21:59
    lodomeria napisała:

> Tymczasem jeśli krew czy odchody z pieluszek trafia
    > ją do kanalizacji, to sobie z uzdatnianiem wody bez problemu radzimy i taką wod
    > ę możemy mieć w rurach na okrągło.

PIĆ na okrągło! Blhe!
  • lodomeria 19.05.18, 00:04
    No przecież pijesz. Myślisz, że skąd jest Twoja woda?
  • karola2122 19.05.18, 05:57
    Z Jeziora Zegrzyńskiego wink

Staram się o tym nie myśleć.
  • minor.revisions 19.05.18, 15:05
    Czyli pijesz siki Paskudy

--
  • ichi51e 18.05.18, 16:52
    Ja uzywam od lat. Genialne nic sie nie zuzywaja.

--
  • werdipurke 18.05.18, 20:28
    a nie czuć że stają się mokre? ja jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić...
  • lodomeria 19.05.18, 00:40
    Nie, nie czuć.

Wiesz ile krwi się traci podczas okresu?

No i technologia też jest inna niż podpasek, tam nie ma jakichś silikonów, które wiążą wilgoć, tylko jakieś cudne włókienka, które absorbują krew, żeby nie przenikała do innych warstw, ale też oddają wilgoć.
  • ichi51e 19.05.18, 21:38
    No wlasnie to jestvtaka tkanina kosmiczna nie cerata takie cos inne. Do tego z teog jest tylko wkladka a same majtki sa bawelniane. Tu widac www.une-nana-cool.com/item/list.php?ITEMCAT=2&rfinDispNo1=003370202051

--
  • ichi51e 19.05.18, 21:41
    Gdyby ktos sie zastanawial ile to wychodzi to +\- 50 zeta

--
  • ailia 19.05.18, 21:40
    ichi51e napisała:

> Ja uzywam od lat. Genialne nic sie nie zuzywaja.

Jak od lat? To jest przeciez nowa sprawa.
  • hosta_73 20.05.18, 00:45
    Chyba nie aż tak nowa. Gdy czytałam o kubeczku natknęłam się na temat majtek. Z 5 lat temu mogło to być...

--
  • ichi51e 20.05.18, 09:32
    Jak nawa? Pierwsze kupilam gdzies z 10lat temu. Z okladem.

--
  • minor.revisions 18.05.18, 16:54
    Dobrze się sprawdzają, ale jak masz obfite krwawienia to to może dość drogo wyjść (na początku, bo inwestycja się zwraca) bo o ile kubeczek możesz mieć jeden, o tyle tych gaci musisz mieć kilka par, a one raczej wolno schną.

--
  • ichi51e 18.05.18, 16:57
    Moje schna normalnie. Tzn ja mam takie zwyczajne majtki tylko jakby z wkladka. Pieknie sie spieraja i w ogole to jest takie dosc zagadkowe bo one jakby wiaza krew i w ogole sa suche nawet jak mokre...

--
  • berdebul 18.05.18, 18:07
    Gdzie kupiłaś takie cudo?
  • lodomeria 19.05.18, 00:12
    A jakiej masz firmy?
  • ichi51e 19.05.18, 21:39
    Une nana cool oni robia zwykla bielizne tylko maja serie okresowych.

--
  • cosmetic.wipes 20.05.18, 11:37
    ichi51e napisała:

> one jakby wiaza
    > krew i w ogole sa suche nawet jak mokre...
    >

Endometrium też wiążą? Przecież krew miesiączkowa, to nie jest czysta krew taka jak z rany.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • ichi51e 20.05.18, 11:57
    Nie wiem bo jak juz pisalam ja tego uzywam jako dodatkowego zabezpieczenia a nie li i jedynie.

--
  • milka_milka 20.05.18, 14:28
    No właśnie też mnie to zastanawia. Bo przecież okres to skrzepy, śluz itp. Nie tylko czysta żywa krew.

--
  • bialeem 18.05.18, 18:29
    U mnie "majtki okresowe", to najwygodniejsze, najbardziej znoszone bawełniane babciogacie. Nie wpadłabym na noszenie pieluchbig_grin

--
  • kandyzowana3x 18.05.18, 21:31
    Poczytalam troche I wydaje sie to rzeczywiscie super rozwiazanie szczegolnie dla mlodych dziewczyn. Z pewnoscia kupie I wyprobuje. Mam nadzieje, ze za pare lat kiedy moje dziewczyny zaczna miesiaczkowac beda juz bardziej dostepne stacjonarnie
  • 18lipcowa3 18.05.18, 21:34
    jakie qrwa majtki ?
    sa podpasek tysiace do wyboru, po co jakies majktki ?

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • lodomeria 19.05.18, 00:11
    Co się dzieje z podpaskami po wyrzuceniu ich do śmieci?

O tym, że nie wszyscy na świecie mogą sobie po prostu pójść do sklepu i kupić też sobie nie zdajesz sprawy? Rozwinięcie i umasowienie tej technologii rozwiązałoby parę problemów: od wykluczenia ekonomicznego kobiet/dziewczynek, kwestie godności po możliwość pracy zamiast siedzenia w domu w czasie okresu.
  • danaide 19.05.18, 21:25
    A wiesz, jak tylko zobaczyłam Twój wpis o zakupie tego cuda czekałam, aż wyskoczysz z nieekologicznością podpasek. Zdradź mi, zanim się zrzuciłaś z koleżankami na zakup rzeczonego wynalazku jechałyście na ligninie czy, jak za komuny, stare prześcieradła darłyście?

• solejrolia 19.05.18, 07:13
    Myślałam że chodzi o takie wygodne, przylegające, latwo piorące sie wink

Majtki wielorazowe nie przemawiają do mnie. Podobnie jak kubeczek.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • edycja_kopiuj_wklej 19.05.18, 16:46
    jak ktos znajdzie w necie to niech rzuci linkiem do sklepu
  • qs.ibidem 20.05.18, 09:54
    W Hiszpanii dzieki crowdfundingowi opracowano model takich majtek, wewnatrz 95% bawelny, potem druga warstwa "kosmiczna" na bazie poliestru i lycry.
    Nie probowalam, ale chyba sobie takie majty sprawie.
    Kosztuja 30 €.
    www.cocoro-intim.com/es/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.