Dodaj do ulubionych

Czy dlugie wlosy wygladaja nieprofesjonalnie?

• 22.05.18, 22:20
    Taki tekst uslyszalam od rekruterki niedawno. Podobno rada z "dobrego serca". Mam wlosy do pasa, ladne i zadbane i jesli juz ide na rozmowe kwalifikacyjna to albo mam upiete w kok albo konski ogon. W tym wypadku byl konski ogon bo to byla pierwsza rozmowa wlasnie z HR. W warunkach pracowych nie nosze rozpuszczonych nigdy.

Normalnie to mnie to raczej nie interesuje, co kto mysli ale tu dowiedzialam sie, ze im wyzsze stanowisko tym krotsze powinny byc wlosy i ze w moim wypadku maksymalnie do linii ramion. Kopara mi opadla do ziemi.

Tez tak uwazacie?

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • aaa-aaa-pl 22.05.18, 22:25
    Nie .Też mam długie włosy.I prawie 45 lat.No, może tylko stanowisko nie jest " górna półka" - uczę.
  • pani-noc 22.05.18, 22:25
    Pani rekruterce peron odjechał.
  • frey.a86 22.05.18, 22:27
    Wyśmiałabym panią i olała poradę. Sama mam długie włosy i zamierzam takie nosić tak długo, jak ich uroda pozwoli.
  • aaa-aaa-pl 22.05.18, 22:28
    Nie lubię krótkich " odmładzających "( cudzysłów - zamierzony) fryzur ( jak mówią: fryzurek- brrr...).
  • zasiedziala 22.05.18, 22:28
    Najwyżej postawione kobiety w mojej firmie mają włosy dużo dłuższe niż do ramion. Jedna jakby rozprostowała, to pewnie miałaby najdłuższe pasma gdzieś do kości ogonowej. Ja za to mam aktualnie długość do ramion i jakoś mnie nie chcą brać na dyrektory... W mojej firmie ta zasada sprawdza się za to u mężczyzn, tym najwyżej postawionym to już mało co na głowie zostało wink

--
    mumin poszedł w odstawkę
  • a.va 22.05.18, 22:29
    Nie, kok i koński ogon wyglądają bardzo profesjonalnie. Rozpuszczone to rzeczywiście najlepiej tak do ramion, nie dłuższe - i to też zakładając, że wybierasz się na ą ę rozmowę, a nie w codziennych sytuacjach.
  • ga-ti 22.05.18, 22:30
    A prezeski prezesek to na łyso się mają golić?
    A może nie wypada od jakiejś pólki stanowiskowej wlosów pokazywać, chustki trza nosić uncertain
  • jola-kotka 22.05.18, 22:30
    Co za bzdura haha
  • chatgris01 22.05.18, 22:39
    Hmmm... a jakie wlosy miala pani rekruterka? suspicious
    W sensie, czy geste i ladne?
  • princesswhitewolf 22.05.18, 22:43
    W warunkach pracowych nosze rozpuszczone bo mi kok ciazy i nosze go tylko jak mam jakies interview czy prezentacje itd. Tyle ze ja mam proste dlugie bardzo druty i nigdzie nie lataja, maja proste ciecie na dole. Nikt nigdy mi nic nie powiedzial w temacie nieprofesjonalnej fyzury.

Wiem jakie masz wlosy i o ile nie poszlas nieuczesana to nawet jesli poszlabys w rozpuszczonych to i tak wygladalabys calkiem normalnie i profesjonalnie. Rekruterce trzeba bylo powiedziec, ze mamy 21 wiek

Pracowalam w wielu korporacjach i prawda jest taka ze wiekszosc kobiet ma wlosy krotsze niz ty nie zaleznie od wieku. Takie maja bo nie rosna im dluzsze albo sa slabe, albo nudza sie i je scinaja. Nie oznacza to ze na bardzo wysokich stanowiskach nie bylo dlugowlosych. Byly.

• princesswhitewolf 22.05.18, 22:44
    geste i ladne wlasnie ma black_halo i chyba tu jest problem rekuterki
  • black_halo 22.05.18, 22:44
    Krotkie, ladne i geste. Na chlopaka scieta, ladnie bardzo ale mi ten styl nie pasuje.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • black_halo 22.05.18, 22:46
    Dzieki. Tez tak myslalam ale wole sie upewnic na ematce wink

--
  • eliszka25 22.05.18, 22:46
    Bzdura jakaś, olej takie rady. Nieprofesjonalnie byś wyglądała, gdybyś na tej rozmowie co chwilę seksownie potrząsała rozwianą grzywą. Długie włosy upięte w elegancką fryzurę wyglądają dobrze na każdym stanowisku.
  • princesswhitewolf 22.05.18, 22:47
    "odmladzajacych" ktore malo komu pasuja i postarzaja <= calkowicie sie zgadzam. W pewnym wieku nie kazda kobieta w krotkiej fryzurze wyglada jakos seksownie, a niestety wiele wyglada jak babochlop. Do krotkich fryzurek trzeba miec odpowiednia twarz i strukture czaszki. Chocby 7 centmetrowe w dlugosci wlosy wygladaja juz lepiej niz ta.... "odmladzajaca" meska fyzurka.
  • lady-z-gaga 22.05.18, 22:47
    >Tez tak uwazacie

Tak.
    Ale Ty przeciez chciałaś poczytać to, co ematki mysla na temat SWOICH długich włosów, jak bardzo je lubią, jak im się podobają i o wyższości długich nad krotkimi smile no więc masz w tym wątku, co chciałas i ciesz się tym smile dobrej pracy dzięki temu nie dostaniesz, ale ile przyjemności.... wink
  • princesswhitewolf 22.05.18, 22:48
    nadmiernie przejeta swoja "profesjonalna" rola.
  • frey.a86 22.05.18, 22:49
    Ja bardzo nie lubię stylu na chłopaka i uważam, że mało komu pasuje. A nawet jeśli komuś pasuje, to ta osoba i tak lepiej wyglądałaby w długich. Zastanawiam się czasem, dlaczego kobiety to sobie robią, bo modelowanie krótkiej fryzury wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało.
  • chatgris01 22.05.18, 22:49
    Wlasnie tak podejrzewalam, dlatego pytalam.
  • frey.a86 22.05.18, 22:50
    Zdecydowanej większości kobiet bardziej pasują długie włosy, niż krótkie, ale co kto lubi. wink
  • lady-z-gaga 22.05.18, 22:51
    Włosy do linii ramion to nie jest krotka fryzura. Są wystarczająco długie, by pokazac ich (czyli włosów) urodę), kobiece i eleganckie.
  • lady-z-gaga 22.05.18, 22:52
    To nie jest wątek o tym, co kto lubi.
  • chatgris01 22.05.18, 22:53
    Czyli jak ladne i geste, to raczej nie zazdrosc o Twoje ladniejsze, ale moze tez miala dlugie, sciela i zaluje?
    Albo faktycznie sie nadmiernie przejela profesjonalna rola, jak sugeruje Princess.
    W kazdym razie gada bzdury, dlugie wlosy gladko upiete to jak najbardziej profesjonalny wyglad, nieprofesjonalne bylyby dlugie rozpuszczone.
  • frey.a86 22.05.18, 22:54
    Jeszcze by tego brakowało, żeby pracodawca dyktował ludziom, jakiej długości mają mieć włosy. Mogę się dostosować do wymogu upięcia w kok, ale jakby mi nakazano ścięcie, to popukałabym się w czoło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka