Dodaj do ulubionych

AVANS - bujam się ze zwrotem pralki

06.06.18, 13:33
ponieważ firmy kurierskie obsługujące Avans, nie wymagają od nich transportu towarów na palecie. więc pralka przyjechała bez palety. ale już, zeby odesłać tą pralkę, nie mogę zamówić żadnej z firm obsługujących AVANS (Suus, Schenker i Arvato), bo obsługują tylko firmy, które mają z nimi podpisane umowy. natomiast firmy takie jak UPS, czy DHL (jedyni, którzy mogą ode mnie odebrać pralkę), wymagają tego, żeby pralka była na palecie.
czeski film.
dla mnie ze strony ARVATO jest to ewidentnie celowe działanie, żeby klient nie mogł odesłać towaru. ja odeślę, bo mam dostęp do palet, ale nie sądzę, żeby każdy miał.
PIERWSZY I OSTATNI RAZ.
Edytor zaawansowany
  • wkurzo-namama 06.06.18, 13:33
    Tfu! ze strony AVANS.
  • majarzeszow 06.06.18, 13:36
    A jakie byly warunki zwrotu, gdy kupowalas pralke ? Doczytalas ?

--
    MAJA i:
    http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png
  • wkurzo-namama 06.06.18, 14:06
    normalne, zwrot na własny koszt dowolną firmą kurierską.
  • peonka 06.06.18, 14:19
    Hm, ale to wina Avansa, że firmy kurierskie wymagają palet? Nie mogą dostarczyć własnej palety za opłatą?
    Paleta kosztuje kilkanaście złotych, trudno, trzeba odzalowac i tyle.

--
    Operacja psa osób bezdomnych:
    pomagam.pl/operacja_Fafika
  • wkurzo-namama 06.06.18, 14:40
    No nie mogą smile to było pierwsze o co spytałam słysząc, że tylko na paletach odbierają.
  • wkurzo-namama 06.06.18, 14:43
    Nie uważasz że to nie fair i dziwne, że od nich towar może jechać bez a do nich musi na palecie???
  • iwoniaw 06.06.18, 14:48
    No ja uważam, że to granda, jeśli to działa tak, jak opisujesz. Oczywiście, osoba ogarnięta/odpowiednio zdeterminowana załatwi sobie tę paletę, ale wygląda to na typowe utrudnianie korzystania z przysługującego prawa do zwrotu - a nuż ktoś się zniechęci i odpuści. Dobrze, że o tym piszesz, trzeba piętnować takie praktyki.

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • wkurzo-namama 06.06.18, 15:07
    No dokładnie tak to widzę.
  • peonka 06.06.18, 20:32
    No nie fair, ale nie wiem co ma z tym wspólnego avans - oni sobie wybierają kuriera jaki im pasuje, a że inne firmy od "detalistow" wymagają palet, no cóż...
    Rozumiem wkurzenie, ale nie zakładałabym spisku I celowego działania.

--
    Operacja psa osób bezdomnych:
    pomagam.pl/operacja_Fafika
  • wkurzo-namama 06.06.18, 21:47
    wiesz co? serio? duża firma, negocjujaca warunki dostawy z firmami kurierskimi nie ma świadomości, że opcja dostawy bez palety to spory kłopot i wyjątek? i że klient w taki sposób towaru nie ma sposobności odeslać?
    proszę cię...
  • issa-a 06.06.18, 23:38
    a pytanie takie...dlaczego odsylasz pralke? to przecież nie pudelko cukierkow, jak kupuje sie taki sprzet to wcześniej czlowiek sie orientuje, oglada, czyta (instrukcję, opinie), a i oglada w sklepie stacjonarnym.
    Chyba, ze sprzet nie dziala, jest uszkodzony tp, ale wtedy to chyba inne warunki zwrotu obowiazują.
    Natomiast jeśli nagle pralka "przestała się podobać" to nie oczekuj, że ARVATO samo odbierze od ciebie sprzet.
    No przepraszam, dałaś d... to jakas "kara" musi być.
    I wskazywanie na konkretne firmy uważam za mocno nie fair (jesli wręcz nie niezgodne z prawem), bo oni chyba nagle nie zmienili warunkow umowy, tylko ty ich nie doczytalas. Bylo sie nie godzic i nie podpisywać (akceptować) - PRZED ZAKUPEM, jesli ci nie odpowiadalo.
  • wkurzo-namama 06.06.18, 23:54
    Źle wymierzona wnęka. Zabrakło 5 cm i trzeba było kupić mniejsza. Ale co za różnica, czy to pralka, czy sukienka? Kupiłabym stacjonarnie, odwiozlabym do sklepu. Kupując online, oczekuję pomocy na każdym etapie zakupu - również zwrotu / wymiany. W przeciwnym razie jest to ostatni zakup w danym sklepie.
    Twój post jest zabawny zwłaszcza w kontekście ostatnich dyskusji o zakazie handlu w niedzielę i przekonywaniu o zaletach I prostocie kupna przez net wink
  • issa-a 07.06.18, 00:33
    >Twój post jest zabawny

nie, nie jest zabawny, to ty jestes zabawna.
    Akurat ostatnio wymienialismy lodowke, w zabudowie. MUSIALA BYC BARDZO DOKLADNIE WYMIERZONA zeby wpasować sie w (zdechłą właśnie) poprzednia lodowke. No jakos dalismy rade, mierzylismy kilkakrotnie przed zakupem. W zwiazku z ta wnęka do zakupu zostały nam tylko 2 lodówki, zadna inna się nie mieściła.
    Tez kupowalismy przez internet, Wszystko było obejrzane, obmierzone i wyczytane - czy warto.
    Tak, ze nadal uważam, ze pretensje mozesz miec wyłacznie do siebie. Tak, to ty dalaś d...
    Tak, jest różnica miedzy pralka a sukienka. Sama widzisz jaka.
    Tak, pretensje mozesz mieć wyłacznie do siebie.
    Tak, sprzedawca nie musi wlazic ci w d..ę, on tez ma rodzinę, na która chce zarobic, zamiast przejmowac sie twoja za mała wneka bo tobie nie chciało sprawdzic sie wymiarów/wziać centymetra do łapki.
    Tak, w warunkach umowy kupna pewnie o paletach nie ma slowa ale juz w warunkach firmy kurierskiej są.
  • issa-a 07.06.18, 00:40
    ps. nawet rozumiem twoja zlosć, też byłabym wq..na.
    Tyle, ze ten wq..w dotyczylby mnie/ciebie, w zadnym razie sklepu czy kuriera.
    I też pewnie jakoś chcialabym rozładować zlosc.
    Moze mąż byłby dobry? albo jakiegos staruszka na ulicy zmieszaj z blotem?
  • wkurzo-namama 07.06.18, 07:12
    Pracujesz w Avans???
    Kobieto, kupując cokolwiek w necie, oczekuję pełnej dogodnosci. I taka wydawała mi się możliwość odsylki w razie wu tegoż sprzętu. Na MÓJ koszt, dowolna firma kurierska.
    Nie oczekuje, że to sprzedający załatwi mi transport i go opłaci, ale uważam, że mam prawo oczekiwać, że zrobi wszystko, żeby w przypadku takiej sytuacji kupujący nie miał dodatkowych problemów ze zwrotem.
    Wyobraź sobie, że to pralka do naszego kolejnego mieszkania, do którego żadne z nas nie miało czasu ani możliwości podjechać, żeby osobiście wymierzyć wneke. Zaufalismy wymiaróm, podanym przez Pana, który robił zabudowę. Robił ja nie na nasze zlecenie, a na zlecenie człowieka, od którego, mieszkanie kupowalismy. Więc jakby widzisz sama, że są różne sytuacje. Chyba nie myślisz, że zamawiamy sobie sprzęty po to, żeby sobie je na spokojnie obejrzeć i sprawdzić, czy nam się podobają za "jedyne" 300 zł za taką atrakcje.
  • majarzeszow 07.06.18, 07:35
    ale o co sie zloscisz ?
    Ja wiem, ze ty oczekujesz, ale niekoniecznie sprzedawca musi ci w otwor wchodzic. Podpisalas warunki zwrotu ? Podpisalas.
    Trza bylo znalezc czas, zeby podjechac do wlasnego mieszkania. Tez mam mieszkanie 300 km od mojego zamieszkania, pojechalam, pomierzylam wneke, kupilam przez internet, dowiezli tam, wszystko bylo zorganizowane. Pralka weszla we wneke, ktora zmierzylismy z mezem, a nie "pan". A jak sie nie chce 4 liter ruszyc, to sie potem buja. I ma do siebie pretensje, a nie do calego swiata. Ich to nie interesuje.

--
    MAJA i:
    http://dhbm.daisypath.com/uu68p2.pnghttp://dhbm.daisypath.com/LgIJp1.png
  • wkurzo-namama 07.06.18, 07:47
    Brawo ty 👏
    Nie ma problemu. Jak ktoś starszy, czy mniej ogarnięty będzie miał podobny problem i zostanie ze sprzętem w czarnej du szy, to trudno. Przynajmniej avans skorzysta. Pełen luz.
    Pełen luz, że jedni mogą, a drudzy nie mogą wysyłać na palecie.
    Najważniejsze, że tobie się udało.
  • szlag 07.06.18, 18:45
    O czym ty w ogóle piszesz? Nie ma znaczenia, z jakiego powodu zwraca. Przysłali jej towar paletowy bez palety i żeby go zwrócić musi dodatkowo załatwić paletę, mimo że przy przesyłce w jej stronę nie była jakoś potrzebna. Skup się na temacie, a nie na wyżywaniu na kimś. Skoro dostała towar bez palety, to powinna go bez palety móc także zwrócić.
  • black.emma 07.06.18, 19:06
    To niech sprzedawca zrezygnuje ze sklepu online jak mu nie pasuje przyjmować zwrotów.
  • wkurzo-namama 06.06.18, 23:56
    PS. Warunki umowy są ok. W warunkach umowy nie jest napisane, że towar nie jest dostarczany na paletach.
    Natomiast uważam, że jest to działanie celowe. Nie wspomnę już o tym, że dla takiej pralki chyba bezpieczniej, jeśli ciężarówka wiezie ją na palecie, a nie luzem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.