Dodaj do ulubionych

3 dni Warszawa z dziećmi

08.06.18, 15:56
Od ok. 10 lipca będziemy w Warszawie, 2 dzieci: 3,5 roku i 6 lat (6 lat ukończone dzień wcześniej), będziemy mieszkać chyba w okolicy Ogrodu Saskiego.
CN Kopernik koniecznie - kupię wcześniej bilety, jakieś sugestie co do zwiedzania?
Co jeszcze warto zobaczyć z dziećmi? Nie mamy parcia na szalone tempo, chcemy odpocząć, w miarę możliwości w ruchu.
Będziemy poruszać się komunikacją miejską - jakieś podpowiedzi - co muszę wiedzieć na ten temat?
Zoo? Byliśmy we Wrocławiu, co z warszawskim? warto?
No i, gdzie są fajne place zabaw? w okolicach ogrodu saskiego, CN Kopernik lub jeśli odlotowy, możemy podjechać dalej wink
Ładnie proszę o podanie rozsądnych opcji dla dzieci w tym wieku...
Thx.
Obserwuj wątek
    • 45rtg Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 15:59
      blablanie napisała:

> Co jeszcze warto zobaczyć z dziećmi? Nie mamy parcia na szalone tempo, chcemy o
      > dpocząć, w miarę możliwości w ruchu.

Pałac Kultury, przecież i tak tam nic innego godnego uwagi nie ma.
    • mamma_2012 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:16
      Mój sześciolatek lubi: Muzeum WP, nawet nie musi wchodzić, bo pojazdy na zewnątrz lubi najbardziej, Muzeum Powstania, zoo warszawskie jest bez fajerwerków, ale też lubi (obok zoo jest park). Spacery po Łazienkach, Starówce, Saskiej i w wielu innych miejscach. Lubi z dziadkiem jeździć metrem (do 7 lat za darmo), basen na Merliniego i w Jachrance (to nie Warszawa, ale może was zainteresuje), jak pogoda nie sprzyja to plac zabaw w Blue City. Kręgielnie i wewnętrzny plac zabaw macie w budynku BUW, obok Kopernika. Blisko będziecie mieć Stadion Narodowy.
      Plac zabaw fajny jest np. w Alejach Niepodległości, w parku na Bródnie.
    • zazou1980 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:26
      Ja polecam wycieczkę spod plaży przy zoo (la playa) promem na drugą stronę do parku fontann. Jest tam też duży odnowiony plac zabaw. Prom jest za free, a w wakacje kursuje codziennie co 20 min. Moje dzieciaki uwielbiają, a w czasie oczekiwania bawią się na plaży...

--
      Dobra zmiana - boli przez 4 lata
    • asmarabis Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:35
      Kopernik dla takiego malego dziecka ???
      Po co ???
      Jestem taka ze wszedzie wejde ale tam chce isc jak dziecko podrosnie
      Po co tak szoanowac na sile skoro hest tyle innych atrakcji

--
      "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
      • mamma_2012 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:39
        Kiedy ostatnio tam byłaś? Mój syn uwielbia odkąd poszedł pierwszy raz w okolicach trzecich urodzin. Tak mu się tam
        podoba, że mamy kartę i jesteśmy kilkanaście czy kilkadziesiąt razy w roku. Dla maluszków jest bzzz.
        • asmarabis Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 17:10
          No ja pisze ze jeszce nie bylam z dzieckiem ale widze ze taka moda jakas panuje ze prosto z porodowki do kopernika .....nie wiem co w tym jest oprocz szpanu

--
          "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
      • zazou1980 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 17:04
        Z moją niespełna jeszcze wtedy 3-latką byliśmy w grudniu i była zachwycona. Podobało się wszystko co lata, bąbelkuje i się magnetyzuje, także nie generalizuj...

--
        Dobra zmiana - boli przez 4 lata
        • asmarabis Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 17:21
          No ale wiekszosc tych attakcji masz na zwyklych placach zabaw , a tam sie w ogole da wejsc na osobnym bilecie do tej strefy czy trzeba placic jak za zboze za caly obiekt ?

--
    • jeziorowa Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:46
      Kopernik jak najbardziej tak, ale dla takich maluchów głównie część „bzzz” (czy jakoś tak) i możesz pokusić się o teatr robotyczny. Park fontann koniecznie za dnia dla ochłody i wieczorem przedstawienie. Pałac kultury, Wilanów, Muzeum Wojska Polskiego (zwłaszcza część na Sadybie - olbrzymia wystawa „pod chmurką”), Starówka i bulwary nad Wisłą. Popłyńcie też promem i idźcie do Łazienek Królewskich (tu zarezerwuj dużo czasu). Ktoś polecał ci salę zabaw z mini lunaparkiem w Blue City. Nie wybieraj się tam, bo mają remont aż do jesieni. Któryś z odkrytych basenów, a jak nie będzie pogody to np. na Merliniego. Starsze dziecko zapewne będzie zainteresowane zwiedzeniem Stadionu Narodowego (młodsze być może). Zoo nie będzie miało efektu „wow” jeśli wybieracie się tam zaraz po wrocławskim. Możecie pójść na któryś z filmów dla dzieci na prawie największym ekranie 3D w Polsce (to na Sadybie).
    • fragile_f Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 16:46
      Bardzo fajna sala zabaw jest w Muzeum Polin smile Odwiedziłabym też Łazienki Królewskie, bo są przecudne o tej porze roku, można popatrzeć na kaczki i takie tam. Super są też Pola Mokotowskie, są fontanny, można się trochę ochłodzić i odpocząć od upału.

Znajome dzieciaki KOCHAJĄ Muzeum Neonów! Niektóre były tam z 5x big_grin

Jeśli chodzi o komunikację, to opłaca się kupić bilet 3-dniowy smile jednorazowe są cholernie drogie. Sprawdź jeszcze, czy to dotyczy wszystkich dzieci, czy tylko warszawskich, ale powinny mieć komunikację za darmo w ogóle.

--
      Fragile
        • fragile_f Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 18:10
          Jest! Też byłam zdziwiona - dużo książeczek, animacje, takie super pufy i "nory" wyściełane miękkim filcem, w których można się zainstalować smile Trzeba wejść do środka i praktycznie od razu skręcić w lewo (jak do toalet) i znów w lewo. Sala nazywa "U króla Maciusia":

www.polin.pl/pl/ukrolamaciusia

--
          Fragile
        • ichi51e Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 17:03
          Zaraz przy kasach. Wejscie bezplatne nie trzeba wchodzic do muzeum trzeba tylko pobrac bezplatna wejsciowke

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • lidek0 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 08.06.18, 17:15
      Pamiętaj, że dzieci w tym wieku o tej porze roku wiele nie na chodzą, jazda komunikacją miejską jak będzie upał potrafi być bardzo męcząca. Ja na zwiedzanie stolicy wybrałabym inny okres. No i CN Kopernik nie koniecznie. Jak będzie upał w zoo jest ciężko. Poszukaj kina plenerowego, przedstawień na powietrzu, poszłabym na basen, może do teatru.

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
        • lidek0 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 16:02
          W Koperniku dzieci mogą szybko się znudzić, w metrze owszem chłodniej, ale tam jesteś krótko, pomyślałabym w taką pogodę o basenie nawet odkrytym.

--
          Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
          Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
          zapraszam na forum Dla starających się
    • blablanie Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 16.06.18, 21:32
      Dziękuję wszystkim, wszystko skrzętnie zanotowane, a jedziemy teraz, bo mamy wyjazd biznesowy (głównie mąż), ale ja też na tym skorzystam, a dzieci z nami, bo przedszkole zamknięte i niania ma wolne... baseny odpadają, nie dam rady sama z nimi, a mąż będzie zajęty... Kopernik koniecznie, bo lubią takie rzeczy - w Szczecinie jest Eureka - nie umywa się do Kopernika, a im się podobało...
        • ga-ti Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 16.06.18, 23:21
          Domki dla lalek są śliczne. I wjedźcie na pałac kultury, maluch może średnio, ale starszakowi powinno sie podobać. A jak już będziecie z pk to przejdźcie się do muzeum ewolucji.
          Możecie sobie metrem na plac Wilsona podjechać, tam tez jest spory plac zabaw.
          Moje dzieci lubiły Grób Nieznanego Żołnierza i zmiany wart oglądać, maszerują sobie żołnierze przez cały plac wink
        • zazou1980 Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 09:55
          Jak jedziecie teraz, to promy są tylko w weekend, na co dzień będą od 1 lipca.

Tu są rozkłady wszystkich z drogami dojścia, bo po praskiej stronie to są plaże. Ten o którym pisałam wcześniej to Wilga.
          My dziś będziemy korzystać, polecam też spacer nowymi bulwarami, ciągną się wzdłuż Wisły po śródmiejskiej stronie...
        • ichi51e Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 17:05
          Jak bedziecie w muzeum neonow (ktore jest bardzo male btw) to tam tez jest bardzo fajny plac zabaw (szukaj plac zabaw soho factory) i teatr dla malych dzieci (teatr niewielki)

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
    • truscaveczka Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 10:04
      W Koperniku jest osobna sala dla malców, bardzo fajna smile
      Zoo fajne, obok Park Praski, można poodpoczywać na ogrodzonym placu zabaw.
      Bulwary nad Wisłą, moi starcy (8 i 13) też lubią się tam pobawić wink I fontanny super.
      Na Stadion Narodowy (zwiedzanie) to chyba są za mali, znudzą się.
      Na Ursusie boska Hasanka, mega plac zabaw, ale to daleko.
      W samym Parku Saskim plac zabaw przyjemny, spokojny.

--
      Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
    • ichi51e Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 17.06.18, 17:01
      Fajne place - park Krasinskich, okolice hali mirowskiej, podzamcze (tam tez jest stolarnia dla dzieci) na starym miescie sto pociech (w lipcu co prawda zajec nie bedzie) park zeromskiego fajne tez ogrody na dachu buw (i polana z rzeczka obok idealna na rodzinny piknik i zabawe w wodzie)
      Fajne jest muzeum polin i strefa dziecka (mozna tam na zajecia mozna w trybie jedna osoba zwiedza druga siedzi z dziecmi)
      Zoo nie do porownania z wroclawskim za to bez kolejek i plac zabaw w srodku zupelnie ok.
      Lazienki (i zajecia tam tez warto sprawdzic lipiec miesiac japonski wiec sa zajecia w temacie japonskich bajek) mozna sie gondola przeplyna poszukac saren wiewiorek i pawi
      Plaze raczej odradzam wisla jednak niebezpieczna (ale na poniatowce bardzo fajny plac zabaw)

--
        • blablanie Re: 3 dni Warszawa z dziećmi 29.06.18, 16:16
          Bardzo, bardzo Wam dziękuję...
          Mam już kupione bilety i w Warszawie będziemy o 6 rano - co wtedy można zrobić ze sobą? na pewno zjeść śniadanie - polecicie coś koło dworca? i w ogóle jakieś jadłodajnie, bary mleczne dla dzieci... moje do tego maja alergię, ale może coś się uda tam znaleźć... a co potem, bo pewnie w apartamencie możemy być ok 10-12...
          Czyli:
          1)gdzie jeść? będziemy gotować w domu, ale jakaś przekąska, podwieczorek, obiad może się trafić na mieście, gdzie warto?
          2) komunikacja: bilet trzydniowy jest też na metro? autobusy i tramwaje? czy dzieci w wieku 3,5 oraz 6 jeżdżą za darmo, czy też muszą mieć bilet?
          3) zna ktoś fajny apartament niedaleko hotelu Sofitel Victoria? w hotelu nie możemy bo potrzebna jest kuchnia ze względu na alergię dzieci...

Jakie mamy plany:
          Kopernik, Polin??, Łazienki, zoo, BUW, PKiN wraz z domkami dla lalek i może z muzeum techniki, jakieś place zabaw, fontanny i prom...ufff chyba więcej nie zmieścimy w te 3 dni, tym bardziej, że ostatniego dnia pociąg mamy przed 17...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka