Dodaj do ulubionych

Brawo Włosi

11.06.18, 10:49
Nareszcie, nie powinni byc wpuszczeni do zadnego z europejskich portow i niech Soros sie martwi co z nimi zrobic, skoro juz sie tak uparl na finansowanie taksowek morskich

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szef-wloskiego-msw-nie-chce-przyjac-statku-z-imigrantami,844176.html
Edytor zaawansowany
  • butch_cassidy 11.06.18, 10:55
    Wiesz, co się dzieje na takim statku, którego nie chce przyjąć żaden port?
    Były już na świecie podobne historie.
    Rozumiem, że problem jest złożony i maleńka Europa też ma swoją wytrzymałość, ale cieszyć się z takiej sytuacji?!
    Nieludzkie... sad
  • mamablue 11.06.18, 10:57
    Miłość bliźniego wypływa na szerokie wody. Będziesz się spowiadać z tego postu?
  • butch_cassidy 11.06.18, 10:59
    Że co?
  • nangaparbat3 11.06.18, 11:09
    Też się zdziwialam. To chyba do autorki watku jest.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • sofia_87 11.06.18, 11:02
    Wlasnie, malenka Europa swoja wytrzymalosc, kiedys wreszcie trzeba postawic granice. Skoro miliarder Soros uparl sie na podstawianie wodnych taksowek pod wybrzeza Afryki, to niech zajmie sie ich pasazerami
  • janja11 11.06.18, 12:08
    Dlatego należy zrobić wszystko, aby więcej się takie historie nie powtarzały. Każda wpuszczona do Włoch łódź z imigrantami nakręca przestępczy biznes związany z przemytem ludzi.
    Ta zawrócona łódź ratuje życie wielu potencjalnych poszukiwaczy łatwego socjalu w Europie.
  • sofia_87 11.06.18, 12:08
    Dokladnie
  • paniusiaokragla 11.06.18, 14:09
    Jaki socjal obejmuje nielegalnych imigrantów?
  • triss_merigold6 11.06.18, 14:15
    Oni twierdzą, że ubiegają się o azyl. W związku z ubieganiem się o status uchodźcy lub inną formę ochrony międzynarodowej, otrzymują dach nad głową, utrzymanie, opiekę lekarską, prawo do kształcenia dzieci i zasiłek/kieszonkowe, do czasu ustalenia statusu. Ponieważ - z racji liczby wniosków - ustalenie statusu trwa latami, w Niemczech, Szwecji, Norwegii czy Danii żyją całkiem wygodnie.
  • joa66 11.06.18, 14:28
    Nie, nie żyją calkiem wygodnie. Stać ich tylko na zakwaterowanie w dzielnicach, w których polowa mieszkanców to gangi narkotykowe. Zgadnij czym się będą zajmować. Nie jestem zachwycona obecnymi "programami" migracyjnymi bo są do d... i zamiast rozwiązywac problemy to kreuja nowe.

Ale to nie znaczy, że (a) mamy o tych ludziach mówić bez szacunku (b) udawać, że nie znamy przyczyn kryzysu.
  • sofia_87 11.06.18, 14:34
    Ale nie sadzisz, ze Europa ma dosc WLASNYCH problemow, chocby bezrobocie wsrod mlodych aby zajmowac sie jeszcze cudzymi?
    Tak migracja to JEST problem, zawsze byl i bedzie. Migracja osob wywodzacych sie z tak odmiennej kultury, o innej niz nasz mentalnosci, to problem do n potegi.
    PO CO nam te problemy
  • araceli 11.06.18, 14:35
    sofia_87 napisał(a):
    > Ale nie sadzisz, ze Europa ma dosc WLASNYCH problemow, chocby bezrobocie wsrod
    > mlodych aby zajmowac sie jeszcze cudzymi?

No nie jest cudzy problem. Nadal do Ciebie nie dociera.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • sofia_87 11.06.18, 14:43
    To JEST cudzy problem. Ja nie czuje sie w obowiazku naprawiac swiat swoim kosztem, dociera?
    Zalezy mi na dobrobycie moim i moich dzieci. Chetnie sie w tym celu dodatkow zrzuce na skuteczna ochrone naszych granic
  • araceli 11.06.18, 14:52
    sofia_87 napisał(a):
    > To JEST cudzy problem. Ja nie czuje sie w obowiazku naprawiac swiat swoim koszt
    > em, dociera?

Ależ absolutnie dociera do wszystkich, że paniusia Sofia tupie nóżką i nie ogarnia rzeczywistości.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • sofia_87 11.06.18, 14:55
    Dobrze, ze Ty ogarniasz, wiec przygotuj dzieci i wnuki do machania im raczkami na powitanie. Oraz do rozkladania nozek na zadanie "gosci" w ramach splaty naszych "zobowiazan"
  • joa66 11.06.18, 14:58
    I tym samym się przedstawiłaś.
  • sofia_87 11.06.18, 15:02
    Czym, pisaniem prawdy?
    JAK Ci sie wydaje czego oni oczekuja od Europejek?
    Nie slyszalas o tym?
    www.wprost.pl/swiat/10130648/14-latka-zgwalcona-i-zamordowana-policja-szuka-irakijczyka.html
  • joa66 11.06.18, 15:06
    Myślę, że szukaja u Europejek tego co Europejczycy .
  • joa66 11.06.18, 15:11
    I naprawdę rozwiązac problem gwałtów nie da się wysyłając wszystkich mężczyzn na Madagaskar. To znaczy gwałtów mężczyzn na kobietach nie będzie, pytanie co będzie bez mężczyzn.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 16:20
    joa66 napisała:

> Myślę, że szukaja u Europejek tego co Europejczycy .

Prosiłbym jednak zachować umiar w obrażaniu mnie.
    Nigdy nie obrzezywałem dziewczynek, a i od kamieniowania odeszliśmy jakiś czas temu.
  • joa66 11.06.18, 16:25
    Przypuszczam, że arykanski dyżurny troll forum też nie.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 16:36
    joa66 napisała:

> Przypuszczam, że arykanski dyżurny troll forum też nie.

Na YouTubie jest pełno filmików z ceremonii kamieniowania odbywających się codzień w Afryce, więc nie wiem czy masz rację.
  • joa66 11.06.18, 16:40
    No i co z tego?

Jeżeli chcesz porozmawiac o statystykach dotyczących przemocy to może je wstaw.
  • 45rtg 11.06.18, 16:47
    dyzurny_troll_forum_2 napisał(a):

> joa66 napisała:
    >
    > > Przypuszczam, że arykanski dyżurny troll forum też nie.
    >
    > Na YouTubie jest pełno filmików z ceremonii kamieniowania odbywających się codz
    > ień w Afryce, więc nie wiem czy masz rację.

No patrz, to zupełnie jak ci kolesie w Polsce, co nagrywają, jak grupowo gwałcą.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 16:58
    45rtg napisał:

> No patrz, to zupełnie jak ci kolesie w Polsce, co nagrywają, jak grupowo gwałcą

I znowu ten sam problem! Naprawdę nie potraficie odróżnić czynu zabronionego i karanego w danym państwie od czynu, który jest tradycją albo nawet nakazany prawnie?

Naprawdę, prosiłbym o nie przekraczanie granicy śmieszności wytyczonej na totalnym absurdzie.
  • 45rtg 12.06.18, 09:59

> 45rtg napisał:
    > > No patrz, to zupełnie jak ci kolesie w Polsce, co nagrywają, jak grupowo
    > gwałcą
    >
    > I znowu ten sam problem! Naprawdę nie potraficie odróżnić czynu zabronionego i
    > karanego w danym państwie od czynu, który jest tradycją albo nawet nakazany pra
    > wnie?

No przecież to jest właśnie tradycja: złapać lachona i wydymać, a potem się zwinąć.
    A prawnie? Dawaj te nakazy gwałcenia w prawie państw arabskich. Tylko z jakichś wiarygodnych źródeł, a nie z antyislamów czy innych ndie.
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 10:03
    45rtg napisał:

> A prawnie? Dawaj te nakazy gwałcenia w prawie państw arabskich.

Ja mówiłem o kamieniowaniu czy tez obrzezaniu. Nigdzie NIE pisałem ANI RAZU o gwałtach!
    Sprytna próba manipulacji, acz nieudana. Przykro mi!

Tylko manipulować umiecie, mnie lub bardziej skutecznie.... Zamiast tego Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.
  • 45rtg 12.06.18, 10:56

> 45rtg napisał:
    >
    > > A prawnie? Dawaj te nakazy gwałcenia w prawie państw arabskich.
    >
    > Ja mówiłem o kamieniowaniu czy tez obrzezaniu. Nigdzie NIE pisałem ANI RAZU o g
    > wałtach!

No to, jak widzę, nie ogarniasz, na co odpowiadasz. Bo ja jednoznacznie napisałem o gwałtach, a ty bez żadnych zastrzeżeń wyskoczyłeś ze swoim umocowaniem w prawie. No to jak nie umiesz precyzyjnie się wypowiadać, to przykro mi, ale redakcja nic na to nie może pomóc, musi Pan ten problem rozwiązać we własnym zakresie.

• dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 11:02
    45rtg napisał:

> No to, jak widzę, nie ogarniasz, na co odpowiadasz. Bo ja jednoznacznie napisał
    > em o gwałtach,

No właśnie nie wiem po co napisałaś o gwałtach. I co gwaty mają do tamatu.

a ty bez żadnych zastrzeżeń wyskoczyłeś ze swoim umocowaniem w p
    > rawie.

Napisałem, może za którymś razem zrozumiesz. A może przypisy?

"Naprawdę nie potraficie odróżnić czynu zabronionego i karanego w danym państwie od czynu, który jest tradycją albo nawet nakazany prawnie?"
  • 45rtg 12.06.18, 11:21

> 45rtg napisał:
    >
    > > No to, jak widzę, nie ogarniasz, na co odpowiadasz. Bo ja jednoznacznie n
    > apisał
    > > em o gwałtach,
    >
    > No właśnie nie wiem po co napisałaś o gwałtach. I co gwaty mają do tamatu.

Chciałem ci zrobić przyjemność, żebyś się nie czuł zacofany w stosunku do świata arabskiego. Dzięki mnie znalazłeś pod nosem coś, czym też się możesz pochwalić. A że nie identyczne? Piękno świata leży w jego różnorodności. Polacy gwałcą i nagrywają to, Arabowie kamieniują i nagrywają.
    TSD cóż to, tacy jak ty zawsze krzyczeli o gwałtach zaślinionych ciapatych, a teraz nagle co, oni przestali gwałcić?
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 11:35
    45rtg napisał:

> Polacy gwałcą i nagrywają to

Karalne i scigane

> Arabowie kamieniują i nagrywają.

Nakaz obyczajowo religijny

Nie widać różnicy pomiędzy tymi czynami dwoma?

• 45rtg 12.06.18, 11:38

> 45rtg napisał:
    >
    > > Polacy gwałcą i nagrywają to
    >
    > Karalne i scigane

Oj tam, oj tam, przecież nic się nie stało. Sama się prosiła.

> > Arabowie kamieniują i nagrywają.
    >
    > Nakaz obyczajowo religijny

Znaczy, obyczaj nakazuje od czasu do czasu złapać przypadkową kobietę i ukamieniować?
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 13:30
    45rtg napisał:

> > > Polacy gwałcą i nagrywają to
    > >
    > > Karalne i scigane
    >
    > Oj tam, oj tam, przecież nic się nie stało. Sama się prosiła.

Pokaż uzasadnienie wyroku gdzie sąd tak postanowił.
  • rysiowa85 12.06.18, 01:09
    dziewczynki nie są obrzezywane przez mężczyzn, ale przez inne kobiety
  • banksia 11.06.18, 15:57
    Oraz do rozkladania nozek na zadanie "gosci" w ramach splaty naszych "zobowiazan"

Co za dno.
  • nickbezznaczenia 11.06.18, 19:42
    A to już było chamstwo czystej wody!
  • joa66 11.06.18, 19:48
    Mam nadzieję, że moderacja tego nie usunie. Na wieczną pamiątkęsmile
  • joa66 11.06.18, 14:40
    Bo tupanie nóżka prolemu nie rozwiązuje. Jeżeli nie chcemy miec TEGO problemu , to musimy działać - skutecznie, a nie na zasadzie, że nie wpuscimy statku. To co proponujesz to jest zamiatanie problem pod dywan, a on tam rosnie az w koncu wybuchnie. Nie dociera do Ciebie , że Twoja propozycja jest g....nianie nieskuteczna,
  • sofia_87 11.06.18, 14:44
    To pomagajmy im, ale na miejscu, vide Plan Marshalla, ale przede wszystkim nalezy wymoc aby pomoc byla uzalezniona od kontroli przyrostu naturalnego w Afryce
  • joa66 11.06.18, 14:57
    He, he, zakładam że zdajesz sobie sprawę, że nasze rodzime, krew z krwi, kultura z kultury , chrzescijanskie organziacje wymuszaja na rządach zachodnich wycofywanie programów kontrolowania narodzin w Afryce? Vide Trump?

Na szczęście kalifaty takie jak Szwecja chcą się do tych programów dokładać. To tyle na temat rodzimej kultury.
  • joa66 11.06.18, 15:01
    I warto zdac sobie sprawę, że to "nasza rodzima chrześcijańska kultura" stoi za tym problemem - poczynając od historii po wydarzenia współczesne. Ta kultura chrześcijańska chce i nalega, żeby "ich" rodziła się jak najwięcej.

• sofia_87 11.06.18, 15:03
    A czy ja gdzies pisalam, ze "rodzima chcrzescijanska kultura" nie popelnia bledow?
  • paniusiaokragla 11.06.18, 15:57
    Triss_merigold6, Most refugees spend their first months in Germany in an "initial aid facility." That's a large, often fenced-in property, with police, a doctor, a cafeteria and dorms on site for many people. You will receive three meals a day, clothing and hygiene items.

After that, you will be assigned to a city or a district. You cannot choose where you will be placed. This may be a bed in a group facility, like former military barracks. This is where you will stay during the asylum process until a decision is made.
    Nie widzę tu mieszkań i samochodów ani jakichkolwiek innych dodatków, nawet o żadnym kieszonkowym nie ma mowy, ale może masz inne informacje?
  • woman_in_love 11.06.18, 10:58
    to zaczynam oglądać dziwne filmy na YT. Nie wiem właściwie dlaczego:

www.youtube.com/watch?v=tpNpDM-enLw
  • nangaparbat3 11.06.18, 10:58
    Niektórzy Wlosi. Tacy jak Ty. Nie uogolniaj, nie krzywdź calego narodu.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • sofia_87 11.06.18, 11:00
    Wlosi sa akurat jeszcze wiekszymi rasistami niz Polacy. Imigrantow maja dosc, poza nielicznymi oszolomami
  • nangaparbat3 11.06.18, 11:08
    Rasiści mają to do siebe, że w kazdej społeczności są najgłośniejsi. Po prostu nienawiść do samego siebie, ktora sie obraca w nienawiść do innych, krzyczy. Jak ty zakładając ten watek.

--
  • sofia_87 11.06.18, 11:12
    Zauwazylas moze jaki byl wynik ostatnich wyborow we Wloszech? Myslisz ze glosowali na takich populistow z milosci do imigrantow?
    Poza tym, oni zyja z turystyki, a tam gdzie sa problemy z imigrantami raczej bogaci turysci nie zajrza...
  • nangaparbat3 11.06.18, 11:23
    Zauważylam , strach sie latwo udziela. Zawsze latwiej wrzeszczeć i uciekac lub przeganiać niz rozwiązywać problemy. Potem można co najwyżej miec kłopot z wlasnym sumieniem, ale to też mozna zalatwić, obwiniając ofiare. Taki gatunek - homo. Czasem niektórzy wychodzą poza to. Wtedy zaczynam podejrzewać, że Bóg istnieje.

--
  • sofia_87 11.06.18, 11:30
    Nanga, ale PO CO oni maja rozwiazywac te problemy z imigrantami. Maja wlasne, ogromne bezrobocie wsrod mlodych, imigrantow zwyczajnie NIE POTRZEBUJA.

Jak widzisz, czasem "rozwiazywanie problemow" nie konczy sie dobrze:
    www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-uchodzca-zgwalcil-i-udusil-14-latke-w-niemczech-z-falszywym-,nId,2592250
    za to jakims sposobem, ten "biedny uchodzca" nie boi sie juz przebywac w swoim kraju. Cud po prostu cud smile
  • nangaparbat3 11.06.18, 20:54
    Po co? Po to, zeby robic to, co sie powinno. Żeby mieć czyste sumienie. Nie grzeszyć. Posłuchać ewolucyjnie wytworzonego nakazu: pomóż!

--
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 09:18
    nangaparbat3 napisała:

> Posłuchać ewolucyjnie wytworzonego nakazu: pomóż!

?!?!?!??!
  • nangaparbat3 12.06.18, 18:33
    Polecam lekturę smile
    --
  • sofia_87 12.06.18, 09:27
    Ja mam czyste sumienie, pomagam wielu osobom i zwierzetom, nie czuje potrzeby ani wewnetrznego nakazu sprowadzania na swoje utrzymanie kolejnych tysiecy Afrykanczykow
  • nangaparbat3 12.06.18, 18:34
    wink

--
  • iwles 11.06.18, 11:09
    sofia_87 napisał(a):
    > Wlosi [...] Imigrantow maja dosc, poza nielicznymi oszolomami

te 100.000 Polskich imigrantów też ?
    Czy może "MY POLACY" jesteśmy "über alles"?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 11:36
    iwles napisała:

> te 100.000 Polskich imigrantów też ?
    > Czy może "MY POLACY" jesteśmy "über alles"?

potrafisz rozróżnić legala od nielegala?

różnica jest taka jak wejść do sklepu, wziąć serek i zapłacić albo po prosty wyjść bez płacenia.
  • 45rtg 11.06.18, 11:40

> potrafisz rozróżnić legala od nielegala?
    >
    > różnica jest taka jak wejść do sklepu, wziąć serek i zapłacić albo po prosty wy
    > jść bez płacenia.

A, masz na myśli tych Polaków, którzy na przykład brali angielską pomoc na dzieci, trzymając te dzieci w Polsce. No tak, to typowe dla emigracji.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 11:43
    45rtg napisał:

> A, masz na myśli tych Polaków, którzy na przykład brali angielską pomoc na dzie
    > ci, trzymając te dzieci w Polsce. No tak, to typowe dla emigracji.

To jest typowe dla wszelkiego socjalizmu - po prostu nie działa. Ale nie o tym miało być. Polacy są we Włoszech legalnie i jako takich ich nie można wywalić bez pogwałcenia międzynarodowych umów.
  • iwles 11.06.18, 11:47

imigrant to imigrant.
    Dlaczego afrykański imigrant jest nielegalny a polski legalny ?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 11:49
    iwles napisała:

> Dlaczego afrykański imigrant jest nielegalny a polski legalny ?

Serio? To pytanie jest na serio!?!?
  • sofia_87 11.06.18, 11:50
    Ty tak serio?
    O czym takim jak Unia Europejska kiedys moze slyszalas?
    smile
  • 45rtg 11.06.18, 11:49

> 45rtg napisał:
    >
    > > A, masz na myśli tych Polaków, którzy na przykład brali angielską pomoc n
    > a dzie
    > > ci, trzymając te dzieci w Polsce. No tak, to typowe dla emigracji.
    >
    > To jest typowe dla wszelkiego socjalizmu - po prostu nie działa. Ale nie o tym

To typowe dla wszelkiej maści kuców - na widok oszustwa oświadczać z zadowoleniem, że to socjalizm.

> miało być. Polacy są we Włoszech legalnie i jako takich ich nie można wywalić b
    > ez pogwałcenia międzynarodowych umów.

Phi, umowy. Umowy można sobie zmienić, jak się zorientuje, co tacy polscy nachodźcy są warci, a ile kosztuje ich utrzymanie.
  • sofia_87 11.06.18, 11:53
    To co maja zrobic jak sie zorientuja ile afrykanscy nachodzcy sa warci, a ile kosztuje ich utrzymanie?
  • 45rtg 11.06.18, 11:55
    sofia_87 napisał(a):

> To co maja zrobic jak sie zorientuja ile afrykanscy nachodzcy sa warci, a ile k
    > osztuje ich utrzymanie?

To samo, co z polskimi "inżynierami".
  • sofia_87 11.06.18, 12:00
    Musisz sie obracac w wyjatkowo podlym otoczeniu na tej swojej emigracji, skoro nie kojarzysz Polakow swietnie sobie radzacych. Nie zauwazylas ilu Polakow wyjazdza albo tuz po studiach albo wrecz konczy w UK studia i tam zostaje?
    Myslisz ze oni tez siedza na zasilkach?
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:11
    Nie wiem tylko jakimi kanałami wędrują Twoje myśli, że uważasz, jakoby to samo nie dotyczyło imigrantów z Afryki. Oni też się dalej kształcą, m.in. Niemczech.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:15
    butch_cassidy napisała:

> Nie wiem tylko jakimi kanałami wędrują Twoje myśli, że uważasz, jakoby to samo
    > nie dotyczyło imigrantów z Afryki. Oni też się dalej kształcą, m.in. Niemczech.

Dlaczego nielegalni imigranci z Afryki kształcą się za moje podatki w Niemczech!?
  • sofia_87 11.06.18, 12:20
    Serio?
    Statystyki pokazuja cos innego.
    A poza tym, co z tymi co nawet jezyka kraju, w ktorym mieszkaja nie chca sie nauczyc?
    Czytalas moze ze z tej fali przyjetej w 2015 pracuje zaledwie 25%, przy czym czesc z nich nie zarabia tyle, ze musza im doplacac pomoc socjalna...
    Faktycznie, same perly zaradnosci sie Niemcom trafily, mamy czego zalowac smile
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:24
    Tak, czytałam, czytałam też, że to więcej niż zakładano.
    W ogóle ogarniasz dramat rozgrywający się w Afryce? Czy tylko chciałabyś przeliczyć go na pieniądze i miejsca pracy?
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:27
    butch_cassidy napisała:

> W ogóle ogarniasz dramat rozgrywający się w Afryce?

A co z dramatem rozgrywającym się w Wenezueli? Nad tamtym się nie pochylasz?
  • sofia_87 11.06.18, 12:33
    To jeszcze nie znaczy ze mamy sobie fundowac dramat w Europie.
    Tak, przeliczam to na pieniadze i miejsca pracy. Podejrzewam ze mlodzi, bezrobotni we Wloszech takze. A moze zamiast oczekiwan, ze ich rzad zajmie sie wreszcie tym co do niego nalezy, czyli kwestiami wlasnego kraju i jego obywateli, maja sie cieszyc ze utrzymuje bande niebezpiecznych i groznych pasozytow?
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:39
    sofia_87 napisał(a):

> To jeszcze nie znaczy ze mamy sobie fundowac dramat w Europie.

Fundujemy sobie wojnę domową w Europie w przeciągu jednego pokolenia. Niech tylko strumień kasy płynącej na zasiłki się zachwieje....

Kilka krajów się zapewne ucieszy. Niewątpliwie Chiny, może USA, przyjaciele znad Zatoki...

Zresztą mieliśmy tego próbkę kilkanaście miesięcy temu w Holandii.... Sytuację udało się (tym razem jeszcze) uspokoić, więc staramy się zapomnieć. Zamiast wyciągnąć wnioski i lekcję.
  • sofia_87 11.06.18, 12:45
    Dokladnie tak.
    Grozi nam wojna domowa, a "pikajace serduszka" zarzucaja nam brak "humanitaryzmu", ze sie na to z pokora nie godzimy
  • leyre2 11.06.18, 14:23
    sofia_87 napisał(a):

> Czytalas moze ze z tej fali przyjetej w 2015 pracuje zaledwie 25%, przy czym czesc z nich nie zarabia tyle, ze musza im doplacac pomoc socjalna...

A w Polsce tez tak jest, 500 na dziecko to nic innego jak pomoc socjalna
  • 45rtg 11.06.18, 12:21
    sofia_87 napisał(a):

> Musisz sie obracac w wyjatkowo podlym otoczeniu na tej swojej emigracji, skoro
    > nie kojarzysz Polakow swietnie sobie radzacych. Nie zauwazylas ilu Polakow wyja

Widzę, kto wyjeżdża i widzę, kto się odzywa z tej emigracji. Nie jest to budujący widok, ale dobrze, że tych "inżynierów" i "lekarzy" już na polskim rynku pracy nie ma.

> zdza albo tuz po studiach albo wrecz konczy w UK studia i tam zostaje?
    > Myslisz ze oni tez siedza na zasilkach?

A po co tam jadą polskie niedojdy? Oczywiście, że po to.
  • sofia_87 11.06.18, 12:26
    No widzisz, a ja widze, kto z moich znajomych wyjechal.
    Rezydenci mojego taty pracuja w szpitalach w UK, DE i w Szwecji, i tak mozemy zalowac ze nie ma ich juz w polskich szpitalach.
    Moi znajomi ze studiow pracuja na uczelniach i w bankach w calej Europie. Radza sobie swietnie, jesli ich wyrzuca z UK, to tez sobie poradza.
    Takich ludzi ja znam, a ci ktorych Ty znasz swiadcza o Twoim poziomie smile

A jesli chodzi o polskie niedojdy, moga ich zawsze deportowac, czy Polacy odmawiaja ich przyjecia?
  • 45rtg 11.06.18, 12:33
    sofia_87 napisał(a):

> No widzisz, a ja widze, kto z moich znajomych wyjechal.
    > Rezydenci mojego taty pracuja w szpitalach w UK, DE i w Szwecji, i tak mozemy z
    > alowac ze nie ma ich juz w polskich szpitalach.
    > Moi znajomi ze studiow pracuja na uczelniach i w bankach w calej Europie. Radza
    > sobie swietnie, jesli ich wyrzuca z UK, to tez sobie poradza.
    > Takich ludzi ja znam, a ci ktorych Ty znasz swiadcza o Twoim poziomie smile

Dobre, dobre smile Gdybym był jeszcze studentem, to bym w takie bajędy uwierzył, ale jestem dorosły, więc widzę w Twoich fantazjach te typowe cechy ratowania za wszelką cenę swojego fikcyjnego wizerunku smile Już to widzę, jak o "rezydentach taty" wie cokolwiek ów "tata", a co dopiero Ty smile Już to widzę, jak znajomi ze studiów masowo pracują sobie prestiżowo po załej Europie smile
    Dorosły człowiek zna różnych ludzi, a Twoje uparte udowadnianie, że znasz samych "inżynierów" i "lekarzy" i to najwyższej klasy jest po prostu bardzo symptomatyczne smile
  • sofia_87 11.06.18, 12:43
    Wiesz, nie kazdy obraca sie wsrod plebsu jak Ty.
    Tata nie zyje, ale z niektorymi rezydentami zawsze utrzymywal kontakty, teraz juz rodzinne, takie to dziwne? Poza tym istnieje cos takiego jak FB i Linkedin, przynajmniej o tym pierwszym nawet Ty powinienes slyszec smile
    Skonczylam dobra uczelnie, wiec co w tym dziwnego ze jej absolwenci dobrze sobie radza. O ilu abslowentach sgh szukajacych pracy w UP slyszales?
    Znam takich, a nie innych ludzi, myslisz ze kazdy obraca sie wsrod meneli jak Ty?
    smile
  • 45rtg 11.06.18, 12:55
    sofia_87 napisał(a):

> Wiesz, nie kazdy obraca sie wsrod plebsu jak Ty.
    > Tata nie zyje, ale z niektorymi rezydentami zawsze utrzymywal kontakty, teraz j
    > uz rodzinne, takie to dziwne? Poza tym istnieje cos takiego jak FB i Linkedin,
    > przynajmniej o tym pierwszym nawet Ty powinienes slyszec smile

Słyszeć - tak. Jak widzę - Ty się przy jego pomocy realizujesz.

> Skonczylam dobra uczelnie, wiec co w tym dziwnego ze jej absolwenci dobrze sobi
    > e radza. O ilu abslowentach sgh szukajacych pracy w UP slyszales?

"-A pan, proszę zamieść korytarz.
    - Ależ panie dyrektorze, ja jestem absolwentem SGH!
    - W takim razie przepraszam bardzo. To - jest miotła. A tak - się zamiata."

> Znam takich, a nie innych ludzi, myslisz ze kazdy obraca sie wsrod meneli jak T
    > y?

Aż dwa razy musiałaś, dla pewności, napisać o tym plebsie i menelach smile Rzadko kiedy zdarza się aż tak bolesna potrzeba podbicia sobie samooceny.
  • sofia_87 11.06.18, 13:11
    Haha
    Wiesz co, pprzeczytaj wiersz "Lis i winogrona" moze zalapiesz puente smile
  • sumire 11.06.18, 13:25
    Niestety, lea, twoje podkreślanie przy każdej okazji, w jakim to wspaniałym towarzystwie się obracasz, świadczy o tobie zupełnie inaczej, niż myślisz big_grin
  • sofia_87 11.06.18, 13:28
    Wiesz sumire, nawet w wieku 5 lat nie przejmowalam sie opiniami osob takich jak Ty i tobie podobni smile
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:00
    45rtg napisał:

> To typowe dla wszelkiej maści kuców - na widok oszustwa oświadczać z zadowoleni
    > em, że to socjalizm.

Wszelkiego rodzaju socjał czy inne rozdawnictwo zmienia często uczciwych ludzi w krętaczy, oszustów czy patologię. To są fakty.

> Phi, umowy.

Ohhh jakie typowe dla wszelkiego lewactwa.... co tam umowy, prawda?

> Umowy można sobie zmienić, jak się zorientuje, co tacy polscy nacho
    > dźcy są warci, a ile kosztuje ich utrzymanie.

To trzeba najpierw te umowy zmienić lub wypowiedzieć. A dopiero potem brać się za deportacje.

Chciałem przypomnieć wszystkim pikającym serduszkom i innym lewakom, ze jednym z podstawowych obowiązków państwa jest ochrona swoich granic. Jeżeli państwo nie chroni granic, to nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków. I jako takie nie ma prawa pobierać podatków, bo niby za co?
  • sofia_87 11.06.18, 12:01
    Dokladnie, tym bardziej ze granice zewnetrzne Wloch, to tez granice UE. Nie chronia granic, wiec nie wypelniaja swoich zobowiazan
  • 45rtg 11.06.18, 12:38

> 45rtg napisał:
    >
    > > To typowe dla wszelkiej maści kuców - na widok oszustwa oświadczać z zado
    > woleni
    > > em, że to socjalizm.
    >
    > Wszelkiego rodzaju socjał czy inne rozdawnictwo zmienia często uczciwych ludzi
    > w krętaczy, oszustów czy patologię. To są fakty.

Janusz byłby z ciebie dumny, tak dobrze zapamiętałeś jego poglądy smile

> > Phi, umowy.
    >
    > Ohhh jakie typowe dla wszelkiego lewactwa.... co tam umowy, prawda?

Pali się grunt pod argumentacją, to trzeba sięgnąć po lewactwo smile Umowy, w tym międzynarodowe się zmieniają. Ot, taki Sobieski - to był dopiero lewak, jak się podtarł umową z Turcją.

> Chciałem przypomnieć wszystkim pikającym serduszkom i innym lewakom, ze jednym
    > z podstawowych obowiązków państwa jest ochrona swoich granic. Jeżeli państwo ni

Toteż oczekuję od Polski obrony swoich granic przed potencjalnym zalewem polskiej stonki zwracanej przez oblezione przez nią kraje. Ja rozumiem, że tym krajom to się opłaca, ale interesuje mnie mój interes.

> e chroni granic, to nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków. I jako takie n
    > ie ma prawa pobierać podatków, bo niby za co?

A, czyli typowe dla kuców kombinowanie, jak tu żerować na państwowych usługach i "słusznie" nie płacić za nie pod jakimś tam mizernym pretekstem. Klasyczna prawicowa "moralność".
  • babcia.stefa 11.06.18, 12:03
    Hm, ci wszyscy, co wyjechali przed 1989 na lipne zaproszenia i wizy turystyczne do Stanów, też tam byli legalnie?

--
    "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
    asmarabis
  • sofia_87 11.06.18, 12:08
    Hm, a ilu ich wyjechalo? Chyba mniej niz Afrykanczykow do Europy. Nie mowiac juz o roznicy wielkosci USA i Europy.
    Poza tym, tamta imigracja to w wiekszosci inteligencja, poradzili sobie na tamtejszym rynku pracy, lepiej czy gorzej, ale nie siedza na zasilkach od 3 pokolenia jak imigranci z Afryki w Europie
  • olena.s 11.06.18, 12:08
    Dlaczego tylko do Stanów? Przypominam choćby "Fuchę" Skolimowskiego.
  • babcia.stefa 11.06.18, 14:21
    Przykład taki. Truskawki w Norwegii, winogrona we Francji, polscy hydraulicy wszędzie.

--
    asmarabis
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:13
    babcia.stefa napisała:

> Hm, ci wszyscy, co wyjechali przed 1989 na lipne zaproszenia i wizy turystyczne
    > do Stanów, też tam byli legalnie?

Czy my rozmawiamy o imigracji do stanów przed 1989? Ale w tej sytuacji to ja zapytam czy Wielka Emigracja z początków XIX wieku to była we Francji legalnie? Czy Mickiewicz mieszkał w Paryżu legalnie?
  • 45rtg 11.06.18, 12:24

> Czy my rozmawiamy o imigracji do stanów przed 1989? Ale w tej sytuacji to ja za
    > pytam czy Wielka Emigracja z początków XIX wieku to była we Francji legalnie? C
    > zy Mickiewicz mieszkał w Paryżu legalnie?

Bardzo dobrze, że o tym wspomniałeś. To, co w Polsce nazywa się Wielką Emigracją było sporym problemem dla cywilizowanej Francji, bo zjechało się wtedy mnóstwo półdzikich analfabetów ze Wschodu, roszczeniowych, za to nie znających języka. Kradzieże, wyłudzenia i pijaństwo w środowisku polskich nachodźców po 1831 były istną plagą.
  • babcia.stefa 11.06.18, 14:25
    Zapewne legalnie, bo wtedy jeszcze w ogóle przepisy dotyczące poruszania się między poszczególnymi krajami były takie dość... szczątkowe.

Co do Wielkiej Emigracji, zachód wcale zachwycony nie był, weź poczytaj choćby wikipedię:

"W 1832 roku, kiedy opadł już entuzjazm ludności, władze Saksonii odmówiły Polakom prawa pobytu w Dreźnie, a wiosną tegoż roku zamknęły przed nimi granice kraju. Wkrótce podobnie uczyniły Wirtembergia i Bawaria."

--
    asmarabis
  • joa66 11.06.18, 12:49
    masz na myśli tych Polaków, którzy na przykład brali angielską pomoc na dzieci, trzymając te dzieci w Polsce. No tak, to typowe dla emigracji.

To jest zgodne z prawem unijnym. Może Ci się to nie podobac, ale to jest legalne.
  • 45rtg 11.06.18, 12:58
    joa66 napisała:

> masz na myśli tych Polaków, którzy na przykład brali angielską pomoc na dzie
    > ci, trzymając te dzieci w Polsce. No tak, to typowe dla emigracji.

>
    > To jest zgodne z prawem unijnym. Może Ci się to nie podobac, ale to jest legaln
    > e.

Angole coś tam sobie zmieniały, a ja nie praktykuję takich zabaw, więc nie do końca jestem na bieżąco, ale z całą pewnością dumny "inżynier" praktykujący tę technikę chwalił się parę lat temu, jak to roluje królową w ten sposób. A jego była żona rozważała zgłoszenie go do ichniej opieki społecznej na kontrolę.
  • joa66 11.06.18, 13:14
    To nie jest zabawa. To jest prawo. Złamaniem prawa jest ewentualnie nie przekazanie tych pieniędzy dzieciom lub ich opiekunowi.
  • sofia_87 11.06.18, 11:01
    Wzajemnie smile
  • sofia_87 11.06.18, 11:06
    Dlaczego? Czyzby cenzura? smile
    Co masz przeciwko dyskusji w sprawie wodnych taksowek?
  • sumire 11.06.18, 11:11
    A ty chcesz dyskutować? Nie widać, na ogół tylko wypluwasz rasiolski strumień świadomości na temat, który jest twoją wyraźną obsesją.
  • sofia_87 11.06.18, 11:14
    Ja po poprostu stwordzam fakt, ze dobrze ze wreszcie Wlosi choc w jakims stopniu zaczeli chronic swoje i UE granice.
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:38
    sofia_87 napisał(a):

> Ja po poprostu stwordzam fakt, ze dobrze ze wreszcie Wlosi
    Ośmieszasz się, bo nie wiesz, co znaczy słowo "fakt".
    "Dobrze, że" to jest OPINIA.
  • olena.s 11.06.18, 11:39
    Ja zaś pod rozwagę poddaję cię uprzejmie fakt, że dotychczas to Polacy (i w ogóle wschodni Europejczycy) byli rezerwuarem migracyjnym, a już w ostatnich 300 latach to raczej z Polski niz do Polski uciekano przy róznych paskudnych okazjach dziejowych.
    Ponieważ połozenie geograficzne nam się nie zmieniło, można ostrożnie wysnuć wniosek, że te sytuacje mogą znów wystąpić.
    Nie żebym tego życzyla jakiejkolwiek nacji czy jednostce, ale byłoby ironią losu, gdyby tak miało sie stać i różne Sofie stukałyby do cudzych granic, cudzej solidarności i cudzego humanitaryzmu.
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:42
    Mam wiele przeciwko rasizmowi, rasistowskim wątkom, brakowi choćby minimalnej empatii, niepanowaniu nad własnymi emocjami i demonami oraz kompletnej ignorancji - bo jak dyskutować, z człowiekiem, który nie ogrania znaczenia tak podstawowego słownictwa, do jakiego zalicza się wyraz "fakt"?
  • zlababa35 11.06.18, 12:16
    >> Co masz przeciwko dyskusji w sprawie wodnych taksowek?

To nie żadna dyskusja. To szambiarka w trybie active.

--
    Just gonna stand there and watch me burn
  • 45rtg 11.06.18, 11:17
    sofia_87 napisał(a):

> Nareszcie, nie powinni byc wpuszczeni do zadnego z europejskich portow i niech
    > Soros sie martwi co z nimi zrobic, skoro juz sie tak uparl na finansowanie taks
    > owek morskich

To jest bardzo niebezpieczny dla Polski precedens. Jak tak dalej pójdzie, to będą zatrzymywać na granicy Anglii zbędną w Polsce siłę roboczą, a jak pójdzie całkiem tragicznie, to odeślą tu z powrotem i tych swoich imigrantów, których Polska się skutecznie pozbyła te 10-15 lat temu, normalizując swój rynek pracy.
  • nangaparbat3 11.06.18, 11:24
    Juz o tym kiedys wspominalam, jak policjant z prowincji powiedzial: mamy spokoj, cała recydywa wyjechala do Anglii.

--
  • sofia_87 11.06.18, 11:26
    Tylko roznica jest taka, ze Polska bez problemu przyjmuje swoich obywateli niechcianych u innych, a panstwa Afryki juz niekoniecznie.
  • 45rtg 11.06.18, 11:31
    sofia_87 napisał(a):

> Tylko roznica jest taka, ze Polska bez problemu przyjmuje swoich obywateli niec
    > hcianych u innych, a panstwa Afryki juz niekoniecznie.

I to jest problem Polski, że akceptuje takie odrzuty z eksportu.
  • sofia_87 11.06.18, 11:25
    Widzisz, a dla mnie to jak najbardziej WLASCIWY precedens; panstwo ma prawo decydowac czy chce i potrzebuje obywateli z innych krajow u siebie.
    Wielu Polakow w Anglii, przynajmniej tych ktorych ja znam, to lekarze i ekonomisci na swietnych posadach w korporacji. Moga sie ich pozbyc, ale ze strata dla siebie
    Nie sadze aby z Afryki plynely do Europy tego rodzaju jednostki
  • 45rtg 11.06.18, 11:30
    sofia_87 napisał(a):

> Widzisz, a dla mnie to jak najbardziej WLASCIWY precedens; panstwo ma prawo dec
    > ydowac czy chce i potrzebuje obywateli z innych krajow u siebie.

Niby prawda, ale jak się Angole opamiętają i oczyszczą kraj z polskich nachodźców, to dla Polski będzie to bardzo niekorzystne.

> Wielu Polakow w Anglii, przynajmniej tych ktorych ja znam, to lekarze i ekonomi
    > sci na swietnych posadach w korporacji. Moga sie ich pozbyc, ale ze strata dla
    > siebie

Raz na rok, to i kura pierdnie, więc nawet wśród polskich nachodźców w Anglii jakiś na poziomie czasem się może trafić.

> Nie sadze aby z Afryki plynely do Europy tego rodzaju jednostki

To sobie nie sądź. Giertych też nie sądzi, że człowiek powstał w wyniku ewolucji.
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:33
    A ile wiesz o tej odysei?
    Bo owszem - płyną i lekarze i inżynierowie...
  • 45rtg 11.06.18, 11:35
    butch_cassidy napisała:

> A ile wiesz o tej odysei?
    > Bo owszem - płyną i lekarze i inżynierowie...

No ale to jest nie do ogarnięcia przez polskiego nachodźcę - zmywakowca, bo jakże to tak - czarnuch, a lepiej wykształcony od husarza wyklętego?
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:43
    Masakra...
  • sofia_87 11.06.18, 11:49
    Poczytaj sobie jak wyksztalceni sa ci, ktorych przyjela pani Merkel...
  • tsaria 11.06.18, 12:08
    I jak tymi inżynierami i lekarzami chce się hojnie dzielić z innymi państwami, acz oni nie pojmują, że to kwiat intelygencji zawitał w nasze skromne progi.
  • 45rtg 11.06.18, 12:25
    sofia_87 napisał(a):

> Poczytaj sobie jak wyksztalceni sa ci, ktorych przyjela pani Merkel...

No właśnie tak samo jak polskie odrzuty z rynku pracy.
  • sofia_87 11.06.18, 12:50
    Polacy jakos sobie radza na rynach pracy.
    A "inzynierami i lekarzami" z Afryki koniecznie chca sie podzielic z cala Europa.
    Ciekawe dlaczego?
    smile
  • joa66 11.06.18, 12:56
    A jak myślisz sofio, kto pracowal w kopalni za mniej niż grosze na Twoja komórkę?
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:01
    A qźwa, sorry za szczerość, ale kogo to obchodzi? Owszem, przykra rzecz i smutne reportaże, ale to jeszcze nie powód, żeby zapraszać nieszczęśliwych z Afryki i Azji do jeszcze w miarę bezpiecznej Europy. Jeśli przybędą tu masowo, to im się nie poprawi, a nam pogorszy więc po co.
  • sofia_87 11.06.18, 13:15
    Dokladnie.
    Ja place za komorke tyle ile zada sprzedawca.
    Jak zazada wiecej, to zaplace wiecej.
    Sadzisz jednak, ze jesli zaplacimy im za surowce 2 razy wiecej, to wzrosna place robotnikow, otoz nie, po prostu wlasciciel kopalni i wladze panstwowe beda sie jeszcze szybciej bogacic.
    Proste prawo podazy i popytu.
    Nie chce sobie zrobic gorzej zeby innym bylo lepiej
  • joa66 11.06.18, 13:21
    To nie tylko komórki. Wiem, tak wygodniej - to cena sprzedawcy, ja wynoszę śmieci do śmietnika, to nie ja rozlewam wodę do plastikowych butelek. Nie ja.
  • sofia_87 11.06.18, 13:25
    Ja akurat smieci segreguje, a wode filtruje w dzbanku
  • fadilla 11.06.18, 13:15
    I uściślając to nie ci pracujący w kopalniach stamtąd uciekają.

--
    W Iranie obowiązuje prawo szariatu, a z tym prawem się nie dyskutuje. by lady-z-gaga
  • joa66 11.06.18, 13:18
    Bo to są małe dzieci. Uciekają ci, którzy nie chcą, żeby ich przyszle dzieci tak skonczyły.
  • joa66 11.06.18, 13:19
    Ja wiem, że niektórzy z Was na pytanie "skąd mamy mleko" zatrzymuje się na etapie "ze sklepu", ale czasami warto pomyśleć.
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:31
    No myślę oraz odczuwam ogólne współczucie, ale to jeszcze nie powód, żeby w jakimkolwiek stopniu rezygnować z poziomu życia i bezpieczeństwa dzieci.
    Rozumiesz, mogę podporządkować się przepisom dotyczącym np. sortowania śmieci czy oszczędzania energii, starać się zmniejszać rodzinny ślad energetyczny, jeść produkty lokalne etc. ale nie godzić się na multi kulti szkołę czy wojsko na ulicach jak w Brukseli.
  • sofia_87 11.06.18, 13:27
    Ale my te mozemy nie chciec aby nasze dzieci skonczyly w Europie ogarnietej wojna domowa
  • joa66 11.06.18, 14:07
    Skończą jeżeli bedziesz udawac, że mleko to ze sklepu pochodzi.
  • sofia_87 11.06.18, 14:13
    Nie, tak skoncza jesli bedziemy udawac ze mamy obowiazek naprawiac swiat swoim kosztem
  • araceli 11.06.18, 14:17
    sofia_87 napisał(a):
    > Nie, tak skoncza jesli bedziemy udawac ze mamy obowiazek naprawiac swiat swoim
    > kosztem

A może po prostu mamy obowiązek naprawić coś co popsuliśmy? Nie dociera?

--
  • larrisa 11.06.18, 14:18
    Problem w tym, że tego nie da się naprawić. Tych ludzi jest za dużo, po prostu.
  • joa66 11.06.18, 14:21
    Jak się nie da, to ich powtzrymac też się nie da. Pytanie czy przyjda w miarę pokojowo czy z pompa, jak bialy przyjechali do nich.
  • araceli 11.06.18, 14:23
    joa66 napisała:
    > Jak się nie da, to ich powtzrymac też się nie da. Pytanie czy przyjda w miarę p
    > okojowo czy z pompa, jak bialy przyjechali do nich.

100/100.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • sofia_87 11.06.18, 14:27
    To ich z pompa przywitamy, juz wole to niz bierne przygladanie sie temu co sie dzieje.
    A poki co to my mamy lepsza bron
  • larrisa 11.06.18, 14:28
    Akurat Polacy chyba nadmiernie do nich z pompą nie jeździli, ale mniejsza. Pomoc powinna być organizowana w miejscu w którym większość nich żyje obecnie, i powinna się opierać na racjonalnym działaniu a nie na przekrzykiwaniu się i udowadnianiu kto jest rasistą, a kto altruistą, bo nasze ego jest tu najmniejszym problemem.
  • sofia_87 11.06.18, 14:29
    Oczywiscie, Plan Marshalla dla Afryki oraz obowiazkowe ograniczenie przyrostu naturalnego na poczatek
  • joa66 11.06.18, 14:31
    A I oni do nas się specjalnie nie pchają. Ale jestesmy w Unii I poniekąd czerpiemy też zyski z bogactwa zbudowanego na krzywdzie.

Ja wiem, że trudno np w Orange powiedziec 'wiem, że ten telefon ksoztuje 100 zł ale ja zostawię 200 zl, dla tych dzieci z kopalni" . Ale przyzwoitośc nakazuje, żeby szukać rozwiazań wykraczających poza "kto ma lepszą broń"
  • sofia_87 11.06.18, 14:38
    Haha, i jak sadzisz do kogo trafi te 100?
    Do pracownika Orange?
    A tak serio, mozemy placic dowolna kwote za ten telefon, nadwyzka trafi na konto wlasciciela kopalni, ewentualnie pomniejszona o lapowki dla lokalnych i panstwowych wladz.
    Dziecko z kopalni nie dostanie wiecej niezaleznie czy Ty zaplacisz za ten sam telefon 100 zl czy 2000 zl.
  • joa66 11.06.18, 16:12
    i powinna się opierać na racjonalnym działaniu a nie na przekrzykiwaniu się i udowadnianiu kto jest rasistą, a kto altruistą,

larissa - I jeszcze jedno. Można się z czymś nie zgadzać. Ja prawdopodobnie czasami się z Toba zgadzam czasami nie w wątkach o podobnej tematyce. Nie przypominam sobie żadnej rasistowskiej uwagi z Twoich ust/palców I nigdy nie nazwałbym Cię rasistką tylko dlatego, że być może masz inne poglady. Bo nie sądzę, że jesteś - po prostu masz taki a nie inny pogląd. Też jestem przeciwko nazywaniu rasistą/pikającym serduszkiem każdego kto ma inny pogląd na kryzys migracyjny, bo to wyklucza rozmowę. Ale czasami widzimy tu język typowo rasistowski i trzeba reagować.
  • araceli 11.06.18, 14:22
    larrisa napisała:
    > Problem w tym, że tego nie da się naprawić. Tych ludzi jest za dużo, po prostu.

A i owszem. Tylko jak to sobie wyobrażasz - powiedzieć "sorry - jesteśmy wam sporo winni ale tak się składa, że nie możemy zwrócić wszystkiego więc zostańcie tam sobie w nędzy a my okopiemy się na naszej malutkiej wysepce dobrobytu"?

To niestety tak nie działa i chyba najwyższy czas żeby wszyscy to zrozumieli.

--
  • sofia_87 11.06.18, 14:26
    A jak to dziala? Mamy im oddac nasze domy i auta i przenisc sie do ich lepianek czy pracowac na nich?
    Tak z ciekawosci, ile pokolen ma trwac to oddawanie dlugu?
    Oraz, tazke z ciekawosci, CO TAKIEGO jestem im winna ja, majac 31 lat, albo moje dzieci - 2 i 3 misiace oraz 3 miesiace. Albo ogolnie co takiego powinna im oddac Polska jako kraj?

JAK sobie wyobrazasz to oddawanie?
  • larrisa 11.06.18, 14:32
    To zrozum też ty, że za chwilę nigdzie już nie będzie dobrobytu. Europa nie jest w stanie wchłonąć takiej ilości ludzi. No ale przynajmniej będzie sprawiedliwie i będziesz się mogła napawać własną zajebistością. Faktycznie, dobrze będzie dopiero wtedy, gdy nędza rozleje się również na Europę.
  • araceli 11.06.18, 14:34
    larrisa napisała:
    > To zrozum też ty, że za chwilę nigdzie już nie będzie dobrobytu.

No i? Możesz stać i tupać nóżką.

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • sofia_87 11.06.18, 14:40
    Nie, mozna sie bronic.
    Swoja droga zawsze zastanawia mnie logika jednostek dazacych do samozaglady i jeszcze sie tym chwalacych.
    Chyba sie za bardzo wczulas w okreslenie lemingi, moze sprobuj terapii?
  • larrisa 11.06.18, 14:41
    A ty możesz stać i machać rączką na przywitanie, wnuki ci podziękują.
  • araceli 11.06.18, 14:54
    larrisa napisała:
    > A ty możesz stać i machać rączką na przywitanie, wnuki ci podziękują.

Prawda. Mam nadzieję, że nie dorobię się tak głupich ludzi, żeby mieli pretensje do mnie, że nie strzelałam do zdesperowanych ludzi.

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • sofia_87 11.06.18, 14:58
    Nie, Ty dorobisz sie glupcow, ktorzy bez mrugnieca okiem beda pracowali na pasozytow, beda rozkladali oprzed nimi nozki oraz zlego slowa nie powiedza (bo to przeciez rasizm) jak im dzicz zacznie dzieci mordowac.
    Na pewno Ci wtedy podziekuja, ze nie mialas nic przeciwko niszczeniu ich swiata

www.wprost.pl/swiat/10130648/14-latka-zgwalcona-i-zamordowana-policja-szuka-irakijczyka.html
  • araceli 11.06.18, 15:01
    sofia_87 napisał(a):
    > Nie, Ty dorobisz sie glupcow, ktorzy bez mrugnieca okiem beda pracowali na paso
    > zytow,

Na Twoje pasożytnicze 500+ już pracuję. Moje dziecko ma większą szansę zostać zgwałcone przez księdza niż imigranta. Twoja histeria jest po prostu śmieszna.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • sofia_87 11.06.18, 15:09
    Nie pobieram 500+, mlodsze dziecko ma niespelna 3 miesiace, wiec nawet nie mialabym na czasu na formalnosci. Nawet nie zamierzam o nie wystepowac, i tak pewnie niedlugo wprowadza progi, wiec nie bedziemy sie lapac.
    Poza tym, moge Cie zapewnic, ze place wyzsze podatki niz Ty, wiec na nic co zwiazane ze mna czy moja rodzine nie musisz pracowac.
    Powiedz tej 14latce o ksiedze, ups, nie mozesz, ona juz nie zyje i tak sie sklada ze nie zamordowal jej ksiadz.
    Tak sie tez skalda, ze dla tego "biednego uchodzcy" Irak nagle stal sie miejscem bezpiecznym. No cuda po prostu
  • leyre2 11.06.18, 15:25
    🤣 a jakie ma znaczenie czy ty odbierasz 500 czy nie, jest mnostwo ludzi ktorzy pobieraja i ratuje to ich budzet, sa to ludzie pracujacy, zadni tam uchodzcy i przede wszystkim jest to pomoc socjalna.
    Co do dodatkow to nie zapewniaj, a poza tym jak ich w Polsce nie place a o pracowaniu na ciebie nie wspominalam.
    I przestan juz z ta 14-latka bo piszesz o niej w kazdym poscie, to juz jest nudne bo zenujaca bylo od poczatku.
    O wiele wiecej 14-latek zostalo zamordowanych, zgwalconych itp przez nie-uchidzcow i nie-imograntow. Poza tym gdyby oni tak wszyscy mordowali to juz bys nie zyla
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:22
    leyre2 napisał(a):

> O wiele wiecej 14-latek zostalo zamordowanych, zgwalconych itp przez nie-uchidz
    > cow i nie-imograntow.

Znaczy jest to problemem i musimy odwrócić statystykę?
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:21
    araceli napisała:

> Na Twoje pasożytnicze 500+ już pracuję.

To przygotuj się tez do pracowania na kieszonkowe_dla_brata_z_afryki+, przy czym 500+ to raczej go nie zadowoli, tak z 700-1000 by chciał... Euro...

> Moje dziecko ma większą szansę zostać z
    > gwałcone przez księdza niż imigranta.

Jeszcze. Ale rozumiem, że musisz, po prostu musisz odwrócić ten trend?
  • joa66 11.06.18, 15:04
    Ale wiesz, że jak nie rozwiążesz problemu tylko go zamieciesz pod dywan to - używając Twojej drugiej po Sorosie obsesji o rozłożonych nóżkach- te nóżki I tak będziesz rozkladać I Twoi otomkowie też? Bo ich babunia taka zmyślna była.
  • sofia_87 11.06.18, 15:10
    Wiesz, nie mam watpliwosci, ze moja "zmyslonosc" ich predzej ochroni niz Twoja.
  • joa66 11.06.18, 15:12
    Wiem, Twoja naiwnośc jest porażająca. Nie zapmnij im kupic bomby najlepiej N.
  • larrisa 11.06.18, 15:07
    A niby ja chcę by strzelać? O tym właśnie piszę, popierdywanie na forum w oparach szlachetności, nic cię to przecież nie kosztuje, a ustawisz sobie chochoła i już jesteś lepsza. Jak obrońcy życia poczętego. Taka sama szlachetność, emanująca głównie w gadaniu.
  • joa66 11.06.18, 15:17
    Wiesz, gadanie też jest ważne. Powiem więcej. dla wielu z nas to jest jedyna rzecz, która możemy zrobić. Dlatego warto mówić prawdę i szanowac innych. I to nie szlachetność. To elementarna przyzwoitość. Ja też jestem przeciwko przyjmowaniu wszytskich jak leci, też płacę za komórke tyle ile mówi sklep, też wyrzucam śmieci do śmietnika. Ale jeżeli czujesz, że nie możesz nic zrobić, to po prostu zastanów się nad problemem i uczciwie go oceń. I nie wypieraj, że tez jesteś częścią problem - to nie szlachetność - to fakty.
  • sofia_87 11.06.18, 15:22
    Nie, jesli wiem ze nie moge rozwiazac problemu, to nie udaje ze jest inaczej i nie probuje tego zrobic swoim kosztem.
    Przyklad, wiem ze istniej problem narkomanii, uczciwie to przyznaje, widzac narkomana na ulicy nie zapraszam go do domu, nie probuje naprawiac jego zycia, robiac tym samym koszmar z zycia sobie i swoim dzieciom.
    Nie wypieram, ze problem istnieje, ale tez nie widze powodu aby z powodu cudzych problemow niszczyc zycie soebie lub swoim bliskim
  • riki_i 11.06.18, 18:44
    araceli napisała:

> larrisa napisała:
    > > A ty możesz stać i machać rączką na przywitanie, wnuki ci podziękują.
    >
    > Prawda. Mam nadzieję, że nie dorobię się tak głupich ludzi, żeby mieli pretensj
    > e do mnie, że nie strzelałam do zdesperowanych ludzi.

No to dzieci i wnuki tych migrantow będą strzelać do Ciebie.
  • joa66 11.06.18, 14:37
    larissa, to nie jest kwestia naszego wyboru. "Oni" i tak przyjdą. Pytanie JAK przyjdą i ilu.

A "takiej" liczby ludzi Europa nie wchlonie , to fakt. Dlatego tych chętnych musi być mniej. A to się uda tylko wtedy jeżeli ich byt na miejscu się poprawi. Nie ma innej drogi. Nie otoczysz Europy murem, Polski też. A nawet gdyby to było technicznie możliwe , nie zapominaj, że mur oznacza nie tylko niemożność wejścia, ale i wyjścia.
  • larrisa 11.06.18, 14:44
    Ale ja wcale nie chcę otaczać murem. Niby co to by dało? Natomiast mierzi mnie to emocjonalne nastawienie na tak, fajnie sobie popierdywać na forum w oparach szlachetności, ale dalej to tylko szlachetne popierywanie na forum, nic więcej.
  • sofia_87 11.06.18, 14:23
    Wlasnie
    Czasem nie da sie czegos naprawic
  • araceli 11.06.18, 14:25
    sofia_87 napisał(a):
    > Wlasnie
    > Czasem nie da sie czegos naprawic

No to masz problem bo druga strona nie odpuści. Niech to do Ciebie w końcu dotrze.

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • sofia_87 11.06.18, 14:28
    To my tez nie odpuszczajmy, wygra ten kto bedzie mial lepsza bron...
  • araceli 11.06.18, 14:31
    sofia_87 napisał(a):
    > To my tez nie odpuszczajmy, wygra ten kto bedzie mial lepsza bron...

Jak się zaciągniesz do armii i będziesz komu strzelać. Albo Twój mężuś czy dzieci big_grin Biegnij już big_grin

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:29
    araceli napisała:

> Jak się zaciągniesz do armii i będziesz komu strzelać. Albo Twój mężuś czy dzie
    > ci big_grin Biegnij już big_grin

Przepraszam pikające serduszka, ale mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić w czym jest lepsze bombardowania Libijczyków przez samoloty NATO na terytorium Libii od bombardowania Libijczyków przez samoloty NATO na morzy śródziemnym?
  • joa66 11.06.18, 14:33
    Już teraz moge Ci powiedzieć. Oni mają lepszą broń. Jest ich wielokrotnie więcej i są bardziej zdeterminowani niż my, bo nie maja nic do stracenia. A my mamy.
  • joa66 11.06.18, 14:34
    Pomijam juz nieetycznośc Twoich propozycji. One są po prostu nieskuteczne, żeby nie pwoiedzieć przeciwskuteczne.
  • sofia_87 11.06.18, 14:46
    Zartujesz chyba? Akurat kilka bomb i rakiet zalatwi roznice ilosciowa.
    Za to MY mamy bardzo wiele do starcenia, wiec mamy o co walczyc
  • araceli 11.06.18, 14:51
    sofia_87 napisał(a):
    > Zartujesz chyba? Akurat kilka bomb i rakiet zalatwi roznice ilosciowa.
    > Za to MY mamy bardzo wiele do starcenia, wiec mamy o co walczyc

To walcz. Masz jakiś problem? Czy paniusia chce mordować cudzymi rękami?

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:31
    araceli napisała:

> To walcz. Masz jakiś problem? Czy paniusia chce mordować cudzymi rękami?

Mordowanie cudzymi rękami jest be, ale pomaganie cudzymi rękami i za cudze pieniądze jest cacy?
  • joa66 11.06.18, 17:39
    O jakiej pomocy mówisz? Czy to, że sam się zajmiesz swoimi smieciami a nie podrzucisz innym nazywasz pomocą???? He, he....

Naiwniak z Ciebie.
  • janja11 11.06.18, 14:52
    My się chyba za bardzo wygodni zrobiliśmy, aby walczyć i bronić swoich wartości.
    Trochę przez to, że jesteśmy zastraszani absurdami prawnymi, ale też w dużej mierze z lenistwa kapitulujemy i tolerujemy nietolerancję imigrantów z kręgów kultury muzułmańskiej.
  • joa66 11.06.18, 14:54
    Determinacja kiluste milionow ludzi jest silniejsza niż bomby.

Ty naprawdé nie masz wyobrażni. Twoje dzieci lub wnuki "podziękują" pięknie swojej matce czy babce za ten brak wyobraxni, zamiatanie problem pod dywan zostawianie go niezałatwionego potomkom. Działasz wbrew interesowi własnych dzieci - zostawiasz im problem, które będą rosly w tempie geometrycznym.
  • sofia_87 11.06.18, 15:25
    A myslisz ze za zrobienie im z Europy drugiej Afryki to podziekuja?
    Problem dla naszych dzieci i wnukow to migranci, ktorych juz przyjelismy, problem ktory bedzie skutkowal kolejna wojna
  • joa66 11.06.18, 15:28
    I tak sobie i dzieciom i wnukom niszczysz życie swoja naiwnoscią. Nawet artykułu, który sama wkleiłas nie zrozumiałaś.
  • sofia_87 11.06.18, 15:42
    Moja droga, to tacy jak Ty niszcza Europe i zycie naszych dzieci i wnukow. Choc watpie abys Ty miala dzieci, wtedy bys sie bardziej przejmowala nasza przyszloscia
  • joa66 11.06.18, 15:48
    To jeszcze napisz co zrozumiałaś z artykułu wink Brawo, brawo.... big_grin
  • sofia_87 11.06.18, 15:55
    Joa66, dyskusja z Toba jest bezcelowa, pytalam po raz kolejny JAKIE Ty rozwiazanie uwazasz za wlasciwe. Odpowiedzi brak.
    Ja napisalam wielokrotnie, nalezy chronic Europe za WSZELKA cene
  • joa66 11.06.18, 16:01
    Napisałam wielokrotnie, lea. Po piewrsze przestać wypierać myśl, że to nie jest nas zproblem, bo jest I się do niego przyczyniamy. Po drugie - nie nazywac nikogo dzikusami z racji miejsca urodzenia jak Ty to robisz. Po trzecie szukaś sposobów skutecznych, a Twoje pomysły takie nie sa - machanie szabelką I krzyk "nie zgadzam się" są śmieszne. Sposoby skuteczne to nie plan "pomocowy" chyba, że uczciwe rozliczanie się nazywasz pomocą. Chyba, że rezygnację z eksperymentów farmaceutycznych na mieszkańcach Afryki nazywasz pomocą. Chyba, że pilnowanie swoich własnych smieci zamiast ich wywózki do Afryki nazywasz pomocą. I tak dalej. Zacznijmy od tego, a potem się zastanówmy jak im POMÓC. Zacznijmy od uczciwosci, a wtedy się dowiemy czy I jaka pomoc jest wskazana.
  • sofia_87 11.06.18, 16:09
    Punkty 1-3 a CO to niby rozwiaze?
    Co masz na mysli piszac "uczciwe rozliczenie"?
    Dlatego napisalam, skuteczny bylby dostosowany do ich realiow Plan Marshalla, ale zwizywszy na uwarunkowania nalezaloby wprowadzic w kazdym rejonie komisarza (czy jak go tam nazwiemy) nadzorujacego wydatkowanie pomocy, tak aby pieniadze nie trafily na prywatne konta lokalnych kacykow. Oraz nadzor nad ksztalceniem dzieci i mlodziezy, aby wychowac elity intelektualne w kazdym z krajow.
    W kwestii smieci i ekspreymentow medycznych; mieszkancy krajow Europpy Wschodniej tez mieli z tym problem, ale to zwykle znika gdy wzrasta zamoznosc.
    Generalnie, nie masz zadnego pomyslu, a jedynie potrzebe wywyzszania sie i demonstrowania "pikajacego serduszka"
  • joa66 11.06.18, 16:17
    czy nazywasz pomoca to, że firmy farmaceutyczne przestaną eksperymentować dopiero wtedy kiedy się Afryka wzbogaci??? To, że przestaniemy im wywozić śmiecie dopiero wtedy kiedy się wzbogacą?

I nie widzisz tego, że nam przestali "wywozić" smieci" wtedy kiedy...olaboga ..dostaliśmy lepsze miejsca przy stle tych, którzy wzbogacili I wzbogacają się na Afryce?

Podłe jest takie myślenie. A taka podłość w myśleniu spotka się z reakcją (biedny car) . I dlatego Twoje cudowne sposoby są przeciwskuteczne.
  • sofia_87 11.06.18, 16:29
    Niestey takie sa realia, czy Ci sie to podoba czy nie.
    Tak, firmy farmaceutyczne musza na kims eksperymentowac, a takiej "pracy" czy smieci nie przyjma kraje bogate.
    To realia, brutalne, ale realia.

Wole smieci w Afryce niz w Polsce (podobnie jak zaden z Europejczykow nie chce ich u siebie) i uwazam, ze Szyszko ze te pozwolenia powinein trafic przed Trybunal Stanu.
    To sa REALIA, a nie podlosc, czy Ci sie to podoba czy nie.
    Sadzisz, ze ci mieszkancy Afryki, ktorymi tak sie zamartwiasz troszczyliby sie w analogicznej sytuacji o Polske, Europe, czy o swoje kraje?
    No jak, zgaduj.

Tak, biedny car i biedna Rosja, komunizm, czasy staliznizmu byly okrutniejsze dla przecietnego Rosjanina niz carat. Oraz tak, inny car, bardziej zdecydowany pewnie by zdusil rewolucje w zarodku.
    Powinnismy sie uczyc na cudzych bledach

• sumire 11.06.18, 15:12
    Czy ty proponujesz profilaktyczne bombardowanie Afryki?...
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:36
    sumire napisała:

> Czy ty proponujesz profilaktyczne bombardowanie Afryki?...

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że od czasu do czasu się własnie profilaktycznie bombarduje.

Osobiście jestem przeciw - nie powinniśmy atakować, a jedynie się bronić- ale jednocześnie rozumiem, że wyprodukowaną broń gdzieś trzeba utylizować a piloci muszą się gdzieś otrzaskać w warunkach bojowych.
  • triss_merigold6 11.06.18, 14:22
    Nie, niespecjalnie mamy. Internacjonalizm to nie ta epoka.
  • araceli 11.06.18, 14:24
    triss_merigold6 napisała:
    > Nie, niespecjalnie mamy. Internacjonalizm to nie ta epoka.

Wręcz odwrotnie - przed globalizacją nie ma ucieczki.

--
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:07
    joa66 napisała:

> Skończą jeżeli bedziesz udawac, że mleko to ze sklepu pochodzi.

Sugerujesz, że wszyscy na świecie mogą żyć na takim poziomie jak średnia europejska? I wtedy zapanuje pokój i szczęśliwość wszelaka!?
    Takich bajek to nawet Jehowi nie pociskają w swoich gazetkach.....
  • joa66 11.06.18, 17:08
    Nie. Ale przepaśc jest zbyt duża i uzyskana nieuczciwymi metodami.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:12
    joa66 napisała:

> Nie. Ale przepaśc jest zbyt duża i

Właśnie dlatego masz przyjemność żyć na takim poziomie na jakim żyjesz ponieważ przepaść jest duża.

> uzyskana nieuczciwymi metodami.

he he he
    Chińczykom to powiedz, że kradną technologie nieuczciwymi metodami. No, dawno mnie tak nikt nie rozbawił....
  • joa66 11.06.18, 17:22
    Mnie też rozbawil pomysł, że marynarka wojenna rozwiąże problem. O święta naiwnosci......

p.s. Jeżeli chodzi o mój poziom życia jestem gotowa się podzielić, ergo np płacić wyższe podatki za utylizacje smieci tam gdzie są produkowane.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:24
    joa66 napisała:

> Mnie też rozbawil pomysł, że marynarka wojenna rozwiąże problem. O święta naiwn
    > osci......

No to pozostają już tylko milicje z siekierami i kosami....
  • joa66 11.06.18, 17:37
    Też mocno krótkowzroczne , pomijając już wpływ na jakośc naszego życia z taa milicją z siekerami...

Dopóki bedą chcieli tu migrowac to będą migrowac i żadna siła militarna ich nie powstrzyma - mogą co najwyżej zmienić metody, niekoniecznie na bardziej nam przyjazne

Na szczęscie pozostaje coś innego. Wystarczy np zacząć od przestania wywózki śmieci do Afryki. Jesteś na tyle duży, że powinieneś zrozumieć, że nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

• sofia_87 11.06.18, 17:40
    Taak i myslisz ze to ich powstrzyma.
    Oczywiscie, ze jakas czesc i tak sie przedostanie, ale w naszym interesie jest dopilnowanie aby przedostwal sie jak najmniejszy % probujacych.
    To my tez mozemy zmienic metody, na jeszcze mniej przyjazne.
    Myslisz sie, sila militarna JEST w stanie ich powstrzymac, jak sadzisz ile osob dobrowolnie wejdzie pod ostrzal?
  • joa66 11.06.18, 17:49
    Sprawdź sobie il ludzi mieszka w Afryce, Afganistanie, Indiach, Pakistanie, Bangladeshu, Nepalu itd a potem w ilu w Europie. He, he.

Ty mentalnie nie wyszlaś poza statki na śródziemnym i nie widzisz problemu calosciowo. Tak jak Pis "nie przyjął uchodźców z rozpiski UE" za to przyjął tysiące imigrantów z tych samych regionów co ci unijni. Bo też widzieli tylko 'relokację" a nie widzieli problem - ten sam poziom inteligencji.
  • sofia_87 11.06.18, 17:52
    Akurat Polska wschodnia granica jest strzezona w miare przyzwoicie. Ale fakt, powinna byc strzezona jeszcze lepiej
  • sofia_87 11.06.18, 17:19
    Przepasc bedzie zawsze, sadzisz jak oni juz sie tu dostana, opanuja Europe, to przepasci nie bedzie?
    Dzieki tej przepasci piszesz na forum zamiast nosic wode na glowie do chatki z guano.
    Ja jestem zadowolona z miejsca w ktorym jestem i niespecjalnie mam ochote sie nim dzielic z obcymi.
    Obawiam sie ze takich jak ja jest wiecej od takich jak Ty, przejmujacych sie przepascia
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 16:38
    joa66 napisała:

> A jak myślisz sofio, kto pracowal w kopalni za mniej niż grosze na Twoja komórk
    > ę?

A jak pojadą fszyscy do Europy to kto będzie za grosze pracował w kopalni?!
  • sofia_87 11.06.18, 11:47
    Tak, jak ci ktorzy dotarli do Niemiec...
    Mieli byc lekarze i inzynierowie, sa analfabeci i bandyci
  • 45rtg 11.06.18, 11:50
    sofia_87 napisał(a):

> Tak, jak ci ktorzy dotarli do Niemiec...
    > Mieli byc lekarze i inzynierowie, sa analfabeci i bandyci

Czyli dokładnie to, co dotarło Ryanairem do Glasgow, Londynu, czy innego Dublina.
  • sofia_87 11.06.18, 11:54
    Mysle jednak ze to co dotarlo z Polski jednak lepiej sobie radzi i lepiej wyksztalcone niz to co dotarlo na pontonach z Afryki
  • 45rtg 11.06.18, 11:55
    sofia_87 napisał(a):

> Mysle jednak ze to co dotarlo z Polski jednak lepiej sobie radzi i lepiej wyksz
    > talcone niz to co dotarlo na pontonach z Afryki

Słowo "myślę" jest tu użyte bardzo na wyrost, ale niech Ci będzie - "myśl" tak sobie.
  • sofia_87 11.06.18, 11:57
    A Ty poczytaj jaka "elita" dotarla do Niemiec w 2015. A tyle mowili o inzynierach i lekarzach smile
  • 45rtg 11.06.18, 12:26
    sofia_87 napisał(a):

> A Ty poczytaj jaka "elita" dotarla do Niemiec w 2015. A tyle mowili o inzyniera
    > ch i lekarzach smile

Taka sama, jak ci "najlepiej wykształceni i najbardziej operatywni", których wydalił z siebie polski rynek pracy, oczyszczając się.
  • sumire 11.06.18, 12:06
    Ależ oczywiście, że lepiej sobie radzi. Ostatnio w DF był taki piękny reportaż o polskich pośrednikach pracy w UK. Ci to sobie świetnie radzą, mafia aż miło.
  • zlababa35 11.06.18, 12:19
    Zwłaszcza panowie gwałcący psy lub angielskie staruszki, zaiste...

--
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:18
    45rtg napisał:

> Czyli dokładnie to, co dotarło Ryanairem do Glasgow, Londynu, czy innego Dublin
    > a.

W przypadku tego co dotarło Ryanairem to wiemy kto to jest, skąd, ile ma lat, można go w miarę namierzyć i zlokalizować, musi mieć jakieś pozwolenie na pobyt.

W przypadku tego co płynie pontonem nie wiemy nic, rozpływa się w wielkich miastach zajmując się bandyterka różnego rodzaju bez możliwości nawet skutecznej deportacji.
  • 45rtg 11.06.18, 12:27

> W przypadku tego co dotarło Ryanairem to wiemy kto to jest, skąd, ile ma lat, m
    > ożna go w miarę namierzyć i zlokalizować, musi mieć jakieś pozwolenie na pobyt.
    >
    > W przypadku tego co płynie pontonem nie wiemy nic, rozpływa się w wielkich mias
    > tach zajmując się bandyterka różnego rodzaju bez możliwości nawet skutecznej de
    > portacji.

Na tych, co przypłynęli pontonami przynajmniej zwraca się uwagę, a bandyterka przywieziona Ryanairem rozmywa się natychmiast i szukaj wiatru na wrzosowisku.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:29
    45rtg napisał:

> Na tych, co przypłynęli pontonami przynajmniej zwraca się uwagę, a bandyterka p
    > rzywieziona Ryanairem rozmywa się natychmiast i szukaj wiatru na wrzosowisku.

I dlaczego kłamiesz? Co chcesz w ten sposób uzyskać?
  • sumire 11.06.18, 11:35
    Wielu to też ludzie, którzy uciekli z Polski z powodu długów lub problemów z prawem, albo obiboki wykorzystujące system.
    Oczywiście wiemy, że ty znasz tylko neurochirurgów i bankierów, brytyjska policja i służby socjalne też by chciały tylko takich Polaków znać.
  • sofia_87 11.06.18, 11:45
    Oczywiscie, ze tacy sa. Ale czy Polska kiedykolwiek odmowila przyjecia deportowanego Polaka?
    Tak znam tylko takich, choc akurat zadnego neurochirurga w UK nie znam, ale wiesz, zwykle zanmy podobnych do siebie, wiec jakos mnie nie dziwi, ze Ty znasz obibokow, dluznikow i bandytow smile
  • sumire 11.06.18, 11:50
    Nie znam. Natomiast regularnie o nich czytam i bardzo mocno wątpię, by człowiek z twoim mindsetem brylował wśród inteligencji, bo jej przedstawiciele zazwyczaj nie chcą być kojarzeni z rasistami.
  • sofia_87 11.06.18, 11:56
    To z kim ktos chce byc kojarzony na zewnatrz to jedna sprawa, a to co mysli i co mowi w gronie przyjaciol to juz co innego smile
  • olena.s 11.06.18, 12:02
    Czyli twoje grono to rasiści, którzy są dość sprytni aby swój rasizm ukrywac przed Brytyjczykami, Niemcami czy kim tam, i wystarczająco pełni hipokryzji, aby im to nie mąciło komfortu etycznego?
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:07
    Nie mówiąc już o tym, że się łudzi - bo nie każdy powie jej w twarz, co sądzi o jej rasistowskim podejściu. Opcje są dwie: albo przebywa wśród tzw. aspirujących, albo ludzie uprzejmie przy niej zmilczą, ale po podobnych tekstach w realu już mają o niej wyrobione zdanie. I nie jest to dobre zdanie.
  • sofia_87 11.06.18, 12:17
    HAHA
    Przebywam wsrod ludzi zamoznych, chocby ze wzgledu na miejsce zamieszkania. WIEM jakie maja podejscie; chca bezpiecznej i bogatej Polski i Europy dla siebie i swoich dzieci. Jak zamarzy im sie Afryka, do tam pojada, nie potrzebuja jej w Warszawie.
    Dwa lata temu kupowalam apartamenty na Baltykiem, dwa z nich sasiaduja z lokalami zakupionymi przez Niemcow. Jeden z nich mnie zaczepil, ze wzgledu na typ urody uznal mnie za Neimke lub Norweżke, od slowa do slowa wyjasnil dlaczego on i jego znajomi podrozuja tak chetnie nad polskie morze; "bo u was jeszcze jest tak bialo, normalnie, europejsko"
    Ludzie z niemieckiej klasy sredniej.
    Moi znajomi pracuja dla jednej z telewizji, ale takiej mozna okreslic "proimigranckiej", poglady maja takie jak ja, na zewnatrz udaja cos innego; maja niezle pensje, segment na kredyt i dzieci w prywatnych placowkach...
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:34
    Aha, zamożność, wyznacznikiem poziomu..
    No to już wiemy, z kim mamy do czynienia.

I już się nie udzielam w Twoim wątku.
    W realu też nie dążę do interakcji z każdym, niezależnie od poziomu.

PS. Zamożność poziomu nie wyklucza, niestety także go nie gwarantuje.
  • triss_merigold6 11.06.18, 12:45
    Byt określa świadomość.wink
  • kura17 11.06.18, 12:57
    > od slowa do slowa wyjasnil dlaczego on i jego znajomi podrozuja tak chetnie nad
    > polskie morze; "bo u was jeszcze jest tak bialo, normalnie, europejsko"

co Ty opowiadasz? od wielu lat jezdzimy z dziecmi na wakacje nad niemiecki baltyk i jak zywo jest wciaz tak samo "bialy" - cokolwiek by to nie mialo oznaczac ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • 45rtg 11.06.18, 13:00
    kura17 napisała:

> > od slowa do slowa wyjasnil dlaczego on i jego znajomi podrozuja tak chetn
    > ie nad
    > > polskie morze; "bo u was jeszcze jest tak bialo, normalnie, europejsko"
    >
    > co Ty opowiadasz? od wielu lat jezdzimy z dziecmi na wakacje nad niemiecki balt
    > yk i jak zywo jest wciaz tak samo "bialy" - cokolwiek by to nie mialo oznaczac

Przecież widać, jak ona boleśnie próbuje co i rusz wcisnąć jakieś dowody na swoją wyższość smile A to ekskluzywne miejsce zamieszkania, a to tak nordycka uroda, że aż Niemcy się do niej odzywają, a to tatuś z rezydentami, a to SGH... Klasyka nieudacznej życiowo myszy, która musi sobie podkręcić punkty, a dla ulżenia frustracji pojechać trochę po Murzynach.
  • sofia_87 11.06.18, 13:04
    Nie martw sie o mnie smile
    A jakie Ty frustracje leczysz jezdzac wciaz po rodakach?
    Czyzby zmywak w UK, a moze totalny brak powodzenia u plci przeciwnej, jak pozostali faceci na emamie? smile
    Normalny nie jestes na pewno, wtedy nie siedzialbys na emamie smile
  • sofia_87 11.06.18, 13:01
    Nigdy nie bylam nad niemieckim Baltykiem, wiec tego nie wiem.
    Napisalam tylko to co uslyszalam od niemieckiego sasiada
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:22
    olena.s napisała:

> Czyli twoje grono to rasiści, którzy są dość sprytni aby swój rasizm ukrywac pr
    > zed Brytyjczykami, Niemcami czy kim tam, i wystarczająco pełni hipokryzji, aby
    > im to nie mąciło komfortu etycznego?

Przepraszam bardzo jak ktoś wchodzi do mojego domu bez zaproszenia i bez klucza, żeby zabrać jedzenie z lodówki. I ja dość stanowczo go wypraszam to się to teraz się nazywa rasizm?!

Nieźle macie baniaki poryte....
  • sofia_87 11.06.18, 12:52
    Jak wchodzi czarny, to to jest rasizm smile
    Polaka mozna wyrzucic i wyzwac i nie ma problemu...
  • olena.s 11.06.18, 11:53
    Nie bądź śmieszna.
    Polska nie jest w stanie przyjąc potomków swoich własnych obywateli z Kazachstanu. Co nie powinno dziwić, bo w latach 30-tych nie przyjmowała równiez ich znacznie bliższych polskości dziadów, nawet kiedy w ZSRR trwała z werwą prowdzona Operacja Polska i łby leciały jeden za drugim, powyżej 100 000 (niedawno miałam rocznicę rozstrzelania mojego prawujka, nawiasem mówiąc). A nasze konsulaty prowadziły świadomą politykę przeciągania i odmawiania. No, w Polsce byla bieda, fakt, i bali się tez przenikania sowieckich szpiegów, ale i tak było to obrzydliwe.
  • piepe 11.06.18, 11:45
    sumire napisała:

> neurochirurgów i bankierów

Haha, serio to już jest groteskowesmile Ale pewnie nie chodzi o tych bankierów, którzy oferują kredyty frankowe, polisolokaty i lewe obligacje. Nienienienie, to margines tego kwiatu profesjonalizmu wink
  • triss_merigold6 11.06.18, 11:46
    A jak regularnie przypominam, że blokowiska uspokoiły się po tym jak duża część elementu wyjechała na zmywak, to jest foch. Wyjechało mnóstwo ludzi po wyrokach, z długami, ściganych przez komorników, alimenciarzy, przeróżne bezrobotne niebieskie ptaki.
  • kropkacom 11.06.18, 11:48
    A ilu zostało? big_grin

Pewnie, że jest foch. Bo w końcu czemu nie?

--
    "But I Wont Complain No I Wont Complain
    Though my good days are far gone
    They will surely come back one morn So I Wont Complain, no, no"
  • piepe 11.06.18, 11:49
    Większość pojechała po prostu na przysłowiowy zmywak i tyle. Procent zarówno neurochirurgów (i oczywiście bankierów hahahah) jak i totalnych leserów jest pewnie pomijalny. Wolę Polaków ściągniętych ze zmywaka niż podobnych Ukraińców (choć nic do nich nie mam).
  • larrisa 11.06.18, 14:13
    sumire napisała:

> Wielu to też ludzie, którzy uciekli z Polski z powodu długów lub problemów z pr
    > awem, albo obiboki wykorzystujące system.

he, he, a jakie oburzenie było na forum wśród emigrantek jak chyba triss używała określenia na polską emigrację "zmywaki"...a teraz się okazuje, że prawda jeszcze gorsza.
  • triss_merigold6 11.06.18, 14:21
    Prawda jest zróżnicowana, nie ma takiej możliwości, żeby wśród tych kilku milionów, które od 2004 r. przewinęły się przez Europę Zachodnią jako emigranci czasowi lub trwali, nie było osób ściganych, karanych, ciężko zadłużonych, trwale i beznadziejnie bezrobotnych etc. Ponieważ ich nie trzymało nic, wyjeżdżali w pierwszej kolejności.
    Życzysz nicki forumek, które wyjechały z powodu długów i komornika na karku?
  • babcia.stefa 11.06.18, 14:28
    Litości, mam na co dzień zawodowo kontakt z dokonaniami rodaków w UK. Bite i molestowane dzieci (albo porzucone), nieznajomość angielskiego mimo wielu lat pobytu, niechęć do współpracy ze służbami i opieką społeczną. A to i tak lżejszy kaliber. Kradzieże, rozboje, bójki, parę morderstw też się trafiło.

--
    asmarabis
  • leyre2 11.06.18, 15:33
    Nie trzeba wyjezdzac za granice zeby tego dokonac, w Polsce dokonuje sie tego na wieksza skale bo Polakow wiecej
  • nangaparbat3 12.06.18, 00:26
    Nasi znajomy z korporacji własnie wyjeżdżają do UK. Ona Polka, on egipcjanin. Mają dzieci - Polki, urodzone w Polsce z matki Polki, mowiace bezbledną polszczyzną (podobnie jak ojciec zresztą). Wjeżdżają, bo dziesięcioletnia córka jest atakowana w szkole - z pozyycji rasistowskich.
    Dzieki takim jak Ty.

--
  • nangaparbat3 12.06.18, 00:27
    Przepraszam, Egipcjanin, denerwuję się .

--
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 09:23
    nangaparbat3 napisała:

> Nasi znajomy z korporacji własnie wyjeżdżają do UK. Ona Polka, on egipcjanin.

Wyłowiła habibiego na turnusie!?

Ale mniejsza z tym - jak habibibi wjeżdza do UK?

Family members who are not EEA or Swiss nationals
    If your family members are not EEA or Swiss nationals and are coming to live with you permanently or on a long term basis they will need to apply for an EEA family permit before coming to the United Kingdom. The EEA family permit is similar to a visa and is issued by UKvisas. Your family members should make an application for an EEA family permit at their nearest British diplomatic post

Oczywiście z żoną Polką będzie prościej, niż samemu, bo samemu to zupełnie niemożliwe. I może dlatego ma żonę Polkę (jeszcze)
  • nangaparbat3 12.06.18, 18:36
    Spokojna twoja niemyta, będzie pracował w tej samej korpo co we wrocławiu.

--
  • pani-noc 11.06.18, 11:53
    W artykule na wyborcza.pl piszą, że tych ludzi uratowano na wodach libijskich. W takim wypadku poproszę o logiczne argumenty dlaczego to Włochy mają ich u siebie przyjąć. Dlaczego nie Grecja, Cypr, Turcja? A może Szwecja? A może Urugwaj? Urugwaj koniecznie musi przyjąć, bo inaczej są bez serca i tworzą niebezpieczny dla Polski precedens!

Problemem nie jest 600 osób na morzu. Problemem jest to, że ktoś te 600 osob (w tym kobiety w ciąży i dzieci) wsadził na przeciekajace pontony i obiecał azyl w Europie, za co zgarnął pieniądze. Problemem jest to, że w imię źle rozumianego humanitaryzmu zachecamy ludzi do podejmowania niebezpiecznych zachowan, a przemytnikom nakręcamy interes. To jest błędne koło i dopóki go się nie przerwie to ludzie będą ginąć na morzu.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:03
    pani-noc napisał(a):

> W artykule na wyborcza.pl piszą, że tych ludzi uratowano na wodach libijskich.

Dlaczego więc nie zawrócono ich od razu do Libii?! Mi się z racjonalnego puntu widzenia wydaje to najbardziej logiczne.

> To jest błędne koło i dopóki go się nie przerwie t
    > o ludzie będą ginąć na morzu.

Tak, pikające serduszka i wszelkiej maści lewaki zdają się nie dostrzegać, że nakręcają swoim działaniem po prostu handel ludźmi.
  • sofia_87 11.06.18, 12:04
    Skoro tych ludzi podjeto na wodach libijskich, to powinno sie ich odstawic z powrotem do Libii. Albo do kraju pod ktorego bandera plywa ta wodna taksowka.
    Albo wiecej placic Libijczykom za to aby nie wpuszczali statkow Sorosa na swoje wody.
  • milka_milka 11.06.18, 12:05
    No to ja nie rozumiem. Jeżeli na wodach libijskich, to czemu nie odstawiono ich do Libii? Bo tak naprawdę wygląda to jak zorganizowany transport do Europy. Przecież to nie były wody międzynarodowe.
    Gdzieś jeszcze przeczytałam, że na wodach tych (libijskich) są jeszcze dwa statki organizacji pozarządowych, które zgarniają ludzi z wody (z tego, czym akurat płyną) i kierują się potem do Europy. Czy tak powinno być, że zabiera się imigrantów z wód krajowych i transportuje na drugą stronę? Czemu nie odstawia się tam, skąd wypłynęli?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:09
    milka_milka napisała:

> No to ja nie rozumiem.

Nikt nie rozumie.
    Ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

> Gdzieś jeszcze przeczytałam, że na wodach tych (libijskich) są jeszcze dwa stat
    > ki organizacji pozarządowych, które zgarniają ludzi z wody (z tego, czym akurat
    > płyną) i kierują się potem do Europy. Czy tak powinno być, że zabiera się imig
    > rantów z wód krajowych i transportuje na drugą stronę? Czemu nie odstawia się t
    > am, skąd wypłynęli?

Ponieważ ma się z tego kupę kasy. Trzeba sobie uświadomić, że tzw. organizacje humanitarne operujące na morzu śródziemnym to nic innego jak zalegalizowani przemytnicy z licencją na przemyt. Kto wydaje taki licencje i po co!?
  • tsaria 11.06.18, 12:07
    Jak wrócą to zajmą miejsce Ukraińców, których teraz z braku rąk do pracy ściągamy.
  • zlababa35 11.06.18, 12:16
    Kurna, kwiat narodu wróci???!!! big_grin big_grin big_grin

--
  • tajemnicza.a.m 11.06.18, 12:34
    Nie wiem za jakich śmieci ty masz swoich rodaków, którzy mogą swobodnie poruszać się na terenie całej Europy, szczególnie na terenie Uni Europejskiej.
    Nawet po wyjściu Uk z UE wielu pracodawców rozpaczliwie próbuje zatrzymać te wg ciebie śmieci ludzkie na wyspach.

Mały przykład:

www.polishexpress.co.uk/coraz-mniej-polakow-decyduje-sie-na-imigracje-do-uk-cierpi-na-tym-hrabstwo-kent

I nie, nie jestem w Uk.

Uważam przykład za idiotyczny. Sytuacja Polaka a imigrantów o których jest wątek jest zupełnie inna. Tych ludzi sytuacja jest DRAMATYCZNA.
  • gris_gris 11.06.18, 11:32

Przyjmie ich port w Palermo also inny na poludniu, bo wladze lokalne nie zgadzaja sie z rzadem centralnym: www.theguardian.com/world/2018/jun/10/italy-shuts-ports-to-rescue-boat-with-629-migrants-on-board

Problem jest ogromny, i zlozony, i rzad wloski swoje racje ma (ale nie takie powinny byc srodki), natomiast po raz kolejny Wlosi pokazuja, czym jest humanitaryzm.

--
    "Owszem, jestem zjawiskowa. Powinnam być ikoną feminizmu, takim metrem z Sevres(...)" (triss_merigold6)
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:35
    Super smile
    I tu Włosi faktycznie zasługują na brawa. Wielkie brawa!
  • sofia_87 11.06.18, 11:42
    Wlosi? Czy raczej paru oszolomow w letargu.
    Wlosi, w zdecydowanej wiekszosci, podobnie zreszta jak Grecy, woleliby miec spokoj, wplywy z turystyki, zamiast Twoich braw w zestawie z tabunem imigrantow...
  • butch_cassidy 11.06.18, 11:49
    Sama jesteś oszołomką.
  • sofia_87 11.06.18, 12:54
    Brak argumentow?
    smile
    Wiesz co, tak, normalni ludzie chca miec spokoj, chca zyc w bezpiecznym kraju, wychowywac dzieci i korzystac z tego co wypracowali ZAMIAST utrzymywac miliony pasozytow z innego kontynentu
  • iskierka3 12.06.18, 10:11
    Butch, niestety ale Wlosi popieraja raczej Salviniego niz swoje lokalne wladze. Mam duzo wloskich znajomych na fb i widze wielki entuzjazm w stosunku do nowego rzadu i ogromnie nasilone nastroje antyimigranckie. Nie ma co lukrowac rzeczywistosci.
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 10:14
    iskierka3 napisała:

> Mam duzo wloskich znajomych na fb i widze wielki entuzjazm w stosunku do noweg
    > o rzadu i ogromnie nasilone nastroje antyimigranckie. Nie ma co lukrowac rzeczy
    > wistosci.

To jest oczywiste, dla każdego kto w ciągu ostatnich lat odwiedził Południe Włoch: Sycylię, Bari czy a może zwłaszcza Neapol.
  • zasiedziala 12.06.18, 10:23
    Oczywiście, że popierają, bo sami na niego głosowali. Tylko ten rząd przecież nie mówi - będziemy zatrzymywać imigrantów własnymi rękami, on mówi - Unia musi nam pomóc radzić sobie z imigrantami. Ten rząd bardziej niż antyimigrancki jest przeciwny obecnej linii politycznej polskiego rządu i paru innych krajów stojących okoniem w sprawie przyjęcia imigrantów. I Włosi to świetnie wiedzą i oczekują odpowiedniej pomocy od UE, przynajmniej ci z którymi ja miałam do czynienia.

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • dyzurny_troll_forum_2 12.06.18, 10:27
    zasiedziala napisała:

> Tylko ten rząd przecież n
    > ie mówi - będziemy zatrzymywać imigrantów własnymi rękami, on mówi - Unia musi
    > nam pomóc radzić sobie z imigrantami.

Ja cały czas słyszę "rozwiązać kryzys emigracyjny", "poradzić sobie z imigrantami". Ale co to tak naprawdę znaczy? Jak sobie poradzimy? Poza wincej pieniędzy, wincej na zasiłki, wincej rozdawnictwa....
  • zasiedziala 12.06.18, 10:33
    A to trzeba zapytać rządu włoskiego jak chcą to zrobić. Zwracam jednak uwagę, że to jest rząd włoski i mocno populistyczny, więc istnieje duże ryzyko, że nie mają tego do końca przemyślanego. Skoro chcą negocjować Dublin, to przypuszczam, że plan kręci się gdzieś w okolicach "oddania imigrantów" innym krajom. Można też spytać tych, co ten rząd tutaj popierają, ale mam wrażenie, że to poparcie wynika jednak z niezrozumienia tego co się właśnie wydarzyło.

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • sofia_87 12.06.18, 10:43
    Ten rzad obiecywal tez odeslanie 0,5 mln nielegalnych, wiec mozna miec nadzieje, ze planuja "oddawac" ich do ich wlasnych krajow.
    Ale fakt, nie sadze aby mieli to przemyslane.
    Mam alergie na wyrazenia typu "rozwiazac kryzys imigracyjny", roziwazaniem problemu nie jest zmuszenie innych krajow do "solidarnosci", to jest tylko zrzucanie problemu na innych.
    Rozwiazaniem jest skuteczna ochrona granic i konsekwentne usuwanie nielegalnych imigrantow
  • iskierka3 12.06.18, 10:39
    Ja nie mowie, ze sie z Toba nie zgadzam. Oni czuja sie bardzo zostawieni sami z problemem ale nie jest tak, ze sa proimigranccy i tylko popieraja lepsza relokacje. Sa ogolnie anty a ze prawdopodobnie wielu interpretuje posuniecia rzadu tak jak tu osoby na forum to tez prawda. Chodzilo mi tylko o to, ze nie jest tak, ze Wlosi z otwartym sercem i humanizmem witaja łodzie. Bo tak nie jest. Jest masa wklejek o atakach imigrantow itd. Jakby sie forum czytalo.
  • sofia_87 11.06.18, 11:38
    Tylko ciekawe czy mieszkancy tych regionow zgadzaja sie ze swoimi "wladzami lokalnymi" czy tez z rzadem centralnym, przynajmniej w kwestii imigrantow smile.
    A JAKIE powinny byc srodki? Szkoda tylko ze Wlosi oczekuja od swoich wladz raczej stanowczosci i zmierzenia sie z problemami Wloch i Wlochow zamiast "humanitaryzmu" wobec obcych, vide ostatnie wybory....
    Dlaczego Soros finansujacy wodne taksowki sam nie zapewni utrzymania ich pasazerom, tylko oczekuje ze zrobia to inni?
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 11:39
    gris_gris napisała:

>
    > Przyjmie ich port w Palermo also inny na poludniu, bo wladze lokalne nie zgadzaja sie z rzadem centralnym:

To co będzie wreszcie podział na bogatą Północ, która ma dość oszołomów z Południa. I na biedne zapuszczone Południe, które bez Północy stoczy się w trzeci świat?
  • volta2 11.06.18, 12:20
    a teraz pomyśl, dlaczego palermo akurat się nie zgadza? zamiast brawa bić.

nie o humanitaryzm chodzi a o interesa. a kto je tam na tej sycyli od zawsze robił? no cóż, do wszystkich pieniędzy świata odsyłam - film nie koniecznie na temat uchodźców ale może coś ci jednak rozjaśni
  • tsaria 11.06.18, 11:35
    Kolejne kraje budzą się z letargu, lepiej późno niż wcale.
  • janja11 11.06.18, 12:15
    Bardzo słuszna decyzja, która może uratować życie wielu potencjalnym imigrantom przemycanym z Afryki przez przestępcze organizacje.
    Są legalne sposoby ubiegania się o azyl w Europie. Jeśli ktoś wybiera już na początku przestępczą drogę, to nie tylko powinien zostać odesłany skąd przyjechał, ale też powinien mieć zamknięte możliwości legalnego ubiegania się o pobyt w Europie.
  • 71tosia 12.06.18, 00:21
    "Jeśli ktoś wybiera już na początku przestępczą drogę"... wiesz ilu Polakow wybralo nielegalna droge emigracji w ciagu wiekow? Wiekszosc wiodla uczciwe zycie na obczyznie, zaskoczona?
  • annajustyna 12.06.18, 10:39
    Zla analogia.
  • kropka_kom 12.06.18, 13:26
    Polacy jechali do pracy i godnego życia za WLASNE ZAROBIONE pieniadze...widzisz różnice?
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:19
    Jasne nie ma to jak wypaczyć obraz rzeczywistości - może wyjdźmy od tego, jaki procent lekarze i inżynierowie stanowią np. w naszym społeczeństwie, a dopiero potem ewentualnie rozważmy jaka jest struktura wykształcenia wśród imigrantów?
    Spodziewałaś się, ze wśród nich są wyłącznie osoby wykształcone? Cóż niezbyt dobrze świadczyłoby to o Twoich zasobach poznawczych...
    Nie mówiąc już o tym, że Europa bardziej potrzebuje personelu do prostszych prac.
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:19
    Sorry, nie wiem, czemu tu się podpięło miało być wyżej, oczywiście nt wykształcenia imigrantów.
  • milka_milka 11.06.18, 12:20
    I uważasz, że to jest rozwiązanie? Popatrz, ilu najnowszych imigrantów pracuje w Niemczech czy Francji...

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:29
    A jakie jest wyjście z tej sytuacji?

Uważam, że to dobrze, że się kształcą.
    I zrozumiałe, że część z nich potrzebuje więcej czasu po dramatach, które stały się ich udziałem.
    Tak, wielu ogarnia się znakomicie.

• sofia_87 11.06.18, 12:57
    Zauwaz jakie problemy psychiczne maja weterani wojenni,
    czesc tych ludzi jest tak straumatyzowanych, ze nigdy do siebie do dojdzie, co wiecej moga byc niebezpieczni dla innych. Po co nam oni?
    Po co nam analfabeci czy dzieci wojny albo nigeryjska mafia?
  • milka_milka 11.06.18, 14:12
    Wielu. Ale czy większość?

--
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:25
    butch_cassidy napisała:

> Nie mówiąc już o tym, że Europa bardziej potrzebuje personelu do prostszych pra
    > c.

Przecież ten twój napływowy personel nie nadaje się nawet do najprostszych prac...
  • triss_merigold6 11.06.18, 12:37
    A jaki procent emigrantów zarobkowych z Polski stanowią niepiśmienni poganiacze kóz czy inne afgańskie, czy somalijskie, dzieci wojny które nie potrafią niczego poza trzymaniem AK-47?
  • kropka_kom 12.06.18, 13:27
    Ależ oni nie chcą pracować ...chcą socjalu
  • tsaria 11.06.18, 12:25
    Kolejna mundra, oświecona tongue_out
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:26
    Szczęśliwie smile
  • sofia_87 11.06.18, 12:29
    Odwiedz Lesbos, porozmawiaj z mieszkancami, moze cos zrozumiesz
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:32
    A wiesz, że przyjaciółka była - podobało jej się bardzo, jak humanitarną postawę prezentują miejscowi...
  • sofia_87 11.06.18, 12:38
    Haha
    To chyba nie poznala miejscowych, znajomi maja tam dom, od lat, znaja miejscowych, akurat doskonale wiedza co oni mysla o migrantach.
    Humanitarna postawa idzie spac jak banda dzikusow wchodzi ci do ogrodka, jak musisz odwozic dziecko do szkoly odleglej o 100 m, jak morduja ci zwierzeta albo pala winorosla
  • tsaria 11.06.18, 12:34
    chyba nieszczęśliwie smile
  • janja11 11.06.18, 12:27
    Spokojnie Sofia. Nie daj się prowokować dyżurnym forumowym trollom. Kończą im się argumenty to zaczynają się wyzwiska. Nic nowego.
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 12:28
    janja11 napisał(a):

> Spokojnie Sofia. Nie daj się prowokować dyżurnym forumowym trollom.

Wypraszam sobie!!!!
  • sofia_87 11.06.18, 12:28
    Tak, rodziece tego dziecka tez pewnie maja pewnien spokoj ducha...

www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-uchodzca-zgwalcil-i-udusil-14-latke-w-niemczech-z-falszywym-,nId,2592250

Nie martw sie o moj spokoj ducha, wszystko z nim ok smile
  • butch_cassidy 11.06.18, 12:31
    To mnie właśnie martwi najbardziej - spokój ducha osób Twojego pokroju.

Jak chcesz się licytować na złe newsy o imigrantach, to gwarantuję, że o Polakach na obczyźnie będzie tyle samo lub więcej.
  • sofia_87 11.06.18, 12:35
    A mnie martwi bezmyslnosc osob Twojego pokroju, jak myslisz jaka przyszlosc czeka Europe jak nie powstrzymamy imigracji z Afryki?
  • 45rtg 11.06.18, 12:42
    sofia_87 napisał(a):

> Tak, rodziece tego dziecka tez pewnie maja pewnien spokoj ducha...
    >
    > www.rmf24.pl/raporty/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-uchodzca-zgwalcil-i-udusil-14-latke-w-niemczech-z-falszywym-,nId,2592250

O, proszę. Pozytywna, chociaż smutna informacja. Przestępca został wskazany przez środowisko z którego się wywodził. Rzecz nie do pomyślenia w slumsach polskich nachodźców.

W Polsce w takiej sytuacji dzieje się historyjka z "co się stało z Magdą M.".
  • sofia_87 11.06.18, 12:48
    A jaka z tego korzysc ma zamordowane dziecko?
    Gdyby nie glupota Merkelowej ta mala pewnie by wciaz zyla.
    Skad ta agresja w stosunku do Polakow i przekonanie, ze wszyscy zyja w slumsach?
    Akurat pewna "solodarnosc" i niechec do wydawania "swoich" jest raczej domena "muzulmanow", kojarzysz jak dlugo ukrywali terrorystow po zamachu w Belgii
  • nangaparbat3 11.06.18, 20:59
    A co to ma do rzeczy? Nie ma moze Polaków i Niemcow gwalcących i mordujących? Z powodu akcji Kajetana cos tam wyślesz wszystkich Polakow z powrotem do Azji?

--
  • sofia_87 12.06.18, 09:31
    Oczywiscie ze sa i Polacy i Niemcy, wiec bandytow nam wystarczy, to po co sprowadzac kolejnych?
  • nangaparbat3 12.06.18, 18:37
    rownie dobrze nie nalezy rodzić dzieci - jakiś procent z nich to na pewno będą psychopaci, a jakiś - bandyci.

--
  • joa66 11.06.18, 12:50
    Obsesja Sorosa? Zastanawiam się czy to nie nowy nick bicepsa, on też tak ciągle o Sorosie.
  • joa66 11.06.18, 12:54
    A zastanawiałas się sofio co zrobi Malta (która też jest w UE)? Nie chcę się martwić, ale jak przyzna im status uchodźcy, to mogą sobie wjechał w UE gdzie chcąwink. A to jeżeli ich przyjmie.

Sprytny ten Soros, co nie? wink big_grin
  • triss_merigold6 11.06.18, 12:58
    Ciekawe czy mieszkańcy Malty będą zachwyceni, zwłaszcza że niedawno nie wpuścili jednej z tych taksówek morskich, rzekomo należących do organizacji humanitarnej. Przyjęły Włochy, ale niechętnie.
    Na razie te napływające od 2015 r. masy trudno nawet zewidencjonować, a co dopiero mówić o nadawaniu im jakich statusów.
  • sofia_87 11.06.18, 12:59
    Jaka obsesja?
    Przeciez to Soros finansuje te wodne taksowki, to fakt, a nie obsesja.

Btw to nowy nick lei.letizii smile
  • sumire 11.06.18, 13:30
    W świecie czytelników ndie.pl to może i fakt, normalni ludzie wiedzą, że fakt jest czymś, co można udowodnić. Ten twój Soros to taki sam fakt, jak samochody rozdawane w Moskwie. Dziwne, że tak znakomicie wykształcona osoba nie zna podstawowych pojęć.
  • triss_merigold6 11.06.18, 12:55
    Zasadniczo, zmianę postawy wobec wpuszczania na europejskie wybrzeże darmowych taksówek dla migrujących, uważam za bardzo słuszną, ale zatrzymanie fal migracji wymaga bardzo zdecydowanego podejścia.

Wskutek zmian klimatycznych i nieustających konfliktów, w Rogu Afryki czeka w blokach startowych jakieś 140 mln ludzi. Niewątpliwie jest im tam kiepsko, bez perspektyw i ogólnie mają znacznie gorsze warunki do życia niż w Europie.
    Niemniej, należy spojrzeć obiektywnie - jeśli Europa przyjmie nawet 1/5 z tych migrujących z Afryki i dzikich krajów azjatyckich, to w Europie będzie kiepsko, bez perspektyw i ogólnie gorzej.
    Rozumiecie? Im jest źle, ale jak Europa przyjmie owe masy, to masom się nie poprawi zanadto, a u nas będzie źle.
  • gris_gris 11.06.18, 13:04
    Ale u nas gdzie? W Rzeczpospolitej? Bo ona chyba nie przyjmie nikogo z Afryki, wiec bialym autochtonom sie nie pogorszy zycie w tym raju?
  • sofia_87 11.06.18, 13:09
    A. przyznane prawo pobytu w UE daje tez prawo wjazdu do Polski
    B. Europejczycy z Zachodu takze nie chca imigrantow, nie zauwazylas tego jeszcze
    Jak myslisz, jakie wyniki przynioslyby referenda, czyli najbardziej demokratyczne narzedzia demokracji, gdyby zorganizowano je w calej UK. Ja nie sadze aby w jakimkolwiek kraju przewage uzyskali zwolennicy imigrantow.
    Nawet tak tolerancyjni Szwedzi ich nie chca
    wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Szwecja.-60-procent-Szwedow-chce-ograniczenia-liczby-uchodzcow
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:10
    Owszem, u nas też. Jeśli spadnie poziom życia w całej EU, zostanie zlikwidowana strefa Schengen, a budżet unijny rozpadnie się pod wpływem ciśnień socjalnych, to na gospodarce polskiej i funkcjonowaniu polskich firm - chociażby transportowych - odbije się to bardzo. Poza tym spadnie poziom bezpieczeństwa, turystyka stanie się surwiwalem, a nie przyjemnością, jak również rzucenie ogromnych środków na zwalczanie przestępczości i zagrożeń terrorystycznych wewnętrznych pochłonie ogromne środki.
    Poza tym, chyba nikt nie ma złudzeń, że te miliony z Afryki zatrzymają się akurat na Odrze i Nysie, zwłaszcza jeśli nadmiernie hojne kraje zachodnie zaczną ciąć socjal.
  • gris_gris 11.06.18, 13:18
    To sarkazm byl, wyjasnie. Bo Ty i inne zwolenniczki polityki imigracyjnej aktualnego rzadu z reguly pocieszcie sie, ze u nas to sie nie stanie (ergo warto popierac pis bo obroni granice).
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:22
    Stanie się, jeśli państwa europejskie nie zaczną prowadzić bardziej proobronnej polityki zagranicznej.
    Storpedowanie pomysłu przymusowej relokacji było bdb. posunięciem, bo przynajmniej zwróciło uwagę na narastający problem.
  • sofia_87 11.06.18, 13:24
    Oraz wymoglo na panstawch poludnia szukanie innych rozwiazan, chocby porozumienia Wloch z Libia
  • gris_gris 11.06.18, 13:27
    A masz jakies zdanie na temat przeszkody w postaci obowiazujacego prawa, na przyklad miedzynarodowego?
    Storpedowanie pomyslu relokacji bylo super pomyslem, kosztowalo nas bagatela prawie jedna czwarta funduszy europejskich. I jeszcze zaplacimy, jak TS wyda wyrok.
    Nie wiem czyja uwage zwrocilo? Prawackiej prasy? UE nie wie, ze ma problem, Polska musiala jej przypomniec?

Przymusowa relokacja byla zlym pomyslem, ale nie z tych powodow, z jakich Tobie sie wydaje. A przeciwstawienie sie jej zepchnelo Polske do kata w UE, z ktorego sie latami nie wydobedzie.

--
    Bardzo lubię Afrykę i jej kulturę, świetnie się czuję w towarzystwie Afrykanow. Jako dziewczynka marzyłam o lalce niemowlaku Murzynku i taka dostałam. (bergamotka77)
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:32
    Takie, że prawo rzecz nabyta, zawsze można zmienić, co niejednokrotnie w historii miało miejsce.
  • gris_gris 11.06.18, 13:38
    No to jakies konkretne propozycje? Bo jakis powod musi byc, ze go nie zmieniono, skoro to takie proste? Czemu nikt na to nie wpadl?
  • sofia_87 11.06.18, 13:34
    Oczywiscie ze pomysl przymusowych relokacji byl bledem na kazdej plaszczyznie. Ale jeszcze wiekszym bledem bylo zaniechanie obrony poludniowych granic UE.
    W przyszlym roku beda wybory w Polsce i do Europarlamentu, byc moze sytuacja sie zmieni. Przynajmniej ja mam taka nadzieje.
    Ale nasz sprzeciw wobec relokacji nie byl zly, gdyby tak bylo kraje poludnia jeszcze dlugo by sie nie ogarnely, beztrosko przyjmowalyby kolejnych migrantow i odsylalyby ich dalej. A tak chociaz jest porozumienie Wloch z Libia, ktore dosc znaczaco obnizylo ilosc migrantow
  • gris_gris 11.06.18, 13:42
    Tak jasne, polski sprzeciw zainspirowal kraje poludnia UE. Owszem, do zazadania przesuniecia srodkow w ramach funduszy unijnych. Nie zgadzaja sie juz na finansowanie samolubnego wschodu.

--
    Bardzo lubię Afrykę i jej kulturę, świetnie się czuję w towarzystwie Afrykanow. Jako dziewczynka marzyłam o lalce niemowlaku Murzynku i taka dostałam. (bergamotka77)
  • sofia_87 11.06.18, 13:49
    Nie tylko Polska sie sprzeciwila. Poza tym sprzeciw wloskiego spoleczenstwa tez ma swoja wage.
    Samolubne to jest poludnie; ich obowiaazkiem jest OCHRONA poludniowych granic UE,a nie sprowadzanie zagrozenia
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:49
    Sprzeciw <nie tylko polski, bo także węgierski, czeski, słowacki, chorwacki, bułgarski, a teraz także austriacki> zainspirował kraje południa UE do szukania innych rozwiązań niż automatyczne dzielenie się plonem zebranym przez mafie przemytnicze i war lordów.
  • gris_gris 11.06.18, 14:12
    Mylisz sie. Nie pierwszy raz widze, ze nie rozumiesz procesow politycznych w innych krajach.
  • sofia_87 11.06.18, 14:16
    To wyjasnij, skoro Ty rozumiesz
    Tylko nie wmawiaj nam przy okazji jak to Grecy czy Wlosi z otwartymi ramionami czekaja na pasazerow tych lodek smile
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 17:01
    gris_gris napisała:

> A przeciwstawienie sie jej zepchnelo Polske do kata w UE, z ktoreg
    > o sie latami nie wydobedzie.

Przy założeniu, że UE przetrwa te lata....
  • dyzurny_troll_forum_2 11.06.18, 16:34
    triss_merigold6 napisała:

> jak również rzucenie ogromnych śro
    > dków na zwalczanie przestępczości i zagrożeń terrorystycznych wewnętrznych poch
    > łonie ogromne środki.

Już niektóre kraje zgłaszają istotne problemy z wyposażeniem dla policji, jak i ilością samych policjantów. Jak ktoś chce być na froncie, i żeby do niego strzelali, to idzie sobie do armii.
  • triss_merigold6 11.06.18, 16:46
    Do armii? To raczej nie w krajach UE. Żądni wrażeń idą do Blackwater.
  • olena.s 11.06.18, 13:10
    U nas, Triss, zaczęło się wielkie wymieranie. Spójrz na Europę od Ukrainy po Hiszpanię i wyciagnij wnioski. Nie jesteś głupia, wiec wiesz, że najzwyczajniej nie ma tylu kobiet w wieku rozrodczym, żeby nawet przy skuteczniejszym zastosowaniu metod Ceasusescu dało się odwrócić trendy. Już pomijam takie ruchy jak spłyniecie z PL 2 mln ludzi czy z Ukrainy, Litwy czy Łotwy także bardzo dużych grup.
    I wiesz co? W sredniej perspektywie to też nie załata żadnych znaczących dziur.
    Czyi reasumując: mamy bogatą, starzejącą się Europę, oraz młode spolecznośći południa, gdzie zaczyna sie robic ciasno, głodno i sucho - i to pomijając konfikty i upadek państw.
  • triss_merigold6 11.06.18, 13:15
    Średnia perspektywa to akurat czas dorosłości