Dodaj do ulubionych

Narobiłyście mi smaku na All Inclusive - rady?

11.06.18, 18:41
Naczytałam się ematkowych wątków o AI i też zapragnęłam wakacji "plażing-smażing, wszystko pod nos". Rozważam wyjazd we wrześniu-październiku, bo dopiero wtedy dostanę urlop prawdopodobnie i będę polować na Last Minute. Poproszę o dobre rady i odpowiedzi na pytania:

1. Na co trzeba uważać przy szukaniu okazji/ czytaniu ofert? Gdzie mogą być haczyki? Dotąd wszystkie wakacje organizowałam sama, nie mam doświadczenia z BP.
2. Ze względu na niższe ceny rozważam Turcję, Albanię, Czarnogórę lub Grecję. Jakiego standardu mogę się spodziewać w 3, 4 i 5 gwiazdkach? Dotychczas byłam z tego tylko w Grecji, ale w pensjonatach/hotelach 3*.

Wyjazd dla 2 dorosłych osób, bez parcia na zwiedzanie, na tydzień.
Edytor zaawansowany
  • aguar 11.06.18, 18:48
    Jak chcesz lecieć we wrześniu/październiku i w Grecji byłaś, to jedź do Turcji, będzie fajniesmile
  • loola_kr 11.06.18, 18:55
    w Albanii czy Turcji tylko 5*. Sprawdż opinie o plaży, hotelu, jedzeniu.
    ja znalazłam świetny hotel w Albanii, ale pani z BP mi odradziła ze względu na mały basen i niepiękną plażę. trzeba czytać opinie i nie zrażać sie tymi najgorszymi.
  • klerjeser 11.06.18, 19:47
    Hotel min. 4* Standard podobny, chociaż najfalniejsze wakacje mieliśmy na Rodos w hotelu 3,5*.

Najlepiej coś na dużej przestrzeni z niskimi bungalowami, kilka basenów. Najlepiej trochę dalej od miasta, przy własnej plaży. Oprócz standardowej restaurcjai AI, wskazana resturacla a'la carte, z której możesz skorzystać zwykle raz tygodniu.

Jak dwie osoby dorosłe, unikaj hoteli "rodzinnych".

Wszystkie duże biura mają podobne oferty.

Albana i Czarnogóra raczej nie, bo baza hoteli AI jest tam dość skromna.

Wrześień/paźdzeirnik to raczej południowa Kreta, Rodos, Cypr albo Turcja egejska - Kusadasi, Bodrum Oludeniz, nie riwiera turecka bo to hotelowe blokowisko, a morze i plaże średnie.
  • bialeem 11.06.18, 22:24
    Z wszystkim powyższym się zgadzam. Tylko chciałabym znać dobry hotel 3,5 na rodos, bo w naszym było koszmarnie. Gdyby nie "cała reszta wyspy", to by był najgorszy wyjazd, a tak wracam tam bookingowo do domku i będziemy gotować sami albo jeść w sprawdzonych miejscach.

--
    Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
  • mgla_jedwabna 11.06.18, 22:35
    Podziel się nazwą hotelu, żebym mogła go omijać.
  • bialeem 11.06.18, 23:38
    O ile mnie pamięć nie myli, a może, bo to było kilka lat temu, to to był Kipriotis. Udawali, że zgubili rezerwacje i umieścili nas na pierwszą noc praktycznie w piwnicy (jak obejrzysz zdjęcia, to są te miejsca zasłonięte roletami przy basenie). Zgubienie rezerwacji dwóch par się zdarza, ale spotkaliśmy innych, którym się to zdażyło. Niejadalne żarcie, ogólnie wszystko na minus. Za rogiem natomiast natrafiliśmy (wnerwieni) na tawernę, która będzie serwowała jedzenie jak będę się tam hajtać. Kocham tą wyspę, ale już nie ryzykuję hotelu.

--
  • asmarabis 12.06.18, 17:10
    jak mozna w 21 wieku udaac ze sie zgubilo rezerwacje?to tak jakby udawac ze sie zgubilo w nowym miejscu zamiat sobie po prostu wlaczyc google
    mieliscie te rezerwacje na papirusie wykalografowana?

--
    "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
  • bialeem 12.06.18, 19:57
    Jechaliśmy z tui, mieliśmysmile Hotel twierdził, że rezerwacja została odwołana. Rozmawialiśmy z kilkorgiem innych gości z Polski i byli w identycznej sytuacji. Przy czym tui się zachowało dobrze. W ramach rekompensaty zaproponowali nam wycieczkę na Simi.

--
  • asmarabis 13.06.18, 10:22
    no wlasnie, czyli sie to potwierdza ze polska jest turytycznym smietnikiem dla biur, mieli jakis balagan i podwojne rezerwacje, to kogo wsadzli do piwnicy- nie niemcow ani francuzow ale polakow......straszne to jest i to jeszcze wyjazd z takiego drogiego biura, no swiat sie konczy

--
    "Wtem zza drzewa wyłoniła się ponura postać."Ty jesteś stworek"?-zapytała ponurym basem.Tak-wyszeptał onieśmielony Stworek."I to jest twoja trąba?"-złowieszczo wysyczała postać.No, moja... -zaszemrał wystraszony nie na żarty Stworek."Ha" -złośliwie zasmiała się osoba w czerni -to ja, jakiem Asmarabis -powiadam ci,zę to wstyd pokazywać sie publicznie z czymś takim na mordzie!...To jest wiocha, a nie najnowsza moda. I to rzekłszy Asmarabis rozwiała sie we mgle" Verdana
  • klerjeser 12.06.18, 20:35
    Sunrise w Pefki, chociaż już po naszych wakacjach wszedł do sieci Primasol i podwyższono mu kategorię do 4*

• bialeem 11.06.18, 19:31
    Dobre BP weź. Byliśmy kiedyś AI na Krecie i ludzie z różnych biur byli zupełnie inaczej lokowani (standard niby ten sam, ale budynek po drugiej stronie drogi tak jakoś 2x starszy z widokiem na śmietniki) choć różnica w cenie była ok 200 zł/os. Tu polecam tui. Jak ci cena robi średnią różnicę, to polecam jeszcze Lanzarotte. Jest najtańsza z kanaryjskich, ale bardzo ciekawa. Nigdy tak nie tęskniłam za roślinami, ale jechałam przez wulkantongue_out. Tylko na AI ja bym się wybierała raczej w miejsce już wyzwiedzane. Żeby nie kusiło ruszać tyłka znad basenu gdzie Horhe donosi drinki.

--
  • straggly 11.06.18, 20:11
    Czytaj opinie o hotelu na holidaycheck, booking, tripadvisor. Nue wiem czy wiesz ze pobyt AI albo half mozesz tez kupic przez booking, jesli nie straszny Ci dolot i transfer we własnym zakresie. Teraz bylismy w Calabrii i po rozmowie z Polakami bookujacymi przez biuro niemieckie, wyszlo ze my bezposrednio taniej mamy i jeden posiłek dziennie wiecej niz oni przez biuro. Do tego lot wizzair z Okęcia, a oni z Berlina.
  • misoune 11.06.18, 19:58
    Wrzesień, październik to już jednak schyłek sezonu tam gdzie jedziesz....
  • misoune 11.06.18, 20:05
    Za wcześnie poszło...
    Nawet w pięciu gwiazdach animacji dla dzieci w październiku może nie być.
    W trzygwiazdkowym raczej nie ma zjeżdżalni, placu zabaw dla dzieci i kilku basenów do wyboru, stref ciszy dla dorosłych i rozleglych ogrodów oliwno-cytrynowych.
    Pięć gwiazdek to zwykle hotele wzdłuż linii brzegowej.
    Z trzech gwiazdek musisz dolecieć do morza nawet i kilometr.
    Pięć gwiazdek to codziennie tematyczny wieczór : turecki, owoce morza, mecicana i mprze tequili, włoski, chiński, z całą oprawą muzyczno- scenograficzną, to zawsze amfiteatr z dwugodzinnym programem wieczornym kabaretowym, dyskoteką dla dzieci i animacjami przy basenie : aquaeorobic, zoomba, inne podskoki i tańce.
    Trzy gwiazdki to zwykle mały basen, starsze pokoje o niższym standardzie, stsrsze w nich meble, skromne jedzenie.
    Cztery gwiazdy często nie odstają od pięciu.
    No to zależy, co byś chciała i jakim budżetem dysponujesz...
  • butch_cassidy 11.06.18, 20:49
    Z odległością się nie zgodzę. Wybieram 3-4* i zawsze nad samym morzem. Przy rezerwacji trzeba zahaczyć odpowiednie opcje - że ma być bezpośrednio przy plaży, czy tam 50m do plaży - i to wystarcza.
  • misoune 11.06.18, 21:41
    Piszę ogólnie, wiadomo, że jak ktoś chce, to znajdzie oczywiście.
  • mamkaantka 11.06.18, 23:08
    bo odległość od plazy nijak sie nie ma do gwiazdek Mam wrażenie ze przedmówczyni byla w jednym hotelu o wyzszym standardzie i ba tej podstawie wyrabia sobie opinie i wszystkich. Standaryzacja gwuazdek w poszczególnych krajach jest różna ale w żadnym odległość id morza nie ba znaczenia
  • eliszka25 12.06.18, 03:23
    no i tu sie nie zgodze. nasze dzieci maja ferie jesienne wlasnie na przelomie wrzesnia i pazdziernika. przez kilka lat, jak byli mlodsi, jezdzilismy z nimi wlasnie wtedy na tydzien AI do jakiegos wypasnego hotelu. wybieralismy tzw. "kinderhotele" i one zawsze byly przygotowane na dzieci, ktore maja w tym czasie ferie. bylo wszystko, wlacznie z opieka i animacjami dla dzieci. program full wypas, tylko zdecydowanie mniej ludzi, niz latem. dodatkowy plus byl taki, ze pobyt kosztowal niemal polowe mniej niz w pelni letniego sezonu.
  • mgla_jedwabna 12.06.18, 08:13
    A w którym to kraju są ferie jesienne i w jakim terminie w tym roku? Wolałabym ominąć nawałnicę wrzeszczących bachorków (na jakieś zawsze trafię, ale co szczyt, to szczyt).
  • bergamotka77 12.06.18, 08:22
    W UK na przykład jest half term ale to później nieco. Fakt w październiku to już do Europy się nie lata czy nawet Turcji. Do konca września max jeśli chcesz plazing - smazing.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • bergamotka77 12.06.18, 08:23
    Za to nie trzeba wtedy walczyc o lezak przy basenie czy na plazy smile

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • jolinka102 12.06.18, 16:54
    W pazdzierniku jak najbardziej lata sie do Europy. W zeszlym roku bylismy w drugim i trzecim tygodniu pazdziernika na cyprze i hotel byl wypchany na fulla angielskimi i niemieckimi rodzinami, ktore spedzly tam ferie jesienne. Temperatura powietrze ca. 30 stopni wiec jak najbardziej pogoda typowa plazowa.
  • eliszka25 13.06.18, 07:34
    a dlaczego niby do europy juz nie? 2 lata z rzedu pierwsze 2 tygodnie pazdziernika spedzilismy na sardynii i jak najbardziej mozna bylo sie na plazy usmazyc. za to czesto mielismy kilometry plazy tylko dla siebie. istny raj
  • astomi25 12.06.18, 13:20
    W Niemczech sa w sumie od konca wrzesnia do listopada. Rozne terminy w poszczegolnych landach. W sumie jak wybierasz ten termin to z pewnoscia trafisz na niemieckie dzieci wink

--
    "Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving"
  • mgla_jedwabna 12.06.18, 21:17
    Skoro nie w całym kraju ten sam termin, to ominą mnie tłum dzieciarni, mam nadzieję. Bo że jakieś dzieci będą, to wiadomo wink
  • eliszka25 12.06.18, 16:24
    z tego, co wiem, to w roznych krajach europy sa ferie jesienne, tylko w roznych terminach. z pewnoscia w niemczech, uk i szwajcarii. w naszym kantonie to sa 2 pierwsze tygodnie pazdziernika, ale ferie w roznych kantonach sa w roznych terminach. z pewnoscia gdzies od polowy wrzesnia do konca pazdziernika, ale dokladnie nie sprawdzalam.

nawalu wrzeszczacych dzieciakow bym sie nie obawiala. od ladnych kilku lat jezdzimy nad cieple morze w tym wlasnie terminie i mamy niemal puste plaze do dyspozycji. nawet w typowo rodzinnych kinderhotelach, gdzie osoby bez dzieci nie moga sie zameldowac, zawsze bylo w tym czasie luzno i przyjemnie.
  • astomi25 12.06.18, 16:31
    eliszka, bo Ty nie jezdzisz do hotelu. Ale uwierz, dzieciakow jest wszedzie pelno, w wielu hotelach sa aminacje po niemiecku (tyle tak dlugo jak trwa sezon)
    Rok temu przyjaciilka wybrala sie do Turcji i klela na czym swiat stoi big_grin
    Wyjechala z polskiego biura, tam sie dowiedziala ze amimacji i w ogole zadnych zabaw niet. No i nie bylo...,po polsku big_grin
    Niemieckie jak najbardziej. Na basenie tez pelno zajec dla starszych dzieci, tak ze ten tego.
    Warto sprawdzic.

--
  • eliszka25 13.06.18, 07:38
    ostatnio juz nie, ale jeszcze 2 lata temu bylam wlasnie w hotelu. pusty nie byl, ale do tloku bylo naprawde daleko. w jednym roku chodzilam na zajecia fitness dla kobiet w takim wlasnie hotelu i bylam na tych zajeciach jedyna. my jezdzilismy do typowych hoteli rodzinnych z atrakcjami full wypas dla dzieci i przeroznymi dogodnosciami dla doroslych. z tym, ze nie w turcji.
  • lidek0 12.06.18, 06:11
    Na pewno chcesz last minute? Takich ofert praktycznie już nie ma, rynek turystyczny bardzo się zmienił. Ja wolę mieć wszystko zaplanowane wcześniej. zawsze first minute. Turcja tylko 5*, ale najlepsza oferta jakościowa do ceny to jednak Egipt wychodzi.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • mgla_jedwabna 12.06.18, 08:17
    First minute na wrzesień-październik musiałabym rezerwować parę miesięcy temu...
  • lidek0 13.06.18, 06:05
    Ale nie napisałam, żebyś Ty taka opcję wybierała, tylko, że my tak wybieramy......

--
  • chlodne_dlonie 12.06.18, 08:36
    Jak wrzesień/październik i w Europie, to ja bym jeszcze Cypr (w tym Północny) rozważyła.
    Standard 4-5 *, przynajmniej w części pn, bardzo dobry, za relatywnie niewielkie pieniądze, a pogoda świetna, morze b.ciepłe smile

--
    For a light to never go out
    first it must be on
    For a new day to break
    First you've got to want the sun
  • izabella1991 12.06.18, 09:09
    O wlasnie...chlodne_dlonie- bylas na Cyprze Polnocnym?
    Ja kiedys, wiele lat temu mieszkalam w Nikozji i Larnace- to oczywiscie Cypr Poludniowy.
    To byly czasy, kiedy to na Cypr Turecki mozna nylo sobie pojechac ...palcem po mapie.
    Jak Ci sie widzi polnoc turecka? Polecisz moze jakis hotel? Zawsze chcialam te slynna Kerynie i Famaguste zobaczyc...
  • chlodne_dlonie 12.06.18, 15:31
    Mnie się na Cyprze Płn podobało - jak już wiesz, nieobce mi są klimaty tureckie, więc niestraszne mi były także tamtejsze meczety tongue_out
    ..a na serio - warto zobaczyć, i Kyrenię, i Famagustę, a przede wszystkim (IMHO) Płw. Karpaz - dziko, osły pałętają się prawie pod nogami wink, no i piękna plaża - w odróżnieniu do większości cypryjskich (co zapewne wiesz..)

smile

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • izabella1991 12.06.18, 21:36
    Dzieki przepiekne- chlodne_dlonie.
    Mnie tam tez muzulmanskie klimaty niestraszne- w Libanie, Omanie i w KSA ( Arabii Saudyjskiej bylam) to i w tureckiej czesci Cypru byc moge.
    Ciekawi mnie bardzo, bo pamietam opowiadania i zale Cypryjczykow, ktorzy tam sie wychowali, a w 1974 musieli uciekac kurcgalopem tak jak stalisad
    Wiem, ze taka Famagusta sprawia wrazenie opuszczonego miasta duchow- no uwielbiam takie klimaty.Nie znosze takiej ugladzonej masowki pod turystow- lubie zimno, dzicz totalna, zagadki, tajemnice...
    Ciagnie mnie np. do Czarnobyla, ktory wbrew pozorom jest naprawde bezpieczny.
    Obym kiedys i Cypr Polnocny zaliczyla.
    Dziekuje slicznie- chlodne dlonie i zycze cudownych wakacji- Iza
  • mdro 12.06.18, 23:43
    Nie wiem, jak wygląda Famagusta, ale w Kirenii i jej okolicach nie ma nic z tego rodzaju klimatów. I pełno turystów z Turcji (i być może Niemiec). Choć oczywiście zamek św. Hilariona czy opactwo Bellapais warto zobaczyć.

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • chlodne_dlonie 13.06.18, 07:55
    Zamek św.Hilariona i Bellapais to topowe zabytki okolic Kyrenii/Girne, warte zobaczenia, jak i - moim zdaniem - port i 'starówka' (niewielka relatywnie) Kyrenii. Miła jest także wycieczka statkiem z tegoż portu wzdłuż wybrzeża, z postojami w kilku zatoczkach - o ile lubi się pływać w ciepłym morzu (dla mnie na początku września było ono aż za ciepłe, zwłaszcza przy temperaturach mocno powyżej 30 stopni - non-stop, nocą może..? spadało do ok. 25 wink )
    Ciekawa dla mnie była także Nikozja/Lefkozja, zwłaszcza kontrast pomiędzy pn a pd częścią - łatwo dostrzegalny.

..ale największą przyjemność miałam odwiedzając Płw. Karpaz - pisałam o tym wcześniej, zatem by się nie powtarzać, spróbuję ilustracyjnie coś wkleić..
    oo
    , chciałam własne, ale napotkałam opór technicznej materii, heh
    (dla ewentualnych chętnych może być na priv wink )

..czy warto..? Każdy ocenia wg własnego gustu/potrzeb.
    Odpowiadając na startowe zapotrzebowanie autorki tego wątku, uznałam, że tak - w październiku, na pd Europy, przy dobrej relacji cena-jakość hoteli, także tych z 'all'em' - jest to ciekawa opcja dla tych, co chcą się znad basenu ruszyć nieco dalej, choć i dla tych, co wolą pozostać w zasięgu hotelowej restauracji wink Jedzenie na Cyprze mi smakowało (oprócz wędliny z baraniny wink ), wino takoż, a ceny nawet poza hotelem, są przystępne - przynajmniej w porównaniu z innymi pd europejskimi krajami. A wybór dokąd pojechać, pozostaje dla 'wyboranta' wink

P.S. ..zimna - naturalmente - na Cyprze trudno doświadczyć, czy tajemnicy..? Zależy co nią dla kogo jest..smile

--
    We are all insane
  • mdro 13.06.18, 08:14
    Chodziło mi o to, żeby Izabella za bardzo nie nastawiała się na "tajemniczość", "opuszczenie" i "dzikość" wink, bo przynajmniej okolice Kyrenii to typowo turystyczne miejsca (a i samo miasto jak miasto wink, chociaż port bardzo fajnie wygląda z tą zabudową dookoła), a nie o autorkę wątku. Bo Cypr też polecam, choć my z naszego AI mało korzystaliśmy wink i byliśmy w cypryjskiej części głównie.

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • chlodne_dlonie 13.06.18, 09:37
    Rozumiem smile
    ..ja z powodu 'szwędacza', który mi się włącza automatycznie gdziekolwiek bym nie była, już dawno zarzuciłam pomysł wyjazdów z 'all'em' wink

--
    first it must be on
    For a new day to break
  • chlodne_dlonie 13.06.18, 09:47
    ..dziękuję i wzajemnie smile

--
    first it must be on
    For a new day to break
  • chlodne_dlonie 13.06.18, 09:54
    izabella1991 napisała:

> Dzieki przepiekne- chlodne_dlonie.

Niezamaco smile

> Mnie tam tez muzulmanskie klimaty niestraszne- w Libanie, Omanie i w KSA ( Arab
    > ii Saudyjskiej bylam) to i w tureckiej czesci Cypru byc moge.
    > Ciekawi mnie bardzo, bo pamietam opowiadania i zale Cypryjczykow, ktorzy tam s
    > ie wychowali, a w 1974 musieli uciekac kurcgalopem tak jak stalisad
    > Wiem, ze taka Famagusta sprawia wrazenie opuszczonego miasta duchow- no uwiel
    > biam takie klimaty.Nie znosze takiej ugladzonej masowki pod turystow- lubie zim
    > no, dzicz totalna, zagadki, tajemnice...

O tajemniczości i zagadkach już było pisane, więc dodam tylko, że naturalnie na Cyprze znajdzie się sporo przejawów masówki (gdzieś jej na świecie jeszcze nie uświadczysz..?ehh), zwłaszcza w okolicach turystycznych miejsc, ale gdzieniegdzie można od niej uciec, chociaż na chwilę.
    ..Karpaz, Karpaz polecę raz jeszcze..smile

> Ciagnie mnie np. do Czarnobyla, ktory wbrew pozorom jest naprawde bezpieczny.

Hmm..ciekawe być musi, ale tam akurat dotąd mnie nie zaniosło..czy kiedyś..? Kto to wie wink

> Obym kiedys i Cypr Polnocny zaliczyla.

Życzę zatem!

> Dziekuje slicznie- chlodne dlonie i zycze cudownych wakacji- Iza

..i odpozdrawiam ciepło smile

--
    We are all insane
  • aamarzena 12.06.18, 09:22
    Oprócz tego wszystkiego co wyżej forumki pisały to sprawdź nie tylko odległość od morza, ale też różnicę wzniesień. Czasem lepiej przejść na plażę 600 m po płaskim niż 200 niemal w pionie. Hotee z większą odległością od morza mają zazwyczaj busy dowożące gości do plaży, ale kursują raz na 1-2 h i punktualność nie jest ich mocną stroną. Pół biedy jak się spóźni. Gorzej jesli pojedzie za wcześnie i ty z całym tym plażowym majdanem będziesz zmuszona piąć się pół km ostro pod górę wink
    Sprawdź też godziny wydawania posiłków - im więcej gwiazdek tym dłużej czynna restauracja i zazwyczaj więcej przekąsek w międzyczasie (np. lody nie są wydawane przez 1,5h dziennie, a od 10 do 19, śniadanie nie od 8-9,30, a 6,30-11 itd.) - może to pierdoła, ale pilnowanie zegarka żeby na obiad sie z plaży nie spóźnić może być mało komfortowe. Przy opcjach ulta all inc, all inc plus i tym podobne można trafic na hotele wydające w cenie nie tylko lokalne napoje alkoholowe (czyli rozwodnione sikacze), ale też alkohole importowane.
  • joanna_poz 12.06.18, 09:34
    odpuść sobie Albanię i Czarnogorę, bo tam jak w ogole znajdziesz AI to będzie to bieda-AI.
    i omijaj tez oferty All Inclusive Soft, All Inclusive Ligt, bo to niewiele z prawdziwym AI ma wspolnego.

najlepszego AI doświadczysz w Turcji, wybieraj hotel przy plazy, z kilkoma basenami.
  • mgla_jedwabna 12.06.18, 21:39
    A przy okazji - jak wygląda załatwianie wizy do Turcji?
  • izabella1991 12.06.18, 21:44
    Chyba juz mozna wykupic na lotnisku.
  • bergamotka77 13.06.18, 00:01
    mgla_jedwabna napisała:

> A przy okazji - jak wygląda załatwianie wizy do Turcji?

Nieeeee, na lotnisku to w Egipcie. Turecką oplacasz przez internet przed wylotem - mają system elektroniczny bardzo sprawny.

--
  • lidek0 13.06.18, 06:03
    W Turcji też można na lotnisku, przynajmniej w lutym można było. Ale lepiej przez internet wcześniej bo nawet taniej

--
  • adriana.la.cerva 13.06.18, 10:30
    mozesz on - line, mozesz na lotnisku. my placilismy jakies 20 dolarow za osobe. I potwierdzam ze tureckie AI nue maja sobie rownych.
  • joanna_poz 13.06.18, 10:36
    tyle, że 20 dolarow to właśnie za wizę przez internet.
    na lotnisku 30 dolarów.

także róznica w cenie to tez argument za tym, zeby to załatwić z domu, przed wyjazdem, bez biegania po lotnisku.
  • miriam_73 12.06.18, 10:39
    Sprawdzić dokładnie zakres i czas działania All Inclusive. Bo często jest tak, że na wyjazdach oferowanych przez polskie biura AI działa np. tylko od 10 do 22 lub 23. Czasem trzeba się upewnić, czy w ofercie jednoznacznie jest napisane, że leżaki i reszta ekwipunku na plaży jest w cenie, jaki jest zakres All, czyli czy np. wszystkie alkohole, czy tylko lokalne, jakie napoje itd. (np. kiedyś na rejsie mieliśmy wypasione AI w zasadzie 24/7 ze wszystkimi alko i żarciem nie-do-przejedzenia, ale dla Amerykanów espresso w barze było luksusową fanaberią, poza pakietem. W cenie była tylko typowa lura smile).
    Koniecznie poczytać recenzje danego hotelu, który bierzesz pod uwagę, na holidaycheck, tripdvisorze i innych serwisach internetowych, i to nie tylko polskie, dobrze obejrzyj te pisane przez Niemców czy Brytyjczyków, są wymagający i oceniają zdecydowanie mniej różowo i bardziej konkretnie niż nasi rodacy, zwłaszcza gdybyś rozważała hotel z mniejszą liczbą gwiazdek.
    Sprawdź dobrze pogodę w planowanym rejonie, zwłaszcza jeżeli miałby to być październik. Wbrew pozorom to nie jest tak, że musi być super pogoda, zwłaszcza w części Grecji czy w Albanii. Dobre na początek października jest też Maroko, czy Wyspy Kanaryjskie.
  • asmarabis 12.06.18, 17:08
    który bierzesz pod uwagę, na holida
    > ycheck, tripdvisorze i innych serwisach internetowych, i to nie tylko polskie,
    > dobrze obejrzyj te pisane przez Niemców czy Brytyjczyków, są wymagający i oceni
    > ają zdecydowanie mniej różowo i bardziej konkretnie niż nasi rodacy, zwłaszcza
    > gdybyś rozważała hotel z mniejszą liczbą gwiazdek

dokladnie, jesli msz mozliwosc to rezerwuj przez niemieckie biuro, polskie biura maja tylko ochlapy ktorych zachodni turysci by za doplata nie wzieli

--
    "Bo to nie jest glupia osoba, wbrew pozorom. Bardzo kreatywnie i inteligentnie wypisuje te dyrdymaly i mam wrazenie, ze swietnie sie przy tym bawi."
    Iskierka3 o mnie smile
  • astomi25 12.06.18, 23:32
    alez oczywiscie amsa big_grin

--
  • bywalec.hoteli 12.06.18, 11:09
    Chętnie posłucham bo nie znam się na temacie
  • an.16 12.06.18, 16:08
    Widzisz, każdy radzi coś innego. Szukaj tego co tobie odpowiada. Mnie np. bardzo odpowiada odradzany przez kogoś AI soft czy light. Oznacza to tyle, że masz 3 posiłki i napoje (czasami alkohole limitowane, choć tylko w Kalabrii się z tym spotkałam). Nie zależy mi na dziesiątkach przystawek, ciast, czy kebabie miedzy posiłkami. Dlaczego więc miałabym za to płacić? jestem bardzo usatysfakcjonowana właśnie 3 posiłkami, byle było dużo sałat i warzyw. Wtedy najczęściej nie ma deserów, tylko owoce sezonowe i dla mojej rodziny to jest ok. Nie znoszę za to HB i nigdy nie wybieram tej opcji, już wolę same śniadania i główny posiłek w porze które mi najbardziej odpowiada. Nie cierpię tez hoteli molochów z pierdylionem basenów, zjeżdżalni i hotelowych gości. Morze musi być w zasięgu wzroku i dosłownie "pod ręką". Przystanek autobusowy też jest atutem, chyba że jest bliziutko jakaś miejscowość.
  • butch_cassidy 12.06.18, 16:25
    To samo miałam napisać o soft/light. Dla mnie to wystarczające, i tak nie do przejedzenia smile Tylko ja miałam jeszcze alkohole miejscowe - całe dwa piwa wypiłam przez 2 tyg. wink i desery też w tym były, w sporym wyborze. Tyle że bezpośrednio po posiłku, a nie między posiłkami.
  • mgla_jedwabna 12.06.18, 21:29
    AI w wersji soft/light był tu nie tyle odradzany, co słusznie opisany jako "niemający nic wspólnego z AI". Bo to, co opisujesz, tzn. "3 posiłki + napoje" to jest tak naprawdę FB. Podchwytliwe jest tu raczej żądanie osobnych opłat za napoje od ludzi, którzy wykupili "full board", bo opcję, w której trzeba dopłacać do czegoś niezbędnego trudno nazwać "full".
  • bywalec.hoteli 13.06.18, 09:24
    jak tak człowiek zacznie wszystko sprawdzać, to okaże się, że żadna oferta mu nie pasuje, albo jest zbyt droga smile
  • joanna_poz 13.06.18, 09:28
    akurat tureckie All Inclusive i w 4* i w 5* jest zazwyczaj szerokie i mozna bez problemu znaleźć je w przyzwoitej, akceptowalnej cenie.
  • loola_kr 13.06.18, 09:37
    Turcja ma lata doświadczeń z AI, tam zawsze jest dobrze, w Grecji czy Włoszech już może być różnie.
  • butch_cassidy 13.06.18, 11:07
    bywalec.hoteli napisał:

> jak tak człowiek zacznie wszystko sprawdzać, to okaże się, że żadna oferta mu n
    > ie pasuje, albo jest zbyt droga smile
    Dlatego jak wolę dokonywać wyboru, kiedy jeszcze dostępne jest więcej hoteli i dają zniżki. Imo takie podejście się sprawdza. Faktycznie - satysfakcjonujących ofert znajduję tak do pięciu w porywach, a bywa, że np. dwie, ze wszystkich propozycji biura, ale to wystarczy, żeby podjąć ostateczną decyzję.
  • mdro 13.06.18, 08:32
    Jak pisały dziewczyny, sprawdzić, co dokładnie obejmuje AI (bo może się okazać np., że przy hotelu jest aquapark, ale coś tam trzeba płacić, albo wi-fi płatne). Sprawdzić, jak dokładnie hotel jest położony (jeśli jest możliwość, to i Google Street View), jak wygląda otoczenie. Jak z komunikacją (jak często jeżdżą autobusy, gdzie jest przystanek i czy w ogóle jest gdzie pojechać wink) - no chyba że nastawiacie się wyłącznie na pobyt w hotelu i ew. jakaś wycieczka przez BP organizowana.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka