Dodaj do ulubionych

Mundialem już rzygam

12.06.18, 07:13
Jeszcze się nie zaczął
A już każdy serwis w radio, codziennie, zaczyna się od stanu zdrowia Glika, nie ma wszak ważniejszych wydarzeń na świecie.
Reklamy, billboardy, ludzie już lusterka przystroili jakimiś skarpetkami biało czerwonymi.
Cóż to za obsesja narodowa ?
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 12.06.18, 07:15
    Kasa misiu kasa

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • maniaczytania 12.06.18, 07:18
    A to kibice to dla kasy kibicują? Ciekawa teoria ☺

--
    Maniaczytania - blog
  • sumire 12.06.18, 08:28
    Maniu, kibice wydają pieniądze. To dość proste.
  • maniaczytania 12.06.18, 08:32
    To tłumaczy reklamy, ale nie 'obsesję narodową ' wink

--
    Maniaczytania - blog
  • sumire 12.06.18, 08:34
    Owszem, tłumaczy, ponieważ media i reklamodawcy tę obsesję nakręcają.
  • maniaczytania 12.06.18, 08:49
    A ja sądzę, że jest na odwrót.

--
    Maniaczytania - blog
  • alaveda 12.06.18, 09:09
    40 lat temu reklamodawcy też powodowali, że w czasie meczów ulice były puste?
  • sumire 12.06.18, 09:27
    Ile miałoś kanałów TV 40 lat temu?...
  • iwles 12.06.18, 10:06

No właśnie jeszcze mniej i ludzie sukcesami sportowców żyli, nikt nie rzygał.
    A teraz masz 200 kanałów, możesz przełączyć na co chcesz i jeszcze narzekanie, że gdzieś tam są wydarzenia sportowe.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • lodomeria 12.06.18, 10:12
    W której stacji radiowej nie będę bombardowana newsami o sporcie? W którym internetowym serwisie informacyjnym?
  • bergamotka77 12.06.18, 10:12
    Dokładnie ale trzeba się publicznie poonanizowac niechęcią do sportu czy konkretnie pilki nożnej 😄 A teraz oddalam się - czas wracać do moich kuchennych obowiązków 😅

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • nenia1 12.06.18, 14:20
    iwles napisała:

>
    > No właśnie jeszcze mniej i ludzie sukcesami sportowców żyli, nikt nie rzygał.
    > A teraz masz 200 kanałów, możesz przełączyć na co chcesz i jeszcze narzekanie,
    > że gdzieś tam są wydarzenia sportowe.

Dokładnie, i jeśli już możemy mówić o jakiś obsesji narodowej, to obstawiam, że wygra narzekanie na wszystko.
  • butch_cassidy 12.06.18, 07:23
    Mnie też się nie podoba ta "obsesja", ale co zrobić...
  • frey.a86 12.06.18, 07:27
    Prawda - rzyg. Ja teraz nadrabiam zaległości książkowe, bo z książki mundial mi nie wyskoczy. Przynajmniej odpocznę od internetu. Radia nie słucham, tv na szczęście nie mam. Ja nawet nie wiem gdzie odbywa się ten mundial.

Pisałam kiedyś, że ja z tych, co nie wiedziały kim jest Radwańska. Sport to dla mnie zmora i nuda do kwadratu, chyba że ten, który sama rekreacyjnie uprawiam. Nigdy nie rozumiałam zachwytów nad wydarzeniami sportowymi i ich wynikami, że nie wspomnę o życiorysach sportowców.
  • nenia1 12.06.18, 14:26
    frey.a86 napisała:

> Prawda - rzyg. Ja teraz nadrabiam zaległości książkowe, bo z książki mundial mi
    > nie wyskoczy. Przynajmniej odpocznę od internetu. Radia nie słucham, tv na szc
    > zęście nie mam. Ja nawet nie wiem gdzie odbywa się ten mundial.

Ja bym tu jeszcze przemyciła informację, że czytasz te książki siedząc w wyludnionym muzeum, a w tle, w słuchawkach, cichutko rozbrzmiewa zapomniany przez świat koncert na fortepian i wiolonczelę Prokofiewa, a ty nie tylko nie wiesz gdzie jest mundial, ale nawet nie wiesz, co to jest mundial wink
  • frey.a86 12.06.18, 18:22
    big_grin
    Nie mam kompleksów, więc mogę się przyznać, że książki, które akurat czytam to takie trochę szmirki historyczne, żadne tam arcydzieła literatury. tongue_out Rozrywka na poziomie serialu z Netflixa.

Swoją drogą naprawdę? Przyznanie się w rozmowie do czytania książek jest z automatu uważane za snobizm intelektualny?
  • huexido 12.06.18, 07:37
    Weź nie pisz tak bo za chwilę wyjdzie na to, że nie jesteś patriotką wink Byś przynajmniej cycki na biało czerwono pomalowała albo flagę na poldku przywiesiła.

Psssss... Też nie znoszę piłki nożnej i całej tej otoczki, niezależnie w którym narodowym wydaniu. Dla mnie piłka, kibole, związki i organizacje piłkarskie to skupisko patologi wszelakiej. I odróżniam normalne emocje sportowe i trzymanie kciuków od kibolstwa.
  • miruka 12.06.18, 07:41
    Ja już się doczekać nie mogę, jak będą mecze naszych to idę rowerem jeździć po mieście, mogę się znowu rozczarować, na euro ulice nie opustoszaly jak liczyłam, ale spróbuję
  • whitney85 12.06.18, 07:42
    Właśnie, najlepiej odciąć się od mediów wszelakich, i tak istotne informacje się nie przebiją.
  • zasiedziala 12.06.18, 07:42
    Jaki mundial? U mnie jeszcze kurz nie opadł po French Open, a za chwilę Wimbledon i Tour de France. Ja nawet nie wiem kiedy mundial się zaczyna. Fakt, nie słucham radia i nie mam TV, więc obsesji jeszcze nie zauważyłam. Jeśli jednak będziemy wcześniej wychodzić z pracy w dni meczów Polaków, to będę im kibicować, żeby doszli aż do finału! smile

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • viridiana73 12.06.18, 07:51
    W 2012, w trakcie mistrzostw Europy, przed każdym meczem Polaków dostawałam sms od Top Secret: w trakcie trwania meczu rabat na wszystko 50%. Czyli panowie oglądają, panie kupują. I to jest moje najpiękniejsze wspomnienie z tamtych mistrzostw😀
  • conena 12.06.18, 07:56
    a cóż to za lans na rzyganie mundialem? taka alternatywna jesteś, nie to co motłoch emocjonujący się kopaczami kawałka skóry big_grin

--
    A internet jest czyj?
  • morgen_stern 12.06.18, 08:00
    Przecież tylko wątek założyła, nie odebrałam tego jako lans... Zresztą ja też rzygam 😀 a będzie coraz gorzej.

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • pani-noc 12.06.18, 08:05
    Rzyg. Jeszcze wczoraj zobaczyłam piosenke "mundialową" sióstr Godlewskich i tego nie da się odzobaczyć. Rzygam podwójnie.
  • bergamotka77 12.06.18, 08:15
    Dziwne jesteście a nieznajomościa osób mających sukcesy w jakiejkolwiek dziedzinie bym sie nie chwaliła wink Też uważam że to lans - "jestem zbyt wyrafinowana na ten mundial". A ja przeżywam mundial od dziecka i już nie mogę się doczekać meczy. W tym roku pierwszy mecz z Senegalem oglądamy u nas. Zawsze jest super i emocje - dziewczyny oglądają z równym zaangażowaniem co faceci smile

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • pani-noc 12.06.18, 08:18
    Tak, jestem zbyt wyrafinowana na siostry Godlewskie. Tak bardzo się tym lansuję!
  • iwles 12.06.18, 08:25

a mundial to siostry Godlewskie?
    OJP.

--
    Paweł

• pani-noc 12.06.18, 09:10
    Ja pisałam o Godlewskich. Skoro przedmówczyni napisała o lansie pod moim postem widać zbulwersowała ją moja niechęć do twórczości w/w pań.
  • iwles 12.06.18, 09:16

nie udawaj, że miałas coś innego na mysli, niż mecze, pisząc, że rzygasz podwójnie tongue_out

--
    Paweł

• pani-noc 12.06.18, 09:54
    Trudno żebym miała na myśli mecze, które się zaczną za kilka dni. Pudło.
  • bergamotka77 12.06.18, 09:28
    Nie, ja się odnioslam do wszystkich uzalajacych się nad faktem ze w końcu Polska ma jakąś pozycję w futbolu i startuje w ważnej imprezie światowej. Faktycznie rzygać! Do kwadratu!

--
  • patunki 12.06.18, 08:26
    To sobie oglądaj, ale pozwól, że ja nie będę, nie dlatego, że jestem "zbyt wyrafinowana", ale nie lubię i już.
  • sumire 12.06.18, 08:27
    W jakiej dziedzinie odniosły sukces siostry Godlewskie? big_grin Że Glik, to rozumiem.
    Lubię piłkę nożną, ale nie dziwię się wkurzeniu, że media obsesyjnie grzeją temat.
  • heca7 12.06.18, 08:28
    Od dzieciństwa nie lubię piłki nożnej jak i każdego sportu z piłką w roli głównej. Wtedy nawet nie wiedziałam co to wyrafinowanie tongue_out

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • morgen_stern 12.06.18, 08:30
    A ty znasz wszystkie osoby odnoszące sukcesy w jakiejkolwiek dziedzinie? Nie sądzę. Są po prostu ludzie, którzy piłki nożnej nie znoszą, a to, co się dzieje przy okazji MŚ i mundialu to już jakaś ogólnonarodowa histeria. Dośc zabawna zważywszy na fakt, że Polacy zazwyczaj na tych wielkich imprezach słabo wychodzą. Na ogół są tylko trzy mecze - otwarcia, o wszystko i o honor tongue_out ale kibicujcie na zdrowie, jakoś to trzeba będzie przetrwać...

--
  • iwles 12.06.18, 08:36

oczywiście, że nie każdy zna wszystkich sportowców, tak jak nie każdy zna wszystkie filmy (nawet osoby uważające się za kinomaniaków).
    Ale, jeżeli jakiegoś gatunku filmów nie oglądam, to nie ogłaszam całemu światu, że rzygam, że jak można takie dno oglądać. Po prostu robię w tym czasie coś innego.

(a Polacy na ostatnim Euro doszli do ćwierćfinałów smile )

--
    Paweł

• morgen_stern 12.06.18, 08:40
    Odebrałam to jako przeładowanie tematem smile i akurat ją rozumiem, nic na to nie poradzę.

--
  • triss_merigold6 12.06.18, 08:49
    Ja też. I chwała Panu, że nie mam kibiców w domu.
  • pani-noc 12.06.18, 09:12
    > rzygam, że jak można takie dno oglądać.

Ktoś napisał, że mundial to dno? Cytat poproszę.
  • iwles 12.06.18, 09:18

aha, rzygasz na Mundial z szacunku do sportu. Oki, rozumiem.

--
    Paweł

• morgen_stern 12.06.18, 09:39
    A to szacunek do sportu jest jakąś koniecznością i obowiązkiem? Biorąc pod uwagę ilość afer dopingowych i inne afery, których w światowej i polskiej piłce jest masa to trzeba być niezbyt mądrym optymistą, by jeszcze wierzyć w czystość i wielkie ideały sportu. Ja już nie mam złudzeń.

--
  • bergamotka77 12.06.18, 09:44
    morgen_stern napisała:

> A to szacunek do sportu jest jakąś koniecznością i obowiązkiem? Biorąc pod uwag
    > ę ilość afer dopingowych i inne afery, których w światowej i polskiej piłce jes
    > t masa to trzeba być niezbyt mądrym optymistą, by jeszcze wierzyć w czystość i
    > wielkie ideały sportu. Ja już nie mam złudzeń.
    >

A czytałaś o skandalu wokół literackiego Nobla i Szwedzkiej Akademii? I co, czytać już też nie zamierzasz? 😄

--
  • maniaczytania 12.06.18, 09:46
    To i filmów chyba też nie warto? W końcu tyle afer w świecie filmowym 😉

--
    Maniaczytania - blog
  • bergamotka77 12.06.18, 10:07
    maniaczytania napisała:

> To i filmów chyba też nie warto? W końcu tyle afer w świecie filmowym 😉
    >
    Ba, swiniakow takich jak Weinstein nie brakuje więc przestsamy oglądać filmy i chodzić do kina. Niektóre tu nie maja muzgo wink

--
  • kura17 12.06.18, 10:39
    > Ba, swiniakow takich jak Weinstein nie brakuje więc przestsamy oglądać filmy i
    > chodzić do kina. Niektóre tu nie maja muzgo wink

no ja pewnie nie mam mozgo, bo po tej aferze to na pewno zadnego filmu z k. spacey juz nie obejrze, choc bardzo go jako aktora lubilam. teraz stracil totalnie moj szacunek i zainteresowanie, tak jak i inne osoby wymieniane w tej aferze. totalnie od filmow nie dam sie odciac, ale jest mnostwo kina, ktore mozna ogladac, a ktore nie jest zgnojone (albo nie wiemy, niestety). tak, wiem, nie wszyscy tak maja, nie wszyscy akurat przykladaja standardy moralne do tworcow, artystow, idoli, sportowcow - i ok. jednak sa osoby, ktore to robia i naprawde nie widze powodow, by nazywac ich bezmozgami ... no ale to _ja_ nie widze powodow ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • szarsz 12.06.18, 19:21
    > no ja pewnie nie mam mozgo, bo po tej aferze to na pewno zadnego filmu z k. spacey juz nie obejrze,

No ja to bym była za tym, aby filmy oglądać, bo przy tym filmie pracowało równie ciężko co uczciwie mnóstwo ludzi. Także ofiary. I im się zapłata za ciężką pracę zwyczajnie należy. Natomiast bardzo mocno byłabym za tym, aby całe wynagrodzenie Spacey'a wróciło do puli do podziału między wszystkich pozostałych.
  • kura17 12.06.18, 19:52
    > No ja to bym była za tym, aby filmy oglądać, bo przy tym filmie pracowało równie
    > ciężko co uczciwie mnóstwo ludzi. Także ofiary.

no w sumie masz racje, nie pomyslalam o tym ... mam zamiar obejrzec nastepny sezon "house of cards", bo on tam nie gra ... musze sie zastanowic nad tym, co napisalam, zwyczajnie mysle, ze moge sie nie przemoc, bo naprawde czulam coraz wieksze obrzydzenie, jak czytalam te co chwila ujawniane historie uncertain jednak madrze piszesz, bo on nie jest piosenkarzem, czy monologista ...

--
  • maniaczytania 12.06.18, 19:57
    aktora jestem w stanie znieść, natomiast autora - pisarza, reżysera już nie. I dlatego nie oglądam np. filmów Polańskiego.

--
    Maniaczytania - blog
  • morgen_stern 12.06.18, 09:48
    To chyba kiepskie porównanie. Próbuj dalej.

--
  • kura17 12.06.18, 10:36
    > A czytałaś o skandalu wokół literackiego Nobla i Szwedzkiej Akademii? I co, czytać
    > już też nie zamierzasz? 😄

no a Ty czytalas o co tam chodzi??? maz jednej z kobiet w komisji ma za uszami i ona chciala zrezygnowac z komisji (z powodow etycznych), a regulamin jej nie pozwala. w jaki sposob i ona i literatura jest odpowiedzialna za dzialania tego czlowieka (meza)???
    nie literat, nie sedzia, nie procedura wyboru laureata, tylko wspolmalzonek! a porownujesz to do afer dopingowych wsrod SPORTOWCOW, naganianych przez TRENEROW, wspolpracujacych z LEKARZAMI SPORTOWYMI! naprawde nie widzisz, jak bardzo te sytuacje sie roznia?

--
  • lodomeria 12.06.18, 09:41
    No a co ma wspólnego mundial czy szerzej, sport zawodowy, tam, gdzie w grę wchodzi tak ciężka kasa, ze sportem?
  • pani-noc 12.06.18, 09:53
    Rzyganie z powodu przeladowania mediów jednym tematem nie ma nic wspólnego z szacunkiem do sportu lub jego brakiem. Widać argumentów już brakuje skoro piszecie takie nonsensy.
  • lady-z-gaga 12.06.18, 09:21
    >Ale, jeżeli jakiegoś gatunku filmów nie oglądam, to nie ogłaszam całemu światu, że rzygam, że jak można takie dno oglądać.

Gdyby nagle jakiś gatunek filmow - jeden z wielu - został uznany za temat główny we wszystkich mediach i wyskakiwał na mnie nawet z lodowki, to to pewnie bym ogłosiła, że nim rzygam.
  • bergamotka77 12.06.18, 08:54
    Widac, ze pojęcia nie masz o pilce bo obecnie polska reprezentacja ma się swietnie i odnosi sukcesy. I zapewniam Cię, ze Polaków odnoszących globalne sukcesy znam, chyba ze to jakieś niszowe dziedziny. Aby nie znać Radwańskiej trzeba w ogóle nie korzystać z mediów albo udawać ślepą i głucha.

--
  • frey.a86 12.06.18, 08:55
    Ale ja znałam Radwańską, bo słyszałam nazwisko, tylko nie kojarzyłam jaką dyscyplinę uprawia. Wiadomości ze świata sportu omijam wzrokiem, a radia nie słucham. Serio to takie dziwne?
  • bergamotka77 12.06.18, 09:33
    frey.a86 napisała:

> Ale ja znałam Radwańską, bo słyszałam nazwisko, tylko nie kojarzyłam jaką dyscy
    > plinę uprawia. Wiadomości ze świata sportu omijam wzrokiem, a radia nie słucham
    > . Serio to takie dziwne?

Serio. I nigdy Cię nie zainteresowało kim jest owa Radwańska o której głośno? Niepojęte.

--
  • frey.a86 12.06.18, 13:47
    Ale dlaczego miałoby? Kojarzę postać, wiem, że związana jest ze sportem, ale nie odczuwam najmniejszej potrzeby dowiadywania się, o jaką dyscyplinę chodzi, skoro mnie to nie interesuje. Po co mi to.

Ja wiem, że niektórym trudno jest wczuć się w sytuację drugiej osoby, więc spróbuję pomóc. Wyobraź sobie, że głośno jest o kimś, kto znany jest z czegoś dla ciebie nudnego i bezsensownego. Może być np. muzyka metalowa albo hip hopowa, nie wiem czego akurat na pewno nie słuchasz. Cokolwiek. Kojarzysz osobę, wiesz że związana jest z muzyką, której nie lubisz i co? Drążysz dalej, żeby sprawdzić jaki to dokładnie zespół i gatunek muzyki, czy olewasz temat?
  • sumire 12.06.18, 09:12
    Ale nie można nie mieć pojęcia o piłce? Można. To nie oznacza, że jesteś totalnym ignorantem żyjącym pod kamieniem.
  • araceli 13.06.18, 08:39
    bergamotka77 napisała:
    > Widac, ze pojęcia nie masz o pilce bo obecnie polska reprezentacja ma się swiet
    > nie i odnosi sukcesy.

Błahahahahaha big_grin Polska reprezentacja zawsze odnosiła sukcesy w postaci pojedynczych graczy w zagranicznych ligach.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • iwles 13.06.18, 10:22

a ostatnio, po latach posuchy, odnosi sukcesy zespołowo. I chwała im za to.

--
    Paweł

• araceli 13.06.18, 10:58
    iwles napisała:
    > a ostatnio, po latach posuchy, odnosi sukcesy zespołowo. I chwała im za to.

Lata posuchy z pompowaniem milionów, pokonali potęgę piłkarską Litwę i laski sikają w gacie...

Kurde - to jest tak chol.nie smutne...

--
    Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
  • ykke 12.06.18, 08:13
    I dlatego dziękuję mojemu mężowi (wlasnie dam mu zaraz buziaczka), ze inny sport go kręci, he, he.

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • morgen_stern 12.06.18, 08:34
    Tak samo big_grin mój w ogóle sportu w tv nie lubi. Żeby było śmieszniej, wszyscy faceci, z którymi byłam w długich, poważnych związkach nie znosili piłki nożnej. Przypadeg? Nie sondze...

--
  • bergamotka77 12.06.18, 08:55
    morgen_stern napisała:

> Tak samo big_grin mój w ogóle sportu w tv nie lubi. Żeby było śmieszniej, wszyscy fac
    > eci, z którymi byłam w długich, poważnych związkach nie znosili piłki nożnej. P
    > rzypadeg? Nie sondze...

Geje? 😅

--
  • kropkacom 12.06.18, 09:05
    Mój też gej, bo nie zamierza siedzieć przed TV z okazji piłki nożnej. big_grin

--
    "But I Wont Complain No I Wont Complain
    Though my good days are far gone
    They will surely come back one morn So I Wont Complain, no, no"
  • bergamotka77 12.06.18, 09:30
    kropkacom napisała:

> Mój też gej, bo nie zamierza siedzieć przed TV z okazji piłki nożnej. big_grin
    >
    Morgen ucz się dystansu od kropki! 😄

--
  • morgen_stern 12.06.18, 09:37
    Nie, na prostackie wyzwiska i udawanie, że to taki żarcik nie mam żadnego dystansu. Więc już nie ściemniaj.

--
  • bergamotka77 12.06.18, 09:47
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • sumire 12.06.18, 09:49
    Nie, po prostu taki "żart" z ust osoby, która nieustannie twierdzi, jaka to jest otwarta i przeciwna stereotypom, jest raczej... meh.
  • kropkacom 12.06.18, 09:50
    W towarzystwie też walisz "gejem"? To nie przezwisko a jeśli ubliża to już samym gejom. To tylko dzieciom od wielkiej biedy może ujść.

--
  • pani-noc 12.06.18, 10:00
    Nie wiem, która z was jest niepracującą kuchtą, a która nie i guzik mnie to obchodzi.
    Natomiast używanie słowa "gej" w kontekście obelgi na mężczyzn nie interesujących się piłką nożną jak najbardziej świadczy o prostactwie i ograniczeniu umysłowym. Jak wszystkie inne aluzje do orientacji seksualnej człowieka.
  • bergamotka77 12.06.18, 10:03
    Dkla Ciebie gej to obelga? Napisalam przeciez ze znajomi gejeme uwazaja ze po tym łatwo moga rozpoznac "swoich" . W homofobie mnie nie wkrecisz - mam mnóstwo znajomych gejów i uwielbiam ich.

--
  • maslova 12.06.18, 10:14
    A to nieinteresowanie się piłką nożną to jakaś cecha gejów, bezwzględnie wpisana w ich orientację?
  • bergamotka77 12.06.18, 10:15
    maslova napisała:

> A to nieinteresowanie się piłką nożną to jakaś cecha gejów, bezwzględnie wpisa
    > na w ich orientację?

Tak. Zdaniem znajomych gejów tak właśnie jest smile

--
  • maslova 12.06.18, 10:23
    Aha. Zdaniem tych piłkarzy na pewno TAK WŁASNIE JEST:

www.rp.pl/Pilka-nozna/310169931-Pilkarze-homoseksualisci-smutna-zabawa-w-chowanego.html
  • claudel6 12.06.18, 10:15
    w tym kontekście tak. przeciez o to i chodziło, zeby dowalić a nie pochwalić?
  • morgen_stern 12.06.18, 10:29
    Chciałam tylko uściślić - "kuchta" w tym wypadku to stan umysłu.

--
  • kropkacom 12.06.18, 09:37
    big_grin

--
  • claudel6 12.06.18, 10:14
    no mój też gej, sport ma centralnie w dupie.
  • yuka12 12.06.18, 13:13
    Moj tez smile. Chociaz ma pewien sentyment do bokdu- nalecialosci rodzinne.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • morgen_stern 12.06.18, 09:06
    Jak bardzo ograniczoną kuchtą trzeba być, żeby dojść do takiego wniosku? Ty, taka światowa? To twoja koleżanka triss też ma wg ciebie męża geja, musisz jej o tym koniecznie powiedzieć smile

--
  • bergamotka77 12.06.18, 09:24
    Morgen spusc troche pary bo aż w tobie kipi... To akurat żartobliwe nawiazanie do znajomych gejów którzy twierdzą że wszyscy homo nienawidzą pilki ale uwielbiają piłkarzy wink Mój maz też woli inne sporty ale Polakom kibicuje na wszystkich ważnych meczach.

--
  • morgen_stern 12.06.18, 09:34
    To ty spuść parę, bo najgłośniej w tym wątku gardłujesz z oburzenia, jak to nie można kibicować "naszym" i piłki nie lubić, więc już nie udawaj takiej strasznie wyluzowanej. Skapnęłaś się, że przegięłaś i tyle twojego "dystansu" tongue_out

--
  • sumire 12.06.18, 09:13
    Oeza...
  • arwena_11 12.06.18, 09:19
    U mnie dokładnie odwrotnie big_grin. Wszyscy się interesowali. Ja z domu wyniosłam kibicowanie. I na szczęście wszyscy kibicowali Legii. Zresztą przez długi czas był to jedyny warszawski klub piłkarski jaki znałam. A to dlatego, że rodzinnie związani z nią byliśmy - tylko z pływaniem.

Odkąd wyszłam za mąż i mam syna - to ważne mecze oglądamy często razem, albo sami panowie. Mój tata, mąż i syn big_grin.
    My z córką tylko Polaków i te najciekawsze. Resztę jednym okiem
  • butch_cassidy 12.06.18, 11:54
    Mój szczęśliwie też nie znosi piłki nożnej, nawet sąsiad nie znosi smile
    Nie jest najgorzej - nie wszyscy jeszcze zbzikowali wink
  • iwles 12.06.18, 08:16

spokojnie,
    Mundial będzie w reżimowej tvp, a ematka pissTV przecież nie ogląda wink

--
    Paweł

• fornita111 12.06.18, 08:32
    W niemieckiej tv tez bedzie tongue_out Czyli ematka moze ogladac big_grin Uwielbiam jak niemieccy komentatorzy z Piszczka robia Pyszczka wink
  • folivora 12.06.18, 10:58
    Ja tam zawsze słyszę Piss-check i się chichram tongue_out Za to mój niemiecki chłop zgrzyta zębami, jak polscy komentatorzy mówią Thomas MIller wink

--
    Lepiej nigdy nie znaczy lepiej dla wszystkich - mówi. - Zawsze dla niektórych jest gorzej.
  • kura17 12.06.18, 11:03
    > Za to mój niemiecki chłop zgrzyta zębami, jak polscy komentatorzy mówią Thomas
    > MIller wink

moje polsko-niemieckie dzieci z rozkosza uczyly moja siostre (polonistka) poprawnej wymowy "goethe" big_grin

--
  • butch_cassidy 12.06.18, 11:57
    No ale akurat spolszczenie tego nazwiska nie jest niczym karygodnym, podobnie jak kilku innych. Oczekiwałabyś, że Polak wymówi "prawidłowo" nazwisko Szekspir...?
    Co nie wyklucza, że zabawa przy tej nauce mogła być całkiem miła smile
  • patunki 12.06.18, 08:22
    Ja się boję lodówkę otworzyć, żeby mi Lewandowski nie wyskoczył. W szkole mojego syna też szał - wszyscy chodzą na zajęcia z piłki. Nieważne, czy dziecko chce, czy ma predyspozycje - ma chodzić i już. Stado baranów.
  • heca7 12.06.18, 08:24
    W ogóle się nie fascynuję mundialem i piłką nożną. Moje dzieci też. Kiedyś Polska grała jakiś bardzo ważny mecz a ja wyszłam z córką na rower. Na ulicach było pusto, po prostu żywego ducha nie było, samochody nie jeździły. Dopiero gdzieś pod lasem spotkałam koleżankę też z dzieckiem na spacerze wink oprócz nas nikogusieńkiego.
    To jest tak nudny sport , że wolałabym curling oglądać bo tam przynajmniej te kamienie ładne są wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • thaures 12.06.18, 08:38
    He,he.. Ja w 2012 roku w trakcie pierwszego meczu byłam na fitnessie. Bajka, same kobiety były. Pierwszy raz, i ostatni, to widziałam.
    Życzę piłkarzom jak najlepiej, chociaż wszystko się kończy, gdy syn będzie miał ślub. Mam nadzieję, że goście weselni nie będą siedzieli w autach słuchając wiadomości. Mój mąż tak zrobił, gdy było referendum czy chcemy być w unii....
  • arwena_11 12.06.18, 09:21
    Ile my się w trakcie ostatniej olimpiady zastanawialiśmy nad zasadami curlingu. No nikt dokładnie nigdy nie powiedział co i do czego i za co punkty. Zgadywaliśmy na bieżącobig_grin
  • heca7 12.06.18, 10:09
    Ostatnio kogoś podobno złapali na dopingu w curlingu big_grin Przecież na którejś olimpiadzie w tej dyscyplinie brała udział kobieta w ciąży! Po kij komuś doping?!?

--
  • livia.kalina 12.06.18, 10:32
    NRD owskie sportsmenki specjalnie zachodziły w ciąże żeby zwiększać wydajność. Nie wiem czy to urban legend czy prawda.
  • lodomeria 12.06.18, 10:56
    en.wikipedia.org/wiki/Abortion_doping
  • arwena_11 12.06.18, 11:19
    Też o tym słyszałam i się właśnie zastanawiałam o co chodzi? Do czego im doping.
  • kaka-llina 12.06.18, 08:56
    Ja co prawda tv na żywo nie mam, ale jakieś wiadomości oglądam i czytam i muszę powiedzieć, że w Anglii na razie spokój (a to dziwne w sumie) zadnych flag jeszcze nie ma, puby nie udekorowane itd... Zacznie sie na 100% i na maxa (bo oni kompletnie posrani są) ale na razie cicho (aż sprawdziłam, czy w ogóle biorą udział).
  • anika772 12.06.18, 09:21
    Przed chwilą siódma klasa się oburzyła że jak to!? Nie oglądam, nie interesuję się mundialem? Przecież jestem Polką!
    No, nie interesuję się sportem, zupełnie nie. Tylko tym który sama uprawiam.
  • morgen_stern 12.06.18, 09:27
    anika772 napisała:

> Przed chwilą siódma klasa się oburzyła że jak to!? Nie oglądam, nie interesuję
    > się mundialem? Przecież jestem Polką!

O toto, to jest to podejście, którego nie cierpię. Połączenie zwykłego sportowego kibicowania z dumą narodową, poczuciem tożsamości narodowej - WTF? Ktoś kiedyś napisał, że mistrzostwa piłki nożnej to zastępnik wojen w czasie pokoju. Powoduje i kanalizuje podobne emocje u widzów, dumę z "naszych" i nienawiść do "obcych", których trzeba pokonać i zmiażdżyć. Bardzo tego nie lubię.

--
  • anika772 12.06.18, 09:30
    Też tego nie lubię, pogadankę zrobiłam, zadałam właściwe pytania i chłopcy sami doszli do rozsądnego wniosku, że niebycie kibicem nie przesądza o braku polskości i patriotyzmu.
  • morgen_stern 12.06.18, 09:34
    Dzięki smile

--
  • lodomeria 12.06.18, 09:47
    Ja bym im jeszcze pogadankę o walkach gladiatorów strzeliła i wysnuła analogię ze sportem zawodowym, wyniszczaniem organizmów, łamaniem żyć tym, którym się nie udało wskoczyć na milionowe kontrakty itp.

I zapytała ilu znają "naszych" w dajmy na to CERN, albo drużyna jakiego kraju wygrała tegoroczne łaziki marsjańskie i jak im kibicują.
  • anika772 12.06.18, 11:35
    Następnym razem, lodomeria. Tylko muszę jeszcze sama ustalić odpowiedzi na te pytania.
  • bialeem 12.06.18, 09:24
    Ja zawsze trzymam kciuki żeby "nasi" szybciutko przegrali, bo wtedy ten szał się szybciutko kończy i odwala już wtedy tylko jakimś ekstremistom kopinożnym.
    Piłka kojarzy mi się wyłącznie z łysawymi półgłówkowatymi szalikowcami. Raz na dwa lata ten półgłówkizm wypływa na szersze wody. Na szczęście przez resztę czasu siedzi z piwem na kanapie.

--
    Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
  • bergamotka77 12.06.18, 09:25
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • kropkacom 12.06.18, 09:31
    To też żart? big_grin

--
  • morgen_stern 12.06.18, 09:36
    Oczywiście, kropka, doprawdy, mogłabyś spuścić trochę pary, kiedy się żartuje! big_grin a już wyglądałaś na taką wyluzowaną.

--
  • kropkacom 12.06.18, 09:38
    Dałam emotka :wink

--
  • pani-noc 12.06.18, 09:48
    Następnym razem jak będę chciala napisac komuś, że jest idiotą dodam uśmiech na końcu zdania smile To uczyni obelgę żartobliwą i sympatyczną, więc na pewno moderacja nie usunie takiego zdania smile smile smile
  • kropkacom 12.06.18, 09:54
    No ba...

--
  • mid.week 12.06.18, 18:48
    Co tam moderacja - nawet adresatka takiej uwagi persliście się roześmieje smile

• bialeem 12.06.18, 20:03
    Ale z bycia ograniczoną? Można to usunąć, ale akurat mi nie przeszkadza. Świadczy o autorce. Jest najlepszym świadectwem tego, kto siedzi na kanapietongue_out

--
  • mid.week 13.06.18, 06:44
    Z bycia ograniczoną i każdego innego "komplementu" okraszonego uśmieszkiem na końcu. Nawet kiedy ci napiszę:

"bieleem, jestes jak bergamotka wink " to się nie obrazisz, bo po " wink " od razu zauważysz, że to żarcik taki mega sympatyczny
  • araceli 13.06.18, 08:43
    bialeem napisał:
    > Ja zawsze trzymam kciuki żeby "nasi" szybciutko przegrali, bo wtedy ten szał si
    > ę szybciutko kończy i odwala już wtedy tylko jakimś ekstremistom kopinożnym.

E tam - nie trzeba trzymać. Sami się dobijają wink

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • bialeem 20.06.18, 09:27
    Hy hy hysuspicious

--
    Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
  • mozambique 12.06.18, 09:36
    ja tu wesze jakąs ustawkę na tle zdrowotnym ( zdrowy chory, jzu umiera, wlasciwie ti juz jedzie, lekarz go nie pusci, lekarz mu jzu pozwolił) w celu ugrania fajnych kontraktów reklamowych

ale ja ogólnie w piłce noznej widze jedną wielką mafię i kryminał na wielką skalę, a te fakty kóre powoli wychodza na wierzch tylko t potwierdzają

--
    by Niezatapialna Armada :
    "Ptak zamachał skrzydłami i odleciał. Czymże , ach czymże byłby bez skrzydeł?"
    Nielotem? Pingwinem, strusiem? Jest wiele możliwości.
    Na przykład Kiwi.
  • morgen_stern 12.06.18, 09:52
    Oczywiście, że tak, to jedno wielkie bagno.

--
  • iwles 12.06.18, 10:58

ale że tylko piłka nożna ?

A dopingi w lekkoatletyce ? Bagno jeszcze większe.

--
    Paweł

• kura17 12.06.18, 11:04
    > ale że tylko piłka nożna ?
    > A dopingi w lekkoatletyce ? Bagno jeszcze większe.

to troche argument, ze u was to murzynow bija ...
    bagno jest zapewne wszedzie, nie ma powodow, zeby z patriotycznych powodow ignorowac to futbolowe ...

--
  • mozambique 12.06.18, 11:11
    doping jest wszędzie ( ciekawe jest to co ostatnio wypływa w tenisie)
    ale stosunkowo mało jest dyscyplin , którymi rządzi miedzynarodowa mafia na wielką skalę,, szantaże i interesy polityczne a w gre wchodzą miedzynarodowe ruchy armii smile a kontrakty w wysokości 200mln sa przykrywką dla narkobiznesu

--
    Na przykład Kiwi.
  • szarsz 12.06.18, 19:29
    Co Wy piszecie...?
  • agata_abbott 12.06.18, 09:53
    Myślę, że to taka zemsta facetów za ślub Harrego i Meghanbig_grin

--
    trzecipasazer.wordpress.com/
  • rysiowa85 15.06.18, 07:52
    i to najlepszy komentarz

(buu ślubu nie ogladałam bo mi było szkoda czasu, ale już dokument na temat życia Harrego i Meghan tak smile )
  • morgen_stern 12.06.18, 10:09
    Cóż, ośmieszyłaś się tymi gejami, musisz z tym teraz żyć big_grin

--
  • bergamotka77 12.06.18, 10:14
    morgen_stern napisała:

> Cóż, ośmieszyłaś się tymi gejami, musisz z tym teraz żyć big_grin
    >
    Osmieszasz to ty się niezrozumieniem kontekstu. Widać cię to przerasta. Bywa.

--
  • morgen_stern 12.06.18, 10:30
    Jak widać, nie jestem jedyną, której wcale ten żart nie rozśmieszył. Może jednak to przemyślisz?

--
  • zazou1980 12.06.18, 10:09
    A my dziś zaczynamy kibicowanie wink wczoraj konkubin zakupił szaliki, dziś z córą idziemy na mecz pożegnalny. Mloda ma już prawie cały pełny album z biedry, więc możemy powiedzieć, że jesteśmy gotowi...

Mundialowy szał na razie mnie omijał, reklam i newsów praktycznie nie oglądamy, a mecze na poziomie lubię, dzieciaki i konkubin też już wciągnięci...

--
    Dobra zmiana - boli przez 4 lata
  • kochamruskieileniwe 12.06.18, 10:12
    Nic nowego - panem et circenses!
    smile
  • claudel6 12.06.18, 10:22
    ja też juz tym rzygam. codziennie pół Faktów w TVNie o jakiejś kontuzji jakiegos Glika czy chwk. codziennie! nawet w TOK FM wiadomości zaczynają się od tych bęcwałow.
    tak w ogóle tych mistrzostw w Rosji w ogóle nie powinno być, Rosja to kraj gangsterski w stanie wojny z Ukrainą, w której jest agresorem. to, że FIFA w ogóle dopuszcza Rosję do mundialu, nie mówiac juz o tym, że uczynili ich gospodarzami, to jest skandal, który jakoś wszystkim umyka. ciekawe, czy jakby Rosja wkroczyła na teren Polski, jakieś zielone ludzki w Kaliningradzie, te sprawy, to też byśmy tak radośnie jechali na mundial?
  • morgen_stern 12.06.18, 10:27
    A to już swoją drogą...

--
  • kura17 12.06.18, 10:50
    > tak w ogóle tych mistrzostw w Rosji w ogóle nie powinno być, Rosja to kraj gang
    > sterski w stanie wojny z Ukrainą, w której jest agresorem. to, że FIFA w ogóle
    > dopuszcza Rosję do mundialu, nie mówiac juz o tym, że uczynili ich gospodarzami
    > , to jest skandal, który jakoś wszystkim umyka.

no mnie nie umknal, niedawno rozmawialam o tym z mezem (jak sie zorientowalam, gdzie te mistrzostwa sa). jednak ja tam w moralnosc FIFA za bardzo nie wierze ... wiem, ze to jest dowod totalnie anegdotyczny, ale byl odcinek "zony idealnej" wlasnie o tym, jak FIFA zabiera sie za sadzenie osoby oskarzonej (niewinnie, jak sie okazalo) za doping ... pamietacie? czeski film normalnie ...

--
  • bialeem 12.06.18, 14:42

John Oliver zrobił o tym odcinek: www.youtube.com/watch?v=DlJEt2KU33I

--
  • iwles 12.06.18, 11:03

ale dlaczego tylko FIFA ?
    Do MKOl za olimpiadę w Soczi już pretensji nie masz ?

A w ogóle, jak na osoby, które uważają, że w mediach za dużo Mundialu, same go na emamie mocno rozkręciłyście smile

--
    Paweł

• morgen_stern 12.06.18, 11:06
    Polecam serial "Ikar" na Netfliksie. Ogólnie współczesny sport profesjonalny to bagno, myślisz, że o tym nie wiemy?

--
  • iwles 12.06.18, 11:23

ale to ma być argument za tym, żeby sport bojkotować ?

A bagna w branzy filmowej ? - i co, rzygać na filmy ? Rzygać na media, które te skandale nagłasniają ?
    Czy już gdzies wyżej przywołany Nobel w dziedzinie literatury. Przestać czytać książki ?

Może najlepiej zastosować zasadę: żyj i pozwól żyć innym.
    Tym bardziej, że serio, można spokojnie omijac w tv to, co nie interesuje.

--
    Paweł

• kura17 12.06.18, 11:29
    > ale to ma być argument za tym, żeby sport bojkotować ?

to MOZE byc argument, dlaczego NIEKTORZY bojkotuja. dlaczego by nie mieli, jesli ich to oburza moralnie? chyba maja prawo do bojkotu, tak?

> A bagna w branzy filmowej ? - i co, rzygać na filmy ? Rzygać na media, które te
    > skandale nagłasniają ?

ja niektorych filmow/aktorow juz na pewno nie obejrze, chocby oscary powygrywali, wlasnie z powodow "spersonalizowanego" bagna.

> Czy już gdzies wyżej przywołany Nobel w dziedzinie literatury. Przestać czytać
    > książki ?

wiesz, co to sa skandal z tym noblem??? maz sedziny mial sprawe o molestowanie (bodajze), sedzina chciala zrezygnowac (no wlasnie, bo _moralnie_ sie slabo czula) i nie mogla, bo miejsce w komisji jest do smierci. JAK to wplywa na literature??? nawet JAK to wplywa na nagrode nobla? w sporcie doping, przekrety, itp sa wsrod sportowcow, trenerow, lekarzy sportowych BEZPOSREDNIO - i niektorym to wystarczy, zeby te fety sportowe odrzucac. nie sport, nie gre w pilke, ale widowiska wywodzace sie z bagna i to bagno niejako propagujace.

> Może najlepiej zastosować zasadę: żyj i pozwól żyć innym.

no Ty tez - pozwol innym ignorowac i czuc niesmak ...

--
  • maniaczytania 12.06.18, 11:43
    Doczytaj może o co chodzi z tym Noblem, bo nie myślisz chyba że zrezygnowano z przyznania w tym roku nagrody, dlatego że "mąż sędziny miał sprawę o molestowanie (bodajże )". Kilku innych członków komisji też nie miało zresztą problemu z rezygnacją 😉

--
    Maniaczytania - blog
  • kura17 12.06.18, 11:46
    no to rzeczywiscie musze doczytac, bo takie wiadomosci - jak podalam - czytalam wlasnie na stronach wyborczej jakis czas temu. jesli nabzdurzylam, to przepraszam.

jednak nadal nie widze prostego polaczenia skandalu przy nadawaniu nagrody nobla i rezygnacji z literatury z wielokrotnie udowadnianymi skandalami dopingowymi wsrod sportowcow, trenerow, lekarzy sportowych. to jest duzo duzo ciezszy kaliber i nikt nie mowi o rezygnacji ze sportu, tylko o bagnie sportu zawodowego.

--
  • kura17 12.06.18, 11:53
    no dobra, doczytalam - jednak wciaz wyglada na to, ze to maz sedziny narozrabial, nie sedzina, czy literaci, tak? ewentualnie ona winna byc moze podawaniu mu informacji (ale to nieudowodnione, plotki) oraz komisja niejako _moze_ byc winna tego, ze kandydaci lansowali sie w jego klubie. sledztwo wciaz trwa, jakies tam zarzuty przeciw niemu musieli odpuscic z braku dowodow.
    i bardzo dobrze, ze sie to bada i naglasnia, jednak wciaz ponawiam pytanie - w jaki sposob to rzuca zle swiatlo na literature, autorow itp???

--
  • morgen_stern 12.06.18, 11:30
    Skoro kręci cię kibicowanie w ustawionych i skorumpowanych rozgrywkach, to wolna wola.

--
  • maniaczytania 12.06.18, 11:24
    A myślisz, że współczesny przemysł filmowy/ serialowi to nie? O naiwności. Polecam "Mroczne sekrety Hollywood", rozdziały o współczesności.

--
    Maniaczytania - blog
  • alaveda 12.06.18, 11:25
    Może w ogóle ludzie powini oglądać tylko netflixa i jedynie słuszne seriale na netfliksie, które dostarczają odpowiedzi na każdy problem współczesności big_grin
  • morgen_stern 12.06.18, 11:33
    Widziałaś ten film, czy po prostu tak się chcesz bez sensu dowalić? To nie jest produkcja netfliksowa, tak btw, stacja go tylko pokazuje, jak wiele innych. Dostał też Oscara jako najlepszy film dokumentalny. I nagrodę BAFTA. I nagrodę na Sundance. Ale co tam, najlepiej napisać coś śmiesznego o głupich serialach na Netfliksie...

--
  • alaveda 12.06.18, 11:38
    Skoro można kpić z ludzi jarajacych się sportem, to samo można robić w stosunku do tych jarajacych się serialami. I to i tamto rozrywka nie rizn8aca się poziomem.
  • morgen_stern 12.06.18, 11:52
    Strasznie wrażliwe ego mają ci wielbiciele sportu, skoro wystarczy napisać, że się ma dość mundialowej histerii, a oni od razu dostają jakiejś wścieklizny (niektóre wypowiedzi w wątku trudno inaczej określić). Jarajcie się na zdrowie, dajcie nam "rzygać" na zdrowie i ochłońcie trochę.

--
  • wapaha 12.06.18, 20:18
    morgen- to nie tak , nie osądzaj wszystkich wielbicieli. to tak jak z kibicami i kibolami.
    mi w tym roku atmosfera się udzieliła, i bardzo pozytywnie odbieram to, czym sporo ludzi rzyga ( i nie dziwię się im wcale bo przesyt czegoś do czego się nie ma sympatii cholernie irytuje ). Ale dla mnie to pozytywne zjawisko- bo coś, jakaś wspólna pasja, łączy ludzi, tworzy jakąś taką wirtualną wspólnotę. Strasznie fajne to dla mnie odczuwać to, w poniedziałek nawet umówiłam się z chłopakami z pracy na piwko w strefie kibica ( kolegów lubię , okazja do spotkania z kolegą który odeszł jakiś czas temu z roboty tez będzie , no i emocje wink )
  • wapaha 12.06.18, 20:28
    a i jeszcze jedno
    odkryłam w sobie kibica
    normalnie nie daj buk jak oglądam mecz dzieciaka z rodziny na żywo. siara jak nic- drę się, emocjonuję, przeżywam - aż mi samej za siebie wstyd
    teraz przezywam w ciszy, staram sie nad sobą panować ale obawiam się że jak znajdę się w grupie kibiców to mnie poniesie
    normalnie obciach uncertain tongue_out
  • claudel6 12.06.18, 12:09
    mam, oczywiście. ale teraz mamy mundial.
  • natalia.nat 12.06.18, 11:15
    Zgadzam się.
    Polska jest w tym temacie po prostu żenująca. Jaramy się, bo od jakiegoś czasu nasza reprezentacja jest w rankingu wysoko jak nigdy wcześniej, tylko że grają tak samo słabo jak zawsze. Z gówna czekolady nie zrobisz.
    Zadziwiający jest w ogóle ten fenomen piłki nożnej. Kilku facetów z IQ poniżej przeciętnej gania za piłką, a cały świat sika w majtki.
  • iwles 12.06.18, 11:25

> Kilku facetów z IQ poniżej przeciętnej

a to już wybitne chamstwo. Wiesz ? znasz ? przeprowadzałaś badania ?

--
    Paweł

• natalia.nat 12.06.18, 11:47
    A ty kij połknęłaś czy co? Nie wiesz co to ironia i sarkazm?
    Mam swoje zdanie na ten temat i nie zamierzam go zmieniać. Dla mnie to co się dzieje jest żenującą histerią narodową a piłka nożna to idiotyczny i jeden z nudniejszych sportów, jaki istnieje. Akurat to, że piłkarze to w większości proste chłopaki jest najmniejszym problemem.
  • iwles 12.06.18, 11:54

> a piłka nożna to idiotyczny i jeden z nudniejszych sportów, jaki istnieje.

zapomniałaś dodac, że DLA CIEBIE, wtedy się zgodzę. O gustach się nie dyskutuje.

--
    Paweł

• natalia.nat 12.06.18, 12:22
    Nic nie zapomniałam dodać. Napisałam dokładnie, co można zresztą wyżej przeczytać: "Dla mnie to co się dzieje jest żenującą histerią narodową a piłka nożna to idiotyczny i jeden z nudniejszych sportów, jaki istnieje. Naprawdę nie wynika z tego, że to DLA MNIE? Według mnie wyraziłam się jasno. Poza tym to chyba oczywiste, że piszemy o własnych odczuciach.
  • latarnia_umarlych 12.06.18, 12:31
    To mnie czasem wkurza na forum, czytanie bez zrozumienia i dowalanie się o nic. Możesz zacząć post od "dla mnie", a i tak przyjdzie ktoś i napisze "może dla ciebie", bo poczuje się osobiście urażony tym, że masz odmienne zdanie.

--
    http://i.giphy.com/xTiTnIfXulQHRJTNJu.gif
  • iwles 12.06.18, 14:48

aha, tekst o piłkarzach - "proste chłopak" o niskim IQ" - to subiektywne odczucie ? big_grin
    no sorry, ale chyba nie wiesz, co to znaczy wyrazić swoje zdanie.

--
    Paweł

• bialeem 12.06.18, 14:56
    Prawda jest taka, że orły za kopanie się nie zabierają. Orły się uczą. Tutaj masz chłopców, którzy dużo latali za piłką za młodu. Jakiś promil z nich był na tyle dobry (tak długo kopał), że zaczął to robić zawodowo. Tam nie idą bystrzaki. Wystarczy spojrzeć na wagsy. Chłopki nieroztropki mają ciekawe wybory życiowe.

--
  • tiszantul 15.06.18, 12:23
    > Prawda jest taka, że orły za kopanie się nie zabierają. Orły się uczą. Tutaj ma
    > sz chłopców, którzy dużo latali za piłką za młodu. Jakiś promil z nich był na
    > tyle dobry (tak długo kopał), że zaczął to robić zawodowo. Tam nie idą bystrzak
    > i.

Czyli jak ktoś nie jest bystrzakiem, to popróbować piłki jest bardzo dobrym wyborem. Jak się nie uda, pójdzie do normalnej roboty, a jak się uda, to ma i bardzo przyzwoite zarobki, i popularność, na które nie miałby szans, gdyby "się uczył" i na które często nie mają szans te orły, które się uczyły.

Opowieści o niskim IQ są właściwie afirmacją kopania piłki, bo w relacji "IQ do zarobków" piłkarz wykręcałby taki wynik, że innym pozostałoby pocieszanie się własną inteligencją. Czyli realizowałby swój potencjał o wiele lepiej niż inni.
  • bialeem 15.06.18, 12:48
    Słońce... masz na myśli tylko te kurczaki z topu? Bo kopinogów na świecie są dziesiątki tysięcy, a zarabia dobrze tylko kilkuset. Do tego tylko przez krótki czas. To męski odpowiednik modelki. Równie przydatny i równie krótkotrwały.

--
    Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
  • tiszantul 15.06.18, 13:09
    > Słońce... masz na myśli tylko te kurczaki z topu? Bo kopinogów na świecie są dz
    > iesiątki tysięcy, a zarabia dobrze tylko kilkuset.

Przecież napisałem, że warto spróbować piłki, a jak coś się nie spodoba (np. zarobki) to może pójść do normalnej roboty. Czyli rzygamy mundialem, bo przypomina nam o ciężkim losie piłkarzy trzecioligowych? Rzygamy arcydziełami kinematografii, bo przypominają nam o ciężkim losie niespełnionych aktorów?

> Do tego tylko przez krótki c
    > zas. To męski odpowiednik modelki. Równie przydatny i równie krótkotrwały

Ciekawa teza, że widowiska są nieprzydatne, czy, szerzej, przemysł rozrywkowy jest nieprzydatny. W tym czasie zarobi więcej niż przez całe życie gdzie indziej. Może ma to złe strony, bo jeszcze chłopak przepuści, a tak dostawałby co miesiąc aż do emerytury?

W tym samym czasie na forach dla piłkarzy oczywiście kwitnie dyskusja, gdzie zrobić licencjat i co jest bardziej prestiżowe, UG czy UMK.
  • bialeem 15.06.18, 14:01
    Myślisz, że oni potrafią pisać na tyle, by pisać na forach?
    Tak btw - jakiś czas temu widziałam jakiś reportaż o wielkich gwiazdach sportu i o tym co się stało z ich fortunami. Żebyś wiedział, że przepuszczają.
    Podejrzewam, że ja z moją skromną pensją specjalistki po 50 będę w lepszej kondycji finansowej (od 9/10 z nich) i na pewno lepszej umysłowej (od 10/10 z nich)

--
  • ewa_mama_jasia 20.06.18, 09:34
    No nie, teraz sportowcy lepiej zarządzają swoimi pieniędzmi. Maja doradców, którzy dbają o majątek. Sportowcy teraz inwestują, to nie te czasy, kiedy wszystko szło na przelew.

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • latarnia_umarlych 12.06.18, 21:54
    A o co ci teraz chodzi, bo nie rozumiem? Dowaliłaś się akurat bez sensu.

>> a piłka nożna to idiotyczny i jeden z nudniejszych sportów, jaki istnieje.

> zapomniałaś dodac, że DLA CIEBIE, wtedy się zgodzę. O gustach się nie dyskutuje.

Napisała, że dla niej, ale tę część zdania wycięłaś.

--
  • iwles 13.06.18, 08:15
    Wiesz, gdyby napisala TYLKO to, ze dla niej jest nudny, to OK.
    Ale ona w ten sposob dookreslila swoją uwage o niskim IQ pilkarzy. I taki wydzwięk ma jej zdanie, nie jest subiektywna ocena jej stosunku do sportu a obrazaniem ludzi, ktorzy ten sport uprawiają.

--
    Paweł

• tiszantul 15.06.18, 12:29
    > nie jest subiektywna ocena jej stosunku do sportu a obrazan
    > iem ludzi, ktorzy ten sport uprawiają

Opowieści o niskim IQ to raczej ekspresja frustracji i nie sądzę, żeby nawet trzecioligowy piłkarz się obraził, że jakaś pani odmawia mu inteligencji. Problem ma pani, a nie piłkarz.
  • tsaria 15.06.18, 16:18
    Dokladnie
  • iwles 12.06.18, 14:53

ocena, że piłkarze to proste chłopaki o niskim IQ to TWOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIE ?

>Poza tym to chyba oczywiste, że piszemy o własnych odczuciach.

No dobra, jeśli tak uważasz, to zgodzisz się ze mna, kiedy napiszę: natalia.net ma inteligencję na poziomie ameby, w dodatku zdechłej z głodu.

• natalia.nat 12.06.18, 15:58
    Cóż, na takim poziomie nie ma chyba sensu dyskutować.
    Większość piłkarzy ma tylko średnie wykształcenie i raczej inteligencją nie grzeszy. To są akurat fakty, a nie moja opinia.
    Co do reszty mojej wypowiedzi, jeżeli to dla ciebie za trudne aby to wiedzieć czy wywnioskować, wyraziłam tylko swój własny pogląd. Wolno mi. Wypowiadam się na publicznym forum dyskusyjnym.
  • kkalipso 12.06.18, 16:11
    Tak jak większość lekarzy czy prawników/polityków inteligencją nie grzeszy - tylko średnie wykształcenie i fajnie od początku wiedzieli że sport i kopanie piłki to ich pasja, boli eee że robią co kochają na dodatek zarabiają milionybig_grin

--
    http://bi.gazeta.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • tsaria 12.06.18, 16:19
    Akurat inteligencja jest niezależna od wykształcenia, ale to zakładam, że wiesz.
    I to, ze akurat piłkarze nie mają skończonych studiów świadczy tylko o tym, że od zawsze wiedzieli co chcą robić i stawiali na piłkę.
    Cięzko pogodzić trening 5 -6 razy w tygodniu, wyjazdy, zgrupowania, mecze ze studiami dziennymi. Tam gdzie jest teraz taki Lewandowski, Glik, Piszczek, Blaszczykowski niewielu dochodzi, bo to bardzo ciężka i pełna wyrzeczeń praca.
  • natalia.nat 12.06.18, 17:17
    Mnie wystarczy, że posłucham ich wypowiedzi i popatrzę na ich partnerki. A co do studiów, jak komuś zależy, zawsze znajdzie czas na naukę i studia. I oczywiście nie musisz się ze mną zgadzać.
  • tsaria 12.06.18, 17:20
    Widocznie im na studiach nie zależało, a na czymś zupełnie innym i dzięki temu osiągnęli sukces, a to jak wiadomo niewielu się udaje.
  • arwena_11 12.06.18, 18:00
    Lewandowski to chyba nawet skończył studia i ma tytuł licencjata - za pracę o samym sobie tongue_out
    To więcej niż nasi dwaj prezydenci. Lechu to chyba nawet średniego nie ma, a Kwach na średnim skończył tongue_out
  • mdro 13.06.18, 07:39
    Kwaśniewski formalnie ma może i średnie, natomiast zdaje się tylko brak jednego egzaminu nie pozwala mu wpisywać "niepełnego wyższego" (bo tak się chyba niegdyś określało skończenie studiów bez pracy magisterskiej). Czyli dużo więcej niż obecni licencjaci. Btw. zapewne ten egzamin miałby zdany "na telefon", ale pewnie zapomniał albo nie uważał tego za ważne.

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • arwena_11 13.06.18, 09:04
    No to chyba nie świadczy najlepiej o jego inteligencji?
  • rysiowa85 15.06.18, 08:04
    dziwi mnie że piszesz że Kwaśniewski skończył na średnim. Z tego co kojarzę nie napisał pracy, czyli wyższe niepełne. I przyrównywanie 5 letnich studiów do 3 letniego licencjatu zwienczonego pracą na własny temat...
    Miałam cie za bardziej poważną osobę
    Gdyby ten Kwaśniewski był z twojej opcji politycznej nie pisałabys tak, a tak wychodzi z ciebie tylko brak obiektywizmu który juz kompletnie zniekształca ci postrzeganie.
    mozna pisać ze pijak, ale raczej trudno go przyrównywać/ zrównywac pod względem wykształcenia z Lewandowskim i reszta piłkarzy
  • tiszantul 15.06.18, 12:48
    > Większość piłkarzy ma tylko średnie wykształcenie i raczej inteligencją nie grz
    > eszy. To są akurat fakty, a nie moja opinia.

Inteligencja to zdolność rozwiązywania zadań. Może bardziej cenisz rozwiązywanie jakichś abstrakcyjnych testów, jednak całkiem istotne praktyczne zadanie, jakim jest znalezienie dobrze płatnej roboty piłkarz rozwiązuje znakomicie, szczególnie jak na kogoś podobno mało bystrego. Rozmawiamy o mundialu, więc dochodzą kontrakty reklamowe. Dzięki temu piłkarz może sobie pozwolić na dowolne hobby, nawet tak ekstrawaganckie jak zgłębianie wiedzy na uczelni. Sądzisz, że piłkarzy tak boli, że nie mają licencjatu i w związku z tym nic nie wiedzą o świecie? Jak któregoś zaboli, to sobie zrobi. Na razie Ciebie chyba boli bardziej.
  • alaveda 12.06.18, 11:26
    Badalas im ten IQ? A jaki jest twój?
  • mozambique 12.06.18, 11:26
    i z to ganianie dostaje gaze w wysokosci budżetu małego panstwa afrykanskiego
    to naprawde jest skandal

--
    Na przykład Kiwi.
  • natalia.nat 12.06.18, 11:34
    mozambique napisała:

> i z to ganianie dostaje gaze w wysokosci budżetu małego panstwa afrykanskiego
    > to naprawde jest skandal

Dokładnie. Świat niestety zdurniał całkowicie.
  • alaveda 12.06.18, 11:39
    A za wieczorki poezji staroskandynawskiej nikt nie che płacić big_grin
  • mozambique 12.06.18, 11:48
    ale zdajez sobei sprawe ze owa gaża pochodzi ze zroganizowanej, miedzynarodowej przestępczości ?
    jestes tego swiadoma ?

--
    Na przykład Kiwi.
  • natalia.nat 12.06.18, 11:54
    alaveda napisał(a):

> A za wieczorki poezji staroskandynawskiej nikt nie che płacić big_grin

Uważasz, że za kopanie w piłkę powinny takie horrendalnie wysokie zarobki, nawet jeśli się w tę piłkę kopie dobrze czy lepiej od innych? OK. Możesz tak uważać. Ja uważam inaczej.
  • arwena_11 12.06.18, 14:01
    No wiesz, skoro na kimś się zarabia - a reklamodawcy zapłacą kupę kasy za czas antenowy między meczem finału LM czy w trakcie mundialu - to się o niego dba. Inaczej nie będzie się starał i kasa przejdzie koło nosa.

Jakby ktoś chciał oglądać w tv wieczorki poezji i byłyby to takie tłumy - że reklamodawcy waliliby drzwiami i oknami - to też by na tym zarabiano - no ale pechowo dla poetów - nie chcą.
  • maslova 12.06.18, 11:33
    Fanka piłki nożnej nie jestem, wręcz przeciwnie, nie czuję fenomenu, ale to:

> Z gówna czekolady nie zrobisz.
    > Kilku facetów z IQ poniżej przeciętnej gania za piłką

jest po prostu chamskie.
  • taniarada 12.06.18, 11:43
    maslova napisała:

> Fanka piłki nożnej nie jestem, wręcz przeciwnie, nie czuję fenomenu, ale to:
    >
    > > Z gówna czekolady nie zrobisz.
    > > Kilku facetów z IQ poniżej przeciętnej gania za piłką
    >
    > jest po prostu chamskie.
    Dajcie żyć.Na ten czas warto wyluzować.Tyle jest różnych rzeczy ,które mogą robić kobiety.Ale najlepiej ględzić i narzekać.Amen.
  • morgen_stern 12.06.18, 12:30
    A tak mnie to zastanawia - twoja bozia nie jest zła, że ty tak ciągle amenujesz przy każdej głupocie? Przecież to chyba jest zakończenie modlitwy? Nie bluźnisz aby trochę?

--
  • natalia.nat 12.06.18, 11:50
    Ja tak nie uważam. Jest dokładnie jak napisałam. Uważam, że gramy naprawdę słabo jak na nasze miejsce w rankingu.
    To powiedzenie pasuje tutaj jak ulał.
  • bergamotka77 12.06.18, 13:53
    natalia.nat napisała:

> Zgadzam się.
    > Polska jest w tym temacie po prostu żenująca. Jaramy się, bo od jakiegoś czasu
    > nasza reprezentacja jest w rankingu wysoko jak nigdy wcześniej, tylko że grają
    > tak samo słabo jak zawsze. Z gówna czekolady nie zrobisz.
    > Zadziwiający jest w ogóle ten fenomen piłki nożnej. Kilku facetów z IQ poniżej
    > przeciętnej gania za piłką, a cały świat sika w majtki.

No twoje IQ bije z kolei rekordy co udowodniłas tą wypowiedzią. Wbrew pozorom w piłce trzeba też myśleć a nie kopać na oślep.

--
  • bialeem 12.06.18, 13:55
    O. Typowa agresja kibolska.

--
  • natalia.nat 12.06.18, 16:01
    Ty wyżej również udowodniłaś swoje IQ. Jakoś ci to nie przeszkadzało.
    Mam prawo do własnego zdania, jak każdy na tym forum. Nic ci do tego.
  • tsaria 12.06.18, 16:20
    Pewno, że masz, forum każda głupotę przyjmie tongue_out
  • natalia.nat 12.06.18, 17:07
    To akurat o tobie nienajlepiej świadczy, że każdego kto ma inne zdanie niż ty, uważasz za głupiego.
    Argumenty ad personam świadczą głównie o tym, że nie ma się merytorycznych. Słabe.

• tsaria 12.06.18, 17:23
    Można mieć swoje zdanie i wyrażać je w sposób kulturalny, ty tego nie potrafisz, obrażasz i szydzisz z ludzi, którzy coś osiągnęli dzięki swojej i tylko swojej ciężkiej pracy. I właśnie to jest naprawdę słabe.
  • natalia.nat 12.06.18, 17:45
    A to jest tylko twoje zdanie na temat mojej wypowiedzi, z którym się zupełnie nie zgadzam. Mam prawo do własnej oceny ludzi i zjawisk, które mają na mnie jakiś wpływ.
    Jest cała masa pracujących i to o wiele ciężej. Dla mnie kopanie w piłkę nie jest niczym specjalnym ani też jakimś powodem do dumy, zwłaszcza że wyniki tego kopania zawsze były mizerne a jednocześnie zarobki z kosmosu.
    Skoro kulturalną wypowiedzią jest dla ciebie nazwanie kogoś głupkiem, to nie mam pytań. Zresztą dyskusja z kimś, kto nie umie się pogodzić z odmiennym zdaniem, jest zwyczajnie bezcelowa. Więc mimo, że nie ja zaczęłam z tobą dyskusję, to ja ją po prostu zakończę.
  • tsaria 12.06.18, 18:12
    Zacytuj mi proszę gdzie nazwałam Cię głupkiem.
  • bergamotka77 12.06.18, 20:12
    Dyskusja z kims kto nie ma pojecia o piłce, poziomie piłkarzy, ich inteligencji itd. faktycznie nie ma sensu. Idz juz nata spac bo pitolisz farmazony.

--
  • araceli 13.06.18, 08:45
    bergamotka77 napisała:
    > Wbrew pozorom w
    > piłce trzeba też myśleć a nie kopać na oślep.

To widać nasza reprezentacja myśleć nie potrafi big_grin

--
  • iwles 13.06.18, 10:24

> To widać nasza reprezentacja myśleć nie potrafi big_grin

bo... ?

--
    Paweł

• araceli 13.06.18, 10:52
    iwles napisała:
    > > To widać nasza reprezentacja myśleć nie potrafi big_grin
    >
    > bo... ?

No właśnie... trudne myślenie big_grin Skoro według niej piłka nożna opiera się na myślniu, to skoro nie masz sukcesów = nie potrafisz myśleć.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • iwles 13.06.18, 11:31

a nasza reprezentacja nie ma sukcesów ?
    No weź, dawno już takich nie miała, a tak wysoko w rankingu FIFA jak za Nawałki, to nigdy wcześniej nie była big_grin

A zresztą w piłce, jak w każdym sporcie, ktoś jest dobry, ktoś inny bardzo dobry, ale mistrz może być tylko jeden. I to też nie na stałe.

--
    Paweł

• bergamotka77 13.06.18, 11:42
    Dziewczyny szkoda waszego czasu na tlumaczenie tym dyletantkom oczywistych rzeczy. Naprawdę poziom ignoracji i osmieszanie się bzdurnymi uwagami i komentarzami tych lasek na temat futbolu są żenujące.

--
  • araceli 13.06.18, 15:47
    bergamotka77 napisała:
    > Dziewczyny szkoda waszego czasu na tlumaczenie tym dyletantkom oczywistych rzec
    > zy. Naprawdę poziom ignoracji i osmieszanie się bzdurnymi uwagami i komentarza
    > mi tych lasek na temat futbolu są żenujące.

Żenujące jest płacenie milionów i szczanie w gacie na widok paru penisów kopiących piłkę.

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • iwles 13.06.18, 15:56

szczerze ? - to już kibole są mniej chamscy niż ty.

--
    Paweł

• araceli 13.06.18, 16:01
    iwles napisała:
    > szczerze ? - to już kibole są mniej chamscy niż ty.

Normalnie się popłaczę big_grin

Ze śmiechu rzecz jasna...

--
  • bergamotka77 13.06.18, 17:50
    araceli napisała:

> Żenujące jest płacenie milionów i szczanie w gacie na widok paru penisów kopiąc
    > ych piłkę.
    >
    >
    Masz kompleks braku penisa? 😅

--
  • araceli 13.06.18, 18:25
    bergamotka77 napisała:
    > Masz kompleks braku penisa? 😅

Kolejny argument na miarę kibolskiego tytana umysłu big_grin Pisz, pisz!

--
  • tsaria 13.06.18, 20:28
    Droga araceli ty masz kompleksy z którymi sama musisz się uporać, forum Ci w tym nie pomoże, p
    I tak, twoim kompleksem jest brak penisa, a on Ci już nie wyrośnie tongue_out . Choć nie wiem jakbyś zaprzeczała i obrażała swojego potencjalnego rozmówce to z każdym kolejnym postem utwierdzasz w takim przekonaniu.
  • araceli 13.06.18, 20:29
    tsaria napisała:

> Droga araceli ty masz kompleksy

Argument kolejnego tytana umysłu big_grin Naprawdę wasze główeczki nie wydolą ŻADNEGO innego argumentu? Leć po batony mocy pani Lewtywowej - może pomoże big_grin

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • bergamotka77 13.06.18, 20:48
    Strasznie prymitywna jestes i ograniczona i skończ juz z tymi uprzedzeniami w stosunku do mężczyzn i kobiet które mają inne zdanie niz Ty.

--
  • araceli 13.06.18, 20:52
    bergamotka77 napisała:
    > Strasznie prymitywna jestes i ograniczona

Dawaj kibolko big_grin Reprezentuj godnie swoich!

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • tsaria 13.06.18, 21:02
    Araceli ...spokojnie...oddychaj spokojnie...
    Przeczytaj jeszcze raz swoje posty i zastanów się kto w tej dyskusji kogo obraża.
  • araceli 13.06.18, 21:26
    tsaria napisała:
    > Przeczytaj jeszcze raz swoje posty i zastanów się kto w tej dyskusji kogo obraża.

Spójrzmy - którą chamicę w tym wątku wycięto, hmmmm .... big_grin

--
  • tsaria 13.06.18, 21:38
    Super araceli popisuj się dalej tongue_out świadczy to o tobie nie najlepiej, ale widać takie kompleksy leczysz ubliżaniem innym, nie tędy droga kochana.
  • araceli 13.06.18, 21:41
    tsaria napisała:
    > takie kompleksy

Kolejny raz nic nie udało się wymyślić. No nie da rady i już big_grin

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • tsaria 13.06.18, 21:50
    Buźka kochana, idź już lepiej spać i niech głowa od tej nienawiści do tych z penisami odpocznie tongue_out
  • nickbezznaczenia 13.06.18, 21:22
    Na razie jedynym sukcesem tej konkretnej reprezentacji jest awans na mistrzostwa, ale to już było...
  • iwles 13.06.18, 21:52
    A ktora reprezentacja wczesniej byla na 5 miejscu w rankingu FIFA? I w losowaniu rozstawiona byla w pierwszym koszyku?

--
    Paweł

• nickbezznaczenia 13.06.18, 21:57
    Żadna, ale parę zdobyło 3 miejsce na mistrzostwach świata, złote i srebrne medale na olimpiadach.
    Co do pozycji w rankingu polecam poczytanie tego i owego jak się takie miejsce osiąga. Może być ciekawie.
  • bergamotka77 13.06.18, 23:38
    Typowy polski kompleks nizszosci -"Jesteśmy beznadziejni i się do niczego nie nadajemy nawet w piłce" Pomysl jak czują się Włosi, których zabraknie na mundialu po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat. Ale Polakom się nigdy nie dogodzi. Co za wredny i malkontencki naród!

--
  • nickbezznaczenia 14.06.18, 19:56
    Włosi z całą pewnością są wkurzeni, ale to nie znaczy, że mam padać na kolana z powodu naszej drużyny.
    Ty to nazywasz malkontenctwem, a ja realizmem.
  • bialeem 14.06.18, 21:02
    Cierpisz z powodu należenia do tego narodu? smile
    Rankingi w piłkach nie mają znaczenia i większość inteligentnych Polaków zdaje sobie z tego sprawę.

--
  • araceli 15.06.18, 07:58
    bergamotka77 napisała:
    > Typowy polski kompleks nizszosci -"Jesteśmy beznadziejni i się do niczego nie n
    > adajemy nawet w piłce"

Że co??? Polska ma wielu wspaniałych sportowców odnoszących sukcesy w wielu dziedzinach. Naprawdę nie trzeba ładować kasy w seksistowskie guano.

--
  • nickbezznaczenia 24.06.18, 21:37
    I jak tam ranking? Co o tym sądzisz?
  • kkalipso 14.06.18, 22:16
    Co było?! Ten konkretny zespół został stworzony stosunkowo niedawno a całkiem dobrze im poszło na EURO i dostali się na Mundial czego więcej wymagać. Lepiej się nie odzywaj bo jak widać pojęcia nie masz jak wyglądała reprezentacja polski przez wcześniejsze lata.

--
  • bialeem 14.06.18, 22:32
    Takie kurczaki biegające po zielonym trawnikusmile Słodkie. Szkoda, że za to płacę, ale w sumie płacę na tyle rzeczy, że skoro bezrobotni chcą oglądać kurczaki, to czemu im nie zapewnić rozrywki? Jeszcze żeby przy tym tylu burd nie robili...sad

--
  • kkalipso 14.06.18, 23:05
    PZPN w zasadzie ma się dobrze i jest panem siebie jakiś grosik roszczeniowy człowieczku może dopłacasz. Piłkarze narodowej drużyny grają w klubach poza granicami Polski więc tym bardziej spokojna twoja czesana ....tam im nie żałują na szkolenia bo wiedzą że przyniosą tylko i wyłącznie zysk.

--
  • araceli 15.06.18, 08:04
    kkalipso napisała:
    > PZPN w zasadzie ma się dobrze i jest panem siebie jakiś grosik roszczeniowy czł
    > owieczku może dopłacasz. Piłkarze narodowej drużyny grają w klubach poza granic
    > ami Polski więc tym bardziej spokojna twoja czesana ....tam im nie żałują na sz
    > kolenia bo wiedzą że przyniosą tylko i wyłącznie zysk.

Zyski wypełniają kieszenie piłkarzy i grubych ryb z PZPN a koszty - ochrony, burd, demolek ponosi społeczeństwo. Super!

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • latarnia_umarlych 12.06.18, 12:24
    Ja też już czuję zmęczenie tematem. Dla kogoś, kto słucha radia i nie ma obsesji na punkcie piłki, to koszmar. Ileż można to mielić?
    Wychodzi na to, że jestem nieszanujacym sportu gejem z kijem w tyłku, bo meczy nie zamierzam oglądać.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.