Dodaj do ulubionych

Dżemy z truskawek - która robi?

12.06.18, 17:57
Kupiłam dziś truskawki, od znajomego chłopa, 5 kg za 15 zł, słodkie.
Rok temu przetworów bardzo dużo zrobiłam, prze-róznych. W tym roku tez planuję. Uwielbiam gotowac i piec. To jedna z moich pasji a mam ich tyle, że doby mi brakuje i życie ucieka.
Która zrobiła dżemy i się pochwali?
Edytor zaawansowany
  • bei 12.06.18, 18:00
    Zrobiłam, jak co roku, ale czym się chwalić, dzemem?😊
    Tanio kupiłaś, ja kupuje po 6 pln za 1 kg.

--
    poland.afs.org/
  • paniszelka 12.06.18, 18:15
    Ja się chwalę bo mi gotowanie frajdę niezła sprawia.
  • aurinko 12.06.18, 18:02
    Zrobiłam kilka słoiczków dla córki tak jak lubi - gładki. Owocowych przetworów w zasadzie nie robię, wolę zamrozić (truskawki, wiśnie, porzeczki, węgierki). Natomiast czekam bardzo na kiszenie ogórków (co sierpień minimum 150 słoików, w tym roku na pewno 200) i na pomidory na przecier. To moje must have big_grin
  • paniszelka 12.06.18, 18:15
    Zrobilam tez ogorki,przepis mialam z netu i niezby mi wyszly tzn. jakies takie nieukiszone.
  • aurinko 12.06.18, 23:58
    Przepis do kitu albo coś nie tak zrobiłaś. Albo ogórki lipne.
    Mi wychodzą zawsze pyszne, od lat ogórki biorę z jednego sprawdzonego miejsca, do tego czosnek, chrzan korzeń i liście, koper koszyczki, liście wiśni, sól kamienna i woda z kranu (u mnie można pić kranówę). Zawsze są jędrne i smaczne.
  • kura17 12.06.18, 18:45
    > Natomiast czekam bardzo na kiszenie ogórków (co sierpień minimum 150 słoików, w
    > tym roku na pewno 200)

Aurinko, zostan moja zona!!! uwielbiam ogorki kiszone, a sama nie robie

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • aurinko 12.06.18, 23:53
    Kura hehe ja droga w utrzymaniu jestem więc nie wiem czy by Ci się kalkulowało smile
    Mogę Ci wysłać. Do Czech wysyłałam, przeżyły smile
  • lellapolella 12.06.18, 18:50
    Robiłam wczoraj, z truskawek, z różą i kwiatem czarnego bzu, dziś mam już zasypane cukrem- będzie dżem z białą czekoladą. W zasadzie nie jemy konfitur, dżemów itp ale nigdy nie mogę się oprzeć nowym pomysłom. Zięć uwielbia, więc nie zmarnują sięsmile

--
    A teresce w watku o emigracji pisza, ze trawa u sasiada zawsze bardziej zielona. No sory, ale mniej zielona to jest obecnie chyba w Syrii. by cauliflowerpl
  • barbibarbi 12.06.18, 19:24
    Ja robię, z truskawek, malin i jeżyn. Najbardziej lubię malinowe - z pesteczkami, nie przecieram i małosłodzone. Nawet kiedyś zrobiłam z cukinii, ale raczej mdłe były, poszły do ciasta.
  • paniszelka 12.06.18, 19:44
    Zrobiłam rok temu dżemy z marchwi + kiwi + jablko + pomarancza.Pyszne!
    Zrobiłam też z dyni z dodakami chyba tez pomarancza i gruszka, okropnosc.Na siłę jem z owsianka ranosmile
  • filga 12.06.18, 19:47
    Zrobiłam kilka słoików. Czekam na pomidory i paprykę. Alvaro z kilkunastu kilogramów papryki. I sałatka z pieczone mmm
  • kk345 13.06.18, 00:16
    >Alvaro z kilkunastu kilogramów papryki.
    A nie ajvar?
  • filga 13.06.18, 09:19
    Oczywiście, że ajvar. Słownik ☹️
  • lord_peter_wimsey 12.06.18, 20:02
    Zrobiłam: truskawkowy, truskawkowo- rabarbarowy, truskawkowy z mango, truskawkowy z białą czekoladą, została mi jeszcze truskawka z imbirem do zrobienia
  • lellapolella 12.06.18, 20:33
    Zapomniałam, że mam rabarbar!

--
    A teresce w watku o emigracji pisza, ze trawa u sasiada zawsze bardziej zielona. No sory, ale mniej zielona to jest obecnie chyba w Syrii. by cauliflowerpl
  • lord_peter_wimsey 12.06.18, 20:37
    Ja w tym roku robiłam już rabarbar z galaretką pomarańczową i rabarbar z bananem smile
  • lellapolella 12.06.18, 23:48
    Rabarbar z bananem brzmi doskonale. Może listek mięty do?

--
    <*>
    "Myślę, że ludzkość dopiero wtedy zajmie się na poważnie zanieczyszczeniem powietrza, gdy zacznie ono zakłócać odbiór telewizji."
    (F.Capelini)
  • lord_peter_wimsey 13.06.18, 00:00
    Hmm, czemu nie-mięta powinna pasować smile
  • folivora 13.06.18, 10:27
    Moja teściowa robi pyszny rabarbar z bananem i cukrem waniliowym. Pyszny i słodziutki smile

--
    Anything you can do, I can do bleeding
  • raczek-nieboraczek 12.06.18, 20:14
    dżem, truskawki z rabarbarem, rabarbar bo przesadziłam z cukrem

wolę kompot, ale w tym roku nie miałam przygotowanych słoików
  • chocolate-cakes 12.06.18, 20:21
    Robię od czasu do czasu dżem z truskawek w thermomixie. W tym roku jeszcze nie robiłam. Ale nie robię tego dużo. Robi się go bardzo szybko, jest niskosłodzony i pyszny 😋
  • joa66 12.06.18, 20:26
    Z nadwyżek* zrobiłam truskawkowo-czereśniowo-morelowo-brzoskwiniowy. Pyszne, chociaż nie planowane. Planuję truskawki z malinami i same truskawki.

* kupiłam za dużo owoców bo nie mogłam się oprzeć i musiałam je jakoś zagospodarować. Morele i brzoskwinie importowane ale przepyszne.
  • margotka28 12.06.18, 22:18
    nie robię, bo nikt nie je. My ogólnie dżemów nie jadamy.
  • zuleyka.z.talgaru 13.06.18, 11:43
    Ja robię. Mam swoje truskawki. Zero złotych za kg smile żeluję pektyną i dokładam 200g ksylitolu na 3kg owoców. Samo dobro smile
  • kurt.wallander 13.06.18, 12:21
    Ja właśnie robię z czereśni konfiturę. Tylko owoce i cukier, nie mogłam się powstrzymac i juz sobie dodałam trochę do takich gorących do lodów smile A z truskawek jakoś mi się zdarzało, że pleśniały, więc teraz truskawki tylko mrożę.
  • milamala 13.06.18, 14:50
    Bede robila poraz pierwszy z czerwonych porzeczek, moze ktoras emama podesle jakies cenne rady na drzem z czerwonych porzeczek.
  • milamala 13.06.18, 14:52
    Kiedys robilam z marchewki, pyszny byl.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka