Dodaj do ulubionych

egzamin gimnazjalny i nagrody

22.06.18, 18:35
Zapytam z ciekawości - czy Wasi gimnazjaliści dostali jakieś wyróżnienia, nagrody za wyniki na egzaminie gimnazjalnym? Czy to norma, że nagrody dostają prymusi z wysoką średnią a o wynikach egzaminu ani słowa? Ze względu na rodo wyniki te nie są nigdzie publikowane ale ucznioweie, nauczyciele o tym rozmawiają, porównują. Czy głosząc glorie o wysokim poziomie wyników szkoły na tle miasta, województwa nie można wyróżnić tych którzy mieli z większości egzaminów 100% ? Średnia z przedmiotów to wewnętrzna sprawa szkoły i wynika z wielu spraw ale egzamin gim jest obiektywny bo ogólnopolski. Jak jest w Waszych gimnazjach?
Obserwuj wątek
  • saszanasza Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 18:45
   Nie dostają wyróżnień. Zazwyczaj ci, którzy mają po 100% z egzaminu to uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce. Po co kolejny wyścig szczurów, tym razem w odniesieniu do wyników egzaminów. Mało porównań?

   --
   Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
   • mysiaapysia Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 20:41
    Autorka wątku przecież wyraźnie pisze, że oceny końcowe nie zawsze są obiektywne. A wynik egzaminu zewnętrznego, ogólnopolskiego jak najbardziej. I niestety nie zawsze szóstkowicze mają wyniki takiego egzaminu na 100%. Nie zawsze też najwyższa średnia oznacza osiągnięcia konkursowe. Taka sytuacja z dzisiejszego apelu. Uczennica ze średnią 6,0 dostała dodatkowy dyplom za najwyższą średnią, ale nie dostała nagrody dyrektora szkoły - ta powędrowała w ręce innej uczennicy, która wprawdzie nie miała 6,0, ale za to masę osiągnięć konkursowych. I to było sprawiedliwe (zasady zresztą wyraźnie spisane w regulaminie nagrody).
    • saszanasza Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 21:57
     mysiaapysia napisała:

     > Autorka wątku przecież wyraźnie pisze, że oceny końcowe nie zawsze są obiektywn
     > e. A wynik egzaminu zewnętrznego, ogólnopolskiego jak najbardziej. I niestety n
     > ie zawsze szóstkowicze mają wyniki takiego egzaminu na 100%.

     No ale idąc takim tokiem rozumowania powinno się poobniżać oceny dzieciom które ten egzamin napisały na mniej niż odpowiednik uzyskanej oceny na koniec roku.

     Nie zawsze też naj
     > wyższa średnia oznacza osiągnięcia konkursowe.

     Nie ma takiego wymogu, Najwyższą średnią moźna mieć za opanowanie materiału w 100%


     --
     Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
     • novalijka39 Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 22:07
      Może mam złe doświadczenia, ale znany jest chyba powszechnie czerwcowy popłoch uczniów, którzy robią przedziwnie „projekty” żeby wycisnąć szóstkę na świadectwo a tym bardziej kiedy jest to świdectwo gimnazjalne.
      • mysiaapysia Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 22:13
       No właśnie. Sorry, nie udawajmy, że jest inaczej.
       Nie ma się też co czarować. Już było wiele wątków o tym, że za 100% to nie w każdej szkole jest 6.
       Po prostu zdarza się rozdźwięk między ocenami końcowymi a wynikami egzaminu ogólnopolskiego. W przypadku ucznia, który osiągnął super wyniki z takiego egzaminu w porównaniu z innymi uczniami, mającymi o wiele lepsze średnie, ten rozdźwięk jest bolesny.
       • novalijka39 Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 22:30
        No właśnie, jeśli za średnią 6.0 ma się jednorazowe stypendium, gratulacje, owacje itp, a uczennica która ma średnią 5.5 ( jak wielu w tej szkole) i napisała najlepiej egzamin gimnazjalny nie dostaje nawet dyplomu i nikt nie wymienia jej nazwiska to trochę przykre... szczególnie kiedy we wszystkich przemówieniach chwalą się jaki to szkoła osiągnęła wysoki wynik w skali wojewódziwa itd.
   • mama.nygusa Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 20:31
    zNAM DZIEWCZYNE, KTORA 3 LATA TEMU konczyla podstawowke , czyli pisala egzamin 6klasisty, swiadectwa z paskiem nie miala smile, a egzaminy napisane blisko 100% i wowczas byla wymieniona, ze najlepsza z egzamianu, ale nagrody nie dostala.Dzis odbierala swiadectwo z paskiem w gimnazjum i specjalne wyroznienie za najlepiej napisany egazamin konczacy, rowniez wszystko bliziutko 100%.Ale szkola, ktora dzis konczyla jest swietna, i wszyscy uczniowie zeghnajacy szkole dostali jakies wyroznienie, kazdy wyszedl na srodek i dostal dyplom, w kazdym uczniu znaleziono jakies pozytywy smile

    --
    Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu
    Jethon: Nie wiem, nie znam się
  • bergamotka77 Re: egzamin gimnazjalny i nagrody 22.06.18, 20:31
   U nas nagrodą było podwyższenie oceny z przedmiotu. I tak mój syn ma 6 a nie 5 z matmy bo miał prawie 100 proc. na egzaminie gimnazjalnym.

   --
   "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka