Dodaj do ulubionych

W pisowskiej Polsce wcale nie ma nepotyzmu, wcale

26.06.18, 13:25
ale syn państwa Wolfgangów dostaje ciepłą posadkę, bo mu się należała zapewne...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23596019,syn-julii-przylebskiej-dostal-dyrektorskie-stanowisko-w-banku.html#BoxNewsImg&a=66&c=96#MT2
--
"Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
Edytor zaawansowany
  • gaskama 26.06.18, 13:39
    Ale czy ten syn Przyłębskiej to nie pracował w tym banku od 10 lat? Ja bym nie osądzała każdego o nepotyzm. Pamiętam, jak jeden z ministrów PO zatrudnił swoją córkę do biura tłumaczeń i był dym. A tam była taka sytuacja, że córka wróciła z Londynu po odpowiednich studiach i była naprawdę dobrym tłumaczem. Ja akurat nie lubię takich akcji rodzinnych i syn np. szukał jak oszalały wolontariatu, kupę nerwów natracił a ja mogłabym mu taki wolontariat u siebie od ręki wystawić, ale nie chciałam. Więc uważam, ze takie sytuacja są słabe. Ale z drugiej strony, nie można kogoś z założenia posądzać o nepotyzm.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • sabciasal 26.06.18, 13:45

Marcin Przyłębski został dyrektorem ds. współpracy z instytucjami w banku Pekao S.A. w listopadzie ub. r. - podaje "Newsweek". Bank od czerwca ub. r. jest w państwowych rękach. Syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego do października ub. r. był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów poznańskiego ratusza. W biurze pracował przez 10 lat, a przez 6 nim kierował.

pracował, ale w ratuszu.
    za to: ""Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich" - czytamy w odpowiedzi biura"
    smile
  • strikemaster 27.06.18, 08:24
    o, ja od 10 lat komentuję politykę, zostanę prezesem PZU?

--
    Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • mdro 26.06.18, 13:45
    Nie. "był dyrektorem Biura Obsługi Inwestorów poznańskiego ratusza. W biurze pracował przez 10 lat, a przez 6 nim kierował".

--
    "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
  • gaskama 26.06.18, 13:49
    Kurcze, ale ma doświadczenie zawodowe przynajmniej. To nie jest chyba typowy Misiewicz, dla którego PiS postanowił przepisy prawne zmieniać (io, io … tu widzę zawsze tego fajnego faceta, który podśpiewuje w Uchu Prezesa "io, io"). Ten obsługiwał Inwestorów, teraz będzie współpraca z instytucjami, to nie takie super inne zadanie.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • joanna_poz 26.06.18, 13:54
    doradca premiera ds. rozwoju gospodarczego , kumpel ojca premiera, tez ma doswiadczenie - pare firm doprowadził do bankructwa.

www.newsweek.pl/polska/polityka/cezariusz-lesisz-bankrut-doradca-od-ekonomii,artykuly,429263,1.html?src=HP_Section_2
  • spanish_fly 26.06.18, 16:33
    Ciekawe o ile mu wzrosło wynagrodzenie - stawiam, że w Pekao zarabia co najmniej 4 razy tyle, co w urzędzie.
  • arwena_11 26.06.18, 17:40
    A to dyrektorzy nie podchodzą pod ustawę kominową?.
  • mdro 27.06.18, 08:46
    A ustawy kominowej to PiS nie "zreformował"?

--
  • nickbezznaczenia 26.06.18, 20:58
    Czy była dobrą tłumaczką to w sumie nie wiadomo, bo nie miała żadnego doświadczenia, a chodziło o MSZ.
    Tatuś ( Rostowski ) jej pracę załatwił i tyle.
  • woman_in_love 26.06.18, 13:59
    Lesisza. O to wielokrotny bankrut zostaje doradcą w sprawach ekonomii tygrysa gospodarczego Europy, tzn. PRL-bis.
    www.newsweek.pl/polska/polityka/cezariusz-lesisz-bankrut-doradca-od-ekonomii,artykuly,429263,1.html
  • gaskama 26.06.18, 14:10
    Nie mam siły tego komentować. Ja generalnie nie mam siły komentować tego, co się dzieje w Polsce. Ja tego nie pojmuję.

--
  • dzikka 26.06.18, 14:19
    A o tym czytałyście?
    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dyrektor-w-ministerstwie-zatrudnil-kolege-i-zatrzymuje-mu-pociagi/6h7hkmk
    jaki nepotyzm, czepiamy się...
  • lodomeria 26.06.18, 14:20
    Na gruncie lokalnym też się nieźle zatrudniają - u mnie w miasteczku każdy radny z Pis zarabia średnio około 20 tys miesięcznie. W mieście, w którym etat przedszkolanki to luksus, a lekarze z przychodni to bogacze.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 15:58
    Taka jest polska mentalność, taki jest polski system i ja bym tego nie wiązała z ekipą obecnie przy władzy, bo tak było od ZAWSZE. Taki mamy klimat.
  • mdro 26.06.18, 16:02
    Jakieś przykłady?

--
  • gaskama 26.06.18, 16:09
    O ile pamiętam, to Jan Vincent Rostowski zatrudnił własną córkę, zaraz po studiach. Miał na to nawet tłumaczenie. Wydaje mi się, że poprzednia ekipa też uprawiała nepotyzm. Tyle, że byli to ludzie lepiej wykształceni. A w PiS głównym kryterium zatrudniania jest "oby był nasz".

--
  • mdro 26.06.18, 16:12
    Ten już podawałaś wink

--
  • gaskama 26.06.18, 16:19
    Ten pamiętam. Pewnie jakieś były. To chyba naturalne, że wolisz zatrudnić kogoś, kogo znasz i komu możesz ufać. Mnie boli tylko to, że teraz tak nagminnie zatrudnia się ludzi, którym nie wyszło w życiu, nieuki. Ale niestety PiS jest partią, która reprezentuje interesy ludzi, którym się w życiu nie powiodło. Często też ludzi, którzy UWAŻAJĄ, że nie otrzymali, nie uzyskali, nie zdobyli … tego, na co we własnym mniemaniu zasługują.

--
  • strikemaster 27.06.18, 08:27
    "O ile pamiętam, to Jan Vincent Rostowski zatrudnił własną córkę, zaraz po studiach"

Macierewicz z zatrudnianiem Misiewicza aż tak długo nie czekał.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • ania-z-lasu 26.06.18, 16:20
    Ale po co? Ja ci nie zamierzam niczego udowadniać. To jest moje zdanie poparte obserwacjami prowadzonymi od lat. I nie chodzi mi tu stricte o życie polityczne. U nas to po prostu nie jest społecznie piętnowane. Ot, przykład "radzenia sobie". Nigdy nie słyszałam, żeby przypadek nepotyzmu został udowodniony i ukarany. No ale może się mylę. Nie śledzę aktualności aż tak zawzięcie. No ale może mi pomożesz coś znaleźć?
  • mdro 26.06.18, 16:25
    Ależ wierzę, ze niczego nie zamierzasz udowadniać big_grin

--
  • ania-z-lasu 26.06.18, 16:54
    No to się rozumiemy. To rzadkość na forum wink
  • ania-z-lasu 26.06.18, 16:59
    Poza tym temat mi mocno lotto, nigdy nie miałam znajomości, ani za PRLu, ani potem, ani teraz. Zawsze zdana na siebie. Jakoś daję radę. Nie powiem, że temat nepotyzmu mnie nie wkurza, ale wiesz, dla mnie to rybka, kto kogo dopuszcza do korytka, mnie nikt nigdy nie dopuścił. Akurat w tym temacie nic nie tracę za PISu. No chyba, że wszystko spieprzą i podatki trza będzie podnieść, to co innego.
  • spanish_fly 26.06.18, 17:04
    Tracisz, tracisz i wkrótce to poczujesz.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:06
    E tam, że co? Rozwiń proszę. Zresztą.... Nie takie rzeczy się przetrzymało. A jak nie to zawsze pozostaje emigracja.
  • szarsz 26.06.18, 17:12
    podatki juz są podniesione po wielokroć... Nie mówiąc już o tym, że nie ma obniżek zapisanych w ustawach. Nie ma kwoty wolnej zasądzonej przez TK. Ale ty oczywiście tego nie wiesz, bo wygodniej jest nie wiedzieć.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:17
    Wygodniej jest nie zawracać sobie tym głowy, bo nie mam czasu na angażowanie się w politykę. Ale to było do przewidzenia. Z pustego to i Salomon nie naleje. Czemu się tu dziwić? Zresztą przyszłe wybory i tak mają wygrane.
  • iwles 26.06.18, 17:26
    Ale z pustego ten Salomon na 500+ ma, na 300+ma. I na Rydzyka tez naleje.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:28
    no takie ma priorytety, no i przez te plusy ma już przyszłe wybory w kieszeni, cwaniak
  • szarsz 26.06.18, 17:28
    o, widzę typowo żałosnego pisowskiego wyznawcę bez własnego zdania.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:34
    Nie jestem niczyim wyznawcą, wypraszam sobie. Ja od polityki z daleka. Może i jestem żałosna, na 89% pewnie tak, ALE jestem zmęczoną życiem kobietą, która musi mieć siłę na uniesienie następnych kilkudziesięciu lat. Ale w myśl mądrości "Boże! Daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." skupiam się na sprawach, które są dla mnie ważniejsze. Czasem tylko przyjde rozerwać się na forum. Do życia w tym kraju staram sie przystosować. W dalszych planach mam wymiksowanie się. Oby zdrowie dopisało, to o PISie będę czytać li jedynie w necie, przy porannym kakałku.
  • strikemaster 27.06.18, 08:40
    Musisz się pośpieszyć zanim PIS nas wyprowadzi z UE, zamknie granice i ustawi gniazda karabinów maszynowych jak w dawnej Albanii.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • iwles 27.06.18, 09:09

> Boże! Daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, aby
    > m zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugie
    > go."

masz okazję zastosować tę mądrość w najbliższych wyborach smile

--
    Paweł

• strikemaster 28.06.18, 01:44
    Na Boga nie ma co w tej kwestii liczyć, lepiej sprawdza się rozum.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • strikemaster 27.06.18, 08:30
    "Zresztą przyszłe wybory i tak mają wygrane."

Tak, mają mimo poparcia mieszczącego się w 17% eurosceptycznego elektoratu.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • folsom_prison_blues 26.06.18, 17:31
    Kontrakty żony pana Grada, rozmowy Sławomira Nowaka o kontroli skarbowej u jego żony, spółdzielnia Grabarczyka, interesy Jana Burego, kolega Joanny Muchy, to tak na szybko z głowy...różnica taka, że oni robili to inteligentniej, no i mieli za sobą wszystkie wiodące media.
  • mdro 26.06.18, 21:11
    Ależ my tu nie rozmawiamy o innych sprawach (jak np. minister skarbu jako doradca GetBacku), ale o nepotyzmie. Nie zaprzeczysz chyba, że PiS pobił wszystkie poprzednie formacje o trzy głowy?

Jeśli zaś chodzi o media - ostatnio p. Czabański miał wymienić jednego dziennikarza w TVP, który "prezentuje poglądy opozycji". Jak sądzisz, udało mu się?

--
  • folsom_prison_blues 26.06.18, 21:43
    mdro napisała:

> Ależ my tu nie rozmawiamy o innych sprawach (jak np. minister skarbu jako dorad
    > ca GetBacku), ale o nepotyzmie. Nie zaprzeczysz chyba, że PiS pobił wszystkie p
    > oprzednie formacje o trzy głowy?
    >
    > Jeśli zaś chodzi o media - ostatnio p. Czabański miał wymienić jednego dziennik
    > arza w TVP, który "prezentuje poglądy opozycji". Jak sądzisz, udało mu się?
    >
    Otóż to. Poprzednicy mieli i TVP i TVN, nie było w mainstreamie alternatywy. Teraz siły są rozłożone i każdy ciągnie w swoją stronę ( oczywiście dwa minusy nie dają plusa i g...nam z takich mediów).
  • mdro 26.06.18, 21:58
    Nie widzisz różnicy między TVP i TVN? (Kogo ja się pytam w ogóle, owieczki "boo Peełooo").

I przypominam, że "za PO" istniały też inne media. Radio Maryja. TV Trwam. TVP Republika. Całe mnóstwo portali i portalików, gazet też. Że nie "mainstream"? Ktoś im bronił nim być?

--
  • folsom_prison_blues 26.06.18, 22:02
    mdro napisała:

> Nie widzisz różnicy między TVP i TVN

Dziwne pytanie. Skąd ten wniosek?
  • mdro 26.06.18, 22:09
    Bo powtarzasz pisowska propagandę bez cienia zastanowienia. Poza tym TVN jakoś całkiem sporo przeznaczał czasu antenowego na prezentację ówczesnej opozycji...

--
  • strikemaster 27.06.18, 08:34
    "Poza tym TVN jakoś całkiem sporo przeznaczał czasu antenowego na prezentację ówczesnej opozycji..."

Jeszcze długo będziemy za to płacić. Agenci obcych wywiadów powinni być w miarę możliwości odsuwani od mediów. Dawno temu wymyślono sposoby polegające na izolowaniu ich w miejscach odosobnienia bądź wymienianiu na własnych szpiegów schwytanych za granicą.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • folsom_prison_blues 26.06.18, 22:06
    mdro napisała:

> Nie widzisz różnicy między TVP i TVN? (Kogo ja się pytam w ogóle, owieczki "boo
    > Peełooo").
    >
    Owieczki? Czy to nie ty prosiłaś o przykłady nepotyzmu i kolesiostwa poprzedniej ekipy? Dostałaś je. To po co pytałaś, żeby ludziom łatki przylepiać?
    >
  • mdro 26.06.18, 22:10
    No, cały jeden przykład znalazłeś. Brawo!

--
  • spanish_fly 26.06.18, 21:37
    Tą rozmowę Nowaka o kontroli skarbowej u żony wspominam wręcz z rozczuleniem. Politycy PIS ani ich rodziny żadnych kontroli się nie boją... Jakby co to ochroni ich immunitet, albo prezydent ułaskawi zaocznie, albo prokuratura zatuszuje sprawę jak w przypadku wypadku samochodowego, albo morderstwa na komisariacie, albo w ogóle odmówi wszczęcia postępowania.
  • spanish_fly 26.06.18, 16:20
    Aż tak bezczelnie i na takie kwoty jak teraz to jeszcze nigdy nie było, sorry.
  • woman_in_love 26.06.18, 16:46
    -onych i przynajmniej wyglądających na fachowców.
  • muchy_w_nosie 26.06.18, 16:20
    To samo bylo z synem posła z PSL z poopprzedniej kadencji, pracował chyba w arimr, ze kierownikiem czy dyrektorem został. A on 10 lat w firmie piął się po stołkach, chłopak po studiach, lat 35 i wielka afera, swoją drogą pamietam wywiad z tym facetem, bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarł, opanowany, profesjonalny, pewny swojej wartości.
  • mdro 26.06.18, 16:28
    Tylko że ten nie "piął się w firmie przez 10 lat po stołkach", a wg komentarza pracodawcy miarą jego predyspozycji jest, że "Od wielu lat komentuje sprawy gospodarcze w mediach lokalnych i ogólnopolskich".

--
  • gaskama 26.06.18, 16:31
    Czasy "nepotyzmy", podczas którego zatrudniano profesjonalistów minęły. Kretyńskie jaranie się wypowiedzią Bieńkowskiej, że za 6 tys. to ona profesjonalisty w W-wie nie znajdzie. I dziamdziakanie ówczesnej opozycji i słynnych już krewetkach. Potem przyszedł PiS, nazatrudniał perukarzy i ogrodników i drobnych złodziei z wyrokami (kradli by budować siatkę opozycyjną), powsadzał do rad nadzorczych ludzi bez wyższego wykształcenia, w spółkach skarbu państwa musiał przepisy pozmieniać, by Misiewicz mogły ciągnąć kasę. A ich ministrom przy kilkunastu tys. od pierwszego do pierwszego nie starcza. Ja nie rozumiem, czemu to zwolennikom PiS nie przeszkadza??? Serio wszystkie takie przekręty da się 500+ wyciszyć?

--
  • mamablue 26.06.18, 17:23
    Się da wink A peło ośmiorniczki jadło, że sobie pozwolę ob.tisza uprzedzić wink
  • madi138 28.06.18, 08:47
    Nie przeszkadza, bo daje nadzieje, że i im się kiedyś uda złapać oraz uspokaja sumienie, że ich grzeszki i kombinacje to nic złego...
  • mamma_2012 26.06.18, 16:31
    W pierwszym dogodnym terminie po reponalizjacji zrezygnowałam z usług tego banku, choć „romansowaliśmy” mocno od lat. Pozdrawiam sponsorów reżimowych dzieciaków pokroju tego z artykułu czy innych z kręgu Gazety Żoliborskiej.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 16:55
    reponalizjacji ? kie licho?
  • spanish_fly 26.06.18, 17:03
    To literówka. Chodziło o repolonizację. Najpierw rząd PIS zapłacił ponad 10 miliardów za 30% akcji Pekao, a teraz wyjmuje kolejne miliony na pensje dla Pisiewiczów, których tam powsadzał na stołki. Złoty interes.
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:09
    A, to przestaję się martwić. Sytuacja bez zmian. Nasi lokalni biznesmeni dokonali cudów za poprzednich ekip, chodzą, żyją i mają się świetnie. Nikt ich nie niepokoi. Dalczego za PISu miałoby być inaczej?
  • cosmetic.wipes 26.06.18, 17:17
    ania-z-lasu napisał(a):

> Dalczego za PISu miałoby być inaczej?

Bo miała być dobra_zmiana.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • ania-z-lasu 26.06.18, 17:25
    big_grin big_grin big_grin
    nie dobra tylko dojna, nie dosłyszałaś big_grin miała być no i jest! Jak obiecali tak zrobili tongue_out
  • antyideal 26.06.18, 20:44
    Czyli to też była tylko literówka.., a niektórzy uwierzyli wink
  • ania-z-lasu 26.06.18, 20:51
    takie drobne przejęzyczenie big_grin
  • mamablue 26.06.18, 17:22
    Ale czy jest jeszcze ktoś, kogo to dziwi? Takie kolesiostwo wpisuje się w model pisiewiczów.
  • livia.kalina 26.06.18, 22:20
    ma w sobie gen zdrady?
  • 1elka26 27.06.18, 08:18
    Cóż za piękny wątek!! Biedni, pokrzywdzeni "obrońcy demokracji" odsunieci przez reżim pisowski od intratnych posad. Skandal!! - tacy wykształceni, europejscy fachowcy i na bocznym torze.

A było tak pięknie:

"Magdalena Sulik, córka Iwony Sulik, wieloletniej współpracowniczki Ewy Kopacz, pełniącej funkcję rzecznika rządu, znalazła pracę w państwowej spółce. 28-letnia Magdalena Sulik pracę w PGE zaczęła kilka dni po tym jak jej mama została formalnie rzecznikiem rządu Ewy Kopacz."

to tylko jeden z wielu przykładów. Pozostałe interesujące przykłady można znaleźć tutaj:
    www.grzechy-platformy.org/nepotyzm/
  • iwles 27.06.18, 08:33
    Elko nie posądzałam cię, że tak piękne oficjalne przyznasz:
    "MY - Pisiaki- robimy to samo, co PO, a nawet z nawiązką, okłamaliśmy was, że będzie dobra zmiana, buahahahahaha" i fuckowski palec do suwerena - Oto jak naprawde wygląda wasza władza.

--
    Paweł

• mdro 27.06.18, 08:33
    Dyrektorem została? Prezesem? Bo jeśli nie, to z czym do ludzi, trolliku moskiewski... A w tym twoim linku mamy np. "wygrała konkurs" - dotarło do Wołgogradu (czy gdzie tam mieszkasz), że PiS konkursy zlikwidował? Czy cię o tym zwierzchność nie poinformowała?

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/misiewicze-skarb-panstwa-ludzie-pis,241,0,2155505.html

I takie listy:
    misiewicze.pl/lista-misiewiczow
    pisiewicze.pl/

A ponadto pomijając wszystko inne - PiS przy korycie jest cacy, LK26?

--
  • 1elka26 27.06.18, 08:56
    Oczywiście, że jest cacy - przy wszystkich wadach i błędach charakterystycznych dla rządzącego ugrupowania władze w Polsce sprawuje ugrupowanie które w sposób zdecydowany kończy z epoką PRL-bis budowaną przez ostatnie ćwierćwiecze.
    O konkursach to lepiej nie wspominaj - całe szczęście, że mamy to już za sobą.
    Aha - poproś swojego prowadzacego o nowe wytyczne. To już staje się nudne -"trollik moskiewski", i tym podobne zwroty sa już drugiej świezości.
    Swoją drogą - twoje insynuacje są tylko potwierdzeniem mądrości znanego powiedzenia, że złodziej zawsze najglosniej krzyczy - "łapać złodzieja".
  • iwles 27.06.18, 09:04

o, zapomniałaś już, jak dla Misiewicza zmieniono status spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej ?
    Krótka pamięć, czy braki w mailach ?

--
    Paweł

• strikemaster 27.06.18, 09:10
    Misiewicz jest marszałkiem i dla takiego warto zmienić nawet kształt kuli ziemskiej.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny
  • strikemaster 27.06.18, 09:08
    "Oczywiście, że jest cacy - przy wszystkich wadach i błędach charakterystycznych dla rządzącego ugrupowania władze w Polsce sprawuje ugrupowanie które w sposób zdecydowany kończy z epoką PRL-bis budowaną przez ostatnie ćwierćwiecze."

Zlikwidowali tego bisa i powrócili do korzeni.

"Aha - poproś swojego prowadzacego o nowe wytyczne. To już staje się nudne -"trollik moskiewski", i tym podobne zwroty sa już drugiej świezości."

Słuszna uwaga, prawidłowe określenie to ematka z Sawuszkina.

--
    Forum kiltowe
    Blox polityczny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.