Dodaj do ulubionych

Zmarnowany Internet

05.07.18, 01:03
protesty przeciw blokadzie Internetu objęły Wiki. No i? I tak zablokują, proces ten już od pewnego czasu trwa.

Rzecz w tym, że ludzkość i tak szanse, jakie dawał Internet z jego powszechnym dostępem do informacji zmarnowała. Nie powstały mające wpływ na polityków i koncerny internetowe grupy nacisku, przez pewien czas aktywne były fora i blogowicze ale w efekcie i tak ta aktywność nic konkretnego nie przyniosła, stało się to, co miało się stać, jedyne, co się udało przy pomocy Neta przeprowadzić to Brexit i kilka wyborów, ale too nie Internauci przeprowadzili a rosyjski wywiad. Obecnie Internet służy właściwie wyłącznie do wklejania na społecznościówkach zdjęć pierogów przed, w trakcie i po konsumpcji, tego przecież żadne ACTA 2 a nawet 3 nie zablokują.

Jak to mówili o złotym rogu?
--
Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
Forum kiltowe
Blox polityczny
Edytor zaawansowany
 • sumire 05.07.18, 01:28
  No, bo przecież internet zupełnie nie służy do streamingu, nawigacji, komunikacji, zakupów - jedynie do Instagrama. LOL. Tak, prawo autorskie w internecie praktycznie nie działa i powinno jakoś się to uregulować, ale jest to cholernie trudne do monitorowania.
 • strikemaster 05.07.18, 01:51
  Do zakupów służy i tej funkcji nie zablokują na pewno. Zamiast narzędzia do wymiany mysli i inforacji będziemy mieli wielki sklep wysyłkowy.

  --
  Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
  Forum kiltowe
  Blox polityczny
 • 45rtg 05.07.18, 11:05
  strikemaster napisał:

  > Do zakupów służy i tej funkcji nie zablokują na pewno. Zamiast narzędzia do wym
  > iany mysli i inforacji będziemy mieli wielki sklep wysyłkowy.

  No i świetnie. Będziesz miał gdzie sprzedawać te upierdliwe kilty.
 • strikemaster 05.07.18, 11:59
  Upierdliwe są spodnie, kilt praktycznie nie daje znać o swoim istnieniu podczas noszenia. No i w Necie jest już tylu sprzedawców, że wchodzenie na ten rynek jest ryzykowne nawet gdyvy założyć, że kiltowa rewoolucja wybuchnie na jeszcze większą skalę w najbliższym czasie.

  --
  Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
  Forum kiltowe
  Blox polityczny
 • bialeem 05.07.18, 01:38
  tzw internet 2.0 służy do komentowania, blogowania, forumowania i zamieszczania treści na stronach bez potrzeby posiadania własnego serwera czy serwisu. Dokładnie to ma zamiar zablokować "ACTA2". To jest niemożliwe do monitorowania. Pracuję na codzień robiąc internety i współpracując z prawnikami. Bardzo niewielu rozumie jak działa internet, a to oni tą ustawę przygotowują.
  To coś jak RODO przygotowywane przez ludzi chcących dobrze, ale nie wiedzących jak obecnie działa reklama w internecie.

  --
  Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
 • a.va 05.07.18, 01:40
  Internet to tylko narzędzie, służy do tego, do czego go używasz. Możesz używać do wklejania selfików na insta, a możesz do organizowania czarnego protestu. Tak, czarny protest powstał w Internecie. Tak samo, jak darmowe e-biblioteki, fora pomocowe itd. Ale czasem czytam poważne rzeczy, a czasem oglądam śmieszne koty. Na fortepianie też możesz zagrać i Chopina, i Majteczki w kropeczki. Biedne, zmarnowane fortepiany!
 • strikemaster 05.07.18, 02:00
  Rzecz w tym, że wszyscy grają o tych majteczkach, w dodatku nikt nie słucha, co grają, co może być zrozumiałe biorąc pod uwagę, ze fałszują i nie trzymają rytmu, a władze zapowiadają delegalizację muzyki, nieco ambitniejsi wytwórcy instrumentów muzycznych mają prawo być z tego faktu niezadowoleni.

  --
  Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
  Forum kiltowe
  Blox polityczny
 • bialeem 05.07.18, 02:01
  Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że to narzędzie zostanie ucięte z jednej strony? Możesz coś kupić, ale nie możesz dodać opinii. Możesz coś przeczytać (na oficjalnej stronie), ale nie możesz tego skomentować itd.

  --
  Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
 • a.va 05.07.18, 07:56
  Nie odnoszę się do tego, co ma się stać, tylko do tego, co pisze strike, że Internet się marnuje, bo go źle wykorzystujemy.
 • strikemaster 05.07.18, 12:04
  Niestety, nie wykorzystaliśmy możliwości w diedzinie budowy sołeczeństwa obywatelskiego, nie umiemy wykorzystywać możliwości swobodnego publikowania informacji, zaśmieciliśmy Neta i teraz go będą blokować, ku naszej uciesze, co widać o reakcjach w tym wątku. Z Internetu zrobiliśmy telewizję.

  --
  Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
  Forum kiltowe
  Blox polityczny
 • piepe 05.07.18, 13:50
  Tak, tak, dla naszego dobra będą ten Internet odśmiecać.
 • strikemaster 05.07.18, 14:04
  raczej likwidować.

  --
  Kilt - zdrowa alternatywa dla spodni
  Forum kiltowe
  Blox polityczny
 • 1matka-polka 05.07.18, 07:29
  Prosze mi napisac w skrocie, co chcą zrobic, w jaki sposob i w jakim celu (to mniej wiecej wiemwink.

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • piepe 05.07.18, 10:33
  Z tego co słyszałam zamieszczanie linków do artykułów będzie ograniczone w tym sensie, ze trzeba będzie za nie (za zamieszczanie linków) płacić - nawet jeśli autor danego artykułu czy filmu nie chce za to kasy i pozwala rozpowszechniać.
  Wg projektu ustawy w obecnym kształcie zniknie znany nam sposób wyświetlania wyników w wyszukiwarkach - jako że obecnie wyniki te zawierają fragmenty "utworów", czyli wypowiedzi, artykułów czy filmów. Nawet zamieszczenie miniaturki filmu ma być niby naruszeniem praw autorskich. Serwisy typu wykop przestaną mieć rację bytu. Vlogi komentujące jakieś artykuły zamieszczone w internecie przestaną mieć rację bytu. Nie będzie można zamieszczać i linkować zrobionych nie przez siebie zdjęć itd. Nie wiadomo tego na pewno, ale może dojść do takich absurdów, że jeżeli zamieścimy zrobione przez siebie zdjęcie, gdzie mamy na sobie spodenki w panterkę, to może ono zostać zablokowane, bo ktoś wcześniej wystąpił w internecie w spodniach w panterkę i system wychwyci to jako plagiat.
  Wszystko to ma być niby kontrolowane przez specjalne algorytmy, podobnie jak ma to miejsce teraz np. na YT, gdzie jeśli w swoim filmiku wypowiemy dwa czy trzy razy słowo "wojna", "Hitler", "terroryzm", "islamista", to algorytm to wychwytuje i filmik jest blokowany.

  Komentatorzy uspokajają, bo niby jest to dopiero projekt ustawy. Niedługo ma się odbyć głosowanie, na którym europarlamentarzyści mają zdecydować, czy ustawa ma być dalej procedowana. Dalej może dojsć jeszcze milion poprawek i nie wiadomo jaki kształt ostatecznie może mieć to prawo.

  29 czerwca odbyły się protesty uliczne sprzeciwiające się próbom regulowania Internetu w ten sposób.
 • mdro 05.07.18, 10:44
  "Z tego, co wiem"

  To mało wiesz (nie po raz pierwszy nb.). Np. z tymi linkami to nieprawda. Płacić za linki miałyby tylko serwisy typu agregatorów treści, czyli podających skróty wiadomości zamieszczanych w Internecie (coś takiego funkcjonuje już np. w Hiszpanii, gdzie zostało wyłączone np. Google News).

  Z tymi algorytmami wyszukującymi naruszenia praw autorskich też bym nie histeryzowała, największy problem może być w tym, że a) algorytmy będą zapewne kosztować, a koszty może musieć ponosić właściciel strony/serwisu; b) mogą być do niczego i nie umieć uwzględniać dozwolonego użytku czy treści na wolnych licencjach.

  --
  "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
 • piepe 05.07.18, 11:31
  Whatever. Niech sobie tam eurokołchoz reguluje internety jak mu się podoba, ludzkość sobie i tak z tym poradzi. Musieliby kabel wyciągnąć z wtyczki.
 • bialeem 05.07.18, 12:00
  Powstanie takich filtrów jest niemożliwe do zrobienia, bo nie ma baz danych o które mogłyby się opierać. Skutkiem będzie ograniczenie lub usunięcie serwisów typu UGC. Nie tylko wykop, ale też np forum. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za tysiące użytkowników wrzucających setki tysięcy postów, które potencjalnie mogą naruszać prawa autorskie. To prawo jest durnowate.

  --
  Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
 • mdro 05.07.18, 12:35
  I już po zawodach - odłożone, n=miejmy nadzieję, ad acta (nomen omen)
  www.europarl.europa.eu/news/pl/press-room/20180628IPR06809/parlament-powroci-do-nowelizacja-przepisow-o-prawach-autorskich-we-wrzesniu

  --
  "Tabliczka [czekolady] kosztuje prawie 30 zł za 50 gram. Dołożyć trochę można i lodzik u tirówki będzie" - biceps_of_steel vel józek na forum emama
 • piernicola 05.07.18, 12:49
  Akurat wczoraj czytałam na pokrewny temat wpis Wojciecha Orlińskiego na jego blogu (zresztą polegam gorąco, bardzo sensowny), dokładnie o youtubie. Ludzie oglądają to, co im zarekomenduje cyberkorporacja, wartościowe treści mają trudności z przebiciem się.
  Dlatego apel (trochę w imieniu znajomych vloggerów, których nie będę linkować) - jak znajdziecie wartościowe treści (jest tego dużo, tylko trzeba poszukać) - subskrybujcie, komentujcie, udostępniajcie itd. Inaczej będziemy zalani właśnie pierogami w trakcie i po zjedzeniusad
 • piepe 05.07.18, 14:09
  Bardzo ciekawy blog big_grin W pierwszej notce, skrajnie odstręczającą czcionką, autor obwinił "onych" o popularność (oczywiście bzdurnych) teorii spiskowych w internecie, sam tym samym tworząc teorię spiskową. Ja już się gubie, czy mnie na tego bloga zesłali podstępem źli "oni" czy jest to jedyna prawdziwa teoria spiskowa? big_grin
  Odpadłam przy końcowej sugestii, że o tym, iż lewicowe myślenie jest zdroworozsądkowe, świadczy (w konteście tematu notki) fakt, że lewica nie wierzy w płaską ziemię tak jak reszta ciemniaków i jakby "oni" przestali majstrować przy internetach, to ludzkość dowiedziałaby się nie tylko o tym, że ziemia jest okrągła, ale też prawdy o akcie 447. Serio, turlam się.
  Daj jeszcze jakieś linki do tego typu blogów.
  Ze swojej strony, w ramach pojednania prawicowo-lewicowego, zapraszam do obejrzenia ciekawego filmiku, póki jeszcze jest dostępny:

 • 45rtg 05.07.18, 14:13
  piernicola napisał(a):

  > Akurat wczoraj czytałam na pokrewny temat wpis Wojciecha Orlińskiego na jego bl
  > ogu (zresztą polegam gorąco, bardzo sensowny), dokładnie o youtubie. Ludzie ogl
  > ądają to, co im zarekomenduje cyberkorporacja, wartościowe treści mają trudnośc
  > i z przebiciem się.

  Czytaj Orlińskiego, to będziesz w zimie w trampkach chodzić. Nie, żeby inni blogerzy, a już zwłaszcza z pismackim "backgroundem" byli jacyś staranniejsi i bardziej wiarygodni.

  Co nie znaczy, że YT, podobnie jak mnóstwo innych miejsc, nie podsuwa po swojemu uważaniu.
 • piernicola 05.07.18, 14:38
  Odróżnijmy czytanie Orlińskiego od zgadzania się z nim we wszystkim (np. głosowanie na partię Razem to dla mnie egzotyka).
 • bialeem 05.07.18, 16:25
  WO jest bardzo sympatycznym, inteligentnym człowiekiem o bardzo konkretnych poglądach. Ja tam lubię jego pisaninę. Co nie znaczy, że się z nim we wszystkim zgadzam.

  --
  Kibic - hobbista, którego kręci patrzenie na telewizor z figurkami szamocącymi się w te i nazad po niewielkim trawniczku i nie mogącymi znaleźć drogi do wyjścia (by stefan4)
 • piepe 05.07.18, 14:18
  A i jeszcze korzystając z okazji, w ramach walki z "onymi" wciskającymi nam kłamstwa o płaskiej ziemi, zamieszczam dodatkowy filmik, na którym jest bardzo dużo bardzo okrągłych ciał niebieskich. Strzeżcie się, niedługo ta prawda może zostać zablokowana!
  (proszę się nie obawiać, to naprawdę bardzo fajny filmik)Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.