Dodaj do ulubionych

Dieta trzylatka

10.07.18, 20:50
A w zasadzie chodzi mi o ilość, bo z potraw/produktów to raczej zjada wszystko.
Podam wam przykładowe ilości.

Młody wstaje bardzo wcześnie, przed 6 nawet, dostaje wtedy serek/jogurcik (zwykły taki ok 130-150 g) i łyżeczkę, żeby matka mogła pospać smile
ok 9 śniadanie: np: 1 kanapka z masłem i polędwicą do tego 1 malinowy pomidor średni, albo 2 jajka w formie jajecznicy na maśle z cebulką i szynką (wtedy same) albo taki mini omlecik z samego jajka (szt 2) wtedy z pomidorem
obiad: najczęściej spora miseczka zupy, ja wiem, z solidne 300 ml (uwielbia wszystkie z zupy z dużą ilością warzyw) albo 4 pierogi
podwieczorek: najczęściej jakiś owoc - jabłko, brzoskwinia, czasem drożdżówka
i kolacja: miseczka płatków z mlekiem, kanapka + pomidor, jak zjadł obfity i późny obiad to np tylko serek

Słodyczy między posiłkami w zasadzie nie jada bo nie lubi za specjalnie i nie woła, czekolady w ogóle nie je (pluje), czasem ojciec (ojciec bo ja tego nie jadam wink ) da mu paluszki albo poprosi o cukierka jak ma ochote i są w domu, to zje ze 3.

To dużo? mało? w sam raz?
Pytam bo babcie i prababcie jęczą, że dziecko niedożywione i niejadek. Nie znam innych 3 latków więc nie wiem ile jedzą żeby porównać smile

*jadłospis jest przykładowy, bo je też masę innych rzeczy nawet wątróbkę tongue_out to tak żeby nie było, że zjada tylko kanapki.
**jest chudy jak patyk.
Edytor zaawansowany
  • milva24 10.07.18, 20:54
    Wagę i wzrost podaj bo chudy jak patyk nie jest miarodajne. A jeśli chodzi o ilość to jak dla mnie je dużo. Moja czterolatka je podobne ilości, może nawet mniej a chuda nie jest.
  • kota_marcowa 10.07.18, 21:00
    13 kg w porywach 13,5, wzrostu ostatnio nie sprawdzałam ale coś między 105 a 110 cm. Dokładnie za miesiąc skończy 3 lata. Zdrowy jak koń.
  • milva24 10.07.18, 21:09
    To rzeczywiście chudzina.
  • rulsanka 10.07.18, 21:02
    A mój syn je więcej (od zawsze) i jest raczej chudy (obecnie 116 wzrostu, 17,5 waga), 5,5 roku. Np. przed wyjściem do przedszkola zjadł 2 parówki z pomidorem i ogórkiem małosolnym. W przedszkolu obiad, wiem że je więcej od innych dzieci. Podwieczorków nie wiem czy skosztował, są dwa. W domu rosół z makaronem, ze 200ml. Taką samą objętość borówek amerykańskich. Następnie z 400g kopytek serowo-szpinakowych z syropem daktylowym, około 300g śliwek i pół banana.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • kota_marcowa 10.07.18, 20:55
    Wszystko oczywiście mocno uśrednione, bo ma dni kiedy zje te wszystkie posiłki w wersji max, a ma dni kiedy np podwieczorku w ogóle nie zje, a na obiad mało. Ale zwykle zjada wypośrodkowanie smile
    Miał okres niejadkowy jak miał ok 2 lat, wtedy to był koszmar potrafił zjeść serek na śniadanie, serek na kolację i kilka łyżek wmuszonej zupy na obiad. Na szczęście niezbyt długi i szybko wyrósł.
  • e-ness 10.07.18, 20:56
    Boszeee jak bym chciała aby moje dzieci tak jadły i jakościowo i ilościowo, u mnie to mordęga . Brawo dla Cuebie i synka😊
  • rulsanka 10.07.18, 20:57
    Super je jeśli chodzi o ilość i jakość, widocznie tyle potrzebuje. Babcie wszędzie widzą niejadków.

--
    Pomoc dla Zuzi
  • niu13 10.07.18, 21:01
    Mądrze dziecko karmisz i zdrowo. Nie cuduj, a przede wszystkim nie słuchaj babć. Gadają tak, bo pewnie mały jest z tych szczuplejszych
  • kragina 10.07.18, 21:08
    Bardzo dobrze karmisz synka. Moim zdaniem ilościowo jest ok. I prawda ze babcie widza wszędzie niejadków- moj 7miesiecy je tyle ze trzeba mu zabierac a i tak zawsze jest jakies ale. Moze gdyby przypominał ludzika micheline byłoby ok wink
  • kota_marcowa 10.07.18, 21:13
    No chyba o to chodzi, że jest chudy właśnie.
  • stephanie.plum 10.07.18, 21:12
    te babcie...!

młody super je, niech mu tylko tej czynności nie obrzydzą pilnowaniem, inwigilacją, komentarzami i tak dalej.

--
    idę tam, gdzie idę
  • 21mada 10.07.18, 21:14
    Je strasznie dużo a ty cały dzień spędzasz w kuchni.
  • kota_marcowa 10.07.18, 21:26
    Chyba cię pogrzało.
  • mamma_2012 10.07.18, 21:16
    Mój syn zwykle je 1/4 tego i bardziej wybiórczo, a ma 6 lat. Słodyczy raczej nie jada, ostatnio czuje się bohaterem, bo nauczył się pić kolę. Na szczęście babcie cieszą się jeśli ma dzień, że zje dużo, a jeśli nie chce raczej odpuszczają.
    Dziś był ze swoją siostrą cioteczną starszą o nie cały rok, on na śniadanie pół naleśnika, ona 3smile
    Rośnie, jest zdrowy, energiczny, dla mnie nie ma tematu. Jeśli u Twojego wszystko ok, to teź nie ma tematu.
  • stara-a-naiwna 10.07.18, 21:26
    a hjakie serki i jogurciki je?
    owocowe dosładzane wink
    ??

je o.k

dzieci w przedszkolu jedza podobnie
    moi 3 i 4 :
    śnaidanie w domu kromka chleba (starszy 2) albo mleko + płatki kukurydziane (córka wypija mleko i w zasadzie nie wiem po co te płatki każe sobie nakładać)

w przedszkolu śniadanie - kanapki, warzywa + zupa mleczna 9jak ktoś chce - z tego co wiem moi czasami jedzą)
    potem nie wiem czy jest jakas przegryzka
    zupa
    1-2h późnij około - drugie danie - warzywa, mięso, ziemniaki, albo makaron z sosem... czasami pierogi albo coś na słodko
    po obiedzie deser - budyń, owoc, czasami drożdxówka

odbieram dziecko o 17.00
    są zazwyczaj BARDZO głodne (chociaż przed wyjsciem jeszcze dzieci dostają owoce)
    w domu często jedzą z nami obiad - to co które lubi: syn np. kotlety, córka bardziej warzywa

wieczorem o 19.30-20.00 dostają kolację - 2 kanapki, tosty/grzanki, czasami pierogi

w między czasie jak są w domu dostają owoce, kukurydze ugotowaną...

twój jak by jadł mniej (i rzadziej przede wszystkim)
    ale moje dzieci z tych co lubią jeść

i twój moze się więcej zajadać owocami / warzywami między posiłkami

nie da się powiedzieć że dziecko je za mało
    jak jest głodne, jest rozdraznione
    twój jest?

patrząc na moje dzieci jedza zupełnie innie
    córka najada się "powietrzem" - jej posiłki kalorycznie sa słabe (często je np. ogórki z obiadu, dokarmiona kilka kawałków kurczaka - sama z siebie zjadła by o płowe mniej), syn je niczym fizyczny robotnik z budowy - kotleciki / mięsko... + wrarzywa - tak lubi.

Córka ma normalną budowę, syn nie jest watły 9ale jest szczupłym dzieckiem) - jego tato jest krepy i ona raczej bedzie miał bodowę po nim.
    Z natura walczyć nie będe.
    Wy jako dzieci byliście chudzi?

• magata.d 10.07.18, 21:31
    Dla mnie normalne jedzenie, w porównaniu do mojego dziecka to dużo. Chciałabym, żeby mój tyle i tak jadł w tym wieku.
  • 18lipcowa3 10.07.18, 21:42
    Moim zdaniem bardzo ladnie je.
    Jak na 3 latka dosc wysoki jest wiec pewnie nie chudy a dlugi.
    Babciom podziękowania ale stanowcze nie. Kazde dziecko jakie znam karmione przez babcie albo chwalone ze dobrze je jest grube.
    Moje obie corki jadly w tym wieku tyle co on albo jeszcze mniej.
    Zaufaj dziecku. Zdrowe dziecko nie zaglodzi sie samo.

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • kota_marcowa 10.07.18, 21:58
    Żeby nie oberwało się tym biednym babciom smile
    Są ok. Zdarza im się podlecieć do niego z serkiem, ale młody jak nie chce to nie zje i tyle, najwyżej serek wyląduje w koszu.
    Martwią się tylko, że chudy i pewnie za mało je.
  • kornelia_sowa 10.07.18, 22:44
    O, moja je mniej wiecej tak:

-rano kubek mleka-ok. 7.30
    -w pkolu ok.9.00 je -nie wiem co i ile-pewnie jedna kromke
    -obiad maja 12.30 -zupy lubi to je, drugie rozgrzebuje
    -wraca o 14.00 i obowiazkowo owoce-najchetniej maliny lub borowki aktualnie
    -potem zazwyczaj jogurt naturalny ok.17.00
    -kolacja to kromka chleb, ser bialy lub chuda wedlina i ogorek zielony.

Martwi mnie ze aktualnie tylko ten ogorek z warzyw lubi. No i marchew gotowaną.
    Myslalam ze wazy duzo wink ale dzis bylysmy u lekarza bo chora i jest na 50 centylu.

Lubi slodycze-na szczescie lzejsze typu herbatnik ake ovranicza. Za to dziadkowie nadrabiaja
  • summerland 11.07.18, 04:05
    Ja mysle, ze sporo je, akurat ale nie mam na stanie trzylatka. Moze lekarza zapytaj jak bedziesz. A duzo ma ruchu, ze taki chudy,
  • kouda 11.07.18, 04:31
    Moj trzylatek (No pol roku starszy) je raczej wiecej
    Ale on od zawsze miał wielki apetyt, w żłobku był miłośnikiem dokładek
    W domu zreszta tez 😉
    Jak traci apetyt, to wiadomo, ze chory
    Ale on tez jest dość duży, na oko pięciolatek, stopa ogromna 29
    I wazy z 18-19 kg
    Taka mniej jedzącą chudzinka był moj średni
    Na trzy latka mógł ważyć z 13-14 kg
    Teraz ma 10 lat nadal je mało, energii ma za trzech, czynnie uprawia sport, a sylwetkę i mięśnie ma jak miniaturka lewandowskiego
    Fakt, ze regularnie go badałam, bo mnie trochę martwiły te słabe przyrosty.
  • anka_z_lasu 11.07.18, 08:48
    Trzylatek o wadze 13 kg jest w okolicach 50. centyla wagowo, może ciut pod. No przecież jak jest głodny to dostaje jeść więc nie rozumiem w czym problem wink Niech babcie nie rozwalą mu tylko tego ładnego jedzenia próbami pasienia...

--
    Dobre decyzje są wynikiem doświadczenia. Doświadczenie jest wynikiem złych decyzji.
  • aguar 11.07.18, 09:16
    Je ok. Babcie niech go oglądają na razie tylko na zdjęciach (jak chcesz im zrobić przyjemność to go "pogrub" w fotoszopie).
  • zabka141 11.07.18, 09:53
    Wszystko ok! Ja bym tylko dodala, ale pewnie dajesz na obiad tez takie rzeczy jak rybe, dobrej jakosci mieso czy jakis np.straczkowe do tej zupy. Wiecej makaronu, ryzu czy po prostu kartofli tez, bo dzieci potrzebuja weglowodanow.
  • pani_libusza 11.07.18, 10:37
    Mój 2,5 je prawie tak samo, zwłaszcza ten pomidor malinowy na śniadaniesmile (je ze skórka? Mój ciagle bez) z tym ze nie je rano serka ale w ciągu dnia trochę więcej owoców. Za to jest grubszy wazy ok 14,5 kg i ma ok 100 może 105 cm. Za to my walczymy z rodzina o wodę, bo kto to widział żeby dziecko piło tylko wodę (zamiast soczków i herbatek) jak jakieś zwierze.... Pozdrawiam pomidorowosmile
  • pani_libusza 11.07.18, 10:38
    A i jeszcze mój podczas upałów przechodzi na dietę wegetariańska i rezygnuje z mięsa na rzecz warzyw i owoców, popijanych woda, oczywiście.
  • kota_marcowa 11.07.18, 11:20
    Pomidora obieram, kiedyś w żłobku dostał ze skórką i się porzygał, wyrzygał skórę i mu ulżyło tongue_out
    Wody niestety od samego początku nie chce pić, plus taki, że gazowanych napojów też nie smile
    Pije różne herbatki albo wodę z sokiem, tą wodę z sokiem robię mu "cienką" niemniej jednak czystej nie wypije.
    No i mógłby zjadać więcej, np po kanapce i pomidorze spokojnie zjadłby jeszcze serek, ale bałam się, że go przekarmię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka