Dodaj do ulubionych

Kto ma prawo do miłości?

12.07.18, 13:05
Na fali wątku o ślubie Dominiki Gwit. Czy tylko młodzi, piękni, szczupli i zdrowi mają prawo do miłości? Do zakochania się? Do zawarcia związku małżeńskiego?

Skąd w ogóle przekonanie, że ludzie wiążą się w pary tylko i wyłącznie na podstawie wyglądu zewnętrznego? Czy piękne i szczupłe nie są zdradzane? Czy piękni, młodzi i szczupli mają jakoś więcej szczęścia w miłości?

--
Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
Edytor zaawansowany
  • jolie 12.07.18, 13:16
    Do miłości -każdy. Ale jeżeli chodzi o zakładanie rodziny - cóż, uważam , że osoby z upośledzeniem umysłowym nie powinny mieć dzieci (nie zgadzam się w tym temacie z Anną Dymną np.). Jeżeli chodzi o atrakcyjność fizyczną to mam takie obserwacje, że większość ludzi dobiera partnerów ze swojej półki, zdarzają się różnice, ale częściej - kobieta ładniejsza od mężczyzny.
  • juuuu7 12.07.18, 13:25
    Tez uwazam ze ludzie niepelnosprawni umyslowo nie powinni miec dzieci-bo skoro nie sa czesto w stanie zadbac o siebie to jak maja zadbac o dzieci...podobnie ludzie z jakimis ciezkimi, dziedzicznymi chorobami nie powinni decydowac sie na potomstwo.
    Grubi czy chudzi niech robia co chca😀
  • ania-z-lasu 12.07.18, 16:47
    A można prosić o źródło, bo jakoś nie chce mi się wierzyć w to co piszesz o Annie Dymnej.
  • stara-a-naiwna 12.07.18, 18:22
    niepełnosprawni intelektualnie
    a co z niepełnosprawnymi - chorującymi psychicznie?

oni mogą mieć dzieci?
  • fragile_f 12.07.18, 18:56
    Będę niepoprawna politycznie, ale ludzie z nieleczonymi chorobami psychicznymi absolutnie nie powinni mieć dzieci - mówię tutaj chociażby o CHAD czy schizofrenii. Zazwyczaj dziecko z takich rodzin wychodzi tak kompletnie pokrzywione, że samo nadaje się do leczenia.

--
    Fragile
  • stara-a-naiwna 12.07.18, 21:20
    tylko widzisz
    jest inny problem

wiele kobiet zaczyna chorować w okresie zmian / skoków hormonalnych - w okresie dojrzewania, albo przekwitania (więc zdecydowanie PO dzieciach). Albo zapadają na depresję po porodową która jest wstępem do innych chorób psychicznych.

i twoje "nie powinni" ma się nijak do rzeczywistości - bo już jest za późno.

I dwa - skutecznie leczone choroby psychiczne mogą być w reemisji kilka lat. czyli osoba chora przez dłuuugi czas może nie mieć żadnych objawów choroby.
  • fragile_f 12.07.18, 21:46
    Sama napisałaś, że te choroby pojawiają się w okresie dojrzewania, więc przed dziećmi. I tak, może to okrutne, ale uważam że do kompletu z lekami psychiatrycznymi powinny być przepisywane tabletki antykoncepcyjne albo powinno się mocno zachęcać do spirali czy implantu (jak ktoś odleci, to raczej nie pamięta o gumce). Zwłaszcza, że schizofrenicy bardzo czesto sami odstawiaja sobie leki, bo juz dobrze się czują. A finalnie konczy się to tak, że ląduja na poł roku w szpitalu po ostrym epizodzie, rok biora grzecznie leki, potem znów czują się ok i tak w kółko.

Spotkałaś kiedyś nieleczonego CHADowca? Albo schizofrenika? Wiesz co takie choroby robia z dzieckiem? sad

Za to osoba niepelnosprawna intelektualnie moze byc najczulszym, najmilszym rodzicem ever, co nie zmienia faktu, że nie będzie potrafiła ogarnąć wielu spraw samodzielnie + zawsze dochodzi ryzyko odziedziczenia niepelnosprawnosci. Mysle, ze tutaj dobrym rozwiązaniem byłby po prostu asystent, ktory ma pod opieka np. 5 takich rodzin i pilnuje lekarzy, diety, edukacji i tak dalej. No ale w Polsce to absolutnie nierealne sad

--
    Fragile
  • stara-a-naiwna 12.07.18, 21:49
    w Pl sa asystenci rodzin

i niestety wiem jak wyglądają dzieci których rodzice nie leczyli się (zanim / jesli sąd obdebrał im władze rodzicielską)
    i uważam,z e wkładanie wszystkich do jendgo worka nie leczony / w reemisji jest zwyczajnie niesprawiedliwe
  • fragile_f 12.07.18, 22:00
    Dlatego zaznaczyłam w moim pierwszym poscie:

"ludzie z nieleczonymi chorobami psychicznymi absolutnie nie powinni mieć dzieci"

Nie mówię o takich, którzy sumiennie biorą leki, chodzą na terapię, próbują prowadzić normalne życie na tyle, na ile to możliwe, tylko o ludziach którzy albo w ogóle uważają, że są kompletnie zdrowi (a własnie są w fazie manii i wzięli chwilówki na 100 000), albo żyją w schemacie "ostry epizod/szpital/rok leczenia/samodzielne odstawienie leków/ostry epizod" itp. Ba, wręcz uważam, że ta grupa powinna mieć mocno ograniczone prawa rodzicielskie i kuratora.

Co nie zmienia faktu, że niektórych leków nie można brać w ciąży i podczas karmienia, co niestety może doprowadzić do nawrotu choroby i ostrego odjazdu w np. 6 miesiącu uncertain Faceci mają tutaj o wiele łatwiej uncertain

>w Pl sa asystenci rodzin

No. Działa to niestety jak wszystko w PL uncertain

--
    Fragile
  • fornita111 12.07.18, 21:57
    Ze schizofrenia jest ciezko w ogole w temacie dzieci. Nieleczacy sie schizofrenicy- wiadomo. Ale jesli kobieta chce zajsc w ciaze, to najczesciej okresowo musi odstawic leki. No a to nie jest hop-siup. I co chyba jeszcze gorsze: leki ktore dzialaly latami, czasem po prostu dzialac przestaja. Ja uwazam, ze przypadku chorych psychicznie, to zalezy od rodzaju i stopnia zaburzen- niektorzy absolutnie nie powinni miec dzieci, inni moga.
  • fragile_f 12.07.18, 23:15
    Ano właśnie. Ja wiem, że super jest czuć moralną wyższość i twierdzić, że nie można stygmatyzować chorych psychicznie, ale niektórzy ludzie po prostu nie powinni mieć dzieci. Tak samo, jak osoby które nie potrafią zadbać o siebie powinny poważnie się zastanowić, czy podołają z opieką nad dzieckiem.

A szczerze mówiąc, to kiedyś cholernie mnie obrzydziła jedna niskorosła pani, która z radością zachodziła w kolejne ciąże, bo JEJ nie będzie przeszkadzało, jeśli swoją niepełnosprawność przeniesie na dzieci (a szansa była chyba 50/50). Nie no, super po prostu...

--
    Fragile
  • reveiled 16.07.18, 14:50
    Niskoroslosc to nie jest niepelnosprawnosc... Jak ktos ma jakies inne defekty kosmetyczne, nawet duze, to tez nie powinien miec dzieci, bo moga odziedziczyc?
  • fragile_f 16.07.18, 18:15
    Tzn ta sama pani, która z chęcią przekazała swój "defekt kosmetyczny" dalej, i która najpierw przez 20 minut opowiadała o wielkim bólu jaki czuła przez całe dzieciństwo i okres nastoletni, o ciągłych bólach nóg, o trudnościach związanych z życiem codziennym, problemach emocjonalnych, gigantycznych kompleksach, generalnie - bardzo ciężkim życiu, tak tylko pituliła, bo tak naprawdę to nic takiego?

--
    Fragile
  • blimsien 13.07.18, 16:22
    fragile_f napisała:

> Sama napisałaś, że te choroby pojawiają się w okresie dojrzewania, więc przed d
    > ziećmi. I tak, może to okrutne, ale uważam że do kompletu z lekami psychiatrycz
    > nymi powinny być przepisywane tabletki antykoncepcyjne

Tak, bo menopauza lub zmiany hormonalne około 40tki do dojrzewanie. U kobiet zresztą wiek zachorowania jest z dekadę późniejszy niż u facetów, wiec zdążą się rozmnozyc zanim cokolwiek się stanie. Idealnie byloby robić jakiś screening przesiewowy u poznych nastolatkow (badania genetyczne niestety kosztują kupę kasy) i ludzi o prawdopodobienstwie zachorowania wyższym niż np 40% po prostu ubezplodnic.

A jak ktoś nie bierze leków, to antykoncepcyjnych tez prawdopodobnie nie wezmie
  • stara-a-naiwna 15.07.18, 22:09
    biorąc pod uwagę JUŻ ujemny przyrost naturalny to raczej byśmy wyginęli
    biorąc pod uwagę skalę chorowania (albo przynajmniej okresowych problemów psychicznych (tzw. depresje sytuacyjne) to 1/4 populacji (no powiedzmy 40% z nich) mie mógł by się rozmnażać?
    naprawdę nie przetrwali byśmy jako naród

portal.abczdrowie.pl/w-jakiej-kondycji-psychicznej-sa-polacy

ps. ale rozumiem, ze takie masz zdanie odnośnie macierzyństwa "odpowiedzialnego"? chociaz raczej mi pasuje słowo "odpowiedniego"

> i ludzi o prawdopodobienstwie zachorowania wyższym niż np 40% po prostu ubezplodnic.
  • wheels.of.fire 12.07.18, 23:14
    To ja może mam borderline lub depresję albo ZA.
  • fragile_f 12.07.18, 23:17
    Przejdź się do lekarza, to się dowiesz.

--
    Fragile
  • jolie 12.07.18, 18:49
    Nie podam konkretnego źródła i nie uważam, żebym napisała coś złego o Annie Dymnej - mówiła o tym w którymś z wywiadów -że uważa, ze osoby niepełnosprawne intelektualnie również powinny być rodzicami.
  • morgen_stern 12.07.18, 13:17
    Przeciętniaki, które wyszły za jakichś nieudaczników nie mogą przeżyć, że gruba wyszła za mąż i jest kochana, od razu doszukują się drugiego dna. Dziwnym nie jest, że w tamtym wątku najgłośniej gardłowała panna, która sama miała/ma problemy z nadwagą.

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • blimsien 13.07.18, 02:29
    morgen_stern napisała:

> Przeciętniaki, które wyszły za jakichś nieudaczników nie mogą przeżyć, że gruba
    > wyszła za mąż i jest kochana, od razu doszukują się drugiego dna. Dziwnym nie
    > jest, że w tamtym wątku najgłośniej gardłowała panna, która sama miała/ma probl
    > emy z nadwagą.
    >
    ten partner Gwit tez byl bardzo otyly i schudl kilkadziesiat kilo. mal ladny usmiech i jak jest wzglednie szczupły to wyglada na w miarę przystojnego.
  • memphis90 13.07.18, 19:22
    W kolejnym wątku też pomyje wylewa ta najbardziej empatyczna i troskliwa, która czuła bliskość dusz w związku w własną nadwagą 😂😂😂

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • chocolatemonster 12.07.18, 13:34
    Obrzydliwy watek i tyle. Gdy poznalam mojego meza bylam xs, potem xxxl, potem znow s, xl a teraz m. Na kazdym a tych etapow czulam sie kochana i szanowana. Teoretycznie powinnam z gorliwoscia neofity wyzywac sie na otylych (no skoro ja sie wkrecilam w zdrowy styl zycia to inni tez musza, co nie?!) ale jako dorosla, normalnie myslaca kobieta wiem, ze sprawa wygladu jest kwestia indywidualna i nie szokujamnie zadne zwiazki (o ile nie jest to relacja nieletniej/niego z osoba dorosla). Panie piszace 'jak to mozliwe , ze gruba ma meza' sa prostaczkami i tyle.
  • fornita111 12.07.18, 13:37
    "Kazdemu wolno kochaaaaac". Chyba, ze jest pedofilem na przyklad tongue_out Natomiast nie ma co sie dziwic, ze ludzie oceniaja innych po pozorach. I jak widza mloda, piekna, smukla panne ze starym, brzuchatym milionerem, to mysla, ze to niekoniecznie wielka milosc. No i pozory czesto jednak nie myla, wbrew powiedzeniu.
  • aerra 12.07.18, 13:42
    Jeśli chodzi o ścisłość, to ten pedofil też może sobie kochać. Platonicznie.
    Bo prawo do miłości, to nie to samo co prawo do narzucenia swojej miłości innym.
  • fornita111 12.07.18, 13:45
    Prawda to! Ale... pozwalanie sobie na chore uczucia to niebezpieczna zabawa wg mnie wink
  • annajustyna 12.07.18, 13:50
    Pedofil nie kocha...
  • fornita111 12.07.18, 13:54
    Nie wiem, nie znam zadnego pedofila. Ale juz hebefilom sie czesto wydaje, ze kochaja a nie tylko pozadaja. Trzeba by najpierw ustalic definicje milosci wink
  • milamala 12.07.18, 13:58
    Wszyscy. Nawet szuje, bo jest nadzieja, ze milosc ich zmieni. Psychopatom bym raczej szansy nie dawala, ale im tez nie potrebna milosc.
    Co do dzieci, czy kto je powinien miec, no coz to jednak decyzuje natura, nie mozna kogos pozbawiac plodnosci, bo mamy takie a nie inne zdanie. Nawet nie uposledzeni miewaja trudnosci z zadbaniem o wlasne dzieci, zdarza sie, ze rodzice umieraja i ktos inny musi sie dziecmi zajac, albo nie kochaja.
  • fornita111 12.07.18, 18:11
    milamala napisała:

> Wszyscy. Nawet szuje, bo jest nadzieja, ze milosc ich zmieni.
    A tu sie nie zgodze. Np taki nieswietej pamieci Manson nie powinien miec moim zdaniem prawa do milosci, slubu, niczego. Niet.
  • milamala 12.07.18, 19:11
    A czy on nie byl czasem psychopata? Zachowywal sie jakby byl.
  • fornita111 12.07.18, 19:22
    Tego nie wiem, czy mial zdiagnozowana psychopatie. Ale wien, ze nie kazdy sadysta, morderca, gwalciciel i poyeb jest psychopata. A zaden z nich wg mnie nie powinien miec prawa do milosci w wiezieniu.
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 14:06
    Ematka. Tylko. Wiecznie młoda, piękna, inteligentna, xs, wykształcona, płodna itp. Nikt inny.

Dominika Gwint to podobno bardzo fajna dziewczyna.
    Od dawna juz z racji częstych zmian rozmiaru tlumaczy, że od dziecka a to tyje, a to chudnie. Może jest już zmęczona tą presją, ograniczeniami? W pewnym wieku odpuszczamy wiele rzeczy. Gdy mamy u boku faceta, który nas kocha w takiej, czy innej formie tym bardziej odpuszczamy. Nie tylko ona. Wiele kobiet.
    Nikt nie wie czy za 5 lat np znów nie schudnie, bo tak.
    Moim zdaniem zamiast dążyć do tej szczupłości, która miała, a która jest dla niej zbyt dużym wysiłkiem, powimna się skupić aby utrzymać zdrową wagę, która może oznaczać jakaś niegigantyczną nadwagę.

Nie wszyscy faceci lubią wieszaki, niektórzy lubią kobiety przy kości, co nje znaczy, że tuczą swoje kobiety i z przyjemnością patrzą jak tyją do monstrualnych rozmiarów. Nadwaga też jest sexy ale taka rozsądna.
    Nie każdy facet też patrzy na wygląd. Kobietom się tak wydaje. Wielu. Stroją się malują, katują a oni wybierają dziewczynę z sąsiedztwa.

Chciałam też zauważyć, że jej facet to nie jakiś mister świata. Pasują do siebie. Jest dorosła. I nie bawcie się w stawianie diagnozy, bo na jakiej podstawie to robicie?
    To co piszecie tu i tam ( niektóre z was) jest straszne.

http://bi.gazeta.pl/im/e3/8d/16/z23649763V,Dominika-Gwit-wziela-slub.jpg
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 14:09
    Sorry za literówki, ale palce mi przeskaują po tej tyci klawiaturce.

Dodam jeszcze: 💓💓💓💓
  • chocolatemonster 12.07.18, 14:17
    O wlasnie! Nikt ich nie zna, nie wie nic ale wyrok wydany. Zgadzam sie z Toba 100%.
  • alpepe 12.07.18, 14:22
    akurat sądząc po tym zdjęciu, to nie pasują do siebie. Odkąd ona z nim jest, tyje i według mnie to nie koincydencja a korelacja. Pewnie, jej sprawa i jego, oby żyli oboje szczęśliwie, choć ona pewnie krócej.

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 14:25
    Ona tyła wcześniej. Tyła i chudła. Ekstremalnie. Może dała sobie na luz. Na razie, bo jak ktoś cię akceptuje to odpuszczasz.
    Może kiedyś to zmieni, może nie. Jej sprawa.
    Najlepiej gdyby pilnowała niskiej nadwagi niż znów ekstremalnie schudła.
    Pokaż zdjęcie swojego, ocenimy czy pasujecue do siebie i czyś taka miss. smile👍💓
  • semihora 12.07.18, 14:36
    >>>

Oraz czy i jak się kochacie.

--
    Prawica ze wszystkich grup dzieci - a mamy dzieci niepoczęte, dzieci poczęte i dzieci urodzone - ona zajmowała się tylko dziećmi poczętymi.
  • blimsien 13.07.18, 02:30
    semihora napisała:

> >>>
    >
    > Oraz czy i jak się kochacie.
    >
    100/100
  • chocolatemonster 12.07.18, 14:25
    W jaki sposob mozesz cokolwiek sadzic 'po zdjeciu'? I skad wiesz co sie u nich w zwiazku dzieje?
  • rosapulchra-0 12.07.18, 16:29
    No nie wiesz, że to nasza detektywka forumowa? Pamiętasz wątek jednej forumki na temat zdrad męża? Forumka ta ma trójkę dzieci, a na potrzeby wątku zmieniła nicka. I co zrobiła forumowa detektywka? Ogłosiła światu, że to na pewno shellerka! Zaraz za nią odezwały się inne (inteligentne inaczej uncertain) detektywki i omal shellerki nie zagłaskały na śmierć fałszywie jej współczując.
    No. To się nie dziw, że ona po zdjęciu poznaje kto, gdzie, z kim i za ile.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • princess_yo_yo 12.07.18, 17:13
    wlasnie, poziom atrakcyjnosci bardzo podobny. jedyna roznica to ze jedno jest otyle a drugie nie, co akurat w tym kontekscie nie ma wiekszego znaczenia. niezaleznie od tego ze kazda, albo nie, mialaby problem z otyloscia swojego partnera.
  • ichi51e 12.07.18, 21:56
    Tu jest szczupla. Sliczna dziewczyna www.pomponik.pl/plotki/news-dominika-gwit-apeluje-nie-odchudzajcie-sie-na-wlasna-reke,nId,1724487

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 22:09
    Ona sobie nie radzi z taką wagą. Ktoś jej włożył do głowy, że koniecznie tak musi wyglądać. Jak widać sporo ją to kosztuje i dlugo nie wytrzymuje. Czemu więc nie może być większa niż ma obrazku, a mniejsza niż teraz. Z nadwagą, ale nie jakaś spektakularną? Na pewno mniej by ją to kosztowało i efekt byłby trwały. Nie tylko szczupli muszą chodzić po świecie i nie trzeba być od razu mega grubym ( gruby, to nie słowo obraźliwe)
  • sniyg 12.07.18, 18:29
    Ty za to bardzo ładnie piszesz o szczupłych "wieszaki".
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 20:28
    Piszę o sobie, to mogę.
  • rysiowa85 12.07.18, 20:48
    nie nie mozesz, obrażasz szczupłe osoby. Im, w tym również mnie, sie szacunek nie należy?
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 20:53
    Nie każdy musi używać słów, które tylko tobie się podobają. Dla mnie nie jest to obraźliwe słowo i nie jest moim problem, że dla ciebie jest.
  • fornita111 12.07.18, 20:58
    Dla mnie tez jest obrazliwe. Nazywanie szczuplych wieszakami to ten sam poziom kultury co nazywanie pulchnych pulpetami. Czyli sredni, delikatnie mowiac tongue_out
  • rysiowa85 12.07.18, 21:01
    "Dla mnie nie jest to obraźliwe słowo i nie jest moim problem, że dla ciebie jest."
    skoro tak to można używać słów obraźliwych wobec osób grubych, jeśli tylko samemu się nie uważa ich za obraźliwe

jestes trolem czy tak mało inteligentna?
    Mam nadzieje ze widzisz konsekwencje tego co napisałaś. Ja ja sobie uznam że nie jest obraźliwe słow tuszka/grubas/baleron to wiadomo" Nie każdy musi używać słów, które tylko tobie się podobają"

powinnyśmy w tym wątku zatem pisać o Pani Gwint nie gruba ale używając słów które nam sie podobaja a nie uważamy ich za obraźliwe. Skoro wieszak to i baleron moze być
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 21:56
    A ty jesteś typową ematką: przypierdzielę się do jednego słowa, dorobę sobię całą ideologię - pod siebie. Przekręcę każde zdanie i jeszcze zwyzywam bo tak, w imię szacunku. Wszak trzeba się wyżyć po całym dniu.
    W którym miejscu stoi, że słowo wieszak jest obraźliwe? I dlaczego to co ciebie obraża, a dla mnie jest słowem określającym chudą osobę, z dystansem ma być jednak próbą obrażenia kogokolwiek. Wiesz, że trzeba mieć nie pokolei w głowie aby z góry zakładać, że dorosły czlowiek obraża kogokolwiek słowem, które nie jest uznane za obelgę nawet w potocznym słowniku?

Od kiedy słowo gruby jest obelgą. Ogarnij się.
  • lady-z-gaga 12.07.18, 22:06
    >W którym miejscu stoi, że słowo wieszak jest obraźliwe? I dlaczego to co ciebie obraża, a dla mnie jest słowem określającym chudą osobę, z dystansem ma być jednak próbą obrażenia kogokolwiek. Wiesz, że trzeba mieć nie pokolei w głowie aby z góry zakładać, że dorosły czlowiek obraża kogokolwiek słowem, które nie jest uznane za obelgę nawet w potocznym słowniku?

straszną żenadę uprawiasz, żal czytać
    w potocznym słowniku słowo "baleron" np tez nie jest obraźliwe, można udawac Greka i wmawiać ludziom, że mają nie po kolei w głowie, kiedy się za to obrażają
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 22:14
    No tak bo niektórzy mają kij w tyłku i lubią szczegolnie tu przypieprzać się do jednego słówka, tak i dorobić całą ideologię bo tak.
    Słowo baleron jest obraźliwe w zależności od kontekstu. I czemu porownujesz to do słowa wieszak i zakładasz z góry, że chciałam kogoś tym obrazić bo tak. To jest dopiero żenada, że dorosłe baby z góry lubią komuś przypisać intencję bo koniecznie musza się przypieprzyć do czegoś, a na pewno do tego czy dominika gwint jest gruba i ma prawo być szcześliwa. To jest dopiero żenujące.
    Ja bym na twoim miejscu poszukała najgorszych, oczywistych obelg UŻYWANYCH W potocznym słownictwie i porownała ze słowem wieszak. Bo tak.
  • rysiowa85 12.07.18, 22:06
    trzeba mieć nie pokolei w głowie aby z góry zakładać, że dorosły czlowiek obraża kogokolwiek słowem, które nie jest uznane za obelgę nawet w potocznym słowniku?

Zatem bekon, kaszanka, boczek i nazywanie tak osób otylych nie jest obrażliwe?
    Jest.
    Jola to ty? bo piszesz jak jola-kotka (bez ładu składu, rynsztokowym językiem, chamsko i nie zdziwiłabym się jakbyś kazała usunać za chwile swoje własne posty)
    Dlaczego nazywanie wieszakiem obraża chude osoby? Bo używanie nazw przedmiotów na określenie osób jest obraźliwe.
    Nazywanie kobiety szafą, wieszakiem, kaszanką, bekonem, drabiną itd.

To że ty akurat uważasz że można obrażać osoby szczupłe, podważa twoje nawoływania do tego żeby szanować akurat grube.

p.s. trolku , prosze wskaż fragment gdzie napisałam, że określenie gruby to obelga?
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 22:17
    Lecz się kobieto. Nie będę dyskutować i wdawać się w pyskówki z kimś kto ewidentnie po całym dniu ma jakiś problem. Może niech ci maz pomoze. Fakt, to typowa ematka. Żegnam, bo w ogóle to co czasem sobą reprezentujecie to żenada. Kazdy sądzi po sobie.
  • rysiowa85 12.07.18, 22:26
    wiesz , ze to siedzi w twojej głowie
    To znaczy : ktoś ci merytorycznie odpowiada, ty używasz rynsztokowego słownictwa typu "przypie..." " kij w "
    a następnie piszesz że nie będziesz się wdawać w "pyskówki"
    Zdajesz sobie sprawe że to ty masz problem z emocjami

A poza tym wchodzisz do wątku w którym nawołujesz do szacunku dla osób o pewnej budowie ciała a jednocześnie obrażasz inne. Jakoś bardzo słaby z ciebie adwokat osób grubych.
    Antagonizowanie i nazywanie wieszakami raczej nie pomaga

Ale jęsli jesteś tą forumką którą myśle że jesteś, to za chwile i tak znikną wszystkie wypowiedzi. Aż jestem ciekawa co to za chody masz ( język, i sposób emocjonowania typowo jolkowy)
  • rosapulchra-0 13.07.18, 06:10
    A ja uważam, że przesadzacie. Ale biorę na to poprawkę, bo to w końcu emama, a nie życie.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • rosapulchra-0 12.07.18, 21:46
    rysiowa85 napisał(a):

Im, w tym również mnie, sie szacunek n
    > ie należy?

Na szacunek trzeba sobie zapracować. Tak słyszałam.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • rysiowa85 12.07.18, 20:46
    no tak "nadwaga" jest jak to piszesz seksowna dla niektórych
    szkoda tylko ze nazywasz grupę kobiet wieszakami
    na jakiej podstawie je obrażasz?

Skoro domagasz sie szacunku dla grubych dlaczego wykluczasz szacunek wobec osob o innej budowie, czyli szczupłych
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 20:58
    A gdzie jest napisane, że wieszak to słowo obraźliwe? Dla mnie nie jest, a ja nie mam obowiązku pisać takich słów jakie tobie się podobają.
    I jak już cytujesz to cytuj dokładnie, bo ja tak nie napisałam.
    Weź się ogarnij. Pomyśl czasem.
    Już nie wspomnę, że to nie temat o szacunku do takich czy innych ludzi. Jeśli uważasz, że roszczę sobie prawo do szanowania jednych, kosztem drugich, to weź się puknij, bo sam fakt, że pomyślała ś o tym świadczy tylko o tobie.
  • rysiowa85 12.07.18, 21:04
    wieszak to słowo obraźliwe? Dla mnie nie jest, a ja nie mam obowiązku pisać takich słów jakie tobie się podobają.

skoro taki jest wyznacznik obrażliwych słów, to wobec osób grubych można też używać np słowa baleron, jeśli się samemu nie uważa tego słowa za obraźliwe.
    Wieszak jest tak samo "nie obraźliwym" jak baleron
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 22:03
    Zdecyduj sie czy słowo gruby to jest już obelga czy jeszcze nie. Właściwie to jaki masz problem? Z dominiką gwint, z grubymi, z chudymi, ze mną, z słowem, które ci się nie spodobało i do którego dorobiłaś całą ideologię czy ze sobą samą?
    Ja czesto używam słowa wieszak, w stosunku do siebie, z dystansem. Jak masz z tym problem to nie wiem, może przejrzyj jakiś słownik synonimów bo niedługo na chudego też nie powiesz chudzielec bo obelga, obraza majestatu i nrak szacunku dla chudych ludzi. Paranoja.
  • rysiowa85 12.07.18, 22:11
    prosze jeśli odnosisz sie do fragmentu mojej wypowiedzi to zacytuj. Nigdzie nie napisałam ze gruby to obelga. Ale nazywanie chudych wieszakami jest obraźliwe.
    Tak samo jak nazwanie kobiety szafą, drabiną, baleronem itd.

Zadnej ideologi nie trzeba ci dorabiać, jesteś niekonsekwentna, nie potrafisz wnioskować, brak ci kultury
    Ze wspomnianą Dominika nie mam problemu, problem mam z twoim chamstwem i głupotą
  • pigulkaszczescia888 12.07.18, 23:11
    A może właśnie to jest obelga. Wszak czemu gruby, a nie puszysty?
    Bo to chyba tego rodzaju rozkmina. Niektórzy mówią do siebie piszczotliwie wielorybie, wielorybku i co? Z góry stwierdzisz, że się obrażają? Bo tak. Wszystko zależy od konteksu i stopnia zażyłości. W moim towarzystwie nie obraża się ludzi za wygląd, za to sporo się żartuje nt swojego wyglądu stąd słowa patyczak czy wieszak nie są obraźliwe i nie mają takiego wydźwięku. Dziwnym jest też dla mnie że po jednym słowie dorosła osoba potrafi komuś przypisać negatywne intencje. Jednocześnie ignorując falę hejtu w innym wątku.
    Czemu tak się nie czepiasz słowek, które są negatywne bo wynika to z kontekstu wypowiedzi?
  • rysiowa85 13.07.18, 20:06
    no to zacznij mówic o Gwint per wieloryb w taki razie, po co sie krygujesz. Skoro uważasz , ze jesli u ciebie na ludzi sie mówi " wieszak" lub "wieloryb" to innym też ma to nie przeszkadzać.

Bądz konsekwentna i tak jak nazywasz osoby chude wieszakami, tak zacznij nazywać Gwint wielorybem
    W mojej opini oba są obraźliwe...

Wiec jak to miałoby brzmieć: "O wieloryb wyszedł za mąż?"
    Nic ci nie zgrzyta???

A jak twoją nastoletnią córkę któs nazwie wielorybem, baleronem albo wieszakiem to oczywiscie wytłumaczysz jej, że to nie obraźliwe tylko żartobliwe??? Cóż, uważam cie za trola, a trole raczej dzieci nie mają.

A jak potrzebujesz kontestu to prosze bardzo. Napisałaś: "Nie wszyscy faceci lubią wieszaki"żadna to życzliwość, tylko obraźliwe nazywanie kobiet chudych. Czy zdanie "większosć facetów nie lubi wielorybów" też byś napisała.

Licz się z tym że jak zaczynasz kogos prześmiewczo nazywać, to może się odpłacić ( i to nie ma znaczenia ze jesteś chuda, nazwałaś tak całą grupę kobiet w tym mnie. I było to obraźliwe)

To teraz zacznij przekonywać ze "wieloryby też maja prawo do miłości" - skoro tak nazywasz grube osoby.
  • jola-kotka 12.07.18, 15:22
    Mam kolege z zona na wozku inwalidzkim tak braki slub gdy juz byla na nim od dawna. Pokochal ja na tym wozku. Boczny zanik miesni. Dziewczyna wymaga pomocy przy kazdej czynnosci. Kazdy ma prawo do milosci.
  • anorektycznazdzira 12.07.18, 15:48
    Przecież wystarczy się rozejrzeć po ulicy. Kto chodzi za rękę, siedzi na ławkach, w kawiarniach, kinach- same modelki i modele?
    No chyba nie.
    Ludzi brzydkich i bardzo brzydkich, ewidentnie w związkach i rozmnożonych są całe tabuny- i całe szczęście.

--
    'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
  • lellapolella 12.07.18, 15:56
    Każdemu wolno kochaćsmile W tamten wątek zajrzałam i wyszłam z niesmakiem, bo jednak poniżej pewnego poziomu dyskutować nie warto;-P Osobiście uwielbiam patrzeć na zakochanych, nie gorszą mnie całujące się pary w żadnym wieku, nie zniesmacza pożądanie w żadnym wymiarze i nie szukam dziury w całym, dopóki naprawdę nie muszę (a muszę rzadko). Ludzie, kochajcie się, zamiast zaglądać innym do łóżek i portfelismile)

--
    - Co to jest: nie mieści się w dupie i nie dzwoni?
    - Pisowska maszyna do dzwonienia w dupie.
    anonimowy komentarz
  • aaa-aaa-pl 12.07.18, 17:10
    Fala hejtu jaka wylana została na tę parę, jest obrzydliwa.Jakakolwiek wzmianka na temat tego ślubu, zawiera identyczne komentarze.
  • ina_nova 12.07.18, 18:06
    >>Do zakochania się? Do zawarcia związku małżeńskiego?

Większość nieustannie myli miłość z pożądaniem. Stąd cała dyskusja.

--
    „Każdy facet boi sie tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy,
    przybierze na wadze i przestanie dawać mu dupy"
  • black_halo 12.07.18, 20:27
    Ale znaczy co? Maz Dominiki jej nie pozada?

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • wheels.of.fire 12.07.18, 20:38
    Pożądanie to coś, czego nie da się oszukać.
  • black_halo 12.07.18, 20:42
    Ale pozadanie zalezy od preferencji danej osoby. Jeden woli blondynki, drugi brunetki, trzeci rude, czwarty woli lyse, piaty woli szczuple, szosty grube, siodmy cycate, kolejny woli male biusty, inny woli duze pupy, jednego podniecaja szpilki, nastepnego miniowki, jeszcze innego wyglad goth ... ile ludzi tyle preferencji wiec znalazl sie tez amator wdziekow takiej panny Gwit. Ludzie zapominaja, ze nie musze sie podobac wszystkim a jedynie tej jednej wlasnej osobie, to naprawde wystarcza do szczescia.

On sam dla mnie jest aseksulany ale ma sympatyczny usmiech i moze jakbysmy pogadali to by mnie uwiodl.

--
  • wheels.of.fire 12.07.18, 21:49
    Gorzej, jak ktoś nie podoba się nikomu.
  • black_halo 12.07.18, 22:53
    Jestem pewna, ze jakiejs sie podobasz.

--
  • fornita111 12.07.18, 22:59
    Ty to masz okrutne poczucie humoru wink Jozek sie zadnej nie podoba i nigdy nie spodoba, nie trzeba mu robic falszywych nadziei tongue_out
  • rosapulchra-0 13.07.18, 06:11
    Następna, co ma szklaną kulę.. uncertain

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • black_halo 13.07.18, 17:44
    fornita111 napisała:

> Ty to masz okrutne poczucie humoru wink Jozek sie zadnej nie podoba i nigdy nie s
    > podoba, nie trzeba mu robic falszywych nadziei tongue_out

Oczywiscie, ze Jozek sie na bank jakiejs podoba. Tylko, ze owa kobieta moze sie nie spodobac jemu albo co gorsza, nie spelnic jego oczekiwan w kwestii ilosci i jakosci poprzednich partnerow seksualnych.

--
  • wheels.of.fire 13.07.18, 20:52
    Po co się wiązać z kimś, kto nam się nie podoba?
  • black_halo 14.07.18, 10:44
    Jozek, Ty jestes jak zdarta plyta. Ale poniewaz Cie lubie to jeszcze jeden raz napisze: przyjdzie taki moment, ze sie zakochasz. Nic nie bedzie mialo wtedy znaczenia, nic. Czy jestbrunetka czy blondynka, czy jest gruba, chuda, niska, wysoka, ilu miala przed Toba, czy czyta Faulknera do poduszki czy Harlequina, czy slucha metalu czy Zenka Martyniuka, czy ma poglady konserwatywne czy liberalne, czy glosuje na PiS czy PO. Bo na tym to zasadniczo polega. A jak juz sie zakochasz to naprawde zapomnisz, ze kiedyskolwiek wypisywales te bzdury w internecie. Tylko forum Ci przypomni. No i moze wtedy sobie przypomnisz, ze black_halo jednak wiedziala lepiej.

Naprawde, milosci nie da sie zracjonalizowac. Dlatego przestan i sie pooprostu otworz na innych ludzi i zobaczysz co sie wtedy stanie.

--
  • wheels.of.fire 14.07.18, 12:30
    Nie jest już pierwszej młodości, według tego forum nie mam już szansy na miłość, sam też w nią za bardzo nie wierzę. Może i miłość istnieje, ale chyba stosunkowo rzadko, skoro tyle zdrad i podłości względem "ukochanych" osób.
    Ja wierzę w odpowiednie dobranie i dopasowanie się, w irracjonalną miłość nie za bardzo. Poza tym, im starszy, tym większym samotnikiem jestem. Spadam sprzątać. Jak widzisz, żadna kobieta tego za mnie nie zrobi. Muszę radzić sobie samemu.
    A jakbym się jednak zakochał, to pod ziemię że wstydu przed samym sobą bym się zapadł, jakbym sobie przypomniał, co tu pisałem o kobietach i związkach oraz jak użalałem się nad sobą, w wybitnie niemęski sposób.
  • fornita111 14.07.18, 12:39
    "Spadam sprzatac, zadna kobieta tego za mnie nie zrobi" big_grin Wygrales internety jozek wink I nie, nie wierze, ze jestes prawdziwy tongue_out
  • wheels.of.fire 14.07.18, 21:30
    Widzisz, chciałbym mieć kobietę i dzielić z nią obowiązki, ale tak dobrze to nie ma.
  • black_halo 14.07.18, 13:12
    Bo milosc nie jest dana raz na zawsze. Zdrady i podlosci zas biora sie z ulomnej natury ludzkiej.

Ja tam wierze, ze sie jeszcze zakochasz.

--
  • ichi51e 12.07.18, 22:00
    Mi sie wydaje ze kazdy. Kazda potwora itd. Ale watek mi przypomnial ze kiefys czytalam wstasek pt Moja matka ma kogos a przeciez jest juz stara i jest moja matka (ojciec umarl dobre 30 lat wczesniej) i ta corka byla tak cholernie przekonana ze matce odbilo i w ogole jak to??? Matka i jakis facet???

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • princesswhitewolf 12.07.18, 22:59
    No problem z ta pania jest taki ze otylosc to choroba co wyniki krwi pokazuja ale dlaczego mialaby nie miec prawa do milosci to juz nie wiem bo to jakby nie zalezy.
    Znam paru facetow co ogladaja sie za duzymi pupskami i cycem, ze im wiekszy a prawdziwy tym lepszy a to ze oponka czy udziec t o im nie przeszkadza przy tym wiec... kazdy ma inny gust
  • leann32 13.07.18, 23:46
    Pani Gwit jest uzależniona - bo obzeranie sie to nalog taki sam jak allohol czy narkotyki. A za tym kryja sie czesto problemy psychiczne. Moze o to forumkom chodzi.
  • princesswhitewolf 17.07.18, 14:32
    niekoniecznie. To moga tez byc problemy hormonalne. Roznie bywa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.