Dodaj do ulubionych

Kto ma ochotę zostać sędzią SN?

12.07.18, 15:57
Wystarczy zaświadczenie o dobrym stanie zdrowia i wiadomo co. Niedługo, znając tempo pracy Sejmu, już będzie można.
Do Sejmu wpłynął właśnie projekt ustawy, nazwany zmianą prawa o prokuraturze. Według tego projektu każdy może zgłosić swoją kandydaturę do Sądu Najwyższego i nie musi dostarczyć żadnych dokumentów prócz zaświadczenia o stanie zdrowia. Pisowski KRS będzie mógł wybrać, kogo zechce i nie będzie musiał tego uzasadniać. Decyzja będzie niepodważalna.
Edytor zaawansowany
  • zona_glusia 12.07.18, 16:04
    Źródło:
    siedlecka.blog.polityka.pl/2018/07/12/lex-rapta/
  • zasiedziala 12.07.18, 16:05
    Chyba nikt. Słaba fucha.

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • zasiedziala 12.07.18, 16:08
    Btw. Projektu nie czytałam, ale czy to oznacza, że znoszą apli ogólną?

--
  • zona_glusia 12.07.18, 16:12
    Nie wiem i wybacz, ale nawet nie chcę mi się sprawdzać.
  • zasiedziala 12.07.18, 16:38
    Rzuciłam okiem na ten artykuł i z niego wynika, że jednak takiego sci-fi nie ma i nie każdy może się zgłosić, tylko każdy sędzia, co mocno zawęża krąg kandydatów smile

--
  • dyzurny_troll_forum_2 12.07.18, 16:20
    zasiedziala napisała:

> Btw. Projektu nie czytałam, ale czy to oznacza, że znoszą apli ogólną?

Obniżyli wymagania wobec dyplomatów, obniżyli wymagania dla zasiadających w ramach spółek to dlaczego sędzią SN nie mógłby zostać lump spod budki z piwem!?! Przecież to by była rażąca niesprawiedliwość i dyskryminacja.

Byle tylko był wierny KC PiS i towarzyszowi Jarosławowi.
  • mamablue 12.07.18, 17:47
    Chętni na pewno się znajdą. Mało to córek leśniczego, Miśków i innych z rodziny do zagospodarowania. Parodia jakaś.
    Zawsze chciałam być chirurgiem, ale nie jestem. Nie robią takiego naboru na chirurga?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.