Dodaj do ulubionych

Strach podczas jazdy samochodem i nie jako ...

12.07.18, 18:45
kierowca a nie jako pasazer…
Co mam robic, jezdze z mezem, maz jezdzi zgodnie z przepisami, zadnych problemow nie ma a ja coraz bardziej sie boje jechac z nim autostrada.
Nie tak dawno byl u nas wypadek. Samochod osobowy przez blad ciezarowki ktora sie na niego przewrocila wgnieciony jako 10 cm plama na asfalcie ( zdjecie plamy niestety widzialam gdzies w wiadomosciach). Jechalam dzis i przejezdzajac kolo ciezarowek widzialam sie w takiej plamie.
Nie wiem jak mozna beztrosko jechac autostrada gdzie najmniejszy blad kierowcy badz innego uczestnika ruchu moze kosztowac mnie zycie.
Jak mam sobie pomoc przemoc ten strach, miala ktoras podobny problem?
Myslalam zeby czytac ksiazke i nie patrzec co sie wokol dzieje. Czy moze lepiej isc do lekarza- czy sa jakies lekarstwa zeby lyknac na podroz i przestac sie stresowac?
Edytor zaawansowany
  • mildenhurst 12.07.18, 18:51
    Nie boisz się latać, pić kawy, jeść glutenu czy się szczepić? Masz inne strachy czy tylko te autostrad owe?
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:00
    Boje sie tez od kilku lat latac. To znaczy wczesniej uwielbialam latac i duzo latalam, rowniez nie zdarzyla mi sie zadne traumatyczna sytuacja ktora by mogla spowodowac lek, ale obecnie jak wsiadam do samolotu to z dusza na ramieniu….

Jesli chodzi o gluten i przyziemne sprawy to nie mam lekow...
  • majenkir 12.07.18, 18:53
    Moze przesiadz sie na fotel kierowcy? Zawsze to jakies poczucie, ze cos od Ciebie zalezy wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:02
    To juz w ogole odpada. Boje sie jezdzic ale wczesniej uwielbialam jezdzic jako pasazer a teraz niestety jest coraz gorzej.

Ludzie gina na drogach jak jakies mrowki, nie rozumiem jak kazdy tak beztrosko moze pomykac tymi autostradami....
  • jola-kotka 12.07.18, 19:10
    Zglos sie do psyvhiatry serio mowie.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:15
    Ale od razu do psychiatry?
    Myslalam najpierw o psychologu….
  • jola-kotka 12.07.18, 22:47
    Do psychiatry psycholog to namiastka lekarza
  • araceli 12.07.18, 18:54
    Autostrady to najbezpieczniejsze drogi w Polsce. Strach przed autostradą to jak strach przed samolotem.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:03
    No ten strach tez mam. I co w zwiazku z tym?

Nie moge odzobaczyc tego wgniecionego samochodu w ktorym siedzialo kilka osob i zostal z nich pasztet
  • jola-kotka 12.07.18, 19:11
    Wiesz ale to nie jedno co cie moze spotkac za chwile zobaczysz w tv mokra plame po przechodniu na pasach i co bedziesz sie bac przez ulice przejsc?
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:16
    No niewykluczone, to jak widze sie poglebia
  • jola-kotka 12.07.18, 22:48
    Dlatego ja przeciez nie zlosliwie. Lekarz ci pomoze po co sie meczyc .
  • alicia033 12.07.18, 20:17
    araceli napisała:

> Autostrady to najbezpieczniejsze drogi w Polsce.

to kłamstwo:
    www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/na-autostradach-i-ekspresowych-piec-razy-wiecej-ofiar-niz-na-innych-drogach---59761.html

--
    www.siepomaga.pl/weronikaibartek
  • mysiulek08 12.07.18, 19:12
    Zmiencie auto na duze bezpieczne, np Volvo XC 90 U mnie strachy drogowe przeszly jak sie przesiadlam do Expedition tongue_out I choc to nie daje 100% pewnosci, znacznie jednak redukuje leki.

Jesli bedzie sie stan utrzymywac to pozostaje terapia.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:20
    No to na pewno tak dziala, mamy to w planie, w ogole tez nie rozumiem dlaczego te najnowsze rozwiazania technologiczne poprawiajace bezpieczenstwo sa tak blokowane w dostepnosci bo maja takie wysokie ceny, zamiast obowiaszkowo wszystkim zainstalowac tak jak 500 +
  • mysiulek08 12.07.18, 19:30
    W wiekszosci sa montowane, ale inaczej to wypada w fiacie 500 czy WV a inaczej w Suburbanie czy wspomnianym Expedition
  • black_halo 12.07.18, 20:24
    milka_jogurtowa napisała:

> No to na pewno tak dziala, mamy to w planie, w ogole tez nie rozumiem dlaczego
    > te najnowsze rozwiazania technologiczne poprawiajace bezpieczenstwo sa tak blok
    > owane w dostepnosci bo maja takie wysokie ceny, zamiast obowiaszkowo wszystkim
    > zainstalowac tak jak 500 +

Bo nad tymi wszystkimi rozwiazaniami pracuje mnostwo ludzi, ktorym trzeba zaplacic a produkcja i sprzedaz tych rozwiazan to nie jest akcja chraytatywna.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • issa-a 12.07.18, 19:24
    no tak, najlepiej jeździc autobusami zamiast poznac przepisy i patrzeć na drogę przed sobą, zamiast "uprawiać" inna radosna działolnosc np. gadanie przez telefon.
  • mysiulek08 12.07.18, 19:28
    Na glupote lekarstwa nie ma, niestety.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:28
    Lek to glupota?
  • mysiulek08 12.07.18, 19:32
    Zle odczytalas drzewko smile glupota to byla odpowiedz na post issy dotyczacy glupich, nieodpowiedzialnych, czesto zabronionych zachowan za kierownica, chocby i rozmawianie przez telefon przy uchu czy poprawianie makijazu, bo i takie kwiatki widuje.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:28
    W autobusie ciezko ulec wypadkowi
  • mysiulek08 12.07.18, 19:36
    W miescie moze i nie ale w dalekich trasach powazne wypadki nie sa rzadkoscia.

Jesli to Ci naprawde utrudnia zycia lub zaczyna utrudniac, poszukaj pomocy u psychiatry.
  • issa-a 12.07.18, 20:01
    źle mnie zrozumialas, a właściwie to ja nie dosc precyzyjnie sie wyraziłam.
    Otoz...gdzieś juz, zreszta na tym forum, spotkalam sie z taka opinia, ze dobrze jest jeździć duzymi samochodami, suvami, bo w razie wypadku to nie poniesie sie specjalnych szkod, szczególnie na zdrowiu.
    Tyle, że kupno suva nie zwalnia z myslenia, naprawdę. To, ze panienka jakaś, barbi, wpakuje sie w suva, nie znaczy, ze moze nie zbić innego kierowcy i jego rodziny.
    Jezdżąc trzeba mysleć, przewidywać i przede wszystkim skupic sie na jeździe a nie na słuchaniu radia, gadaniu przez telefon, z pasażerami itp itd.
    Jeżdże od wielu lat, po różnych drogach, w tym autostradach, żadnego wypadku, stłuczki.
    Tyle, że ja lubie jeździc, w samym tym akcie mam przyjemnosc, nie potrzebuje do tego radia, muzyki, nie muszę gadac z innymi, szczególnie przez telefon.
    I jednak, no, nie musze gnać 200 km/h po autostradzie, wystarczy mi dopuszczalne prędkosc, nie musze ścigać sie z innymi i czegokolwiek im udowadniac (czyt. szajbusów przepuszczać, niech lecą).
    Jeśli masz lęki to weź coś na uspokojenie, przed podróżą. Albo walnij kielicha, tobie wolno.
  • mysiulek08 12.07.18, 20:56
    Calkowicie sie z Toba zgadzam. Duze, solidne, bezpieczne auto z superhiper systemami bezpieczenstwa na nic sie nie zda gdy za kierownica siedzi idiota bez wyobrazni, doswiadczenia i innych faktorow wplywajacych na bezpieczna jazde.
    Tylko te pare ton blachy dziala (na mnie przynajmniej) troche bardziej uspokajaco, wiem po prostu, ze jadac bezpiecznie, zgodnie z przepisami, mam duzo wieksza szanse w przypadku wypadku z jakims idiota w typowym aucie.
  • mildenhurst 12.07.18, 19:31
    Na mnie to działa. Polecona metoda przez lekarza naurolologa. Jeśli się czegoś boisz to w obliczu tego strachu wykrzycz najmocniej jak potrafisz swój lęk. Mózg przez moment zacznie skupiać się na artykuacji i zapomni o strachu. Nie szkodzi spróbować
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:39
    Kurcze tylko jak zaczne mezowi krzyczec na autostradzie to jeszcze przez to wypadek bedzie.
    Ale dziekuje, pewnie w innych sytuacjach to dobrze dziala.
  • berdebul 12.07.18, 22:34
    Wysadziłabym takiego pasażera w pierwszym bezpiecznym do zatrzymania miejscu,
  • lilia.z.doliny 12.07.18, 19:34
    moja znajoma tak reaguje. myśl o jeździe samochodem wprawia ja w stan historycznego dygotu. próbowała miliona oswojen. skończyło się na tym że wsz3dzie chodzi pieszo a do Polski lata samolotem. przeżyła dwa poważne wypadki samochodowe , z czego jeden naprawdę koszmarny. cała rodzina spędziła kilka tygodni na oiomie. jej synek przeżył tylko dlatego że jechał bez fotelika ( miał pasy). to słowa lekarza, tylkocytuje, tak? nie pokonała lęku do dziś, a minęło kilkanaście lat.

--
    Kret zorientował się, że rył ziemię w złym kierunku, kiedy poczuł smak magmy.
  • milka_jogurtowa 12.07.18, 19:37
    No wlasnie ja nie mialam nigdy zadnego wypadku. Ja "czekam" kiedy moja kolej ma byc i to tez jest jako lek....
  • ambree 12.07.18, 22:35
    Mam niestety dokładnie tak samo od kilku lat i taką samą teorie.....jak wysiadam z auta to jestem najszczesliwsza na świecie, a cała drogę patrzę na kierowcę i jego ruchy i na drogę...jestem mega spieta i zdenerwowana.
  • iwles 12.07.18, 19:36
    Kosz

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • milamala 12.07.18, 19:38
    Nie masz jako czlowiek wplywu na nic. Rownie dobrze moze ci cegla z dachu spasc, piorun porazic, meteoryt przedziurawic mozg itp. Przewrocenie ciezarowki jest mozliwie, ale zdarza sie niebywale rzzadko. Wiekszym zagrozeniem sa swiry na drodze. Autostrada (no moze nie w Polsce) jest wbrew pozorom bezpieczna, jedna ciagla szybka trasa, bez swiatel, zakretow, wybojow itp.
    Rozumie twoj strach, bo mnie towarzyszy od 25 lat (od czasu mojego wypadku), kazdy dzien to walka ze strachem.
  • wpieniona 12.07.18, 22:47
    Na dzień dobry to powinno się wszystkich naszych cudownych kierowców do Bundesrepubliki dać na naukę jazdy po autostradzie. I niech nauczą się oceniania prędkości jazdy innych pojazdów. Nasza pożal się coś tam obwodnica A2 warszawska to trasa śmierci. Lewym pasem 180, prawym 70. W piątek powrót "handlowców", którzy i z awaryjnego polecą to tragedia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.