Dodaj do ulubionych

Wakacje z dzieckiem za granicą :)

12.07.18, 19:48
Temat pewnie walkowany, trochę wygooglowany, ale szukam czegos dla siebie. Dla nas smile

Pewnie dla wielu z Was bedzie surrealistyczne, ale...mam prawie 30 lat i pierwszy raz polecę za granicę na wakacje smile
I szukam inspiracji : rodzina 2+ 8-latka.
Budżet całkowity okolo 10tys.
Szukam miejsca w którym nie tylko będę leżeć przy hotelowym basenie, ale gdzie będziemy też mogli zobaczyć cos fascynującego smile Miejsca raczej spokojnego, nie stawiam już na rozrywki. Miejsca gdzie nie bedzie problemem zjeść co innnego niż owoce morza (których z córką nie lubimy).

Pewnie pojawią się odpowiedzi, że za taki budżet to pod namiot do Ciechocinka (od lat czytam ematke), ale liczę, że ktoś coś sensownego podpowie.

Kraje tylko UE, nie mamy paszportów. Urlop od 6 sierpnia więc nie chcę żyć w niepewności czy zdążymy wyrobić.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • kubek290713 12.07.18, 19:55
    Z wyżywieniem?
  • blanus2202 12.07.18, 19:58
    Tak, wolałabym z wyżywieniem.
  • kubek290713 12.07.18, 20:00
    Teneryfa puerto de santiago. Niesamowite widoki na klify Los gigantes.
  • kubek290713 12.07.18, 20:03
    Ja byłam w grudniu w hotelu Vigilia Park na Teneryfie. Hotel nie ma 5 gwiazdek ale jest dopiero co po remoncie. Lecieliśmy z tui. Apartamenty olbrzymie, jak
  • kubek290713 12.07.18, 20:05
    byłam na Majorce w kwietniu i też fajnie ale Teneryfa jest piękniejsza, nie czuć upału.
  • marusia.00 12.07.18, 20:08
    A jakie mieliscie temperatury i ogólnie pogodę w grudniu?
    Myślę o Teneryfie zimą, ale się trochę boję. Byłam na kanarkach 3 razy ale zawsze latem.
  • kubek290713 12.07.18, 20:11
    W grudniu w okolicy klifów Los Gigantes było max 27 stopni ale wieczory były chłodniejsze. Teraz wybieramy się tam w styczniu
  • marusia.00 12.07.18, 20:15
    O to cudownie, dziękismile
  • kubek290713 12.07.18, 20:25
    pokazywarka.pl/axdqnf/
  • tol8 12.07.18, 20:25
    Ja byłam w styczniu i było ciepło, jedynie wieczory chłodne. W oceanie pełno było śmiałków z północy kontynentu smile

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • butch_cassidy 13.07.18, 10:33
    No nie wiem, czy na Wyspy Kanaryjskie w szczycie sezonu z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami 10 tys. na 3 os. wystarczy. Jeśli autorka woli jechać na 2 tyg. to już w ogóle.
    Z wcześniejszym planowaniem, budżetowo jak najbardziej, ale tak, trzy tygodnie przed? Jeśli by się udało coś znaleźć, to też polecam. Życzę, żeby się udało smile
  • kubek290713 12.07.18, 19:58
    I na jak długo?
  • blanus2202 12.07.18, 20:01
    Mamy 2 tygodnie wolnego więc tyle, żeby budżetu wystarczyło.
  • kubek290713 12.07.18, 20:10
    akurat ten termin od 6 sierpnia najbardziej oblegany. Ja bym na Twoim miejscu skorzystała z wyszukiwarki wczasów np. na Tui czy Itaka, określiła swoje parametry tj. lotnisko, wyżywienie, cel podróży. Może coś jeszcze będzie.... no chyba że last minute ale słaby wybór bo została tylko Turcja, Tunezja, Bułgaria.
  • marusia.00 12.07.18, 20:18
    Większy wybór będzie ma portalach skupiających wiele biur podróży. Wakacje.pl czy Fostertravel .
    Tak na ostatnią chwilę w sezonie, to rzeczywiście już niewielki wybór.
  • zabka141 12.07.18, 19:57
    Moze Grecja?
  • blanus2202 12.07.18, 19:58
    Tylko właśnie chodzi mi o konkrety smile
  • marusia.00 12.07.18, 20:10
    Jesli Grecja, to polecam Zakynthos. Cudna wyspa, niewielka, całą objedziecie. Mam do niej słabość.
  • ertyla 12.07.18, 20:17
    Obejda w jeden dzień i umrą z nudów. Już prędzej Kreta - wąwozy samaria, ruony, Oceanarium.
  • marusia.00 12.07.18, 20:21
    Na zwiedzanie Zakynthos potrzeba ok tyg. No chyba że rzeczywiście mówimy tu o objechanou wyspy ,bez wsiadania z auta.
    Nudy ? Serio?
  • ertyla 12.07.18, 20:26
    Tak, to mała wyspa. jak Korfu.
    Obie urocze, dla kogoś, kto już zwiedził inne wyspy. Ale ona jedzie pierwszy raz. Zakynthos mimo swej rajskiej plaży i malowniczych zakątków, nie pokazuje pełni Greckiego uroku.
    Lepiej niech na ląd poleci, Chalkidiki - plaża, zabytki, żarcie.
  • marusia.00 12.07.18, 20:59
    A no w sumie wszystko zależy od tego, czego oni oczekują. Rzeczywiście traktowałam Zakynthos jako odpoczynek na plażach, przy nurkowaniu i podziwianiu cudownej natury. Jeśli chodzi o zabytki to lipa. Ale greckiego klimatu tej wyspie nie można odmówić, gaje oliwne, cytrynowe, osiolki, wiejskie tawerny, no wszystko jest. wink
  • ertyla 12.07.18, 21:09
    A to fakt, jest klimat.
    Jednak na pierwszy raz polecałabym rozsmakować się w pełniejszej Grecji.
  • marusia.00 12.07.18, 21:11
    A może masz rację, mam słabość do tej wyspy, dlatego zawsze jej "bronię" i polecam.
  • mikams75 12.07.18, 22:09
    Korfu jest mala wyspa??? a jak dodac uksztaltowanie terenu i krete drogi to niestety ale w jeden dzien sie nie objedzie.
  • bergamotka77 12.07.18, 20:19
    Ale jakie konkrety? Nazwe hotelu? Nie jesteśmy biurem podróży aby ci przygotować konkretną ofertę. Jak nie byłaś nigdzie to wszędzie bedzie ciekawie - każdy kraj ma cos w sobie - polecam na lato moje ulubione kraje o wspaniałej historii i wielu zabytkach - Grecję, Hiszpanie, Portugalie lub Francję albo zawsze doskonały wybor - Włochy.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • wkurzo-namama 12.07.18, 20:50
    Włochy. Zgadzam się z bergą. moje dzieciaki trochę świata już widziały, a i tak Włochy kochają i wspominają najbardziej.
  • ewcia1980 12.07.18, 20:50
    Ale jakie konkrety?
    Chcesz wybierać w hotelach?
    To można było robić we wrześniu - październiku ubiegłego roku.
    Teraz to trzeba wybrać coś z tego co jeszcze zostało. A nie chcę cię martwić ale oferta jest bardzo ograniczona.
    Ja w niedzielę wróciłam z Chorwacji
    Nam ten typ morza i klimatu bardzo odpowiada.
    Troche poplażowaliśmt się, pozwiedzaliśmy, zaliczyliśmy aquaparki.
    Byliśmy w domkach vacansoleil z dojazdem własnym. Było ekstra.
    Cenowo przyzwoicie wychodzi też Grecja.
    Byliśmy na Rodos i na Krecie.
    Oba miejsca polecam.

--
    Izabela (16.10.2006)
    Remigiusz (20.02.2009)
  • aguar 13.07.18, 09:27
    " zaliczyliśmy aquaparki"
    Jakie aquaparki?
  • zabka141 12.07.18, 20:55
    Ja bym na twoim miejscu szukala np. na TUI i zerkala co mi sie podoba jako hotel, miejsce, itd. Bo masz okreslona kase, okreslony termin, wiec tych ofert nie jest mnostwo.

Ewentualnie sprawdz sobie ceny lotow do Athens lub Thesalonniki z twojego miasta na www.skyscanner.net. Sprawdz cene wynajmy auta. Halkidiki mozna z Thesallonikow. Jakies wybrzeze z Aten i do tego Ateny pozwiedzac.
  • bergamotka77 12.07.18, 21:23
    Ateny i Saloniki. Serio zapomniałas już jak pisze się nazwy tych miast po polsku? 😃

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • leanne_paul_piper 12.07.18, 20:02
    To ja polecę Majorkę, bo Majorka była praktycznie moją pierwszą podróżą pod palmy i też w wieku lat 30smile.
    Nie wiem, czy ten budżet to nie będzie trochę mało, ale najwyżej będziecie celować w hotele 3 gwiazdkowe.
    No i proponuję trzymać się z dala od El Arenal, ja byłam w spokojnej miejscowości Can Pickafort, w okolicach Alcudii.
    No i na Majorce jest dużo do zwiedzania, Port de Soller skąd można przejechać zabytkowym tramwajem przez niekończące się pola i gaje, Palma de Mallorca z piękną katedrą, safari w gajach oliwnychwink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/QUPJ3ia1G75Am0qblA.jpg
  • ertyla 12.07.18, 20:19
    Ale Majorka z biurem podróży jest bardzo droga.
    2+2 w tym roku 4-5* to około 15.000 za tydzień.
  • leanne_paul_piper 12.07.18, 20:26
    Ale oni są 2+1, plus hotel 3*, wyżywienie HB i powinno styknąć.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/cH5b8mMnnKZirIbClA.jpg
  • ertyla 12.07.18, 20:30
    No, ewentualnie po taniości....
    Ale za tę kasę pożyje jak królowa w Tucji czy Grecji..., w hotelu z prywatną plażą.
    Na Majorce to same publiczne, z własnym kocykiem, albo płatne leżaki. Mi majorkowy styl akurat średnio pasuje.
    Już bym bardziej Włochy poleciła. Bo plaże wybitnie na dzieci nastawione z infrastrukturą zabawkową.
  • kubek290713 12.07.18, 20:33
    Do Włoch to raczej autem trzeba by było jechać a nie wszyscy lubią. Może Albania ostatnio modna?
  • zasiedziala 12.07.18, 20:41
    Dlaczego do Włoch trzeba autem?

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • kubek290713 12.07.18, 20:43
    mało jest zorganizowanych ofert z przelotami do Włoch
  • zasiedziala 12.07.18, 20:47
    Hmm, ale autorka nic nie pisała o konieczności zorganizowanego wyjazdu w poście startowym. Poza tym, ja ostatnio widziałam sporo ofert z bp na Sardynię i do Kalabrii, Sycylia jest w ofertach już od dawna, północ też się da znaleźć.

--
  • muchy_w_nosie 12.07.18, 20:56
    Tylko jeli majorka to część zachodnia i północna bo reszta jest po prostu brzydka. I jacw czerwcu w tym roku miałam deszcz i 22 st. także podziękuje, bo mi to zimno obrzydło i lekko wq....
  • zasiedziala 12.07.18, 21:08
    Z moich doświadczeń wynika, że czerwiec, to jest najmniej obliczalny pogodowo miesiąc tzw. letni. Przynajmniej jeśli chodzi o południe Europy. Chociaż ja na koniec czerwca trafiłam na Majorce na upały. W sierpniu i na początku września byłam na Majorce wiele razy i zawsze było bardzo ciepło, choć gwarancji pogody nie da nikt. Natomiast, jak dla mnie, okolice Palmy i sama Palma to imprezownia, a przynajmniej tak było parę - paręnaście lat temu, więc na spokojny odpoczynek nie polecam.

--
  • ertyla 12.07.18, 21:14
    Ach, zapomniałam ! Majorka to mega imprezowa wyspa. Są miejsca, gdzie całe noce łeb urywa z hałasu niestety.
  • ginger.ale 12.07.18, 22:27
    Dlatego zdecydowanie polecę w zamian Minorkę.

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • alfa36 13.07.18, 00:45
    A jaką miejscowość, ewentualnie hotel?
  • ertyla 12.07.18, 20:15
    Ma trzy osoby polecisz na tydzień do Turcji do 5*.
    Oraz starczy Ci na dwie gajne wycieczki fakultatywne.
  • madame_edith 12.07.18, 21:00
    Tak, bez paszportu zwlaszcza...
  • ertyla 12.07.18, 21:15
    O, teraz doczytałam.....
  • klamkas 12.07.18, 20:21
    Jesteś obcym nikiem, masz prawie 30 lat, nigdy nie byłaś za granicą, masz określony budżet i ściśle określony termin urlopu i zero preferencji. I 3 tygodnie przed początkiem urlopu myślisz gdzie jechać...

Takie rzeczy na emamie?
  • blanus2202 12.07.18, 20:32
    A co takiego dziwnego w moim wątku? smile
    Jak widać kilka propozycji padlo.
    P.S i nick nie taki nowy - 8letni. Z tym, że rzadko się udzielam, ale czytam namiętnie smile
  • kubek290713 12.07.18, 20:37
    Masz dużo kasy i tylko trzeba wybrać coś sensownego. Ja szukam tańszych ale fajnych ofert. W grudniu 7 dni Teneryfa dla rodziny 3 os dorosłe + 2 dzieci za wszystko z all inclusive to był koszt 8300 zł. Majorka w kwietniu na Wielkanoc 9 dni tak samo all inclusive dla 5-cio os rodziny /hotel 4 gwiazdki w Santa Ponsa/ to koszt 6000 zł.
  • thea19 13.07.18, 07:40
    to chyba nie problem? 10tys to nie 5. kierunek do wyboru. wchodzi na travelplanet czy tam wakacje, zaznacza termin, zaznacza budzet (oczywiscie nie 10tys a 6-7tys skoro 10tys to na cale wakacje z pobytem, fakultetami, zakupami) i opcje i i oferty gotowe.
  • zielonakrasnoludka 12.07.18, 21:44
    Musi być wyjazd zorganizowany? Jeśli tak - szukaj na wakacje.pl czy innym portalu, ustaw sobie kryteria (hotel z ocenami powyżej 7.0), daty wylotu i powrotu, lotnisko wylotu i szukasz.

Jeśli nie - zajrzyj na google.com/flights/
    Wpisujesz swoje lotnisko wylotu, w miejscu docelowym wpisz "europa" i datę wylotu (sobota/ niedziala jest drożej, poniedziałek tańszy).
    Potem hotel - booking.com, powiedzmy 30km od lotniska.
    Na miejscu weźcie taksówkę i gotowe smile

Np. w tym momencie loty z Warszawy w poniedziałek, 6 sierpnia, na 10 dni - masz za Waszą trójkę za 500 EUR na Maltę, Rzym - 263EUR, reszta Włoch ok. 500-600. W podobnej cenie Zadar czy Dubrovnik, Ateny, Sardynia i Alicante.
    Majorka, Barcelona i Walencja po 450.
    Hotel za 1000 EUR też się da spokojnie znaleźć w tej cenie i zostaje Wam 800-900 EUR za wyżywienie i rozrywki.
  • mikams75 12.07.18, 22:11
    Teneryfa - nie za goraco i co wazne - wyspa jest swietnie przygotowana do jezdzenia wozkiem dzieciecym, w przeciwnosci do Grecji, gdzie podjazdow itp. jest malo a schodow zazwyczaj duzo.
  • ginger.ale 12.07.18, 22:29
    Dziecko ma 8 lat. Co do reszty zgoda smile

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • alaveda 13.07.18, 08:16
    Czyli masowa turystyka zorganizowana smile

buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23666847,o-7-30-rano-turysci-jak-szarancza-zajmuja-wszystkie-lezaki.html#Czolka3Img
  • mikams75 13.07.18, 10:19
    w zyciu czegos takiego nie widzialam, a Kanary daja duze mozliwosci fajniejszego spedzania czasu niz basen hotelowy.
  • mikams75 13.07.18, 10:18
    haha, cos mi na wzrok padlo i przeczylalam, ze maja dzecko 2+ i drugie ma 8 lat big_grin
  • aaa-aaa-pl 12.07.18, 22:35
    I zostanie ci...( zgodnie z emamową polityką) Pobierowo.
  • agnieszka_kak 13.07.18, 09:09
    Może Czarnogóra? Można z biurem lub bez biura. Zawsze jeżdżę bez biura, bo mogę wtedy zmieniać hotele co 2 dni.
  • wtop.ek 13.07.18, 09:16
    A po co zmieniać hotele co 2 dni i bawić się w pakowanie i rozpakowanie bagażu, tym bardziej że to wyjazd rodzinny, a Czarnogóra jest maleńka.
  • kanga_roo 13.07.18, 09:48
    ja tylko spytam, czy Twoje dziecko ma dowód osobisty?
    skoro nie macie paszportów, i pierwszy raz jedziecie na wakacje z granicę....
    faktycznie może się okazać, że zostanie Pobierowo big_grin
  • thea19 13.07.18, 09:56
    a to za granice konieczny jest paszport? dowod wyrabia sie stosunkowo szybko
  • kanga_roo 13.07.18, 10:05
    właśnie pytałam, czy dziecko ma dowód
    wyrabia się stosunkowo szybko, ale trzeba wyrobić smile
    a tu autorka na ostatnią chwilę szuka miejsca na wakacje, nie ma paszportów, nie ma doświadczenia w podróżowaniu, za to ma sporo kasy. jakoś mało to wiarygodne.
  • alfa36 13.07.18, 10:07
    W ciągu miesiąca 😐... Tyle czekałam na dowód. Ale zawsze można poprosić...
  • mae224 13.07.18, 10:31
    Skąd się biorą tacy, co w lipcu myślą o urlopie za granicą... nie mając paszportu. Jak chcesz wylecieć z dzieckiem bez dokumentu?
  • joanna_poz 13.07.18, 10:37
    przecież napisała, że maja dowody i zamierzają leciec tylko w ramach EU...
  • joanna_poz 13.07.18, 10:38
    (niesmiało zakładam, że dziecko tenże dowód też ma).
  • mae224 13.07.18, 11:39
    No właśnie nie napisała nic o dowodach.
  • joanna_poz 13.07.18, 11:42
    w sumie fakt.
    ale dorosły to raczej kazdy ma.
    pytanie czy ma jej dziecko.
  • butch_cassidy 13.07.18, 10:49
    Jeśli pierwszy raz jedziecie za granicę, to może to "coś fascynującego" nie musi być aż tak bardzo niezwykłe, bo w sumie wiele rzeczy powinno być dla Was ciekawe... Tak żeby mieć swobodę z kasą bym coś wybrała na początek. Może Bułgaria (tylko żaden z molochów), albo Włochy, Grecja, Hiszpania... Właściwie wszędzie jest co oglądać. Inna opcja, ciekawa dla dziecka, to Szwecja np. śladami A.Lindgren, z namiotem, ale tam jest gdzie się ładnie rozbić za darmo.

Sama wolałabym wyjechać za 2 tyg. w tańsze miejsce niż na tydzień w droższe, ale to już kwestia preferencji. Dla nas tydzień to po prostu za mało, szczególnie że łączymy zwiedzanie (my wolimy) z wypoczynkiem (córka, jak to dziecko, lubi plażę, baseny, itp - choć zwiedza też chętnie, tyle że nie chce się do tego ograniczać).
  • dziennik-niecodziennik 13.07.18, 11:17
    Polecam Bulgarie, im blizej Nessebaru a dalej od "Mielna" tym lepiej. Bylismy w hotelu Festa Panorama, wypoczelismy, ciut pozwiedzalismy, drogo nie bylo,zmieścisz sie w budżecie i jeszcze zostanie.
    No i zawsze mozna do Grecji i do Wloch, ciezko tam.sie nudzic, ale tu konkretu nie polece, bo bylismy nie w hotelu, tylko na wlasna.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • dziennik-niecodziennik 13.07.18, 11:29
    Polecam hotel dodatkowo ze względu na fajne polski animatorki dla dzieci smile

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • vacanceselect.pl 13.07.18, 12:24
    Polecam serdecznie rzucić okiem na ofertę kempingową vacanceselect.pl - miejsc i rodzajów zakwaterowania do wyboru, do koloru. Od prostych namiotów willowych, po w pełni wyposażone, luksusowe, klimatyzowane namioty typu safari, bądź też domki smile No i co dla Pani ważne, multum możliwości spędzania czasu, najcześciej bardzo bogata infrastruktura atrakcji i oferta wyżywienia w pobliżu. Co również ciekawe, można się załapać na naprawdę ciekawe last minute za połowę podanego budżetu, w interesującym Panią okresie - www.vacanceselect.com/pl/oferty-promocje/oferty-last-minute
    Pozdrawiamy serdecznie!
    Vacanceselect.pl
  • muchy_w_nosie 13.07.18, 12:39
    Na wakacje.pl w tym terminie tylko grecje pokazuje, więc bym grecje na pierwsze wakacje wybrała.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.