Dodaj do ulubionych

Polityczny hejt w Polsce

06.08.18, 23:00
Uświadomiłem sobie, że w Polsce jest atmosfera polityczna nie do wytrzymania. Taki wielki hejt. To straszne. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie potrafią się przekonywać. Sam mam poglądy skomplikowane : liberalno-konserwatywno-socjalne, w ostatnich wyborach głosowałem na PiS a na prezydenta na Dudę, są rzeczy, z których jestem zadowolony z ich rządów, są takie gdzie ich krytykuję. Nie mówię, że w przyszłych wyborach zagłosuję ponownie na PiS. Choć nie widzę żadnej partii, która mogłaby wg mnie działać lepiej, która ma jakiś program. Zachowanie opozycji raczej żałosne dla mnie, w szczególności za granicą. Ale to że ludzie będą bezinteresownie mnie nie lubić za poglądy że nie są takie jak opozycja, boli mnie to, że polityka poróżnia mnie ze znajomymi. Nawet tu na forum widać - ile jest politycznej nienawiści. Ludzie, opanujcie się, ogarnijcie się, dziś rządzą ci, jutro może będą inni. Postanowiłem szanować poglądy innych i mam nadzieję, że inni uszanują moje. Że będziemy dążyć do tego by żyło się nam lepiej, razem. Pozdrawiam!
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 06.08.18, 23:12
    Wiesz co? To wy to rozpoczęliście od ryków Kaczora że opozycja to gestapo. Teraz Polska jest tak podzielona że zostaje tylko opcja "pod mur i kula w łeb"... Jak dla mnie to skończy się to wojną domową i stosami trupów na ulicach. I wcale nie będzie walczyć PiS z PO. O ile nie będzie wojny z Rosją...
  • indeed4 07.08.18, 00:09
    > wy to rozpoczęliście od ryków Kaczora że opozycja to gestapo.

No i sami powiedzcie - jak tu poważnie rozmawiać z kimś, dla kogo elektorat PiS to jeden wielki wielogłowy Kaczor? smile

--
    "PZPR forował internacjonalizm i kosmopolityzm" (autor: czekam.na.lewice)
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 11:47
    a to elektorat pis nie wie, kto jest jedynym decydentem w pis?
    oj, to niedobrze.

--
    'To są bardzo poważne zarzuty!!! [Oh, czyli to nie ty?] O nie, ja, ja! Tylko mówię, że to są bardzo poważne zarzuty.' by król Julian
  • pani-noc 09.08.18, 11:51
    Ten jedyny decydent w ostatnim czasie podobno częściej rozmawia z bratem niż z kolegami z partii.

Tutaj indeed akurat ma rację, że ośrodek decyzyjny jest już gdzie indziej. Marionetki szaleją i stąd ten cały bajzel w kraju.
  • indeed4 09.08.18, 12:15
    A propos marionetek, znacie ten sondaż? smile

"Andrzej Duda i Bronisław Komorowski to według Polaków prezydenci najbardziej ulegli wobec partii, która wyniosła ich do władzy – pokazał sondaż IQS dla „Newsweeka”. (obaj po 28 proc. wskazań)

--
  • indeed4 09.08.18, 12:08
    anorektycznazdzira napisała:

> a to elektorat pis nie wie, kto jest jedynym decydentem w pis?
    > oj, to niedobrze.
    >

Jeszcze bardziej niedobrze, że postępowi i oszałamiająco inteligentni (wiadomo, intelektualne elity!) wyborcy antyPiS od lat nie odróżniają mocno zróżnicowanego w poglądach pisowskiego elektoratu od decydentów i polityków Zjednoczonej Prawicy wink

--
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 17:07
    > że postępowi i oszałamiająco inteligentni (wiadomo, intelektualne elity!)
    przecież jakby nie zakpił, to by się własnym jezykiem udusił
    mówiłam, że to partia niezdolna do wypowiadania się się bez hejtu, ponieważ JAKI PAN TAKI KRAM. Jeśli pan wódz hejtuje, obraża i eskaluje wypowiedzi aż do groteski, to fakt że się na JEGO PARTIĘ głosuje i gardłuje za nią na forach mówi wszystko.
    Proszę sobie darować słabe próby relatywizacji, że to "nie wszyscy są w pisie tacy sami a pis jest złożony i niejednolity". Tylko że wszyscy bardzo jednolicie i nieskomplikowanie poparliście hejterów i hejterów do kwadratu.

--
    '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
  • sunheart 06.08.18, 23:13
    To, co wyprawia opozycja, to już nie jest żałosne - TO zachowanie PRZEKRACZA wszelkie granice.
    Takiego chamstwa do tej pory nie było.

• livia.kalina 06.08.18, 23:35
    To wręcz ludobójstwo z holokaustem! Nie wiem, co gorsze- napis sprayem PZPR+ czy koszulka z napisem "Konstytucja" na misiu Uszatku.
  • princesswhitewolf 07.08.18, 00:06
    a ty to kto sunheart? nie widzialam tu takiego nicku. Wpadlas/es aby odezwac sie na nowym nicku?
  • jola-kotka 07.08.18, 01:24
    To co wyprawia opozycja jest bez znaczenia. Znaczenie ma zeby odsunac od wladzy fanatykow jej co niszcza demokracje.
  • anorektycznazdzira 10.08.18, 06:21
    tak, to niewyobrażalne: w centrum miasta się zbierajo i ze świeczkami albo z różyczkami tam chodzo!!!!

--
    '[Zwierzęta: I to zadziała???] Nie!!! A nawet tak!!! Maurce, powiedz im. [Maurice: Tak z 50%...] by król Julian
  • mamma_2012 06.08.18, 23:18
    Powinieneś się cieszyć, że masz inteligentniejszych od siebie znajomych.
  • strasznymruk 06.08.18, 23:20
    bywalec.hoteli napisał:
    w ostatnich wyborach głosowałem na PiS
    Pozdrawiam!

Lata 2005-2007 spędziłeś na medytacjach buddyjskich w Himalajach, czy może byłeś w śpiączce?
    Pozdrawiam jeszcze głośniej!!!
  • zwyczajnamatka 06.08.18, 23:28
    Kto na nich zaglosuje?
    Niepełnosprawni i ich rodziny? Nie.
    Samotne matki z jednym dzieckiem? Nie.
    Rodzice jedynakow lub "jedynakow"? Nie.
    Nauczyciele? Nie.
    Lekarze/służba zdrowia? Nie.
    Sędziowie? Nie.
    Wiec kto? Patologia i fani ojca R? Czy to im wystarczy żeby wygrać?
  • jola-kotka 06.08.18, 23:31
    No ci co biora 500+ maja dzieci i dzieki programowi
    Wydaje im sie ze lepiej zyja,emeryci jak najbardziej bo juz tez cos dostali, duza czesc emerytow to zwollennicy kosciola. Tak serio to w grupach ktore wymienilas sadze ze pogladowo ludzie sa podzieleni.
  • jemgluten 07.08.18, 00:11
    Znam nauczycieli głosujących na PiS. A co do 500 plus to przecież masa ematek bierze. Myślisz, że będą głosowały? Ja na przykład nie.
  • jola-kotka 07.08.18, 01:22
    Mysle ze ci co biora na zasadzie a wezme jak daja ale ta kasa i tak nic w moim zyciu nie zmienia bo swietnie sobie radzilam bez niej i bede sobie radzic to beda sie kierowac pogladami, obserwacja i bedzie tych glosow na pis pol na pol. Tam gdzie bieda byla a teraz w reku maja te 500 pomimo ze jesli pracuja itd. I tak je oddaja no ale jak w reku to wiadomo beda glosowac. Patologia gdzie tatus zrezygnowal z pracy bo po co ma sie wysilac jak majac czworo panstwo da tyle co zarabial . Cala bedzie glosowac. Mysle ze prawnicy, sedziowie to bedzie srodowisko w ktorym znajda sie wyjatki glosujace na pis. Reszta jak wczesniej mowilam sie podzieli.
  • indeed4 07.08.18, 00:45
    > Wydaje im sie ze lepiej zyja

Nie wydaje im się, dzięki dobrej koniunkturze i 500+ faktycznie lepiej żyją.

m.money.pl/wiadomosci/artykul/sukces-programu-500-wiekszosc-polakow-po,214,0,2404054.html

--
  • jola-kotka 07.08.18, 01:15
    Bajki , oszustwo . To zluda. Ostatnio czytalam jak to tu im daja 500 a np. Winduja ceny, wprowadzaja podatki. Czyli to co daja mniej zauwazalnie zabieraja.
  • indeed4 07.08.18, 01:33
    Na pewno przeczytałaś zawartość linku i zrozumiałaś, że mówimy o konkretnych danych? Społeczeństwo, które biednieje raczej nie robi oszczędności, to chyba oczywiste. Podważasz opinie ekspertów z ING? smile

--
    "wszyscy byliśmy komunistami, taki był ustrój w naszym kraju" (autor: mama303)
  • jola-kotka 07.08.18, 01:37
    Na tvp pis tez sami eksperci
  • indeed4 07.08.18, 01:48
    Hmm... smile Na pewno zauważyłaś, że podałem link do portalu money.pl a nie TVP?

--
  • tiszantul 07.08.18, 01:50
    > Hmm... smile Na pewno zauważyłaś, że podałem link do portalu money.pl a nie TVP?

Panie, przecież "Money" i ING to pisowcy, pisowcy, wszędzie pisowcy.
  • indeed4 07.08.18, 02:28
    Tak na szybko (bo późno) znalazłem jeszcze inny tekst opublikowany przez antypisowski szpringerowski "Fakt" - bardzo ciekawy, podobnie jak opinia o 500+ np. Marka Belki (jeśli nie znasz, również polecam)

www.wprost.pl/gospodarka/10072598/Zaskakujacy-efekt-Rodzina-500-Te-dane-pokazuja-kolejny-sukces-programu.html

--
  • tiszantul 07.08.18, 01:36
    jola-kotka napisała:

> Bajki , oszustwo . To zluda

Jola-kotka objaśnia społeczności forumowej, co jest prawdą, a co złudą i oszustwem. Mówiłem Wam, że bardzo lubię śledzić debaty opozycji? Również bardzo wysoko cenię zaangażowanie polityczne użytkownika tanebo.
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:36
    I po co ten trollowski jad?
  • dzikka 07.08.18, 08:46
    Indeed, polecam:
    prostaekonomia.pl/program-rodzina-500-plus-analiza/
    takie podstawy ekonomi, obce miedzy innymi tobie.
  • indeed4 07.08.18, 22:31
    Wybacz, ale podajesz mi link do jakiegoś (studenckiego?) hobystycznego bloga z nazwiskami autorów, które mi kompletnie nic nie mówią. Kto to jest, twoja rodzina i przyjaciele? wink

Wpisz w Google "sukces programu 500+", na pewno znajdziesz wiele bardziej wartościowych opinii.

--
  • vasaria 07.08.18, 00:11
    Urzędnicy ? Nie !!!
  • tiszantul 07.08.18, 01:02
    Jeśli nie będzie żadnej niespodzianki i opozycji nie zacznie nagle iść dokładnie w takim stopniu, w jakim teraz nie idzie, najbliższe parlamentarne już macie przegrane, a szykować się możecie najwyżej na 2023. Tymczasem opozycja opowiada sobie, że na pis nikt nie zagłosuje. Może jakaś patologia. Taki kontakt opozycji z realem to kolejne punkty dla pisu, oby tak dalej. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby sam Schetyna zwyzywał pisowców od patologii w prime time. Czekamy.
    Najlepiej oczywiście będzie, jak Patryk wygra w Warszawie, wtedy już naprawdę byłoby mocno z górki.

> Czy to im wystarczy żeby wygrać?

Moim skromnym zdaniem PiS ma wygraną w kieszeni, nawet licząc z wpadkami, które bez wątpienia do wyborów zaliczy. Ale biorę pod uwagę, że być może jestem sfanatyzowany i nie dostrzegam wielkiego poparcia dla Schetyny, Lubnauer, Kosiniaka i Kamysza. Wyobraźcie sobie ten szok pisowców, budzą się w 2020, a tu Kosiniak prezydentem i Kamysz premierem. Chętnie napisałbym jeszcze coś o SLD, ale chwilowo nie mogę sobie przypomnieć, kto jest ich liderem, a nie chce mi się ustalać personaliów. A może dobry wynik zrobi w końcu Partia Kobiet, przecież tyle mamy kobiet w Polsce. Liczę też na powrót Twojego Ruchu Palikota, przecież jest spore zapotrzebowanie społeczne na antyklerykalizm.
  • wheels.of.fire 07.08.18, 07:40
    Sędziowie stanu wojennego i ich dzieci, namaszczone przez komunizm? Zajście zaszczytny elektorat.
    Lekarze, co często mają swoje działalności i recepcjonistkom oraz sprzątaczkom chcą płacić jak najmniej? To dobrze prosperująca grupa, która często dorabia tuzinami mieszkań oraz żonom i dzieciom finansuje otwieranie firm, więc z PiSem nie będzie im po drodze, bo oni nie chcą się dzielić ze społeczeństwem.
    Niepełnosprawni? Oprócz już obiecanej pomocy może jeszcze dostaną tą swoją żywą gotówkę, ale najpierw trzeba sprawdzić, czy da się ściągać z milionerów podatek w wyższej skali. Niepełnosprawni jeszcze będą wdzięczni PiSowi.
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:44
    Sorry ale jak widzę ludzi których zachowanie i wygląd wskazuje że są prymitywni, głupi, niewykształceni, ograniczeni i chcą tyle samo co ci którzy coś sobą reprezentują to nie mam ochoty oddać im choćby złamanego grosza!
  • wheels.of.fire 07.08.18, 07:52
    Nikt tu nie mówi o rozdawnictwie, ale o solidarnej redystrybucji, kapitalizmie z ludzką twarzą.
    Eloktorat PO chciałby pogłębiania różnic społecznych, byleby oni mieli lepiej. To dość egoistyczna grupa.
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:55
    Ale 500+ to rozdawnictwo!!! Nie mam nic przeciwko dawaniu biednej matce jedynaka. Ale dawanie facetowi który może zarobić na rodzinę to już nie.
  • mdro 07.08.18, 08:17
    Józek, jak ty potrafisz rozbawić z rana... big_grin

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • dzikka 07.08.18, 08:51
    Ty tak poważnie? "kapitalizm z ludzka twarzą"? Solidarna redystrybucja to czysty socjalizm. Skończyłeś jakieś szkoły? Nikt nie chce pogłębiania różnic społecznych do jasnej cholery ale jeśli ktoś się uczy, studiuje, poświęca aby osiągnąć sukces i nagle słyszy, że jest zamordystyczną elitą to może się wkurzyć.
  • tanebo2.0 07.08.18, 09:11
    Redystrybucja OK ale przy 500+ nawet dochodu się nie uwzględnia. Ktoś o dochodzie milion razy większym od mojego dostanie 500 bo nie założył gumki dwa razy a ja nie i jeszcze muszę za to zapłacić? To jest redystrybucja?
  • olena.s 07.08.18, 14:51
    big_grin Józiu, rozdawnictwo i redystrybucja to jest dokładnie to samo. Można dyskutować czy i w jakim wymiarze jest sensowne albo bezpieczne, ale oba słowa oznaczają to samo (przy okazji wskazując na poglądy gospodarcze wymawiającego). To raz.
    Dwa: liberałowie (których pewnie w PO jest znacznie więcej niż w PiS) mają generalne przekonanie, że nie ma bezkarnego uszczuplania budżetu, powinien on się - w idealnej sytuacji - równoważyć. A jeżeli się go uszczupla (w sensie pogłębiania dziury, żeby wpuścić pożyczone pieniądze w konsumpcję), to wcześniej-później przychodzi dekoniunktura i nastepuje grube dups.
    Trzy: naprawdę, uzywanie argumentu "chciałby pogłębiania różnic społecznych, byleby oni mieli lepiej" nie dowodzi glębi rozumowania, a po wtóre - podejrzewam, że zarzut egoizmu i chęci uzyskania jak największych profitów dałoby się spokojniutko zastosować do niemal całego spektrum politycznego, być może z pominięciem najbardziej skrajnych ugrupowań, gotowych osobiście glodowac w imię idei.
  • indeed4 08.08.18, 19:56
    > Sorry ale jak widzę ludzi których zachowanie i wygląd wskazuje że są prymitywni, głupi, niewykształceni, ograniczeni i chcą tyle samo co ci którzy coś sobą reprezentują

Demokracja w wydaniu tanebo2.0 big_grin

Lepiej napisz od razu: "jak widzę plebs, który chce tyle samo, co intelektualne elity z PO-N-Razem" - krótko i prawdziwie wink

--
  • bialeem 08.08.18, 20:06
    Do czego to doszło żebym zgadzała się z indykiem. Poza razemowcami. To może jest i jakaś elita, ale na pewno nie intelektualna.
  • tanebo2.0 08.08.18, 20:12
    No cóż... mam te samo zdanie co Platon czy Arystoteles... zbieżność nieprzypadkowa!
  • indeed4 09.08.18, 00:28
    Ooo, następny arystotelesowski tzw. "demokrata" smile
    mobile.twitter.com/StZerko/status/1027246396716589058

Gdyby ktoś nie wiedział, prof. Żerko to sympatyk lewicy i zdeklarowany wróg środowiska GW.

--
  • claudel6 07.08.18, 15:03
    >Kto na nich zaglosuje?
    ja ci powiem - rolnicy. to dzięki nim PIS wygrał wybory. jeśli od PISu nie odwrócą sie rolnicy, to znów pewnie wygrają.
  • zona_glusia 07.08.18, 15:30
    Raczej nie. Gdy przychodzi do rozwiązywania konkretnych problemów PiS radzi sobie słabo. Mamy afrykański pomór świń, klęskę urodzaju owoców miękkich i suszę.
  • szarsz 07.08.18, 15:34
    No właśnie ja się rolnikom dziwię najbardziej. Mamy praktycznie przywiązanie do ziemi, były przepotworne opóźnienia w dopłatach, klęski, o których wspominasz i ...co?
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 11:50
    ... i lepszy swój złodziej i nieudolny zarządca niż inteligencik z miasta. I jeszcze ksiunc mówili na kogo można, a na kogo nie można.

--
    'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
  • mamma_2012 07.08.18, 15:40
    No akurat rolnicy to teraz mocno rozczarowana grupa. Dopiero co byli w Warszawie i chyba znów się wybierają, bo slajdy Morawieckiego chyba ich nie przekonały.
    Poza tym jakiś nowy Lepper z Unii Ziemniaka i Buraka (czy jakoś tak) się objawił, więc różnie może być z tym poparciem.
  • szarsz 07.08.18, 15:59
    oj, widzę, że coś przegapiłam. Dobre wieści smile
  • wheels.of.fire 07.08.18, 16:15
    Tylko, że ci rolnicy to raczej prorosysjscy narodowcy.
  • jemgluten 07.08.18, 16:35
    Niech jadą sadzić buraki na Krymie smile
  • claudel6 07.08.18, 16:41
    dziewczyny, zeby rolnicy odwrócili sie o PIS potrzeba dużo więcej niz ta susza i pomór świń. to interesuje rolników producentów na rynek, a tych jest mało i oni są elektoratem PO-PSL. na wsi jest cała masa ludzi niepracujących żyjacych tylko z zasiłków, 500+ i tego co dała Unia. może nie powinnam ich nazywac rolnikami - tylko ludność wsi. nawet jak PIS ustawą ich przywiązal do ziemi, to poparcie nie drgnęlo.
  • jola-kotka 06.08.18, 23:28
    Ale do czego przekonywac? Tu juz nie ma mozliwosci dialogu , za duzo sie stalo .
  • bialeem 06.08.18, 23:32
    Zakładasz, że jutro będą inni. O ile z pierwszą częścią postu się generalnie zgadzam (choć jestem z opozycyjnej frakcji), to rozmontowywanie aparatu elekcyjnego mi się już wydaje podejrzane. Wuj wie kto będzie rządził jutro i nie wiadomo czy będzie to rzeczywiście demokratycznie wybrana władza. Zakładam, że kolejna kadencja jest pisu, bo nie zrobił szaremu człowiekowi "nic" złego. Inflację poczujemy, ale wyraźnie raczej po latach. W tej chwili prawie wyrównują ja stawki godzinowe. Wszelkie europejskie bailouty z racji braku euro spadną już na post 2025. To będzie koszmar, a ja nawet nie mam na kogo głosować.
  • joa66 06.08.18, 23:40
    masz na kogo. Na tego kto będzie miał największą szansę odsunięcia PiS od władzy
  • bialeem 07.08.18, 14:27
    Nie twierdziłam, że nie będę głosowała czy że nie głosowałam. Natomiast PO jako partia jest partią skończoną niestety i na stworzenie samodzielnego rządu nie mają szans. Odejście Tuska i brak alternatywy ich zabiła. Nowoczesną zaorał jeden człowiek, bo nie mógł utrzymać fiuta w spodniach, a lewica nie istnieje. Realnie pisi nie mają z kim przegrać. Można ich tylko powstrzymać od większości konstytucyjnej albo mieć nadzieję na jakiś twór PO-PSLowo-lewicowy?
  • tanebo2.0 07.08.18, 14:37
    Tego nie rozumiem. Liberał wystarczy że zabije muchę a nie będziesz na niego głosować a co musiałby zrobić PiSowiec żebyś na niego nie głosowała? Zabić zakonnicę w ciąży ba pasach? Przecież kaczyści dawno przekroczyli granicę dobrego smaku a was to nie rusza...
  • jemgluten 07.08.18, 14:45
    Ja nie głosuję na PiS, mam wystarczająco dużo powodów. A to nie oznacza, że zagłosuję na PO, bo mam wystarczająco dużo powodów, żeby tego nie robić.
  • bialeem 08.08.18, 09:01
    Liberał pokazał gdzie co ma. Pokazał też jak bardzo zależy mu na polityce, dlaczego mu na niej zależy i gdzie ma kraj. Koleżanka z nim pracowała. To jest samolubny, nieogarnięty członek. Ewidentnie nikt nie przejął po nim pałeczki.
    Nie głosuję na pisiaków. Pamiętam 2005 i chociażby to wystarczy. Nie wiem co masz na myśli przez "was to nie rusza". Was tzn kogo? Ludzi, którzy realnie nie mają na kogo głosować? To PO jako pierwsze próbowało zaostrzyć przepisy aborcyjne, uwaliło związki partnerskie oraz posypało lekką rączką kościołowi. Zrobili dużo dobrego, kontrowersyjnego ekonomicznie (uwalenie OFE, podwyższenie emerytalnego) ale ociągali się z reforma VATowską i pisi zgarnęli śmietankę. PO, to taka niby liberalna ekonomicznie, prawie tak konserwatywna światopoglądowo jak pisi partyjka, która bez lidera zżera sama siebie, bo jest za bardzo różnorodna. Powinni się zamknąć, znaleźć lidera, odciąć od samowładczego Schetyny i stworzyć od nowa tak, jak to zrobili tworząc PO z ruin UW.
  • joa66 06.08.18, 23:44
    www.whenweallvote.org/
  • bywalec.hoteli 07.08.18, 09:16
    bialeem napisał:

> Zakładasz, że jutro będą inni. O ile z pierwszą częścią postu się generalnie zg
    > adzam (choć jestem z opozycyjnej frakcji), to rozmontowywanie aparatu elekcyjne
    > go mi się już wydaje podejrzane. Wuj wie kto będzie rządził jutro i nie wiadomo
    > czy będzie to rzeczywiście demokratycznie wybrana władza. Zakładam, że kolejna
    > kadencja jest pisu, bo nie zrobił szaremu człowiekowi "nic" złego. Inflację po
    > czujemy, ale wyraźnie raczej po latach. W tej chwili prawie wyrównują ja stawki
    > godzinowe. Wszelkie europejskie bailouty z racji braku euro spadną już na post
    > 2025. To będzie koszmar, a ja nawet nie mam na kogo głosować.
    Nie jestem aż tak pesymistyczny. Polska przez wszystkie duże kryzysy po 1989 przechodziła bez problemu, PKB wzrastał - ale ludzie to słabo odczuwali. Teraz mam wrażenie, że odczuli. Zobaczymy jakie będą nastroje konsumenckie po kolejnej kadencji. Osobiście bardzo krytykuję politykę podatkową PiSu. Choć to PiS jako jedyny obniżył podatki PIT i składkę rentową w latach 2005-2007. Ale do tego trzeba było mieć jaja jak ś.p. Zyta Gilowska a nie jak bankier Morowiecki.
  • tiszantul 07.08.18, 10:42
    Rząd Jarosława Kaczyńskiego zlikwidował podatek od spadków w gronie najbliższych.
  • tryggia 06.08.18, 23:36
    Ja o polityce nie rozmawiam. Glosuję, ale nie dyskutuję. Kiedy ktoś w towarzysywie zacznie, to milczę uprzejmie.

--
    cndnvn
  • tanebo2.0 06.08.18, 23:41
    Zadziwia mnie coś innego. Pamiętam jaka była atmosfera przed wyborami. Wszyscy mówili:"jest dobrze al;e dajmy szansę innym się wykazać" (czyli w domyśle PiS). Po wyborach wszyscy mówili:"nic się nie stało, co PiS może takiego zrobić?". I na tym polega problem. Zmiany tak naprawdę nie dotyczą życia codziennego. Tak samo chodzimy do pracy, dostajemy za to takie same pieniądze. Nic się nie zmieniło.
  • strasznymruk 06.08.18, 23:47
    tanebo2.0 napisał:
    Nic się nie zmieniło.

Szkoda że nic. Miała być przecież dobra zmiana.
  • joa66 06.08.18, 23:50
    ja niestety pamiętam "nie pójdę na wybory bo nie mam na kogo głosować"..jakbym ja miała, kurna
  • jola-kotka 07.08.18, 01:27
    Jasne bo najwazniejsze jest to ze maja co do gara wrzucic ,a to co wokol to co ich nie obchodzi . To sie wlasnie nazywa ciemny lud.
  • jemgluten 07.08.18, 09:26
    Ciekawe, co by Cię obchodziło, jakbyś nie miała co do gara włożyć.
  • tanebo2.0 07.08.18, 09:28
    A są tacy co nie mają? Przy bezrobociu 5%?
  • jemgluten 07.08.18, 15:03
    Sytuacja finansowa nie zależy tylko od pracy. Wiesz, mój facet pracował uczciwie i ciężko. Tylko, że sąd rodzinny zasądził mu spora kasę na rzecz byłej żony, więc sporą część wynagrodzenia przepadało. Za to ten sam sad rodzinny nie widział zasadności przyznania mu od byłej żony choćby zabezpieczenia alimentacyjnego na rzecz dzieci. Więc on jej płacił kasę z tytułu zaległego podziału majątku po rozwodzie (swoją drogą trzeba być ciężkim nie powiem kim, żeby uwierzyć, jak przy rozwodzie baba mówi: to jesteśmy dogadani, nie musimy się dzielić sądownie, wszystko jest jasne), a jednocześnie musiał całkowicie samodzielnie utrzymać dzieci, przy tym wydając na prawników, żeby wywalczyć stałe przyznanie opieki. Dobra, jest jeszcze przecież MOPS, ludzie w trudnej sytuacji mogą się tam zwrócić. To mu powiedzieli, że jak sprawa o opiekę jest w toku to nie ma znaczenia, kto faktycznie opiekuje się dziećmi, nic mu się nie należy. I tak pracując i zarabiając miałby duże problemy z napełnieniem gara, gdyby nie moje zarobki nietykalne dla komornika.
    Jest sporo różnych sytuacji, gdzie praca to jedno, a poziom życia drugie.
  • jola-kotka 07.08.18, 22:53
    Ale co to ma do tematu watku ?
  • jemgluten 07.08.18, 23:00
    Patrz na drzewko.
  • jola-kotka 11.08.18, 05:11
    Drzewko nie ma nic do tego zwyczajnie to nie ta bajka.
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 11:55
    nie masz wrażenia, że jakby odjechałaś od tematu, a indywidualne problemy opisanego faceta z jego ex nie reprezentują sytuacji ekonomicznej społeczeństwa, tylko jego jednostkowe problemy?

--
    'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
  • butch_cassidy 07.08.18, 15:39
    tanebo2.0 napisał:

I
    > na tym polega problem. Zmiany tak naprawdę nie dotyczą życia codziennego.
    Zgadzam się.
    A że tam ktoś kogoś wsadzi do więzieniea nie, bo jest winny, ale dlatego że nie takie ma poglądy... Kogo to obchodzi... "Nas" przecież nie dotyczy... sad
    I takie podejście przeważa w narodzie zniewolonym przez dziesięciolecia w XX w, który dopiero co się skończył...
    No jak to tłumaczyć inaczej niż brakami intelektualnymi? Chyba tylko złą wolą sad
  • zasiedziala 06.08.18, 23:57
    Mnie również irytują spory o politykę i zupełny brak dialogu. Niestety wciąż mamy dzień świra www.youtube.com/watch?v=ff-XVdiepTo

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • jola-kotka 07.08.18, 01:29
    Jak cofniesz sie go historii to bylo wielu z ktorymi dialogu nie bylo i tu teraz mamy taki przypadek
  • indeed4 07.08.18, 00:25
    Ale masz świadomość tego, że sfanatyzowane twarde elektoraty PiS i PO ilościowo i jakościowo są identyczne, tzn. solidnie stuknięte z punktu widzenia przeciętnego umiarkowanego wyborcy ? wink

--
  • joa66 07.08.18, 00:31
    po nie ma twardego elektoratu, chyba, że swoja rodzinę.
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 11:57
    twardy elektorat po?
    masz ty wyobraźnię.

I nie, nie słyszę tych samych wyzwisk jak już mam nieszczęście posłuchać. Nie zaklinaj rzeczywistości.

--
    'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian
  • tak_to_nowy_nick 07.08.18, 01:31
    indeed4 napisał:

> kolega tanebo2.0 czy koleżanka snakelillith wściekle atakująca polskich strażaków w Szwecji

Typowa manipulacja pisowskiego trolla. Nikt nie atakował strażaków, krytykowany i wyśmiewany był twój ślepo wielbiący w tonie (na granicy fetyszyzowania "naszych", bo to "nasi") pean na cześć owych strażaków.

Nieważne ile dodasz uśmiechniętych emotek w tekście, nie uda ci się zamaskować faktu, że przychodzisz tu jątrzyć, lać jad i spełniać swoją podłą misję, jak inni tobie podobni tongue_out
  • senin1 07.08.18, 10:22
    manipulacja
    Pisowski troll
    Jatrzryc
    Jad
    Podla Misja

Czy to nie widzisz Jaki agresywny, nienawistny jest twoj post

• indeed4 07.08.18, 01:39
    Dokładniejsze dane nt. twardych elektoratów PiS i PO w tym linku -
    polecam wink

forum.gazeta.pl/forum/w,28,129373662,129373662,Zelazny_elektorat_PiS_to_mit_PO_ma_identyczny_.html

--
  • jola-kotka 07.08.18, 01:44
    Samotna matka jedynaka zalozyla watek na forum, 500 nie dostaje ale je sponsoruje innym, tak to wyglada.
  • jemgluten 07.08.18, 09:18
    Owszem, tak to wygląda. A do tej pory sponsorowała masę zasiłków dla pijaków i nierobów, przecież rozdawnictwo od dawna trwa w najlepsze.
  • iwles 09.08.18, 06:57
    A teraz pijakom i nierobom pomoc ucieto? Bo nie slyszalam.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • indeed4 07.08.18, 02:47
    > emeryci co im ledwo na chleb i margaryne starcza

Ojj, chyba nie wszyscy emeryci zbiednieli za PiS...

m.bankier.pl/wiadomosc/Od-1-marca-podwyzka-najnizszych-emerytur-i-rent-3655228.html

--
  • jola-kotka 07.08.18, 02:58
    Alez tu wystarczy minimum inteligencji nie trzeba wielkiej wiedzy, nie trzeba przenikliwosci. Jesli odbiera sie wolnemu spleczenstwu wolnosc to sam instynkt samozachowawczy czlowieka powinien reagowac nawet pies go posiada czego tobie tez zycze.
  • jola-kotka 07.08.18, 03:03
    O ile ja nie spie z wlasnej woli bo tak lubie to rozumiem ze ty teraz tyrasz piszac te bzdury na chleb dla dzieci. Ok to popiszmy nie bede dziecia odbierac chleba.
  • indeed4 07.08.18, 03:30
    Aaa... już rozumiem. Portal "money.pl" jest pisoski, szpringerowski "Fakt" tak samo - a z nimi współpracują (głęboko zakonspirowani!) sami pisoscy eksperci.
    Paranoje elektoratu antyPiS są doprawdy przeurocze big_grin

--
  • jola-kotka 07.08.18, 04:08
    Moze tak ale z czegos to wynika.
  • indeed4 07.08.18, 04:37
    No ale wytłumacz mi, jak można aż tak emocjonalnie wchodzić w polityczne konflikty i pozwalać podpuszczać cwanym politykom smile Po co, jaki sens? Pomyśl, co z tego masz - oprócz zszarpanych nerwów, potencjalnego nadciśnienia i wrzodów żołądka nic... Nie lepiej złapać zdrowy dystans do rzeczywistości?

--
  • jola-kotka 07.08.18, 04:53
    Wiesz co sa rzeczy, sytuacje do ktorych nie wolno zlapac zdrowego dystansu.
  • indeed4 07.08.18, 03:46
    Raj nie raj - PiS programem 500+ pomogło wielu rodzinom a oprócz tego m. in. podwyższyło najniższe emerytury. Zawiść i złość niektórych tak zaślepia, że nie pozwala im tego przyznać, ale to już zupełnie inna sprawa...

m.trojmiasto.pl/dziecko/Hejt-na-rodziny-korzystajace-z-500-plus-Skad-sie-bierze-n117197.html

--
  • anorektycznazdzira 09.08.18, 12:02
    Suuuper,
    oglądałeś ostatnio swoją prognozę z ZUS? Tę po obniżeniu wieku emerytalnego (czyt. rozpieprzeniu systemu), dodaniu kaski dzisiejszym emerytom wcale nie tylko tym najbiedniejszym (mam w rodzinie przykład), ale jeszcze przed porozdawaniem pieniążków niepracującym damom za to, że miały dzieci.
    Polecam, pouczająca lektura.

--
    'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
  • indeed4 07.08.18, 04:03
    > Faktycznie, to wszystko bajki, oszustwo i złuda, bo czytałam "Gazetę Wyborczą

Podejrzewam, że nawet na GW znajdę pozytywne oceny 500+ tylko co z tego, jeśli niektóre (co bardziej sfanatyzowane) ematki w swojej obsesji gotowe nawet tam namierzyć i zdekonspirować wrażych agentów PiS wink

--
  • anahera 07.08.18, 06:46
    I wlasnie dlatego uciekam od tematu polskiej polityki. Ale ja mam ten luksus ze nie musi mnie interesowac. Wszystkich polskich znajomych z fejsa ktorzy wrzucaja posty polityczne, bez wzgledu na stronnictwo powygaszalam i mam spokoj.
  • jola-kotka 07.08.18, 06:57
    Zamkne oczy i bede udawala ze nie ma. Luksus luksusem ale chyba bez wzgledu gdzie sie aktualnie mieszka warto wiedziec co sie dzieje w kraju z ktorego pochodzisz a wlasnie najcenniejsze sa opinie ludzi co w nim mieszkaja .
  • anahera 07.08.18, 07:02
    I tak i nie. Ja mam bardzo malo czasu, wychodze z domu o 5.30 rano, wracam miedzy 17ta a 20ta, wieczory sa dla rodziny, w weekendy sie ucze, czasem mam praktyki. Wolny czas naprawde wole spedzac przyjemnie a nie podnoszac sobie cisnienie widzac jak znajomi obrzucaja sie blotem bo jeden glosowal na PiS a drugi w KODzie dziala.
  • jola-kotka 07.08.18, 07:08
    Ok
  • mamma_2012 07.08.18, 07:20
    I jest ci wszystko jedno co się z tą Twoją rodziną będzie działo, jaki los czeka Twoje dzieci? Kiedy Ty się relaksujesz inni decydują za Ciebie.
  • anahera 07.08.18, 07:45
    Moje dzieci sa urodzone zagranica i raczej w Polsce nigdy nie beda mieszkaly. Moi rodzice, rodzony brat, brat cioteczny oraz brat cioteczny meza z rodzina rowniez sa tu, plus jeszcze kilka sztuk.

Bez wzgledu na moje osobiste poglady polityczne nie uwazam abym miala prawo do decydowania za tych ktorzy w Polsce mieszkaja, dlatego tez w polskich wyborach nie glosuje.
  • mamma_2012 07.08.18, 08:11
    Ale niektórzy tu mieszkają i nie dziw się, że ich własny los nie jest im obojętny.
  • anahera 07.08.18, 08:19
    Ale ja sie nie dziwie, tylko sie dystansuje.
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:42
    Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
    Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
    Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
    Nie byłem przecież socjaldemokratą.
    Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
    Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
  • anahera 07.08.18, 07:48
    Przepraszam, mam protestowac przeciw kazdym politycznym zamieszkom na calym swiecie, czy tylko w Polsce? Mieszkam w Australii, z jakiej racji mam podejmowac jakiekolwiek decyzje za mieszkajacych w Polsce?
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:52
    A czy głosowałaś w ostatnich wyborach?
  • anahera 07.08.18, 07:58
    Pisalam powyzej. W polskich wyborach nie glosuje. Ani w ostatnich ani zadnych. Mieszkam zagranica, w Polsce ani ja ani moja rodzina nigdy mieszkali nie bedziemy. Nie uwazam abym zatem miala prawo decydowac za tych ktorzy tam mieszkaja. Glosuje w wyborach australijskich, tu to zreszta obowiazkowe.
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:31
    Ciekawe bo o strażakach napisałem raz - o tym że ten ich wspaniały sprzęt został kupiony za unijne pieniądze... czy to jest hejt?
  • indeed4 07.08.18, 15:48
    > Ciekawe bo o strażakach napisałem raz

Wydawało mi się, że napisałem wyraźnie "Taki kolega tanebo2.0 czy koleżanka snakelillith wściekle atakująca polskich strażaków" - gdybym miał na myśli was oboje napisałbym "Taki kolega tanebo2.0 czy koleżanka snakelillith wściekle atakującY polskich strażaków", nieprawdaż? smile Przyjmijmy, że otrzymujesz ode mnie odznakę Zasłużonego Radykalnego Elektoratu AntyPiS za całokształt twórczości na forach gazeta.pl smile

--
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:32
    Jak III Rzesza i reszta świata...
  • tanebo2.0 07.08.18, 07:33
    Czyli opozycja walcząc z PRL strzelała sobie w stopy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.