Dodaj do ulubionych

wakacyjna miejscowka w trojmiescie

08.08.18, 10:43
szukamy z siostra jakiegos pensjonatu? apartamentu? na tydzien, we wrzesniu, w trojmiescie. dla mamy - jako prezent urodzinowy.
koniecznie albo ze sniadaniem, albo z mini-kuchenka, zeby mozna bylo jakies proste sniadanie przygotowac (reszta posilkow nie jest tak istotna).
mama chcialaby pozwiedzac, wiec fajnie by bylo, zeby byla dobra komunikacja miejska.
oraz odpoczac - wiec spokojna okolica bylaby w sam raz smile

macie jakies rady dla mnie? ogolne (miasto, dzielnica, rodzaj zakwaterowania) lub nawet polecenie jakiegos konkretnego miejsca? z gory bardzo dziekuje!

i przez jakie portale szukac? ja uzywam booking i expedia, ale nie w polsce, wiec moze jest cos lepszego? podzielcie sie wiedza, prosze smile

--
"out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
Edytor zaawansowany
  • strasznymruk 08.08.18, 10:52
    miejscówka «dodatkowy bilet uprawniający do zajęcia określonego miejsca siedzącego w pociągu, autobusie itp.»
    sjp.pwn.pl/szukaj/miejsc%C3%B3wka.html
  • kura17 08.08.18, 10:55
    dziekuje za pouczenia.
    w tytule trudno zmiescic szczegoly, a wydaje mi sie, ze - potocznie! - bedzie to zrozumiale.
    w tresci jest juz poprawnie - mam nadzieje, bo nie ma komentarza - doradzisz cos?

--
  • stokrotka-psotka 08.08.18, 10:58
    Przyjrzyj się so stay hotel w Gdańsku. Mają super jedzenie, byłam kiedyś u nich na kilkudniowym szkoleniu.

S.
  • joa66 08.08.18, 11:41
    Moim zdaniem jednak Sopot. Między innymi dlatego, że dzień można skonczyć (i zacząć) na plaży, a dojazd do Gdyni i Gdanska jest prosty. A miejscówkę wybrac tak, żeby jednoczesnia była blisko plaży jak i stacji kolejki (skm?) łączącej Trójmiasto.
  • paniusiapobuleczki 08.08.18, 11:51
    Zgadzam się. Sopot we wrześniu jest super. Spokojnie można korzystać z bookingu.
  • janja11 08.08.18, 11:47
    Sopot Ostsee Apartments
    rekomendacja: znakomity
    9 min do plaży
  • kura17 08.08.18, 12:30
    dzieki, sprawdze sopot - rzeczywiscie wyglada niezle i jest w polowie drogi miedzy gdanskiem i gdynia smile

--
  • jakasik0 08.08.18, 13:27
    byłam tam 2 tyg. super połączenie z Gdańskiem i Gdynią. Do Monciaka 5 min spacerkiem
    www.villahaffnera.pl/
  • fantomowy_bol_mozgu 08.08.18, 13:36
    A jeśli ma być spokojniej, niż w Sopocie (bo na Monciaku to i we wrześniu będzie rzeka ludzi), to polecę Orłowo w Gdyni. Też jest molo, a ludzi znacznie mniej wink
  • esme83 09.08.18, 10:05
    Też to chciałam napisać. Nie polecę konkretnego hotelu, ale wg mnie Orłowo to najlepsze miejsce do zatrzymania się w Trójmieście. Przyjemna jest też Oliwa (dobrze skomunikowana, spokojna, urokliwa), ale kompletnie nie wiem, jak tam jest z bazą noclegową.
  • chocolate-cakes 09.08.18, 12:28
    Zgadzam się w 100 % smile
  • b.bujak 08.08.18, 18:43
    Napisalam na priv.

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • kadfael 09.08.18, 10:19
    Oliwa. Super pokoje, klimatyzowane. Dobre śniadania. Piękne miejsce - naprzeciwko parku oliwskiego z okien widać katedrę. 10 minut do SKM - a po Trójmieście najlepiej jeździć eskaemką. Moim zdaniem to lepsze miejsce na nocleg niż Sopot i Gdańsk. I zdecydowanie tańsze. Nazywa się to Ratusz B&B.
  • coannawie 09.08.18, 10:46
    Gdynia-Orłowo to piękne miejsce, fakt, ale tam miejsc najmujących pokoje turystom jest stosunkowo mało (bo i Orłowo to nie Paryż, a najpiękniejsze części są dlatego najpiękniejsze, że niezabudowane). Więc to już by warto było zacząć szukać. Zwłaszcza jeżeli miałby to być nocleg dla jednej osoby. Wtedy finansowo znacznie lepiej wypadają pensjonaty i hotele niż "apartamenty", które zwykle urządzone są na dwie lub cztery osoby i mają adekwatną do tego cenę. Więc liczba dostępnych ofert jeszcze bardziej się skraca.

W Sopocie wrzesień to jeszcze sezon. Dlatego, gdyby to miał być nocleg dla mnie, szukałam gdzieś w Dolnym Sopocie, ale w oddaleniu od Monciaka. Centrum, wszędzie blisko, molo i plaża blisko, ale hałasu mniej. Przy czym, jeżeli Twoja mama wolałaby ciszę jak w lesie, to są jeszcze okolice Opery Leśnej. Piękne tereny spacerowe. W Sopocie jest SKM-ka, są autobusy. Z tymi biletami na komunikację to jest tam trochę pokręcone i trzeba się orientować, które linie są gdyńskie, która gdańskie, ale mam wrażenie, że to jest bardzo przystępnie powyjaśniane np.przy rozkładach jazdy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka