Dodaj do ulubionych

Czerwona gęba

09.08.18, 14:56

Głupawy wątek, ale trudno. Powiedzcie mi tak serio, co innego poza efektem alkoholu może dawać efekt czerwonej twarzy? No tak zauważalnie mooocno zaróżowionej, kiedy prawie na pewno wiadomo, że to nie jest tylko taka karnacja i delikwent odróżnia się kolorytem cery od reszty, a nawet bez tła w postaci innych (dla porównania) też jakoś nienaturalnie to wygląda? Nie przychodzi mi do głowy nic poza nadużywaniem alko, ale może coś jeszcze? To nie jest problem typu cera naczynkowa, a ta osoba nie pracuje nie kala się ciężką praca fizyczną na słońcu. Co może dawać taki efekt ?

--
"Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
Edytor zaawansowany
  • liliawodna222 09.08.18, 14:57
    Przegrzanie. Ja tak mam uncertain
  • joa66 09.08.18, 14:58
    nadwrazliwosc na potrawy z duzą iloscia histaminy
  • joa66 09.08.18, 14:59
    albo zwykle 'zaczerwienienie się" pod wplywem stresu, niesmiałosci.
  • stara.mostowiakowa 09.08.18, 15:02
    Niektórzy maja też taki odcień karnacji.
  • nolus 09.08.18, 15:08
    stara.mostowiakowa napisał(a):

> Niektórzy maja też taki odcień karnacji.

Jasne, ale to nie to - tak jak pisałam, naprawdę zbyt nienaturalnie to wygląda, żeby faktycznie był to naturalny koloryt.

--
  • fragile_f 09.08.18, 18:20
    Mój kolega miał twarz doslownie jak burak a na bank nie pił (wczesne liceum, podczas zajec). Miał tak zawsze, niezaleznie od tego czy bylo cieplo, czy zimno - wygladal, jakby wlasnie przebiegl maraton albo wypił duszkiem butelke wódki.

--
    Fragile
  • milva24 09.08.18, 15:01
    Przegrzanie, podwyższone ciśnienie.
  • triss_merigold6 09.08.18, 15:01
    Niewydolność krążenia.
  • pani-noc 09.08.18, 15:02
    Choroby układu krążenia.
  • bablara 09.08.18, 15:05
    Opalenie się? Ja tak mam.
  • snakelilith 09.08.18, 15:05
    A skąd wiesz, że nie jest to cera naczynkowa? Nie każdy przy takiej cerze ma wyraźne popękane naczynka, czasem pojawia się właśnie tylko rumień.

--
    "Szkoda mi tylko tej forumki bo jest rozsadna i zupełnie normalna choć zupełnie inna niż ja"- by bergamotka77
  • nolus 09.08.18, 15:14
    snakelilith napisała:

> A skąd wiesz, że nie jest to cera naczynkowa? Nie każdy przy takiej cerze ma wy
    > raźne popękane naczynka, czasem pojawia się właśnie tylko rumień.
    >
    Nie wydaje mi się. Sama mam cerę naczynkową i też mam tylko rumień.

Ta osoba ma po prostu...zdezelowaną cerę. Wprawdzie nie widziałam jej na tyle z bliska (w sensie : tuż przed oczami), żeby móc ocenić (te popękane naczynka czy co tam jeszcze), ale po prostu się tym jakoś wyróżnia, a już praktycznie każda inna osoba ma przy niej jaśniejszą cerę (nie różową, czy czerwoną wręcz).

Substancje psychoaktywne też niszczą skórę/ cerę, ale chyba nie w taki sposób, prawda ?

--
  • snakelilith 09.08.18, 15:16
    Jakie substancje psychoaktywne? Już prędzej antybiotyki i sulfonamidy.

--
    "Szkoda mi tylko tej forumki bo jest rozsadna i zupełnie normalna choć zupełnie inna niż ja"- by bergamotka77
  • wispar1 09.08.18, 22:22
    Wyróżnia się cztery postacie trądziku różowatego:

rumieniowo-teleangiektatyczna - pojawia się rumień w środkowej części twarzy (nawracający, utrzymujący się >10 minut lub trwały), a także rozszerzone naczynka krwionośne (pajączki, teleangiektazje)
    grudkowo-krostkowa - pojawiają się stały rumień i obrzęk twarzy, kopulaste grudki rumieniowo-obrzękowe, krostki w centralnej części twarzy oraz drobne guzki
    guzowata - charakterystyczny jest stały rumień i obrzęk twarzy, grudki, krosty, guzy, pogrubienie i nierówna powierzchnia skóry twarzy. Zmiany najczęściej są zlokalizowane w okolicy nosa (rhinophyma), łuków jarzmowych, czoła, oczu, uszu
    oczna - pojawiają się pieczenie, kłucie i świąd oczu, zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek oraz nadwrażliwość na światło

Choroba przebiega z okresami łagodzenia lub ustąpienia objawów chorobowych i zaostrzeń, które wymagają przewlekłego stosowania leków. Każde zaostrzenie przyczynia się do postępującego uszkodzenia skóry i nasilenia objawów choroby.

www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/tradzik-rozowaty-objawy-i-leczenie-tradziku_38266.html
  • muchy_w_nosie 09.08.18, 15:09
    Po 10 min. cieżkiego wysilku robię się czerwona jak burak, tak bardzo, bardzo mocno, jestem wstanie zalatwić się tak na bieżni jak robię trening interwałowy na max. trudność.
  • karme-lowa 09.08.18, 15:14
    Nadciśnienie.
  • beverlyja90210 09.08.18, 15:21
    Moj kolega tak ma od dziecka jeden z jego synów odziedziczył to po nim.Moja mama nigdy nie pamięta jego imienia tylko mówi No ten Twój kolega co się się tak rumienismile Na nic chory nie jest ot taka jego uroda
  • muchy_w_nosie 09.08.18, 15:27
    Doprawdy? Bo ja mam zwyczajowo 80/120, o różnych porach mierzone, zawsze jak jest darmowy ciśnieniomierz to mierzę, a do siebie po biegu dochodzę po kilku oddechach. Myślę że to taka uroda od zawsze tak mam.
  • quilte 09.08.18, 15:23
    "Po 10 min. cieżkiego wysilku robię się czerwona jak burak, tak bardzo, bardzo mocno, jestem wstanie zalatwić się tak na bieżni jak robię trening interwałowy na max. trudność."

Mam identycznie, a nawet jeszcze gorzej, już przy lżejszym wysiłku, nawet wolnym biegu, robię się STRASZNIE czerwona. W dodatku tylko na twarzy, szyja pozostaje biała i wygląda to kuriozalnie. Na siłowni jestem zjawiskiem, i to nie pięknym bynajmniej. Nie mam nadciśnienia, wręcz przeciwnie. Cierpię na "czerwoną gębę" od dzieciństwa. Mam cerę naczynkową.
  • mikams75 09.08.18, 15:26
    to tak jak ja sad
  • muchy_w_nosie 09.08.18, 15:31
    Tak dokładnie jak u mnie, tylko twarz czerwona i to nie plackami tylko cała, jakbym sobie burakiem czerwonym nasmarowała. Kiedyś się tym przejmowałam teraz mam ubaw bo ludzie zastanawiają się czy po karetkę dzwonić.
    Opalam się na brąz, jakby ktoś myślał, żem bladolica dziewica.
  • quilte 09.08.18, 15:37
    U mnie też się zastanawiają, czy mnie pilnie ratować, czasem myślę, że podczas treningu powinnam sobie do pleców/na froncie kartkę przypinać z napisem "proszę państwa, wszystko ok, nie umieram" big_grin I też się opalam na brąz - prawie od razu. Raźniej mi, że nie jestem jedyna z "czerwoną gębą".
  • mikams75 09.08.18, 15:47
    a ja miewam placki co wyglada chyba jeszcze gorzej, jak jakas tredowata uncertain
    a juz na dekolcie ciapki daja jeszcze gorszy efekt.
  • liliawodna222 09.08.18, 17:38
    Ja nawet nie muszę nic robić... Wystarczy, ze w takim upale jak obecnie wejdę do jakiegoś pomieszczenia, i jestem momentalnie PURPUROWA. Koszmar. A czasem wystarczy pobyć na dworze. 28 stopni i już jestem załatwiona.
  • mikams75 09.08.18, 22:42
    w takim upale to ja nigdzie nie musze wchodzic, kolor jest staly czerwony big_grin
    za to zima po wejsciu z chlodnego do cieplego zmienial kolor po kilku minutach uncertain
  • asiairma 09.08.18, 15:21
    Czerwienica czyli nadkrwistość.
  • mikams75 09.08.18, 15:25
    niacyna
    cera naczynkowa
    alergia
    wysilek fizyczny, nawet niewielki
    uderzenia goraca
  • luvyana 09.08.18, 15:27
    wysokie ciśnienie

--
    Uprzejmie informuję, że pożegnałam na zawsze złą energię wcześniejszego nicka tongue_out
  • spanish_fly 09.08.18, 15:29
    Może to jakieś zabiegi kosmetyczne (peeling, kwasy, retinol, rolka z igłami itp.)?
  • strasznymruk 09.08.18, 15:30
    nolus napisała:
    Powiedzcie mi tak serio, co innego poza efektem alko
    > holu może dawać efekt czerwonej twarzy?

Zawstydzenie.
    Niektórzy jak się wstydzą, to się czerwienią.

Niektóre pisiaki sa prawdopodobnie w miarę normalne i teraz chodza z czerwonymi gębami, bo się jednak wstydzą swojego pisiactwa.
  • nolus 09.08.18, 15:34
    Nie, ta osoba ma tak cały czas - tzn. czasem jest powiedzmy, że średnio zaróżowiona, a czasem wręcz czerwona. Nieważne czy to zima czy lato, niezależnie od pory.

Żadne zawstydzenie czy inna nieśmiałość - to nie jest człowiek nieśmiały.

--
  • ghyta_ogg 09.08.18, 15:31
    Trądzik rozowaty. Wyzwalaczem nie musi być alkohol, oczywiście może, ale może być równie dobrze np. kawa, stres, słońce, ostre przyprawy, wysiłek fizyczny. Ja tak mam od dziecinstwa- cera zwykła, jasna, policzki, nos i czolo czerwone przy byle okazji. Tradzik zdiagnozowany i leczony od kilku lat. A i tak momentami wyglądam jak żul spod monopolowego.
  • peonka 09.08.18, 21:39
    Też tak mam sad

--
    Ostatnia szansa, jedno marzenie - o życiu
    www.siepomaga.pl/zycie-oskara
  • wlazkotnaplot 09.08.18, 15:31
    Ja tak mam. Cera wrażliwa, rumieniec dziewczyny wywołany emocjami, stres, temperaturą, lub niczym.... Nie cierpię swojej cery....
  • katja.katja 09.08.18, 15:32
    Menopauza.
  • iwles 09.08.18, 15:39
    Moze pracowac na dworze i wtedy od slonca i wiatru twarz moze zrobic sie tak opalona. A pamietaj, ze slonce dziala nie tylko w lato ☺

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • nolus 09.08.18, 15:51
    iwles napisała:

> Moze pracowac na dworze i wtedy od slonca i wiatru twarz moze zrobic sie tak op
    > alona. A pamietaj, ze slonce dziala nie tylko w lato ☺
    >

No przecież napisałam, że ta osoba nie pracuje wystawiona na działanie promieni słonecznych dzień w dzień tongue_out Pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu wink

--
  • iwles 09.08.18, 21:57
    Moze do pracy ma daleko i chodzi na piechote 😉

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • same-old_mona 09.08.18, 15:43
    Nadciśnienie, alergia.
  • same-old_mona 09.08.18, 15:45
    Ja dostałam czerwonej gęby jak się w ciąży żelków haribo nażarłam. Nie lubię i nigdy nie jem a ten raz mnie tak wzięło i wyszło mi jakieś uczulenie. Gęba czerwona i gorąca. Dobrze, że dość szybko zeszło :p
  • zielonecurry 09.08.18, 15:49
    Trądzik różowaty. Mam i przy zaopatrzeniu jestem czerwona jak burak.
  • mgla_jedwabna 09.08.18, 17:20
    Wrażliwość na temperaturę. Tzn. niektórzy są czerwoni z przegrzania. Podobno także jakąś chorobą nerek może dawać takie objawy, ale tu nie jestem pewna.
  • celice73 09.08.18, 19:18
    trądzik różowaty-występuje u dorosłych

--
    "Dzieci daje Bóg, a jak Bóg daje, to się bierze.
    Tylko czemu to dotyczy wyłącznie kolejnych "pocieszek", a jak Bóg daje rozum to już dar wzgardzony..."
  • mamtrzykoty 09.08.18, 19:34
    Nie czytałam wszystkich odpowiedzi, możesie powtarzam:
    - popękane naczynka
    - tradzik różowaty i zwykły
    - toczeń
    - alergia pokarmowa na mleko
  • mamtrzykoty 09.08.18, 19:38
    Jeszcze odmrożenie i poparzenie może dac taki stały efekt.
  • karotka_plus 09.08.18, 21:41
    Przegrzanie, wysokie ciśnienie, stres, nieśmiałość, reakcja alergiczna na coś - ja tak miałam swego czasu i to zimą, wyglądałam jak burak wink
    U mnie w mieścinie mieszka młoda dziewczyna. Ma bardzo czerwoną twarz, reszta skóry ma normalny koloryt. Wynik choroby ale nie wiem jakiej. Mąż mówi z kolei, że miał znajomą która miała taki problem ale u niej to było związane ze zbyt wysokim ciśnieniem i okresem dojrzewania. Przeszło jak całkiem dorosła.
  • lily_evans11 09.08.18, 21:45
    Nadciśnienie.
    Ostro przyprawione potrawy.
    Ja mam czerwoną gębę po zjedzeniu ciut większej porcji czegokolwiek i w dodatku słabo mi się wtedy robi.

--
    Nigdy nie byłam złą babą

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka