Dodaj do ulubionych

Niespotykane przypadki

10.08.18, 17:13

Każdy wie, jak można zarazić się wirusem HIV i jak to ryzyko minimalizować. Ale zawsze mogą się zdarzyć wypadki losowe, jak ten tutaj z Częstochowy:

czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,23773546,policja-w-czestochowie-wzywa-na-badania-pasazerow-ktorzy-w.html#BoxLokCzeImg
wiadomosci.wp.pl/wypadek-autobusu-w-czestochowie-ranni-narazeni-na-hiv-6282871440238209a
Czy myślicie, że wśród pasażerów tego autobusu (a właściwie tego konkretnego kursu) zapanowała teraz panika? Czułybyście wkurw czy też panikę/przerażenie? Pytam oczywiście "pół żartem, pół serio", bo o ile dobre 15 lat temu brałam udział w konkursie wiedzy o hiv i aids (był taki) i w sumie później za bardzo tej wiedzy nie uzupełniałam, to wydaje mi się, że ryzyko zarażenia się nie jest zbyt wielkie ? No ale apel w mediach już jest, czyli trzeba sprawę potraktować poważnie...

I już się pojawiają komentarze, że "afery" by nie było, gdyby nie rowerzysta tongue_out

--
"Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
Edytor zaawansowany
  • triss_merigold6 10.08.18, 17:17
    Ryzyko niewielkie, czułabym wkurw, rowerzyści.... no, nie będę pisać, bo mnie wytną.
  • joa66 10.08.18, 17:17
    W ciągu 24 ub 48 godzin (dokładnie nie pamiętam) można podac profilaktyczne lekarstwo antywirusowe. Mam nadzieję, że o to chodzi a nie o "badania" (niby na co tego samego dnia)
  • little_fish 10.08.18, 17:27
    24, przerabialiśmy. Badanie wiarygodne po 6 miesiącach
  • karme-lowa 10.08.18, 18:48
    little_fish napisała:

> 24, przerabialiśmy. Badanie wiarygodne po 6 miesiącach
    Pisze, że do 48h jest skuteczne.
  • little_fish 10.08.18, 18:59
    Bardzo możliwe. Ale podobno do 24 najwyższa skuteczność. Dziecko miało "wypadek" przed południem, ja się dowiedziałam o 17, na SOR trafiliśmy koło 18, jak wreszcie dodzwonili się na oddział zakaźny, to kazali przyjechać natychmiast. Nie rano następnego dnia, tylko od razu.
  • karme-lowa 10.08.18, 19:21
    Dobrze wiedzieć.
  • little_fish 10.08.18, 19:30
    Lepiej, żeby ta wiedza potrzebna nie była. Miesiąc brania leków, pół roku strachu. Nie polecam
  • joa66 10.08.18, 19:34
    Zgadzam się, ale wiedzieć trzeba.
  • karme-lowa 10.08.18, 19:42
    little_fish napisała:

> Lepiej, żeby ta wiedza potrzebna nie była. Miesiąc brania leków, pół roku strac
    > hu. Nie polecam
    A to napewno. Współczuję przeżyć.
  • nolus 10.08.18, 17:29
    joa66 napisała:

> W ciągu 24 ub 48 godzin (dokładnie nie pamiętam) można podac profilaktyczne lek
    > arstwo antywirusowe. Mam nadzieję, że o to chodzi a nie o "badania" (niby na co
    > tego samego dnia)

Oooo, chyba masz rację. Nie wiem jak ja mogłam o tym zapomnieć suspicious

--
  • kota_marcowa 10.08.18, 17:59
    Ryzyko niby niewielkie, ale nie wiemy jak bardzo pokaleczeni byli pasażerowie. Musiało być krwawo skoro nosiciel uznał, że powinien się przyznać.
    A rowerzyści, to zakały polskich dróg. Chodników zresztą też.
  • kropkacom 10.08.18, 18:10
    Nie to co kierowcy. Od 4:05

--
    "But I Wont Complain No I Wont Complain
    Though my good days are far gone
    They will surely come back one morn So I Wont Complain, no, no"
  • kota_marcowa 10.08.18, 18:23
    Wyczyny rowerzystów trudniej nagrać.
  • nolus 10.08.18, 18:27
    Tutaj najbardziej adekwatne info, które zabrakło wcześniej - czyli co,jak i dlaczego trzeba szybko postępować, co już zauważyła jedna z osób tutaj. Sama zapomniałam o tych 48h, więc zawsze warto przypomnieć :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23774701,czestochowa-w-wypadku-autobusu-ranna-zostala-osoba-z-hiv-policja.html#Z_BoxNewsLinkImg&a=167&c=96

--
  • joa66 10.08.18, 18:33
    To ja jeszcze dodam, że stacje Sanepidu tez powinny mieć.
  • kropkacom 10.08.18, 18:38
    Jak widać tu nie było trudno uchwycić całą sytuację.

--
    "But I Wont Complain No I Wont Complain
    Though my good days are far gone
    They will surely come back one morn So I Wont Complain, no, no"
  • joa66 10.08.18, 19:25
    Na marginesie - dobrze że wkleiłaś ten artykuł - takie rzeczy trzeba przypominać wszystkim cały czas.
  • nangaparbat3 10.08.18, 19:40
    Jesli ten człowiek wie, że jest zakażony, to najpewniej otrzymuje leki antyretrowirusowe, więc ma też niski poziom wiremii (liczba wirusów we krwi). Zakażenie jest bardzo mało prawdopodobne. Ale lepiej dmuchac na zimne, fakt.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • rulsanka 10.08.18, 22:19
    W sumie brawo dla tego chorego, że powiedział o nosicielstwie. W podobny sposób powinny reagować osoby np. z zółtaczką, która jest jeszcze bardziej zaraźliwa.

--
    Pomoc dla Zuzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka