Dodaj do ulubionych

PiS będzie nas dalej truł

25.08.18, 09:28
Pamiętaj drugi sorcie, i ty suwerenie, wasze zdrowie się nie liczy. Ważniejsi sa górnicy i żeby im się piętnasta pensja i deputat zgadzały.

wyborcza.pl/7,155290,23814722,kolejna-jesien-ze-smogiem-czyste-powietrze-to-priorytet-wierzymy.html
Edytor zaawansowany
  • wheels.of.fire 25.08.18, 10:03
    Przepis elektrownie i elektrociepłownie węglowe są ekologiczne. Węgiel to czarne złoto, wiedzą to Niemcy, wiedzą USA.
  • anilka 25.08.18, 10:09
    Pisałam już coś na temat twojego stanu umysłu i myślałam że mnie już nie zdziwi nic, ale nie.
  • mdro 25.08.18, 10:12
    Józek, już ci chyba pisałam: wypowiadaj się na tym forum jedynie o kobietach, bo - w porównaniu ze wszelkimi innymi tematami, jak gospodarka, polityka, ekonomia, ekologia czy historia - na nich znasz się najlepiej.

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • wheels.of.fire 25.08.18, 10:17
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • anilka 25.08.18, 10:20
    Czerwona komuszko? daruj sobie idioto jakiekolwiek wypowiedzi , bo i tak cię tu nie bierze na poważnie
  • mdro 25.08.18, 11:43
    To chyba do mnie miało być big_grin. A biorąc pod uwagę przeszłość radiomaryjnych idoli józka, w ten sposób wyraża swoje dla mnie uwielbienie...

Ale cofam, co powiedziałam - jesteś, józek, tak idealnym egzemplarzem najbardziej podatnego na najbardziej idiotyczną propagandę środowiska, że pisz dalej. Nie trzeba wydawać pieniędzy na badania, wystarczy przejrzeć twoje wpisy.

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • wheels.of.fire 25.08.18, 14:09
    Propagandę to Ty uprawiasz, od kiedy zakochałaś się ślepo w ROAD, UD i KLD.
    Jesteś osobą bardzo zacietrzewieną, z zadartym nosem, jajogłową, patrzącą z wyższością na zwykłych Polaków.
    A Gaworowa wcale nie pracowała w UD big_grin
  • mdro 25.08.18, 15:24
    A co, ty jesteś przedstawicielem "zwykłych Polaków"? Polacy nie są głupimi, tchórzliwymi, zadufanymi w sobie mizoginami i rasistami, więc słabo się na niego nadajesz. I nawet z czytaniem ze zrozumieniem masz duże problemy...

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 15:44
    Zadufani w sobie to są wyborcy Unii Wolności, a rasistą, ja i mizoginem ani tchórzem nigdy nie byłem.
    Chyba, że dla Ciebie razizm to sprzeciw wobec relokacji nielegalnych imigrantów, a mizoginia to brak marzeń o związaniu się z kobietą co miała ponad 20 partnerów seksualnych w swoim młodym życiu lub splamiła się prostytucją.
  • wheels.of.fire 25.08.18, 15:49
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • olena.s 25.08.18, 19:28
    Józiu, a matulę i tatula wyuczyli czytac za darmo, czy za dutki w Sacre Couer? Za mieszkanie płacili 100 procent, czy też 10% wkładu w spółdzielnię na cudzych, złodziejsko znacjonalizowanych gruntach? FWP zaliczali albo inne kolonie przyzakladowe, czy tylko honorowo we własnym praojców dwórku na wakacje? To nie piernicz, ze rodzinie "Nic jej nie dała Polska Ludowa!" - bo dała, dała. I mówię to ja, która PRL nie znosiłam i nie znoszę - ale idiotycznych łgarstw jeszcze bardziej.
  • wheels.of.fire 25.08.18, 19:51
    A co Ty możesz wiedzieć o PRLu, jak może jesteś z końcówki 70tych góra.
    Każde państwo coś komuś dało, ale nie każdemu w takim zakresie jak czerwonym elitom
    . Mazowiecki był w legalnej opozycji "katolickiej", Suchocka była posłem w PRLu. A tak w ogóle, to panna z dzieckiem nie powinna być moim zdaniem ambasadorem w Watykanie.

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • olena.s 25.08.18, 20:23
    A może go sobie, przestudiowałam? A może czytałam, rozmawiałam?
    Te czerwone "elity", jak nie miałam sympatii do tych kręgów, zwłaszcza, kiedy stały się aideową oportunistyczną hałastrą, nie miały żadnych niewyobrażalnych luksusów. Że nie mały fiat, tylko duży? Że nadmetraż, ekstra jedna izba na osobę? Że urlop w lepszym FWP? Więc nie chrzan, kolego. Twoja rodzinka wzięła mooooooooże jakies 20% mniej niż rodzinka jakiegoś Jaruzelskiego. A może i więcej, bo on w końcu z herbowych pochodził, w efekcie komuny raczej zbiedniał niż zbogaciał, mogłeś iść na takie same studia jak panna Jaruzelska.
  • iwoniaw 25.08.18, 21:45
    A co Ty możesz wiedzieć o PRLu, jak może jesteś z końcówki 70tych góra.

A ty co możesz wiedzieć o PRLu i czy jesteś sprzed wojny? big_grin

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • mdro 25.08.18, 16:00
    Wyzywasz ludzi od gnid. Jesteś nikim.

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 16:10
    A jak mam odnosić się do Bistiana, który mnie tu wielokrotnie obrażał?
  • mamalgosia 25.08.18, 16:07
    Jakże to na temat...

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • mdro 25.08.18, 16:12
    I to indywiduum "broni" Kuronia. Ciekawe przed kim...

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 16:21
    Bo jak ktoś zrobił coś dobrego, to ja to doceniam.
  • tiszantul 25.08.18, 10:20
    Przecież to jest wątek dla odreagowania antypisowskich emocji, oczekujesz merytorycznej dyskusji? Na szczęście ludzie o takich poglądach nie mają już większości w sejmie
  • zona_glusia 25.08.18, 21:40
    Ludzie nie będą mogli z domu wychodzić następną zimę, otwierać okien. Będą chorować. I o tym jest ten wątek.
  • silencia.furiosa 25.08.18, 10:20
    A czy ty pisiaczku mały nasz pojęcie na jaki temat odpowiadaasz? Tu mowa o gospodarstwach domowych, nie elektrowniach.
  • wheels.of.fire 25.08.18, 10:47
    Nie jestem zwolennikiem palenia węglem w piecu, natomiast ja piszę o energetyce wielkoprzemysłowej.
  • silencia.furiosa 25.08.18, 11:33
    A co kogo obchodzi o czym piszesz? To jest artykuł o tym, że twoi mocodawcy gęby sobie wycierają czystym powietrzem i walką ze smogiem, ale jak przychodzi co do czego to pozwalają wrzycać do pieca największy syf bez jakiejkolwiek kontroli.
  • mamalgosia 25.08.18, 14:54
    Czyli nie na temat

--
  • mamalgosia 25.08.18, 11:23
    Oczywiscie. I nawet nie o sam wegiel chodzi, tylko o odpady, w ktorych zawartosc wegla jest mizerna i caly syf wychodzi kominem.

--
  • tiszantul 25.08.18, 10:17
    Ależ to jest nudne. Nie bierzecie pod uwagę, że bezsensowne czepianie się pis o wszystko tylko przysparza im zwolenników?
    Niemcy mają udział paliw kopalnych w tym samym przedziale, ale oczywiście Niemcom wolno korzystać z taniego węgla, bo są silnym krajem, Polska jest mniejsza, słabsza, więc nie powinna. Powinna kupować od Niemców turbiny wiatrowe. Oczywiście jak Polska chce postawić elektrownię atomową, to opozycji też się nie podoba. To samo z antysemityzmem, który na Zachodzie jest o wiele większy niż u nas. Niemcom wolno wyrżnąć cały prehistoryczny las pod kopalnię odkrywkową, Niemcom wolno wyrżnąć puszczę w walce z kornikiem... I tak dalej. Zobaczcie mapkę:

forsal.pl/artykuly/1021131,gospodarki-oparte-na-weglu-ktore-panstwa-ue-sa-najbardziej-uzaleznione-od-paliw-kopalnych.html
  • piernicola 25.08.18, 10:30
    > Niemcy mają udział paliw kopalnych w tym samym przedziale, ale oczywiście Niemc
    > om wolno korzystać z taniego węgla, bo są silnym krajem, Polska
    Płaczę ze śmiechu. Akurat bardzo, bardzo źle wybrałeś sobie kraj do porównań.
    Może dodaj sobie sygnaturkę "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz", przekaz ideologiczny będzie ten sam, a nie skompromitujesz się merytorycznie.
  • mamalgosia 25.08.18, 11:16
    Chodzi i niska emisje z sektora komunalnego. To jest dramat. Nikt w Niemczech nie pali mulem. Znasz sie choc troche na tym tiszantul, czy tylko zamierzasz bronic na slepo?

--
  • mamalgosia 25.08.18, 11:21
    Dodam, ze Niemcy maja maksymalny poziom pylu 50, ja mam 1360. Rakoteorczego benzenu Niemiec ma 0,5 a ja mam czasem nawet 60.

Serio uwazasz, ze to jest dobrze?

--
  • livia.kalina 25.08.18, 14:25
    od zwykłego wyborcy pisu. Ten drugi będzie wdzięczny i będzie chwalił decyzje, które mu służą, ten pierwszy będzie apologetą nawet tych, które go zabiją.
    I znowu, kolejnej zimy umrze 50 tysięcy Polaków z powodu zanieczyszczenia powietrza. Ale te 50 tyś umrze za rządów pis więc należy udawać, ze to bardzo dobra wiadomość.
  • wheels.of.fire 25.08.18, 14:36
    Ja nie pisałem, że jestem zwolennikiem palenia w piecu. Natomiast węgla nie ma co demonizować, spalany w nowoczesnych elektrowniach i elektrociepłowniach jest bezpieczny.
  • livia.kalina 25.08.18, 18:54
    Pis kupuje od Putina węgiel zrabowany Ukraińcomz Donbasu. To zwykłe paserstwo i pranie brudnych pieniędzy. Węgiel niskiej jakości, który nas truje.
    gornictwo.wnp.pl/nowoczesna-apeluje-o-embargo-na-wegiel-z-donbasu,328472_1_0_0.html
    Takie to właśnie "popieranie polskiego górnictwa" w wykonaniu pis.
  • olena.s 25.08.18, 19:22
    O, to tak samo jak za PRL elegancko pomogliśy złamać strajk brytyjskich górników spylając im nasz węgiel.
  • lodomeria 25.08.18, 14:49
    Ogrzewanie zimą to jedno. Już tego lata można było posmakować co to jest upał bez możliwości schłodzenia się. Ile straszych osób, czyli tych szczególnie narażonych na udary cieplne, nie będzie niedługo stać na to, żeby sobie przy włączonym wiatraku spać?
  • mamalgosia 25.08.18, 14:52
    Ale wiesz, jak ja się nie schłodzę, to jest to tylko mój problem. A jak napalę w piecu mułem, to podtruję kilkanaście osób

--
  • lodomeria 25.08.18, 15:23
    Bardziej chodziło mi o to, w jakie koszty i ich społeczne konsekwencje wpędza nas trzymanie się węgla.

Węgiel zabija nas nie tylko zanieczyszczeniami ale też tym, że nas coraz mniej na niego (czy to w postaci ogrzewania, czy prądu) stać jako indywidualnych odbiorców.

Obecnie biedni mają do wyboru jedynie zimą truć siebie i sąsiadów a latem zdychać z gorąca.
  • mamalgosia 25.08.18, 15:27
    Biedni - ok. Biednym trzeba pomóc. Ale biednych na mojej ulicy są co najwyżej dwie rodziny, a kopci i smrodzi 30.

Co do kopalni, to rzadko się o tym mówi, bo dotyczy to tylko nas, tu mieszkających, ale wydobywanie na zawał powoduje, że pękają ściany, mury, podłogi, ulice się zapadają itd

--
  • mamalgosia 25.08.18, 15:27
    warto obejrzeć:

www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pekaja-sciany-i-drogi-pod-chwalowicami-zapada-sie-ziemia-wideo,wia5-3266-36508.html

--
  • lodomeria 25.08.18, 15:42
    Wykluczenie energetyczne grozi o wiele szerszym kręgom niż obecni "biedni".
  • vasaria 25.08.18, 10:25
    Dlatego w tym roku zainwestuję w oczyszczacze powietrza do domu i maski antysmogowe dla dzieci (do wyjścia na zewnątrz). W zeszłym roku to była jakaś masakra. Wieczorami, bywało, że nie widziałam domu sąsiada - naprzeciwko, po drugiej stronie standardowo szerokiej ulicy !
  • tanebo2.0 25.08.18, 10:30
    Żaden filtr na kominie nie wyeliminuje emisji dwutlenku węgla. Owszem, są instalacja, baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo drogie które go wychwytują. Ale z nim też trzeba coś zrobić. Pompuje się wiec go w ziemię. Ale to metoda eksperymentalna. A prawda jest taka że jeśli do 2050 nie zmniejszymy emisji CO2 do zera to zmiany klimatu zmienią Ziemię w miejsce nie do mieszkania. Temperatura mokrego termometru podniesie się tak że na równiku nie da się żyć. A zmiany klimatu zniszczą rolnictwo. Dodajcie do tego jakiś hiperkan i wasze wnuki będą zaczynać od epoki kamiennej...
  • 1matka-polka 25.08.18, 10:47
    Może tak być. Wtedy będę śmiała, o tak:

--
    Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
    Wolter
  • mamalgosia 25.08.18, 14:53
    Emisja CO2 to zupełnie inna sprawa.
    W tym konkretnym przypadku chodzi o wyeliminowanie substancji, które szkodzą nie w sensie globalnym i długofalowym, tylko tu i teraz. Rakotwórcze na przykład

--
  • ania-z-lasu 26.08.18, 10:45
    Z dwutlenkiem węgla rośliny sobie poradzą, a przy tym stosunkowo dobrze i my. Poza tym dwutlenek węgla nie śmierdzi. A polskie powietrze, przynajmniej w moim regionie, jest wyjątkowo smrodliwe. Tak więc nie o dwutlenek węgla osobom tu żyjącym chodzi, o czym ty mówisz??? Może tak zacząć od tego, co nas bezpośrednio dziś powoli zabija?
  • mamalgosia 25.08.18, 11:14
    Tak. Od zawsze kopalnie sa ważniejsze niż zdrowie i życie ludzkie. A teraz to już na pewno nie ma co liczyć na zmiany w cywilizowanym kierunku.
    Jestem zrozpaczona. Mieszkam w najbardziej zanieczyszczonym miejscu. Przez ponad 150 dni w roku mamy zakaz wychodzenia z domu a nawet otwierania okien

--
  • taniarada 25.08.18, 11:27
    silencia.furiosa napisał(a):

> Pamiętaj drugi sorcie, i ty suwerenie, wasze zdrowie się nie liczy. Ważniejsi s
    > a górnicy i żeby im się piętnasta pensja i deputat zgadzały.
    >
    > wyborcza.pl/7,155290,23814722,kolejna-jesien-ze-smogiem-czyste-powietrze-to-priorytet-wierzymy.html
    Ale ty żyjesz i masz się dobrze,Buzia taka zaokrąglona.🤗
  • livia.kalina 25.08.18, 14:26
    myślisz, że silencia.furiosa to Mateusz z krzywym ryjem?
  • lodomeria 25.08.18, 11:45
    Jacy górnicy??? Najważniejszy jest ktoś kto przyklepuje deale na zanieczyszczony węgiel z Chin, Australii, Rosji. Takich górników, co to przeciskają się kilometry pod ziemią w ciasnych korytarzykach to oni mają głęboko gdzieś i będą nimi orać dopóki choć jednej osobie będzie się chciało w takich warunkach dla ich stołków i apanaży pracować.
  • silencia.furiosa 25.08.18, 18:28
    Nie przesadzaj, najbardziej zasyfiony jest polski węgiel. Nie powiedziałabym, że górników mają gdzieś, to jedna z najbardziej uprzywilejowanych branż.
  • lodomeria 25.08.18, 12:10
    Dodam jeszcze, w razie jakby do kogoś z czytających ten wątek jeszcze nie dotarło: tak jak teraz krajami siedzącymi na żyle złota są te, które mają zasoby gazu, węgla (już coraz mniej) czy ropy, tak za najdalej 20 lat będą nimi kraje, które teraz inwestują w technologie odnawialne.

Zamiast myśleć do przodu i załatwiać naszym dzieciom i wnukom, by żyli jak Norwegowie czy szejkowie, to my im załatwiamy choroby, smród i ubóstwo.
  • piernicola 25.08.18, 14:33
    >tak za najdalej 20 lat będą nimi kraje, które teraz inwestują w technologie odnawialne

Właśnie. Dodam jeszcze, że to inwestowanie nie musi się odbywać na poziomie krajów czy wielkich korporacji, to może być proces dużo bardziej rozproszony i zdecentralizowany - np. bogate gminy inwestują w produkcję energii odnawialnej, której w ogóle nie oddają do centralnej sieci dystrybucji tylko np. budują lokalne sieci carportów. Tak samo, na jeszcze o oczko niższym szczeblu, robią zamożne rodziny/wspólnoty sąsiedzkie.
    My byśmy też tak chcieli w Polsce, mamy doskonałe pomysły już w fazie wstępnej projektów - ale brakuje finansowania (bo to jednak trzeba dobrze policzyć, dobrze zaplanować, wybrać technologie odpowiednie do lokalizacji). A my właśnie wstajemy z tych, no, kolan, oczadziali naszym "czarnym złotem" i dumą narodową.
  • livia.kalina 25.08.18, 14:29
    W całej Europie znośne powietrze tylko u nas syf na poziomie trzeciego świata- Pekinu albo New Delhi, a w niektóre dni nawet gorzej. Ale oczywiście musi tak byc bo to w naszym interesie (narodowym) i cała Europa nam zazdrości. Znowu retoryka na poziomie kretynów z pis.
  • mamalgosia 25.08.18, 14:53
    No dokładnie sad

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 15:14
    A wiesz, że niektórzy ludzie są zmuszeni palić w piecach? Nie wszędzie jest gaz, a na ogrzewanie energią jest bardzo drogie, do tego nie każda instalacja sobie z czymś takim poradzi.
  • maadzik3 25.08.18, 15:22
    palić w piecu (węglowym) można WĘGLEM. Ale mnóstwo ludzi (wcale nie najbiedniejszych, o nie) pali śmieciami, odpadami, mułem węglowym albo węglem najniższej jakości nieprzeznaczonym do palenisk domowych. I NIC się z tym nie robi. A takiej jakości węgla w ogóle nie powinno się odbiorcom niewyspecjalizowanym sprzedawać

--
    In God we trust, everybody else pays cash
  • mamalgosia 25.08.18, 15:23
    No ok, niech więc palą dobrym paliwem w dobrych piecach. I o to chodzi.

--
  • mamalgosia 25.08.18, 15:24
    A wiele osób mogłoby inaczej, a nie chcą. Uważam, że wtych należy uderzyć. To są osoby tego typu, że gdyby nie było obowiązku przyłączenia do kanalizacji, to by wolały sikać do ogródka żeby tylko nie płacić. Cywilizacja jednak stawia pewne wymagania. A za obecnych rządów niestety sie cofamy

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 15:41
    I takie Janusze to często przedsiębiorcy.
  • tanebo2.0 25.08.18, 19:00
    A większość to plebs który jest po prostu chytry. I jak zmusisz ich żeby kupowali dobry węgiel i nie palili oponami?
  • mamalgosia 25.08.18, 19:26
    Tylko poprzez zakazy i nieuchronność wysokiej kary

--
  • livia.kalina 25.08.18, 19:45
    A w Belgii, Holandii i Niemczech to wyłącznie oświeceni, wyksztalceni, świadomi ekologicznie obywatele? I tam jakoś rządzący dali sobie radę. Niech się pis uczy od mądrzejszych.
  • ania-z-lasu 26.08.18, 10:47
    No niestety granica między wschodem i zachodem biegnie po Odrze. Mentalna też.
  • wheels.of.fire 26.08.18, 11:46
    Ja słyszałem, że na Bugu kończy się cywilizacja łacińska.

--
  • wheels.of.fire 25.08.18, 19:53
    O tak, zły, biedny plebs tylko winny. Janusze biznesu to chytre nie są i kwiatem narodu zawsze są.

--
  • mamalgosia 25.08.18, 20:18
    A jakie to ma znaczenie kto? Zakaz obowiazywalby wszystkich.
    Tylko trzeba go wydac, nie bać się

--
  • sumire 26.08.18, 09:10
    Sorry. Winny ten, kto wrzuca do pieca śmieć i ten, kto na to pozwala.
  • mamma_2012 26.08.18, 11:09
    „Najśmieszniejsze” w tym jest to, że są oni tak głupi albo tak chciwi, że myślą, że ich problem nie dotyczy, albo wiedzą, że sami i ich rodziny też mogą zejść, ale dla władzy poświęcą i własne dzieci.
    Powietrzem, i pierwszy i gorszy sort, oddycha tym samym i tego się nie przeskoczy.
  • mamalgosia 26.08.18, 14:01
    Nie, ich nie dotyczy jednak w wiekszosci. Na moim terenie (tym najbardziej zanieczyszczonym) niewielu poslow PiS. A w Wwie jest jednak duzo czysciej

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.