Dodaj do ulubionych

Grubawa...

04.09.18, 15:44
To usłyszałam o sobie niechcący podsłuchawszy rozmowę dwóch panów. Nie powiem, ubodło mnie to. Zawsze myślałam o sobie "średniej tuszy", "normalna". Noszę zwykle rozmiar M, tyle, że jestem gruszką, mam szerokie biodra i masywne nogi.
No i teraz nie wiem, na gwałt się odchudzać, czy olać? Wiem, że siebie się nie widzi obiektywnie, parę razy zdarzyło się, że przytyłam, ja tego nie zauważałam specjalnie, a otoczenie już tak. Chętnie wstawiłabym tu zdjęcie swojej sylwetki do oceny, ale nie wiem jak, może ktoś pomoże?
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 04.09.18, 15:46
    Ale po co Ci to? Niech zgadnę, owi panowie z wyglądu też nie adonisy, prawda?

--
    Moderacja na E-mamie: Post o tym by poderżnąć gardło umierającemu członkowi mej rodziny wisi dwa tygodnie mimo zgłoszeń, post w którym śmieję się z placka jaglanego został usunięty w ciągu niecałej godziny. Ciasto na tym forum ma większą godność niż człowiek.
  • ara.5 04.09.18, 15:50
    Masz nadwagę?
  • snakelilith 04.09.18, 15:53
    Nie wstawiaj zdjęć, bo nie ma czego takiego jak o obiektywna ocena. Jedna ematka napisze ci, że jesteś wielorybem, inna zachwyci się figurą. Jak masz taki typ sylwetki, to masz, schudnięcie niekonieczenie odchudzi nogi, za to spadnie ci może biust i wychudzi twarz, daj se spokój. A obcymi facetami się nie przejmuj, co ci po tym, że uznają cię za piękność? Masz zamiar wchodzić z nimi w związki intymno-seksualne, czy są właścielami agencji dla modelek, gdzie wysłałaś swoje CV?

--
    "W carskiej Rosji, to Twoi przodkowie by zamiatali u mojej prababki na Krymie." - by wheels.of.fire
  • 35wcieniu 04.09.18, 15:54
    "średniej tuszy" to grubawa właśnie. Widzisz się tak jak i oni, tylko macie inne słownictwo. Inna sprawa dlaczego akurat na opinii przypadkowych, obcych facetów Ci zależy - ale w tym nie pomogę bo nie wiem jaki mógłby być powód. Któryś z nich Ci się podobał?
  • mokka39 04.09.18, 15:56
    żaden mi się nie podobał, ale niemiło usłyszeć coś takiego o sobie. Ja mam generalnie niską samoocenę, a tu jeszcze coś takiego...
  • katja.katja 04.09.18, 16:00
    Pewnie pasztety, sami grubawi (co najmniej) prawda? Ewentualnie chucherka.
    Bardzo rzadko atrakcyjny faktycznie facet dosrywa innym.

--
    Moderacja na E-mamie: Post o tym by poderżnąć gardło umierającemu członkowi mej rodziny wisi dwa tygodnie mimo zgłoszeń, post w którym śmieję się z placka jaglanego został usunięty w ciągu niecałej godziny. Ciasto na tym forum ma większą godność niż człowiek.
  • 35wcieniu 04.09.18, 16:00
    Ale to nie jest nic takiego czym można by się przejąć. Pewnie stwierdzili między sobą fakt, nie powinni tego robić tak żebyś słyszała no ale nadal, bez przesady- jesteś przecież dorosła big_grin Następnym razem w drodze rewanżu poczyń podobne spostrzeżenie, np.: "a pan calkiem calkiem, szkoda ze już taki wylinialy" big_grin
  • maslova 04.09.18, 16:01
    > niemiło usłyszeć coś takiego o sobie. Ja mam generalnie niską samoocenę, a tu jeszcze coś takiego...
    No więc sama widzisz, że Twoim problemem nie jest "grubość", tylko, jak napisałaś niska samoocena. Dlatego schudnięcie w niczym Ci nie pomoże, bo zawsze może znaleźć się ktoś, kto powie o Tobie, np. "niskawa", "ma krzywe zęby", "kiepsko ubrana" itd. itp. Czy za każdym razem będziesz próbować dostosowywać swój wygląd do cudzych oczekiwań? To, co powinnaś zrobić, to popracować nad samooceną i nieprzejmowaniem się opiniami innych ludzi.
  • katja.katja 04.09.18, 16:16
    Raz menele w Biedronce ocenili, że jestem skromnie ubrana big_grin I co miałam zrobić? Kupić sobie garsonkę? big_grin
    Najwięcej do powiedzenia mają menele lub generalnie faceci mało atrakcyjni (sami grubawi albo np. niscy). Jak żyję nie widziałam przystojniaka/ków kometując głośno złośliwie innych pod kątem wyglądu.

--
  • ichi51e 22.04.19, 07:55
    10/10

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • edelstein 04.09.18, 23:58
    Nie sredniej tuszy to sredniej tuszy.Tzn po srodku.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • madzioreck 04.09.18, 16:00
    Na gwałt się odchudzać, bo dwóch cymbałów ocenia Cię jak kawał mięcha na ladzie... serio?
  • ras.szamra 04.09.18, 16:39
    Figura jest Ok, tylko na tych zdjęciach masz kiepskie ubranie.

No i następnym razem łóżko uporzadkuj- to bardziej przyciagnelo moja uwagę niż ta rzekoma grubość wink
  • mokka39 04.09.18, 16:04
    www.fotosik.pl/zdjecie/458f268d468223b5
    www.fotosik.pl/zdjecie/bce2126d4e3b38f7
  • alpepe 04.09.18, 16:09
    no jesteś, ale może po prostu zasłaniaj nieco to, co nie jest najpiękniejsze, po co ci takie ohydne szorty?

--
    Achse des Guten
  • mokka39 04.09.18, 16:13
    bo jest gorąco ?
  • gaga-sie 04.09.18, 16:14
    Nie widzę tu żadnej grubawej dziewczyny, raczej "nisko skanalizowana", dobrze byłoby modyfikować proporcje ubiorem.
  • nini6 05.09.18, 09:54
    W jaki sposób mozna je zmodyfikować?

• double-facepalm 22.04.19, 00:43
    No raczej inna długością spodni niż ta. Rozmiar "m" przy wzroście typowym dla xs/xxs to sporo ale trudno mówić o nadwadze.
  • katja.katja 04.09.18, 16:17
    Ja bym zaścieliła łóżko.

--
  • kota_marcowa 04.09.18, 16:18
    Jak ona jest grubawa, to ty jesteś głupawa.
  • miss_fahrenheit 04.09.18, 16:56
    alpepe napisała:

> no jesteś, ale może po prostu zasłaniaj nieco to, co nie jest najpiękniejsze, p

Gdzie ty tu widzisz "grubawą" osobę? Pani na zdjęciu ma niezbyt długie nogi i mocne uda - to skraca sylwetkę i sprawia wrażenie cięższej, ale zdecydowanie nie jest gruba. Po prostu w normie.
  • katja.katja 04.09.18, 17:34
    Dziewucha jest niska, ale zdecydowanie ani nie ciężka ani nie gruba. Szczuplutka.
    Tylko sandały do wymiany i te tandetne szorty i bluzkę. Wygląda jak tydzień mody z Lidla.

--
  • chicarica 04.09.18, 17:48
    A może to po prostu jest tydzień mody z lidla, bo kogoś niekoniecznie stać na ciuchy od Armaniego?
    Wg mnie normalnie, spokojnie ubrana. Nie bogato, ale nie wszyscy muszą się ubierać bogato.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • miss_fahrenheit 04.09.18, 18:44
    Napisałam, że "sprawia wrażenie", a nie, że jest ciężka.
  • jola-kotka 04.09.18, 16:56
    Nie jest , nad udami powinna popracowac i to tyle.
  • luvyana 04.09.18, 16:59
    Zgadzam się. Jakbyś miała spódnice o długości do kolan , to puknelabym się w głowę, że gdzie oni grubawosc widzieli. Niestety nogi masz jakie masz i zakładając szorty i buty z paskiem wkoło kostki robisz sobie kuku.
    Tam niżej piszesz, że gorąco jest. No coś za coś . Albo chcesz wyglądać niegrubawo, albo nosic szorty.
    Ps. W sukienkach jest mniej gorąco niż w dżinsowych portkach.

--
    #instamum
  • barbibarbi 04.09.18, 17:08
    Zgadzam się, takie szorty do takich ud to tragedia i zbrodnia ubraniowa, a te buty..... litościwie przemilczę. Sandały też mogą być ładne, a jeansowe szorty wcale nie są chłodne, wżynają się tu i tam, gruby materiał, o niebo lepsza byłaby przewiewna spódnica mgiełka, do kolan albo długa, lejąca. Dziewczyna nie jest gruba, jest tragicznie ubrana.
  • rosapulchra-0 04.09.18, 18:12
    alpepe napisała:

> no jesteś, ale może po prostu zasłaniaj nieco to, co nie jest najpiękniejsze, p
    > o co ci takie ohydne szorty?
    >

Forumowa detektywka w transie?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • pani_tau 04.09.18, 20:49
    Taka sama prawda jak to, że dla ciebie geje zmieniają orientację 😂.
  • edelstein 04.09.18, 23:59
    Jak tam twoje 3 wlosy na krzyz?😂

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • massinga 05.09.18, 11:22
    Ja nie widze zadnej grubawej dziewczyny. Ladna figura. Jak dla mnie mokka39 jest szczupla.
  • maslova 04.09.18, 16:12
    Mam wrażenie, że założyłaś wątek tylko po to, aby się dowartościować opinami forumek, że masz dobrą figurę, jesteś szczupła itd.
  • danaide 04.09.18, 21:53
    No chyba dobrze, że jakieś kobiety wesprą dziewczynę, której dwóch Mietków dogadało. Jakby ich kto pytał...
  • same-old_mona 04.09.18, 16:12
    Hmm no to ja jestem bardziej "grubawa" i do tego z wielkim mlecznym cycem, a fuj!
    Daj spokój, jak na mój gust nie jesteś gruba, ani nawet nie grubawa. Normalna szczupła dziewczyna.
  • maslova 04.09.18, 16:15
    A nie mówiłam big_grin
  • grrru 04.09.18, 17:37
    Mnie nawet karmienie na przyrost nie pomogło smile

--
    Nadal jem gluten smile
  • katja.katja 04.09.18, 16:14
    Pogięło Cię zdrowo albo chcesz dopiec prawdziwym grubaskom z tego forum big_grin

--
  • mokka39 04.09.18, 16:33
    Katja, dziękuję ci bardzo smile Wiem, że są osoby tęższe ode mnie, dlatego nie pytam czy jestem gruba, bo wiem, że nie mam 30 kg nadwagi, tylko czy grubawa.
  • katja.katja 04.09.18, 17:37
    Powiem całkiem szczerze. Nie jesteś grubawa ani gruba. Jesteś szczupła, a jesteś pewna, że to do Ciebie mówili (w sensie czy nie było w okolicy innej kobiety i ją mogli mieć na myśli)?
    Sandały natomiast na 100% do wymiany, chyba że służą Ci wyłącznie do chodzenia po domu.

--
  • zabka141 04.09.18, 21:05
    O co wam chodzi z tymi sandalami?
  • katja.katja 04.09.18, 21:23
    Są beznadziejne i wyglądają tanio.

--
  • rekreativa 04.09.18, 16:16
    Grubawe to masz podeszwy w sandałach.
    A takim ćwokom jak ci dwaj to się środkowy palec pokazuje.

--
    "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
  • gryzelda71 04.09.18, 16:19
    Miałaś krótkie spodenki jak padło grubawa?
  • mokka39 04.09.18, 16:21
    nie
  • gryzelda71 04.09.18, 16:26
    A co?
  • mokka39 04.09.18, 16:29
    sukienkę do kolan
  • gryzelda71 04.09.18, 16:32
    Z podkreśloną talią i rozszerzającą się? Czy worek?
  • mokka39 04.09.18, 16:34
    worek
  • gryzelda71 04.09.18, 16:42
    Tak myślałam. Nie noś worków, nie noś też mini. Ale rozszerzana czy rozkloszowana zakrywająca kolana z dopasowaną górą dobrze ci zrobi.
  • grrru 04.09.18, 17:36
    Dobrze to jej zrobi dystans do komentarzy obcych ludzi.

--
    Nadal jem gluten smile
  • gryzelda71 04.09.18, 17:37
    Może się dystansowac i świetnie wyglądacwink
  • katja.katja 04.09.18, 17:44
    Ale po co ma świetnie wyglądać?

--
  • grrru 04.09.18, 17:47
    świetnie = tak jak ona czuje się dobrze.

--
    Nadal jem gluten smile
  • gryzelda71 04.09.18, 17:54
    Jak się czuje świetnie to słyszy komentarz,ze grubawa i czuje się źle. Skoro mozna wyglądac lepiej i lepiej się czuć to chyba warto.
  • kropkacom 04.09.18, 18:17
    Do czucia lepiej jest w tym przypadku potrzebny chyba psycholog.

PS. Czuję w ogóle jakiś niesmak przy tym wątku. Nie wiem jeszcze, czy powoduje to ekshibicjonizm autorki czy coś więcej.

--
    "But I Wont Complain No I Wont Complain
    Though my good days are far gone
    They will surely come back one morn So I Wont Complain, no, no"
  • gryzelda71 04.09.18, 18:26
    E tam. Nie wszystko wymaga terapii. Czasem dobry ciuch wystarczy.
  • madzioreck 04.09.18, 18:31
    gryzelda71 napisała:

> E tam. Nie wszystko wymaga terapii. Czasem dobry ciuch wystarczy.

Naprawdę? W sytuacji, kiedy byle uwaga jakiegoś cymbała sprawia, że źle się ze sobą czujesz?
  • kropkacom 04.09.18, 18:34
    Dokładnie. Chyba, że trolle ostatnio podniosły poprzeczkę.

--
  • gryzelda71 04.09.18, 18:56
    Naprawdę. Każda kiedyś przeżywała jakąś uwagę zasłyszaną. Nawet ematka.
  • kropkacom 04.09.18, 18:59
    Tak?

--
  • gryzelda71 04.09.18, 19:04
    Tak.
  • kropkacom 04.09.18, 19:06
    I publikuje zdjęcie na forum z pytaniem? Ok...

--
  • gryzelda71 04.09.18, 19:14
    No jak traktuje forum jako miejsce przyjaznewink to czemu nie.
  • katja.katja 04.09.18, 19:40
    To prawda. Ale o ile przejmowanie się tego rodzaju uwagami i to od przypadkowych ludzi, zapewne nie adonisów wink jest powiedzmy normą w wieku nastoletnim czy 20-kilka lat to w wieku e-matkowym niestety może świadczyć o poważniejszych problemach z samooceną i tu muszę się zgodzić z Kropką i Madzioreck.
    W pewnym wieku ma się w...rąbane na uwagi otoczenia (zwłaszcza przypadkowego).

--
  • madzioreck 05.09.18, 12:30
    gryzelda71 napisała:

> Naprawdę. Każda kiedyś przeżywała jakąś uwagę zasłyszaną. Nawet ematka.

No... ostatnio gdzieś w okolicach liceum suspicious
  • grrru 04.09.18, 21:47
    Może zmienić sposób myślenia, zawsze jest ryzyko, że komuś się nie spodoba.

--
    Nadal jem gluten smile
  • gryzelda71 05.09.18, 07:35
    Można też proces zmiany myślenia poprzeć fajnym ciuchem. Ale można też uparcie sobie wmawiać,że wygląd nie ma znaczenia.
  • grrru 05.09.18, 10:00
    Fajny ciuch dla Ciebie, a dla kogoś paskudny. I co, będzie tak próbować wszystkich zadowolić? Moje ulubione ciuchy pewnie wielu osobom się nie podobają i co z tego?

--
    Nadal jem gluten smile
  • gryzelda71 05.09.18, 11:08
    Jesu.....
    Konieczna terapia. Nic wiecej.
  • katja.katja 04.09.18, 17:39
    Jak jej wygodnie niech nosi worek, nikomu nic do tego, lumpom też nie.

--
  • daniela34 04.09.18, 16:42
    I to by wiele wyjaśniało, podnieś biust lepszym stanikiem, podkreślaj talię i będziesz miała fajną figurę -klepsydrę
  • daniela34 04.09.18, 16:45
    Gryzelda dobrze Ci doradza. Przy takim biuście moim zdaniem warto też zakładać góry z większym dekoltem "w serek", sylwetka będzie "lżejsza"
  • luvyana 04.09.18, 17:01
    Jakos trudno w to uwierzyć...

--
    #instamum
  • hosta_73 04.09.18, 16:24
    No i co ty od siebie chcesz? Żadnego brzucha, boczków itp.
    PS. A jak już się odchudzisz i ktoś za plecami powie o tobie ze jesteś niekobiecy piszczel to co? Przytyjesz 😊?

--
    Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
  • mdro 04.09.18, 16:26
    Nie jesteś "grubawa", masz dość rozbudowane uda (bo nawet już nie tyłek i biodra) i faktycznie niezbyt długie nogi (dodatkowo skrócone przy tym ujęciu). Ubieraj się tak, by akcentować ładne łydki i szczupłą talię i koniecznie kup dobry stanik! (bo ten Ci rozpłaszcza i rozsmarowuje biust po całej klatce piersiowej).

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • mebloscianka_dziadka_franka 04.09.18, 16:43
    Nie jesteś grubawa moim zdaniem, ale na pewno też nie szczupła. Ale za 2-3 kg możesz już być grubawa, więc jeśli ci to przeszkadza, to możesz się lekko odchudzić, te 3-4 kg mniej to nie jest jakiś straszny wyczyn, żeby zgubić, a jednocześnie oddali cię na bezpieczną odległość od bycia "grubawą" smile
  • barbibarbi 04.09.18, 16:53
    Góra ok, ale dół faktycznie mocne nogi. Źle dobrane ubrania, możesz się jakoś wysmuklić a ty dowalasz sobie masywne buty i szeroką jasną spódnicę (czy to spodenki?) Podkreślaj to co ładne, ukrywaj i wysmuklaj dół, noś czarne rurki, długie spódnice, zwiewne i lejące a nie bawełniane, wysokie obcasy ale nie kloce - pewnie jest wiele metod, ja nie zam się na tym, bo mam odwrotne proporcje, ale ubraniem da się wiele zdziałać.
  • gaga-sie 04.09.18, 16:59
    Trochę jak Kasia Cichopek w czasach, gdy miała więcej kilogramów.
  • jola-kotka 04.09.18, 16:55
    No ja jestem w tej sprawie mega krytyczna i serio nie widze tu osoby ktora powinna sie odchudzac dla mnie super. Powieksz obraczke bo masz za mala a to zle wplywa na krazenie smile o to jest to do czego moge sie przyczepic.
  • jola-kotka 04.09.18, 17:08
    Twoj problem to nie tusza a brak cwiczen fizycznych.
  • grrru 04.09.18, 17:34
    Grubawa/ Normalna kobieta, bliżej szczupłej niż z nadwagą.

--
    Nadal jem gluten smile
  • lot_w_kosmos 04.09.18, 17:36
    Niech się w d.... pe cmokną ci faceci!!!
    Jestes zgrabna i szczupła.
    Poćwicz sobie tyljo nóżki, żeby je ujedrnic, brzuszek też przy okazji.
    Alr to tylko chodzi o takie uhędrnienie i wygładzenie.
    Fajnie wyglądasz.
  • cosmetic.wipes 04.09.18, 18:15
    Masz za mały stanik, bo ci buła górą wyłazi.
    Poza tym figura zupełnie normalna, żadna grubawa.

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • bergamotka77 04.09.18, 19:04
    To prawda, przyjrzałam się dokladniej. Nogi to twój słaby punkt i ramiona tez nie są chude. Do tego atuty: talia fajna, pełny biust. Musisz popracować nad stylem ubierania i wystroju wnętrza wink Zależy też ile masz lat - inaczej ocenie 30-latke a inaczej kobietę 40+.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • katja.katja 04.09.18, 19:32
    Dokładnie. I inaczej dzieciatkę (w tym jeszcze inaczej wielodzieciatkę niż matkę jedynaka) i inaczej bezdzietną.
    Jeżeli jest dzieciatką 35 plus to figura super.
    Jak ma poniżej 30 lat to nieco gorzej.

--
  • swinki_trzy 04.09.18, 18:31
    Figurę masz całkiem ok, trochę niefortunnie dobrane sandały do szortów, ale nie jest źle.
    Tylko, jak już chciałaś się tu wystawiać, mogłaś posprzątać, wystarczyło zgarnąć na bok rzeczy z łóżka, bo tak to nie najlepiej wygląda.
  • rosapulchra-0 04.09.18, 20:24
    mokka39 napisała:

> www.fotosik.pl/zdjecie/458f268d468223b5
    > www.fotosik.pl/zdjecie/bce2126d4e3b38f7

Masz profesjonalne tło wink

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • zabka141 04.09.18, 21:03
    Nie jestes zdecydowanie grubawa.
  • piekna_remedios4 04.09.18, 21:33
    Mój Boże.
    Dziewczyno, nie jesteś grubawa.
    Co prawda te dziwne buciki cię nie zdobią, spodenki może tez do wymiany ale jesteś wg mnie całkiem spoko!
    Z opisu myślałam, że jesteś 3 drzwiowa szafą, a tu normalna kobieta.
  • taki-sobie-nick 04.09.18, 23:46
    Optycznie podnieś talię, schowaj uda i zrób trochę mięśni. I zalecam bermudy, a najlepiej proste (cienkie) spodnie do ziemi.
  • sylwadomowa 05.09.18, 06:14
    Normalna figura, akuracik.
  • dzikka 05.09.18, 07:44
    Masz bardzo ładną i kobiecą figurę. Określić cie jako grubawą wg mnie można tylko w otoczeniu anorektyczek smile
    Popracuj nad samooceną.
  • lucerka 05.09.18, 10:09
    Ja piernicze...Ci panowie sa przyzwyczajeni do ogladania anorektyczek z porno. Ty jestes normalna kobieta - masz dobra figure, zapomnij o komentarzach.

--
    Why be racist, sexist, homophobic, transphobic, when you could be just quiet?
  • joaaa83 05.09.18, 10:52
    Masz całkiem spoko figurę, nie jesteś grubawa, ale po tym co masz na sobie już widzę że w ogóle się ubrać nie potrafisz (wybacz szczerość). Wszystko jest nie takie, począwszy od biustonosza na butach skończywszy, ale to już Ci wyżej inne forumki pisały. Dodam że ja również w Armanim nie chodzę, bo mnie nie stać i nie chodzi mi o to, że ma być drogo i markowo, ale ładnie po prostu. Twój strój nikt nie nazwie ładnym.
  • joaaa83 05.09.18, 10:52
    *Twojego stroju nikt nie nazwie ładnym (miało być)
  • taki-sobie-nick 22.04.19, 01:09
    Chowaj ramiona, noś ciemne doły.
  • double-facepalm 22.04.19, 02:10
    Akurat ramiona nie są najsłabszym punktem sylwetki, trzeba by dobrać rozmiar stanika. I nosić fasony optycznie wydłużające i wyszczuplajace nogi
  • tanebo2.0 22.04.19, 07:32
    Ogólnie nie należysz do kategorii superlasek ale tragedi nie ma. Tyle że uda masz troszkę za grube.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • widosna 22.04.19, 08:10
    Masz bardzo ładna figurę. Chciałabym mieć taka. Proporcjonalna, ładny biust. Kobieca. Nic nie musisz zmieniać.
  • szeera 04.09.18, 16:06
    "Chętnie wstawiłabym tu zdjęcie swojej sylwetki do oceny, ale nie wiem jak, może ktoś pomoże?"

Nie rób tego, dobrze Ci radzę.

Czy planujesz poderwać króregoś z tych panów? Jeśli nie, to sprawdź czy masz nadwagę. Jeśli nie masz to sprawdź czy dobrze się odżywiasz i wystarczająco dużo ćwiczysz, bo to dobre dla zdrowia. Jeśli jesz zdrowo, ćwiczysz ile trzeba, nie masz nadwagi i Ty lubisz swoją figurę to nie rób nic. Możesz tylko popsuć to co masz próbami odchudzania.

Jeśli jednak chcesz coś zrobić, to prawie każdy może poprawić wygląd swojej sylwetki dobrze dobranym sportem, więc jeśli masz taką potrzebę to dla prawie każdego "więcej sportu" to dobra rada, ale to nie koniecznie znaczy, że schudniesz tylko będziesz wyglądać trochę inaczej.
  • mokka39 04.09.18, 16:12
    ech, za późno, już wstawiłam sad
  • triss_merigold6 04.09.18, 16:18
    Łydki masz pękate, wyrownuj proporcje ciuchami i tyle. Do tego opalenizna lub samoopalacz, żeby skóra wyglądała jędrniej.
  • mokka39 04.09.18, 16:22
    mam obrzęk limfatyczny, niestety i częściowo od tego te grube nogi
  • mdro 04.09.18, 16:37
    Guzik masz, nie obrzęk limfatyczny big_grin, obrzęk limfatyczny to mam ja! I kostkę w kostce widać mi ewentualnie rano, i to przy dobrych wiatrach wink.

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • double-facepalm 22.04.19, 00:45
    Zbadaj tarczycę bo to może być zupelnie co innego. I dieta/ruch na zmniejszenie obwodów w strategicznych miejscach.
  • kota_marcowa 04.09.18, 16:24
    Nie jesteś grubawa, tylko ubrałaś się bardzo niekorzystnie.
  • hosta_73 04.09.18, 16:25
    I zdjęcie "z góry" skraca nogi.

--
    Zwierzę z meblem? Waran z komodo.
  • mokka39 04.09.18, 16:30
    chyba tak, bo z kolei zwykle słyszę, że mam raczej długie
  • mokka39 04.09.18, 16:31
    chociaż masywne, niestety obrzęk limaftyczny, który też ma moja matka się do tego przyczynił
  • hrabina_niczyja 04.09.18, 16:46
    No niestety, ale szczupła nie jesteś, ale gruba też nie. Ile masz lat? Ja bym ci zaleciła noszenie sukienek, zamaskuja duże uda i zero bluzek na ramiączkach- ramiona masz nieszczupłe. No i popracuj nad ciałem, jakieś ćwiczenia. Trochę schudniesz, ale przede wszystkim ujedrnisz ciało. Grunt to wziąść się za siebie i dobry strój.
  • bergamotka77 04.09.18, 16:56
    Zgadzam się, szczupła nie jesteś, przeciętnej budowy też nie. Dolna część ciała bardzo masywna. Sandały też nie pomagają wysmuklic sylwetki. Duży biust powiększa cie optycznie. Ja tez nie jestem chudzina ake nam proporcjonalnie wszystko rozłożone po calym ciele i mniej sie rzuca w oczy, ze nie noszę 36. Powinnaś zrezygnować z obcislych spodni bo uwydatniaja te dysproporcje. Pomysl o sukienkach bo chyba masz fajną talię. U mnie z wcieta talia slabo.

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • morgen_stern 04.09.18, 17:19
    Jesteś mistrzynią odpowiadania na posty w sposób, że właściwie i tak zawsze kończy się na tobie big_grin

--
    Moi drodzy, po co kłótnie,
    Po co wasze swary głupie,
    Wnet i tak zginiemy w zupie!
  • hrabina_niczyja 04.09.18, 17:26
    morgen_stern napisała:

> Jesteś mistrzynią odpowiadania na posty w sposób, że właściwie i tak zawsze koń
    > czy się na tobie big_grin
    >
    Ale że kto?
  • cauliflowerpl 04.09.18, 17:59
    Pewnie ktos, kogo obie mamy wygaszonego, bo tez nie czaje.
  • madzioreck 04.09.18, 18:06
    Rany, Morgen odpowiadała Bergamotce.
  • morgen_stern 04.09.18, 17:59
    A pod kim się podpięłam? 😉

--
  • katja.katja 04.09.18, 18:09
    Pode mnie słonko big_grin

--
  • katja.katja 04.09.18, 17:41
    Jest szczupła.
    Nie jest co najwyżej chuda.
    Ty też jesteś szczupła (chyba, że coś się zmieniło).

--
  • kota_marcowa 04.09.18, 20:28
    bergamotka77 napisała:

> Zgadzam się, szczupła nie jesteś, przeciętnej budowy też nie. Dolna część ciał
    > a bardzo masywna. Sandały też nie pomagają wysmuklic sylwetki. Duży biust powi
    > ększa cie optycznie. Ja tez nie jestem chudzina ake nam proporcjonalnie wszystk
    > o rozłożone po calym ciele i mniej sie rzuca w oczy, ze nie noszę 36. Powinnaś
    > zrezygnować z obcislych spodni bo uwydatniaja te dysproporcje. Pomysl o sukien
    > kach bo chyba masz fajną talię. U mnie z wcieta talia slabo.
    >

Wygrałaś ten wątek big_grin
  • black_halo 04.09.18, 20:38
    kota_marcowa napisała:

> bergamotka77 napisała:
    >
    > > Zgadzam się, szczupła nie jesteś, przeciętnej budowy też nie. Dolna częś
    > ć ciał
    > > a bardzo masywna. Sandały też nie pomagają wysmuklic sylwetki. Duży bius
    > t powi
    > > ększa cie optycznie. Ja tez nie jestem chudzina ake nam proporcjonalnie w
    > szystk
    > > o rozłożone po calym ciele i mniej sie rzuca w oczy, ze nie noszę 36. Po
    > winnaś
    > > zrezygnować z obcislych spodni bo uwydatniaja te dysproporcje. Pomysl o
    > sukien
    > > kach bo chyba masz fajną talię. U mnie z wcieta talia slabo.
    > >
    >
    > Wygrałaś ten wątek big_grin

Prawda? Berga, ty naprawdę masz problem ze sobą. Wszystko musi się kręcić wokół ciebie!

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • pade 05.09.18, 10:08
    4 minuty później...
    "Figura nie jest zła z wyjątkiem nóg ale taka twoja uroda, ja też nie mam szczuplutkich. Niektórzy panowie zwracaja na nie uwagę i uznali pewnie za grubawe twoje nogi a nie twoją figurę jako taka. Generalnie miej wyrabiane choc na rozmiar 38 nie wyglądasz. Ja się nie mieszczę zazwyczaj w ten rozmiar - chyba że w Reserved czy H&M 😄"

--
    "Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać. Bez egoizmu, ale bardzo starannie, dbać o siebie i swoje własne uczucia. Poświęcać się temu co sprawia przyjemność." W.Osiatyński
  • double-facepalm 22.04.19, 00:46
    Może ma z półtora metra wzrostu i wtedy ten 38 jest b duży proporcjonalnie.
  • bei 04.09.18, 17:09
    A Ty jak się czujesz ze swoim ciałem?, dobrze, prawda? To jest najważniejsze!....jedyną osobą, której zdanie oceniające Twoją wagę jest ważne to zdanie Twojego lekarza. Jestes zdrowa? To proszę, nie przejmuj się bzdetami.

--
    poland.afs.org/
  • anika772 04.09.18, 17:19
    Jesteś normalna, średniej budowy. Żadna "grubawa".
    Panami się nie przejmuj, skoro nie masz zamiaru żadnego z nich poderwać, to co Cię obchodzą ich opinie?
  • lulu_na_nartach 04.09.18, 17:21
    1.Tak, jak napisały dziewczyny - bardzo niekorzystnie się ubrałaś - chodzi o szorty, buty, biustonosz.
    2. Nie tyle jesteś grubawa, co widać, że nie uprawiasz sportu. Rozważ basen, jogę, pilates.
  • katja.katja 04.09.18, 17:40
    Figurę ma ok (oprócz wzrostu, ale tego nie zmieni), nie musi uprawiać sportu.

--
  • tsaria 04.09.18, 17:24
    Nie jesteś grubawa, ale taka w normie. BMI pewno masz ok, masz ładną talię, masywne uda i nogi, jak to gruszka, ale krzywdę to ty robisz sobie ubraniem. Pooglądaj jak powinna ubierać się gruszka, dużo jest poradników w necie, te szorty i sandały skracają i pogrubiają dodatkowo Ci nogi, a powinnaś skupić się raczej na pokazywaniu tali, a nogi troche chować.
    Ile masz wzrostu i ile ważysz?
  • mama.nygusa 04.09.18, 17:34
    Jak ona jest grubawa, to ty jesteś głupawa

100% racja.
    Normalna kobieta!! A jak ci wygodnie to chodz sobie w takich spodenkach, nikomu nic do tego.

--
    Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu
    Jethon: Nie wiem, nie znam się
  • mdro 04.09.18, 17:59
    A najlepiej to sobie wyguglaj fotki Dominiki Cibulkovej i weź z niej przykład - znaczy przestań się przejmować innymi i noś to, co lubisz.

--
  • tojamarusia 04.09.18, 18:06
    Krystepanie co się porobiło.. Normalna dziewczyna, szczupła, ubrana jak połowa kobit na ulicy (poza ematką, ikoną mody oczywiście) dowiaduje się, że jest w połowę do poprawy..

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • morgen_stern 04.09.18, 19:39
    To samo pomyślałam...

--
  • rosapulchra-0 04.09.18, 20:31
    Dokładnie. Aż dziw bierze, że żadna jej koloru oczu nie wyrzygała..

--
    Wszyscy idący ze swoimi laskami, nieraz mam ochotę takiego huknąć, co się palancie lipisz, masz laskę, to nie wykręcaj głowy za mną. by Alpepe
  • anika772 04.09.18, 20:53
    Ja podobnie.
  • konsta-is-me 04.09.18, 20:49
    To samo.
    W Polsce kobiety sa WYJATKOWO piekne, wrecz zjawiskowe(naprawde widzialam wiele kobiet w roznych krajach) a faceci...
    I jeden z drugim z kartoflana geba i obwislym cielskiem rzuca "spasiona".
    A my "ojej, pewnie jestem za gruba"...
  • katja.katja 04.09.18, 20:53
    Święta racja, kartofelki z bebzolami. Nieliczni wyglądają męsko (nie jak chuchra-pedałki i nie jak spasieńcy), a po 30-tce spotkać wysportowanego i z mięśniami to już nie lada gratka.

--
  • anika772 04.09.18, 20:54
    "a po 30-tce spotkać wysportowanego i z mięśniami to już nie lada gratka."

Ukraińców coraz więcejsmile
  • katja.katja 04.09.18, 21:04
    Też racja w sumie wink

--
  • milka_milka 05.09.18, 07:51
    Dokładnie tak!!!

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • dziennik-niecodziennik 04.09.18, 18:07
    Ale to jacys wazni dla Ciebie panowie byli?

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • katja.katja 04.09.18, 18:13
    Jeden wyglądał tak:

gospodarka.dziennik.pl/zdjecia/galeria/153076,1,oto-piec-najwiekszych-wad-polskich-plaz.html

Drugi tak:

demotywatory.pl/4693736/Nie-jestem-gruby

--
  • rosapulchra-0 04.09.18, 18:10
    Jest coś takiego jak "średnia tusza"?

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • leanne_paul_piper 04.09.18, 18:12
    Nie jesteś gruba ani grubawa. Jak otworzyłam zdjęcia, pomyślałam - bardzo ładna figurka.
    Później zeszłam niżej na nogi, no i faktycznie, trochę masywne. Ale hej, nikt nie jest doskonały. Łydki imho do wyćwiczenia.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/5yoeW5HQMWTAtaaCsA.jpg
  • lemasakr 04.09.18, 18:12
    Tyjesz w bardzo pechowy sposob - wewnetrzne kolana i uda. To bardzo znieksztalca sylwetke. Ja zamiast diety bym je odessala - koszt ok 5 - 6 tys.
  • katja.katja 04.09.18, 18:20
    I po co jej to do szczęścia? Jak już musi zakrywać kopyta to taniej kupić spodnie czy dłuższe spódnice.

--
  • lemasakr 04.09.18, 20:35
    Zeby nie zakrywac
  • grrru 04.09.18, 21:51
    Lepiej wydać na terapię.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ida_listopadowa 04.09.18, 18:22
    Olej. Nie jestes zupa pomidorowa, zeby cie kazdy lubil. A chamskie odzywki to niestety norma w naszym pieknym kraju. Dzieciom bym jeszcze wybaczyla, ale faceci dorosli to juz dramat. Ewidentnie sie spodobalas, a ze jestes poza zasiegiem to musieli rzygnac swoja madrosciasmile
  • katja.katja 04.09.18, 19:34
    Na szczęście to nie jest norma. Gdyby były normą to by autorka wspomniała, że na przykład słyszała to już wiele razy.

--
  • paniszelka 04.09.18, 18:37
    Dla mnie wygladasz bardzo fajnie i bardzo kobieco.
    Bardzo często słyszę opinie od panów,ze lubią kobiety z ciałem, okragłe,pulchniutkie ale to Cie nie dotyczy.
    Jak dla mnie jest na czym oko zwiesic.
  • bakis1 04.09.18, 18:41
    Od razu napiszę że nie przeczytałam wszystkich komentarzy, ale zamartwialam się tym, że tak bardzo przyjmujesz się ocenami innych, że od ich słów czy też opinii co do zdjęć uzależniasz swoje samopoczucie. Nie tedy droga... Dlaczego masz tak niskie poczucie własnej wartości? Ktoś cię kiedyś tego nauczył j te fałszywe przekonania są cały czas w Tobie. Czy chcesz cały czas odtwarzać czyjąś opinie na swój temat? Życie zmarmujesz. Wstań, zrób sobie przedzialek i odpieprz się od siebie dziewczyno ( to nie moje, cytuję). Możesz ubrać się w szorty, gdy masz.ochote i w sukienkę, gdy wymaga tego sytuacja, ale przestań się zadreczac z powodu czyjejś tam opinii. Proszę!
  • kkalipso 04.09.18, 18:53
    Górę masz ok tylko nogi niezbyt ładne, nie chcę powiedzieć że zakryj je bo nie o to chodzi ....tylko jak dziewczyny mówią wyeksponuj to co ładne, a zakryj "wady".

--
    https://bi.im-g.pl/im/fotomon/ludzie/f640x640/38/52/23/012b6d09cf.jpg
  • katja.katja 04.09.18, 19:45
    Po co? Żeby jakiś Mietek z ulicy się nie zniesmaczył?

--
  • fantomowy_bol_mozgu 04.09.18, 18:58
    Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy na zdjęciu to fajna talia smile
    Nie jesteś grubawa, acz w źle dobranych ciuchach możesz się pewnie wydawać masywna. Dziewczyny dobrze radziły jeśli chodzi o ubrania smile
  • nuta15 04.09.18, 19:21
    Jaka grubawa?smile Zdjęcia zrobiłaś "na szybko" telefonem , przypadkowo ubrana. Moim zdaniem masz proporcjonalną sylwetkę, może uda trochę zbyt grube, ale to łatwo zamaskować. Tak krótkie szorty nie są dla ciebie, kilka centymetrów dłuższe z wysokim stanem podkreślające wąską talię, z miękkiej tkaniny, nie obcisłe, ale też nie za szerokie powinny być ok. W bluzce trochę luźniejszej w biuście i ramionach też będziesz wyglądała lepiej.
  • danaide 04.09.18, 21:56
    Wg mnie to fajna figura do kobiecych sukienek. Podkreślić talię i biust, spódniczka rozkloszowana, ciur za kolano i kolesie sami przyjdą w łachę...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka