Dodaj do ulubionych

Inwestycja w złoto

10.09.18, 19:19
Ma któraś z was doświadczenie w inwestowaniu w złoto?
Mam do zainwestowania około 50 000 pln. Celem nie są spektakularne krótkoterminowe zyski a raczej zamiana gotówki w bezpieczną formę jaką jest złoto.
Przewiduje, że obecna bandycka polityka gospodarcza doprowadzi do poważnego kryzysu w POlsce i złotówka poleci na łeb i skonczy jak turecka lira.
Zatem co kupujecie? Sztabki czy monety bulionowe?
Edytor zaawansowany
  • tiszantul 10.09.18, 19:40
    > Przewiduje, że obecna bandycka polityka gospodarcza doprowadzi do poważnego kry
    > zysu w POlsce i złotówka poleci na łeb i skonczy jak turecka lira

he he he, gdzieś tak zimą czy wiosną było euro po 4.15 i frank po 3.50, trzeba było kupować, jak tak wierzysz w pisoską zwałkę.
    Nieśmiało przypomnę, że to za Platformy frank podrożał w ciągu pół roku o 100% (z 2 zł do 4 zł, 2008) oraz również za Platformy wystrzelił chwilowo do pięciu złotych (styczeń 2015). Oczywiście Platforma za kursy walut nie odpowiada, ponieważ ogólnie za nic nie odpowiada, natomiast PiS jak najbardziej tak. Przy czym za niski kurs euro jak był zimą nie odpowiada, odpowiada tylko za ewentualny wysoki

Inna rzecz, że tu na ematce sporo osób oficjalnie wierzy w pisoską zwałke, ale czy do tego stopnia, żeby kupować złoto? Sam jestem ciekaw. Jak śpiewa piosenkarz, "Trudno nie wierzyć w nic", he he he

Idźmy dalej, wierzysz, że pis nie będzie konfiskował złota? To niezły z ciebie pisowiec, tu o konfiskatach już się sporo mówiło
  • tifa_lockhart 10.09.18, 20:09
    Dlatego kupię za gotówkę podając fałszywe dane.
  • kitka20061 18.02.19, 15:23
    Jeśli kupujesz sztabki, nawet te najmniejsze, musisz okazać dowód. Niby jak chcesz podać fałszywe dane?
  • ichi51e 18.02.19, 16:38
    A co jak bedziesz musiala udowodnic ze to twoje zloto?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • leni6 31.01.19, 23:39
    Naprawdę nie widzisz różnicy we wpływie rządu polskiego na zmianę kursu Złotego (do wszystkich walut) a Franka Szwajcarskiego (do wszystkich walut) ?
  • jola-kotka 10.09.18, 19:44
    Jak zloto to sztabki.
  • jeziorowa 10.09.18, 19:52
    Wszystko jedno czy monety bulionowe czy sztabki. Pamiętaj tylko, że to nie inwestycja (w zasadzie nie zarobisz na tym) tylko nieoprocentowana lokata. Jeżeli nie znasz się na inwestycjach to zakup złota jest dość bezpieczną formą przechowywania pieniędzy.
  • tiszantul 10.09.18, 19:57
    > zakup złota jest dość bezpieczną formą przechowywania pieniędzy

Szczególnie jak ktoś się dowie, że masz złoto
  • jeziorowa 10.09.18, 20:02
    Przecież nikt normalny nie trzyma złotych sztabek w szufladzie....
  • ichi51e 01.02.19, 07:22
    Przeciez ty nie masz fizycznie tego zlota...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • tifa_lockhart 10.09.18, 20:08
    Dokładnie tak to traktuje. Oprócz tego zabezpieczenie na gorsze czasy, które niedługo nadejdą.
    Wolę żeby wtedy moje 50 000 było warte powiedzmy 52 000 a nie 38 000.
  • kasiamat00 10.09.18, 20:48
    OK, albo jestes baaardzo mlody, albo nieudolnie trolujesz. Inwestowanie w zloto to raczej jak sie rozwaza hiperinflacje, a nie -20% w dluzszej perspektywie. Podrzuce moja stala rade: jak oczekujesz konca swiata, wojny i cholera-wie-czego, to zainwestuj w papierosy, podstawowe leki (przeciwbole itp.) i alkohol, a nie w jakies tam zloto.
  • alicia033 10.09.18, 21:04
    kasiamat00 napisała:

> zainwestuj w papierosy, podstawowe leki (przeciwbole itp.) i alkohol,

1. to miało jakiś sens 70 lat temu, teraz - żadnego.
    2. Polska by pis zmierza w stronę wariantu greckiego/wenezuelskiego, -20% spadku wartości złotego to pobożne życzenie. Będzie gorzej, zwłaszcza gdy postanowią kraj wyprowadzić z UE.

50 000 póki co to jest jeszcze jakiś kawał grosza, więc naprawdę nie nie ma co z człowieka głupkowato żartować.

--
    www.siepomaga.pl/weronikaibartek
  • super_hetero_dyna 31.01.19, 22:44
    Polska??? Cała Unia Europejska zmierza w kierunku modelu wenezuelskiego. To tylko kwestia czasu. Lepiej, żebyśmy zawczasu z tego Titanica zdążyli się ewakuować.
  • ichi51e 01.02.19, 07:31
    No to kupuj sobie to zloto. Serio forum emama ma ci doradzac w sprawach finansowych?

--
  • szarsz 10.09.18, 21:17
    Hiperinflacja to jest słowo, które kołacze mi się po głowie w odniesieniu do przyszłości Polski.
  • jola-kotka 10.09.18, 21:03
    Bzdura ze nie zarobi i jest roznica miedzy monetami a sztabkami jesli chodzi o wartosc.
  • jeziorowa 10.09.18, 21:17
    W ciągu ostatniego roku spadek o około 7%, w ciągu ostatnich 5 lat wzrost o ok. 4%, w ciągu ostatnich 10 lat wzrost o ok. 7-8% (czyli niespełna 1% rocznie). To jest zarobek? Inwestycja? No bez żartów😂😂😂. To jedynie lokata (słabiutko oprocentowana). To już nie pierwsze lata XXI wieku gdy był wzrost rzędu 500% po upływie 5 lat. Między monetami a sztabkami jest tak nędzna różnica wzrostu, że przy inwestycji rzędu 50 tys.zł nie ma znaczenia.
  • verdana 10.09.18, 21:24
    Jak dosyć słusznie mówi mój ojciec -warto inwestować w złoto tylko w wypadku, gdy w perspektywie jest konieczność wymienienia go na chleb.
  • jeziorowa 10.09.18, 21:32
    I całkowicie się z twoim ojcem zgadzam (no jednak z zastrzeżeniem, że nie inwestować tylko lokować).
  • tifa_lockhart 11.09.18, 06:10
    Chyba nie czytasz co ja piszę. Moim celem jest uchronienie się przed inflacją i jakiś ewentualny MINIMALNY zysk. Tak żeby na sojowe latte starczyło. Moim zdaniem realny jest w Polsce scenariusz turecki.
    Jest teraz okres prosperity a rząd zamiast spłacać kredyty, odkładać to zaciąga nowe i rozdaje pieniądze. To się zemści.
  • alpepe 10.09.18, 21:37
    Ja bym na twoim miejscu zainwestowała w dolary. Gospodarka zbyt wielu krajów opiera się na zabezpieczeniu dolarowym, by ktoś pozwolił to pogrzebać.

--
    Achse des Guten
  • tifa_lockhart 11.09.18, 06:12
    Mam już trochę w dolarach. Tak przy okazji to dla mnie najfajniejsze banknoty na świecie. Pewnie zostało mi to z dzicinstwa w komunie gdzie dolar był synonimem prawdziwego pieniądza.
  • maly_fiolek 29.04.19, 10:17
    To jest lokowanie, a nie inwestcja. Zysku raczej nie przyniesie, bo jest to gra o sumie zerowej. Ktoś musi stracić żeby ktoś mógł zyskać. A zyskują pośrednicy i grube ryby potrafiące 'naginać' rynek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.