Dodaj do ulubionych

Jak oceniacie rząd PISu i jego działania

03.10.18, 14:46
od początku kadencji, czyli od listopada 2015 roku?
Chodzi mi konkretnie o następujące kwestie:
1. Ustawa o KRS, Sądzie Najwyższym ich autorstwa?
2. Czy rządzący mają prawo odwołać Prezes Gersdorf?
3. jak oceniacie to, co dzieje się z Trybunałem Konstytucyjnym?
4. Co sądzicie o udziale prokuratora stanu wojennego w pracach nad rzekomą reformą sądownictwa?
5. Czy jesteście za prawem kobiet do aborcji?
6. Co sądzicie na temat polityki imigracyjnej rządu?
7. Czy podoba Wam się formuła Marszu Niepodległości?
8. Jak oceniacie stosunek PIS do niepełnosprawnych?

Nie będę ukrywać, że wątek jest z dedykacją. Pogląd większości forumek na te tematy znam, natomiast bardzo jestem ciekawa opinii niektórych emam, które nigdy tej opinii nie wyrażały, albo gdzieś mi ona umknęła...
Edytor zaawansowany
  • strasznymruk 03.10.18, 14:49
    Nie napisżę, bo musiałbym użyć brzydkich słów a to jest niezgodne z regulaminem i netykietą.
  • karme-lowa 03.10.18, 14:51
    Zapomniałaś jeszcze o edukacji☺.
    W ogóle nie podobają mi się rzady PiS. Wszystko pisane/robione na kolanie, na szybko.
    Mam dziecko niepełnosprawne więc moja opinia jest negatywna.
    Edukacja leży i kwiczy.
    Jestem za aborcją.
  • karme-lowa 03.10.18, 14:54
    Uprzedzając: tak, pobieram 500+. Bo za 153 zl zasilku pielęgnacyjnego nie opłacę rehabilitacji, lekarzy i leków.
  • mid.week 03.10.18, 19:00
    kasę na rehabilitację powinnaś dostać jako pomoc celową dla dziecka wymagającego takiej opieki i to w wysokości 100% kosztów. I byłoby to mozliwe gdyby nie 500+ i finansowanie lokat oszczędnościowych wyższej klasy średniej.
  • maslova 03.10.18, 14:54
    > Zapomniałaś jeszcze o edukacji☺.
    Zapomniałam pewnie jeszcze o wielu, wielu rzeczach. Bardzo dużo podziało się przez te trzy lata.
  • iwoniaw 03.10.18, 17:27
    Edukacja leży i kwiczy. Jestem za aborcją.

big_grin big_grin big_grin

Przepraszam, wiem, że tematy poważne, ale lepszej zbitki czarnego humoru to już dawno nie widziałam na forum big_grin

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • bialeem 03.10.18, 14:58
    1. do śmieci
    2. nie
    3. źle
    4. że mu nie wstyd
    5. tak
    6. nic, oficjalnie niczego nie zmieniali. Pracę pani z Ukrainy załatwiało się nawet łatwiej niż kilka lat temu
    7. rozróby robili też za poprzedniego rządu. Nawet większe. Mam to gdzieś. Nie chodzę, unikam takich zbiegowisk
    8. jest taki sam jak poprzednich rządów

Dlaczego pytasz o te konkretne sprawy, a nie o zniesienie wieczystego, jpk, 3 próg, zmiany w CITach, zmiany w KUPach, reforma zwana deformą itd?
  • maslova 03.10.18, 15:05
    Powiem szczerze - pytania dotyczą spraw fundamentalnych, a poglądy na te sprawy jednej z forumek interesują mnie najbardziej, bo nie udało mi sie ich dotąd poznać.
  • 45rtg 03.10.18, 15:12
    maslova napisała:

> Powiem szczerze - pytania dotyczą spraw fundamentalnych, a poglądy na te sprawy

Punkty 4 i 7 (przynajmniej) to bzdety, a nie żadne "sprawy fundamentalne". 5, 6 i 8 to też nie żaden fundament, tyle że bzdetem go nie nazwę. A 1, 2 i 3 w praktyce nie dotyczą zwykłego, szarego obywatela.

> jednej z forumek interesują mnie najbardziej, bo nie udało mi sie ich dotąd po
    > znać.

No to się jej zapytaj.
  • maslova 03.10.18, 15:32
    No to się jej spytałam, ale odpisała, że odpowie, jesli założę wątek na ten temat.
  • maadzik3 03.10.18, 16:22
    dla mnie fundamentalne jest np. zniszczenie edukacji

--
    www.christianzionist.blox.pl
  • maslova 03.10.18, 19:55
    Dla mnie również, zwłaszcza, że reforma dotknęła bezpośrednio moje dzieci (córka jest w klasie 8). Wyżej tłumaczyłam, że PIS "zajął się" tylko a kwestiami, że nie sposób wszystkiego wyliczyc, reforma edukacji po prostu mi umknęła.
  • maslova 03.10.18, 15:03
    Aha, dla tych, którzy być może nie znają mojej opinii:

Ogólnie oceniam ten rząd jak najgorzej, uważam, że zdemolowali nam kraj, ustrój, dorobek wielu lat. Ustawami o sądownictwie złamali Konstytucję, a ich działania zmierzają do powrotu ustroju komunistycznego. Wprowadzają do społeczeństwa nastroje homofobiczne, rasistowskie, krzewią nietolerancję i przyzwolenie do nienawiści. Pod maską chrześcijańskiego umiłowania życia kryje się obłuda i pogarda dla ludzi, zwłaszcza tych najsłabszych. I szczerze jestem przerażona, co stanie się z Polską i Polakami, gdy wygrają następne wybory uncertain

• kolpik124 03.10.18, 15:09
    zapomniałaś o wielu innych sprawach... np. gospodarka, biurokracja, emerytury itd...

No i najważniejsze, czy Polakom żyje się lepiej czy gorzej i jak oceniają rządy PiS...

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • mama.nygusa 03.10.18, 15:18
    1, 2, 3.tak lub pozytywnie.
    4.nie na miejscu
    5. tak i nie, tak pod pewnymi wzgledami
    6.Uchodzccy? popieram
    7.tak, gdyby nie mieszaly sie w to inne grupy.
    8.Mam mieszane uczucia.
    pISOWI swietnie wzsyla reforma emerztalna i ya to dostaje 6

--
    Jethon: PiS łamie konstytucję
    Mazurek: W którym miejscu
    Jethon: Nie wiem, nie znam się
  • anilka 03.10.18, 15:31
    A mogłabyś przybliżyć za co ta 6? Co tak świetnie wyszło?
  • mama.nygusa 03.10.18, 15:42
    Powiem ci, ale pewnie nie zrozumiesz, na tym swiecie mnostwo ludzi pracuje fizycznie, ciezko fizycznie, zapewne tez nie wiesz ale osobom 50+ ciezko w naszym kraju prace utrzymac lub poszukac nowej.Moja daLEKA KREWNA jako sprzataczka DZIEKI REFORMIE PO PRACOWALA 14 M-CY DLUZEJ I WIESZ CO KAZDEGO NIA PRZEKLINALA i partie i prezydenta(ktory ustawe podpisal) i miala dosc, chcialabys zeby kierowca autobusu, tramwaju wozil cie jako 70latek, a wroc nikt go by juz w pracy nie trzymal.
    Trzaba spojrzec na swiat troche dalej niz na czubek swojego nosa, ale po co, prawda.

--
  • betty_bum 03.10.18, 16:20
    A ciocia sprzątaczka jak widzi swoją egzystencję jak już zabraknie sił, żeby ma lewo dorabiać na emeryturze? Nie zauważyła haczyka?
  • mama.nygusa 03.10.18, 16:27
    Ciocia sprzataczka ma w dudzie dorabianie na emeryturze wiesz, jak sama mowi woli skromne, ale spokojne zycie smile
    I jeszcze z tego co wiem to po miedzy ich 2 synami jest uklad, ze w razie co beda dzielic sie rachunkami bo przciez mieszkanie i tak po niej odziedzicza.Aha nawet wnuka nie pilnuje , chyba ze okazjonalnie, jej syn zatrudnil opiekunke, takze wiesz pieniedzy jej starcza.

--
  • mama.nygusa 03.10.18, 16:29
    I jeszcze dorzuce, myslisz ze jakby popracowala kilka lat dluzej to te dodatkowe 50 zl zbawiloby ja, a jeszcze musialaby miec sily na prace.

--
  • alin9 03.10.18, 17:12
    Te pieniądze skądś ma.Raczej nie dorobiła się tej "fortuny" tylko za rządów pis.Wtedy nie byłoby na skromne życie.
  • mama.nygusa 03.10.18, 17:26
    Z tego co wiem to jej maz nie zyje, moze pobiera jegoi emeryture? a moze wczesniej w innym lepiej platnym miejscu pracowala, nie znam jej dobrze, jak juz pisalam wczesniej to daleka krewna.

--
  • mama.nygusa 03.10.18, 17:33
    Jeszcze dodam ze mam kuzynke calkiem bliska big_grin ona z kolei uwielbia po , pracuje fizycznie na 3 zmiany, jako kontroler jakosci(?) przy maszynie, pamietam jak weszla ustawa po o wydluzonuym stazu pracy, kuzyneczka cwaniakowala ze przeciez jej to niedotyczy, bo to dopiero tych co wchodza na rynek pracy, szybko ja uswiadomilismy, mina jej zrzedla, a z tego co widze po pracy pada na pysk.Jestem ciekawe jak ona by sie zapatrywala na prace kilka lat dluzej, teraz krotko po 50(lat) ma dosc.

--
  • tanebo2.0 03.10.18, 17:45
    A co powie twoje kuzyneczka na to że dostanie głodową emeryturę?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • alin9 03.10.18, 17:51
    Też pracuję i mam nadzieję,że zdrowie pozwoli pracować jak najdłużej.Z czegoś muszę zapłacić za mój pałac w blokusmile
  • kub-ma 03.10.18, 20:34
    No widzisz, tak samo postąpili obecnie rządzący wobec nauczycieli. Wydłużyli staż, tym samym obniżając pensję. I jako nauczycielka zapewniam Cię, padam na twarz ze zmęczenia.

--
    "Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi, którzy uprawiają matematykę." Hugo Steinhaus
  • mama.nygusa 03.10.18, 20:59
    O widzisz, a u mnie 2 uczycieli skonczylo 65 lat i na emeryture sie niestety nie wybieraja sad

--
  • betty_bum 03.10.18, 21:08
    Spowiadają ci się czy pracują pobierając emeryturę czy nie? Nawet jeśli nie przeszli na świadczenie to co to dla ciebie zmienia?
  • alin9 04.10.18, 19:07
    To napiszę o moim wspólpracowniku.Facet koło 70.Emerytura górnicza.Żona też na emeryturze.Kasy nie brakuje a on blokuje miejsc pracy( młodszym obywatelom,takim co muszą dorobić do emerytury by przetrwać).Zawsze gadki jak on ciężko pracował.Widocznie na tyle krótko,że chce mu się mimo,że nie musi.
  • bistian 04.10.18, 19:28
    alin9 napisała:

> To napiszę o moim wspólpracowniku.Facet koło 70.Emerytura górnicza.Żona też na
    > emeryturze.Kasy nie brakuje a on blokuje miejsc pracy( młodszym obywatelom,taki
    > m co muszą dorobić do emerytury by przetrwać)

Widocznie, jest lepszy. Niech znajdą taką pracę, w której oni są lepsi. Pracuje, bo ktoś go zatrudnia, pewno się to opłaca wszystkim.
  • alin9 04.10.18, 19:46
    Wszyscy łącznie z kierownictwem czekają na jego odejście.Jest to kolega prezesa.Tu nikt nic nie poradzi.
  • alin9 04.10.18, 19:47
    Masz świetny przykład,ze bez znajomości zdechniemy z głodu.
  • bistian 04.10.18, 19:53
    alin9 napisała:

> Wszyscy łącznie z kierownictwem czekają na jego odejście.Jest to kolega prezesa
    > .Tu nikt nic nie poradzi.

Jeśli nie można nic zmienić w firmie, to zawsze można pójść do innej. Prezes pewno myśli, że wszystkim to pasuje.
  • asia-loi 04.10.18, 20:18
    alin9 napisała:

> Wszyscy łącznie z kierownictwem czekają na jego odejście.Jest to kolega prezesa
    > .Tu nikt nic nie poradzi.

To, że może pracować tak długo zawdzięcza układom. Postawię dolary przeciwko orzechom, że jego praca nie jest ciężka - ani umysłowo ani fizycznie.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • asia-loi 04.10.18, 20:16
    alin9 napisała:

... Zawsze gadki jak on ciężko pracował.Widocznie na tyle krótko,że chce mu się mimo,że nie musi.

Może gość po prostu nie ma co w domu robić?

--
  • alin9 03.10.18, 17:48
    O to chodzi.Wcześniej obojętnie gdzie pracowała to nie za rządów pis.Mąż wypracował emeryturę za poprzedników.Jak to się ma do reformy?Jeszcze krótko by do takich wniosków dochodzić.
  • mama.nygusa 03.10.18, 17:51
    Ale jakie to ma znaczenie ? On pracowal cale zycie, ona dokladnie nie wiem, pewnie najpierw dzieci wychowala pozniej poszla do pracy.Pracowalza komuny, za asw, sld, po i pis.O co ci chodzi.

--
  • alin9 03.10.18, 18:24
    Chodzi o to ,że uważasz to za osiągnięcie pis.To w przypadku ludzi kilka lat przed emeryturą kompletnie nie ich zasługa.Wolę pracować dłużej i mieć na skromne życie z emerytury niż kiepskie zarobki(w stosunku do kosztów życia minimalnego).W efekcie kiepska emerytura.Wprowadzili niższy wiek.Dla obecnych wchodzących na rynek racy to oznacza proszenie się by zatrudnili emeryta.Nie będzie ich stać na skromne życie jak za niedobrego po.
  • mama.nygusa 03.10.18, 19:24
    Pracujesz jako kto? Fizycznie, ciezko? Co powiesz dekarzom, brukarzom, kierowcom, dzieciakom w szkolach ktorych uczy stary nauczyciel, pielegiarkom, ratownikom medycznym? Chcialabys byc obslugiwana przez ratownika po 70-tce?

--
  • tanebo2.0 03.10.18, 19:30
    Tyle że ten dekarz zdechnie z głodu bo emerytura mu nie starczy na przeżycie. Albo fryzjerka. Ale jest proste rozwiązanie! Zapłać więcej fryzjerce a wtedy będzie miała z czego uzbierać na emeryturę. Nie idź więc do takiej co bierze 20 zł a 200 zł za strzyżenie. Co ty na to?

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • znowu.to.samo 03.10.18, 20:07
    W obecnej sytuacji każdy kto może powinien zacząć odkładać na emeryturę, bo dzisiejsze nieduże emeryturki to za 20-30 lat będzie pieśń przeszłości i marzenie ściętej głowy...

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • alin9 03.10.18, 19:31
    Patrząc na jeden zawód zawsze tak powiesz.Popatrzyłaś na innych?Każda praca jest ciężka.Nie tylko fizyczna.Nauczyciele,kadrowe nie pracują fizycznie ale pracę mają ciężką.Nie umniejszałabym żadnemu zajęciu.W każdym zawodzie są lenie.Mając wybór pomiędzy ratownikiem po 70-ce a śmiercią z braku ratowników starszego pana.
  • mama.nygusa 03.10.18, 19:39
    Wiuec sie pytam czy chcialabym zeby twoje dzieci/wnuki uczyli nauczyciele po 70? Czy chcialabym zeby zakladala ci wenflon, odbierala porod, podawala lekarstwa pielegniarka grubo po 60, czy chcialabys zeby wozil cie kierowca w wieku np 73 lat.Co ty bredzisz o braku mlodych ratownikow? mnostwo ludzi studiuje ten kierunek.

--
  • iwles 03.10.18, 19:49
    Ale chwila chwila. Czemu zaraz "grubo po 70-ce"? Emerytura miala byc w wieku 67 lat, a nie 75.
    A mezczyznom zmniejszyl pis wiek emerytalny tylko o 2 lata. Naprawde dla ciebie to az taka szokująca roznica?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • mama.nygusa 03.10.18, 20:02
    To inaczej po wydluzyla czas o 7 lat, a 7 lat to przepasc, teraz mezczyzna moze po 40 latach pracy przejsc na emeryture, czyli majac 60 lat

--
  • betty_bum 03.10.18, 20:12
    Nie rozumiesz, że Ciebie nikt nie będzie pytał czy masz siłę sprzątać w wieku 75 czy 80 lat, bo ciocia i jej podobni wykończą system? Będziesz chciała jeść będziesz zapi...ć do śmierci, trąbi o tym Zus i wszyscy eksperci.
  • betty_bum 03.10.18, 20:18
    Dodam, że to co napisałam to nie przenośnia, a oczywistość o której wie każdy kto potrafi myśleć lub choćby czytać proste informacje z Zus, gus czy od ekspertów.
  • olena.s 03.10.18, 22:15
    Otóż to. Alternatywą będzie bardzo solidne podniesienie podatków, żeby z nich finansować emerytury. Tylko kiedy podatki stają się za wysokie, kończą sie inwestycje, ludzie uciekają za granicę, firmy się wynoszą, kapitał nie napływa.
  • maslova 04.10.18, 07:50
    > teraz mezczyzna moze po 40 latach pracy przejsc na emeryture, czyli majac 60 lat

Co ty opowiadasz? Mężczyźni mogą przejść na emeryturę po ukończeniu 65 r.ż., liczba przepracowanych lat nie ma znaczenia.
  • iwles 04.10.18, 07:55
    mama.nygusa napisał(a):

> To inaczej po wydluzyla czas o 7 lat, a 7 lat to przepasc, teraz mezczyzna mo
    > ze po 40 latach pracy przejsc na emeryture, czyli majac 60 lat
    >

co za bzdury. Wydłużyło o 7 lat, ale kobietom. Mężczyźni przejść na emeryturę w wieku 65 lat. A już na pewno nie było tak, że zależało to od ilości przepracowanych lat.
    No chyba ze mówisz o służbach mundurowych ?

• asia-loi 04.10.18, 20:25
    mama.nygusa napisał(a):

> To inaczej po wydluzyla czas o 7 lat, a 7 lat to przepasc, teraz mezczyzna mo
    > ze po 40 latach pracy przejsc na emeryture, czyli majac 60 lat

>
    Facet musi mieć 65 lat, aby mógł przejść na emeryturę. Kobieta musi mieć 60 lat życia.
    Lepsza mała emerytura niż z bezrobocie.
    Nie dziwię się Twojej dalekiej krewnej. Ja też nie mogłam darować PO wydłużenia wieku emerytalnego. Mnie PO dołożyło prawie 4 lata. Jak będę miała siły, zdrowie i będę miała przede wszystkim gdzie pracować, to będę pracować dłużej. A jak jednego z tych warunków zabraknie, to odchodzę na emeryturę jak tylko nabędę do niej prawo.

--
  • betty_bum 03.10.18, 20:04
    To może zakazać ludziom na emeryturze pracy, wszak to niebezpieczne wraki, niech sobie żyją za emeryturę. Co ty na to?
  • alin9 04.10.18, 19:21
    To Ty bredzisz.Ja nigdzie nie napisałam o braku ratowników.Napisałam co bym wybrała pomiędzy śmiercią a starszym ratownikiem.Sory ale nigdzie nie widziałam(w żadnej pracy)osoby 70+.Żeby nie musieli pracować ludzie na emeryturach to Ci po studiach mieli by miejsca pracy.Tak zataczamy koło.Emeryci kilka lat zajmują miejsca pracy młodym po szkole.Potem osoby zaczynające są starsze.Nie mają lat pracy i znowu blokują miejsce następnym.To opcja optymistyczna.Dochodzi teraz kwestia przyszłych emerytur.Ludzie będą pracowali na emeryturze mimo chorób i wielu lat pracy by przeżyć.
  • betty_bum 03.10.18, 19:59
    70 lat można mieć i prowadzić autokar biorąc emeryturę, a nie można pracując na etacie? To samo z kładzeniem glazury, uczeniem, sprzątaniem. Chirurg 70+ nie musi operować, może uczyć, tak samo trener. Jedynie sędziom po 60 rozum odbiera, ale tylko do sądzenia, jak pójdą w politykę czy kształcenie rozum zostaje.
    Poza tym zawsze można spojrzeć na starszych ludzi z niespecjalistycznych krajów,
  • turzyca 03.10.18, 21:48
    >pielegiarkom, ratownikom medycznym? Chcialabys byc obslugiwana przez ratownika po 70-tce?

Na Zachodzie jakoś pielęgniarki pracują do 67 roku życia. Po pierwsze mają świadomość, że ciało jest ich narzędziem pracy i dbają o nie, chodzą na siłownię, wzmacniają kręgosłup.
    Ale mogą też np. wybierać oddziały, które wymagają większych umiejętności, doświadczenia, siły psychicznej a mniej obciążają fizycznie. I są pożądanymi pracownikami. Doświadczone oko pielęgniarki jest w stanie wyłapać decydujące szczegóły.

>dzieciakom w szkolach ktorych uczy stary nauczyciel,

Jaka jest różnica między 19 a 20-latkiem, że tego pierwszego nauczycielka przestaje uczyć, gdy ma 60 lat, a ten drugi miewa wykładowców mających 75 lat a nawet starszych? (Choćby Henryk Samsonowicz prowadził seminaria mając ponad 80 lat.)

--
    "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
  • rosapulchra-0 03.10.18, 22:16
    Właśnie przeszukuję swoją pamięć, czy spotkałam kiedyś w szpitalach w moim mieście pielęgniarkę koło 70-tki. I wiesz co? Nie spotkałam. Nie mówię, że takie nie istnieją, ale na pewno nie zdarzają się często.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • betty_bum 03.10.18, 18:17
    Dzięki takim jak ona, ani Ty ani Twoje dzieci emerytury nie zobaczą, więc może jej tak nie kibicuj, bo jak Ty będziesz mieć 75 lat będziesz jak to premier Morawiecki mówi zapi...ła za miskę ryżu, ku chwale ojczyzny.
  • livia.kalina 03.10.18, 21:22
    czyli przeszła na pseudoemeryturę, która polega na tym, że jest na utrzymaniu dzieci?

To faktycznie wyjątkowo udana reforma emerytalna. W sumie to każdy powinien w ogóle rezygnować z pracy albo przechodzić na emeryturę dajmy na to w wieku 35 lat, w założeniu, że ktoś będzie go utrzymywać. Taka reforma byłaby jeszcze bardziej udana.
  • mama.nygusa 03.10.18, 21:25
    A gdzie ja napisalam ze jest na utrzymaniu dzieci? Wskaz!

Jaka to pseudoemerytura? emeruture sobie SAMA wypracowala, a czy wziela meza czy zostala przy swojej to nie wiem, tylko gdybalam.

--
  • rosapulchra-0 03.10.18, 17:24
    betty_bum napisał(a):

> A ciocia sprzątaczka jak widzi swoją egzystencję jak już zabraknie sił, żeby ma
    > lewo dorabiać na emeryturze? Nie zauważyła haczyka?

Nie dorabiała. Musiała przepracować dodatkowe 14 miesięcy PRZED emeryturą i dlatego pracowała jako sprzątaczka.

--
  • anilka 03.10.18, 22:05
    Powiem ci, ale pewnie nie zrozumiesz. Jak się patrzy na świat szerzej niż tylko na czubek własnego nosa, albo nosa własnej cioci, to widać, że ten świat jest swiadomy wydłużenia życia na przestrzeni ostatnich lat. Wiek emerytalny podnosi się, bo inaczej system padnie i na emeryturze umrzemy z głodu.
  • dzikka 04.10.18, 08:28
    mama.nygusa jesteś niestety niedouczona i nie posiadasz podstawowej wiedzy ekonomicznej. To myślenie prostego człowieka patrzącego tylko na swoje podwórko. Niestety tak wygląda większość naszego społeczeństwa, dlatego PiS ma takie poparcie. Tak jak Kurski powiedział: "ciemny lud wszystko kupi". I nie chce cię obrażać to są niestety fakty.

Nasze dzieci na pewno nam "podziękują" za tą reformę....
  • mama.nygusa 04.10.18, 09:50
    Moze i niedouczona, moze i ciemnogrod, ale ja nic nie dostalam i nie dostaje od panstwa, 500 nie dostaje, rodzinnego nie dostaje, alimentow mi panstwo nie sponsoruje, mieszkanie nie dostalam, oboje z mezem pracujemy i na nikogo sie nie ogladamy, ale tez widze co sie dzieje, polski pracodawca , zwlaszcza tez mniejszy to burak.U nas nie szanuje sie pracownikow, czlowiek juz w okolicach 50 ma problem ze znlezieniem pracy i zarabia za malo zeby tak jak np.niemcy zadbac o siebie, o swoja kondycje.

--
  • betty_bum 04.10.18, 10:01
    Skoro mając około 50 ktoś ma problem ze znalezieniem pracy, to chyba w okolicach 70-75 będzie miał większy, a pracować będzie zmuszony, bo jak się system zawali to nie dostanie nic lub dostanie emeryturę społeczną, szacuje się, że około 1000 złotych.
    A nikt nie ma złudzeń, i nie mówię o ematkach tylko ekspertach i rządzących, że się nie zawali i to pewnie zanim ciocia spotka się z mężem.
    Dzięki cioci, która po sześdziesiątce się relaksuje Ty będziesz pracować do śmierci, żeby przetrwać.
  • dzikka 04.10.18, 10:43
    mama.nygusa ale jakie znaczenie ma czy dostajesz te 500+ czy nie? Nie widzisz, ze tak naprawdę to pis zrobił dobrze właśnie pracodawcom? Beda mogli teraz wcześniej zwolnic pracownika ze względu na jego przejście na emeryturę. I co z tego, ze ten człowiek dostanie głodowa emeryturę? kto się nim będzie przejmować?
    Jeśli chodzi o pracowników pow 50 r. ż. to obecnie wcale nie jest grupa o najwyższym bezrobociu a ich aktywność zawodowa ciągle rośnie.
  • natalia.nat 04.10.18, 11:11
    Po prostu zrozum, że przy tym systemie emerytalnym i przy starzejącym się społeczeństwie wydłużenie wieku emerytalnego było koniecznością, a nie widzimisię. Żeby to wiedzieć wystarczy znać podstawy ekonomii. Poprzednia ekipa zrobiła to co musiała i to co należało zrobić. Natomiast PiS to wszystko zniszczył bez cienia refleksji (tak jak i zniszczył świetnie działające gimnazja, bo to umieją najlepiej). Skrócenie wieku emerytalnego spowoduje zapaść w emeryturach już za kilkanaście lat. Dzisiejsze emerytury, choć niskie, jeszcze są wypłacane, dla następnego pokolenia już nie będzie środków na żadne emerytury!
    I to właśnie twoje patrzenie na ten problem jest patrzeniem na czubek własnego nosa, a nie patrzeniem na dobro ogólne, tak żeby w perspektywie było wszystkim lepiej.
    I wyobraź sobie, że wiele rzeczy poprzednia ekipa zrobiła naprawdę dobrych i sensownych, tylko wy zaślepieni nienawiścią nie jesteście w stanie tego dostrzec.
  • asia-loi 04.10.18, 20:40
    dzikka napisała:

To myślenie prostego człowieka patrzącego tylko na swoje podwórko ...

Ja doskonale wiem dlaczego wiek emerytalny został wydłużony, wiem że jest niż demograficzny i nie będzie miał kto pracować na moją emeryturę, ale wiem też, że jak nie będę miała pracy, siły czy zdrowia, a będę spełniała warunki do emerytury to na nią pójdę. I w nosie będę miała czy patrzę tylko na swoje podwórko czy nie, ponieważ jak podwyższano wiek emerytalny miano w nosie, gdzie ludzie dopracują do swoich emerytur. Jak tylko PiS obniżył wiek emerytalny, mnóstwo ludzi z zaległych roczników od razu poszło na emerytury, ponieważ większość z nich i tak była poza rynkiem pracy, bo pracy dla nich nie było. A lepsza mała emerytura niż NIC. Szans na pracę nie mieli, a praca na śmieciówce czy na czarno to marny interes. Mając emeryturę też można sobie dorabiać na czarno lub na śmieciówce. I wtedy ma się dwa źródła dochodu. A nie mając emerytury - jedno. Zresztą emerytowi łatwiej znaleźć pracę dodatkową, bo ma już ubezpieczenie.
    Natomiast za patologię uważam: pobieranie emerytury i dalsze pracowanie w tej samej firmie, na tym samym stanowisku, ponieważ o tym często decydują układy.

--
  • spanish_fly 04.10.18, 10:23
    @mama.nygusa
    >>>Powiem ci, ale pewnie nie zrozumiesz, na tym swiecie mnostwo ludzi pracuje fizycznie, ciezko fizycznie,

A wiesz, że np. rolnikom, którzy też ciężko pracują fizycznie PIS wiek emerytalny akurat wydłużył? I to nie stopniowo, a skokowo, nagle o 5 lat. Miałaś np. pół roku do emerytury, a tu pyk "dobra zmiana" i następnego dnia masz już 5 i pół roku.

W dodatku ma to jeszcze inną konsekwencję, bo w wieku wypadkach blokuje dziedziczenie gospodarstwa. Tym sposobem dziedzic takiego rolnika, który pracuje w gospodarstwie, przez dodatkowe pięć lat nie ma prawa nim dysponować. Dzięki innej wspaniałej ustawie PIS rolnikiem stajesz się dopiero, jeśli masz własne gospodarstwo i samodzielnie je prowadzisz przez pięć lat. Więc np. prawo do kupowania ziemi rolnej na powiększenie gospodarstwa niektórzy dostaną aż 10 lat później niż przed rządami PIS. Tym sposobem ludzie, którzy chcą rozwijać gospodarstwo rodzinne będą mogli się tym w pełni zająć dopiero np. w wieku 40 czy nawet 50 lat.
  • asia-loi 04.10.18, 20:45
    spanish_fly napisała:

> A wiesz, że np. rolnikom, którzy też ciężko pracują fizycznie PIS wiek emerytalny akurat wydłużył? I to nie stopniowo, a skokowo, nagle o 5 lat. Miałaś np. pół roku do emerytury, a tu pyk "dobra zmiana" i następnego dnia masz już 5 i półroku.
    t

Ja wiem o tym, i rolników mi nie żal, ponieważ wielu z nich głosowało na PiS. PiS zresztą ich okłamał, bo w kampanii wyborczej mówił, że im nie podwyższy wieku emerytalnego.
    To samo ze sprzedażą ziemi. Ale z tego co widzę, to nie widzę dużych protestów rolników z tych powodów, więc może im pasuje?

--
  • sasha_m 03.10.18, 20:11
    Powiem na swoim przykładzie, jak to cudownie z tą reformą emerytalną wyszło. Nie zarabiam najniższej krajowej. Budżetówka. Praca za biurkiem.
    Po podniesieniu wieku emerytalnego przyszła mi, jak co roku, prognoza z ZUS - ok. 1600 zł.
    Po obniżeniu wieku, w tym roku moja prognoza wynosi ok. 850 zł.
    Czy pójdę na emeryturę w wieku 60 lat? Nie, bo nie utrzymam się za 850 zł. Będę mieć nadzieję, że zechcą mnie zatrudniać dłużej. A jeśli nie, to co? Kto 60-latkę zatrudni na etat, jakikolwiek, żeby te kilka lat wypracować? Pomijam już to, że do pracy fizycznej nie nadaję się już teraz.
    Cała Europa podnosi wiek emerytalny, tylko zaściankowa Polska obniża, bo tak chce suweren PiS. Czy suweren jest świadomy skutków? Nie, o tym już partia nie poinformowała, a suweren jest zbyt głupi i leniwy, żeby dociekać. Zresztą, w Polsce średnia życia będzie coraz niższa, już rządzący o to zadbają. Służba zdrowia jest w rozsypce i w ich interesie leży, żeby ludzie z ciężkimi schorzeniami do leczenia nie mieli szansy doczekać. To już się dzieje.
  • mama.nygusa 03.10.18, 20:25
    Ano widzisz, ty juz teraz nie mozesz fizycznie, a inni maja to robbic? Wszyscy wiemy jak wyglada praca w buzdzetowce, tam mozesz do smierci pracowac.Pytam wiec-pracujesz na kasie i co robisz zblizajac sie do wieku emerytalnego-bierzez najnizsza i zyjesz biednie czy czolgasz sie do pracy i pracujesz mledwo co, a nieee zapomnialam, nikt nie bedzie chcial takiej kobiety, wiec ty pierdzisz w wygodny stolek budzetowki nie wymadrzaj sie.

jaki kraj w europie podnosi wiek emerytalny?

--
  • mama.nygusa 03.10.18, 20:26
    Na tym forum mozna poczytac zdesperowane kobiety, kjtore ktos zwalnia po 40 i nie wiedza co ze soba zrobic, a w okolich 60 kto je bedzie chcial?

--
  • betty_bum 03.10.18, 20:37
    Budżetówka to pielęgniarki, nauczyciele, lekarze, policjanci, strażacy, ratownicy, więc mogą czy nie pracować do śmierci? Może się zdecyduj.
    To wielki altruizm z Twojej strony, bo nie obchodzi Cię los włanych dzieci czy nawet swój. Ważne, że ciocia ma dobrze. Piękne, tylko czy dosiadając mopa w wieku 80 lat, żeby kupić sobie obiad nie zmienisz zdania?
  • mama.nygusa 03.10.18, 21:08
    Pielegniarki, ratownicy niekoniecznie pracuja w budzetowce smile A tak i policjant i strazak(ciezka, odpowiedzialana p[raca) maja godne pensje, dodatki i WCZESNIEJSZA niz przecietniak emeryture.Uczyciele rowniez sie nie przemeczaja, ty rowniez jak widac, bo mimo kiepskiego zdrowia(?-nie mozesz pracowac fizycznie), a jednak zamierzassz pracowac dlugoo, czyli jednak pierdzisz w stolek, a nie pracujesz.Praca w budzetowce, w biurze nie wymaga wielkiego wysilku, zwlaszcza od kogos takiego jak ty, zadna specjalistka nie jestes.Wklepujesz wnioski, wydajesz wnioski lub tym podobne z mina znudzonego mopsa.

Mysle ze 80 lat nie dozyje, po drugie mam w domu robot sprzatajacy i tylko troche po nim poprawiam i nawet teraz mopa nie dosiadam, a jak juz chce porzadnie wyczyscic p[odloge to jade na szmacie i na kolanach, tak lubie sprzatac, bo mop nie daje rady smile

--
  • betty_bum 03.10.18, 21:22
    Po pierwsze mnie z kimś mylisz i mocno poniosła cię wyobraźnia. Nie pracuję w budżetówce, nikt mi nie płaci za pierdzenie w stołek, mój główny dochód, pomijając pracę na uczelni i jakieś tam dochody z publikacji czy ekspertyz to moja firma, czyli ja i pracownicy.
    W ostatnich dniach i miesiącach odbywają się protesty pracowników budżetówki, którzy uważają, ze się przemęczają, emerytury i przywileje im odebrano, może to przemysl.
  • mama.nygusa 03.10.18, 21:27
    No to oczywiste, ze budzetowka zawsze za malo zarabia! A co maja mowic/ przeciez panstwo czyli my wszyscy sie zlozymy na podwyzki i na przywileje, nie?

--
  • betty_bum 03.10.18, 21:35
    Ja tam się wolę złożyć na pielęgniarki niż premiera bankstera czy prezydenta z drogą w hodowli paprocią u boku, czy posłów lubiących podróże na Malediwy.
  • mama.nygusa 03.10.18, 21:40
    To jest niestety inny temat, i gdyby tak w kazdej publicznej/panstwowej dziedzinie przykrecic kurek to pieniedzy wystarczyloby i dla chorych, i na budowanie szkol/ przedszkoli/zlobkow itd, ale niestety nasz kraj lubi rozdawnictwo jest wiec jak jest.

--
  • sasha_m 03.10.18, 21:50
    Sama sobie przeczysz. 850 zł to będzie MOJA emerytura (za pierdzenie w stołek, jak to byłaś uprzejma wyjaśnić). Kasjerki tyle nie zarabiają, ile one będą miały? Myślisz, że w wieku 60 lat szczęśliwe wezmą swoje grosiny i pójdą zdychać z głodu? Widać, że nigdy nie doświadczyłaś biedy i strachu przed nią, paniusiu.
    A o podnoszeniu wieku emerytalnego w Europie sama sobie poczytaj, polecam google, nawet mało rozgarnięty wyborca PiS, jeśli nie jest leniwy, powinien sobie poradzić, więc jeśli trochę się wysilisz, nie powinnaś mieć kłopotu. A potem wróć podzielić się z nami swoją wiedzą. Aczkolwiek nie spodziewam się pokory z Twojej strony, wyborcy jedynej słusznej partii mają jej tyle, co brudu za paznokciem. Oraz przenigdy nie przyznają się do niewiedzy czy błędu. Wszak szkoleni są przez swoją telewizję, że wynik 27:1 to sukces, a nie porażka.
  • mama.nygusa 03.10.18, 22:16
    Na zachodzie jest inna kultura pracy, tam sie pracownika szanuje, chociaz nie wiem jak jest teraz, u nas niestety przeciwnie.Tylko po tym forum widac, ze kobiety juz 40+ maja problem ze znalezieniem pracy, a co w okolicach 60?
    Sprawdzilam juz wczesniej jak to jest z podnoszeniem wiaku na zachodzie i faktycznie tendencje sa zwyzkowe, ale jak juz napisalam tam sie inaczej traktuje pracownika-ponad 15 lat temu pracowalam z mezem za granica(zarabialismy na dom), musze przyznac ze to bylo fantastryczne doswiadczenie-wielka kultura i szacunek ze strony pracodawcy.
    Wlasnie we mnie jest duzo pokory, to tacy jak ty nie widzicie co sie dzieje narynku pracy, jak starsi ludzie sa wypluwani, ja widze co sie dookola dzieje, i nie powtarzam, kazdy jest kowalem swojego losu

--
  • olena.s 03.10.18, 22:22
    Jeszcze raz. Skąd, uważasz, wezmą się pieniądze na wczesniejsze emerytury?
  • asia-loi 04.10.18, 21:23
    olena.s napisała:

> Jeszcze raz. Skąd, uważasz, wezmą się pieniądze na wczesniejsze emerytury?

Olena, każdy patrzy na czubek własnego nosa.
    Obecnych emerytów też mało interesuje skąd jest kasa na ich emerytury. Wielu z nich przez całe swoje życie zawodowe nie włożyło do wspólnego wora tyle, ile już pobrali na emeryturze.
    Wielu bierze emerytury po 20-30 lat i więcej. Ilu młodych ludzi jest na emeryturach ze służb mundurowych i to wcale nie małych. Należy im się w/g prawa i biorą i w nosie mają co będzie za x lat. Dłużej to pracują ci co mają fajną, nieźle płatną pracę. I mają gdzie pracować.
    Odpowiedz sobie sama na pytanie: masz 60 lat, czyli spełniasz warunki do emerytury, ale nie masz gdzie pracować bo pracy nie ma, obecny pracodawca nie zgadza się na Twoją dłuższą pracę lub Ty z jakiegoś powodu nie chcesz tam pracować: co robisz? Idziesz na małą emeryturę czy zostajesz bezrobotna, a może pracujesz na śmieciówce bez prawa do L4 i urlopu, a zdrowie też masz już kiepskie?

--
  • tanebo2.0 04.10.18, 21:31
    A może być też tak że system się wali i pracujesz aż nie zdechniesz...

--
  • asia-loi 04.10.18, 21:40
    tanebo2.0 napisał:

> A może być też tak że system się wali i pracujesz aż nie zdechniesz...
    >

Jak się system zawali to ludzie nie będą mieli wyboru. Ale póki jakoś system ciągnie, to ludzie wolą małe emerytury niż nic, czyli bezrobocie. Sam sobie odpowiedz na pytanie co Ty byś wybrał.

--
  • sasha_m 03.10.18, 23:05
    Więc chyba lepiej byłoby, gdyby pracownik miał zagwarantowaną pracę do 65 lat w swoim dotychczasowym miejscu pracy, prawda? Wbrew pozorom nie jest łatwo zwolnić pracownika zatrudnionego na umowę o pracę na czas nieokreślony. A już na pewno wiek nie może być tego przyczyną, bo za to grozi pracodawcy sąd pracy.
    Byłaś za granicą i zaobserwowałaś, z jakim szacunkiem traktuje się pracowników, ale niewiele z tego wyniosłaś, poczytaj swoje pełne pogardy wypowiedzi powyżej.
    U mnie w pracy z szacunkiem i kulturą traktuje się wszystkich pracowników, a im dłużej pracują, tym bardziej są cenieni za swoją wiedzę i umiejętności, także ja nie mam negatywnych doświadczeń. Ale ja jestem przecież nikim, bo pracuję w budżetówce, a Ty składasz się na moją ewentualną podwyżkę, chociaż powinno mi się raczej odebrać...
  • maaria33 03.10.18, 23:07
    Na zachodzie jest inna kultura pracy, tam sie pracownika szanuje

Tak..i na emeryturę (wysoką) odchodzą zaraz po przedszkolu i jeszcze wysoką odprawę dostają. A wszystko tanie jak barszcz, w zasadzie za darmo. I ludzie radośnie uśmiechają się do siebie. A Polska w ruinie i #winatuska. A wystarczy nie kraść.

I mamy PiS.
  • anilka 03.10.18, 23:18
    Nie wiem do kogo piszesz "tacy jak ty" ale ci odpowiem.
    Widzę co się dzieje na rynku pracy, nie jesteś jedyna, która się rozgląda dookoła. i dlatego piszę, to co piszę, że reforma emerytalna odbije się nam i naszym dzieciom wielką czkawką
    I wiem doskonale, że mnóstwo ludzi cieszy się z siedzenia w domu po 60 roku życia. Bo myślą "po mnie choćby potop" i przechodzą na te coraz to mniejsze emeryturki. Zobaczymy co powiedzą te, które przejdą za 10- 15 lat, o ile nikt tego wieku nie podniesie.
    Twoim problemem jest zauważanie tylko wycinka rzeczywistości i odbieranie świata na podstawie tego co widzisz u cioci i kuzynki. O tym świadczy chociażby twoje wcześniejsze pytanie co mi OSOBIŚCIE zrobił pis.
    A tak właściwie, to problem nie tylko twój, tylko wielu innych zwolenniczek rządowych.
    Wiele ich wypowiedzi zamyka się w tym, że ich osobiście to nie spotkało, ich dzieci to nie dotyczy i ich kuzynka też tego nie widziała.
  • betty_bum 04.10.18, 07:50
    Widzisz, jeśli na zachodzie pracuje się przyjemnie, lepiej płacą, a z wynagrodzenia potrącą ci mniej na emerytów niż w Polsce to kto na tę Twoją ciotkę i Ciebie będzie tu pracować? Jak Ty sobie to wszystko wyobrażasz?
  • turzyca 03.10.18, 22:01
    >jaki kraj w europie podnosi wiek emerytalny?

Dania z 65 na 68.
    Niemcy z 65 na 67.
    WB z 64 kobiet i 65 mężczyzn na 68.
    Irlandia z 66 na 68.
    Włochy z 65 i 66 na 67.
    Holandia z 66 na 67.
    Austria kobiety z 60 na 65.
    Hiszpania z 65 na 68.
    Szwajcaria 64 i 65 na 67.

To jest uproszczone zestawienie, zaokrągliłam gdzieniegdzie wiek do najbliższej okrągłej liczby. Oraz pominęłam Francję, Grecję, Norwegię, Szwecję, bo sytuacja jest zbyt skomplikowana (bardzo zróżnicowane regulacje dotyczące wieku przejścia na emeryturę), ale ogólnie też mają raczej tendencję wzrostową.

--
    Kółka się kręcą?
  • black_halo 03.10.18, 22:54
    Wczoraj w Belgii przetoczyla sie falastrajkow przeciw reformie emerytalnej. A tez do 67 podniesli bez pytania spoleczenstwa o zdanie.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • olena.s 03.10.18, 23:06
    No super. Bo tak się składa, że wszędzie ludzie zyją coraz dłużej i ich składki nie są w stanie opłacić emerytur tak wczesnych jak kiedyś. Nie naciągnie się tej kołdry i tyle. Możesz co najwyżej, hak PiS, uznać, ze rozdajemy teraz,a potem się....wszystkim ciachnie do 1000 PLN, zwali problem na głowy nastepców, itp.itd.
    Jeżeli system emerytalny miałby sie bilansować, ludzie MUSZĄ pobierać emeryturę krócej - czyli pracowac dłużej. Albo płacić o wiele wyższe składki. Albo płacić takie same składki, ale znacznie wyższe podatki.
  • black_halo 03.10.18, 23:14
    Wszystkie te reformy odbywaja sie bez pytania spoleczenstwa o zdanie. Ematka uwaza, ze ma prawo sie wypowiedziec w kwestii trybunalu, konstytucji, aborcji itd. Ale tylko jasnie oswiecona ematka. Spoleczenstwo jako takie wg. ematki sklada sie z debili, ktorzy polecieli na 500+ wiec nie maja nic do powiedzenia. Taka oczywista oczywistosc, mozna powiedziec. Tylko, ze oswiecone zachodnie spoleczenstwa tez maja swoje 500+ i tez nie maja ochoty zasuwac do do 67+. Wiec co na to ematka? Nie dorosli do demokracji?

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • anilka 03.10.18, 23:21
    Może nie dorośli, w końcu nie każdy dorasta. Ale pół biedy gdy to społeczeństwa cieszące się swoimi pińcetplusami nie dorosły, a nie ich rządy, tak jak u nas.
  • olena.s 03.10.18, 23:29
    To jest problem: jak przekonać ludzi, żeby zgodzili się na przykład pracować dłużej. Oczywiście, że masy ludzi będa przeciw - bo nie są w stanie pojąc konsekwencji, albo tez obchodzą ich wyłącznie ich własne zyski/straty, ale takowe ludzi młodszych o 10, 15, 50 lat - już nie.
    I wiesz, jak będzie? PiS nie jest uczciwy, nie mówi otwarcie "musicie pracować dłużej". Moim zdaniem PiS steruje w kierunku takim, że ludzie będą mieli prawo do emerytury w młodym wieku - ale 99,5% nie będzie stać na to, aby z niej skorzystać.
  • betty_bum 04.10.18, 06:02
    Będą korzystać, bo przez jakiś czas będą mieć dochód z emerytury plus te z legalnej i nielegalnej pracy i tak będą ciągnąć do czasu, kiedy rzeczywiście zdrowie zacznie im szwankować, a dojdą koszty leków. Tylko niestety zbyt wielu ludzi tego nie zrozumi na czas.
  • asia-loi 04.10.18, 21:32
    olena.s napisała:

Oczywiście, że masy ludzi będa przeciw - bo nie są w stanie pojąc konsekwencji, albo tez obchodzą ich wyłącznie ich własne zyski/straty...

Ludzie wiedzą dlaczego wiek emerytalny jest podnoszony, tylko jak nie mają gdzie pracować lub nie mają siły/zdrowia to wybierają emeryturę.
    Znam ludzi którzy mimo, że nabyli prawo do emerytury jakiś czas temu, to nadal pracują, ale pracują dlatego, że mają fajną pracę i do tego nieźle płatną.
    Nie znam nikogo, kto ciężko, fizycznie pracował i po osiągnięciu wieku emerytalnego nadal pracuje. Kiedyś na ten temat założyłam tu wątek i żadna ematka też nikogo takiego nie znała.

--
  • tanebo2.0 03.10.18, 23:33
    Po pierwsze to już pokazano ci że nawet zachodnie społeczeństwa podnoszą wiek emerytalny. Po drugie - stać ich na 500+ bo są bogatsi od nas.

--
  • olena.s 03.10.18, 23:44
    Zachodnie społeczeństwa muszą podnosić wiek emerytalny, a jakaś Burkina Faso - nie. Ludzie w krajach rozwinietych zyją dłużej i dłużej się uczą, wiec wnioski są oczywiste. Społeczeństwo, w którym 90 procent ludzi nie dożywa wieku emerytalnego, może sobie trzymać go na niskim poziomie, czemu nie.
  • iwles 03.10.18, 23:48
    Gdyby
    ilosc miejsc w zlobkach i przedszkolach byla wystarczajaca
    Gdyby
    Szkoly byly lepie finansowane i doposażone
    Gdyby
    nie trzeba bylo tak dlugo czekac na wizyty u lekarzy specjalistow i rozne badania specjalistyczne
    Gdyby
    dlug panstwowy nie byl tak duzy
    Gdyby
    500+ nie dzielilo dzieci na lepsze i gorsze (gorsze dzieci to pierwsze dzieci)
    Gdyby
    wladza nie demontowala demokratycznych podstaw panstwa (trojwładzy)
    Gdyby
    wladza szanowala obywateli
    Gdyby
    wladza nie osmieszala naszego panstwa na arenie miedzynarodowej

To
    Byc moze bylabym w stanie zaakceptowac 500+.

--
    Paweł

• betty_bum 04.10.18, 06:08
    Zachodnie społeczeństwa są znacznie bogatsze od nas, a skoro rządy tych krajów ryzykują spadkiem poparcia i podnoszą wiek emerytalny to chyba jednak sprawa jest poważna i pilna.
  • asia-loi 04.10.18, 21:07
    sasha_m napisała:

> Czy pójdę na emeryturę w wieku 60 lat? Nie, bo nie utrzymam się za 850 zł. Będę mieć nadzieję, że zechcą mnie zatrudniać dłużej. A jeśli nie, to co? Kto 60-latkę zatrudni na etat, jakikolwiek, żeby te kilka lat wypracować? Pomijam już to, że do pracy fizycznej nie nadaję się już teraz.

To ja też powiem na swoim przykładzie.
    Mam teraz 55 lat, PO dołożyło mi niecałe 4 lata. Też nie pracuję fizycznie, ale mam pracę stresującą, odpowiedzialną, wymagającą myślenia i szybkości. W moim mieście mając 40-50+ ma się już problem ze znalezieniem nowej pracy na umowę o pracę. Do ciężkiej, fizycznej też się nie nadaję (nie mam zdrowia i siły). To, że umiem dużo w swoim zawodzie nie ma większego znaczenia, ponieważ firm tej branży w moim mieście jest niewiele. Jako ofiara mobbingu odliczałam dni do emerytury, ponieważ nowej pracy nie było. Teraz mi się w pracy trochę poukładało (dalej ta sama firma, ale na razie mnie nie prześladują, zostałam przeniesiona do innego działu) i teraz już nie odliczam dni do emerytury. W/g prognoz ZUS ja na swojej emeryturze w miarę normalnie przeżyję, nawet jeżeli pójdę w wieku 60 lat. I jeżeli nie będę miała pracy, czy dalej będą mnie w pracy prześladować, nie będę miała siły pracować - to idę na emeryturę. Oczywiście jak będę pracować dłużej to emerytura będzie wyższa, ale nie jakoś znacząco wyższa, bo z prognoz ZUS-u wynika, że za każdy rok pracy dłużej, dojdzie mi jakieś 100 zł, więc szału nie ma. A każdy rok pracy dłużej, jak nie ma się siły/zdrowia czy nie ma gdzie pracować - to jest dramat.
    Ty masz zamiar pracować dłużej, ale będzie to możliwe tylko wtedy jak: będziesz miała gdzie pracować, będziesz miała siły i zdrowie. Jak nie będziesz miała gdzie pracować, to pójdziesz na emeryturę i będziesz gdzieś dorabiać na śmieciówce lub na czarno. Bo lepsza mała emerytura niż nic. I ja to samo. Jak będę miała gdzie pracować, to będę dłużej pracować, a jak nie - to idę na emeryturę.

--
  • dzikka 04.10.18, 08:31
    Możesz podać argumenty dlaczego oceniasz 1,2 i 3 na tak? Ciekawa jestem. Co obecnie robi TK, ze oceniasz go pozytywnie?
  • iwles 03.10.18, 15:25
    kolpik124 napisała:

> No i najważniejsze, czy Polakom żyje się lepiej czy gorzej

Głupio próbujesz manipulować. Nie da się na tak postawione pytanie odpowiedzieć jednoznacznie z imieniu WSZYSTKICH Polaków.

• maadzik3 03.10.18, 16:21
    Mnie się żyje gorzej. Poniżej napisałam dlaczego.

--
    Pustka w człowieku ma kształt Boga i tylko On może ją zapełnić
  • iwles 03.10.18, 19:13
    Mnie tez. Ale znajdzie sie zawsze jakis procent, ktory z wdziecznosci za 500+ powie, ze im zyje sie teraz lepiej. I wez tutaj polemizuj z takim "argumentem".

--
    Paweł

• betty_bum 03.10.18, 19:30
    Nie wszyscy dostają 500+, a wszystkich dotykają podwyżki cen, brak podwyżek w budżetówce i świadczeń socjalnych, kolejki do lekarzy, problemy ze szkołami i mnóstwo innych.
    Ludzie chyba jeszcze naiwnie wierzą, że w końcu i ich dotknie ten mityczny dobrobyt i czekają. Ciekawe jak długo pozwolą się oszukiwać?
  • black_halo 03.10.18, 22:55
    POdwyzki ceny dotycza calej Europy, naprawde. W ciagu roka cena masla u mnie wzrosla dwukrotnie, jak nie wiecej.

--
  • betty_bum 04.10.18, 06:13
    A ile kostek masła można kupić w tym kraju za przeciętną emeryturę i wypłatę i od razu napisz dlaczego tak dużo w porównaniu z Polską?
  • black_halo 04.10.18, 08:31
    betty_bum napisał(a):

> A ile kostek masła można kupić w tym kraju za przeciętną emeryturę i wypłatę i
    > od razu napisz dlaczego tak dużo w porównaniu z Polską?

Ale nie rozumiem o co pytasz? Przecież na ematce normalne jest wyjaśnienie, że zachodnie społeczeństwa dochodziły do swojego dobrobytu latami. Więc chyba teraz ematka rozumie, że musi się pogodzić z podwyżkami cen jak na zachodzie.

Na marginesie, średnia pensja rośnie, socjal rośnie. Powoli robi się jak na zachodzie.

--
  • tanebo2.0 04.10.18, 08:34
    Nie. Może być jak w Grecji. Życie na kredyt i płacz...

--
  • iwles 04.10.18, 08:50

średnia pensja rośnie, dzięki podnoszeniu minimalnej, ale … średnie zarobki realnie maleją (to znaczy ilość osób zarabiających poniżej średniej krajowej - wzrasta, nie dlatego, że ktoś im obniża pobory, ale ze względu na to, że stoją one w miejscu).
    czyli jak zwykle - plus dla najniższej zarabiający, zabieranie dobrze zarabiającym, a "średniakom" powolutku, po cichutku , w białych rękawiczkach, wartość pensji maleje.

• betty_bum 04.10.18, 09:47
    Państwo na dorobku nie może szastać pieniędzmi tak jak bogate, jego obywatele nie mogą pracować krócej niż ci z bogatych państw, bo dochodzi do zalania systemu.
    Nie liczy się wysokość wynagrodzenia, a siła nabywcza dlatego pytałam o masło. Wystarczy rozkręcić inflację i place poszybują w górę. Samo słynne 500+ to już 480+ albo i mniej.
  • tanebo2.0 03.10.18, 15:19
    maslova napisała:

> od początku kadencji, czyli od listopada 2015 roku?
    > Chodzi mi konkretnie o następujące kwestie:
    > 1. Ustawa o KRS, Sądzie Najwyższym ich autorstwa?
    > 2. Czy rządzący mają prawo odwołać Prezes Gersdorf?
    > 3. jak oceniacie to, co dzieje się z Trybunałem Konstytucyjnym?
    > 4. Co sądzicie o udziale prokuratora stanu wojennego w pracach nad rzekomą refo
    > rmą sądownictwa?
    Sprowadza się to jednego - do jednowładztwa Prezesa.
    > 5. Czy jesteście za prawem kobiet do aborcji?
    Tak!
    > 6. Co sądzicie na temat polityki imigracyjnej rządu?
    To błąd który może się na nas zemścić
    > 7. Czy podoba Wam się formuła Marszu Niepodległości?
    Nie. To czysty faszyzm
    > 8. Jak oceniacie stosunek PIS do niepełnosprawnych?
    Akcja T4
    Reasumując potrzebujemy Norymbergi.

--
  • zazou1980 03.10.18, 15:28
    Oceniam te rzady bardzo zle we wszystkich aspektach. Najbardziej mnie jednak boli, ze sa ludzie, ktorzy oceniaja ich zle za 90%, ale znajda 10%, ktore im pasuje i nadal beda na nich glosowac, bo te 90% im wisi lub ich nie dotyczy...

--
    Dobra zmiana - boli przez 4 lata
  • bialeem 03.10.18, 15:51
    W systemie podatkowym zrobili sporo dobrego, ale to nie wszystko ich zasługa do końca, bo to np durna PO przeciągała jpk i nie mogła się zająć wynoszeniem kasy z kraju, bo to był ich elektorat. Ja np na tych zmianach straciłam, a być może stracę jeszcze więcej, ale nie mogę powiedzieć, że pis umyślnie i rozmyślnie niszczy Polskę. Podejrzewam, że częściowo nawet chcą dobrze i mają dobre intencje. Częściowo.
    To nie jest kwestia pasuje i nie pasuje. Przeciętnemu człowiekowi jest podobno lepiej i przeciętny człowiek ma gdzieś kwestie, które go "nie dotyczą", bo nie jest w stanie połączyć w głowie takich zależności. Nawet taki człowiek mniej przeciętny i uważający się za lepszego typu standardowa ematka ma problem z abstrakcyjnymi koncepcjami etycznymi i dostrzeganiem drugiej strony medalu. Co dopiero ma powiedzieć standardowa Lucynka czy Wiesław?
    500+ jest? Jest. Emerytura w normalnym wieku jest? Jest. Gimnazjów nie ma i nie trzeba dziecku jeszcze raz zmieniać szkoły? No nie trzeba.
    Do tego dowalili SBkom uwalając im emerytury, dowalili bogolom podwyższając im podatki i dowalają tym zasiedziałym sędziom, którzy kuzynowi kazali zapłacić za x a sami zarabiają jakieś wielkie tysiące. No panie... cuda. Za co tu ich nie lubić?
    Czego tu nie rozumiesz?
  • semihora 03.10.18, 18:54
    Jestem przeciętna, nie jest mi lepiej. Jest mi gorzej. PiS na Księżyc!

--
    Prawica ze wszystkich grup dzieci - a mamy dzieci niepoczęte, dzieci poczęte i dzieci urodzone - ona zajmowała się tylko dziećmi poczętymi.
  • anilka 03.10.18, 15:40
    Oceniam na najniższą z możliwych ocen. Żyje mi się DUŻO GORZEJ. Szczegółów nie będę komentować, bo po pierwsze byłoby niecenzuralnie, a po drugie ilość i jakość tego co robi obecny rząd powoduje u mnie chandrę, stan niepokoju i wielki wk...w
  • mama.nygusa 03.10.18, 15:44
    Powiedz co w twoim osobistym zyciu sie pogorszylo?

--
  • maadzik3 03.10.18, 16:20
    ja nie Anilka, ale: podatki rosną, niepewność prawna (prowadzę działalność) przeszkadza (takie rzeczy jak to że nie wiesz czy auto amortyzować, czy wpisywać na środki trwałe itp. bo nie wiesz co będzie za pół roku, zwykłe, nienowe, kompaktowe dodam). Najbardziej zaszkodziła nam osobiście deforma edukacji (Młody w podwójnym roczniku, dobry ale nie konkursowy, potencjalnie największa ofiara deformy i tego wybaczyć NIE MOGĘ). Przeszkadza mi szczucie i dzielenie ludzi. Ciągłe nakręcanie męczącego i niszczącego konfliktu.

--
    www.christianzionist.blox.pl
  • anilka 03.10.18, 18:17
    W osobistym życiu:
    - rozwaliło mi pracę zawodową ( deforma oświaty)
    - Dziecko będzie chodziło jeszcze dwa lata do złej podstawówki zamiast do przyzwoitego gimnazjum które rozwalono
    -dzielenie społeczeństwa i wszechogarniająca głupota w decydowaniu - wszędzie, mnóstwo niedopracowanych ustaw i zarządzeń
    - rosnące cen
    - powiększanie nierówności zamiast wyrównywania szans
    - marnowanie kasy z podatków na 500 + i inne ( nie, nie biorę 500, mam jedno dziecko, mieliśmy naprawdę ciężką sytuację rodzinną i finansową i przekraczaliśmy próg. I gó... prawda, że to kasa na zachętę dla rodzących - ja nie zdecydowałam się na drugie min. z powodów finansowych.
    - trudno sprzedać gospodarstwo po rodzicach ) cudowna ustawa o ziemi
    - dziecko z bliskiej rodziny miało nauczanie indywidualne w szkole, teraz musi być w klasie, nie radzi sobie kompletnie, asystent w jej przypadku nic nie daje. W domu dziecko będzie odcięte jeszcze bardziej od innych i specyficzny problem powiększy się
    - nie jestem ślepa, głucha i obojętna - wpływa na mnie osobiście to co się dzieje. Umiem patrzeć dalej niż czubek swojego nosa i owszem, wpływają na mnie te wszystkie " nam się po prostu należało" i inne, którymi czuję się zażenowana i zawstydzona
  • maslova 03.10.18, 20:54
    Ja mogę jeszcze dodać do tego, wprawdzie nie osobiste, ale moich koleżanek, doświadczenie w zakresie działania na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Wiem, że komisje orzekajace maja odgorny prikaz, aby odrzucać wnioski o przyznanie stopnia niepełnosprawnosci. Druga koleżanka ma dziecko z niedosluchem. Od zeszłego roku dofinansowywane są wyłącznie aparaty o najniższych parametrach, więc rodzice, którzy chcą zapewnić dziecku komfort oraz poprawę słyszenis, muszą w 100% sfinansować aparat sami.
  • karme-lowa 04.10.18, 09:06
    maslova napisała:

> Ja mogę jeszcze dodać do tego, wprawdzie nie osobiste, ale moich koleżanek, doś
    > wiadczenie w zakresie działania na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Wiem, że
    > komisje orzekajace maja odgorny prikaz, aby odrzucać wnioski o przyznanie stop
    > nia niepełnosprawnosci.
    Oczywiście, że to prawda. Nam orzecznik ofen powiedziała, że przez 500+ mają nie przyznawać świadczeń pielęgnacyjnych.
  • la_mujer75 03.10.18, 18:33
    A poza czubek własnego nosa wyjść - to zbyt trudna umiejętność?
    A myślenie w szerszej perspektywie - to zbyt trudna umiejętność?
  • natalia.nat 03.10.18, 15:58
    Bez dwóch zdań najgorszy rząd po transformacji. Populizm, propaganda, rozdawnictwo i zakłamanie. Nic więcej.
    Nie zrobili ani jednej rzeczy dobrej dla Polski i Polaków. Robią wszystko to, za co tak bezpardonowo krytykowali poprzednią ekipę. Generalnie tylko mszczą się, niszczą i szczują. A ich zamach na praworządność, demokrację i Konstytucję to już w ogóle kuriozum i szczyt szczytów. Za samo to należy się najgorsza ocena z możliwych. Żadnej władzy nie wolno tego robić.
    Bardzo trafne podsumowanie:
    https://pbs.twimg.com/media/DoKFmCuXUAAWnaj.jpg
  • maadzik3 03.10.18, 16:15
    1. łamie konstytucję
    2. nie, długość kadencji określa konstytucja, czy gdyby teraz uchwalić że posłowie w wieku 68 lat idą na emeryturę zwyczajny poseł przerwał by kadencję?
    3. zdewastowany. a szkoda bo potrzebny, choć nie zawsze się zgadzałam z jego orzeczeniami, ale nie muszę zawsze się zgadzać żeby doceniać
    4. skandal. podobnie jak obrona księdza z Tylawy, podobnie jak okrzyki w jego wykonaniu "precz z komuną" i to w czasie gdy za samą przynależność do PZPR czy partii satelickich (nie mówię o poważnej działalności) IPN "dekomunizuje".
    5. tak. najbardziej odpowiada mi niemiecki wariant (do 12 tygodnia można swobodnie ale po obowiązkowej konsultacji z psychologiem i minimum 3 dniach). Uważam tak dlatego że uważam że życie i prawo powinny dążyć do ideału bez złudzeń że go osiągną. Ideałem dla mnie byłby całkowity brak aborcji jednocześnie całkowicie dozwolonych. Utopia, wiem. Ale doświadczenie pokazuje że gdy aborcja jest dozwolona, może być jawna a kobieta otrzymuje konsultacje i wsparcie aborcji jest najmniej (50% Niemek po konsultacji rezygnuje z zabiegu). Do tego dołożę obowiązkową edukację seksualną oraz łatwy dostęp do antykoncepcji. Po prostu żeby aborcji było jak najmniej a nie żeby udawać że ich nie ma
    6. Uważam, że uchodźców należy przyjmować (przyjmowano tych z Polski, nie tak dawno), inna sprawa że nie ma ich w Polsce za dużo i nie będzie, największa fala to chyba byli Czeczeni. Więc tym bardziej nie ma problemu. Jeżeli natomiast chodzi o imigrację zarobkową nie przeszkadza mi ale chciałabym żeby jednak wyciągnąć wnioski z nieudanych pomysłów w kilku innych krajach i nie doprowadzić z jednej strony do skandalicznie niskich stawek za niektóre prace i półniewolnictwa (Nepalczycy) a z drugiej do uzależnienia pewnych sektorów od nieustannej imigracji. Tylko to wymaga skorelowania celu (jasno określonego), przemyślanego prawa (również podatkowego) i dobrego zarządzania jego wykonywaniem. Na razie władza udowadnia że tego nie potrafi.
    7. nie. uwielbiam paradę w Dublinie w dzień św Patryka. Dlatego że bawią się wszyscy. Chciałabym podobnie
    8. skandalicznie

Pomogłam?

--
    Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
  • maadzik3 03.10.18, 16:17
    aha, stosunek do niepełnosprawnych tak samo skandalicznie oceniam w przypadku każdej ekipy, od 1918 r. sad a w wielu innych kwestiach poruszonych poprzednie ekipy tez nie mają czystego sumienia. To nie jest PIS contra cośtam tylko ocena działań PIS. Tak, mimo bardzo krytycznego stosunku do schyłkowego okresu PO PIS uważam za znacznie gorszy, ale nie wybielam nikogo, pamiętam w Polsce tylko jeden rząd który naprawdę popierałam i było to dawno

--
    Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
  • maslova 03.10.18, 21:00
    > aha, stosunek do niepełnosprawnych tak samo skandalicznie oceniam w przypadku każdej ekipy, od 1918 r. sad a w wielu innych kwestiach poruszonych poprzednie ekipy tez nie mają czystego sumienia

Zgadzam się, ja również mam wiele do zarzucenia poprzednim ekipom. Co jednak wyróżnia PIS spośród innych partii rządzących? Ich buta, bezczelność, arogancja, hipokryzja, kolesiostwo IMO powoli osiągają w tym zakresie apogeum.
  • wheels.of.fire 03.10.18, 16:22
    A co ma Marsz Niepodległości do PiSu? Co do niepełnosprawnych, to co dla nich zrobili inni?
    A w sprawie kompromisu aborcyjnego, to ja bym przy nim nie majstrował. Zacytuję klasyka: "niech zostanie, tak jak było".

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • alin9 03.10.18, 17:17
    Uważasz,że skoro inni nic nie zrobili to obecni nic nie muszą.Dobrze to dodajmy do wypunktowanych rzeczy udawanie,że coś robią czyli nicnierobienie.
  • maslova 03.10.18, 21:10
    > Co do niepełnosprawnych, to co dla nich zrobili inni?
    Za mało, oczywiście że za mało. Jednak PIS opieke nad najsłabszymi niósł na sztandarach wyborczych. Wymyślił dodatek 4000 zł dla kobiet, które zdecydują się urodzić niepełnosprawne dziecko. Rozważa zakaz aborcji ciężko uszkodzonych płodów, krzycząc o tym, że każdy ma prawo do życia. Ważne jednak przestało być, gdy rodzice niepełnosprawnych dzieci upominki się o podniesienie świadczeń. Nie muszę chyba nikomu przypominać, jak zostali potraktowani. Hipokryzja level master.
  • mamablue 03.10.18, 17:27
    Za najgorszą uważam edukację. Jak można tak beztrosko zniszczyć życie tysiącom rodzin..
  • maadzik3 03.10.18, 17:58
    amen. i pogrzebać marzenia tysięcy młodych ludzi. i jeszcze mówić że przecież brakuje ludzi w szkolnictwie zawodowym (oryginalna wypowiedź PIS-owskiego kandydata na burmistrza). To oni są własnością i niewolnikami partii?

--
    I like work. It fascinates me. I sit and look at it for hours.
  • rosapulchra-0 03.10.18, 18:23
    mamablue napisała:

> Za najgorszą uważam edukację. Jak można tak beztrosko zniszczyć życie tysiącom
    > rodzin..

To samo mówili rodzice pierwszego rocznika, który zaczynał gimnazjum. Dokładnie to samo.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • sumire 03.10.18, 18:33
    I znowu porównania z poprzednikami?
  • rosapulchra-0 03.10.18, 20:02
    Chyba masz obsesję. Pamiętam doskonale jakie wtedy były reakcje, bo wielu rodziców moich uczniów mocno się skarżyło na gimnazja.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • sumire 03.10.18, 23:25
    Nie, nie mam obsesji. Pytanie było o obecny rząd, nie działania poprzednich.
  • maslova 04.10.18, 08:11
    > Pytanie było o obecny rząd, nie działania poprzednich.

E tam, czepiasz się. Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia wink :

maslova 03.10.18, 09:29
    To może powiesz, Rosa, co sądzisz o działaniach PISu przez ostatnie lata rządzenia? Co sądzisz na temat ustawy o KRS, Sądzie Najwyższym ich autorstwa? Czy wg Ciebie mają prawo odwołać Prezes Gersdorf? Czy masz jakieś zdanie na temat tego, co dzieje się z Trybunałem Konstytucyjnym? jak oceniasz udział prokuratora stanu wojennego w pracach nad rzekomą reformą sądownictwa? Czy jesteś za prawem kobiet do aborcji? Co sądzisz na temat polityki imigracyjnej? Czy podoba Ci się formuła Marszu Niepodległości? Jakie jest twoje zdanie w sprawie ustawy o IPN, z której PIS po jej wprowadzeniu sie wycofało? Jak oceniasz stosunek PIS do niepełnosprawnych?

Pytam, ponieważ nigdy nie wyrażasz swojej opinii na konkretny temat dotyczący obecnych działań rządu, natomiast dość często przy okazji dyskusji o tej partii przywołujesz przykład PO, "bo wtedy to dopiero się działo". Przypominam, że PIS rządzi już trzeci rok i nadszedł już chyba najwyższy czas, aby on i jego zwolennicy przestali sobie wycierać gębę poprzednikami i wzięli odpowiedzialność za to, co robią, bez oglądania się na poprzedników.

rosapulchra-0 03.10.18, 10:36
    Mnie nie interesuje PiS w tej chwili. Temat wątku jest o wulgaryzmach stosowanych przez polityków, więc nie zmieniaj tematu.
  • mamablue 03.10.18, 18:57
    I co z tego wynika rosa? Wygląda na to, że cieszysz się z cudzego nieszczęścia. Brzydko tongue_out
  • rosapulchra-0 03.10.18, 20:03
    Tia.. Po czym poznałaś? Po przecinku czy po drugiej kropce?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • turzyca 03.10.18, 22:10
    >To samo mówili rodzice pierwszego rocznika, który zaczynał gimnazjum. Dokładnie to sam

To trzeba było nie wybierać tych ludzi ponownie. Przypominam, że tamtą reformę wprowadzał rząd firmowany między innymi przez proto-PiS czyli Porozumienie Centrum. Są zgoła i tacy, którzy mieli tekę i wtedy i dziś.

--
    Entropia i chaos dnia codziennego
  • rosapulchra-0 03.10.18, 22:31
    Ja nikogo nie wybierałam, nie mieszkam w Polsce.

--
  • sumire 03.10.18, 23:26
    Jaka szkoda, tu tak pięknie.
  • iwles 04.10.18, 08:08
    rosapulchra-0 napisała:

> To samo mówili rodzice pierwszego rocznika, który zaczynał gimnazjum. Dokładnie
    > to samo.

i te same osoby w Sejmie głosowały wtedy "za" wprowadzeniem gimnazjów, i teraz głosowały "za" ich likwidacją. Zgadnij kto? Podpowiem ci: między innymi Jarosław Kaczyński - to największy psuj i szkodnik, który wprowadza chaos.

• rosapulchra-0 03.10.18, 17:28
    Pytania są tendencyjne big_grin
    A poza tym zaczęłaś dyskusję w sposób niedający mieć inne zdanie.

Nie podobają mi się punkty od 4 do 8.
    Pierwsze trzy pozostawię do oceny historii.

--
  • semihora 03.10.18, 18:58
    Rosa, po raz setny napiszę: rzucaj UK i wracaj do Polski. Skoro PiS jest cudowny, to posmakuj tego miodu! Tymczasem to my siedzimy w guano po uszy, a ty nam uparcie wmawiasz, że się mamy cieszyć, bo miliony much na kupie nie mogą się mylić.

--
    Nie przejmuj się, nie ma tu nic gorszego niż my sami.
  • znowu.to.samo 03.10.18, 19:53
    Piękne 😂

A tak poważnie....ja chciałam wrócić do Pl...
    W obecnej sytuacji -nie wiem czy kiedykolwiek będzie to możliwe- bo rządzący niszczą wszystko do czego sie dotkną...

--
  • maslova 03.10.18, 19:51
    Jak to tendencyjne? Przecież reforma sądownictwa to flagowa reforma PISu, wplywajaca pośrednio i bezpośrednio na życie każdego obywatela. Pytanie tendencyjne brzmiałoby "Dlaczego nie podoba Wam się..." itd. Tu zadałam pytanie: "Co sądzicie".

> poza tym zaczęłaś dyskusję w sposób niedający mieć inne zdanie.
    Nie rozumiem, dlaczego? Przecież pytanie "Co sądzicie" jest pytaniem otwartym i zapraszającym do dyskusji. Jak widać po wypowiedziach innych forumek, odpowiedzi są różne. Nie wiem, dlaczego Ty masz problem z tymi pytaniami. Jak w takim razie wg Ciebie powinny brzmieć?
  • iwles 03.10.18, 19:55
    Tendencyjne? Ty znasz znaczenie tego slowa?

--
    Paweł

• rosapulchra-0 03.10.18, 20:07
    Masz w domu toaletę?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • iwles 03.10.18, 23:09
    Coz za blyskotliwa wypowiedz. Zblizyłas sie bardzo do swojego idola Mateuszka 😃

--
    Paweł

• anilka 03.10.18, 23:26
    Oj, Rosa tylko poczuła zwykłą niemoc, jak zawsze gdy oczekuje się rzeczowej odpowiedzi. Może nie ma swojej toalety a szybko musi skorzystać?
  • maslova 03.10.18, 20:38
    > Nie podobają mi się punkty od 4 do 8
    W jakim sensie nie podoba Ci się punkt 5?
  • rosapulchra-0 03.10.18, 21:37
    Dokładnie w takim sensie jak większości kobiet w Polsce. Uważam, że kobieta powinna mieć prawo do aborcji.

--
    Wszyscy idący ze swoimi laskami, nieraz mam ochotę takiego huknąć, co się palancie lipisz, masz laskę, to nie wykręcaj głowy za mną. by Alpepe
  • maslova 03.10.18, 21:51
    Ok. Odpowiesz mi na poprzedni post?
  • maslova 04.10.18, 08:01
    > Pierwsze trzy pozostawię do oceny historii.

Aha, czyli kompletnie nie masz zdania na ten temat? Powtórzę: jakie to wygodne, prawda? Taki konformizm bardzo się w dyskusji przydaje. W razie czego nikt nigdy nie będzie mógł Ci zarzucić, że byłaś za lub przeciw.

To może inaczej:
    Rosa, co sądzisz o obecnym rządzie PIS? Jakie widzisz jego zalety, a jakie wady? Jakie jego działania Ci się podobają, a jakie nie bardzo? Mam nadzieję, że te pytania nie są tendencyjne?
  • mama303 03.10.18, 17:32
    Nic mi się nie podoba, nawet chwalone rozdawnictwo kasy. Pamiętam PRL więc widzę coraz więcej analogii i obawiam się fałszerstwa wyborów. Staczamy sie

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • sasha_m 03.10.18, 23:55
    Też pamiętam PRL. Mam uczucie deja vu. Nie bez powodu na protestach jest przewaga ludzi starszych i w średnim wieku. Oni wiedzą, co będzie, bo już to raz przeżyli. Zmierzamy do państwa totalitarnego. Też uważam, że będą próbowali sfałszować wybory.
  • mama303 04.10.18, 19:50
    Często Ci protestujący są też szykanowani. To też jak w PRL

--
    nie kradnę, nie zabijam, nie wierzę...
  • la_mujer75 03.10.18, 18:15
    Ogólnie cisną mi się same inwektywy, jak myślę o ich działaniach.
    I najgorszą rzeczą jaka zrobili, to spolaryzowanie społeczeństwa. Nikt wcześniej tak nie podzielił Polaków na dwa obozy- my i wy. Ta dychotomia odbiera też logikę, bo sama się łapię na tym, że nawet jakby PiS (przypadkiem, bo na pewno nie świadomie) zrobił chociaż jedną pozytywną rzecz , pewno sama bym tego nie potraktowała na plus. Tak ich nienawidzę, że boję się, iż moje przekonania i uprzedzenia do nich byłyby mocniejsze, niż logiczne argumenty.
    Nigdy wcześniej polityka nie wzbudzała we mnie takich emocji. Dla mnie są oni uosobieniem wszystkiego, co mnie brzydzi.
    I druga rzecz- czego im też nie daruję- upadek wszelkich wartości, zasad i promowanie miernoty i dna we wszelkiej postaci.
    I trzecia rzecz- obnażyli ignorancję naszego społeczeństwa, a nie miałam tak złego zdania o nas, Polakach.
  • mamablue 03.10.18, 18:59
    Nie zapomnij o agresji wszechobecnej w życiu publicznym. I wzroście przestępczości wg statystyk sad
  • la_mujer75 03.10.18, 19:41
    I pozwoleniu na szerzenie agresji.
  • znowu.to.samo 03.10.18, 19:59
    i jawne wspieranie narodowców

--
  • turzyca 03.10.18, 22:13
    >wzroście przestępczości wg statystyk

Policjanci zostali skierowani do poważniejszych zadań niż zwalczanie zwykłej, kryminalnej przestępczości.

--
    Kółka się kręcą?
  • olena.s 03.10.18, 22:19
    To jedno.
    Ale drugie to moim zdaniem pompmowanie przez PiS społecznego "wk..wu". I płynący stąd wzrost agresji.
  • claudel6 04.10.18, 00:34
    tak, u mnie tak samo. PIS po raz pierwszy wzbudził u mnie nienawiść. przez 40 lat żyłam bez tego uczucia. a tu i nienawiść, i pogarda (to konkretnie do pewnego pajaca w pałacu prezydenckim).
  • wheels.of.fire 04.10.18, 05:56
    Pilaś Claudel?

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • maaria33 03.10.18, 19:35
    Co myślę, to wiadomo. Ale to wszystko utrwaliło we mnie przekonanie, ze jednak istnieje większe i mniejsze zło.
  • berber_rock 03.10.18, 19:37
    Mnie wystarczy slynne 27:1 przy ktirym wstydzilam sie kolegom z biura na oczy pokazac.
    Reszty to nawet rozwazac nie chce.
  • black_halo 03.10.18, 23:06
    berber_rock napisał(a):

> Mnie wystarczy slynne 27:1 przy ktirym wstydzilam sie kolegom z biura na oczy p
    > okazac.
    > Reszty to nawet rozwazac nie chce.

Zrozumialam, ze jestes z Belgii. Moja droga, tutaj Polske i co sie w Polsce maja gleboko gdzies. Jakies wybory regionalne w Hiszpanii kometowali w radiu i tv caly dzien; wywiady, opinie, wiecej wywiadow az do wyrzygania. Wybory prezydenckie w Polsce, te w 2010 i w 2015 pomijano nawet w glownych wydaniach wiadomosci.

O 27:1 dowiedzialam sie z ematki, chociaz na codzienie sluchac Radio 1 i czytam De Standaard do sniadania?
    --
  • berber_rock 04.10.18, 08:35
    Zrozumialam, ze jestes z Belgii.
    > Tak i nie smile To Ci powinno wystarczajaco dobrze wyjasnic dlaczego w dniu 27:1 wstydzilam sie pokazac w pracy ...
  • znowu.to.samo 03.10.18, 19:58
    Ludzie!!! Skoro jest was tak wielu wkurzonych rozwalaniem naszego kraju przez tę bandę, to musicie to pokazać w najbliższych wyborach!!! Inaczej Pislamiści będą rządzić tu na wieki 😐 zagłosować choćby na to nieszczęsne peło, które jako jedyne ma szanse wygrać...

--
  • 1elka26 03.10.18, 20:28
    A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.. Szczerze radze mniej GW i TVN bo takiego natężenia absurdu to mogą serwery waszego organu prasowego nie wytrzymać.
    Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że dla was najlepiej aby było tak jak było, ale pocieszę - już tak nie będzie.
    Pomimo popełnionych błędów najwazniejsze jest to, że podjeto próbę oczyszczenia tej stajni Augiasza. Mam nadzieję, że epoka wpływu na państwo reliktów PRL, świezo nawroconych obrońców demokracji socjalistycznej wraz z licznymi TW odchodzi w końcu w niebyt.
    Chociaż pewnie nie będzie już tak wesoło. Przecież nic tak nie poprawia humory jak widok kodziarzy wrzeszczących na zmianę "będziesz siedzieć" i "konstytucja". Gorzej z odpowiedzią na pytanie dlaczego krzyczą - w tym momencie pojawiają sie problemy z odpowiedzią.
    Aha 0 a dlaczego w tym zestawieniu nie ma takiego pytania - jak wam sie podoba formuła tzw. marszu równości?
    I jeszcze jedno - nie istnieje takie pojęcie jak prawo kobiet do aborcji. Nikt nie ma prawa do niszczenia życia.
  • bistian 03.10.18, 21:09
    1elka26 napisał(a):

> Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że dla was najlepiej aby było tak jak
    > było, ale pocieszę - już tak nie będzie.
    > Pomimo popełnionych błędów najwazniejsze jest to, że podjeto próbę oczyszczenia
    > tej stajni Augiasza. Mam nadzieję, że epoka wpływu na państwo reliktów PRL, św
    > iezo nawroconych obrońców demokracji socjalistycznej wraz z licznymi TW odchodz
    > i w końcu w niebyt.
    itd.

Wpis nie na temat i powtarzany już kilkukrotnie. Boot się zepsuł, czy co? wink
    A jak tam w Tomsku? Pogoda już zimowa?
  • maslova 03.10.18, 21:12
    Proszę, nie rozmawiajcie z trolami.
  • 1elka26 03.10.18, 23:13
    O tak trolli lewackich na tym forum dostatek. Naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z absurdalności swoich pytań? Chociażby tego o dowołaniu prezes Gersdorf?
    Nikt jej nie odwoływał - po prostu zgodnie z ustawą przeszła w stan spoczynku.
  • iwles 04.10.18, 00:00
    Ale niezgodnie z Konstytucja. Ta sama Konstytucja, na wiernosc ktorej skladal przysiege i Prezydent, i Premier i Rzad, obiecujac przestrzegac jej zasad.
    Wiec trollu radziecki ze skraju mesta racz sie nie wypowiadac na tematy, na ktorych sie nie znasz.

--
    Paweł

• 1elka26 04.10.18, 08:14
    Typowe zachowanie - oczywiście"nie widzimy" stosownego zapisu w Konstytucji. Trudno - trzeba powtarzac do skutki, może w końcu dotrze:

art. 180 p 4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

Powyższy artyku Konstytucji dotyczy kazdego sędziego, w tym także prezesa SN.
    Tak przy okazji przypomnę, że teraz przeszedł na emeryturę sędzia Tizzano z TSUE, akurat ten który miał rozpatrywac skargę naszego SN. Pomimo tego ,że jega kadencja nadal trwa musi przejśc na emeryturę gdyż tak mówi ustawa.

Aha - ja rozumiem, że najlepsza metoda jest atak, ale tak się składa ze w przeciwieństwie do lewackich trolli moją duchową ojczyzną nie jest Rosja, więc swoje epitety skieruj raczej w stronę świezo nawróconych "obrońców demokracji" , jeszcze nie tak dawno gorliwie popierających demokrację socjalistyczną a teraz demokrację liberalną?
  • tanebo2.0 04.10.18, 08:18
    A art 183 pkt 3 określa kadencję sędziego! I nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--
  • iwles 04.10.18, 08:33

No widzisz radziecki trolliku - w Polsce mamy zasadę NADRZĘDNOŚCI Konstytucji nad innymi ustawami, ale co ty - biedaku - możesz o polskim prawie wiedzieć.

• 1elka26 04.10.18, 09:14
    Może poproś swojego prowadzacego o nowy zestaw odpowiedzi? Jak na razie to miotasz się tak jak wódz "totalnej opozycji" który grzmi "zapamiętajmy nazwiska sędziów" dając tym samym dowód na to jak tzw. "obrońcy demokracji" pojmują nieżalezność sędziów.
    Konstytucja to nie sklep z którego wybierasz to co wygodne. Jezeli widnieje w niej zapis o tym, że to własnie ustawa okresla moment kiedy sędzia przechodzi w stan spoczynku, to zgodnie z prawem oraz Konstytucją tak powinno być.
    Ponownie podam przykład TSUE - kadencja sędziów jest określana jednoznacznie, podobnie jak też jednoznacznie jest okreslony wiek emerytalny.
    Rozumiem doskonale, że dla lewicy najwazniejszą prawem jest ideologia kalizmu - ale prawo jest prawem .
    To, że w szeregach tzw "obrońców demokracji" znajdują się osoby które mają za sobą szkolenia w Moskwie, nie oznacza że ich wiedza jest zgodna z obowiązującym w Polsce stanem prawnym.
  • tanebo2.0 04.10.18, 10:07
    Tylko że te dwa przepisy są sprzeczne. I to ty wybierasz co ci się podoba!

--
  • zansibar 04.10.18, 10:49
    Krętaczko, typowe zachowanie manipulującego trolla. Tak właśnie "Konstytucja to nie sklep z którego wybierasz to co wygodne". Ustawa nie powinna się kłócić z żadnym! z przepisów Konstytucji. To oznacza, że rząd może sobie ustawowo skracać dowolnie kadencję czy zmieniać wiek emerytalny w stosunku do nowych! sędziów, a nie aktualnie urzędujących, prawo nie działa wstecz, taka prosta zasada. Sędziowie powinni być niezawiśli, czyli także nieusuwalni, w trakcie kadencji. A sędzia Tizzano z TSUE, kłamczuszko, nie odchodzi w trakcie kadencji tylko po, jego kadencja kończy się 8.10.
  • sasha_m 04.10.18, 00:13
    Pokażemy. I część tych, którzy wcześniej głosowali na PiS, też pokaże, bo procent zwolenników PiS nieubłaganie się kurczy. Tylko czy wybory będą uczciwe? Nie sądzę. Oni władzy tak łatwo nie oddadzą, zrobili już tyle złego i stali się tak bezczelni, że i do tego się posuną.
  • bei 03.10.18, 20:07
    Dotknęła nas deforma edukacji (podwójny rocznik). Nasza szkoła do szóstej klasy włącznie była szkołą z marzeń, w siódmej jej wizerunek uległ wielkiej zmianie.
    Już mi się nie chce pisać, bo rodzice podwójnego rocznika wszystko wiedza, a innych to nie interesuje.

Przed nami janosikowe działania , portfel będzie cieniutki...

--
    poland.afs.org/
  • bei 03.10.18, 20:17
    Oceniam dobrze 500 plus i 300 plus
    Nie biorę pobieram tych świadczeń, ale znam rodziny, którym jest teraz lepiej. Te pieniądze to wielki krok do godnego życia dla ich dzieci. Jeśli polepszą byt emerytów to też pochwalę.

--
    poland.afs.org/
  • tanebo2.0 03.10.18, 20:20
    Jak w Grecji?

--
  • betty_bum 03.10.18, 20:22
    Polepszą byt kogo? Godne życie nie należy się jedynakom? A kto zadba o godny byt dzieci i wnuków dzisiejszych emerytów?
  • sumire 03.10.18, 23:28
    Oczywiście, że jest im lepiej.
    Kosztem obywateli, którzy za to płacą.
  • tanebo2.0 03.10.18, 20:25
    crowdmedia.pl/wiecej-dla-wladzy-mniej-dla-obywatela-odslaniamy-tajemnice-budzetu-na-2019-rok/ nooo faktycznie dają więcej potrzebującym...

--
  • monia.i 03.10.18, 23:55
    Oceniam źle, wszystko, jak to totalna oceniająca totalitarne wink Najgorzej oceniam to, że za te fajne bonusy przyjdzie nam wszystkim zapłacić za lat góra 3-4. Wszystkim. Wówczas wyborcy poirytowani drożyzną zaczną się rozglądać za jakąś opozycją, która sprawi cud. Ale cudu nie będzie - więc znów się zacznie, że opozycja do dupy, bo nie potrafi pomóc. Dlatego teraz jeszcze zagłosuję za opozycją. Jeśli przegra, następnym razem zagłosuję przeciw - mam nadzieję, z bezpiecznego daleka. I będę się przyglądała, jak suweren się boleśnie cieszy.
  • jola-kotka 04.10.18, 00:20
    Kora o pis " na you tube zobacz sobie mam dokladnie takie samo zdanie i nie dobrze mi jak na nich patrze.
  • shumari 04.10.18, 04:29
    Poniekąd zgadzam się w jednej wymienionej przez ciebie kwestii.
  • lauren6 04.10.18, 08:26
    Deformy sądów to nic innego jak kroczenie ścieżką Piłsudskiego i zamach majowy w białych rękawiczkach. Jak się skończyło tamto "wstawianie z kolan" wszyscy z nas się uczyli na lekcjach historii. Powoli stajemy się samotną wyspą na mapie Europy, dokładnie jak w 1939 roku. Wtedy też nie mieliśmy żadnych sojuszników, których poruszyłby nasz los. Widocznie jako naród lubimy popełniać dokładnie te same błędy.

Ze spraw bardziej przyziemnych za skandaliczny uważam stosunek polityków PIS zarówno do praw kobiet, jak i do osób najsłabszych- niepełnosprawnych. Jesteśmy jedynym krajem w Europie gdzie facet może kupić sobie Viagrę bez recepty, a kobieta żeby dostać tabletkę "po" musi wydać kupę kasy na prywatną wizytę u ginekologa.

Ze zdumieniem obserwuję polityków PIS, którzy gardłują za całkowitym zakazem aborcji, bo przecież osoby z ZD to tacy fajni ludzie, połączony z totalną pogardą wobec osób z niepełnosprawnościami.

To się nazywa hipokryzja.
  • gaskama 04.10.18, 09:19
    To ja się pod tym podpiszę. I jestem przerażona tym, co się dzieje dookoła. Udałam się na wewnętrzną emigrację i od ponad roku nie komentuję tematów politycznych. I mam świadomości tego, że to błąd. Oczywiście będę brała udział w wyborach. Ale mam świadomość, że narodowy socjalizm jest aktualnie bardziej trendy od liberalnego światopoglądu połączonego z etosem pracy.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • kolpik124 04.10.18, 09:59
    no oczywiście, Janusze biznesu i umowy smieciowe to był ten etos pracy big_grin

--
    "W niektórych społecznościach matka ma prawo bezkarnie zabić swoje dziecko o ile nie ukończyło drugiego roku życia. Jakoś specjalnie się nie dziwię"...kaz_nodzieja o niemowlętach
  • iwles 04.10.18, 10:49

kolpik124 napisała:

> no oczywiście […] umowy smieciowe to był ten etos pracy big_grin

no oczywiście, dziś nikt na umowy smieciowe nie pracuje big_grinbig_grinbig_grin
  • kolpik124 04.10.18, 11:02
    w ogóle ludziom żyje się coraz gorzej, busa z nędzą, ale ponieważ ludzie głupie dom, to tego nie widzom, a co najgorsze nie sluchajom co mówi oswiecona postympowa ematkowa elyta big_grin

--
  • olena.s 04.10.18, 13:42
    Wiesz, że ta forma wypowiedzi jest agresywna i chamowata? Może sie powstrzymasz? Albo chociaż wyspowiadasz big_grin?
    A meritum: są ludzie, którym się zyje lepiej i tacy, którym się zyje gorzej.
    Kwestia podstawowa jednak jest taka, jak poziom/jakość życia domianty będzie wyglądał w średniej perspektywie. Nie przez rok-trzy, ale przez powiedzmy 15.
    I ja to widzę tak: edukacja jest pogarszana, gospodarcze susy Morawieckiego są skrajnie ryzykowowne, bo jednak jesteśmy w końcówce - jako świat - hossy - i to jest moment na zaciskanie pasa, a nie robienie wyborczych prezentów na zagraniczny kredyt.
    Intelektualnie robimy pod siebie - rząd nie wyjaśnia, nie edukuje, stąd mama nygusa nie jest w stanie pojąć założeń emerytalnych. Politycznie - znów jazda po bandzie, granie pod rozpad Unii- co moim zdaniem radykalnie pogorszy polską sytuację i polityczną i rynkową. Nie znosze naturalnie tych danin na rzecz KK, szlag mnie trafia od ładowania szkolnych programów kolejnymi wyklętymi i religią, zamiast podstawami ekonomii (znów - odsyłam do postów mamy nygusa). W sumie - moim zdaniem po raz drugi w historii odchodzimy od europejskiego centrum i mocno się obawiam, że skończy się takutko jak poprzednio, kiedy rozbiory przypieczętowały polską folwarczną "trzecią drogę", bo odrzuciliśmy oświecenie, wyrzuciliśmy reformację, bo ładowaliśmy w utrzymanie złotej szlacheckiej pszenicy...
  • lauren6 04.10.18, 14:10
    Skoro już sam, nieproszony poruszyłeś temat śmieciówek to masz:

wyborcza.pl/7,155287,23988806,zachodni-pracownicy-ryanaira-strajkuja-przeciw-przepisom-za.html

"Polityka zatrudnienia Ryanaira w różnych krajach to instruktaż, jak ją prowadzić najtaniej. Po ostatnim dokręceniu śruby widać, że w Polsce prawa pracownika są na szarym końcu europejskiej skali."

"Co ciekawe, postulat, by zatrudniać według lokalnego prawa pracy, został właśnie spełniony w pierwszym kraju, tyle że akurat w nim nikt się tego nie domagał. Ten kraj to Polska, gdzie przepisy są jeszcze mniej przyjazne pracownikowi niż te, na które na Zachodzie narzekają.

Ryanair przystąpił do zastosowania polskich przepisów prawa, bo jak nigdzie dają pole do oszczędności na kosztach pracy. Uczyć się mógł od liderów na naszym rynku w tej branży, Polskich Liniach Lotniczych LOT. Od kilku lat zatrudniają one tylko na kontraktach, czyli umowach na firmę, tak że współpracownicy muszą iść na samozatrudnienie. "

By żyło się lepiej to zawsze można rzucić pracę i narobić dzieci dla pińcetplusa. Prawda pisiorku? suspicious
  • bistian 04.10.18, 18:25
    lauren6 napisała:

> Deformy sądów to nic innego jak kroczenie ścieżką Piłsudskiego i zamach majowy
    > w białych rękawiczkach.

Niefajne porównanie. Polska w 1926 roku była w zupełnie innej sytuacji, wręcz tragicznej. Inflacja, załamanie rynków, bezrobocie, ciągłe zmiany rządów, duże konflikty między grupami interesów i grup narodowych, rodzący się nacjonalizm i przy tym bardzo słabe państwo. Piłsudski podjął decyzję, której później do końca życia żałował, bo zginęło 350 osób.

Teraz jest rozmontowywanie państwa przez grupę zachłannych na dobra anarchistów, dlatego porównanie jest nieodpowiednie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka