Dodaj do ulubionych

badanie nasienia bez grzechu

04.10.18, 14:12
nie mam calosci materialu, a, dalibog, pragne poznac szczegóły. wklejcie, duszki, całość big_grin
lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35134,23997335,badanie-nasienia-na-sposob-chrzescijanski-w-lodzi-juz-mozna.html#s=BoxLoCpLink
--
Kret zorientował się, że rył ziemię w złym kierunku, kiedy poczuł smak magmy.
Edytor zaawansowany
 • bei 04.10.18, 14:18

  niepłodność u mężczyzn, zdrowie w Łodzi, leczenie niepłodnościJedno z łódzkich centrów medycznych oferuje pacjentom możliwość zbadania nasienia w zgodzie z zasadami etyki katolickiej. Po to, żeby nie grzeszyli.

  "Badanie nasienia zgodne z zasadami etyki chrześcijańskiej" - takie sformułowanie zawiera reklama, którą w łódzkim Radiu Plus wykupiło Centrum Medycyny Spersonalizowanej CODE.

  - W trzydziestosekundowym komunikacie nie ma miejsca na długie wyjaśnienia, a jako że rozgłośnia jest katolicka zdecydowaliśmy się podkreślić ten aspekt - mówi Monika Markut, prezes zarządu CMS Code.
  Niepłodność a etyka chrześcijańska
  Markut podkreśla, że usługa to tylko element dłuższej procedury przyczynowego leczenia niepłodności, a zbadać się na "chrześcijański" sposób mogą wszyscy mężczyźni, których krępują typowe metody. O co chodzi?

  Pro Familia
  Czytaj także:
  Pożegnanie z Pro Familią. Łodzianki nie będą już rodzić w luksusach. "NFZ pokazał, że pacjentki się dla niego nie liczą"
  CMS Code stosuje leczenie niepłodności metodą NaProTechnologii. Często przeciwstawiana jest ona in-vitro. Polega w praktyce na obserwacji cyklu miesięcznego kobiety i eliminowaniu schorzeń uniemożliwiających zajście w ciążę. Markut zaznacza, że nie ma nic przeciwko metodzie in-vitro, ale jej zdaniem wielu starającym się o dziecko parom można pomóc mniej inwazyjnymi metodami. W toku kolejnych wizyt dochodzi do momentu, w którym trzeba zbadać nie tylko partnerkę, ale również partnera. A to, dla osób głęboko wierzących i utożsamiających się z doktryną katolicką, bywa problemem nie do przeskoczenia. Przede wszystkim ze względu na sposób pozyskiwania próbki do badań.

  Czytaj także: Razem wytacza wojnę pikietom antyaborcyjnym w Łodzi. Donosi policji na fundację Pro - Prawo do Życia

  Specjalna prezerwatywa
  Kościół katolicki zabrania wszelkich form samodzielnego stymulowania seksualnej przyjemności. Usprawiedliwieniem nie może być nawet medyczne badanie. Rozwiązanie stanowi specjalna prezerwatywa, która pozwala zabezpieczyć do badań "nasienie oddawane w trakcie aktu małżeńskiego". Nie zawiera ona substancji plemnikobójczych, więc nie stwarza ryzyka wypaczenia wyniku badań.

  Moda na Ekstremalne Drogi Krzyżowe.
  Czytaj także:
  Moda na Ekstremalne Drogi Krzyżowe. "Dla mnie to było jak czerwona pastylka z Matrixa"
  Mężczyźni, których niechęć do tradycyjnych badań płodności wynika z oporów przed stymulacją na zawołanie bądź z niechęci do onanizmu w ogóle, mogą na takim rozwiązaniu poprzestać. Dla zagorzałych katolików grozi ono jednak tym, że wpadną z deszczu pod rynnę. W końcu oprócz onanizmu Kościół katolicki zabrania też antykoncepcji. Z dobrą radą śpieszy katolicki portal Adonai, który radzi, aby specjalną prezerwatywę do badań przekłuć szpilką. Pozostała w niej po stosunku ilość nasienia będzie wystarczająca do badań, a w razie czego nie odetnie się wtedy drogi do zapłodnienia.

  CMS CODE to pierwsza placówka w Łodzi, która oferuje badania niepłodności u mężczyzn wedle zgodnej z etyką chrześcijańską metody. Jest też jedną z pierwszych w Polsce. Cena jednorazowego badania to 60 zł, plus 20 zł za specjalną prezerwatywę. Za pakiet podstawowy przyczynowego leczenia niepłodności u par trzeba zapłacić 990 zł.

  --
  poland.afs.org/
 • dziennik-niecodziennik 04.10.18, 14:28
  Czuję się jak gazeciarz, gdyż komentarz mam jedbinowyrazowy.
  Zaslablam...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • woman_in_love 04.10.18, 14:35
  O matko, faktycznie, zapomniałeś się gazeciarz przelogować.
 • semihora 04.10.18, 14:29
  >>>Rozwiązanie stanowi specjalna prezerwatywa, która pozwala zabezpieczyć do badań "nasienie oddawane w trakcie aktu małżeńskiego". Nie zawiera ona substancji plemnikobójczych, więc nie stwarza ryzyka wypaczenia wyniku badań.

  big_grin Mają tam bzykalnię, żeby nasienie oddać do badania jak najszybciej? A może trzeba bzykać się pod kliniką? Albo przewozić z domu wypełnioną gumę? Przecież wynik badania wypaczy już sam zbyt długi czas dostarczenia materiału.

  --
  Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
 • hanusinamama 04.10.18, 20:29
  Tak dopuszczalny czas to 60 minut ale zalecanu nie dłuzej niz 30. Ja mysle ze pod klinikami KK otworzy hostele i bedzie kase trzepać...o sory za grzeszne słowo.
 • lilia.z.doliny 04.10.18, 14:29
  bei, dziekuje, zaspokoilas mnie. Przez chwile targala mna mysl, czy nie wynyslilas sobie tego tejstu ot tak, dla zartu. Ale nie, tego nikt normalny by nie wymyslil.

  --
  Kret zorientował się, że rył ziemię w złym kierunku, kiedy poczuł smak magmy.
 • memphis90 04.10.18, 14:35
  >W toku kolejnych wizyt dochodzi do momentu, w >którym trzeba zbadać nie tylko partnerkę, ale również >partnera.
  W toku KOLEJNYCH wizyt??? Badanie nasienia to się robi na pierwszej wizycie, a nie dopiero wtedy, kiedy kobiecie skończą się otwory do eksplorowania, inwazyjne, bolesne procedury do zniesienia i żyły do klucia uncertain A wszystko to po to, żeby męski k..s nie został niepotrzebnie zbrukany w akcie seksualnej przyjemności.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • cauliflowerpl 04.10.18, 14:50
  No coś Ty. Przeciez wiadomo, ze to wina kobiety. Jak w ogole mozna mezczyznie sugerowac, ze z jego ogoniastymi rycerzami jest cos nie tak. Przeciez to ujma dla meskosci, kto wie czy nie gorsza od impotencji. To jakby nie umiec drzewa posadzic.
 • aandzia43 04.10.18, 17:36
  Wiesz, dziwię się ze w ogóle doszło do zakutych łbów ze przyczyna niepłodności może leżeć po stronie męzczuxny.

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • ira_08 04.10.18, 14:50
  Totalny brak logiki. Po co przebijać gumke...? Skoro jest zakazana, bo zapobiega zaplodnieniu, to w przypadku pary, która stara się o dziecko i nie moze go splodzic, po pierwsze: brak dziury niczego nie zmieni, po drugie: ma być być tym przypadku użyta do badania spermy i w konsekwencji leczenia , i w konsekwencji poczęcia. Podobnie jak sama masturbacja. To tak jakby ktos radzil kobietom majtki i ginekologa, bo inaczej grzesza nieczystoscia 😀 Rozumiem, katolicy mają swoje zasady, ale chyba potrafią odróżnić badanie i czynności medyczne od fap folderów ukrytych przed żoną?
 • gryzelda71 04.10.18, 15:06
  No dałaś do myślenia z tym badaniem ginekologicznym i nieczystościąwink
 • gama2003 04.10.18, 15:51
  Będą w wytycznych majteczki z otworkiem?
  Maskowanym rzepem?
 • gryzelda71 04.10.18, 15:57
  Majtki z klapką to obowiązkowo, ale samo badanie.....
 • kota_marcowa 04.10.18, 15:42
  Rozumiem, katolicy mają s
  > woje zasady, ale chyba potrafią odróżnić badanie i czynności medyczne od fap fo
  > lderów ukrytych przed żoną?

  No właśnie nie big_grin
 • kaka-llina 04.10.18, 17:32
  Przecież tak kiedyś było! Kobiety rodziły pod kołdrą a lekarz mógł tylko dotykiem sprawdzać co sie dzieje bo patrzeć nie można było......
 • manon.lescaut4 04.10.18, 15:04
  To nie jest jakiś przedruk z 1 kwietnia? Nie no, nie wierze...!
 • jola-kotka 04.10.18, 16:51
  Jesli cos takiego powstalo, tzn. Ze ktos z tego korzysta i w kraju z tak dalece rozwinieta praktyka religijna bo ona nadal jest niezaleznie co my o niej myslimy to swietny pomysl na biznes. Ktos kto na to wpadl zasluguje na medal. Od zawsze wiadomo ze religia to najwiekszy i najbsrdziej dochodowy biznes w koncu po to ja wymyslono.
 • woman_in_love 04.10.18, 14:22
  takie usługi i tak powinny być zakazane.
 • cauliflowerpl 04.10.18, 14:38
  Bez sensu.
  Skoro nie ma dzieci to znaczy ze Bóg tak chcial i nie ma co badać tylko przyjąć z pokorą.
 • gryzelda71 04.10.18, 14:45
  Otóż to.
 • kropka_kom 04.10.18, 14:47
  Eee tam. Jeśli np prl jest za wysoka to byc może trzeba ja obiżyć i wtedy uda się zajsc w upragnioną ciążę. A poniesiona prl nie jest dobra dla zdrowia prawda? Jeśli dwoje zdrowych calkiem ludzi nie moze mieć dzieci widocznie tak ma być a powodem braku ciaży są czasem własnie takie przyczyny. A Bóg raczej nskazuje o dbanie o swoje zdrowie. W końcu ciało jest światynią duszy wink.
 • anorektycznazdzira 06.10.18, 10:28
  A gdzie na litość jest podniesiona ta prolina? W nasieniu?!
  Tu ie o prolinę idzie big_grin

  --
  'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
 • spirit_of_africa 06.10.18, 22:30
  anorektycznazdzira napisała:

  > A gdzie na litość jest podniesiona ta prolina?


  PROLAKTYNA 😃 prolina to aminokwas i raczej nie ma zwiazku z nieplodnoscią

 • anorektycznazdzira 07.10.18, 16:25
  święte słowa, parkinson+korekta=bzdury

  --
  'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
 • memphis90 04.10.18, 14:42
  Zastanawia mnie, czy są na świecie zdrowi mężczyźni, czujący "niechęć do onanizmu w ogóle"? Nawet Bracia Samcy problem maja taki, że onanizmu chce sie im jakby za bardzo, a nie za mało...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • kropkaa 04.10.18, 17:31
  🤣😂😆
 • aandzia43 04.10.18, 17:44
  Łaaaaa!!!! big_grin big_grin

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • kota_marcowa 04.10.18, 15:44
  Rozwiązanie stanowi specjalna prezerwatywa, która pozwala zabezpieczyć do badań "nasienie oddawane w trakcie aktu małżeńskiego".

  Mężczyźni, których niechęć do tradycyjnych badań płodności wynika z oporów przed stymulacją na zawołanie bądź z niechęci do onanizmu w ogóle, mogą na takim rozwiązaniu poprzestać. Dla zagorzałych katolików grozi ono jednak tym, że wpadną z deszczu pod rynnę. W końcu oprócz onanizmu Kościół katolicki zabrania też antykoncepcji. Z dobrą radą śpieszy katolicki portal Adonai, który radzi, aby specjalną prezerwatywę do badań przekłuć szpilką.


  ŁKAM big_grin
 • gama2003 04.10.18, 15:56
  No ja głośniej, dzięki za ten wątek, dawno mnie nic tak nie rozśmieszyło 😉
 • hanusinamama 04.10.18, 20:31
  Ja za to zaniemówiłam. Nie byłam w stanie strescic męzowi, siedział i czytał sam. I nastała w gabinecie u nas cisza...
 • anorektycznazdzira 06.10.18, 10:29
  padłam
  big_grinbig_grin

  --
  'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
 • nena20 04.10.18, 16:01
  Padłam i jeszcze polecają w prezerwatywie dziurę zrobić aby trochę nasienia wyleciało. Badanie zatem jest kompletnie pozbawione sensu.
 • kalina_lin 04.10.18, 19:47
  Dlaczego ma być pozbawione sensu? Nawet jak odrobina wpłynie, to resztę można zbadać. Jedyny parametr który będzie zafałszowany to łączna objętość nasienia. Liczbę plemników na ml, ich budowę i ruchliwosc można spokojnie ocenić
 • edelstein 04.10.18, 16:13
  Dzisys Marijo, josefie swiety😂

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • rekreativa 04.10.18, 16:33
  Ach, ta religia. W najprostszych sprawach muszą kombinować jak koń pod górę.

  --
  "Życie jest jak taniec transwestyty - wszystko ładnie, pięknie, a tu nagle ch...j"
 • cosmetic.wipes 04.10.18, 16:50
  Cudowna aberracja intelektualna 😁

  --
  Przychodzi Ziobro do apteki:
  - Poproszę czopek.
  - Jaki?
  - Może być.
 • klamkas 04.10.18, 17:14
  Słuchajcie, a czym ta specjalna prezerwatywa za 20 zł różni się od zwykłej?
 • cauliflowerpl 04.10.18, 17:15
  Jest poświęcona przez księdza.
 • cosmetic.wipes 04.10.18, 17:19
  Ceną

  --
  Przychodzi Ziobro do apteki:
  - Poproszę czopek.
  - Jaki?
  - Może być.
 • gama2003 04.10.18, 17:34
  Może ma napis - uzycie nie powoduje grzechu i jakies certyfikaty?
 • kota_marcowa 04.10.18, 17:44
  Atest Watykanu big_grin
 • 35wcieniu 04.10.18, 17:22
  Ej ale to nie jest nowość, przecież to było hitem internetów już jakiś czas temu big_grin (Ale wciąż bawi, fakt)
 • anilka 04.10.18, 17:40
  Ja tego fragmentu nie rozumiem - "Mężczyźni, których niechęć do tradycyjnych badań płodności wynika z oporów przed stymulacją na zawołanie ".
  Przeciez jak zrobią to do prezerwatywy, to też trzeba na zawołanie, nie? Czy można taki urobek sprzed tygodnia przywieźć?
  A jak nie można, to GDZIE ONI TO ROBIĄ? w tej przychodni?
 • 35wcieniu 04.10.18, 17:45
  Nie, w domu i od razu zawożą. Ale kopulują kiedy chcą. W przeciwienstwie do wyznaczonej wizyty na której muszą... pozyskać nasienie na miejscu. big_grin
 • ruscello 04.10.18, 18:06
  W zasadzie mogą pozyskać samodzielnie w domu i dowieźć, jeśli są skrępowani. Zawsze to mniej zachodu niż ze specjalną prezerwatywą wink
 • anilka 04.10.18, 19:56
  Ale w domu też muszą ze specjalną prezerwatywą.
 • 35wcieniu 04.10.18, 21:34
  Ale przecież właśnie o to chodzi że nie mogą ze zwykłą prezerwatywą bo to dla nich grzech. O TO CHODZI w tej idei, robią to w domu ze specjalną prezerwatywą i od razu po akcie dowożą gdzie trzeba.
 • kropkaa 04.10.18, 19:56
  No ale pod to badanie też muszą w dość określonym przedziale - chyba materiał musi być świeży.
 • 35wcieniu 04.10.18, 21:32
  No to mowię - mogą kiedykolwiek, tylko od razu po akcie muszą przywieźć.
 • kropkaa 05.10.18, 22:05
  A ta przychodnia to całodobowo kondomy z dziurką przyjmuje, 7 dni w tygodniu?
 • lilia.z.doliny 04.10.18, 20:22
  w domu to robia, w domu! podczas aktu.uswieconego slubem koscielnym..bez sprosnych obrazkow. Podczas bezgrzesznego pobudzenia ejakulują w żone. A że sa przyodziani w rowniez bezgrzeszna gume, to i zyciodajny plyn do badania sie w niej zbiera. Zeby jednak nie nosilo tp.znamion antykoncepcyjnych, prezerwatywe sie dziurawi, przywracajac jej tym samym status blogoslawionej.

  --
  Kret zorientował się, że rył ziemię w złym kierunku, kiedy poczuł smak magmy.
 • katja.katja 04.10.18, 20:44
  Błogosłowiona między grzesznicami (tj. prezerwatywami bez dziurki).
  Dziurką uświęcona.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • aandzia43 04.10.18, 17:42
  Żenujące kombinacje okołogenialne.

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • anberte1 06.10.18, 22:52
  aandzia43 napisała:

  > Żenujące kombinacje okołogenialne.

  ..okologenitalne..chyba wink
 • boo-boo 04.10.18, 21:11
  Czekam na badanie ginekologiczne bez grzechu.

  --
  "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
 • katja.katja 04.10.18, 21:20
  Może poświęcony wziernik w kształcie krzyża?

  --
  Wybaczam moderacji.
 • 35wcieniu 04.10.18, 22:01
  Na co tu czekac, to juz bylo.
 • boo-boo 06.10.18, 22:16
  Jakoś chyba nie odniosło sukcesu bo mi się nawet o uszy nie obiło.

  --
  "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
 • mika_p 04.10.18, 21:13
  "Kościół natomiast uważa za moralnie dopuszczalne stosowanie środków leczniczych, niezbędnych do leczenia chorób, choćby wynikać stąd miała przeszkoda, nawet przewidywana, dla prokreacji, byleby ta przeszkoda nie była z jakichś motywów bezpośrednio zamierzona."

  Humanae Vitae, 1968

  --
  Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kosoń
 • kota_marcowa 04.10.18, 21:27
  Zrobiłyście mi dzień. Czytam ten wątek i ryczę big_grin
 • anorektycznazdzira 06.10.18, 10:30
  ja też... big_grin

  --
  zasady są po to, by je zobojętniać
 • stephanie.plum 04.10.18, 21:53
  odkąd to tolerancja pozwala paniom na wchrzanianie się w praktyki seksualne innych ludzi (w tym katolików)?
  krzywdzą kogoś, robiąc te dziwactwa? pod paragrafy podpadają?

  czy po prostu są specyficzni, wiec można się zacząć wytrząsać?
  fe, niedobrze. fe, nieładnie.

  :~D

  --
  idę tam, gdzie idę
 • edelstein 04.10.18, 22:46
  Praktyki seksualne katolikow wisza mi kalafiorem smieje sie absurdu wyswieconej gumki.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • stephanie.plum 04.10.18, 22:50
  ale oni tak chcą robić. odpowiada im to i nikogo przy tym nie krzywdzą. ich wybór.

  śmiejesz się z praktyk seksualnych pewnej mniejszości. to jest fakt.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • lodomeria 05.10.18, 00:06
  Z nikogo się nie śmiejemy! Jak już to się zdumiewamy nad bezczelnością golących barany i dziwimy, jak to możliwe, że ktoś dał się tak zakręcić, że będzie mieć poczucie winy, jak jeden jedyny raz będzie musiał użyć prezerwatywy bez dziurki.

  I boimy się, do czego to może prowadzić, albo zdajemy sobie sprawę z tego, że może to już jest, że na przykład ktoś, kto wyzywa nas od czarnych szmat, morderców nienarodzonych czy zboczeńców sam od lat uprawia seks w prezerwaywach z dziurką (a może już wyewoluowało i teraz wystarczy już tylko zrobić symboliczną dziurkę w opakowaniu?).
 • stephanie.plum 05.10.18, 00:23
  aha. nie śmiejemy się. tylko dziwimy i niepokoimy. no to pięknie. budująca postawa.
  tyle, że nadal siedzimy pod cudzym łóżkiem i baaardzo nas interesuje, co tam się dzieje.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • lodomeria 05.10.18, 00:41
  Nie, nie interesuje mnie to, co się dzieje w cudzym łóżku, tylko jak to, co się tam dzieje wpływa na moje nawet nie łóżko, a codzienne życie publiczne, zawodowe.
 • lodomeria 05.10.18, 00:53
  Żeby było jasne: nie uważam, że każdego mężczyznę wystarczy zamknąć w pokoiku z pornografią, żeby pozyskać materiał do tego typu badań. Ba, uważam takie praktyki za uwłaczające godności człowieka/pacjenta.

  Jednak stawianie prezerwatyw z dziurką jako alternatywy do porno nadal pozostawia dużą grupę normalnych mężczyzn gdzieś na marginesie.
 • stephanie.plum 05.10.18, 21:32
  ha! zgadzam się całkowicie!!!
  :~)

  --
  idę tam, gdzie idę
 • stephanie.plum 05.10.18, 21:25
  to pozyskiwanie nasienia "na sposób katolicki" wpływa na codzienne życie publiczne?

  hm.

  cały ten wątek to beka z tego, że bardzo skrupulanccy katolicy pozyskują nasienie do badań w taki a nie inny sposób, i robią to we własnym łóżku.
  może nie?

  --
  idę tam, gdzie idę
 • edelstein 05.10.18, 23:24
  jaki katolicyzm?przeciez kosciol dopusza nawet tabletki antykoncepcyjne jesli sluza leczeniu.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • stephanie.plum 05.10.18, 23:52
  ?

  --
  idę tam, gdzie idę
 • kota_marcowa 06.10.18, 16:33
  > cały ten wątek to beka

  W rzeczy samej big_grin
 • anorektycznazdzira 06.10.18, 10:34
  jak nie śmiejemy
  ja się śmieję
  big_grin

  --
  'Nie musicie dziękować. Wystarczy mnie wielbić na klęczkach' by król Julian
 • kota_marcowa 06.10.18, 16:33
  Mało powiedziane big_grin
 • edelstein 05.10.18, 23:19
  Jakich oraktyk seksualnych,badanie nasienia nie jest praktyka seksualna.Mozliwe, ze na swiecie istnieje ktos kogo kreci badanie nasienia, dla wiekszosci to jednak zeykla procedura medyczna.Co najlepsze, kosciol nigdzie nie zabrania masturbacji w celu oddanis nasienia do badania.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • stephanie.plum 05.10.18, 23:53
  "Mozliwe, ze na swiecie istnieje ktos kogo kreci badanie nasienia, dla wiekszosci to jednak zeykla procedura medyczna
  :~D

  dobre!

  --
  idę tam, gdzie idę
 • piepe 07.10.18, 00:15
  edelstein napisała:

  >Co najlepsze, kosciol nigdzie nie zabrania mastu
  > rbacji w celu oddanis nasienia do badania.

  Zabrania. Masturbacja jest grzechem i nie ma znaczenia, w jakim celu. Stad wymyślili sobie swój sposób.
  Niemniej mogą stosować antykoncepcję, jeśli jest stosowana z przyczyn zdrowotnych, więc dziurka w prezerwatywie niepotrzebna. Pewnie po prostu mało kto o tej zasadzie wie.
 • memphis90 06.10.18, 18:09
  Jak to mniejszości? 92% Polaków to większość.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • aerra 06.10.18, 18:38
  Ale praktykujących już tylko 36%, więc mniejszość wink
 • memphis90 07.10.18, 09:44
  Widać 54 % doszło do wniosku, że wymaganie takich czy innych praktyk przez panów w sukienkach nie ma zbyt wiele wspólnego z rozsądkiem...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • aerra 04.10.18, 23:01
  Ach, żeby tak katolicy TYLKO się śmiali z praktyk seksualnych innych ludzi... Może właśnie jak się inni pośmieją z nich, to wezmą przykład? I zamiast gromów z ambony, zamiast stwierdzeń o zboczeniach i perwersjach, zamiast wytykania paluchami i ingerowania bardziej bezpośredniego będzie zdrowy śmiech? To byłby duży krok naprzód.
 • stephanie.plum 04.10.18, 23:07
  nie no pewnie, odłóżmy gadkę o tolerancji na bok, bo to tylko taka gadka.
  gdy naprawdę chcemy komuś dokopać, to mu dokopmy, zasłuzył. potem wrócimy do nawoływania o tolerancję.

  i w ogóle w tym wszystkim nie ma żadnego dysonansu.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • morekac 04.10.18, 23:30
  A ja mam dysonans. Bo ostatecznie dostarczenie materiału do badań medycznych (w celu ewentualnego leczenia) nie nosi znamion grzechu zgodnie z przytoczonym paragrafem. Pibranie wymazu z pochwy jest bezgrzeszne, to i pobranie nasienia także.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • stephanie.plum 04.10.18, 23:46
  szczerze?
  jesteśmy z mężem weteranami tego typu badań.
  podchodziliśmy bez skrupulanctwa, zwyczajnie. chodziło w końcu o badanie medyczne.

  ale wierzę, że są ludzie, którym "pozyskiwanie materiału" w taki a nie inny sposób niesie poczucie bezpieczeństwa. i nie mam zamiaru ich oceniać. niech sobie mają swój kondom z dziurką.
  kto wie, może to ludzie lepsi i szlachetniejsi, niż ja.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • morekac 05.10.18, 10:23
  No to reklama jest nieetycznapo prostu.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • aerra 05.10.18, 01:22
  Mi zdecydowanie brakuje tolerancji dla głupoty, przyznaję się. Jak również dla radykalizmu. Nie czuję się winna z tego powodu.
 • aerra 05.10.18, 01:29
  I jeszcze dodam, tak dla pewności - nie, nie wszystkim i wszystkiemu należy się tolerancja, pewne rzeczy powinny być piętnowane i tyle.
  To to akurat czysta głupota, ale czy całkiem nieszkodliwa, to nie wiem. Dla mnie - i owszem, bo mi wisi co KK uznaje za grzech, ale to piękne narzędzie, żeby innych wierzących wbijać w poczucie winy. Bo nagrzeszyli, a mogli po bożemu kupić gumkę i to za marne 20 zł. Takie praktyki POWINNO się piętnować.
 • bazia8 05.10.18, 03:35
  Niechęć katolików do gumy spowodowała miliony zgonów w Afryce i to powinno się piętnować.

  --
  Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
 • katja.katja 05.10.18, 08:26
  Tu mam mieszane odczucia, nawet nasi wykształceni, oświeceni panowie niechętnie sięgają po gumę, którą można dostać w byle kiosku za parę złotych, a nawet jak jest w pobliżu wolą bez wink, a co dopiero Afrykańczycy gdzie często jest problem z dostępem do świeżej wody itp. Na pewno KK miał też jakiś wpływ, ale głównym powodem niestety nie były jego bajania.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • stephanie.plum 05.10.18, 21:30
  oczywiście, gdyby nie ta niechęć, zniknęłyby choroby, głód i skrajne ubóstwo.

  jejku, jak ja lubię taką prostą wizję świata, gdzie od razu wiadomo, kto jest winien wszystkiemu. piękna.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • aerra 06.10.18, 00:02
  Głód i skrajne ubóstwo może nie (chociaż mniej dzieci=mniej gąb do wyżywienia=mniej wydatków tongue_out), ale cześć chorób, to i owszem.
 • stephanie.plum 06.10.18, 00:11
  no to świetnie, że jest głód i brak szczepień, dzieci umierają, będzie mniej wydatków.
  można też spuścić bombę atomową, ileż gąb do wyzywienia mniej?

  dziwię się, że ludzie naprawdę myslą, iż wystarczy porozdawać prezerwatywy, a problemy znikną.
  jakby ten kawałek lateksu mógł wnieść w ludzkie relacje szacunek, wierność i odpowiedzialność.

  ach, nie musi. wystarczy, że je zastąpi.
  tylko, że jeśli zabraknie szacunku i odpowiedzialności, to kto będzie się fatygował i przyrodzenie w lateks ustrajał?

  --
  idę tam, gdzie idę
 • aerra 06.10.18, 16:29
  Nie wiem skąd taka nadinterpretacja. Zdecydowanie ponoszą cię emocje, więc serio, przemyśl co piszesz.

  A to, że prezerwatywy zapobiegają i chorobom i ciążom (z całkiem niezłą skutecznością) jest faktem. To, że KK zabrania używania tychże pod groźbą grzechu - też jest faktem.

 • stephanie.plum 06.10.18, 22:46
  jak inni piszą "ryczę czytając ten wątek", robią to oczywiście bez emocji, lecz z rzeczową precyzją.

  co do prezerwatyw - pełna zgoda co do "niezłej skuteczności".
  myślę, że wierność i odpowiedzialność też dają niezłą skuteczność.

  ponawiam pytanie - naprawdę wystarczy rozdać prezerwatywy i po problemie...?
  i jeszcze jedno - Kościół uczy pewnych rzeczy, które wcale nie ograniczają się do hasła "prezerwatywa to grzech". ale to chwytliwy slogan, żerujący na emocjach naiwniaków - że kościół taki zły, bo prezerwatyw zabrania, no i przez to mamy przeludnienie oraz śmiertelne choroby.  --
  idę tam, gdzie idę
 • aerra 06.10.18, 23:01
  Ale ty nie odpowiadałaś komuś na post "ryczę czytając ten wątek", tylko mi, na ten konkretny wpis. Odnosząc się do niego - bardzo luźno - za to nadinterpretując i insynuując coś czego nie napisałam.

  I nikt nie napisał, że wystarczy rozdać prezerwatywy i problem magicznie zniknie. Ale owszem, rozdać prezerwatywy, nauczyć prawidłowego używania, zdjąć z tego odium grzechu - i pewien konkretny problem na pewno się zmniejszy. Poza tym nikt nie broni nauczania, że wierność i odpowiedzialność też są w cenie - można to robić równolegle, ale - RAZEM z tym pierwszym, które załatwia problem DORAŹNIE.
  Skoro sytuacja wygląda tak jak wygląda - choroby przenoszone drogą płciową w Afryce zbierają naprawdę pokaźne żniwo, a nauki KK jakoś nie poprawiają sytuacji, a wręcz szkodzą (w tej formie w jakiej są prezentowane i ODBIERANE) to zwyczajnie należy tak je dostosować, żeby nie szkodziły.

 • stephanie.plum 06.10.18, 23:10
  zgoda.
  ale przecież nikt nie broni postępowym organizacjom pracy w Afryce i uswiadamiania jej mieszkanców?

  ten wątek był o pozyskiwaniu nasienia do badań, co w wiekszości wypadków dotyczy par bezskutecznie starających się o dziecko, nie zaś chorób i przeludnienia w krajach trzeciego świata.

  procedurę (hallal, koszerną, czy "chrześcijańską") pozyskiwania nasienia do badań zaliczyłabym jednak raczej do "first world's problems.

  nie sądzisz?

  --
  idę tam, gdzie idę
 • aerra 07.10.18, 00:26
  Właśnie o to chodzi - to problem dotyczący zdrowia, nie wiary. Po cholerę w ogóle KK (czy też tam inne organizacje religijne) się w to miesza?
 • stephanie.plum 07.10.18, 00:48
  ja tam nie wie, czy się w to miesza.
  jestem praktykującą katoliczką, miałam ów problem dotyczący zdrowia, mieszania w to nie zauważyłam.

  uważam tylko, że jak jakaś para chce "pozyskiwać materiał" za pomocą prezerwatywy z dziurką, to może to mieć, ich sprawa i niczyja inna.  --
  idę tam, gdzie idę
 • anorektycznazdzira 10.10.18, 06:18
  >naprawdę wystarczy rozdać prezerwatywy i po problemie...?
  a to jest absolutne nadużycie.
  Bo nie wszystkich na świecie uratowałoby to od choroby i nieszczęścia? Od ilu uratowanych osób warto i trzeba a od ilu jeszcze nie warto i nie trzeba?


  --
  medal ma dwie strony: dobrą i nienajgorszą- Murakami
 • katja.katja 10.10.18, 09:28
  Jak człowiek nie chce to nic nie zrobisz. To kwestia mentalności.
  Dlatego uważam, że w przypadku braku prezerwatyw w Afryce KK miał swój udział, ale był on znikomy.
  Nie lubię KK, ale w kwestii HIV w Afryce miał on znikowy wpływ, a niektórzy chcą mu przypisać główny, tak jak najbardziej problemowemu łobuzowi w klasie "profilaktycznie" przypisuje się wszystkie występki.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • memphis90 06.10.18, 18:14
  >dziwię się, że ludzie naprawdę myslą, iż >wystarczy porozdawać prezerwatywy, a >problemy znikną.
  Cóż, na pewno znaczącą różnicę odczulyby afrykańskie dzieci, które są gwalcone nawet w wieku niemowlęcym z powodu wiary, że seks z dzieckiem leczy z zakażenia HIV, a prezerwatywa to samo zło...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • katja.katja 06.10.18, 19:35
  Jak ktoś jest tak podłym, prymitywnym człowiekiem, że gwałci niemowlę nie wierzę, że założyłby prezerwatywę, nawet "dobrzy" oświecenie panowie z Europy uprawiający seks z dorosłymi kobietami i za zgodą stron nie lubią tego "wynalazku", wiem co piszę...


  --
  Wybaczam moderacji.
 • aerra 06.10.18, 20:21
  Ale to nie o to chodzi.
  Raz: Prezerwatywy znacząco zwiększają bezpieczeństwo podczas seksu, zwłaszcza jeśli chodzi o zarażenia chorobami wenerycznymi i AIDS. A wiedza, że przygodny seks, zwłaszcza w Afryce, jest obarczony duży ryzykiem właśnie takich "prezentów" naprawdę potrafi dużo zmienić.
  Ale właśnie, dwa: Katolizm w Afryce jest specyficzny. W dużej mierze jest "pomieszany" z wierzeniami pogańskimi, ludowymi. I skoro "Bóg mówi: rozmnażajcie się" - to jest o traktowane literalnie. Skoro "prezerwatywy to zło i grzech", to jest to zło i grzech. Itd.

  A statystyki mówią, że ponad 65% Polaków stosujących antykoncepcję stosuje właśnie prezerwatywy, więc chyba masz dość dziwne doświadczenia.
 • black_magic_women 07.10.18, 09:29
  katja.katja napisała:

  > Jak ktoś jest tak podłym, prymitywnym człowiekiem, że gwałci niemowlę nie wierz
  > ę, że założyłby prezerwatywę, nawet "dobrzy" oświecenie panowie z Europy uprawi
  > ający seks z dorosłymi kobietami i za zgodą stron nie lubią tego "wynalazku", w
  > iem co piszę...

  O niebiosa, gazeciarz mądrze pisze! Przecież nawet gdyby dopłacali, to wielu by nie założyło gumki i już! Tym bardziej gwałciciele.
  >
  >
 • memphis90 07.10.18, 09:50
  Mowimy o społeczeństwach, gdzie 80% jest zarażonych HIV. I dlatego łapią się tak drastycznych środków jak gwałt na dzieciach - bo to ma być lekiem, a prezerwatywa to zło. Sorry, to nie Europa, nie można tak na to patrzeć.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • katja.katja 07.10.18, 15:31
  Ale oni nawet po przyjeździe do Europy nie lubią używać prezerwatyw, pamiętacie Simona Mola? Jak partnerki prosiły o użycie prezerwatywy wyzywał ich od rasistek.
  Biały człowiek nie przepada za prezerwatywami i jak absolutnie nie musi nie stosuje, czarny człowiek tym bardziej.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • stephanie.plum 06.10.18, 22:49
  ???
  A to też nakaz Kościoła?

  czy co chcesz powiedzieć? że byłaby to mniejsza zbrodnia, gdyby przez prezerwatywę...?

  ludzie, litości.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • memphis90 07.10.18, 09:52
  Rzeczywiście-- litości uncertain Tak trudno wymóżdżyć, że mniej zarażonych HIV= mniej gwałtów? A prezerwatywa= mniej zakażen? Te gwałty nie wynikają z pedofilii, one wynikają z desperacji.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • katja.katja 07.10.18, 15:33
  A zwykła wiedza, że seks z niemowlęciem lub bardzo młodą kobietą (dziewicą) nie leczy chorób nie pomaga? Jeśli nie pomaga to skąd założenie, że wiedza pt. "Stosuj prezerwatywę, to nie grzech, zapobiega chorobom" by pomogła? Wątpię.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • katja.katja 06.10.18, 11:40
  Bądźmy realistami, skąd w takich miejscach ogólnie dostępne, a najlepiej (duża bieda) darmowe prezerwatywy? Dwa - nawet w oświeconej Europie panowie niechętnie sięgają po prezerwatywy, nawet w związkach małżeńskich kobieta musi truć się latami tabletkami bo ogólnie dostępna, niedroga prezerwatywa nie jest popularną metodą (może dla bardzo młodych). Naprawdę wierzysz, że gdyby nie bajania KK Afrykańczycy (którzy jak widzimy nawet w Europie mają problem do dostowania się do różnych norm) siegnęliby i faktycznie używali prezerwatyw? Może jednostki najwyżej niestety.
  KK ma wiele na sumieniu, ale w tej kwestii wpływ ma nie tak duży jak sądzicie, tyle.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • memphis90 07.10.18, 09:57
  Oczywiście, gazeciarzu, na pewno niechętnie siegniesz po kondom wiedząc, że istnieje 80% ryzyko zarażenia HIV od pani, z którą się zabawiasz...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • anilka 06.10.18, 12:29
  A gdyby tylko zniknął jakiś promil chorób dzięki tej prezerwatywie? To co, nie opłaci się już? Mogą umrzeć, bo grzech
 • araceli 07.10.18, 09:50
  bazia8 napisała:
  > Niechęć katolików do gumy spowodowała miliony zgonów w Afryce

  To akurat bzdura i świadczy tylko o głupocie ją powtarzającego.
  --
  Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
 • edelstein 05.10.18, 23:23
  Zaden normalny ksiadz nie uzna oddania nasienia jako grzech.To nie ma nic wspolnego z katolicyzmem,to co prezentuje Fronda czy wielodzietni.org to nie zaden katolicyzm a zwykle sekciarstwo.Nie widze powodu by sekty tolerowac,bo czynia zlo.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • cauliflowerpl 05.10.18, 06:57
  Tolerancja to tolerancja - pozwala na WSZYSTKO wink
 • anorektycznazdzira 06.10.18, 10:33
  katolikom idzie jak złoto wchrzanianie się w praktyki seksualne innych ludzi,
  wiec niech złodziej nie wrzeszczy łapać złodzieja
  zwłaszcza, że to za co piętnuje innych później sam robi ale po pokropieniu wodą święconą i nadziubaniu szpilką
  ciekawe czy szpilkę do nadziubania też się święci, może ktoś wie?

  --
  'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
 • woman_in_love 06.10.18, 19:50
  nie z powodu braku tolerancji, tylko dlatego, że chcemy ci nieść kaganek oświaty.
  A chcemy ci nieść kaganek oświaty w podzięce i wdzięczności za to, że ty ze swoimi pasterzami wchrzanianie się w nasze praktyki seksualne.
 • stephanie.plum 06.10.18, 22:38
  jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś się wchrzaniał w moje praktyki.
  i, wierz mi, nie zdarzy to się.

  jak widzę z tego wątku, dla niektórych chyba szczytem ekstazy jest mściwe brechtanie się z tego, co robią inni.
  cóż, każdemu jego porno, może i ja nie powinnam się wchrzaniać.  --
  idę tam, gdzie idę
 • spirit_of_africa 06.10.18, 22:39
  Trafnie ujęte
 • stephanie.plum 06.10.18, 22:49
  o, tak.
  nie ma to jak chwilunia mściwej satysfakcji.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • araceli 07.10.18, 09:54
  stephanie.plum napisała:
  > nie ma to jak chwilunia mściwej satysfakcji.

  Opowiedz nam o prezerwatywach z dziurką "weteranko badań" big_grin


  --
  Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:19
  rozczaruję. nie używaliśmy.
  :~(
  jak już pisałam, badania obyły się bez gadżetów tego typu.

  a Ty opowiedz, z czego sie śmiejesz. z tego, że są ludzie zmagający się z bezpłodnością tak długo, że stają się "weteranami badań"? nie no, boki zrywać. hahaha, co za frajerzy, prawda? w ciążę zajść nie mogą, bardzo śmieszne.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • araceli 07.10.18, 09:46
  stephanie.plum napisała:
  > odkąd to tolerancja pozwala paniom na wchrzanianie się w praktyki seksualne inn
  > ych ludzi (w tym katolików)?

  Wy katole rościcie sobie prawo do wchrzaniania się w życie innych więc cóż - zobacz jak to smakuje big_grin


  --
  Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
 • piepe 07.10.18, 09:59
  araceli napisała:


  > Wy katole rościcie sobie prawo do wchrzaniania się w życie innych więc cóż - zo
  > bacz jak to smakuje big_grin

  To nie katole hołdują zasadzie tolerancji dla wszystkich.
  No ale przynajmniej teraz wiadomo, że postępowa lewica owszem, hołduje zasadzie tolerancji, miłości i pokoju, ale z wyłączeniem katolików.
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:26
  no co ty?

  osobiste dokopanie komuś, kto przyznaje sie do katolicyzmu, jest wyrazem tolerancji przecież! dla mnie to rzecz oczywista.


  --
  idę tam, gdzie idę
 • kota_marcowa 09.10.18, 22:42
  Ja nie jestem ani katolem, ani tolerancyjnym lewakiem, więc mogę się naśmiewać do woli big_grin
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:48
  a, no to spoko.
  na zdrowie.
  :~)

  --
  idę tam, gdzie idę
 • katja.katja 07.10.18, 15:35
  Katolików można wyzywać, a muzułmanów nie?
  Ciekawa wybiórczość.

  --
  Wybaczam moderacji.
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:27
  każdy chętnie kogoś obśmieje i zwyzywa, ale tu jest inny target, powiedziałabym.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:23
  no albo się patrzy na "nas katoli" z góry i z wyżyn swojej szlachetnosci, albo sie zniża do pyskówki.
  cóż, niektórzy szlachetni nie-katole lubią się widać zniżać;
  nie chce odbierać ci satysfakcji, ale osobiście nikogo się nie czepiam, więc nie uważam sie za adresatkę Twoich nauk moralnych.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • lalkaika 05.10.18, 10:41
  to juz nawet nie jest zenujace,jest straszne.
 • madami 06.10.18, 10:32
  Ktoś się zorientował jak można zarobić na katolikach, i tyle.
 • katriel 07.10.18, 02:13
  Kilkanaście lat temu rozkminiałam temat, bo byliśmy wtedy akurat z mężem na początku drogi leczenia niepłodności. Co przesiedziałam przy googlu, to moje.
  No i trafiłam wtedy na stronę dużej australijskiej kliniki leczenia niepłodności. Nie pamiętam nazwy i w tej chwili nie potrafię już jej znaleźć, nawet nie wiem czy dalej istnieje. Ta klinika miała specjalną broszurkę do udostępniania klientom (w pdf na stronie i papierowe kopie na recepcji), prostym i beznamiętnym językiem opisującą stosunek kilku głównych grup wyznaniowych do różnych aspektów leczenia niepłodności i jak trzeba dostosować procedury, żeby pozostać w zgodzie z obowiązującymi w danym wyznaniu zaleceniami. Przychodzące pary nie musiały nic wiedzieć, zastanawiać się, radzić księdza czy rabina - personel kliniki informował je na piśmie: Jeśli jesteś ortodoksyjnym żydem, do pobrania nasienia możesz użyć specjalnej prezerwatywy, którą otrzymasz w naszym laboratorium. Jeśli jesteś katolikiem, możesz dodatkowo wykonać w prezerwatywie dziurkę czystą igłą,
  A w kolejnym rozdziale to samo, tylko o metodach rozrodu wspomaganego: ci dopuszczają in-vitro bez nadliczbowych zarodków, tamci tylko inseminację nasieniem męża, katolicy nawet to nie. Bez wyśmiewania, bez wydziwiania, pełen szacunek, pełen profesjonalizm.

  No i dlaczego właściwie tak nie może być na ematce? Mniej cywilizowane jesteśmy niż Australijczycy?


  --
  My hovercraft is full of eels.
 • chicarica 07.10.18, 08:57
  Tak można zrobić w kraju, w którym obywatelom nic się nie narzuca, a religia jest sprawą prywatną. W kraju w którym władza faworyzuje tylko jedno wyznanie, a wiara jest sprawą publiczną, trudno się dziwić że opór znajduje też ujście w drwinach.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • stephanie.plum 09.10.18, 22:33

  byłam nie raz w klinikach leczenia niepłodności. serio, nigdy nie widziałam tam władzy, która odpytywała z wyznań i faworyzowała tylko jedno, oraz narzucała specjalne procedury badań.

  ale każde usprawiedliwienie dla prostackiego rechotu z obyczajów pewnych mniejszości jest dobre, można rechotać z czystym sumieniem, ba, rechotać w słusznej sprawie.

  --
  idę tam, gdzie idę
 • kota_marcowa 09.10.18, 22:46
  Za to panowie w sukienkach lubią sobie pogadać, zwłaszcza stosunki homo strasznie ich rajcują wink I macice niekatoliczek.
 • stephanie.plum 09.10.18, 23:06
  czy to oni z żonami badają na sienie?
  czy też tu jest przyzwolenie na jakąś odpowiedzialność zbiorową?

  --
  idę tam, gdzie idę
 • anorektycznazdzira 10.10.18, 00:16
  Jak ktoś się podpisuje pod tą (lub inną) organizacją jako jej, bez skojarzeń, członek, daje jej swoje poparcie, to dlaczego miałby być traktowany rozłącznie? Dlaczego komuś się wydaje, że chodzi do księdza, deklaruje szacun dla księdza, słucha poleceń księdza, finansuje księdza (oraz biskupatongue_out), ale nie powinien być kojarzony z księdzem?


  --
  'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.