Dodaj do ulubionych

Skora twarzy

15.10.18, 21:51
Co w domowych warunkach zastosowac na 40letnia sucha cere, co bede w stanie kupic w sklepach.
Skora szorstka i mam wrazenie jakby coraz gorzej wchlaniala.
Peeling stosuje regularnie od zawsze, oprocz tego mleczko do demakijazu, woda termalna i czarne mydlo z oliwek.
Rozne kremy juz probowalam i kazdy wchlania sie kiepsko, na dlugo zostawiajac film.

--
"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
Edytor zaawansowany
  • snakelilith 15.10.18, 22:00
    Poradź się kosmetyczki, bo możliwe że całą masę robisz przy pielęgnacji źle. Jak masz suchą skórę, to powinnaś być ostrożna z peelingami, bo to na dłuższą metę tylko skórę jeszcze bardziej wysusza i prowadzi do rogowacenie naskórka.

--
    "W carskiej Rosji, to Twoi przodkowie by zamiatali u mojej prababki na Krymie." - by wheels.of.fire
  • princesswhitewolf 15.10.18, 22:02
    Kwas hilauronowy, algi, na to proponuje swietnie wchlaniajacy sie olejek z marula by zatrzymal wode a sie wchlonal
  • lianis 15.10.18, 22:08
    Probowalam olejkow na twarz, ale nawet po bardzo dlugim czasie wygladalam jakbym sie wysmarowala olejem, wogole sie nie wchlanialy

--
    "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
  • princesswhitewolf 15.10.18, 22:32
    Ale nie probowalas Marula olejku. Ten sie wchlania.
    Reszte uzywam na olejowanie wlosow ale nie na pysk
  • princesswhitewolf 15.10.18, 23:02
    tu masz link do informacji o tym oleju www.italianablog.pl/2015/04/jeden-by-wszystkimi-rzadzic-olej-marula/
  • alpepe 15.10.18, 23:04
    Ja bym ci poradziła przez tydzień nie używać makijażu, nie stosować nic do mycia twarzy poza raz dziennie zwykłe mydło i wysuszenie delikatnie ręcznikiem, zero kosmetyków takich i śmakich i wytrzymanie tak bez niczego. Skóra powinna się poprawić sama z siebie.
    Ale mnie jest łatwo mówić, bo się nie maluję, a jak przesadzę ze gorącą kąpielą i długim prysznicem i mam skórę ściągniętą i wysuszoną, to po prostu nakładam kilka kropel olejku z rokitnika i styknie.

--
    Achse des Guten
  • aandzia43 16.10.18, 09:49
    lianis napisała:

> Probowalam olejkow na twarz, ale nawet po bardzo dlugim czasie wygladalam jakby
    > m sie wysmarowala olejem, wogole sie nie wchlanialy

Stosowałaś go na mocno wilgotną twarz zaraz po myciu/demakijażu? Ja tak robię z olejkami i jest ok. Skóra niemloda i zawsze skłonna do przwesuszania się.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • lot_w_kosmos 15.10.18, 22:59
    Kwas hialuronowy trojfazowy może.
  • hungaria 15.10.18, 23:14
    A jaki kwas hialu polecacie? Zamówiłam z Biochemii Urody, ale mam wrażenie, że nic nie robi sad Nie czuję żadnego nawilżenia (próbowałam też mieszać z olejkami w różnych proporcjach i dupa).
  • lot_w_kosmos 16.10.18, 22:09
    Ja kupuję na biocosmetics, 19 zł za buteleczke.
  • miss_fahrenheit 16.10.18, 10:25
    Ograniczyłabym peelingi przede wszystkim - a jeśli już, to tylko enzymatyczne. Szukałabym czegoś nawilżającego o konsystencji krem-żel (mam podobny problem z wchłanianiem się czegokolwiek).
  • nuta15 16.10.18, 11:31
    Może zrezygnuj z czarnego mydła, słyszałam, że przy dłuższym używaniu może bardzo wysuszać skórę twarzy. Spróbuj kosmetyków z dodatkiem masła shea, które ma właściwości nawilżające i natłuszczające.
  • sineado 16.10.18, 11:14
    Ja też polecam dobrą kosmetyczkę. Każda cera jest inna. Mnie kosmetyczka doradza produkty. I nigdy nie było nieudanego zakupu. A sama jak chcę coś wypróbować nowego to potem się okazuje, że nawet do pięt się nie da tego zużyć. Cała pielęgnację, od rana do wieczora wykonuje tak jak zalecila kosmetyczka.
  • dzikka 16.10.18, 11:22
    Przez tydzień użyj zwykłego kremu nivea. Żadnych pilingów ani mycia twarzy mydłem. I absolutnie na razie nie używaj kwasów czy kosmetyków z wit.c. bo to tylko podrażni sucha skórę. Już po tygodniu powinnaś zauważyć różnicę.
  • princesswhitewolf 16.10.18, 11:31
    zle jej zyczysz z tym Nivea. Nivea zawiera petrolatum i nie jest korzystne dla skory.
  • dzikka 16.10.18, 13:53
    nie chce nikomu źle życzyć, piszę z doświadczenia. Chciałam kiedyś polepszyć twarz w związku z czym zrobiłam sobie tylko krzywdęsad skóra aż swędziała z wysuszenia. Pomógł krem nivea a tez miałam ok. 40. Owszem, czytałam, że parafina tylko zapcha, mnie nie zapchała, skóra pięknie doszła do formy i to w krótkim czasie.
    Ale oczywiście każda cera inna i może inaczej zareagować.
  • princesswhitewolf 16.10.18, 11:32
    mowilam ci juz: MARULA OLEJEK
  • lodomeria 16.10.18, 11:34
    Ogranicz chemię ( i zawarte w niej konserwanty). Zamiast mleczka używaj szmatki. Mydła w sumie chyba też codziennie nie potrzebujesz.
    Olej kokosowy zamiast kremu przynajmniej na noc.
  • hungaria 16.10.18, 12:01
    Olej kokosowy nie służy każdej skórze, moją na ten przykład niemiłosiernie wysusza (i na twarzy, i na dłoniach).
  • lodomeria 16.10.18, 12:26
    No bo w sumie na ten olej (wchłania się) powinno się nakładać jakiś inny.(niewchlaniajacy). Albo zrobić sobie miks (najlepiej jeszcze dodać trochę wosku).
  • princesswhitewolf 16.10.18, 12:42
    To nieprawda z tym cyrkiem z olejem kokosowym. To jest nasycony olej

kobieta.gazeta.pl/kobieta/56,111997,20455408,z-patelni-na-twarz-uwazaj-bo-olej-kokosowy-moze-bardzo-zaszkodzic.html
  • blokersowa 16.10.18, 12:59
    Sama mam cere mieszana ale wrazliwą i byl czas, że mocno odwodniona i przesuszona miejscami. Problemem byla kiepsko dobrana pielegnacja. Obecnie, mimo ze jestem starsza, skora jest w o niebo lepszej kondycji. Z tym ze sporo sama ekperymentowalam, czytalam recenzje. Troche sluchalam kosmetyczek smile ale glownie ryłam internet w poszukiwaniu nowości, ciekawostek i probowalam na swojej skorze smile
    Sensowne sugestie juz przeczytalas wczesniej:
    - rezygnacja czasowa z peelingów i czarnego mydla, niech sie skóra troche sama zregeneruje. Pozniej jakies delikatniejsze złuszczanie - sama stosuje bardzo delikatny peeling, ktory zamienia sie w piankę. Od roku jestem wielka fanka japonskich kosmetykow (Sensai), niestety piorunsko drogich ale tez bardzo wydajnych i idealnie kojacych i czyszczacych moja skore (2 stopniowe oczyszczanie).
    - maski kojace - napewno algi, jakies koreanskie cuda-płachty na twarz.
    - żelowe, lekkie kremy na dzien, moze jakies serum do skóry odwodnionej? Mi dobrze robi vit c i krem z vit c rozjasniajacy i łagodzacy - to lekkie formuly sesdermy. Sa tez bardzo dobre produkty - tylko serum - polskiej firmy Liqpharm. Moze kremy ze śluzem ze ślimaka? Może cos z dodatkiem wód leczniczych z polskich zdrojów? Własnie przywiozłam sobie z Świeradowa Zdroju do wyprobowania płyn pod prysznic z dodatkiem wody siarczkowej z Buska zdroju (dr Duda). Sa tez inne cuda do twarzy. Może cos z oferty Tołpy lub Iwostinu? to całkiem sensowne produkty. Warto poczekac na promocje Superpharmu i obkupic sie za połowe ceny. Na stronie np. tołpy sa dosc szczególowe informacje o produktach, a potem jeszcze mozesz je zestawic z opiniami na forach juz typowo urodowych - np wisaz.pl czy na stronach sieciowek lub innych sklepów np. iwos.pl (duzo naturalnych kosmetyków) i w ten sposob sie na cos zdecydowac. Swego czasu pare razy kupilam bardzo sympatyczny, delikatny krem z makemebio. Ten moge polecic, lekki i przyjemny: iwos.pl/twarz-szyja/584-krem-orange-energy-make-me-bio.html
    Klasycznie - zajrzyj do jakiegos duzego sklepu wiadomych sieciówek i popros o porade oraz probki. I wizyta u kosmetyczki tez moze byc pomocna. Powodzenia!

• araceli 16.10.18, 14:04
    Przede wszystkim odstawić czarne mydło.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • katja.katja 16.10.18, 18:11
    Przebadaj tarczycę.

--
    Wybaczam moderacji.
  • arabelax 16.10.18, 21:19
    napisz coś więcej. jak robisz demakijaż? jak rano dbasz o.skore?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka