Dodaj do ulubionych

Nowotwór powstał w miejscu szczepienia

16.10.18, 21:23
"Joanna ma 34 lata. Zaszczepiona pótora roku temu Gardasilem 9 (przeciw HPV). Po pierwszym szczepieniu w miejscu ukłucia pojawił się guzek. Pani doktor ordynująca szczepienie uznała, że to nic niezwykłego, normalna reakcja, trzeba rozmasować… i zaszczepiła kolejną dawką.
Po półtora miesiąca kobieta trafiła na SOR z bólem brzucha. Okazało się , że ma dużego guza na trzustce. Oba guzy ten na trzustce i ten w miejscu wkłucia rozrastały się w szybkim tempie. Lekarze zdecydowali się na wycięcie guza trzustki myśląc, ze to brodawczak… Po operacji okazało się jednak, że to nie brodawczak tylko guz, którego się nie operuje. W przeciągu kilku dni guzy zaczęły pojawiać się na całym ciele, również na twarzy w okolicy oka. Joanna zdecydowała się na leczenie proponowane przez lekarzy. Niestety nic nie wniosło. Korzystała później z wlewów, ale te też nie pomogły.
Na dzień dzisiejszy Joanna walczy o życie.
Jak powiedział jej tata: „Nie wiem czy to będzie dziś, czy jutro”…
Prosimy Was o modlitwę w intencji tej rodziny.
Wyprzedzając Wasze pytania lekarze stwierdzili, iż guz spowodowany szczepieniem był pierwszy… od tego się zaczęło…"
Ta kobieta zmarła. Całość tu: stopnop.com.pl/joanna/
Na tą stronę natknęłam się czytając wątki na ematce. Nie jestem antyszczepionkowcem. Swoje dzieci szczepiłam na co się dało , choć ze strachem i wątpliwościami. Dziś nie wiem jak bym postąpiła. Dodam jeszcze ,że miałam kontakt zawodowy z dziećmi chorymi na nowotwory. W dwóch czy trzech znanych mi przypadkach nowotwór (białaczki) rozwinął się po szczepieniach. Lekarze nie mówili, że to po szczepieniu, ale tłumaczyli rodzicom coś w stylu, że nowotwór może zostać wywołany przez jakiś czynnik inicjujący, zapalny i spowodowane przez nie osłabienie organizmu. Co sądzicie o przypadku tej opisanej dziewczyny. Jak wytłumaczyć to, że nowotwór powstał w miejscu szczepienia?
Edytor zaawansowany
 • tanebo2.0 16.10.18, 21:27
  Myślę że jesteś putinowskim trollem a to o czym piszesz to brednie!!!

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • fredzia098 16.10.18, 21:30
  A dałoby się bez obrażania wypowiedzieć się na temat?
 • tanebo2.0 16.10.18, 21:35
  Nie nie dałoby się. Jesteśmy śmiertelni. Jutro możesz dostać zapalenia wyrostka a podczas operacji umrzeć. I tak się zdarza. Czy z tego powodu należy zakazać operacji wyrostka? Jesteśmy skomplikowanymi, śmiertelnymi organizmami. Które się psują.

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • fredzia098 16.10.18, 21:40
  No ale tu mamy sytuację, że nowotwór powstał konkretnie w miejscu szczepienia. Wierzysz w aż takie przypadki ? Nie wierzę w autyzm spowodowany szczepionkami, ale taka sytuacja?
 • tanebo2.0 16.10.18, 21:45
  Nie wierzą. Ja wiem że takie sytuacje się zdarzają!

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • memphis90 16.10.18, 21:45
  Wierzę w to tak samo silnie jak w przypadki, w których dziecko rodzi się że zamieniłem w miejscu, za które zlapala się zraniona/opatrzona ciężarna matka. Np zlapala za gorącą blachę i dziecko urodziło się z plamą na rączce. Przypadek...?

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • 35wcieniu 16.10.18, 21:46
  Ale jaki "przypadek"? Ludzie mają nowotwory w przeróżnych miejscach, to że gdzieś komuś się zdarzyło że miał w miejscu szczepienia - NO TO CO? Ja mam na kolanie pieprzyk i bliznę w jednym miejscu, CO ZA PRZYPADEK, bogowie ratujcie...
 • asia_i_p 16.10.18, 22:01
  Oraz w kilkunastu innych, w których nie miała szczepienia.


  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • olena.s 17.10.18, 00:41
  Aha. A innym ludziom NIE powstają w miejscu szczepienia, za to powstają w miejscu NIESZCZEPIENIA.Wierzysz w az takie przypadki? Moze jednak NIESZCZEPIENIE powoduje powstanie guza w miejscu NIESZCZEPIENIA?
 • rosapulchra-0 18.10.18, 06:13
  fredzia098 napisał(a):

  > No ale tu mamy sytuację, że nowotwór powstał konkretnie w miejscu szczepienia.
  > Wierzysz w aż takie przypadki ? Nie wierzę w autyzm spowodowany szczepionkami,
  > ale taka sytuacja?


  A ile jest takich przypadków?

  --
  Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
 • taki-sobie-nick 16.10.18, 21:36
  fredzia098 napisał(a):

  > A dałoby się bez obrażania wypowiedzieć się na temat?

  Ja mogę, ale sądzę, że i tak dostanę po tyłku, więc wolę siedzieć cicho.
 • rosapulchra-0 18.10.18, 06:14
  Ciebie to akurat mało kto bierze na poważnie.

  --
  Wszyscy idący ze swoimi laskami, nieraz mam ochotę takiego huknąć, co się palancie lipisz, masz laskę, to nie wykręcaj głowy za mną. by Alpepe
 • pani_tau 16.10.18, 21:48
  Pamiętaj, że raka nie należy leczyć chemią tylko homeopatią.
 • livia.kalina 16.10.18, 23:05
  wlewami z witaminy c.
 • depompadur 17.10.18, 07:48
  Wyłącznie lewoskrętnej. Prawoskrętna nie działa.
 • livia.kalina 17.10.18, 16:30
  Sama prawda!
 • kosmos_pierzasty 17.10.18, 07:14
  tanebo2.0 napisał:

  > Myślę że jesteś putinowskim trollem

  Otóż to. Reszta odpowiedzi jest doskonale zbędna, bo tu zawiera się wszystko nt.
 • 3-mamuska 17.10.18, 19:50
  tanebo2.0 napisał:

  > Myślę że jesteś putinowskim trollem a to o czym piszesz to brednie!!!
  >

  Brednie to ty wypisujesz.

  Jest tu w Londynie chłopiec który ma/miał raka mózgu po szczepieniu i maja na go papiery wystawione prze leczących go lekarzy w najlepszym szpitalu onkologicznym dla dzieci. I to lekarz o tym poinformował rodziców.
  Żadna bzdura a fakt i tak szczepienia to nie cukierki, nawet po paracetamolu mogą wystąpić powikłania.
  A co dopiero po szczepieniu.
  To ze lekarze nie chcą przyznać racji co do rekacji poszczepiennych to raczej wynika z tego ze lepiej szczepić niż powrót śmiertelnych chorób. A te nieliczne jednostki które na tym ucierpią są hm jak to ująć poświęcane dla dobra ogółu.


  --
  -----------------
  Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
 • panpaniscus 17.10.18, 20:33
  Błagam, podaj jakis namiar na tę historię - bo Pubmed wypluwa artykuły o eksperymentalnych szczepionkach na nowotwory, w tym glioblastomę (paskudny nowotwór mózgu).
  Czy ten chłopiec "w najlepszym szpitalu onkologicznym" to twoja równoległa rzeczywistość?
 • a23a23 17.10.18, 21:25
  Podpisuję się pod tym - również proszę o źródło z tą historią.

  I 3-mamuska - tak - każda interwencja może nieść za sobą powikłania. Ale jest też coś takiego jak statystyka i prawdopodobieństwo wystąpienia określonych powikłań. Ba, każde nasze działanie (albo zaniechanie działania) niesie ze sobą określone ryzyko. Ale przecież codziennie wychodząc z domu narażasz się nie wiem, na ryzyko zginięcia w wypadku samochodowym - ale mimo to z tego domu wychodzisz.
 • dziennik-niecodziennik 16.10.18, 21:39
  Myślę że ni cholery nie da się biologicznie wytłumaczyć wywodzenia nowotworu ze szczepienia. Nie znam przypadku, nie wiem jaki to nowotwór, nie wiem czy aby na pewno powstał on w miejscu szczepienia pierwotnie, ale biologicznie to się nie spina w żaden sposób.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • tanebo2.0 16.10.18, 21:43
  Można. Wyobraź sobie że masz nowotwór. Który daje przerzuty. Czyli jego komórki wędrują przez układ krwionośny wraz z krwią. I osiądą gdzieś. A to w płucach a to w mózgu a to w wątrobie. Albo w miejscu szczepienia. Bo na przykład powstał tam mały skrzep. I osiadły tam komórki nowotworu. W tym skrzepie. Co nie oznacza że szczepienie spowodowało nowotwór.

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • dziennik-niecodziennik 16.10.18, 21:47
  Nie mieszaj. Ja pisze o sytuacji odwrotnej.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • karmelowa_bombonierka 16.10.18, 22:09
  Oczywiście że w miejscu szczepienia może rozwinąć się mięsak. Każdy przedłużający się odczyn zapalny to ryzyko rozwoju nowotworu, jego typ zależy od miejsca gdzie się zacznie tworzyć. Odczyny gdy się rozwiną po szczepieniu - są dodatkowo jątrzące ze względu na to co wstrzyknięto.
  Kobieta miała wielkiego pecha.
  Że tak zareagowała na szczepienie - i to że to szczepienie było pewnie jej zbytnio nie potrzebne, kobitka zamężna, z dzieckiem. Miała już okazję wirusa załapać jeśli miała go mieć, a o ile mąż na boki nie lata i latać nie będzie - to niewielkie szanse by go załapała jeśli to jeszcze się nie stało.

  Jeśli chodzi o te konkretne szczepienia to ich ewentualne skutki uboczne, zwiększone ryzyko rozwoju różnych powikłań etc - dopiero będziemy poznawać bo nie za długo się je stosuje a niektóre rzeczy wychodzą z czasem.
  I fajnie by było gdyby te powikłania które wystąpią nie były bagatelizowane, gdyby nie udawano powszechnie że komuś coś się wydaje, że to na pewno nie ma związku.

  Skoro po szczepieniu rozwinął się odczyn zapalny a potem w tym miejscu pojawił guz mięsaka - udawanie że to nie ma związku - jest hmmm... cóż. mało rozsądne.

  Rozsiew kolejnych guzów po usunięciu dużego guza z trzustki nie jest niczym dziwnym.
  Taki charakter tego dziada.

 • a23a23 16.10.18, 22:14
  karmelowa_bombonierka napisała:

  Ok, pokaż dowody (rzetelne, naukowe, nie ze stron propagandowych bez źródeł), że:

  > Każdy przedłużający się odczyn zapalny to ryzyko rozwoju nowotworu, jego typ zależy od miejsca gdzie się zacznie tworzyć. Odczyny gdy się rozwiną po szczepieniu - są dodatkowo jątrzące ze względu na to co wstrzyknięto.

 • aerra 17.10.18, 16:30
  Artykułu pod ręką nie mam, ale w przypadku szczepionek kocich, jest to normalnie w ulotce jako powikłania po szczepionce...
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 18:41
  Bo szczepionka jest w iniekcji. Skoro szczepionka jest w iniekcji to siłą rzeczy będzie to miała w ulotce...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • dziennik-niecodziennik 16.10.18, 22:17
  Jeśli widzisz w tym związek to wytłumacz mi JAK. Jak zrobienie zastrzyku doprowadziło do powstania nowotworu.
  Słucham.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 16.10.18, 23:00
  Wkleiłam ci niżej artykuł - przeczytaj.
 • karmelowa_bombonierka 17.10.18, 18:07
  Ale to żadna tajemnica - w każdym miejscu przewlekłego stanu zapalnego jest znacząco zwiększone ryzyko rozwoju nowotworu. Nowotwory języka u osób które mają np. uszkodzone zęby kaleczące przewlekle język, zwiększone ryzyko nowotworów jelit u osób z przewlekłymi chorobami zapalnymi jelit, zwiększone ryzyko rozwoju raka przełyku u osób z przewlekłym refluxem.

  Na dokładkę w szczepionkach na HCV zastosowano adiuwant - sole glinu.
  I ten fakt znacząco zwiększa ryzyko rozwoju powikłań nowotworowych w miejscu szczepienia.
  Z tego to właśnie powodu rezygnuje się z adiuwantów w szczepionkach dla kotów bo jest już udowodnione że bardzo zwiększa on ryzyko rozwoju mięsaka.
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 18:44
  Adiuwant przebadano i ponoć jest niewinny.
  Przyznaje że nie wiedziałam że koty są AZ TAK wrażliwe jeśli chodzi o iniekcje i urazy, ze nawet po kilku latach od urazu mogą zapaść na raka...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 17.10.18, 22:13
  Ponoć jest niewinny, ale jednocześnie stwierdzono jego duże zagęszczenie w tkankach nowotworowych u kotów.
 • lot.ti 19.10.18, 14:18
  Z tego to właśnie powodu rezygnuje się z adiuwantów w szczepionkach dla kotów bo jest już udowodnione że bardzo zwiększa on ryzyko rozwoju mięsaka.

  Lekarze weterynarii często praktykują szczepienie w ogon z uwagi właśnie na możliwość powstania różnych odczynów poszczepiennych, ogon łatwo amputować. Nie zaleca się również szczepienia kotów niewychodzących. Ja swojego kota niewychodzącego regularnie serwisuje w lecznicy - badania krwi, USG nerek - i nikt nie każe go szczepić. Luna była szczepiona tylko raz - przed sterylizacją. Ponoć przed takim zabiegiem szczepienie jest obowiązkowe.
 • mamtrzykoty 16.10.18, 22:52
  Da się wytłumaczyć i spina się, niestety.
 • 35wcieniu 16.10.18, 21:40
  Jak wytłumaczyć? Hm…. Setki tysięcy osób mają nowotwory. W różnych miejscach. Naprawdę potrzebujesz wyjaśnienia że ktoś ma akurat w miejscu szczepienia? Nie chcesz wyjaśnienia jakim cudem tysiące mają w miejscach, które igły na oczy nie widziały?
 • fredzia098 16.10.18, 21:45
  Ale on powstał od razu po szczepieniu, a nie po latach, bez żadnego związku. Od razu, w miejscu szczepienia. No ludzie myślmy logicznie. Przecież nie ma aż takich przypadków. Nie mówimy tu o autyzmie rozpoznanym pół roku czy rok po szczepieniu.
 • ira_08 16.10.18, 21:48
  Tak, od razu. Ukłucie igłą i srruuuu nowotwór. Zastosuj się do swojej rady i myśl logicznie.
 • fredzia098 16.10.18, 22:50
  Od razu w sensie w ciągu tygodnia czy miesiąca, a nie po latach. Nie sprowadzaj rozmowy do absurdu
 • maadzik3 16.10.18, 22:57
  w ciągu miesiąca to nawet czerniak nie powstaje i się nie rozrasta, no sorry

  --
  Bojar bez brody pozostaje bojarem który wierzy, że ziemia jest płaska. Bojar wyedukowany, choć z brodą, staje się filozofem Leninem...
 • nanokogirl 17.10.18, 03:21
  ja to uważam, ze od nie zaszczepienie niektórzy ( fredzia) maja nowotwory albo mózgu albo przepastnej kieszeni - znaczy na te pieniądze co im płaca.
  Zjeżdżaj trollu.

  --
  "Control freak kontroluje, ponieważ nie ufa.
  Osoby niezależne budzą w nim strach, który zwalcza, próbując ich tej niezależności pozbawić”
 • dziennik-niecodziennik 16.10.18, 21:49
  Nowotwór powstający od razu po szczepieniu to taka sama fantastyka jak autyzm zasnuwajacy oczy dziecka już w momencie wbicia igły.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 16.10.18, 22:55
  Dziwi mnie to co piszesz, bo o ile dobrze pamietam, to farmaceutką jesteś, prawda?

  Przeczytaj:

  www.vetpol.org.pl/www_old/10_02.pdf

  to wprawdzie o kotach, ale powinno ci sprawę wyjaśnić.

  O ludziach nie wiem, gdzie znaleźć coś wiarygodnego, ale w końcu człowiek też ssak, jak i kot, więc schemat działania podobny, jeśli nie identyczny.
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 00:03
  Ten PDF się nie otwiera (program zgłasza uszkodzony plik), ale poczytałam inne rzeczy, z których wynika że: koty potrafią dostać nowotworu ogólnie po zastrzyku, niekoniecznie po szczepieniu - rejestrowane nowotwory po antybiotykach, lekach przeciwzapalnych itd; koty potrafią dostać mięsaka także po prostu w miejscu urazu (także np na gałce ocznej). Możemy zatem się uspokoić - ludzie NIE REAGUJA tak jak koty. Gdybyśmy reagowali jak koty - ludzkość już dawno by wyginęla.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 17.10.18, 00:15
  Dziwne, mnie sie otwiera po kliknięciu w link.

  Ludzie też tak reagują, ale jest to rzadsze niż u kotów, a u kotów jest to średnio 1/1000-10000, więc też od tego nie wyginą.
  Uspokoić to się możemy, bo zdecydowana większość ludzi, podobnie, jak i większość kotów, ani po szczepieniach, ani po urazach, nie dostaje nowotworów, więc nie ma co paniki siać.
  Ale wiedzieć o tym by należało, że się to jednak może zdarzyć i w takim wypadku, jak w tym opisanym, nie dać się zbyć durnemu lekarzowi, że guzek, to nic, bo jakby go na czas wycięli, to by dziewczyna żyła.
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 00:22
  Nie słyszałam nigdy o przypadku nowotworu powstałego w tym mechanizmie u ludzi. Ale niech będzie, możliwe że po prostu nie słyszałam.
  Mi tam raczej co innego się widzi. Spadek odporności, miesak, to jakoś się brzydko składa.
  Ale fakt, guzków oczywiście lekceważyć nie należy.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 17.10.18, 00:45
  Mogła mieć hiv, ale pewnie nikt tego nie sprawdził.
  Tak, czy siak szkoda dziewczyny.
 • mamtrzykoty 17.10.18, 00:25
  www.vetpol.org.pl/www_old/10_02.pdf

  wkleiłam jeszcze raz, może będzie działało?

  albo tytuł wpisz w wyszukiwarkę: Nowotwory mezenchymalne skóry i tkanki podskórnej u psów i kotów. Część IV. Mięsaki poszczepienne u kotów. Rafał Sapierzyński Edyta Sapierzyńska
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 00:29
  Jutro sobie na kompie odpalę, bo to chyba telefon ma problem.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • katia.seitz 17.10.18, 08:48
  Mamtrzykoty, wg obecnego stanu wiedzy wweterynarii mowic nalezy nie o miesakach poszczepiennych, a poiniekcyjnych. Oto artykuł z 2017 r (twoj jest z 2004, autor ten sam zreszta). Słowem, za powstanie miesaka odpowiada przetrwaly stan zapalny w miejscu wklucia igly, a nie szczepionka jako taka.
  www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-04-2017-03.pdf&ved=2ahUKEwjc_v7E74zeAhULrFQKHefgDG8QFjACegQICRAB&usg=AOvVaw03lKljVF3Xva160c5BUDVO
 • mamtrzykoty 17.10.18, 13:33
  O nazwę chcesz się spierać?

  Nawet tego samego autora wkleiłaś....
 • aandzia43 17.10.18, 14:50
  mamtrzykoty napisała:

  > O nazwę chcesz się spierać?
  >
  > Nawet tego samego autora wkleiłaś....

  Ale poszeczepienne i poiniekcyjne to dwie różne rzeczy. Nie każda iniekcja musi być szczepionką, antybiotyki czy sterydy też koty dostają w zastrzykach.


  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • mamtrzykoty 17.10.18, 15:01
  No i po tych zastrzykach też zdarzają się nowotwory, tak jak po szczepionkach, ale najczęściej bywają po szczepionkach na wściekliznę i kocią białaczkę, więc szczepionka też ma znaczenie, nie tylko sama iniekcja.
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 15:35
  Bo najczęściej je koty dostaja...

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • mamtrzykoty 17.10.18, 22:18
  Nie prawda.
  Najczęściej koty dostają szczepionki na koci katar i panleukopenię, a po tym nowotwory się w zasadzie nie zdarzają.
  Kotów niewychodzących nie szczepi się ani na wściekliznę, ani na białaczkę, właśnie z powodu dużego ryzyka powstania nowotworu.
 • panpaniscus 17.10.18, 15:41
  Co to znaczy częściej? Na liczbę kotów, którym podano konkretny typ zastrzyku? Bo raczej jest tak, że większość kotów żadnych zastrzyków poza szczepionkami nie przyjmuje, więc liczby bewzględne będą tu kłamać.
  Poza tym może być to kwestia silnego adjuwanta w szczepionce (do ludzkich szczepionek adjuwant daje się b.rzadko).
  A ludzie się różnią od zwierząt, jakby się nie różnili, to byłoby fantastycznie - świetnie umiemy leczyć nowotwory u myszy, dużo lepiej niż u ludzi...
 • dziennik-niecodziennik 17.10.18, 15:56
  To nie kwestia adjuwantu, już to zbadano. Po prostu koty tak mają. A że faktycznie, standardowy kot raczej dostaje szczepionki niż zastrzyki, to faktycznie wydaje się że "to po szczepionkach".

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • aandzia43 18.10.18, 01:04
  dziennik-niecodziennik napisała:

  > To nie kwestia adjuwantu, już to zbadano. Po prostu koty tak mają. A że faktycz
  > nie, standardowy kot raczej dostaje szczepionki niż zastrzyki, to faktycznie wy
  > daje się że "to po szczepionkach".
  >

  Standardowy kot domowy (albo wychodzacy), zaopiekowany, żyjący dość długo, o przeciętnym zdrowiu, dostaje więcej zastrzyków nie będących szczepionkami niż szczepionek. Tak mi wychodzi z kilkudziesięcioletnich obserwacji mojego stada i innych znajomych stad. Nowotworu szczęśliwie żaden zaprzyjaźniony kot po iniekcji (szczepionkowej czy innej) nie miał. Jeden bardzo paskudny stan zapalny po antybiotyku się trafił, na kilkaset iniekcji w moim stadzie popełnionych.

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • biala_adelajda 17.10.18, 15:11
  > O nazwę chcesz się spierać?

  Nie o nazwę się spiera tylko o sens przekazywanej informacji. "Poiniekcyjny" to jednak coś zupełnie innego niż "poszczepienny".
  Nie ma też prostego przełożenia: koty i my to ssaki, możemy reagować tak samo. Jest np. cała masa schorzeń, które występują u kotów, a już u psów nie i nie ma tłumaczenia, że to i to ssaki. Skoro zatem mięsa poiniekcyjny nie został zarejestrowany u psów, nie można chyba wyprowadzać wniosku, że weterynaria odkryła zjawisko, które medycyna ludzka ignoruje.

  --
  pomagam.pl/kasiakuzma
 • mamtrzykoty 17.10.18, 22:29
  U psów też występuje mięsak i poszczepienny, i poiniekcyjny (żebyś nie narzekała, że to dwie różne rzeczy).
  Skąd ci przyszło do głowy, że nie??

  Żebyś się nie musiała zdziwić, jak bardzo dużo różnych rzeczy wie weterynaria, które są całkowicie ignorowane u ludzi.
 • biala_adelajda 18.10.18, 15:08
  >U psów też występuje mięsak
  Ok. Proszę o źródło.
  > mięsak i poszczepienny, i poiniekcyjny (żebyś nie narzekała, że to dwie różne rzeczy).
  Czyli występują 2 rodzaje mieszka, taki i taki?
  Wyżej zalinkowałas artykuł o mięsakach poszczepiennych. Jego współautorem jest Rafał Sapierzynski. Później Katia zalinkowała artykuł TEGO SAMEGO autora, na TEN SAM temat, tylko nowszy. Z tego nowszego wynika, że dawniej używano nazwy mięsak poszczepienny, a dziś raczej używa się nazwy mięsak poiniekcyjny, bo jest bardziej precyzyjna. A to dlatego, że badania na ten temat posunęły się do przodu i wykazano, że miesaki takie występują również po podaniu antybiotyki i innych lekarstw za pomocą strzykawki, a nie, jak kiedyś myślami, po podaniu szczepionek. Dlatego uważam, że używanie nazwy "mięsak poszczepienny", zwłaszcza w kontekście antyszczepionkowej histerii, zwyczajnie wprowadza w błąd.

  --
  pomagam.pl/kasiakuzma
 • mamtrzykoty 18.10.18, 23:52
  Nazwa poiniekcyjny, to nazwa szersza niż poszczepienny, bo każda szczepionka jest przecież iniekcją, ale nie każda iniekcja jest szczepionką, więc nadal nie wiem, o co ci chodzi. Przecież od razu napisałam, że mięsaki zdarzają się nie tylko po szczepionkach, ale i po innych zastrzykach. Rozszerzyli nazę, OK. Ale to nie wyklucza faktu, że po szczepionce może powstać mięsak.
  Uważasz, że nie należy o tym ludziom mówić, że mięsak może się zdarzyć, bo i tak jest histeria antyszczepionkowa?
  Bo wprowadzanie w błąd, to to zdecydowanie nie jest.
  Wprowadzanie w błąd jest wtedy, gdy się o tym nie mówi, albo gdy się mówi, że to nie prawda, że po szczepieniu może powstać mięsak w miejscu wkłucia.
 • aandzia43 19.10.18, 10:17
  .
  > Uważasz, że nie należy o tym ludziom mówić, że mięsak może się zdarzyć, bo i ta
  > k jest histeria antyszczepionkowa?

  Należy ludziom mówić wyraźnie, że mięsak może powstać PO INIEKCJI. Przynajmniej w świetle dotychczasowej spopularyzowanej wiedzy tak to wygląda. W sytuacji histerii antyszczepionowej lepiej trzymać się konkretów.


  > Bo wprowadzanie w błąd, to to zdecydowanie nie jest.
  > Wprowadzanie w błąd jest wtedy, gdy się o tym nie mówi, albo gdy się mówi, że t
  > o nie prawda, że po szczepieniu może powstać mięsak w miejscu wkłucia.

  To jest jednak jakieś wprowadzanie w błąd bo ogniskuje uwagę ludzi na szczepionce zdejmując ją z innych iniekcji.

  --
  "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
 • panpaniscus 19.10.18, 10:38
  Jeszcze uściślijmy- dla tych co zajrzą do tego wątku dopiero teraz - że to jest typowe dla kotów, u ludzi się nie zdarza.
 • memphis90 16.10.18, 21:52
  Mój dziadek miał (prawdopodobnie) miesaka. Nie przyjmował żadnej szczepionki, a mięsak rozwinąl się w jakieś 2 m-ce, po kolejnych 2 stawialismy znicze na grobie. Za to jadł jabłka, bo to była jesień. Pewnie to wina tych jabłek, bo nowotwór byl w brzuchu.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • ira_08 16.10.18, 21:55
  Dlatego Putin nie chciał naszych jabłek! Ma to sens.
 • 35wcieniu 16.10.18, 21:57
  Ty, moja babcia też to miała ale była to zima. To od czego? A wiem, mieli wtedy kota i często go trzymała na rękach. Pewnie od niego, podłe zwierzę!
 • piekna_remedios4 18.10.18, 12:30
  co się głupio pytasz? Kot po szczepionce na wściekliznę miał nowotwór i zaraził babcię. Przecież to logiczne.
 • 35wcieniu 16.10.18, 21:55
  W tym samym czasie tysiącom osób nowotwory powstały bez zadnego dodatkowego czynnika - co dziwnego ze komus powstal akurat w miejscu szczepienia? Na taką masę przypadków nowotworów jest normalne ze którys będzie umiejscowiony tam gdzie już wcześniej cos się wydarzyło - stłuczenie, szczepienie, zastrzyk czy cokolwiek, no myśl logicznie.
 • samawsnach 16.10.18, 22:18
  "No ludzie myślmy logicznie." Jak widać myślenie bywa zaburzone i u tych, co od szczepień uciekają z krzykiem, jak i u tych, którzy z pieśnią na ustach szczepią na wszystko i wbrew wszystkiemu. Na tym forum szczepienia są jak zmarli - albo mówisz o nich dobrze, albo nie mów wcale.
 • tarsyliaa 17.10.18, 18:45
  Na tym forum szczepienia są jak zmarli - albo mówisz o nich dobrze, albo nie mów wcale.

  To Ci się udało big_grin Prosto i w punkt smile Gdyby była taka mozliwość dałabym Ci lajka!

  Na tym forum niestety siedzą same trole Big Farmy i bacznie pilnują, by każdego, kto ośmieli się podważyć bezpieczeństwo szczepień, odrazu zmieszać z błotem. Nie warto dyskutować. Lepiej porozmawiać z lekarzem, na szczęście są tacy, dla których nie wszystko jest czarne albo białe.
 • cosmetic.wipes 17.10.18, 19:43
  Jako troll big farmy życzę udanej walki z odrą/gruźlicą/polio. Moja organizacja zarobi na tobie więcej niż na kilkuset szczepionkach 😋

  --
  niepokalaność przebiśniegów jest faktem
  natura brzydzi się dogmatem jak nikt
 • panpaniscus 17.10.18, 20:37
  Lajkuję smile
 • a23a23 17.10.18, 21:19
  Wybacz, ale dyskutować można z kimś, kto ma jakiekolwiek pojęcie w temacie. Jeśli na prośbę o podanie źródła tych rewelacji dostaję odpowiedź - a poczytaj sobie, to o czym tutaj możemy dyskutować?
 • memphis90 16.10.18, 21:41
  1. Mając na uwadze, że białaczka u dzieci spowodowana jest wrodzoną mutacją genetyczną - na jakiej podstawie sądzisz, że wpływ na nią ma szczepienie?
  2. Bardzo chciałabym poznać lekarza który mówi, że nowotwór jest wywołany osłabieniem organizmu, aczkolwiek za nic nie chciałabym, żeby mnie leczył...
  3. Skąd wiadomo, że guz wywołany jest szczepneienm, a nie - że przetzut z trzustki umiejscowil się w miejscu wklucia? Czy inne części ciała, w tym twarz i oko, również były pokłute szczepionką- żeby zachować konsekwencję w myśleniu?

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • a23a23 16.10.18, 21:47
  I - co jest wprawdzie napisane, ale zupełnie nie podkreślone - to nie żaden z nowotorów wiązanych z wirusem HPV, a mięsak.
 • memphis90 16.10.18, 21:59
  Na wszelki wypadek juz nie napiszą jaki konkretnie...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • mamtrzykoty 16.10.18, 22:12
  No, bo to właśnie męsaki powstają w takich przypadkach!
  Rzadkie przypadki, ale się zadarzają.
  Miała dziewczyna pecha.
  A na dodatek lekarka niedouczona zaniedbała sprawę, bo jak pojawiła się zmiana w miejscu szczepienia, to powinna zostać natychmiast zbadana onkologicznie, a nie lekceważona. Gdyby tego guzka od razu wycięli, to pewnie by dziewczyna żyła.
 • memphis90 17.10.18, 15:15
  Nie istnieją u ludzi żadne zalecenia dla obligatoryjnych badań onkologicznych miejscowych reakcji poszczepiennych, a za takie zostało uznane zgrubienie w miejscu wklucia.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • mamtrzykoty 17.10.18, 22:37
  No i to jest bład, że nie istnieją.
  U kotów i psów na szczęście istnieją, dlatego zwierzaki mają szansę nowotwór poszczepienny/poiniekcyjny przeżyć, a ludzie takiej szansy nie mają.
 • fredzia098 16.10.18, 22:03
  1.Nie każda białaczka jest spowodowana wrodzoną mutacją genetyczną. I ty jesteś lekarzem??? (o ile się nie mylę) Radzę się douczyć.
  3.Według artykułu guz w miejscu wkłucia był pierwotny. W histopatologii określa się rodzaj nowotworu i gdzie miał on swój początek a które guzy to przerzuty. Idiotyczną uwagę o oku pokłutym szczepionką pominę milczeniem. Tak to jest jak brakuje wiedzy i argumentów.
  2. Oby nie trafić na takiego lekarza jak ty.
 • tanebo2.0 16.10.18, 22:07
  Internet wszystko zniesie...

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • a23a23 16.10.18, 22:20
  fredzia098 napisał(a):

  > 1.Nie każda białaczka jest spowodowana wrodzoną mutacją genetyczną. I ty jeste
  > ś lekarzem??? (o ile się nie mylę) Radzę się douczyć.

  A czym według Ciebie jest transformacja nowotworowa? Co to jest mutacja genetyczna? I jakie są statystyki dla dzieci? I czym różnią się od statystyk dla osób dorosłych?

  > 3.Według artykułu guz w miejscu wkłucia był pierwotny. W histopatologii określa
  > się rodzaj nowotworu i gdzie miał on swój początek a które guzy to przerzuty.


  Pomijając to, że wątpię w rzetelność i obiektywnośc tego artykułu. Pokaż mi cytat z niego, który mówi o tym, że zmiana w ramieniu to była zmiana pierwotna, a w trzustce przerzuty.

  > Tak to jest jak brakuje wiedzy i argumentów.
  Z tym to akurat się mogę zgodzić, tylko adresat wypowiedzi inny. Argumenty ad personam, jak poniżej.

  > 2. Oby nie trafić na takiego lekarza jak ty.

  jw
 • fredzia098 16.10.18, 22:56
  Nie będę ci robić wykładów o białaczkach u dzieci. Możesz poczytać. Dowiesz się wtedy np. że bialaczka może powstać jako skutek uboczny po leczeniu chemioterapią innego nowotworu.
 • taki-sobie-nick 16.10.18, 23:00
  fredzia098 napisał(a):

  > Nie będę ci robić wykładów o białaczkach u dzieci. Możesz poczytać. Dowiesz się
  > wtedy np. że bialaczka może powstać jako skutek uboczny po leczeniu chemiotera
  > pią innego nowotworu.

  Sugerujesz nieużywanie chemioterapii?

  "Może powstać" - jak często powstaje?
 • a23a23 16.10.18, 23:02
  fredzia098 napisał(a):

  > Nie będę ci robić wykładów o białaczkach u dzieci. Możesz poczytać. Dowiesz się
  > wtedy np. że bialaczka może powstać jako skutek uboczny po leczeniu chemiotera
  > pią innego nowotworu.

  Świetnie, że czytasz. Fajnie by było, jakbyś jeszcze rozumiała to, co czytasz. Rozumiesz co właśnie napisałaś? Albo inaczej - w jakim MECHANIZMIE takie powikłanie może powstać?

  I czy potrafisz odpowiedzieć na pytania, które zadałam wcześniej? Ale tak wiesz, ze zrozumieniem tematu - a nie klepaniem formułek.
 • a23a23 16.10.18, 23:03
  I ponawiam prośbę - o cytat z artykułu wskazujący że zmiana w ramieniu była zmianą pierwotną.
 • araceli 17.10.18, 07:23
  fredzia098 napisał(a):
  > Nie będę ci robić wykładów o białaczkach u dzieci. Możesz poczytać.

  Czyli g..o wiesz. CBDU.


  ---
  Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
 • memphis90 17.10.18, 15:20
  >Według artykułu guz w miejscu wkłucia był >pierwotny. W histopatologii określa się rodzaj >nowotworu i gdzie miał on swój początek a które >guzy to przerzuty.
  No, to ja proszę o taką właśnie informacje. Z jakiej tkanki wywodzil się nowotwór. Aczkolwiek w przypadku mięsakow niezwykle trudne może być określenie skąd wywodzi się guz pierwotny, jako że np. naczynia krwionośne czy komórki tkanki łącznej są wszędzie.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • mamtrzykoty 16.10.18, 21:45
  U kotów szczepienia, to dość częsta przyczyna powstawania nowotworów, szczególnie po szczepionkach przeciw wściekliźnie i białaczce kociej. Dlatego nie zaleca sie szczepić kotów nie wychodzących na wszystko, jak leci.
  Zalecane chipy też mogą wywołać nowotwór w miejscu wszczepienia.
  Skoro u kotów tak jest, to u człowieka też może być, bo niby czemu nie?
  U ludzi może się na przykład rozwinąć nowotwór w bliźnie po zranieniu.
 • mamtrzykoty 16.10.18, 21:56
  dodam jeszcze, że u kotów nowotwór może siętez przytrafić po zwykłych zastrzykach np. z antybiotykiem, w miejscu wstrzyknięcia.

  Szczepienie na białaczke i wściekliznę właśnie z tego powodu, że często powodują nowotwory, zaleca się wstrzykiwać w tylne łapy, tylko nie pamiętam, którą szczepionkę, w która łapę, raz że w celu identyfikacji, a dwa, że łapę z nowotworem można amputować, a kot będzie żył.
 • a23a23 16.10.18, 21:45
  Jestem przeciwna cenzurze jakiegokolwiek rodzaju, ale jak czytam takie bzdury to zaczynam się zastanawiać czy wolność wypowiedzi nie powinna mieć jakichś granic.
 • ira_08 16.10.18, 21:47
  Nowa retoryka? Nie jestem antyszczepionkowcem ALE...? Sądzę, że jak ktoś ma pecha, to i w dudzie palec złamie.

  >Jak wytłumaczyć to, że nowotwór powstał w miejscu szczepienia?

  Tak samo, jak każdy inny.

  >W dwóch czy trzech znanych mi przypadkach nowotwór (białaczki) rozwinął się po szczepieniach.

  A we wszystkich znanych mi przypadkach rozwinął się po piciu wody, oddychaniu i jedzeniu chleba.
 • berdebul 16.10.18, 21:49
  Gluten. Smog. Mikroplastik. wink
 • ira_08 16.10.18, 21:52
  Chemitrails. Masoni.
 • pani_tau 16.10.18, 21:55
  Cykliści.
 • asia_i_p 16.10.18, 22:03
  I Kaszubi.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • 35wcieniu 16.10.18, 22:08
  Żydzi. Cyganie. Uroki, klątwy. Promieniowanie sieci komórkowych. Internet. Czarny kot. Stłuczone lustro.
 • fredzia098 16.10.18, 22:47
  Akurat o sieciach komórkowych to sobie poczytaj
 • a23a23 16.10.18, 23:04
  fredzia098 napisał(a):

  > Akurat o sieciach komórkowych to sobie poczytaj

  Znowu - wiarygodne źródło poproszę.
 • kota_marcowa 17.10.18, 18:12
  a23a23 napisał(a):

  > fredzia098 napisał(a):
  >
  > > Akurat o sieciach komórkowych to sobie poczytaj
  >
  > Znowu - wiarygodne źródło poproszę.


  A proszę. Stephen King - Komórka wink
 • piekna_remedios4 18.10.18, 12:35
  niewiarygodne dot pl czy coś w ten deseń wink
  oo, odkrywamy zakryte !
 • triismegistos 17.10.18, 15:54
  Phi, o elfach i wozakach sobie poczytaj.

  --
  Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
 • maadzik3 16.10.18, 23:01
  to jeszcze Ślązacy smile i GMO, nie zapominajmy o GMO

  --
  "When you have a dream, you've got to grab it and never let go." ? Carol Burnett
 • mamamisi2005 16.10.18, 22:19
  wypraszam sobie tongue_out
 • pani_tau 16.10.18, 21:54
  Jaka tam nowa retoryka, nigdy nie słyszałaś wypowiedzi typu " nie jestem rasistą, ale jak widzę Murzyna to mi się niedobrze robi"?
 • ira_08 16.10.18, 21:57
  Chodziło mi retorykę o antyszczepów, oni to zazwyczaj od razu z grubej rury wink
 • memphis90 17.10.18, 15:23
  No, ostatnio było nawet, że dorosłe kobiety chcą hodować dzieci na narządy, dlatego szczepienia są złe.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • la_mujer75 17.10.18, 13:41
  Gender. Nie wolno o tym zapomnieć !!!!
 • memphis90 16.10.18, 21:48
  "Wlewy dożylne z witaminy C, glutationu, magnezu, ozonu były podawane chyba zbyt asekuracyjnie."
  Witamina C nie pomogla??? Naprawdę??? Jak to się mogło stać, no jak???

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • berdebul 16.10.18, 21:50
  Pewnie była prawoskrętna! Doucz się. big_grin big_grin big_grin
 • pani_tau 16.10.18, 21:51
  Myślę, że to przez brak medytacji oraz wsparcia homeopatycznego.
 • dziennik-niecodziennik 16.10.18, 21:51
  No czytasz. Zbyt asekuracyjnie podawali.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • bazia8 16.10.18, 21:54
  Wlew z ozonu, podoba mi się. Nowsza wersja cieciorki w nodze.

  --
  Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
 • maadzik3 16.10.18, 23:02
  no właśnie chciałam zapytać jak się wlewy z ozonu robi? to bardzo ciekawe. Może takie wlewy od razu w karetce należy wozić żeby szybko podać?

  --
  "Gdy się wyleje, szuka się ścierki. Gdy się przewróci, podaje się rękę. Reszta później.by Pesteczka
 • fredzia098 16.10.18, 23:01
  Ona leczyła się głównie metodami medycyny konwencjonalnej. Jest to w artykule. Bzdury typu Wit. C to był dodatek. Ludzie , którzy słyszą że zostało im kilka miesięcy chwytają się wszystkiego, wbrew rozsądkowi. Pani doktor
 • a23a23 16.10.18, 23:09
  fredzia098 napisał(a):

  > Ona leczyła się głównie metodami medycyny konwencjonalnej. Jest to w artykule.

  Ale z naciskiem na to, że gdyby bardziej zawierzyła altmedowi, który wg artykułu przynosił poprawę, to by żyła. I tak - konwencjonalne metody mają swoje ograniczenia. Nie potrafimy leczyć nowotworów tak skutecznie jakbyśmy chcieli. Ale nie to jest przedmiotem dyskusji, a pojawienie się nowotworu po szczepieni "w miejscu wkłucia".

  > Bzdury typu Wit. C to był dodatek.

  Ale wychwalany w tym bzdurnym artykule. Zmarła przez to, że dawki witaminy C były zbyt małe.

  > Ludzie , którzy słyszą że zostało im kilka miesięcy chwytają się wszystkiego, wbrew rozsądkowi.

  No ale co - to znaczy, że trzeba to pochwalać i promować? I nabijać kabzę oszustom, którzy żerują na ich nieszczęściu?

  >Pani doktor

  Niepotrzebny sarkazm, zwłaszcza w ustach kogoś, kto nie potrafi wskazać ŻADNEGO źródła, a na każde pytanie odpowiada - poczytaj sobie.
 • fredzia098 17.10.18, 00:21
  Nie rozumiem. Chcesz żebym ci tu wykłady robiła? Proszę źródło pierwsze z brzegu dla laików:
  "Prawdopodobieństwo zachorowania jest większe również w przypadku dzieci, które przyjmowały leki immunosupresyjne po przeszczepie narządów. Ryzyko choroby rośnie także wśród dzieci po radioterapii lub chemioterapii. "
  parenting.pl/bialaczka-u-niemowlat
  A według forumowej pani doktor memphis, białaczka jest spowodowana wrodzoną mutacją genetyczną. Jak widzisz nie tylko. Strach, że mamy tak niedouczonych lekarzy. I śmiejecie się potem z niewykształconych ludzi, że wierzą znachorom i się leczą wit.c.
 • taki-sobie-nick 17.10.18, 00:28
  To jest artykuł na stronie internetowej, zweryfikowany przez panią rezydentkę, i jako taki uważam go za niewiarygodny.

  Gdyby o tym pisało czasopismo medyczne poświęcone białaczce, to co innego.

 • a23a23 17.10.18, 08:07
  fredzia098 napisał(a):

  > Nie rozumiem. Chcesz żebym ci tu wykłady robiła?

  Tak. A dokładniej - proszę, żebyś odpowiedziała na pytania, które zadałam.
  Powtórzę, bo skrzętnie omijasz te odnogi wątku - czym jest transformacja nowotworowa? i jaki jest jej mechanizm? co to mutacja genetyczna?
  i jeszcze raz proszę o cytat, który mówi o tym, że zmiana na ramieniu to zmiana pierwotna.

  >Proszę źródło pierwsze z brzeg
  > u dla laików:
  > "Prawdopodobieństwo zachorowania jest większe również w przypadku dzieci, które
  > przyjmowały leki immunosupresyjne po przeszczepie narządów. Ryzyko choroby roś
  > nie także wśród dzieci po radioterapii lub chemioterapii. "
  > parenting.pl/bialaczka-u-niemowlat

  Proszę Cię, potraktuj mnie poważnie. I pokaż mi POWAŻNE źródło. I odpowiedz proszę na pytania powyżej - chcę poznać przyczyny powstawania nowotworów, ale wraz z opisanym mechanizmem. A nie na zasadzie - pani Krysia mieszkała koło transformatora i zmarła na czerniaka.

  > A według forumowej pani doktor memphis, białaczka jest spowodowana wrodzoną mut
  > acją genetyczną. Jak widzisz nie tylko.

  Proszę, odpowiedz na pytania powyżej. Zastanów się nad tym, czym jest transformacja nowotworowa. Popatrz na statystyki.

  > Strach, że mamy tak niedouczonych lekarzy.
  Znowu niepotrzebny sarkazm, zwłaszcza w ustach kogoś, kto nie rozumie co czyta i nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytanie. Ale schodząc do Twojego poziomu - w takim razie dobrze, że mamy takie wykształcone fredzie, które niosą kaganek oświaty (chociaż niezbyt chętnie się dzielą swoją wiedzą, a ja tak ładnie o to proszę...)

  >I śmiejecie się potem z niewykształconych ludzi, że wierzą znachorom i się
  > leczą wit.c.
  Nie odpowiadam za innych, ale ja się nie śmieję. Ja jestem przerażona tym zjawiskiem.
 • memphis90 17.10.18, 15:27
  Ale co ma do tego chemioterapia czy transplantacja? To, że taka terapia może wywołać wtórne nowotwory, to wiadomo od kilkudziesięciu lat. I tak, w przypadku bialaczek u dzieci bardzo często istnieje wrodzona mutacja lrwdysppnujaca, co w praktyce wyklucza zastosowanie krwi pepoiwnowje. Proponuję rzeczywiście doczytać, zamiast obrażać się i deprecjonowac rzeczywistość. Ty natomiast uparcie twierdzisz, że białaczkę powodują szczepienia...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • a23a23 16.10.18, 21:53
  I pomijając już wszystko - nie ma żadnych dowodów, że ta historia jest prawdziwa, a przynajmniej nie podkoloryzowana.
  Jako dowód mamy kilka zdjęć, na których niewiele widać - na tyle niewiele, że nie wiadomo czy dotyczą tej samej osoby.

  I oczywiście wychwalanie altmedów (wlewy z witaminy C jako remedium na wszystko, po których poprawiały się wyniki). Mylenie chemioterapii z immunoterapią (i brak wiedzy nt kwalifikacji i możliwości tej drugiej). I nowotwór, który ma inną etiologię niż HPV. A całość oparta na - no jak mógłby to być przypadek.
 • 35wcieniu 16.10.18, 22:06
  Dotyczyć jednej osoby mogą, ale równie dobrze można o każdym chorym na cokolwiek napisac ze chorobę wywołał rzucony urok/ klątwa/krzywe spojrzenie/etc. I też znajdą się tacy co uwierzą big_grin
 • a23a23 16.10.18, 22:26
  Powinnam tam napisać - nie widać nawet czy dotyczą jednej osoby. Chodziło mi o to, że w zasadzie nie ma żadnych dowodów na prawdziwość któregokolwiek z elementów tej opowieści, a nawet zdjęcia (jedyny "twardy" dowód w zasadzie nie wiadomo czego i kogo dotyczą).
  Co do reszty - zgoda. "Przyczyna" zawsze się znajdzie.
 • jola-kotka 16.10.18, 21:56
  Jasne hehehe 😀😀😀👎👎👎
 • muchy_w_nosie 16.10.18, 21:59
  A szczepionką przeciw hpv nie szczepi się wcwieku 12 lat?
 • majenkir 16.10.18, 22:08
  HPV szczepi sie przed rozpoczeciem zycia seksualnego.

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • 35wcieniu 16.10.18, 22:11
  No akurat niekoniecznie więc tego się nie czepiajcie. Można po rozpoczęciu współżycia.
 • olena.s 17.10.18, 00:54
  Mozna ale odpowiedź immunologiczna jest zdaje się najsilniejsza w okresie pokwitania.
 • taki-sobie-nick 17.10.18, 00:29
  majenkir napisała:

  > HPV szczepi sie przed rozpoczeciem zycia seksualnego.
  >
  Ale ta pani miała dziecko, co dowodzi, że rozpoczęła już życie seksualne.
 • majenkir 17.10.18, 01:47
  O, to chyba troche za pozno, bo wirusa pewnie juz miala

  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • cosmetic.wipes 16.10.18, 22:00
  Ponoć ddenatce się poprawiało po witaminie C. To bardzo spójna teoria z poszczepiennymi nowotworem 😃

  --
  niepokalaność przebiśniegów jest faktem
  natura brzydzi się dogmatem jak nikt
 • jola-kotka 16.10.18, 22:12
  Ja wiem nowotwor jak hiv od strzykawki na bank sie zarazila w przychodni postanowili zaoszczedzic no to zagadka rozwiazana , papa
 • mamamisi2005 16.10.18, 22:15
  Jak wytłumaczyć to, że nowotwór powstał w miejscu szczepienia?
  zapewne tak, że po zdarzeniu typu szczepienie czy uraz zaczynamy zwracac baczniejszą uwage na dane miejsce i łaczymy rózne fakty, niekoniecznie słusznie
  moja śp. ciocia do końca była przekonana że rak piersi rozwinał sie u niej po tym, jak się w tę pierś uderzyła...
 • memphis90 17.10.18, 15:32
  A to bardzo powszechne w przypadku nowotworów skory. Ktoś ma całe życie znamię i ono tak sobie jest, aż przypadkiem zezlosliwieje- zaczyna się "paprac" czyli o umierać i rozpadac . I wtedy pojawia się "a, no bo ostatnio zahaczylam szczotką do włosów i od tego zezlosliwial". A jest odwrotnie - szczotka "uszkodziła" znamię, bo ono już wcześniej zezlosliwialo i zaczęło obumierać, krwawic, saczyc..

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • panpaniscus 16.10.18, 22:21
  Nie jesteś antyszczepionkowcem, ale linkujesz stronę antyszcepionkowych oszołomów z niesprawdzonymi bajdami.
  To się kompletnie kupy nie trzyma.
  Po pierwsze, skąd idea, że brodawczak w trzustce?!! Po drugie, skąd pomysł, że nowotwór rozwija się od 0 do nieoperowalnego stadium w półtora miesiąca? Guzy trzustki dają objawy jak są bardzo zaawansowane.
  Skąd idea, że guz w miejscu szczepienia był pierwszy - przecież wtedy nie miała robionego USG? Prawdopodobnie miała wtedy już zaawansowany nowotwór trzustki.
  Również - kto się szczepi na HPV w wieku 34 lat?? Zaleca się tę szczepionkę w tym wieku tylko osobom o osłabionym systemie immunologicznym (np. nosicielom HIV, po usunięciu śledziony itd). Nic nie gra w tej antyszczepionkowej histerii.

  Dzieci i białaczki - nie naciągaj. W ten sam sposób można powiedzieć, że pójście do szkoły powoduje łamanie kończyn, bo ileś tam dzieci złamie rękę na początku pierwszej klasy.
 • panpaniscus 16.10.18, 22:26
  Ach, nie czytałam tej strony (no nie będę im nabijać) - mięsak? Guzy na calym ciele? Szczepienie na HPV u 34 letniej kobiety? No rodzinie do końca nie powiedziała, że to ma HIV a potem, że to AIDS.
 • a23a23 16.10.18, 22:27
  Tak, taka wersja ewentualnie by się składała w całość.
 • jola-kotka 16.10.18, 23:14
  panpaniscus napisała:
  nie powiedz
  > iała, że to ma HIV a potem, że to AIDS.
  🤣🤣🤣
 • nanokogirl 16.10.18, 23:29
  myślę, ze nie wierze w ani jedno słowo z tej opowieści,
  a jak pokarzesz mi naukowe doniesienie o guzie który przewędrował z reki do trzustki i na twarz i na oko (to jest wybitnie szczególne miejsce do wzruszania czytelnika?) to osobiscie wysle ci flaszke pod wskazany adres.
  i zupełnie na serio bez obrażania, uważam , ze jesteś PISowskim ( czyli putinowskim) trollem , wynajętym za kasę do pisania tych bredni.


  --
  "Control freak kontroluje, ponieważ nie ufa.
  Osoby niezależne budzą w nim strach, który zwalcza, próbując ich tej niezależności pozbawić”
 • fredzia098 17.10.18, 00:56
  O przerzutach odległych słyszałaś? Pani miała mięsaka, tutaj więcej o nich:
  "Mięsaki tkanek miękkich często tworzą się w mięśniach, stawach, tkance tłuszczowej, nerwach, tkankach głębokich skóry i naczyniach krwionośnych. Zazwyczaj umiejscowione są w ramionach, nogach i tułowiu, przy czym najczęstsze miejsce występowania to kończyny. Istotna część przypadków umiejscowiona jest w przestrzeni jamy brzusznej, w przestrzeni zaotrzewnowej lub w żeńskim układzie rozrodczym."
  www.sarcoma.pl/nowosci-w-witrynie/miesaki-tkanek-miekkich-wprowadzenie
  Co ważne jednym z czynników powstawania mięsaków jest ekspozycja na czynniki chemiczne.
  To co, podać adres?
 • memphis90 17.10.18, 15:41
  >Co ważne jednym z czynników powstawania >mięsaków jest ekspozycja na czynniki chemiczne.
  ... . np herbicydy i chlorofenole.

  Co skwapliwie wycielas, bo inaczej by nie pasowało do teorii...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • princesswhitewolf 17.10.18, 00:06
  Kiedys to byly trolle....Inteligentne, blyskotliwe, szybkie i czesto z jakas wiedza. Takie, ze sie mozna bylo nabrac. Eh to byly czasy. Ale to? Co to w ogole jest? Dajcie spokoj. Chyba przymuly jakies tylko by sie nabraly na ta historie i pseudomedyczne bzdety
 • kota_marcowa 17.10.18, 20:02
  > Kiedys to byly trolle....Inteligentne, blyskotliwe, szybkie i czesto z jakas wi
  > edza.

  No nie wiem, w wątku o lambliach wychodzących przez skórę połowa forum smarowała członków rodziny mieszaniną mąki i miodu, także ten..
  Przynajmniej cieciorki w nogę nie odważyły sobie wsadzić big_grin
 • ardzuna 17.10.18, 00:26
  fredzia098 napisał(a):

  Dziś nie wiem jak bym postąpiła. Dodam jeszcze ,że miałam kontakt zawodowy z
  > dziećmi chorymi na nowotwory. W dwóch czy trzech znanych mi przypadkach nowotw
  > ór (białaczki) rozwinął się po szczepieniach. Lekarze nie mówili, że to po szcz
  > epieniu,

  Ale wiesz że dzieci mają regularnie szczepienia i jeśli się u nich rozwija nowotwór to zawsze po jakimś szczepieniu a przed innym? Chyba że nie są szczepione, ale jednak większość jest szczepiona. Jak nie są szczepione, to rozwija się u nich po odmowie szczepienia (o ile zachorują).

  --
  Obecnie skłaniam się ku byciu zwiewną leliją, delikatną,
  przemęczoną, z fochami raz na jakiś czas a jednocześnie maksymalnie niezależną finansowo. /triss_merigold6/
 • fredzia098 17.10.18, 01:18
  Biorę to pod uwagę w przypadku białaczek u dzieci. Choć należy się też zastanowić nad szczepionkami jako czynnikiem inicjującym zmiany w komórkach w przypadku białaczki. W końcu wiemy, że np ekspozycja na benzen (np w smogu) prowadzi do uszkodzenia szpiku i białaczki.
  W opisanym przypadku tej kobiety, nie wierzę w zbieg okoliczności, że nowotwór powstał przypadkowo akurat w miejscu szczepienia, i akurat tydzień czy miesiąc po szczepieniu a nie 10 lat później. No trzeba być idiotą, żeby w to uwierzyć. Daje też do myślenia wypowiedź mamy trzech kotów , o tym że u kotów często występują nowotwory po szczepieniach. Was to nie zastanawia?
 • a23a23 17.10.18, 08:14
  fredzia098 napisał(a):

  > Daje też do myślenia wypowiedź mamy trzech kotów , o tym że u kotów często wyst
  > ępują nowotwory po szczepieniach. Was to nie zastanawia?

  Już pomijając wszystko, znowu skrzętnie pominęłaś to, że mówiła, że może się coś takiego rozwinąć nawet po zastrzyku z antybiotykiem, nie tylko szczepionką. Ciebie to nie zastanawia?
 • memphis90 17.10.18, 15:44
  A świnki morskie umierają po penicylinie... Przypadek...?

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • memphis90 17.10.18, 15:43
  No, zastanawia mnie CO oni wstrzykują tym biednym zwierzętom... I chyba właśnie wyparowala mi z głowy idea zaszczepienia się na boreliozę zwierzęcą szczepionką...

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • ardzuna 17.10.18, 23:11
  fredzia098 napisał(a):

  > Biorę to pod uwagę w przypadku białaczek u dzieci. Choć należy się też zastanow
  > ić nad szczepionkami jako czynnikiem inicjującym zmiany w komórkach w przypadku
  > białaczki. W końcu wiemy, że np ekspozycja na benzen (np w smogu) prowadzi do
  > uszkodzenia szpiku i białaczki.

  Możesz się zastanawiać, ale ludzie sa dość dobrze przebadani więc zamiast wyważać otwarte drzwi powinnaś się po prostu zapoznać z badaniami.

  Po drugie na logikę jeśli białaczkę wywołuje kontak z atenuowanym lub nieżywym wirusem, to tym bardziej wywoła ją kontakt z chorobą bez uprzedniego szczepienia.

  > W opisanym przypadku tej kobiety, nie wierzę w zbieg okoliczności, że nowotwór
  > powstał przypadkowo akurat w miejscu szczepienia, i akurat tydzień czy miesiąc
  > po szczepieniu a nie 10 lat później. No trzeba być idiotą, żeby w to uwierzyć.

  Zbiegi okoliczności się zdarzają, poza tym nie wiemy czy ta kobieta w ogóle istnieje. Ja przede wszystkim w nią nie wierzę.

  > Daje też do myślenia wypowiedź mamy trzech kotów , o tym że u kotów często wyst
  > ępują nowotwory po szczepieniach. Was to nie zastanawia?

  Nie, bo najczęściej występują nowotwory po szczepieniach na białaczkę. Nie zastanawia cię, ze u kotów występuje białaczka wirusowa a u ludzi nie?
  --
  Gdyby moj xiaze malzonek takie akcje zaczal robic, zrobilabym podwojny wysilek lezenia i pachnienia i obrastania otoczenia w syf wkladajac sobie jego foch gleboko w cytopyge. /myelegans/
 • al_sahra 17.10.18, 01:44
  Wpisuję się do tego idiotycznego wątku tylko żeby coś sprostować: w jednym troliszcze ma, o dziwo, rację, a mianowicie większość białaczek powstaje w skutek somatycznych mutacji, a nie wrodzonych. Komórki szpiku bardzo intensywnie się dzielą, więc jest większa szansa na somatyczną mutację niż w innych tkankach. Memphis użyła niefortunnego zwrotu ”wrodzona mutacja genetyczna”, a powinno być po prostu ”mutacja genetyczna”.

  Co oczywiście nie ma większego związku z mrożącą krew w żyłach opowieścią o wszczepionym nowotworze, który w przeciągu kilku dni zaczął rozrastać się po całym ciele.


 • a23a23 17.10.18, 08:11
  al_sahra napisał(a):

  > powinno być po prostu ”mutacja genetyczna”.

  Tak, masz rację - na tym poziomie ogólności, powinniśmy w zasadzie mówić o tylko o mutacji genetycznej. I tak jak napisałaś - to nie zmienia bzdur o wszczepianych mięsakach.
 • nanokogirl 17.10.18, 03:11
  Jesteś medycznym zerem.
  Na wszelki wypadek gdyby ktoś te brednie chciał traktować poważnie to napisze.
  Mięsaki tkanek miękkich często tworzą się w mięśniach, stawach, tkance tłuszczowej, nerwach, tkankach głębokich skóry i naczyniach krwionośnych. Zazwyczaj umiejscowione są w ramionach, nogach i tułowiu, przy czym najczęstsze miejsce występowania to kończyny. Istotna część przypadków umiejscowiona jest w przestrzeni jamy brzusznej, w przestrzeni zaotrzewnowej lub w żeńskim układzie rozrodczym.
  Tak naprawdę przyczyny powstawania mięsaków są nieznane. Lekarze twierdzą, że odpowiedzialne są za nie czynniki genetyczne, czy też zakażenie wirusem HIV. Prawdopodobnie na pojawienie się nowotworu mogą wpływać urazy z przeszłości. Dodatkowo odpowiada za niego bliski kontakt z chemikaliami czy promieniowaniem radiologicznym
  Może być w miejscu po szczepieniu , ugryzieniu przez osę, kopnięciu przez konia lub uderzeniu młotkiem.
  Najczęściej pacjenci wiążą powstanie mięsaka z urazem ( młotek rządzi).
  Albo gdzie indziej ( np. w mięśniówce gładkiej naczyń krwionośnych) – tak naczynia krwionośne – prawie wszystkie mają swoje mięśnie gładkie.
  Tam powstaje ognisko pierwotne.
  Może powstać na ręce.
  To ognisko pierwotne może dawac przerzuty
  Aż 50 proc. zachorowań na mięsaka tkanek miękkich jest rozpoznawane w kończynach, tułowiu, głowie, szyi albo przestrzeni zaotrzewnowej.
  Efektem są najczęściej przerzuty do płuc.
  ( nie do trzustki…)
  Mięsak GIST jest rakiem tkanki podścieliskowej przewodu pokarmowego. Rozwija się w żołądku i jelitach. Przez długi czas nie wywołuje żadnych symptomów, jednak bardzo szybko się rozrasta i przechodzi w formę złośliwą, w której występują przerzuty, np. do wątroby.
  Ale ni w cholerę nie zaczyna się na rece, nawet uwalonej młotkiem, bo tam nie ma komórek podścieliska przewodu pokarmowego…
  Może i nawet był to miesak wywodzący się z komórki mięśniowej tętnicy trzustkowej, nadal nie powstanie on z ramienia.
  Od szczepionki – nawet podanej w dooope - nie da rady powstać.
  Ostatni taki numer był dawno temu jak jeden gostek z żebra zrobił zupełnie fajna kobitę.
  Natomiast ma teorię dotyczącą chorego.
  Najpierw został zaszczepiony, później go w tym miejscy go swędziało, a ze brudas to drapał się brudnymi łapami to i się zakaził i miał ropień.
  W międzyczasie chlał, nawet w młodym wieku można od tego dostać zapalenia trzustki, a później jeszcze dostał wpierdziel stąd guzy w okolicy oka.
  O widzicie. To ma sens.
  Natomiast histeryczne gadanie rosyjskiego trolla fredzi jest sensu pozbawione.
  Dla żądnych wiedzy:
  www.onkonet.pl/dp_miesakitm.html
  www.onkonet.pl/dp_npp_raktrzustki.html  --
  "Control freak kontroluje, ponieważ nie ufa.
  Osoby niezależne budzą w nim strach, który zwalcza, próbując ich tej niezależności pozbawić”
 • olena.s 17.10.18, 13:51
  Brawo. Gonić ruskie trole.
 • luvyana 17.10.18, 04:43
  A przeciw hpv nie szczepi się przed rozpoczęciem współżycia?.....

  --
  #instamum
 • lodomeria 17.10.18, 06:21
  "HPV infection is most common in women under 25 years, drops significantly from 30 years of age, and then appears to increase again in those over 45 years.

  "Clinical trials evidence shows that vaccination will have no effect on current or prevalent disease, but should provide a high level of protection from future infection."

  The Medical Journal of Australia is a publication of the Australian Medical Association.
 • minniemouse 17.10.18, 05:26
  fredzia098 napisał(a):
  Co sądzicie o przypadku tej opisanej dziewczyny. Jak wytłumaczyć to, że
  > nowotwór powstał w miejscu szczepienia?


  proste, on już tam był, dopiero się rozwijał. nakłucie spowodowało ze proces się przyspieszył, stal się widoczny i tyle.

  minnie


  --
  https://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/e045.gif
  SV a ekologia
 • katie3001 17.10.18, 06:33
  americanhealthnews.info/its-official-teens-diagnosed-with-ms-after-gardasil-vaccines/?fbclid=IwAR1sbKlxPB4LX7MhGNlaH0tIhGwOpFnXRQze5GRemtwffrzyMkVr9iTxaJk

  www.ageofautism.com/2018/10/the-hpv-vaccine-.html?fbclid=IwAR1XfZBFrkPPsizeNBN1pFD-W7SkY-ZNmzr72hrrNInCp1Dex8kWJdA-C0I

  www.cda.pl/video/100845182?fbclid=IwAR0e2NdUfVFL5MGbsU6g5FhI47JFc580PRcIq9b_NKZD3jFXaT1uQWWSUJ4

  www.collective-evolution.com/2016/11/27/13-year-old-boy-becomes-paralyzed-from-neck-down-after-gardasil-hpv-vaccine/?fbclid=IwAR0E9LGWFmkJ34ASb3oH...6M8JUz2EecKKhpjpSvZ25MQGywiQZmiND0jw8

  vaccineimpact.com/2016/gardasil-hpv-vaccine-trial-using-infants-as-young-as-one-year-of-age/?fbclid=IwAR1H46-BOGNSnJYPx4RfMX6elC1QtdQpL0RKdTxfkZXTtNT8_QxtR9A4sy8

  vaccgenocide.wordpress.com/2016/12/30/uwaga-rodzice-wstrzasajace-fakty-na-temat-szczepionki-przeciw-hpv/?fbclid=IwAR32TmkYhygwO7J9KbN9kNvujVuuhW5126GfRA67P8DgxIM3iJ4gDxk6_QI

  www.youtube.com/watch?v=DoSHywUKI78&t=4s&fbclid=IwAR2h9L-ftrc0VJOWltql0ncnD3vahifexb0dpO9ajEST3HTQwkED7lZkKNs

  To tyle na szybko. ale oczywiście każda osoba powinna mieć wybór. Pędzcie zaszczepić siebie i swoje dzieci bo teraz przeciw HPV szczepi się też chłopców. Pedzcie bo Was jeszcze ktoś wyprzedzi.
 • lodomeria 17.10.18, 06:48
  Australia może stać się pierwszym krajem, który całkowicie wyeliminuje przypadki rozwoju raka szyjki macicy. To wszystko za sprawą decyzji sprzed ponad 10 lat o dystrybucji darmowych szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Czy kolejne kraje pójdą w jej ślady?
 • anorektycznazdzira 17.10.18, 06:55
  tak, linki, bezwzgędnie należy wklejać linki z neta, to podstawa dowodu

  www.rmf.fm/magazyn/news,9757,adolf-hitler-nadal-zyje-128-letni-mezczyzna-z-argentyny-twierdzi-ze-to-wlasnie-on-nim-jest.html

  www.rmf.fm/magazyn/news,7635,elvis-presley-zyje-sa-nowe-dowody-potwierdzajace-te-teorie.html

  www.express.co.uk/news/weird/1009615/ufo-alien-news-sightings-extraterrestrial-aliens-landing-pad-cachi-argentina  --
  'Ta opowieść mnie znudziła, albowiem nie była o mnie. Kumasz zależność?' by król Julian
 • anorektycznazdzira 17.10.18, 06:49
  Nie szczep się czasem. Proszę suspicious

  --
  zasady są po to, by je zobojętniać
 • katie3001 17.10.18, 07:06
  nie zamierzam. Jestem juz za stara.
 • lodomeria 17.10.18, 07:24
  I lekko niedouczona big_grin
 • katie3001 17.10.18, 07:38
  To, że mam inne zdanie niż Ty daje Ci prawo do kpin? Nie podoba się to nie odpowiadaj. Ty czytasz tylko pozytywy o szczepionkach a ja czytam też o negatywach. wolno, przynajmniej jeszcze.
 • lodomeria 17.10.18, 07:45
  Możesz nie chcieć się szczepić, tego nie kwestionuje.

  Niedouczeniem nazwałam szerzenie mitu, że na szczepionkę przeciw hcv można być za starym.

  Trzymaj się argumentów i odpowiadaj rzeczowo, a od personalnych wycieczek i histerycznych ataków staraj się powstrzymać, to będzie łatwiej prowadzić dialog.
 • katie3001 17.10.18, 07:50
  I vice versa.
 • babcia.stefa 17.10.18, 17:06
  "Inne zdanie" to można mieć w temacie jadania ananasa na pizzy, Ty jesteś po prostu ignorantką.

  --
  "Dobrze ze dzieki PiS zostałaś zmuszona zeby zacząć szanować bliskich"
  asmarabis
 • ruscello 17.10.18, 08:25
  Nie przelogowałaś się?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.