Dodaj do ulubionych

Ziobro wyprowadza Polskę z UE

17.10.18, 08:29
www.tvn24.pl/prokurator-generalny-o-niekonstytucyjnosci-przepisu-traktatu-o-funkcjonowaniu-ue,876670,s.html
Czyżby pierwszy krok do Polexitu został właśnie zrobiony?
Edytor zaawansowany
  • nangaparbat3 17.10.18, 08:33
    Cóz, jak Janosik zawisniemy na ziobrze.
    ciekawe czy do nas dotrze, ze to nasza wina?

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • spanish_fly 17.10.18, 08:54
    Nie pierwszy, ale już kolejny z rzędu. Dążą do tego konsekwentnie. sad
    Ciekawa jestem czy zwolennicy PIS cały czas wierzą w zapewnienia, że PIS nie ma najmniejszego zamiaru wyprowadzić nas z UE...
  • 1elka26 17.10.18, 09:12
    A tyle razy apeluję - mniej mediów gazetopodobnych.
    Oczywiście, że nikt nie ma zamiary wyprowadzać Polski z Unii, ale też nikt nie pozwoli na tak daleko idąca ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski.
    "Sąd zadający pytanie prejudycjalne na podstawie art. 267 Traktatu, jest związany nie tylko prawem unijnym, ale także prawem krajowym, a przede wszystkim Konstytucją RP."
    Konstytucją!! - ale o tym tzw. "obroncy demokracji" chyba wiedzą?
  • mdro 17.10.18, 09:16
    Tak, wiemy, UE zła, Moskwa cacy. Nie musisz się produkować, mały kremlowski trolliku.

Nb. jak widać, płatne trolle przygotowane do działania, jakoś ostatnio przy innych okazjach siedziały jak myszy pod miotłą. Czyli ruch zaplanowany i uzgodniony.

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • spanish_fly 17.10.18, 09:40
    Jak Ziobro głosował za traktatem to obowiązywała ta sama konstytucja co teraz. Wtedy nie miał obiekcji.

Jak był w PE i kosił po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie nie miał obiekcji.

Jak wyprowadzał z UE pieniądze na swoją śmieszną partyjkę - nie miał obiekcji.

Wątpliwości wzbudziły się w nim dopiero, kiedy stało się jasne, że bez przejęcia sądownictwa może przegrać wybory i trafić do więzienia za wszystkie swoje machloje. Żeby tego uniknąć jest gotów nawet wystąpić z UE. I wcale mu się nie dziwię.

Wyobrażacie sobie los pana Zbyszka w więzieniu?
  • araceli 17.10.18, 09:48
    1elka26 napisał(a):
    > Konstytucją!! - ale o tym tzw. "obroncy demokracji" chyba wiedzą?

A kto ma orzekać o zgodności z Konstytucją - magister Przybłęda na krótkiej smyczy Ziobry?

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • 1elka26 17.10.18, 10:10
    Jak rozumiem lepiej było gdy orzekał "niezalezny" Rzepliński?

Nikt nie mial obiekcji gdy głosowano za traktatem. I nadal by nie miał, gdyby europejscy autokraci postępowali zgodnie z tym co jest zapisane w traktatach, a nie dokonywać twórczej interpretacji traktatów.
    Przypominam także, że w naszej Konstytucji jest wyraźnie zapisane, w jaki sposób i na podstawie jakich aktów prawnych funkcjonuje zarówno TK jak i SN.
    To, że sa tacy którzy potrafią "nie widzieć" stosownych zapisów - no cóż, można tylko westchnąć. Zachowują sie tak jak p. Jethon która na pytanie zadane przez red. Mazirka nie potrafiła odpowiedzieć w jaki sposób PIS postepuje niezgodnie z Konstytucją.

• tanebo5.0 17.10.18, 10:16
    Polska bez unii będzie drugą Białorusią. Jak przyjmie to suweren?
  • spanish_fly 17.10.18, 10:17
    Elka wreszcie poczuje się jak w domu.
  • 1elka26 17.10.18, 11:04
    Ja jestem u siebie w domu .
    Nie potrzebuję aprobaty Moskwy ani Brukseli, zeby byc u siebie.
    Niestety - ale to wy nie potraficie zyć bez ogladania się na innych - kiedyś z drżeniem kolan czekaliscie na wytyczne z Moskwy, teraz z Brukseli - żenada.
  • tanebo5.0 17.10.18, 11:08
    To wstawAj z kolan i zwróć dotacje.
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 10:18
    tanebo5.0 napisał:

> Polska bez unii będzie drugą Białorusią. Jak przyjmie to suweren?

Suweren zgodnie z opinią pana premiera to zbyt bystry nie jest, zareaguje dopiero jak znów nie będzie kiełbasy w sklepach.
  • araceli 17.10.18, 10:19
    Doświadczony profesor prawa w stosunku do osoby, której największym osiągnięciem jest bycie żoną towarzysza Woflganga? Owszem - o niebo lepszy.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • lauren6 17.10.18, 10:37
    > A tyle razy apeluję - mniej mediów gazetopodobnych.

Przecież link pochodzi z tvn24, nie z gazety.pl. Umiesz czytać???
  • 1elka26 17.10.18, 11:01
    Mediów gazetopodobnych - umiesz czytać?
    Przeciez to żadna róznica TVN czy GW - praktycznie ten sam przekaz.

Przy okazji - bardzo ciekawa wypowiedź W. Pawlaka:

"Waldemar Pawlak: Bardzo dobrze pan na to patrzy, otóż ja bym powiedział dalej, że można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili - przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej."
    wpolityce.pl/polityka/416913-po-co-niemcom-onet-szokujace-nagrania-z-udzialem-pawlaka
  • lauren6 17.10.18, 11:22
    O widzisz, nawet Pawlak tłumaczy ci, że gazeta to nie to samo co tvn czy onet, a ty dalej z uporem maniaka będziesz tłuc to samo. Co za beton.
  • livia.kalina 17.10.18, 11:02
    Unii Europejskiej. Niesamowite zaskoczenie!
  • 1elka26 17.10.18, 11:09
    Rozumiem, że zyjesz w świecie alternatywnym - ale może zachowasz jakieś resztki rozsądku?
    Po pierwsze - kto jest tym "ruskim trollem"? - jakieś dowody czy zwykłe pomówienia?
    po drugie - kto mowi o wyprowadzaniu Polski z Unii? - ponownie masz na to jakies dowody czy też ponownie insynuacje i pomówienia?
  • mdro 17.10.18, 11:20
    Żałosny ruski trollu, negowanie zapisów traktatów stowarzyszeniowch to wypowiadania tych umów.

(Dowodów na to, że jesteś trollem, przedstawiać nie trzeba. Że ruskim, też widać jasno: kłopoty z językiem polskim, jeszcze większe ze znajomością polskiej kultury i realiów, no i te pocieszne wtręty o "nadwołżańskich wioskach" i "mongolskim balecie" big_grin, a nade wszystko propaganda przeciw UE - a to jest wyłącznie w interesie Moskwy. Więc albo jesteś zdrajcą i sprzedawczykiem, albo z Polską nie masz nic wspólnego).

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • olena.s 17.10.18, 11:38
    Myslę ze nie ma nic wspólnego.
  • iwles 17.10.18, 11:07
    1elka26 napisał(a):

> "Sąd zadający pytanie prejudycjalne na podstawie art. 267 Traktatu, jest związa
    > ny nie tylko prawem unijnym, ale także prawem krajowym, a przede wszystkim Kons
    > tytucją RP."
    > Konstytucją!! - ale o tym tzw. "obroncy demokracji" chyba wiedzą?

O ! to jednak Konstytucja jest nadrzędna ? W przypadku wysyłania I Prezes na emeryturę też ? big_grin

No i może pokaż paluszkiem, dokładnie w którym miejscu miałaby być złamana Konstytucja ?

• 1elka26 17.10.18, 11:21
    iwles napisała:

>
    >
    > O ! to jednak Konstytucja jest nadrzędna ? W przypadku wysyłania I Prezes na em
    > eryturę też ? big_grin

Oczywiście, że jest nadrzedna, także w przypadku wysłania I prezez na emeryturę, gdyż decyduje o tym stosowny zapis:

art. 180 p. 4 . Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

tak się składa, że uwaga I prezez SN też jest sędzią
    >
    > No i może pokaż paluszkiem, dokładnie w którym miejscu miałaby być złamana Kons
    > tytucja ?
    >
    art. 8 p. 1, oraz art. 95 p. 1

• iwles 17.10.18, 11:55

big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin

postaraj się, bo za takie beznadziejne teksty nie dostaniesz kasy.
    Ja pytałam, w którym miejscu Konstytucji jest ZAKAZ zadawania pytań prejudycjalnych.

No i twoja odpowiedź, jak zwykle zresztą, to ogólniki blablablablabla.
  • 1elka26 17.10.18, 13:31
    Może z łaski swojej czytaj bardziej uwaznie?
    Nikt nie mówi o żadnym zakazie, tylko o bezzasadności kierowania tego typu pytań do TSUE, zwłaszcza, że prawo UE nie reguluje zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwosci w państwach członkowskich.
    Może poproś o bardziej kompetentnego prowadzącego? -bo jak na razie to z twojej strony padają tylko ogolniki okraszone zestawem rutynowych insynuacji.
  • betty_bum 17.10.18, 16:24
    Pewnie niejedna osoba mówiła ci, że żyrafa ma większe pojęcie o kosmosie niż Ty o prawie? I wiesz co? Wszyscy od których to słyszałaś mieli rację.
  • 1elka26 17.10.18, 16:42
    Wypowiedź na poziomie europejskim.
    Podejrzewam, że niemiecki TK ma większe pojecie o prawie od zyrafy?:

" Kompetencje Państwa Członkowskiego w zakresie wykonywania władzy sądowniczej stanowią jeden z obszarów przyznany co do zasady Państwu Członkowskiemu. W ramach federalnego stowarzyszenia Unii Europejskiej. Prawdą jest, że Państwa Członkowskie są zobowiązane (…) do zapewnienia skutecznej ochrony prawnej, której nie można naruszyć przepisami krajowymi(…). Jednakże, ta sytuacja prawna pozostawia kompetencje Państwu Członkowskiemu do organizacji systemu sądowego (…) w sposób niezmieniony. Ogólny kontekst rozdziału (…) Traktatu o funkcjonowaniu UW pokazuje, że TFUE nie przekazywał podobnych kompetencji UW, które ograniczyłyby te odpowiedzialność Państw Członkowskich.

– czytamy w orzeczeniu niemieckiego Trybunału."

i trafne podsumowanie :

twitter.com/GDrobiszewski/status/1052481338056593408?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Fpolityka%2F416975-tsue-nie-moze-wtracac-sie-w-nasze-sady-zobacz-dokument
  • betty_bum 17.10.18, 16:57
    Wybacz, ale wypisujesz takie głupoty, że dziwię się, ze ludzie marnują czas na próby tłumaczenia ci czegokolwiek.
    Na mnie nie licz, nie rokujesz.
  • 1elka26 17.10.18, 18:01
    Aha ja wypisuję głupoty? Zwłaszcza gdy cytuję fragmenty z orzeczenia niemieckiego TK? - gratuluję dobrego samopoczucia.
    To w takim razie może odniesiesz sie do tej wypowiedzi porf. Kłaka - sędziego TS? A może on tez posiada intelekt na poziomie zyrafy?

" Zakwestionował przepis prawa europejskiego konkretnie traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, ale w określonym zakresie, to znaczy, mówiąc precyzyjnie, prokurator generalny uważa, że ten przepis, rozumiany jako dający możliwość zadawania pytań prejudycjalnych dotyczących organizacji, kształtu postępowania, ustroju organów sądowych, jest nie do pogodzenia z polską konstytucją, bowiem jest to materia, która jest zarezerwowana dla Polski jako prawa członkowskiego. Prokurator Generalny ma prawo wyrazić taki pogląd – wyjaśnił.

Prof. Kłak powiedział także, że traktaty europejskie nie dają żadnych podstaw do tego, aby z perspektywy europejskiej oceniać, jaka jest struktura wymiaru sprawiedliwości w poszczególnych krajach członkowskich."

wiadomosci.onet.pl/kraj/wniosek-ziobry-do-tk-prof-czeslaw-klak-komentuje-to-absurd/15591jl
  • 1elka26 17.10.18, 18:23
    I jeszcze jedna bardzo rozsądna wypowiedź. Tym razem cytata z wywiadu opublikowanego na słusznym portalu:

"Dodatkowo TK będzie działać w zgodzie ze swoją dotychczasową linią orzeczniczą, która pokazuje wyraźnie, że konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce. Idąc dalej, jeśli konstytucja dopuszcza jakieś działania naczelnych organów konstytucyjnych państwa, to prawo unijne nie powinno ich hamować."
    Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24054916,ziobro-skarzy-do-tk-czesc-unijnego-traktatu-ekspert-to-proba.html#s=BoxOpImg3

Polecam lekturę calości -ciekawe czy dr Szczepański też wygaduje głupoty?
  • betty_bum 17.10.18, 20:20
    A przybliż nam kim jest doktor Szczepański, bo Kłak to pisowska wydmuszka, a o Szczepańskim trudno cokolwiek znaleźć, więc może napisz dlaczego liczysz się z jego zdaniem.
  • betty_bum 17.10.18, 18:30
    Profesor z prywatnej szkoły z Rzeszowa, wskazany w marcu przez PiS na sędziego to rzeczywiście autorytet😂
  • betty_bum 17.10.18, 18:31
    W sumie dla magistra Ziobry i magister Przyłębskiej wystarczy, ale nie dla poważnych ludzi.
  • sumire 17.10.18, 09:15
    Kretyn. Tyle w temacie.
    I wszyscy, którzy go popierają.
  • chicarica 17.10.18, 09:15
    Przekaz dnia masz już powyżej.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • mdro 17.10.18, 09:19
    Jakby komuś się nie chciało czytać - rząd PiS neguje zapisy traktatów akcesyjnych.

--
  • saszanasza 17.10.18, 09:42
    Zaraz sie trolle pisowskie zlecą i bedą nas przekonywać, że to dla naszego dobra

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • princesswhitewolf 17.10.18, 09:42
    Polexit dla Polski bylby gospodarczym samobojstwem. Niemniej 500+sprawia ze ludzie i tak na nich zaglosuja
  • spanish_fly 17.10.18, 09:44
    Czekała by nas druga Białoruś. I nie mam na myśli gospodarki sad
  • spanish_fly 17.10.18, 09:44
    Czekałaby.
  • lauren6 17.10.18, 10:42
    Tyle dobrego z Polexitu, że z powodu zapaści gospodarczej musieliby ograniczyć to rozdawnictwo pińcetplusowe.

Nie mogę się doczekać dnia kiedy ktoś w końcu odetnie niepracujące pasożyty od strumienia pieniędzy z budżetu i zlikwiduje 500+ lub zamieni je na 500+ odpisu od podatku. Już widzę to bolesne zderzenie z rzeczywistością nierobów, które po latach przerwy będą musiały wrócić na rynek pracy, dużo gorszy niż obecnie.
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 11:00
    lauren6 napisała:

> Nie mogę się doczekać dnia kiedy ktoś w końcu odetnie niepracujące pasożyty od
    > strumienia pieniędzy z budżetu i zlikwiduje 500+ lub zamieni je na 500+ odpisu
    > od podatku. Już widzę to bolesne zderzenie z rzeczywistością nierobów, które po
    > latach przerwy będą musiały wrócić na rynek pracy, dużo gorszy niż obecnie.

Wcześniej czy później się to stanie. Najdalej z początkiem najbliższej recesji.
  • princesswhitewolf 17.10.18, 11:58
    >Tyle dobrego z Polexitu, że z powodu zapaści gospodarczej musieliby ograniczyć to rozdawnictwo pińcetplusowe.

a tak, ty zawsze masz dobre pomysly
  • alicia033 17.10.18, 12:04
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • princesswhitewolf 17.10.18, 14:44
    Boze co to za rynsztokowe wyrazenia!
  • lauren6 17.10.18, 16:28
    lusitania jak chcesz się podzielić z koleżanką swoimi fantazjami erotycznymi o jej kroczu to załóż swój wątek. Z mojego wątku zrób wypad.
  • alicia033 17.10.18, 19:00
    lauren6 napisała:

>Z mojego wątku zrób wypad.

wszystko ci się pomerdało, lauren. Wszystko, włącznie z nickami.
    Wypad to możesz co najwyżej zarządzić panu laurenowemu z waszej kurnej chaty.
    A ja będę sobie tu pisała gdzie chcę i jak chcę.

--
    www.siepomaga.pl/weronikaibartek
  • lauren6 17.10.18, 19:59
    > A ja będę sobie tu pisała gdzie chcę i jak chcę

Mam nadzieję, że na końcu tego zdania tupnęlaś nogą, żeby miało większą moc.

> Wszystko, włącznie z nickami.

Możliwe, że pisałaś pod innym nickiem. Aż tak się nie przejmuję moimi psychofankami, żeby śledzić ich forumowe losy. Możesz być nataszką - on a też miała lesbijskie ciągoty. To dosyć niespotykane na forum dla hetero matek.
  • araceli 17.10.18, 09:49
    Odpowiedź dla wszystkich pier.lących, że Trybunałem Konstytucyjnym dzieci nie wyżywią.

--
    Kryjąc się w fortecy sztywnej konsekwencji, schronić się możemy przed zakusami rozumu.
  • princesswhitewolf 17.10.18, 09:57
    po Polexicie tez nie wyzywia uncertain
  • nanokogirl 17.10.18, 17:48
    ale za to wstali z kolan

--
    "Control freak kontroluje, ponieważ nie ufa.
    Osoby niezależne budzą w nim strach, który zwalcza, próbując ich tej niezależności pozbawić”
  • tanebo5.0 17.10.18, 10:28
    httpola//fakty.tvn24.pl/sondaze-dla-faktow-tvn-i-tvn24,106/moze-wyjsc-z-ue-wyniki-sondazu-dla-faktow-tvn-i-tvn24-sa-jednoznaczne,869044.html A Polacy wolą Unie
  • spanish_fly 17.10.18, 10:37
    Nikt się nie będzie Polaków pytał o zdanie. Suweren dowie się o tym, że rząd wystąpił z UE, kiedy będzie już za późno na reakcję.
  • chicarica 17.10.18, 10:41
    Właśnie to miałam napisać. Ludzie dowiedzą się o tym jak już będzie za późno.
    Ja się tylko pocieszam, że do tej pory ogarnę już temat obywatelstwa w innym kraju.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • spanish_fly 17.10.18, 10:44
    Jedyna możliwość reakcji jaką mamy to są te nadchodzące wybory, o ile w ogóle odbędą się w sposób rzetelny i PIS uzna ich wynik sad
  • ira_08 17.10.18, 11:01
    Chica, mogę się odezwać na priv?
  • chicarica 17.10.18, 17:13
    Dawaj, a co?

--
    ---
  • ira_08 17.10.18, 19:52
    Dzięki, poszło smile Pytanie mam.
  • chicarica 17.10.18, 19:56
    Paczę!

--
    ---
  • lauren6 17.10.18, 10:43
    Tak będzie. Czy Ziobro się pytał kogokolwiek o zgodę? Może kaczora, na pewno nie suwerena.
  • spanish_fly 17.10.18, 13:52
    Akurat w tym przypadku to myślę, że nawet Kaczora mógł Ziobro nie spytać. Wykonuje jakieś strasznie paniczne ruchy. Może dziadzia Kaczyński już słabuje, a Morawiecki jest Ziobrze niechętny i Ziobro próbuje obniżyć notowania PISu, żeby na stanowisko premiera wróciła Szydło? Może Kaczyński jest na Ziobrę wściekły, że przejęcie sądów tak się ślimaczy i tyle z tym ambarasu w UE i chce do MS dać kogoś silniejszego merytorycznie? Może Kaczyński ma do Ziobry pretensje, że nie zapobiegł publikacji taśm prawdy z obiadków Morawieckiego?
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 16:11
    spanish_fly napisała:

> Może Kaczyński ma do Ziobry pretensje, że nie
    > zapobiegł publikacji taśm prawdy z obiadków Morawieckiego?

Dlaczego Ziobro miałby zapobiec, skoro to on jest inicjatorem tego przecieku!?

Walką o schedę po naczelniku zaczęła się na dobre. Morawiecki został namaszczony przez Jarka, ale Zbyszek się na to nie zgadza. Do tego jest jeszcze frakcja Radia Maryja z Antonim na czele też chce mieć coś dla siebie - już zapowiedzieli osobne listy do PE jeśli prezes nie pójdzie nie ustępstwa. Będzie się działo.

Szydło bym nie mieszał do tej zabawy, była nikim i jest nikim. PiS to jest męska polityka!
  • spanish_fly 17.10.18, 16:32
    >>>Dlaczego Ziobro miałby zapobiec, skoro to on jest inicjatorem tego przecieku!?

Bo prezes by sobie tego życzył. Matołuszek jest jego obecną sympatią.

>>>Szydło bym nie mieszał do tej zabawy, była nikim i jest nikim.

Owszem, Szydło sama w sobie jest pionkiem, ale mogłaby wrócić na stanowisko premiera po utrąceniu PMM, bo innego kandydata nie ma. Właśnie ze względu na to, że jest nikim podobałoby się to Ziobrze.
  • lauren6 17.10.18, 11:31
    www.tvn24.pl/profesor-ewa-letowska-polexit-moze-odbyc-sie-bez-referendum,876723,s.html

Profesor Łętowska zwraca uwagę, że do wyjścia Polski z UE wystarczy większość w parlamencie i podpis prezydenta.
  • agnes_topesto 17.10.18, 10:57
    jesli ktos wyprowadzi z UE Polskę, to opozycja, bo PIS o dziwo, prounijny jest...
  • mdro 17.10.18, 11:03
    Biedna istoto, PiS wypowie traktaty, a ty dalej będziesz wierzyła, że Polska jest w UE, bo ci tak Kaczyński z Ziobrem powiedzą...

--
  • tanebo5.0 17.10.18, 11:04
    Prounijny? Chyba ze zbirem.
  • livia.kalina 17.10.18, 11:05
    Sugestia, że to opozycja decyduje o polityce a nie rządzący nawet jak na ciebie jagienko, znanej z bardzo alternatywnego intelektu, jest żałośnie głupia.
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 11:13
    livia.kalina napisała:

> alternatywnego intelektu

piekne!
    1000/10
  • lauren6 17.10.18, 11:20
    big_grin
  • iwles 17.10.18, 11:12
    agnes_topesto napisała:

> PIS o dziwo, prounijny jest...

niech żyje 27:1 big_grin

• lauren6 17.10.18, 11:20
    A Krycha, tak z czystej sympatii i miłości, nazywa flagę UE szmatą.
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 11:23
    lauren6 napisała:

> A Krycha, tak z czystej sympatii i miłości, nazywa flagę UE szmatą.

A Beata jak została premierzycą to wyprowadziłą flagi UE jako jedną z pierwszych swych decyzji.

Ale to takie tam przypadki....
  • spanish_fly 17.10.18, 11:51
    "Dość klękania przed Brukselą! Won z unijną szmatą! Traktat niezgodny z Konstytucją! Orzeczenia TSUE się nie liczą! Precz z europejskimi autokratami! Unia to wyimaginowana wspólnota, z której nic dla nas nie wynika! Europa jest chora! Niech Unia zostawi nas w spokoju! Unia nas stygmatyzuje, ale nie damy się złamać! Nie damy się Unii pouczać! Unia się kończy!"

"Jak możecie twierdzić, że chcemy wyjść z UE? To pomówienia!"

Logiczne.
  • olena.s 17.10.18, 12:06
    Byłoby big_grin gdyby nie to, że jest sad
  • maadzik3 17.10.18, 16:39
    100/100

--
    W świecie, w którym możesz być wszystkim bądź życzliwy
  • maadzik3 17.10.18, 16:39
    wyborcza.pl/7,75398,24053540,prof-matczak-ziobro-podklada-bombe-pod-polskie-czlonkostwo.html
    --
    "When you have a dream, you've got to grab it and never let go." ? Carol Burnett
  • 1elka26 17.10.18, 16:51
    Aha prof. Matczak i wszystko jasne. Nie dość że spec od prawa farmaceutycznego to jeszcze zrobil sie specem od Konstytucji?

W dodatku człowiek o wybitnie wysokim poziomie etycznym:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23977766,profesor-marcin-matczak-do-matki-kurki-zobaczymy-jak.html

"Patryk Słowik @PatrykSlowik

Co za chamstwo. Profesor UW chce zawstydzić młodą dziewczynę tylko dlatego, że jej ojciec coś zrobił.
    Dla mnie to już poziom dyscyplinarki, sprzeniewierzenie się wszelkim zasadom akademickim ".

• dyzurny_troll_forum 17.10.18, 17:02
    1elka26 napisał(a):

> Aha prof. Matczak i wszystko jasne. Nie dość że spec od prawa farmaceutycznego
    > to jeszcze zrobil sie specem od Konstytucji?
    >
    > W dodatku człowiek o wybitnie wysokim poziomie etycznym:
    >
    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23977766,profesor-marcin-matczak-do-matki-kurki-zobaczymy-jak.html

Nie było w okólniku poniedziałkowym, że Wielgucki aka Matka Kurka po brutalnych atakach na ministra Brudzińskiego w sprawie wypadków lubelskich już nie jest trendy? że on kiedyś popierał PO i jest to zakamuflowana opcja POwska?!

Było, było! Tylko znowu nie doczytałeś, Elka. Po premii w tym miesiącu i w przyszłym. I popraw się, bo kontraktu na przyszły rok nie będzie wogóle jak tak dalej będziesz performować!
  • 1elka26 17.10.18, 18:04
    Czyli jak zwykle - brak merytorycznej odpowiedzi. No cóż - jakie autorytety, tacy i słuchacze. Podobny poziom.
  • olena.s 17.10.18, 17:13
    Coż, ty jestes zdaje się specem od wszystkiego,troliku.
  • betty_bum 17.10.18, 17:23
    Wstydu to jej narobił ojciec, jak się wstydzi jego licznych wypowiedzi, które nigdy nie znikną z sieci i zawsze mogą zostać przywołane przez każdego, musi chyba pomyśleć o zmianie nazwiska.
  • dyzurny_troll_forum 17.10.18, 17:26
    betty_bum napisał(a):

> Wstydu to jej narobił ojciec,

wulgarny frustrat z zadupia?
  • natalia.nat 17.10.18, 17:44
    Masakra.
    Nawet jak sami nie wystąpimy formalnie z UE, to przez ten i dotychczasowe nasze wyskoki, ignorowanie zaleceń KE oraz skandaliczne teksty o wyimaginowanej wspólnocie, i tak będziemy coraz bardziej marginalizowani. Działamy tylko i wyłącznie na własną niekorzyść.
  • 1elka26 17.10.18, 18:07
    Rzeczywiście - masakra. Zwłaszcza jeżeli używa się notorycznie insynuacji. Kto i kiedy powiedział o jakimkolwiek wyprowadzaniu Polski z Unii? Chyba tylko media gazetopodobne nieustannie wypisują banialuki na ten temat - no cóż, wiedzą, że lemingi łykają tego typu teksty bezkrytycznie i w ten sposób próbuje sie nakrecić spiralę strachu.
  • spanish_fly 17.10.18, 18:19
    Oczywiście. I nie ma co słuchać zapewnień PIS, że nie chcą wyjścia z UE, bo po pierwsze kłamstwo to ich chleb codzienny, a poza tym mogą do tego doprowadzić niechcący, tak samo jak to było w UK. Tam też durni politycy, żeby sobie przysporzyć wyborców nakręcali antyunijne nastroje, do tego dołożyła się ruska propaganda i wystarczyło; jest Brexit.
  • olena.s 17.10.18, 20:33
    Bo PiS ani rozumie, ani docenia UE. I szczerze mówiąc, nie ma sensownych ludzi do MSZ.
  • tanebo5.0 17.10.18, 19:37
    A pis jak miało poparcie tak ma.
  • princesswhitewolf 17.10.18, 19:48
    PO jakby dawalo 500+ tez by mialo. Kazdy rzad z rozdawnictwem a la model Grecki przed ich kryzysem mialby poparcie
  • betty_bum 17.10.18, 19:59
    Daje to ma, ale straszono, że jak trend się odwróci to nie będzie miało na dawanie, a wychodzi na to, że to jakoś tak teraz się to zacznie, przynajmniej nasz bank państwowy, reprywatyzowany tak straszy. Niemcy hamują, a my z nimi, ciekawe kogo to zaboli?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.