Dodaj do ulubionych

Głosujecie bo ..

21.10.18, 16:02
popieracie kogoś czy może raczej głosujecie przeciw komuś, żeby nie wygrał ktoś?

Tak wiem, że jest cisza wyborcza. Nie pytam o nazwiska - pytam bo sama chyba jeszcze w swoim życiu nie miałam kandydata, który mi odpowiadał w 100 procentach. Niestety dzis też głosuję tylko przeciw komus.
Edytor zaawansowany
 • triss_merigold6 21.10.18, 16:10
  Tylko i wyłącznie dlatego, że w ten sposób daję sobie przyzwolenie na narzekanie i krytykowanie władz wszystkich szczebli.
 • semihora 21.10.18, 17:07
  Akurat narzekać możesz zawsze, już nie wymyślaj powodu z kosmosu. Owszem, jest powszechny, ale niemądry.

  --
  Paszczak jest zawsze Paszczakiem i zdarzają mu się tylko te same rzeczy.
 • triss_merigold6 21.10.18, 18:58
  Nie chcę być nieuprzejma, ale huk kogoś powinny obchodzić cudze motywacje wyborcze, zwłaszcza przy rytualnym pojękiwaniu na niską frekwencję. Realizuję swoje prawo polityczne i obowiązek obywatelski zarazem, powody są szczytne albo zupełnie nie, to bez znaczenia.
 • mondovi 21.10.18, 16:11
  Głosuję zawsze na kogoś, kogo popieram. A nie, raz w drugiej rundzie prezydenckiej zagłosowałam przeciw - myślałam, że mi ręka uschnie, bo kandydat, którego poparłam jako mniejsze zło i tak przegrał.

  --
  nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
 • asia_i_p 21.10.18, 16:14
  Zależy na której liście - na burmistrza nie mam swojego kandydata, ale wiem, kogo nie chcę, do rady miasta i sejmiku wojewódzkiego poszłam po linii partyjnej, a w obrębie tych list szukałam ludzi, przy tym w sejmiku nie znałam nikogo, więc zaznaczyłam najmłodszą kobietę (sprawdziłam dane na PKW przed wyjściem z domu). Z kolei do rady powiatu tak się złożyło, że musiałam wybierać między dwoma, na których miałam ochotę zagłosować - wybrałam w końcu młodszego i niżej na liście.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • daniela34 21.10.18, 17:24
  Ja trochę podobnie- na prezydenta miasta głosuję przeciw komuś, na radnego miasta i radnego sejmiku -za kimś (znam te osoby, wiem, że się sprawdziły i że wbrew nastrojom panującym w kraju umieją się dogadywać ponad podziałami). W wyborach parlamentarnych zwykle z wybranej listy głosuję na kobietę
 • solejrolia 21.10.18, 16:15
  Jeśli chodzi o wójta. To przeciw. Niestety.

  Pozostali, ZA, z pełnym przekonaniem.
  Więc jak "moi" kandydaci znajdą w powiecie, czy w sejmiku, to bede bardzo zadowolona. ☺

  --
  Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
 • dziennik-niecodziennik 21.10.18, 16:26
  Na trzech arkuszach za, na jednym - przeciw.

  --
  "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
  Pietrek + Solejuk wink
 • bei 21.10.18, 16:27
  Bo popieram

  --
  poland.afs.org/
 • milva24 21.10.18, 16:29
  Na prezydenta na tak, reszta przeciw.
 • green.moon7 21.10.18, 16:31
  Na burmistrza zagłosowałam przeciw drugiemu kandydatowi, popieranemu przez partię, której nie trawię, ponoć bezpartyjny ten „mój”. Zresztą ciekawa sprawa, to poparcie jakoś tak bardzo dyskretnie było zaznaczone na plakatach, jakby się go urzędujący burmistrz wstydziłwink
  Na pozostałych kartach też zaznaczyłam kandydatów z listy partii, która ma największą szansę pokonać tę, której działań nie akceptuję. Niestety takie czasy nastały, że mogę poświęcić swój lokalny interes, żeby niektórym przytrzeć nosa.
 • josef_to_ja 21.10.18, 16:31
  Przeciwko tym, których nie lubię.
 • aqua48 21.10.18, 16:34
  Głosuję bo mogę. Czasem za kimś, czasem przeciw komuś innemu, różnie.
 • aankaa 21.10.18, 16:47
  mam szansę sprzeciwienia się w najbardziej bezpośredni sposób

  wzięłam dość gruby flamaster żeby nikt nie miał wątpliwości które okienko zaznaczyłam tongue_out

  --
  jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
 • aguar 21.10.18, 16:49
  Nie liczę na to, że znajdzie się kandydat czy partia, z którymi będę się zgadzała w stu procentach, głosuję na tych z którymi mi po drodze w sprawach dla mnie najistotniejszych. Z dystansem podchodzę do obietnic, które wymagają dużych nakładów finansowych, pieniądze trzeba skądś wziąć. Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. Ale są też obietnice, których spełnienie nie wymaga pieniędzy, tylko odwagi. I tutaj mam większe nadzieje.
 • kota_marcowa 21.10.18, 16:58
  Akurat w przeciwieństwie do prezydenckich, czy parlamentarnych, gdzie wszyscy są po jednych pieniądzach i głosowałam na najmniejsze (moim zdaniem) zło, tu sprawa jest prosta. Głosowałam na kandydatów, którzy zrobili najwięcej dobrego dla miasta i z tego co wykazały sondaże u nas raczej żadnej rewolucji nie będzie.
 • echtom 21.10.18, 17:17
  ...mam lokal wyborczy 300 metrów od kościoła tongue_out A tak serio, bo to jednak i obywatelskie prawo, i obowiązek. Z zasady głosuję według klucza partia i płeć, przy wyborach samorządowych dochodzi często osobista znajomość.

  --
  "Zdarza się, że osoby w wieku dwudziestu pięciu lat nie wiedzą, dlaczego studiują taki, a nie inny kierunek. Nie wiedzą, gdzie chciałyby pracować ani z kim się związać. W takich sytuacjach myślę sobie, że nawet Pan Bóg nie będzie wiedział, jakie marzenia ma im spełnić."
 • cosmetic.wipes 21.10.18, 17:26
  W wyborach samorządowych głosuję na kogoś. Natomiast obawiam się, że w parlamentarnych pozostanie mi tylko przeciw.

  --
  niepokalaność przebiśniegów jest faktem
  natura brzydzi się dogmatem jak nikt
 • danaide 21.10.18, 17:37
  ...obciach nie głosowaćwink
 • myq1 21.10.18, 18:16
  ...nieobecni nie mają racji. smile
 • ga-ti 21.10.18, 18:50
  Bo to wybory takie 'bliskie', znam wielu kandydatów z widzenia, ze słyszenia, a nawet osobiście. Wybieram ludzi, którzy będą mieli bezpośredni wpływ na komfort mojego życia. I dziś glosowałam ZA, popieram moich kandydatów (mam nadzieję się nie rozczarować).
 • katja.katja 21.10.18, 18:59
  Głosuję przeciwko. Nie powiem komu, ale większośćć tutaj kojarzy moje poglądy.


  --
  Wybaczam moderacji.
 • szarsz 21.10.18, 19:01
  Za. W prezydenckich też za, choć moja kandydatka nie ma szans, ale myślę, że ona jeszce nie gra o zwycięstwo, więc mój głos jest ważny. W drugiej turze niestety zagłosuję przeciw. Z dużym niesmakiem. Niestety.
 • folivora 21.10.18, 19:12
  Głosuję, bo nie wyobrażam sobie dobrowolnie rezygnować z prawa do decydowania o tym, jak wygląda mój kraj.
  Na wszystkich głosowałam za, oczywiście że żadnego z tych kandydatów nie popieram w 100% - w 100% zgadzam się tylko sama ze sobą. Problem miałam do rady miasta, tam miałam kilka kandydatek z różnych list.

  --
  I didn't come from your rib. You came from my vagina.
 • mid.week 21.10.18, 19:16
  Głównie przeciw ale to nie znaczy że, mam coś przeciwko kandydatom których zakreslilam. Po prostu czyje się zmęczona klimatem w tym kraju i to na czym najbardziej mi zależy to zmiana.
 • gulcia77 21.10.18, 19:18
  Jeśli chodzi o Prezydenta Miasta, to przyznaję, że głosowałam przeciw. Jeśli chodzi o radnych, to głosowałam na ludzi, których znam osobiście i z którymi staram się coś zdziałać dla mojego miasta.

  --
  "Emancipate yourselves from mental slavery
  None but ourselves can free our minds"
 • teliszon 21.10.18, 19:32
  Bo mam do tego prawo i czuję ponadto obowiązek, by to zrobić.


 • paniusiapobuleczki 21.10.18, 19:29
  Po pierwsze to wychodzę z założenia, ze głosowanie to mój obywatelski obowiązek, po drugie mam prawo wyborcze to z niego korzystam. Albo na odwrót. W tych najbardziej lokalnych wyborach zagłosowałam za ludźmi, którzy dużo dobrego zrobili dla dzielnicy i mam nadzieje, ze dalej bedą działać. Reszta- na komitety, Sprawdzilam tylko w internecie czym sie zajmowali kandydaci wcześniej i czy któryś tam żony nie bił albo psa nie kopał.
 • feliz_madre 21.10.18, 20:27
  Bo to przywilej ludzi mieszkających w wolnym demokratycznym kraju. A ja jestem uprzywilejowana 😊
 • anika772 21.10.18, 20:32
  Zawsze głosuję, uważam to za swój obowiązek, aha, dodatkowo mam potem przywilej marudzenia i krytykowania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.