Dodaj do ulubionych

Możecie narzekać, że deweloperka to tandeta

24.10.18, 07:50
Przecież Moniki Olejnik i Jaruzelska oraz Kasia Tusk wybrały kamienice.
Nowe budownictwo to jednak:
Wieloobwodowa instalacja
"Siła" w standardzie
Ogrzanie mieszkania niewielkim kosztem i bardzo niska wilgoć w mieszkaniu, co daje uczucie bardzo ciepłych pomieszczeń
Nowoczesna wentylacja
Ładniejsze klatki
Mniej problemowi sąsiedzi.
W starym budownictwie nie zawsze da się podłączyć siłę. Rwmonty dołych murów z wymianą instalacji i rur to zwykle droga zabawa. Stary budynek nawet po ociepleniu nie da takiej izolacji i niskiej wilgotności.
Edytor zaawansowany
  • joxanna1 24.10.18, 08:12
    Dlatego mieszkania w kamienicy są dla hobbystów, którzy po prostu lubią urok kamienic i godzą się na różne uciążliwości.

Poza tym porównujmy jabłka do jabłek - nie wszystkie kamienice są zagrzybiałe i wilgotne i ze słabym sąsiedztwem, tak, jak nie wszystkie nowoczesne osiedla trzymają jako taki standard projektowania, wykonania i sąsiedztwa.

Jak porównasz dobrze zaprojektowane współczesne budynki do dobrych kamienic - to okaże się, że standard mieszkania jest podobny. Jak porównasz kołchozy JW Construction z biedakamieniczkami to okaże się, że oba są słabe.
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:13
    Dla hobbystów z pieniędzmi. Nie licząc tych, co takie mieszkania od gmin za grosze wykupili.
  • berdebul 24.10.18, 08:20
    I co Ci z siły i ładnej klatki, jeżeli słyszysz jak sąsiad sika, albo krzesło przesuwa?
  • makurokurosek 24.10.18, 08:20
    "Ogrzanie mieszkania niewielkim kosztem i bardzo niska wilgoć w mieszkaniu, co daje uczucie bardzo ciepłych pomieszczeń
    Nowoczesna wentylacja
    Ładniejsze klatki"

Wszystko zależy od standardu, są kamienice odpicowane w których mieszka elita, są i takie od których śmierci na kilometr i to samo z blokami.

"W starym budownictwie nie zawsze da się podłączyć siłę."

Po jaką anielkę komuś w bloku siła , bo raczej do ogrzania 70m2 mieszkania nie potrzebujesz pieca gazowego na siłę
  • joxanna1 24.10.18, 08:25
    siła potrzebna do zainstalowania indukcji.
    Ale zdaje się, że teraz są już modele, które nie potrzebują siły.
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 09:44
    joxanna1 napisała:

> siła potrzebna do zainstalowania indukcji.
    > Ale zdaje się, że teraz są już modele, które nie potrzebują siły.

Te modele co nie potrzebują to wiesz co z nimi sobie możesz zrobić....

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • 45rtg 24.10.18, 10:25
    joxanna1 napisała:

> siła potrzebna do zainstalowania indukcji.

Jak ktoś jest hipsterem koniecznie potrzebującym indukcji, to niechże se mieszka w blokach, kto mu broni.
  • profes79 24.10.18, 10:30
    Od instalacji gazowych się odchodzi ze względów bezpieczeństwa.

--
    Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
  • alaveda 24.10.18, 13:00
    Nie odchodzi, więcej jest pożarów wyniklych z powodu usterek elektrycznych niż prawidłowej instalacji gazowej.
  • fredzia098 24.10.18, 22:35
    Odchodzi się, bo sąsiad może przy pomocy gazu wysadzić siebie, ciebie i sąsiadów
  • joxanna1 24.10.18, 10:32
    Ale wygodne, nowoczesne rozwiązania są tylko dla hipsterów? Inni ludzie nie mają prawa do wygody, szybkości w domu? Indukcja jest dużo lepsza od starej płyty ceramicznej.

Poza tym jak najbardziej można mieć siłę (i indukcję) w kamienicy. Znam takie przypadki. Np ja.
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 10:34
    45rtg napisał:

> Jak ktoś jest hipsterem koniecznie potrzebującym indukcji, to niechże se mieszk
    > a w blokach, kto mu broni.

Pojęcia Ci się mylą, hipster gotuje na gazie, albo ewentualnie na czymś takim:

https://img.shmbk.pl/rimgspr/37465876_pad_263_197_dla-domu-agd-agd-wolnostojace-plyty-wolnostojace-electro-line-101w.jpg?scale=canvas

reszta, która nie lubi się umordować, lubi czystość oraz szanuje pieniądz jedzie na indukcji.

--
  • alpepe 24.10.18, 10:52
    jadę na indukcji i nie wiem, co sobie mogę zrobić, a nie mam siły.

--
    Achse des Guten
  • husmus 24.10.18, 11:00
    Hipster to chyba jednak raczej kamienica i styl vintage, niż indukcja i apartamentowce.
  • thea19 24.10.18, 12:24
    piec gazowy na sile? serio jest takie cos?
  • barbibarbi 24.10.18, 17:11
    Nie ma, piec gazowy jest normalnie podłączony do gniazdka u mnie, siły nie mam. Indukcja wymaga siły, jeśli ma pracować na pełnych parametrach, bez siły też da radę ale nie będzie miała takiej mocy.
  • thea19 24.10.18, 23:01
    no ja mam piec gazowy z normalna wtyczka a indukcje na sile. o piecu gazowym na sile w ogole nie slyszalam. przeciez piec gazowy pobiera bardzo malo pradu.
  • heca7 24.10.18, 08:24
    A Marta Kaczyńska gdzie mieszka?

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • mamablue 24.10.18, 17:20
    Obok K. Tusk wink
  • 1matka-polka 24.10.18, 08:36
    Po co ci "siła", będziesz betoniarkę podłączał w mieszkaniu?

--
    "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skuwrynsyem w tej dolinie."
    Psalm 23
  • profes79 24.10.18, 08:46
    Indukcja. Kuchnie indukcyjne przeważnie wymagają osobnego podłączenia; tak przynajmniej było u mnie.

--
  • berdebul 24.10.18, 09:14
    Indukcję są na zwykle podłączenia, nie trzeba siły,
  • profes79 24.10.18, 10:01
    Nie; to, że są takie które siły nie wymagają to nie znaczy, że nie funkcjonują modele siły wymagające. Owszem, można podłączyć płytę pod 230V ale jeżeli tylko jest taka możliwość to lepiej zrobić to pod siłę; płyta na maksymalnym obciążeniu potrafi ciągnąć 6-7 kW prądu; to więcej niż wszystkie pozostałe urządzenia elektryczne w mieszkaniu razem wzięte (no chyba, że ktoś ma telewizor plazmowy). Przynajmniej nie muszę się martwić, że gotując obiad i włączając komputer czy pranie korki wysadzę. Płyty podłączone pod 230V mają też nieco gorsze parametry grzewcze.

--
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 10:14
    profes79 napisał:

> elektryczne w mieszkaniu razem wzięte (no chyba, że ktoś ma telewizor plazmowy)

mam 50" calowy telewizor plazmowy - nominalny pobór mocy 455W jest osiągany bardzo sporadycznie, gdy cały ekran świeci na śnieżno biało. Zwyczajowo podczas oglądania filmów w HD pobiera koło 200W, a jak są duże paski od panoramy to jeszcze mniej.

Straszna ta legenda jak to telewizor plazmowy, gdy właściciel nie widzi, wychodzi na łów i morduje małe foczki została stworzona przez lobby LED, żeby przepchnąć to dużo gorsze goooowno! I w sumie im się udało....

> Płyty podłączone pod 230V mają też nieco gorsze parametry grzewcze.

Nieco gorsze... he he he he

--
  • profes79 24.10.18, 10:17
    Nie wiem; nie mam plazmy. Moja stacjonarka ma zasilacz bodajże 800W a to i tak daleko jej do płyty indukcyjnej.

--
  • baltycki 24.10.18, 11:52

dyzurny_troll_forum napisała:

> > Płyty podłączone pod 230V mają też nieco gorsze parametry grzewcze.
    >
    > Nieco gorsze... he he he he

Pokaz choc jedna plyte podlaczona pod 400V.

--
    Czy Newsweek i polityka to nie są gazety dla studentów? Od kiedy zostałam magistrem to nie zdarzyło sie żebym znalazła w środku cos ciekawego ..... /asmarabis/
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 11:57
    baltycki napisał:

> Pokaz choc jedna plyte podlaczona pod 400V.

Masz 44, może być:

www.amica.pl/produkty/lista/56-Plyty_grzejne_indukcyjne#napiecie_zasilania:400_v

--
  • baltycki 24.10.18, 12:28
    I Twoim zdaniem, plyty te korzystaja z napiecia miedzyfazowego 400V?

--
    Wrog mojej Ojczyzny jest moim wrogiem.
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 12:43
    baltycki napisał:

> I Twoim zdaniem, plyty te korzystaja z napiecia miedzyfazowego 400V?

I dokąd zmierzasz? że płyta korzysta z napięcia 230V mimo, że są podłączone dwie fazy?

--
  • baltycki 24.10.18, 12:49
    Oczywiscie, kazda faza zasila polowe pol plyty napieciem 230V.

--
    Wrog mojej Ojczyzny jest moim wrogiem.
  • baltycki 24.10.18, 12:45
    płyta AMICA PI6512TG
    https://obrazki.elektroda.pl/9277576400_1351268828.jpg

Uwaga! Napiecie elementow grzejnych 230V
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 12:50
    baltycki napisał:

> Uwaga! Napiecie elementow grzejnych 230V

Ja się jeszcze raz pytam dokąd zmierzasz? I co z tego, że napięcie? A jaki prąd może popłynąć?

--
  • e-ness 24.10.18, 11:04
    Ale kosztem mocy,
  • baltycki 24.10.18, 11:57
    e-ness napisała:

> Ale kosztem mocy,

Kosztem mocy calej plyty, a nie pojedynczego pola.
    Nie zdarzylo mi sie wykorzystywac jednoczesnie calej mocy plyty, grzac na wszystkich polach na maxa.
  • thea19 24.10.18, 12:51
    malo gotujesz. wystarczy robic obiad dla kilku osob i wszystkie pola sa zajete, bardzo czesto na maxa.
  • thea19 24.10.18, 12:52
    malo tego, booster nie dziala na wszystkich polach jednoczesnie nawet na sile.
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 16:30
    thea19 napisała:

> malo gotujesz. wystarczy robic obiad dla kilku osob i wszystkie pola sa zajete,
    > bardzo czesto na maxa.

czepiasz się, ja na przykład mam tak, że kupuje sobie czteropolową płytę, żeby gotować tylko na dwóch jednocześnie. A jak potrzebuję pogotować na czterech to sobie kupuje sześciopolową...

--
  • josef_to_ja 24.10.18, 11:47
    Ale wody na takich tak szybko nie zagotujesz.
  • znowu.to.samo 25.10.18, 09:08
    Jak to dobrze że sobie poczytałam przypadkowo o tej indukcji bo miałam zamiar kupić ale dzięki foru nie popełnie tego błędu 😊

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • pitupitt 24.10.18, 10:46
    'Mniej problemowi sąsiedzi'😂😂😂😂😂😂😂😂popaprańcy są wszędzie, w apartamentowcach także

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • fredzia098 24.10.18, 11:05
    Wśród właścicieli zdecydowanie więcej patologii jest ich w kamienicach i wielkiej płycie. I twój histeryczny śmiech nic tu nie zmieni. Popaprańców nie stać na deweloperkę, chyba że się trafi jakiś problemowy najemca. W starym budownictwe masz bezrobotnych pijaków i inną zasiedziałą patologię żyjącą z zasiłków. Znasz kogoś takiego kto kupił mieszkanie deweloperskie? Oczywiście zaraz pewnie się sypną wyjątki o statecznych profesorach i doktorach ze starych mieszkań i awanturujących się mieszkańcach deweloperki. No ale reguła jest jednak inna.
  • profes79 24.10.18, 11:11
    Mieszkania deweloperskie są równo kupowane pod wynajem smile A na to już wpływu nie masz. Ja widzę, że tu kogoś boli fakt, że zakredytował sie pod korek do emerytury a tu zonk - nie doceniają, że Fredzię stać na deweloperkę big_grin

--
  • lily_evans11 24.10.18, 11:11
    Wystarczy, że kilku właścicieli nowych mieszkań wynajmie je studentom...

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 11:54
    lily_evans11 napisała:

> Wystarczy, że kilku właścicieli nowych mieszkań wynajmie je studentom...

Właściciele nowych mieszkań o niczym innym nie marzą, tylko żeby wynająć je studentom....

--
  • lily_evans11 24.10.18, 13:25
    To dlaczego tylu z nich wynajmuje?

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • katja.katja 24.10.18, 16:12
    Na wynajmujących jest bat.

--
    Wybaczam moderacji.
  • lily_evans11 24.10.18, 17:26
    Rili? Wielu ludzi kompletnie nie obchodzi, kto i co odstawia w ich mieszkaniu, byle płacił.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • katja.katja 24.10.18, 17:59
    Może w Twoim wygwizdowie. W atrakcyjnym mieście najemca nie będzie użerał się z problemowymi wynajmującymi bo na ich miejsce znajdzie bez problemu innych od pierwszego strzała.

--
    Wybaczam moderacji.
  • grrru 24.10.18, 14:32
    Wystarczy, że kupią dla swojego studiującego dziecka.

--
    Nadal jem gluten smile
  • katja.katja 24.10.18, 15:59
    I jak studenci zakłócają spokój to im się wypowiada mieszkanie.

--
    Wybaczam moderacji.
  • profes79 24.10.18, 16:20
    Na jakim świecie Ty żyjesz?

--
  • katja.katja 24.10.18, 16:46
    Na osiedlu. Jednym takim (najpierw były ostrzeżenie) właścicel po skargach od mieszkańców bloku wypowiedział mieszkanie ze skutkiem natychmiastowym.
    Tu jest też inna forumowiczka, chyba też z mojego miasta, która również wynajmuje mieszkanie studentom i po skardze po jakiejś ostrej bibie w...doliła im rzeczy na korytarz i zmieniła zamki. Studenci musieli się zwinąć. To żadna nowość.
    W miasta akademickich nie trzeba użerać się z hołotą bo najemców jest dość. Na jedno mieszkanie w miarę atrakcyjne sporo ofert.

--
    Wybaczam moderacji.
  • profes79 24.10.18, 18:45
    Nie skończyła w sądzie? Bo na miejscu studentów tak bym ją przeczołgał, że sama by prosiła, żeby wrócili.

--
  • katja.katja 24.10.18, 18:54
    Nie, wynieśli się jak niepyszni. Bez problemu (nasze miasto jest atrakcyjne) wynajęła kolejnym.

--
    Wybaczam moderacji.
  • joxanna1 24.10.18, 11:21
    Ja muszę powiedzieć, że dla mnie te stereotypy to część uroku kamienicsmile. Dlatego piszę, że kamienice to dla hobbistów - którzy i lubią taki styl i nie boją się mega remontu.

Dla moich znajomych nie-kamienicznych to zaskoczenie, że w kamienicy mogą być normalne, nowoczesne rozwiązania, indukcja, jakieś super okablowanie do audio i co sobie ktoś jeszcze zamarzy.
  • makurokurosek 24.10.18, 11:41
    Sądzisz, że ktoś zamożny kupujący mieszkanie w kamienicy wybiera rozwalającą się kamienicę z sąsiadami rodem z rynsztoka. Wystarczy się przejechać po dużych miastach by zobaczyć jak wyglądają wyremontowane kamienice i kto w nich mieszka.
  • grrru 24.10.18, 14:31
    A niby dlaczego popaprańców nie stać na deweloperkę? Sądzisz, że naprawdę sąsiadom robiło różnicę, że pijackie burdy urządza wykształcona pani, a nie bezrobotna na zasiłku, jeśli były wrzaski, bijatyki, wyrzucanie mebli i wieczne interwencje policji? Chyba nie znasz też poziomu chamstwa, jaki potrafi zaprezentować pan menago, któremu zwrócisz uwagę, żeby nie wydzierał się na balkonie po nocach. I to nie są wyjątki wcale. A raczej - w skali całego budynku wyjątki, bo większość jest normalna. Tak samo jak w każdym innym bloku, chyba że masz na myśli mieszkania socjalne, to pewnie skala inna.

--
    Nadal jem gluten smile
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:11
    Socjalne mogą się akurat znaleźć i w deweloperkach, bo miasta kupują mieszkania od deweloperów. Taniej to wychodzi, niż się remontowanie i utrzymywanie ruder z kiblem na korytarzu (które notabene Piotr Ikonowicz uważa za upokarzające).
  • fredzia098 24.10.18, 10:56
    Zgadzam się . Śmieszą mnie opinie że współczesne budownictwo jest takiej jakości ,że bloki z wielkiej płyty ją przeżyją. Wygłaszają je ci, których nie stać na deweloperkę i mieszkają w śmierdzących starością i stęchlizną budynkach. A prawda jest taka jak mówisz. Generalnie: nowoczesne, ciepłe, ładne mieszkania i z reguły bezproblemowe sąsiedztwo, młode rodziny. A stare kamienice czy bloki z wielkiej płyty zawsze będą stare, choćby nie wiem ile kasy włożyć w remont. I do tego często nieciekawe towarzystwo, pijacy i inna patologia.
  • milva24 24.10.18, 12:46
    Ale wiesz, że za trzydzieści lat współczesne budownictwo też już będzie stare a i lokatorzy się postarzeją?
  • grrru 24.10.18, 14:34
    A wiesz, że są ludzie tacy jak ja np., którzy mieszkali i w takich i w takich i mają porównanie? A natłok młodych rodzin to akurat taki sobie atut.

--
    Nadal jem gluten smile
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:00
    To ciepło jest ciężkie do uzyskania w starym budownictwie, gdzie jest wilgotność powietrza jest zwykle dużo większa.
  • klamkas 24.10.18, 19:41
    Mieszkam w starym budownictwie (do tego w tzw. biedakamienicy) i cały sezon grzewczy jadę na nawilżaczach powietrza o wysokiej wydajności. Gdzie ta wilgoć?
  • bialeem 24.10.18, 11:10
    Mieszkam w kamienicy, mam metrowe mury - jest cieplutko i idealnie nawilżone. Piony wodne i kanalizacyjne są nowe, elektryka na klatce jest nowiutka. Większość mieszkań jest wynajmowana na biura. Klatkę mam piękną. W życiu takiej ładnej w nowym budownictwie nie widziałam. Jest też śliczna zabytkowa winda. Jedyny minus jest taki, że czasem mi się kręcą po klatce ekipy filmowe i blokują tę windę.
    Nie zamieniłabym się na nowe ściany. Nie słyszę odgłosów swoich sąsiadów przynajmniej.
  • kk345 24.10.18, 15:36
    Dodatkowo masz sufit na ludzkiej wysokości (3,5-4 metry, a nie tuż nad głową, czasem z pięknymi stiukami w bonusie), przestrzeń niespotykaną w nowym budownictwie, dodatkowe spiżarnie czy schowki przy kuchni i sypialni, duze okna i wysokie drzwi, szerokie klatki schodowe i często jeszcze schody kuchenne, plus piwnica i strych. Faktycznie, tylko patologia tak mieszkabig_grin
  • bialeem 24.10.18, 16:04
    Aż tak dobrze to nie ma, bo to tylko pół mieszkania i schowki są zaadaptowane, ale sufit wysoki, najmniejsze pomieszczenie ma 5m2, parapety półmetrowej głębokości, okna pod sufit, piwnica i owszem strych. jedyne czego mogłoby mi brakować to tarasu, ale tarasy zwykle występują na ostatnich piętrach (już tak mieszkałam i dziękuję - bez klimy ani rusz) i mają widok na czyjś widok.
  • katja.katja 24.10.18, 16:15
    Ja mieszkam w bloku i też sąsiadów nie słyszę, chyba że jest lato i otwarte okna, to wtedy czasem dolatują np. odgłosy z balkonu czy ogólnie pola.
    A wysokich sufitów zazdroszczę, zgłoszę się do Ciebie jak będę miała w planie się powiesić big_grin

--
    Wybaczam moderacji.
  • 1matka-polka 24.10.18, 12:01
    Pytanie w eter, dlaczego w tym wątku to akurat ematki płci męskiej dywagują nad mocą kuchenek, poborem telewizorów i gniazdami trójfazowymi???

--
    "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
    Kurt Vonnegut
  • bialeem 24.10.18, 16:05
    Po co nad tym dywagować? Wiem co mi było potrzebne żeby podłączyć indukcję w kamienicy. Niech się panowie pokłócą skoro lubią.
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 16:24
    bialeem napisał:

> Po co nad tym dywagować? Wiem co mi było potrzebne żeby podłączyć indukcję w ka
    > mienicy.

Ale co, ale co?

--
  • bo_gna 24.10.18, 12:24
    Z tymi mniej problemowymi sąsiadami bym uważała, prawie co trzecie sprzedawane nowe mieszkanie w dużym mieście jest pod wynajem więc trafić możesz bardzo różnie... A wynajmujący często są na chwilę więc z niczym się nie liczą, wówczas średnie warunki dla rodzinki z dziećmi
  • inka754 24.10.18, 12:53
    Mieszkałam kiedyś, na szczęście bardzo krótko w nowym apartamentowcu na Woli. Piętro wyżej mieszkała rodzina z dziećmi, nie dało się wytrzymać. Dzieci np. jeździły pół dnia na rowerku po panelach, a ja myślałam że oszaleję. Czasami lepsi studenci niż rodzina z dziećmi.
  • thea19 24.10.18, 12:38
    myslac "kamienica" jozek widzi to
    http://napradze.waw.pl/wp-content/uploads/2017/11/IMG_5217_a.jpg
    a ja widze to, i nie, nie jest to nowa inwestycja a po gruntownym remoncie. za swoje mieszkanie mozesz tam nabyc schowek na szczotki
    http://img.property-krakow.com/photos/6/60a1bcb480bcca05b12b107612bbbf99.jpg
  • inka754 24.10.18, 12:55
    I właśnie w takich kamienicach w/w panie zapewne mieszkają.
  • marianna1960 24.10.18, 12:59
    Okropne te drugie zdjęcie jak w biurowcu
  • alaveda 24.10.18, 13:06
    Zdjęcie zagraniczne, w Polsce takich kamienic praktycznie brak , no i żadnej z was nie byłoby na coś takiego stać.
  • profes79 24.10.18, 13:14
    W Polsce takich kamienic jest więcej niż Ci sie wydaje. Nie każda kamienica to od razu warszawska Praga czy łódzkie Bałuty. W Łodzi od kilku lat realizowany jest program Mia100 Kamienic, którego niektóre efekty wklejam pod spodem:

www.tvn24.pl/zdjecia/mia100-kamienic,44921,lista.html

--
  • alaveda 24.10.18, 13:18
    W Polsce praktycznie nie na takich kamienic, użytkowanych w ceach mieszkalnych.
  • profes79 24.10.18, 13:20
    Alez jak najbardziej są. Łódź to moje miasto rodzinne; wiem o czym mówię.

--
  • kk345 24.10.18, 15:42
    Tu akurat zabito kamieniczną duszę, ja myśląc o eleganckiej kamienicy widzę takie coś:
    www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-poznan-jezyce-juliusza-slowackiego-160m2-mzn2023842433?utm_source=Trovit&utm_medium=CPC&utm_campaign=trovit_all_agencja_sprzedaz

Jeśli jeszcze urządzi się takie wnętrze w stylu Kasi Tusk, to można już podbijać instagramy...
  • olena.s 24.10.18, 14:09
    A skad, Aleje Jerozolimskie, pobliże hotelu "Polonia".
  • thea19 24.10.18, 14:35
    wpisz sobie w gugla: warszawa, poznanska 16
  • dyzurny_troll_forum 24.10.18, 16:25
    thea19 napisała:

> wpisz sobie w gugla: warszawa, poznanska 16

A prostytutki tam jeszcze stoją na ulicy czy już się wszystkie pochowały po pobliskich agenturach?

--
  • thea19 24.10.18, 18:09
    a co? nie chcesz w ciemno isc?
  • inka754 25.10.18, 07:15
    Nie sądź innych wg siebie. Skąd ty wiesz, na co nas stać, a na co nie?
  • cosmetic.wipes 24.10.18, 13:16
    Dokładnie 😁

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • josef_to_ja 24.10.18, 17:22
    Myślę, że mało kogo stać na mieszkanie w takiej kamienicy która jest inwestycją praktycznie od podstaw.
  • josef_to_ja 24.10.18, 17:20
    Taka kamienica to prawie nowa inwestycja niemalże od podstaw. Takie należą do rzadkości i Ciebie na mieszkanie tam też nie stać.
  • thea19 24.10.18, 18:18
    mnie mieszkanie w kamienicy (nawet najbardziej ekskluzywnej) zwisa kalafiorem. moja babcia mieszkala w srodmiesciu, blisko dworca - dla mnie taka lokalizacja odpada w przedbiegach a kamienice wlasnie tak sa zazwyczaj sytuowane. podworko wybetonowane typu studnia, zero parkingu prywatnego, tylko przy ulicy, zero warunkow dla dzieci. wieczny halas z ulicy, w nocy z knajpy, swiatla swiecace po oknach, tramwaje stukajace. to mialo zalety jak bylam w liceum - do kina bylo 3 kroki, mcdonald blisko, sklepow ze szmatami duzo, empik.
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:09
    I na dodatek za takie mieszkania trzeba dać sporo kasy, z racji lokalizacji, a gruntowny remont kosztuje krocie
  • katja.katja 24.10.18, 19:36
    Nie tylko kosztuje krocie, ale i wymianę okien i każdej jednej duperelki musisz uzgadniać z konserwatorem jeżeli to zabytek.
    Oczywiście dla każdego coś miłego, niektórzy lubią wilgoć i grzyb.

--
    Wybaczam moderacji.
  • olena.s 24.10.18, 20:23
    Przelałeś już Gatsom forsę?
  • katja.katja 24.10.18, 20:40
    Nie zaglądaj do cudzego portfela.

--
    Wybaczam moderacji.
  • olena.s 24.10.18, 23:49
    No zaraz, Gazeciarz. Sam, niesprowokowany bynajmniej stwierdziłeś, że chętnie gdyby takowy istniał, to chętnie wsparłbyś program popularyzacji antykoncepcji w Afryce. Pokazałam ci, że nie musisz długo szukać, bo robia to choćby Gatesowie, zapowiedziałeś że zapłacisz, więc czekam aż to zrobisz. big_grin
  • katja.katja 25.10.18, 07:14
    Nadal podtrzymuję zdanie.

--
    Wybaczam moderacji.
  • olena.s 25.10.18, 08:50
    big_grin
    Ty nie podtrzymuj, ty wypełnij swoje dobrowolne, autonomiczne zobowiązanie, albo otwarcie przyznaj, że kłamałeś.
  • josef_to_ja 24.10.18, 23:23
    Dodatkowo stare okna to mogą być wielkie koszty ogrzewania, a jeśli nie uda się założyć nawiewników to właśnie grzybem to może skutkować.
  • inka754 25.10.18, 07:19
    Jeśli chodzi o parkingi to budują podziemnie wyposażone w platformy dla większego komfortu parkowania, np. przy Foksal 13/15.
  • dyzurny_troll_forum 25.10.18, 09:34
    inka754 napisał(a):

> Jeśli chodzi o parkingi to budują podziemnie wyposażone w platformy dla większe
    > go komfortu parkowania, np. przy Foksal 13/15.

łączenie zwrotów "parking na platformnie" oraz "konform" w jednym zdaniu to jakieś nieporozumienie.
    dwa, to na platformie emateczka swojego ogromniastego SUVa raczej nie zaparkuje....

--
  • grrru 24.10.18, 14:27
    Ja mieszkam w bloku z czasów PRL, a poprzednio mieszkałam na nowym osiedlu. Owszem, teraz ściany nie trzymają pionu, bo stawiane były przez pijanych budowlanców, a mieszkania dość ciasne, ale są liczne zalety. Po pierwsze infrastruktura i przestrzeń - osiedle z czasów, kiedy między blokami zostawiano dużo miejsca na skwery, ławeczki, place zabaw. A budowano osiedle jako pewną jednostkę - jest wszystko: szkoła, przedszkole, żłobek, poczta, pasaż handlowy, uslugi. I do tego fajna lokalizacja i dobrze skomunikowana. Sąsiedzi zdecydowanie mniej problemowi niż na tamtym nowym osiedlu. Jedyni problemowi w końcu zrozumieli, że ja potrafię być bardziej problemowa, a mieszkam nad nimi i jakoś się ogarnęli.

--
    Nadal jem gluten smile
  • profes79 24.10.18, 14:33
    To jest bardzo duża zaleta osiedli z "wielkiej płyty" projektowanych i budowanych w latach 60-80. Całe osiedla stanowią zamknięty układ w którym było miejsce na wszystko a sąsiadowi nie zaglądało się w okna.

--
  • grrru 24.10.18, 14:35
    Między innymi dlatego wybraliśmy to osiedle. W porównaniu z nim poprzednie było klaustrofobiczne.

--
    Nadal jem gluten smile
  • thea19 24.10.18, 14:38
    w osiedla z wielkiej plyty wpychaja nowe bloki. nowe bloki sa oczywiscie na malenkich skrawkach, maksymalnie zapelnionych grzybem (bo to taka huba osiedlowa) i ogrodzone siatka. wyglada to kuriozalnie i zal mi starych mieszkancow bo zabiera im sie caly urok tych osiedli.
  • grrru 24.10.18, 14:40
    Tu się nie da bo są problemy własnościowe z gruntem smile

--
    Nadal jem gluten smile
  • tanebo2.0 24.10.18, 15:32
    Za to w depeloperce nie znajdziesz mieszkań wyższych niż 2,5 metra, dwuskrzydłowych drzwi, okien ze szprosami, parkietów z litego drewna...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • bialeem 24.10.18, 16:08
    czteroskrzydłowych. Mam bardzo ładne poczwórne w gabineciesmile
  • tanebo2.0 24.10.18, 16:29
    I miedziane instalacje.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • kk345 24.10.18, 23:11
    Ja potrójne, ale żałuję, że nie są łamane, a nie suwane, chowane w futrynach...
  • josef_to_ja 24.10.18, 17:21
    Parkiet każdy może sobie zrobić, a wysokie mieszkanie to spore koszty ogrzewania.
  • grrru 24.10.18, 17:46
    Niektórych stać na ogrzanie wysokich pomieszczeń i nie chcą kisić się w niskich norkach.

--
    Nadal jem gluten smile
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:07
    U mnie akurat pomieszczenia jak na blok są całkiem wysokie, a żeby ogrzać mieszkanie w kamienicy do takiego komfortowego ciepła jak ja mam zimą na pewno potrzeba sporej kasy.
    Ale bogaci to lubią wydawać pieniądze na rzeczy często niepotrzebne, a na podwyżki lub chociaż premie dla pracowników im szkoda. Stąd w klubach Cocomo zostawiali napiwki tancerkom po kilkadziesiąt tysięcy zł.
  • grrru 24.10.18, 19:41
    To zupełnie jak Ty wolisz sobie kupić ksylitol niż się z biednymi podzielić kasą.

--
    Nadal jem gluten smile
  • josef_to_ja 24.10.18, 22:12
    Jestem na dorobku, więc wypada mi być oszczędnym i szanować każdy pieniądz. Natomiast bogaci z chrześcijańskiego punktu widzenia powinni wspierać biednych.
  • tanebo2.0 24.10.18, 22:26
    Jak prezes LOTu? innpoland.pl/147397,kim-jest-prezes-lot-u-rafal-milczarski-wrog-zwiazkow-czlowiek-pis

--
  • tanebo2.0 24.10.18, 19:43
    Gorzej. Widziałem kiedyś kamienicę w której do głównego salonu była para drzwi - jedne główne, reprezentacyjne i mniejsze, dla służby i plebsu...

--
  • magia 24.10.18, 18:25
    A po co sila w standardzie.
    Przeciez płytę bez problemu kupisz na zwykłą wtyczkę.
    Poza czasem budowania domu nigdy później siły nie miałam potrzeby używać.
  • josef_to_ja 24.10.18, 19:03
    Mam indukcję o dużej mocy, na której woda się w mig gotuje.
  • tanebo2.0 24.10.18, 19:45
    I po co? Wszystkie potrawy warte zachodu nie trzeba gotować szybko tylko długo. Rosołu nie ugotujesz w 5 min. A do tego lepszy jest gaz.

--
  • grrru 24.10.18, 19:53
    Rosół jest dla plebsu.

--
    Nadal jem gluten smile
  • tanebo2.0 24.10.18, 19:59
    Nie ten z wołowiny Wagyu...

--
  • grrru 24.10.18, 20:03
    Józio by jeszcze dodał ksylitol

--
    Nadal jem gluten smile
  • thea19 24.10.18, 20:13
    nie zapomnij o serze
  • tanebo2.0 24.10.18, 20:19
    Ale takim pleśniowym?

--
  • thea19 24.10.18, 21:30
    dziugas
  • tanebo2.0 24.10.18, 21:38
    Taniocha

--
  • thea19 24.10.18, 22:02
    dla jozka niekoniecznie
  • katja.katja 24.10.18, 20:42
    Nazwiesz rosół ramenem i z powrotem jesteś modna smile

--
    Wybaczam moderacji.
  • josef_to_ja 24.10.18, 22:10
    Mówię o czasie zagotowania wody do wrzenia.
  • tanebo2.0 24.10.18, 22:12
    Sęk w tym że gotowanie polega zwykle na rozłożeniu tego w czasie...

--
  • josef_to_ja 24.10.18, 23:22
    Czyli czajnik elektryczny źle gotuje wodę, bo za szybko? big_grin
  • tanebo2.0 24.10.18, 23:54
    Jeśli twoje gotowanie ogranicza się do gotowania wody to rozumiem dlaczego kobiety uciekają od ciebie...

--
  • dyzurny_troll_forum 25.10.18, 09:36
    josef_to_ja napisał:

> Czyli czajnik elektryczny źle gotuje wodę, bo za szybko? big_grin

Czajnik elektryczne źle gotuje wodę, bo za wolno....

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.