Dodaj do ulubionych

Pytanie być może głupie

28.10.18, 23:26
ale i tak zadam. tongue_out

Telewizja - jak by ją tu nazwać - autobusowo-tramwajowa - zachęca mnie do reagowania na przemoc i agresję.

Mam mianowicie zadzwonić na telefon taki i owaki (bo napastnicy są na tyle głupi, że się nie zorientują - przyp. mój).

Jeszcze lepiej, gdybym ich nagrała (na to już z pewnością pozwolą - jw.)

A zapytać chciałam o to, czy policja widzi, z jakiego numeru się dzwoni (a jestem dziwnie przekonana, że może i że z tej możliwości korzysta).

I czy numer telefonu osoby zgłaszającej przemoc policja przekazuje napastnikom, bo mają oni do tego oczywiście prawo, a sądzę, że byliby tego numeru ciekawi.
Edytor zaawansowany
  • sineado 28.10.18, 23:29
    Policja widzi numer. Nie przekazuje go nikomu.
  • maslova 28.10.18, 23:35
    > I czy numer telefonu osoby zgłaszającej przemoc policja przekazuje napastnikom, bo mają oni do tego oczywiście prawo,

A dlaczego niby mieliby mieć do tego prawo?
  • taki-sobie-nick 28.10.18, 23:46

> A dlaczego niby mieliby mieć do tego prawo?

Na podobnej zasadzie, na jakiej sprawcy przekazuje się personalia i adres ofiary, jeśli zgłosiła ona sprawę.

No chyba że też się mylę.
  • grrru 28.10.18, 23:52
    A jak sobie wyobrażasz anonimowy pozew?

--
    Nadal jem gluten smile
  • grrru 28.10.18, 23:44
    Nie, nie mają takiego prawa i policja nie przekazuje numeru.

--
    Nadal jem gluten smile
  • 71tosia 29.10.18, 00:15
    napastnik zajety ofiara raczej nie patrzy w twoj wyświetlacz telefonu by sprawdzić pod jaki numer dzwonisz i co nagrywasz. Policja widzi twoj numer (ty tez widzisz numer dzwoniącego do ciebie) nawet jak jest zastrzeżony i jezeli chce szybko zlokalizuje telefon. Numeru nie przekazuje napastnikowi (dziwny pomysl).
    Pomyśl ze ty tez możesz byc ofiara.
  • taki-sobie-nick 29.10.18, 00:19
    71tosia napisała:

> napastnik zajety ofiara raczej nie patrzy w twoj wyświetlacz telefonu by sprawd
    > zić pod jaki numer dzwonisz i co nagrywasz. Policja widzi twoj numer (ty tez w
    > idzisz numer dzwoniącego do ciebie) nawet jak jest zastrzeżony i jezeli chce sz
    > ybko zlokalizuje telefon. Numeru nie przekazuje napastnikowi (dziwny pomysl).

Pisałam, chodziło mi o analogię.

Jeśli policja przekazuje sprawcy dane ofiary zgłaszającej sprawę, to czemu w przypadku anonimowego telefonu nie ma prawa do przekazania mu numeru telefonu nie mogłaby przekazać mu numeru (i personaliów, bo łatwo zdoła je ustalić) osoby zgłaszającej.

Właśnie się upewniam, czy nie mogę paść ofiarą mściwego agresora.
  • ajaksiowa 29.10.18, 05:57
    Ale skoro zna Twój numer to ustali Twoje personalia imoże zaprosić Cię na ,,pięterko,,W środkach komunikacji jest przecież monitoring i jest dowódprzestępstwa i nie ma potrzeby świadków.
  • katja.katja 29.10.18, 08:52
    Często jest więcej napastników.

--
    Jeśli mnie nie lubisz i nie szanujesz moich poglądów lub uważasz, że jestem trollem wpłać tutaj:
    dzieciom.pl/podopieczni/4405

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka