Dodaj do ulubionych

Skracacie czy wydłużacie

01.11.18, 16:12
ramiączka od stanika?
Ja zawsze maksymalnie skracam i zastanawiam się na kogo by pasował z maksymalnie wydłużonymi - chyba na kogoś z obwodem 120cm pod biustem albo z biustem w pasie.
Edytor zaawansowany
  • miss_fahrenheit 01.11.18, 16:17
    Zwykle zostawiam gdzieś pomiędzy. Całkowicie wydłużone ramiączka spowodowałyby, że stanik przestałby pełnić swoją rolę, a zupełnie skrócone - że miałabym biust przy szyi wink
  • snakelilith 01.11.18, 16:17
    Tak, tak wiemy, że biust masz pod brodą, a reszta to potwory z biustem w pasie, ale kobiety noszące ten sam rozmiar mogą być różnej wysokości i mieć różną budową klatki piersiowej. Skracając ramiączka na maksa możesz być więc równie dobrze krasnalem.
  • jolie 01.11.18, 19:39
    A po co ta ironia? Ja mam biust bardzo wysoko (potocznie pod brodą), bo mam bardzo krótki tułów. I uważam, że i tak piersi mam takie sobie. O urodzie piersi imo przesądza kształt.
  • snakelilith 01.11.18, 19:41
    Mnie pytasz? To zapytaj najpierw autorkę wątku, co miała na myśli pisząc "z biustem w pasie".
  • jolie 01.11.18, 19:46
    Ale nie odnoszę się do trolla, który założył wątek, tylko do Twojego postu. Biust wysoko nie równa się piękny biust z automatu.
  • snakelilith 01.11.18, 20:05
    A gdzie pisałam coś o pięknym biuście? Odniosłam się do "w pasie". O urodzie nie napisałam ani słowa, zapytaj więc siebie, o co ci chodzi.
  • jolie 01.11.18, 20:23
    O pięknym biuście napisałam ja, ale Ty "biust pod brodą" przeciwstawiłaś "potworom z biustem w pasie", ale rozumiem, tak sobie pisałaś bez ładu i składu oraz sensu.
  • alpepe 01.11.18, 20:51
    a i owszem, ona pisała z sensem, ale ty za to możesz sobie sama polizać brodawki, zawsze to coś wink.

--
    Achse des Guten
  • jolie 01.11.18, 20:56
    Nie ma szans, zbyt szeroko rozstawiony, głowy pod pachą nie posiadam.
  • chatgris01 01.11.18, 16:21
    Zawsze skracam.
  • eliszka25 01.11.18, 16:27
    Czasem maksymalnie skracam, czasem muszę maksymalnie wydłużyć, a innym razem ustawiam gdzieś po środku. Kupuję różne modele staników różnych firm, więc różnie to wygląda. Aktualnie mam na sobie stanik, w którym ramiączka mam maksymalnie wydłużone. Wczoraj w innym staniku miałam niemal na maxa skrócone. Nie zauważyłam, żeby wzrost mi się tak drastycznie zmienił od wczoraj 😄
  • snakelilith 01.11.18, 16:37
    Dokładnie. Nienawidzę jednak producentów, którzy zmuszają mnie do ustawień maksymalnych i to nawet nie wystarczy, znaczy, gdy ramiączka są albo maksymalnie skrócone, albo maksymalnie wydłużone i ciągle nie pasuje. Ale to zdarza się rzadko. W marce, którą kupuję najczęściej, pasuje mi ustawienie fabrycze i pewnie dlatego ta marka mi najlepiej pasuje, szyją na parametry i kształt biustu podobne do moich.
  • chatgris01 01.11.18, 18:50
    Tez mam ulubiony model jednego fabrykanta, jak na mnie szyty, i od 20 lat kupuje i nosze prawie wylacznie ten jeden (mam parenascie sztuk w paru kolorach).
  • snakelilith 01.11.18, 19:18
    O rany, od klku lat robię dokładnie to samo. Ta sama marka, ten sam model, tylko kolory co sezon są inne. Jeden podstawowy kolor w jasnym beżu mają stale i ten jest w sumie najczęściej przeze mnie noszony.
  • memphis90 01.11.18, 19:51
    Jaki wzrost? Długie ramiączka maja zapasione grubasy z obwodem 120 przecież...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • eliszka25 02.11.18, 00:28
    Ja się ramączkami od stanika nie owijam pod biustem, ale może autorka wątku tak 😆
  • danaide 01.11.18, 18:27
    Na kogoś wyższego od Ciebie?
  • gryfna-frelka 01.11.18, 18:44
    Dokladnie - mialam wielka ochote oswiecic autorke ze istnieja kobiety WYSOKIE. Tak, nawet wyzsze niz ona sama.
    Poza tym sa tez kobiety roznej budowy. Polaczenie tychze roznych typow budowy z wysokim wzrostem zapewne jest jeszcze trudniejsze do zrozumienia, dlatego dla ulatwienia zatrzymajmy sie na wzroscie i uniknijmy dalszych zenujacych pytan. :p
  • mary_lu 01.11.18, 18:30
    Mam pewien zdecydowany typ sylwetki i nie dziwi mnie, że są osoby z całkowicie przeciwnym i dlatego ramiączka muszą być regulowane.
  • tairo 01.11.18, 18:47
    A co ma obwód pod biustem do długości ramiączek?
  • muchy_w_nosie 01.11.18, 18:50
    Skracam, ale mam jeden stanik, gdzie są na pełną długość i nadal mam wrażenie, że cycki mam wyżej niż w innych.
  • alpepe 01.11.18, 18:55
    No cóż, jak na posiadaczkę biustu 70c i 173 cm wzrostu, powiem, że nie mam biustu w pasie ani 120 cm pod biustem, zaczynam się dziwić, dlaczego się nikt za tobą nie ogląda, skoro ta sieczka ci się już zapewne wysypuje dołem więc teoretycznie, powinni się oglądać.

--
    Achse des Guten
  • alpepe 01.11.18, 18:58
    Właśnie sprawdziłam, akurat mam na sobie stanik hm i ramiączka nie są maksymalnie wyciągnięte, mam tu jakieś 4 cm luzu, ale miewałam staniki polskich producentów, gdzie nawet po całkowitym wydłużeniu, było mi ciasno.

--
    Achse des Guten
  • muchy_w_nosie 01.11.18, 19:47
    Bo jak jesteś smukłej budowy, do tego wysoka to wiadomo że masz inne proporcie od kurdupla typu mnie i wątkodajki.
  • muchy_w_nosie 01.11.18, 19:49
    Proporcje
  • tairo 01.11.18, 20:48
    Można być smukłej budowy, do tego wysoką i wciąż mieć tułów krótki jak lalka Barbie, a na tym krótkim tułowiu wysoko zawieszony biust.
  • alpepe 01.11.18, 20:55
    Tairo zabolało, jolie zabolało, która jeszcze?

--
    Achse des Guten
  • jolie 01.11.18, 20:58
    Ale co mnie niby zabolało? Że mam biust pod brodą? A niby dlaczego?
  • tairo 01.11.18, 21:06
    Możesz wskazać palcem, gdzie mnie niby zabolało?
  • gryzelda71 01.11.18, 19:51
    Co ma długość ramiączek do obwodu pod biustem?
  • aandzia43 01.11.18, 20:00
    W nowo kupionych stanikach zawsze skracam ramiączka znacznie, ale nie na maksa. Mam duży biust nie nie jestem wysoka.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • aguar 01.11.18, 20:04
    O, to ja wydłużam na maksa i często jestem zła, że bardziej nie można, że skoro robią regulowane, to mogliby już tak nie oszczędzać na tych gumkach!
  • aguar 01.11.18, 20:08
    A może przy okazji tego wątku polecicie jakieś konkretny model czy firmę, która ma naprawdę długie po maksymalnym wydłużeniu? Bo szczerze, to jest dla mnie na tyle duży problem, że ja często w ogóle noszę staniki z odczepionymi ramiączkami.
  • tairo 01.11.18, 20:27
    Angielskie marki zazwyczaj mają raczej długie i z dużym zakresem regulacji - zazwyczaj regulowana część ramiączka zaczyna się tuż nad narożnikiem miseczki, a nie gdzieś na ramieniu.
    Polskie marki średnio mają krótsze, nawet jeżeli regulowane na pełnej długości.
  • 21mada 01.11.18, 20:40
    No właśnie o to mi c odzi - ja mam te klamerki przy samej miseczce. Czyli maksymalnie wydłużone ramiączka byłyby dwa razy dłuższe niż moje. Dlatego zastanawiam się czy w ogóle istnieją dziwolągi, które tak je noszą.
    A wy mi tu mówicie o stanikach z regulacja plus minus 10cm...
  • tairo 01.11.18, 20:44
    Z mojego punktu widzenia to ty jesteś dziwolągiem, któremu jakimś dziwnym trafem krawędź miseczki nie odpiłowuje rąk...
  • tairo 01.11.18, 20:45
    I co gorsza - ty sobie zawsze możesz bez problemu za długie ramiączka skrócić bez szkody dla konstrukcji, a ja do za krótkich nie dosztukuję.
  • miss_fahrenheit 01.11.18, 21:56
    21mada napisał(a):

> Dlatego zastanawia
    > m się czy w ogóle istnieją dziwolągi, które tak je noszą.

Czyli jednak jesteś trollem. To chyba oczywiste, że istnieją różnie zbudowane kobiety i nie oznacza to bycia dziwolągiem, chyba, że siebie uznajesz za takiego.
  • tairo 01.11.18, 20:40
    To ogólnie wynika z tego, że średnio Polki mają krótsze tułowie, wyżej osadzony biust i chyba ogólnie też średnio bardziej lubią mieć biust pod brodą.
    Bardzo to widać nawet na zdjęciach reklamowych nawet "uświadomionych" firm: u Angielki w angielskim staniku dolna krawędź biustu zazwyczaj wypada na wysokości zagięcia w łokciu, a górna - poniżej pachy, u Polki w polskim - dolna wyraźnie powyżej łokcia, a górna to już prawie pod obojczykiem.
    Porównanie na pierwszych z brzegu:

Freya:
    https://www.figleaves.com/dw/image/v2/ABCX_PRD/on/demandware.static/-/Sites-master-catalog-fig/default/dw8d2eedaa/103/713686/r713686-p751758-front.jpg?sw=320&sh=400&sm=fit

Gaja:
    https://www.gaia.com.pl/media/catalog/product/cache/6/small_image/300x400/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/B/S/xBS0799-SZA-J65_0_3.jpg.pagespeed.ic.s19wSsxq4X.jpg
  • muchy_w_nosie 01.11.18, 21:48
    Tutaj się nie zgodzę, bo zestawiasz dziewczyny w innych stanikach jeśli chodzi o budowę oraz jest tu zdecydowana różnica w rozmiarze piersi.
  • tairo 01.11.18, 22:47
    Jakich innych stanikach, jeśli chodzi o budowę? W którym miejscu znacząco różnią się konstrukcją, skoro oba są balkonetkami?

Oraz serio, wyraźnie napisałam, że pierwsze z brzegu, a nie starannie dobrane w dokładnie tym samym rozmiarze, jak chcesz koniecznie w dokładnie tym samym rozmiarze, to sobie sama poszukaj.
  • aerra 02.11.18, 00:46
    Ale jak "lubią" pod brodą? Ja np. nie lubię, bo mam duży biust i mi przeszkadza. Ale stanik dobiera się i zakłada tak, że fiszbiny nie mają być "gdzieś tam" tylko w konkretnym miejscu - tam gdzie dolna granica piersi. A potem całość nie ma sobie zwisać jakbądź, tylko być tak dopasowana, żeby się stanik dobrze układał. U mnie to wychodzi tak, że mam ten biust dość wysoko. Nie, nie całkiem pod brodą (przynajmniej jak stoję, bo jak się położę, to w sumie gorzej wink ), ale wysoko.
    A Freya mi totalnie nie pasuje, bo mi zawsze fiszbiny z mojego rozmiaru miseczki wbijają się pod pachę - może to wyjaśnienie czemu - to trzeba nosić wg obrazka te 4-5 cm niżej pod biustem, to fiszbiny nie będą celować w pachę, tylko co najwyżej w ramię wink
  • tairo 02.11.18, 01:52
    aerra napisał(a):

> Ale jak "lubią" pod brodą? Ja np. nie lubię, bo mam duży biust i mi przeszkadza.

Ale sporo innych lubi, nawet jak mają duży biust.

> Ale stanik dobiera się i zakłada tak, że fiszbiny nie mają być "gdzieś tam" tylko
    > w konkretnym miejscu - tam gdzie dolna granica piersi. A potem całość nie
    > ma sobie zwisać jakbądź, tylko być tak dopasowana, żeby się stanik dobrze układał
    > U mnie to wychodzi tak, że mam ten biust dość wysoko. Nie, nie całkiem pod
    > brodą (przynajmniej jak stoję, bo jak się położę, to w sumie gorzej wink ), ale wysoko.

Czyli masz wysoko zawieszony biust, ale nie lubisz go na maksa podciągać pod brodę. Było od razu tak mówić.

> A Freya mi totalnie nie pasuje, bo mi zawsze fiszbiny z mojego rozmiaru miseczki
    > wbijają się pod pachę - może to wyjaśnienie czemu - to trzeba nosić wg obrazka
    > te 4-5 cm niżej pod biustem, to fiszbiny nie będą celować w pachę, tylko co
    > najwyżej w ramię wink

Nie, nie "trzeba nosić 4-5 cm niżej pod biustem" i nie dlatego freyowe fiszbiny ci się wbijają.
    Tamta dziewczyna ma dolną granicę piersi w zupełnie innym miejscu niż ty i freyowe wysokie boki pasują do jej budowy.

• b-b1 02.11.18, 08:23
    Najczęściej wydłużam prawie na maksa-mam całe 65E i 176cm wzrostu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka