Dodaj do ulubionych

co na okna?

03.11.18, 20:25
rolety odpadaja, firanki i zasłonki raczej też ( okna są do samego sufitu )

sa jakieś inne opcje poza żaluzjami ( jak sie montuje żaluzje ?), folią albo okiennicami wewnetrznymi
Obserwuj wątek
    • niutaki Re: co na okna? 03.11.18, 20:45
      Plisy. Żaluzje nie wiem jak się montuje, firma co sprzedaje pewnie ma taką usługę, jak nie to są filmiki na necie. Żaluzje upierdliwe są do czyszczenia.

--
      Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spie...j w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
        • snakelilith Re: co na okna? 03.11.18, 21:10
          Ja jestem starej daty, ale firanki i zasłony tylko po moim trupie. Tam gdzie nie muszę nie mam niczego, a w innych pomieszczeniach rolety montowane na ramach okien. Używam tylko wieczorem. Wcześniej miałam długo żaluzje, ale te są trudne do czyszczenia i nie dają pełnego zaciemnienia, np. w sypialni. Zaletą żaluzji jest, że można przysłonić okno w ciągu dnia i ciągle ma się wystarczająco światła. Żaluzje miałam też monotowane na ramach na hakach, to dziecinnie proste do założenia i można je było zdjąć do czyszczenia. Warunkiem jest, że okna są otwierane, bo mam w salonie dużą nieotwieraną szybę, tu żaluzje trzeba było montować pod sufitem, ale teraz nie zasłaniam jej niczym.
    • thea19 Re: co na okna? 03.11.18, 21:00
      rolety montuje sie na ramie okna na samej szybie, firanki i zaslony montuje sie na karniszach sufitowych - w formie szyb najczesciej. wysokosc okien nie ma tu znaczenia. ja mam na wszystkich oknach rolety i dodatkowo firanki, zaslony i rolety rzymskie. plisy i zaluzje nie dla mnie bo kurz zbieraja.
    • raczek-nieboraczek Re: co na okna? 03.11.18, 21:19
      W bloku mialam szynowe inawetich nie zauwqzalam,
      Klamki, listwy, karnisze zaczely miec znaczenie gdy dom wykanczalam, wczesniej na ksztalt klamki czy sposob laczenia paneli nie zwracalam uwagi. W domu nie mam firanek, zaslonek , tylkowiecznie brudneokna. Firanki nieco tęn brod zaslanialy. teraz jesienia okna powinam myc co dwa tygodnie, albozaslonic ssyby firankami.
      • tairo Re: co na okna? 03.11.18, 21:25
        Znaczy coś takiego?
        http://www.liradom.com.pl/cms-content/uploads/2013/11/foto1.jpg

To w sumie często prawie jak masywniejsze drewniane żaluzje.
        Jak ci pasuje do stylu wnętrza, to czemu nie? Tylko pamiętaj, że w odróżnieniu od materiałów one potrzebują miejsca przed oknem do składania i kawałka ściany, gdzie będą złożone.
    • capa_negra Re: co na okna? 04.11.18, 21:59
      A co masz do zarzucenia zasłonom??? Mam, posiadam, na dole zasłaniam w największe upały - max tydzień w roku, w sypialniach dodatkowo gdy księżyc mi w oczy świeci. Zasłony ciężkie, zaciemniające większość roku po prostu sobie wiszą pełniąc rolę ozdobną, kolorystycznie dobrane do pomieszczenia. Na codzień cieszę się dużymi, niczym nie zasłoniętymi oknami, dużą ilością światła i roślin.

--
      A weź ty takie rady zwiń w ciasny rulonik i rozważ znaczenie słowa czopek
    • felixxxa Re: co na okna? 28.11.18, 15:13
      My jakiś czas temu wymienialiśmy okna w naszym mieszkaniu i dobraliśmy do nich rolety zewnętrzne. Raz, że zabezpieczają okna przed wizytą niechcianych gości. Jednak przede wszystkim latem stanowią świetny sposób przed nagrzewaniem pomieszczenia, to wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. My je sobie chwalimy
    • bei Re: co na okna? 28.11.18, 15:28
      Do wieszania zasłon użyj stalowej linki- powinna zmieścić się -są cienkie a bardzo solidne.
      Albo powieś zasłony tylko do dekoracji po bokach.
      Możesz na ramie okna montować rolety, np plisowane, zwane potocznie plisami. Rolety można prać. Są z różnych materiałów o rożnej przepuszczalności światła, możesz je podnosić i opuszczać i od góry i od dołu, mogą zasłaniać dół okna, lub gorę lub całe, lub zasłaniać tylko środek. Inny pomysł to są „ karnisze” połówkowe na zawiasach, otwierasz jak bramkę czy drzwiczki szafek.

--
      poland.afs.org/
    • zlosliw0a Re: co na okna? 31.12.18, 09:28
      Co do samych okien, to ja jestem zwolenniczką zazdrosek. Według mnie prezentują się najlepiej. Nie trzeba nic wiercić, tylko przyczepia się do okna uchwyty i wszystko. A co do samych okien, to zastanawiamy się teraz nad wymianą. W radiu słyszałam, że Oknoplast ma teraz promocje na okna do -46%

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka