Dodaj do ulubionych

Ojoj, a co to się stało sądom?

08.11.18, 20:21
Ojojjoj, a co to się stało sądom i jak teraz zjeść tę żabę?
Zarówno w wypadku marszu we Wrocławiu, jak i Marszu Niepodległości w Warszawie, sądy uchyliły decyzje prezydentów miast (jeszcze nieprawomocne, ale można założyć że druga instancja podtrzyma). Słuszny prztyczek w stronę przedstawicieli władz samorządowych, którym się coś wydawało z jednej strony, a z drugiej problem prestiżowo-organizacyjny, zwłaszcza w Warszawie.
To jest jak obserwowanie zbliżającej się asteroidy tj. widowiskowej katastrofy 11.11.
Edytor zaawansowany
  • greenbutterfly 08.11.18, 20:24
    To jest jak obserwowanie zbliżającej się asteroidy tj. widowiskowej katastrofy 11.11.

No to rzeczywiscie...
  • gris_gris 08.11.18, 20:27
    Chetnie Ci wyjaśnię. Sady sa niezawisłe i w orzekaniu kierują sie prawem. Widocznie uznały, ze wladze samorządowe prawo naruszyły.

O takie sady nam, ich obrońcom, chodzi. Nawet jesli uchyla decyzje „opozycyjnych” samorządów.

Wiem, ze tego nie pojmiesz, i ze Cie to rozbawi.
  • triss_merigold6 08.11.18, 20:30
    Ależ ja wiem, że sądy wykazały się niezawisłością, a sukces antymarszowy został odtrąbiony przedwcześnie.
  • cosmetic.wipes 08.11.18, 20:36
    Dobrze wiesz, że nie chodziło o zakazanie marszu, tylko odpowiedzialność za niego.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • triss_merigold6 08.11.18, 20:41
    I stąd decyzje administracyjne o zakazach. Ok.
  • cosmetic.wipes 08.11.18, 20:47
    Rżniesz głupa czy faktycznie nie ogarniasz?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • sumire 08.11.18, 20:49
    Bramka nr 2.
  • znowu.to.samo 09.11.18, 08:17
    To znaczy że ludzie jak chcą to sie mogą pizabijać bo to jest zgodne z konstytucyjnym prawem do zgromadzeń. Nawet jak 1/3 policji posxła na lewe l4 i nie ma komu chronić tychże zgromadzeń

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • koronka2012 08.11.18, 23:06
    triss_merigold6 napisała:

> Ależ ja wiem, że sądy wykazały się niezawisłością, a sukces antymarszowy został
    > odtrąbiony przedwcześnie.

Tylko dziwnie inne sprawy rozpatrywane są w "normalnym" trybie, tzn. za parę miesięcy
    a tu zamierzają w parę dni obskoczyć obie instancje? szacun, szkoda że mojego rozwodu w takim tempie nie było komu przeprowadzić tongue_out
  • 45rtg 08.11.18, 23:21
    koronka2012 napisała:

> triss_merigold6 napisała:
    >
    > > Ależ ja wiem, że sądy wykazały się niezawisłością, a sukces antymarszowy
    > został
    > > odtrąbiony przedwcześnie.
    >
    > Tylko dziwnie inne sprawy rozpatrywane są w "normalnym" trybie, tzn. za parę mi
    > esięcy

No trudno, żeby zgodę na demonstrację za tydzień rozpatrywać przez miesiąc.

> a tu zamierzają w parę dni obskoczyć obie instancje? szacun, szkoda że mojego r
    > ozwodu w takim tempie nie było komu przeprowadzić tongue_out

Rozwód jest z reguły jednak bardziej skomplikowaną operacją niż czysto prawnicze sprawdzenie, czy jeden przepis jest spełniony, czy nie.
  • lodomeria 09.11.18, 00:31
    Dziewczyno! Znaj proporcjum! Weź sobie podręcznik do WOS-u odkop i nadrób braki.
  • yenna_m 09.11.18, 07:44
    koronka2012
    > Tylko dziwnie inne sprawy rozpatrywane są w "normalnym" trybie, tzn. za parę mi
    > esięcy
    > a tu zamierzają w parę dni obskoczyć obie instancje? szacun, szkoda że mojego r
    > ozwodu w takim tempie nie było komu przeprowadzić tongue_out
    Takie są przepisy. Jest zupełnie inny tryb i inne terminy w sprawach dotyczacych zgromadzeń.
    Art 16 ust 3 prawa o zgromadzeniach Sąd okręgowy rozpatruje odwołanie od decyzji o zakazie zgromadzenia
    w postępowaniu nieprocesowym niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie
    24 godzin od wniesienia odwołania.

I potem

Ustęp 7 tego samego artykulu
    Na postanowienie sądu okręgowego przysługuje w terminie 24 godzin od jego
    wydania zażalenie do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w terminie 24 godzin.
    Od postanowienia sądu apelacyjnego nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono
    natychmiastowemu wykonaniu.

Sugeruję się douczyć.

• dzikka 09.11.18, 08:47
    koronka, w tym przypadku jest przewidziany inny tryb postępowania.
  • woman_in_love 08.11.18, 20:33
    czego karę poniesie państwo.
  • azja001 08.11.18, 20:55
    W całym kraju a Wwie w szczególności ludzie duszą niezdrowymi emocjami które ciężko kontrolować. Do tego tabuny narodowców więc o tragedię nietrudno. HGW wie o tym dobrze, w razie porażki zawsze będzie mogła twierdzić że próbowała zapobiec, pewnie przewidywani w ratuszu że zakaz zostanie odrzucony. A Warszawiakom współczuję, będzie po czym odpoczywać w poniedziałek
  • lodomeria 08.11.18, 22:36
    Od trzech lat nie mogą jej nic zarzucić w związku z reprywatyzacjami, to pewnie teraz rzutem na taśmę chcą ją marszem załatwić. Przecież jeśli ktoś zginie, zostanie okaleczony, to ona jako prezydent miasta ma z automatu prokuratora na karku.
  • lauren6 08.11.18, 21:19
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24144991,departament-stanu-usa-ostrzega-przed-marszami-11-listopada-w.amp

Ludzie zostali ostrzeżeni. Kto ma rozum ten posłucha.
  • obrus_w_paski 08.11.18, 23:16
    Hah, jutro jade w delegacje do Warszawy i tez dostałam informacje z naszego globalnego działu bezpieczeństwa (czy jak to się po polsku nazywa), zeby unikać Warszawy, zwłaszcza centrum bo są możliwe incydenty.

A triss się głupio cieszy trudno właściwie powiedzieć z czego. Ze hgw poleciała z decyzja na ostatnich oparach?

lauren6 napisała:

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24144991,departament-stanu-usa-ostrzega-przed-marszami-11-listopada-w.amp
    >
    > Ludzie zostali ostrzeżeni. Kto ma rozum ten posłucha.
  • 45rtg 08.11.18, 23:26
    obrus_w_paski napisała:

> Hah, jutro jade w delegacje do Warszawy i tez dostałam informacje z naszego g
    > lobalnego działu bezpieczeństwa (czy jak to się po polsku nazywa), zeby unikać
    > Warszawy, zwłaszcza centrum bo są możliwe incydenty.

A właściwie na jakiej podstawie te incydenty? Mam wrażenie, że w zeszłym roku nic się szczególnego nie stało. I chyba dwa lata temu też nie. (Rozdeptania pikiety stojącej na drodze sporego pochodu nie liczę)

Oczywiście znowu wyrabiam sobie opinię pisiora, ale ta propaganda, że już za chwileczkę, już za momencik Międlar z Rybakiem zaczną krew i limfę z dziatek do farbowania flag nacjonalistycznych toczyć to już mnie coraz bardziej mierzi. Ileż, kurde, można.

> > Ludzie zostali ostrzeżeni. Kto ma rozum ten posłucha.
  • olena.s 09.11.18, 00:01
    "Lepiej, żeby doszło do zamieszek i buntu, zamiast iść pod dyktando liberałów i powoli tracić tożsamość we własnym kraju" – tak piszą na profilu na Facebooku Szturmowcy.
  • 45rtg 09.11.18, 10:31
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • olena.s 09.11.18, 11:29
    A, nie. Tym razem to Duda i Morawiecki są odpowiedzialni - jeżeli nie uda im się wczesniej przekupić nazioli, to będa musieli wypuścić na nich policję (i tym samy urazić część elektoratu) lub iść w pochodzie wśród rac i białej siły (i ponieść konsekwencje polityczne tegoż).
  • droch 09.11.18, 00:38
    Wiesz, ludzie z Ameryki to mogą być jednak nieprzyzwyczajeni, że na marszu z radosnej okazji Dnia Niepodległości są widoczne hasła zbliżone raczej do zlotów KKK.
  • dzikka 09.11.18, 08:53
    Samo poprowadzenie ludzi przez Międlara, Rybaka czy Bąkiewicza to jest incydent. Tacy zaczynali w latach 30 za nasza zachodnia granicą. Tez było "fajnie", do czasu.....
  • paszczakowna1 08.11.18, 21:42
    Przedstawicielom władz samorządowych nic się nie wydawało, wykonali działania pozorne (no dobrze, bądźmy litościwi i nazwijmy je wpływającymi na opinię publiczną), jak sądzę z pełną świadomością ich pozorności. Te uzasadnienia są słabiutkie, sama bym lepsze napisała od ręki. A oni mieli dużo czasu na przygotowanie, wysłanie pierdyliarda pism, spotkania z policją, wysłuchanie organizatorów, opinie rzeczoznawców, przepytanie organizatorów jak zamierzają zapobiec temu czy owemu...

--
    Wolności obywatelskich nie można dostać wolą łaskawego władcy. Nie da się o nie prosić. Nawet żądać ich nie bardzo wypada. Należy je sobie po prostu wziąć. (Paweł Kasprzak)
  • lodomeria 08.11.18, 22:33
    HGW rano opowiadała o swojej decyzji w tok fm. Policji nie mogli się doprosić o koordynację i współpracę.
    Pamiętajmy, że policja swój kawałek tortu szantażem niezabezpieczenia marszu też chciała ugrać.
  • alicia033 09.11.18, 08:42
    paszczakowna1 napisała:

> A oni mieli dużo czasu na przygotowanie, wysłanie pierdyliarda pism, spotkania z policją, wysłuchanie organizatorów, opinie rzeczoznawców, przepytanie organizatorów jak zamierzają zapobiec temu czy owemu...

taa, ze ścianą można sobie pogadać i poustalać, że ho, ho...!

--
    www.siepomaga.pl/weronikaibartek
  • lodomeria 09.11.18, 08:45
    Dodajmy drukowanymi literami: policja nie była specjalnie ustalaniem niczego, bo była zajęta swoim strajkiem.
  • baltycki 08.11.18, 22:57
    triss_merigold6 napisała:

> Ojojjoj, a co to się stało sądom i jak teraz zjeść tę żabę?

Samorzadowcy, sądy podrzucily te zabe Dudzie, Morawieckimu,
    a Ci lykneli.
  • madzioreck 08.11.18, 23:27
    Taka Trisia inteligentna i nie rozumie? suspicious
  • erzulie 08.11.18, 23:37
    HGW pięknie załatwiła jednym posunięciem Dudę z całym pisem big_grin i w sumie naziolków też.
  • nisar 09.11.18, 07:45
    Triss, serio nie rozumiesz, że żabę będzie musiał teraz łyknąć PIS? Niemożliwe, że tego nie widzisz.
    Ja jestem dumna z mojej prezydent miasta, że umiała tak pięknie wymanewrować i podrzucić żabę rządowi. Dumna jak cholera.
    Pani Hanno, szacunek.

--
    Jeśli idziesz na szczyt, nie dziw się że jest pod górę.
  • yenna_m 09.11.18, 07:53
    PAD ma powazny problem, zwlaszcza, że trasy marszow się pokrywają i zwlaszcza, że wierchuszka PISu zapowiedziala, ze na narodowym marszu nie beda a na prezydencki z radoscią pojdą wink

To teraz prawa strona ma naprawde ogromny problem.
  • lodomeria 09.11.18, 08:12
    PAD to niech się martwi, dlaczego go tam wysyłają i niech lepiej żony na ten marsz nie zabiera.
  • pade 09.11.18, 09:26
    A niech idzie. Niech puszcza całuski, a może nawet i zatańczy.

--
    Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
    — Carl Jung
  • lodomeria 09.11.18, 09:47
    Czyli mówisz, że przynajmniej o zycie i zdrowie Seby i jego Agatki się nie trzeba martwić?
  • pade 09.11.18, 10:19
    Na pewno nie trzebasmile

--
    Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
    — Carl Jung
  • triss_merigold6 09.11.18, 08:04
    Ależ ja rozumiem po co to zrobiła i dlaczego zrzuciła z siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo i sposób zorganizowania marszu na PiS. Rozumiem też, że geścik Dutkiewicza miał identyczne intencje i pie.... o niestosownych hasłach oraz treściach były tylko pro forma. Bo pisałam o obu uchylajacych orzeczeniach, a nie tylko warszawskim.
    Ok, organ samorządu wydał świadomie z gruntu błędną decyzję, żeby kopnąć organ administracji rządowej. Celne, sprytne, ale po co przy okazji zachlystywać się jakimiś górnolotnymi hasłami.
  • erzulie 09.11.18, 08:16
    Nie do końca. W poprzednich latach marsze oznaczały demolkę Warszawy, palenie samochodów, wyrywanie bruku, demolowanie lokali, bicie ludzi itp, do tego rasistowskie, faszystowskie hasła. Wiec cokolwiek zrobiłby sąd wyszłoby na dobre i HGW i nam. Wprawdzie gdyby sąd podtrzymał decyzję HGW zrobiłaby prezent pisiakom, ale może przynajmniej byłyby ograniczone straty w ludziach i materialne.
  • triss_merigold6 09.11.18, 08:21
    Do 2015 r. Od 2016 było spokojnie.
  • erzulie 09.11.18, 08:37
    Tak, tak. Wcale nie pobito i nie skopana protestujących kobiet. W ogóle nie było rasistowskich i faszystowskich haseł.
  • 45rtg 09.11.18, 10:34
    erzulie napisała:

> Tak, tak. Wcale nie pobito i nie skopana protestujących kobiet. W ogóle nie był
    > o rasistowskich i faszystowskich haseł.

Skoro jedynym, co jesteście już któryś raz wyciągnąć, jest zmiętoszenie tych paru kobiet, które same szukały guza, to tak, przebiegło to spokojnie.
    I na litość mózgu, nie wyjeżdżajcie mi teraz z tym, że to był tylko pokojowy opór wobec niedopuszczalnego nacjonalizmu...
  • iwles 09.11.18, 10:51

Nowe znaczenie słowa "pokojowy": pozwolić rasistom na głoszenie haseł rasistowskich, a nazistom na głoszenie haseł nazistowskich i propagowanie symboli faszystowskich.
    Ot i cala tajemnica - stać z boku i NIE REAGOWAĆ.
  • 45rtg 09.11.18, 11:01
    iwles napisała:

>
    > Nowe znaczenie słowa "pokojowy": pozwolić rasistom na głoszenie haseł rasistows

Spróbuj jeszcze raz przeczytać.
  • iwles 09.11.18, 11:37

a co chcesz mi udowodnić?
    Że "pokojowe" marsze to były ? I nie było haseł nacjonalistycznych ? Nie było falang ? Nie było napisów typu "Biała Europa"? Czy może uważasz, że to wszystko, to właśnie głoszenie pokoju, równości, tolerancji ?
  • 45rtg 09.11.18, 11:43
    iwles napisała:

>
    > a co chcesz mi udowodnić?
    > Że "pokojowe" marsze to były ? I nie było haseł nacjonalistycznych ? Nie było f

Weź se jednak przeczytaj, co ja napisałem, a w szczególności o do czego odnosiło się słowo "pokojowe".
  • dzikka 09.11.18, 08:55
    jak dla kogo triss. Nie, nie było spokojnie.
  • droch 09.11.18, 09:04
    Straciłaś wzrok w 2016?
  • ingryd 09.11.18, 09:04
    Triss, rany boskie, bylo spokojnie bo policja dostala wytyczne by nie reagowac na skandaliczne zachowania "narodowcow", nie zabierano im banerow typu "biala europa", wiec panowie tylko sokopali î opluli kilka kobiet (policji nie reagowala) odpalili tone rac, î tym sposobem TYLKO 22 policjantow wyladowalo w szpitalu w tamtym roku.
    Czyli bylo gites, n'est ce pas ?
    To wyjasnij mî chérie dlaczemu tego roku, w tak wazna rocznice, NIKT z przedstawicieli wadzy nie chcial uczestniczyc w tym tak spokojnym jak mowisz marszu ?
    Podpowiem ci gdybys nie dala rady wykoncypowac.
    Albowiem gdyz, images z ostatnich "spokojnych marszow" poooooszedl w swiat, ku hanbie sromotnej najjasniejszej rzeczpospolitej, narobiwszy takiego wstydu ze nawet ta wadza wycofala sie raczkiem z ich sygnowania swoja partycypacja.
    Tak juz personalnie, to wydaje mî sie ze wadza mocno pluje sobie w brode ze pozwolila na te "spokojne" MN, bo teraz nie ma zadnego pomyslu jak sytuacje opanowac î niestety obawiam sie ze bardzo zle skonczy sie to nasze uroczyste swieto narodowe î zapewniam cie ma chère ze nie z powodu Antify jak to uporczywie sugerujesz.
    Ps.
    Sadze ze HGW wydala ten zakaz rowniez ze wzgledu na narracje postwyborcza wadzy, sugerujaca ze warszawiacy to glupcy î nie zasluguja na to piekne dobro ktore na nich splywa od wadzy. Ja naprawde obawiam sie nie mowiac juz o ONRowcach, to zwykli ziomale z fb arwenki, przybeda na marsz en masse zeby "pokazac gnojom".
    Logika wolnego 12/11 by rowniez za tym przemawiala, bo obawiam sie ze przebudzimy sie z wielkim kacem î zdemolowana stolycom
  • natalia.nat 09.11.18, 13:53
    Może nie było takich akcji jak we wcześniejszych latach, ale spokojnie też nie było.
    www.youtube.com/watch?v=TBJ6VfV2AdE
    www.youtube.com/watch?v=Qnu8mdyx2AI
  • maadzik3 09.11.18, 14:09
    dodam że jednej z kobiet złamała rękę policja

--
    Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku" a on odpowie "Nic się nie martw. Zaraz tam będę"
  • lauren6 09.11.18, 14:19
    Rannych cywilów było ponad 150, więc nie same panie protestujace przeciwko faszystom.

Jeżeli to jest spokojny marsz to nie wiem jakiej jatki oczekiwałaby triss po marszu niespokojnym.
  • dzikka 09.11.18, 08:46
    No widzisz triss, indolencja pierwszej klasy. Tak jakby prezydenci miast sądzili, ze sądy poprą ich decyzjęsmile To się nazywa polityka ale o tym nie masz pojęcia.
  • triss_merigold6 09.11.18, 08:53
    Geee... ja wiem po co to było, ale huczne natychmiastowe dorobienie ideolo, że decyzje takie odważne, że czas najwyższy postawić tamę faszyzmowi etc. uważam za trochę żenujące.
  • sumire 09.11.18, 08:58
    Ale jakie dorabianie ideolo? Międlar to faszysta pełną gębą, więc to raczej stwierdzanie faktu jakby.
  • triss_merigold6 09.11.18, 09:19
    Ok, faszysta. Niemniej sąd uwalil decyzję Dutkiewicza argumentując m.in. że bezsasadny jest zakaz prewencyjny. Nie rozumiesz, że wdrożenie praktyki zakazów prewencyjnych to broń obosieczna i ryzykowna dla obecnej opozycji?
  • lauren6 09.11.18, 09:26
    Kto mówi o wdrażaniu jakiejś praktyki?

HGW wykorzystała prawo by odbić organizację marszu na prezydenta. Zagranie mistrzowskie. PISiory albo muszą wziąć swoich pupilków za mordy i zadbać, żeby w tym roku nie było więcej transparentów "biała Europa", albo wyjdzie, że sami się identyfikują z rasizmem i nazizmem.
  • iwles 09.11.18, 10:48

ciekawe swoją droga, jak oni to zorganizują, skoro między jednym a drugim marszem ma być zdaje się tylko 1 godzina różnicy ?

• maadzik3 09.11.18, 14:14
    decyzje prewencyjne są złe, tu zgadzam się z Maziarskim, dlatego sąd je uwalił (sąd tak przez Triss wyśmiewany), ale marsze (oba) są faszystowskie czego się nawet organizatorzy nie wypierają. Na warszawski przyjadą przedstawiciele kilku ruchów faszystowskich działających w Europie (włoskiego, słowackiego, węgierskiego - i to ciężkich kalibrów), Międlar jest po prostu naziolem (ciekawych rzeczy uczą w seminarium a co najmniej przymykają na nie oczy), Rybak ma prawomocny wyrok choć prokuratura Ziobry walczyła o jego niewinność jak lew. Tak, prewencyjnie nie wolno zakazywać i to przyznaję, jeszcze prawa nie złamali, dopiero zamierzają, a zamiar jest karalny tylko w kilku bardzo nielicznych przypadkach i organizowanie zgromadzeń się nie zalicza jakie by nie były. Ale nazywając rzecz po imieniu to są marsze faszystów

--
    W świecie, w którym możesz być wszystkim bądź życzliwy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.