Dodaj do ulubionych

A kto pracuje w poniedziałek?

09.11.18, 11:47
My z dziewczynami postanowiłyśmy pracować - prywatny gabinet stomatologiczny. Mamy w 3 gabinetach tyle pacjentów, że ciężko by było ich poprzekladać. Pacjenci zadowoleni. Ciekawe ile osób się nie pojawi.
Edytor zaawansowany
  • lady.grey 09.11.18, 11:52
    Ja, ale nie w PL więc nie wiem czy się liczy.

--
    znowu wyrosłam z poprzedniego nicka...
  • lady.grey 09.11.18, 11:52
    Nawet audyt ISO mam, fajnie będzie...

--
    znowu wyrosłam z poprzedniego nicka...
  • anagat1 09.11.18, 16:23
    To samo u mnie..bez audytu, ale zmiana dzialu.
  • mama-ola 09.11.18, 11:56
    U nas też się zastanawialiśmy, czy pracować. Jest tyle roboty, terminy gonią. Chyba każdy z nas jakąś pracę domową weźmie.
  • kotomama 09.11.18, 11:59
    Przełożyć terminy.

--
    Polska pod rządami PiSu jest jak nawalony Janusz na weselu.
    Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka, wymiotuje, depcze po butach,
    rechocze jak żaba i jest przekonany, że ludzie schodzą mu z drogi, bo go zaczęli szanować.
  • z_lasu 09.11.18, 12:32
    Ustawowe?
  • kotomama 09.11.18, 13:03
    No a co za problem?

--
    - Poproszę Marlboro w miękkiej.
    - 15,50 zł.
    - Albo dorzuci mi pani jeszcze honor i godność Polaka.
    - Proszę, razem będzie 515,50 zł
  • kotomama 09.11.18, 11:59
    Nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby pracować z własnej woli w wolny dzień.
    W poniedziałek pracuje bo tu nie ma wolnego, a takie rzeczy planuje się kilka lat do przodu.

--
    - 15,50 zł.
  • dzikka 09.11.18, 12:03
    no widzisz, a mi przychodzi. mamy durny rząd ale to nie znaczy, ze mam swoich kontrahentów potraktować z buta. Moja praca, moja kasa. Terminy mam w umowie, nie przełożę ich ot, tak i nawet nie chcę. Będę pracować, choć nie w pełnym wymiarze.
  • bergamotka77 09.11.18, 12:02
    Ja nie pracuję. Alleluja, dlugi weekend znowu! 😄

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • chocolate-cakes 09.11.18, 12:07
    Mój syn student. Pracuje oprócz studiowania dziennego na pół etatu w korporacji zagranicznej i będzie normalnie pracować. Był w pracy także 1 listopada.
    Ja mam wolne w szkole i na uczelni ( 4 godziny lekcyjne plus 2) ale mam przed południem i w południe przełożone dodatkowe lekcje w domu, nie tak dużo, 3 godziny. Weekend i tak mam długi bo dzisiaj, jak każdy piątek, mam wolne.
  • zawsze-w-drodze 09.11.18, 17:27
    Wspaniale. Zachodnia korporacja ma w dudzie przepisu prawa pracy kraju w którym zatrudnia. Każe pracować 1 listopada, 15 sierpnia też? 3 maja? A pracownicy zachwyceni. Bo światowo. Wspaniale. Powód do dumy.
  • leanne_paul_piper 09.11.18, 17:40
    Ja nie mam z tym problemu. Pracuje w firmie amerykanskej dla rynku niemieckiego. Teraz akurat mam wolne ale za inne swieta dostaje dodatkowe 2 dni urlopu, dobry deal.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sf/he/nft5/gpqiUa2o6cHUGy2FJA.jpg
  • chocolate-cakes 09.11.18, 18:51
    On pracuje konkretną ilość godzin w tygodniu ale ma umowę o pracę na konkretne dni, jednym z tych dni jest poniedziałek. Nie mam pojęcia co będzie z 15 sierpnia i innymi dniami. Był tam trzy miesiące na praktyce studenckiej, obowiązkowej i teraz pracuje już normalnie drugi miesiąc. Chłopak sobie zarobi, zdobędzie doświadczenie, popracuje pewnie dwa lata i odejdzie gdzie indziej. A może po licencjacie czyli za 6-7 miesięcy.
    On nie ma z tym żadnego problemu. Zdarza mu się udzielać korepetycji w dzień wolny, jeśli jemu i uczniowi pasuje. Co za problem.
  • z_lasu 09.11.18, 18:56
    Problem niektórzy mają z tym, że inni święcą co innego niż oni sami. I jeszcze na dodatek święcą inaczej.
  • sumire 09.11.18, 19:00
    Wyluzuj. Jeśli kto pracuje 1 listopada czy innego tam 15 sierpnia, to i tak dostanie za to dzień wolny, i w dodatku możliwe, że w dowolnie wybranym przez siebie dniu, więc wielu ludziom to pasuje. A jeśli nie zdąży go odebrać w okresie rozliczeniowym, to dostanie kasę. I to wszystko jest zgodne z prawem pracy, zresztą wielu ludzi, którzy nie pracują w zuych zachodnich korporacjach, pracuje w święta, co być może jest dla ciebie newsem.
  • chocolate-cakes 12.11.18, 17:09
    Syn wrócił z pracy. Mówi, że za dziś i 1 listopada może sobie wziąć wolne kiedy chce, choć prawdopodobnie do końca grudnia. Ponieważ łączy studia dzienne z pracą to mu się to bardzo przyda.
  • heca7 09.11.18, 12:08
    Właśnie chciałam napisać, że mój dentysta pracuje, tzn cały gabinet jest otwarty tego dnia smile

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • swinka-morska 09.11.18, 12:10
    Pracuję.
    Bo pracuję dla zagranicznej organizacji i mimo że fizycznie siedzę w PL, to podlegam regulacjom z zewnątrz.
    Dni wolne na 2018 zostały rozdysponowane na końcu 2017, w maksymalnej możliwej ilości.
    Dzięki temu mam wolny np. wielki czwartek i piątek, 2 listopada, przerwę świąteczno-noworoczną, ale nie ma tam miejsca ani przyzwolenia na dopisywanie z nagła wolnego dnia "a bo tak się władzy uwidziało".
  • tonik777 09.11.18, 12:21
    Skoro fizycznie w Polsce to nie podlegacie polskiemu prawu? Jeśli podlegacie to jednak wolne się należy (jak nie w poniedziałek to i tak norma tygodniowa powinna zostać obniżona).
  • nastjaa 09.11.18, 15:54
    Ja mam podobnie, pracuję we wszystkie polskie święta, potem odbieram te dni w zwykłe robocze dni. W dni kiedy kraj dla którego pracuję ma święto, mogę wziąć urlop lub przyjść jak mam ochotę.
  • zawsze-w-drodze 09.11.18, 17:29
    Czyli została pozbawiona swoich praw i sie z tego cieszysz. Polskich dni wolnych nie masz. Zagranicznych tez nie. Wolno ci za to wziąć urlop. Ludzkie pany.
  • swinka-morska 12.11.18, 12:48
    No właśnie mam wolne we wszystkie polskie święta (12 listopada to NIE JEST polskie święto narodowe).
    Mam wolny Wielki Czwartek i Wielki Piątek, poniedziałek wielkanocny, 1 i 3 maja, Boże Ciało i piątek po nim, 15 sierpnia, 1 i 2 listopada plus całą przerwę między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem (powrót do pracy 3 stycznia). Plus cały indywidualnie rozplanowywany urlop wypoczynkowy dłuższy niż przewiduje polskie prawo pracy.
    Mało?
  • swinka-morska 12.11.18, 12:45
    Nie, nie podlegamy polskiemu prawu i absolutnie na to nie narzekam. I to wszystko zgodnie z prawem smile
  • frey.a86 09.11.18, 12:25
    Ja pracuję, ale tylko po południu. Uczę angielskiego (mam DG) i myślałam, że odwołają mi wszystkie lekcje, ale w sumie się tak nie stało, i dobrze. Korporacyjne mam poprzesuwane na inne dni tygodnia, a prywatne w domu odbędą się normalnie. Cieszę się, bo inaczej musiałabym tych prywatnych też wcisnąć w pozostałe dni, a to oznaczałoby pracę (nauczanie) 8-9 godzin dziennie przez 4 dni pod rząd, a strasznie mi to gardło nadwyręża.
  • bergamotka77 09.11.18, 19:27
    Nadwereża pani lektorko 😄

--
    "Moze kogos zainteresuje historia kobiety, ktora zostala matka jako dziecko a w momencie kiedy powinna ta matka zostac, zostanie babcia. Ku przestrodze oczywiscie!" asmarabis o mnie smile
  • sumire 09.11.18, 19:33
    Ehm.
    sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nadwerezyc-czy-nadwyrezyc;3355.html
  • frey.a86 09.11.18, 20:35
    bergamotka77 napisała:

> Nadwereża pani lektorko 😄

Obie formy są poprawne, więc się odczep. A nawet gdyby nie były, to przecież nie uczę polskiego.
  • bergamotka77 09.11.18, 21:07
    Nie szkodzi. Nauczyciel języka obcego powinien również opanować właściwie ojczysty.

--
  • frey.a86 09.11.18, 21:13
    No to przecież znam właściwie ojczysty, to ty się bezpodstawnie czepiasz.
  • kotomama 09.11.18, 12:37
    Jednak pokolenie które dorosło w latach 90 jest niereformowalne i zawsze będzie interesy swojego pracodawcy stawiać nad swoimi. A może jednak emama nie jest tak wąską rozchwytywaną specjalistką i boi się, że jaśnie pan derektor albo janusz własciciel wypieprzy je z pracy.

--
    - 15,50 zł.
  • iwles 09.11.18, 13:32
    kotomama napisał(a):

> Jednak pokolenie które dorosło w latach 90 jest niereformowalne i zawsze będzie
    > interesy swojego pracodawcy stawiać nad swoimi. A może jednak emama nie jest t
    > ak wąską rozchwytywaną specjalistką i boi się, że jaśnie pan derektor albo janu
    > sz własciciel wypieprzy je z pracy.
    >

a ty nie znasz innych pracowników, poza niewolnikami?
    jest zakaz identyfikowania się z firmą i dbania o jej wizerunek (z korzyścią dla WSZYSTKICH pracowników) ?
  • kotomama 09.11.18, 13:54
    Znam. Pracuję z takimi.
    Ja identyfikuję się ze sobą i dbam o swoje interesy. Z korzyścią dla MNIE.

--
    - 15,50 zł.
  • z_lasu 09.11.18, 15:23
    Daj spokój, Iwles, szkoda życia na dyskusje z trollem, który rżnie głupa, że nie rozumie o co chodzi. Przecież dla wszystkich poza krejzi jest oczywiste, że problemem nie jest wolne, tylko wolne znienacka.
  • joanna05 09.11.18, 19:04
    A co w tym złego? Ja się identyfikuję z moją firmą, dziewczyny też ją lubią i cenią, dbają o jej dobre imię. Mamy zobowiązania wobec klientów na poniedziałek, same się do pracy zgłosiły, pytałam, czy ktoś chce wolne. Większość nie chciała. Tyle już było długich weekendów, że mamy dość, kolejna długa przerwa pewnie na BN i Nowy Rok wypadnie.
  • niktmadry 09.11.18, 12:38
    Ja zdecyduje w poniedzualek czy mi się chce.

• aguar 09.11.18, 13:06
    Ja.
  • kotomama 09.11.18, 13:06
    Uważasz zatem, że nieobecność jakiejkolwiek ematki w poniedziałek w pracy spowoduje zawalenie się świata?
    Nawet jakby ani jedna nie przyszła to by się nie zawalił.
    Co do nóg do przodu to cmentarze pełne sa niezastąpionych ludzi, którzy uważali że swiat się zawali jak jeden dzień nie będą zapieprzać.

--
    Polska pod rządami PiSu jest jak nawalony Janusz na weselu.
    Wszystkich potrąca, oblewa wódką, wyjada z talerzy, beka, wymiotuje, depcze po butach,
    rechocze jak żaba i jest przekonany, że ludzie schodzą mu z drogi, bo go zaczęli szanować.
  • alpepe 09.11.18, 13:15
    No cóż, u mnie w zakładzie Ukraińcy będą zapieprzać, chyba też nasz logistyk będzie na miejscu, bo w środę ma być u klienta w Niemczech ze cztery palety pewnego wyrobu i zamówienie przyszło wczoraj. Nasz model biznesowy jest właśnie dla awaryjnych przypadków. Biuro, jeśli będzie pracowało, to cicho w domu, jeśli ma coś do nadrobienia.

--
    Achse des Guten
  • iwles 10.11.18, 09:07
    kotomama napisał(a):

> Uważasz zatem, że nieobecność jakiejkolwiek ematki w poniedziałek w pracy spowo
    > duje zawalenie się świata?
    > Nawet jakby ani jedna nie przyszła to by się nie zawalił.

Argument od czapy.
    Powiem ci wiecej: nawet komunizm nie spowodowal zawalenia sie swiata. Ale czy to znaczy, ze byl dobry?

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • danaide 09.11.18, 13:07
    Jak się wyrobię dziś - to nie.
  • raczek47 09.11.18, 14:23
    Ja.
    Od 20 do 8 rano😕
  • kokosowy15 09.11.18, 13:22
    Uwazaj ,bo jak Ci robol nie przyjdzie usunac awarie wodociagowa, elektryczna czy inna, tosie z dostawa nie wyrobisz i pan Niemiec sie obrazi a moze nawet zerwie kontrakt i logistyk nie pomoze. A Ukraincy niedlugo beda pracowac u Niemca na miejscu i bedzie glupio.
  • alpepe 09.11.18, 15:03
    No, widzę, że się obraziłeś, ale niestety, nie czytasz uważnie, pudło.

--
    Achse des Guten
  • kokosowy15 09.11.18, 16:42
    Ja sie nie obrazam, nie lubie tylko pogardliwych okreslen typu robol, biurwa. Nikt nie jest lepszy ani gorszy od innnych, o klasie czlowieka swiadczy szacunek dla innych. Nigdy nie wiesz, dlaczego ktos zajmuje takie a nie inne miejsce w spolecznym podziale pracy. A gdy Ukraincy wyjada z Polski, wielu pracodawcow bedzie mialo klopoty.
  • alpepe 09.11.18, 15:05
    Mam w Niemczech Ukraińców na kwaterze, spoko, nie zagrożą Niemcom.

--
    Achse des Guten
  • una_mujer 09.11.18, 14:57
    Ja jadę w podróż służbową za ocean i mam tam zaplanowane spotkania na cały tydzień. Nie będę przecież siedziała w poniedziałek w hotelu, „bo w Polsce nie pracują”. A biletu z trzydniowym wyprzedzeniem też już nie przełożę.
    Odbiorę sobie później; wkurzyli mnie tylko, bo musiałam zmienić na gwałt domowo- szkolną logistykę...
  • dziennik-niecodziennik 09.11.18, 16:26
    Ja. Jak zwykle zreszta. Na swoim nie ma zmiłuj.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • straggly 09.11.18, 17:46
    Jak to nie ma?macie wyznaczony przez urząd dyżur tego dnia? Ja tez w aptece i mam wolne, zamkniete bedzie. Jest dyżurna apteka, wiec jak ktos pilnie bedzie czegos potrzebował to pojedzie te 3 km dalej.
  • dziennik-niecodziennik 09.11.18, 18:58
    tak, mamy. a poniewaz dziewczyny mają wolne - pracowac bede ja.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • nenia1 09.11.18, 19:39
    Zależy. Ja też na swoim i jak najbardziej mam wolne. 2 listopada też zrobiłam sobie wolne.
    Ale ja nie mam sklepu więc spokojnie mogę się zamknąć smile
  • martaesz 09.11.18, 16:41
    Prywatna służba zdrowia melduje się w poniedziałek w pracy.
  • zwyczajnamatka 10.11.18, 08:24
    Państwowa też. Oddadzą nam ten dzień w wigilię.
  • z_lasu 09.11.18, 17:21
    Ja pracuję wtedy, kiedy moi klienci. Podejrzewam, że dadzą mi spokój w poniedziałek, ale wiem, że część będzie pracować, więc może być różnie.
  • berdebul 09.11.18, 17:27
    Ja i odbiorę sobie 24.12. smile
  • z_lasu 09.11.18, 17:48
    Całkiem sporo firm tak zdecydowało, szczególnie wobec niepewności do ostatniej chwili.
  • joanna05 09.11.18, 19:02
    Ja. I moja ekipa. Nie mogę sobie pozwolić na dzień straty w sezonie przedświątecznym, szkoda kasy, klientów, mamy zobowiązania. Pracujemy prawie normalnie, w standardowych godzinach, kto chciał, wziął wolne (jedna osoba), reszta chętnie przyjdzie do pracy i zarobi.
  • karmelowa_bombonierka 09.11.18, 20:21
    Ja pracuję - biały personel w szpitalach pomyka do pracy w poniedziałek jak zwykle.
  • norra.a 09.11.18, 20:40
    Ja. W niedzielę i poniedziałek.
  • kotomama 09.11.18, 21:10
    "Nie chcę podwyżki, po co trzynastki
    To wszystko nędzne szczęścia namiastki,
    A szczęście dla mnie to praca szczera:
    Dwanaście godzin przy komputerach!
    Nie wzbraniaj Ojcze!
    Precz z oczu matko!
    Nie dla mnie żona i dzieci stadko,
    Jeść, spać, dorastać - ja pragnę w biurze
    I umrzeć - z dłońmi na klawiaturze…
    Lecz zanim zejdę normę wykonam
    Godzin piętnaście - także podołam
    Nie chcę obiadu, nie chcę kolacji
    Walczę o wartość firmowych akcji
    A kiedy umrę - tak się rozmarzę,
    Nad trumną ujrzę zarządu twarze…"

--
    - 15,50 zł.
  • diamentowa.droga 10.11.18, 10:13
    Fajne smile
  • solejrolia 09.11.18, 21:10
    My pracujemy.
    Mamy dużo zleceń. Teraz każdy dzień z dobrą pogodą jest dla nas wazny. Gdyby moi pracownicy chcieli wolne, to by dostali wolne, i pracowałabym "na pół gwizdka". Ale nie chcą, im też zależy, żeby popchnąć kilka tematów do przodu. Dlatego pracujemy jak w każdy normalny, pracujący dzień.

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.