Dodaj do ulubionych

Robicie mammografię?

15.11.18, 10:09
Jeśli tak, to jak często?
W Szwajcarii i Kanadzie zlikwidowano badania przesiewowe...
Robić czy nie?
Bardziej pomaga czy szkodzi?
Edytor zaawansowany
  • annajustyna 15.11.18, 10:12
    Ja mialam wczoraj druga w zyciu, pierwsza rok wczesniej, kolejna za dwa lata. Mam 42 lata, duzo obciazenie rodzinne, stad te badania.
  • milka_milka 15.11.18, 10:15
    Robiłam raz, niedawno. Mam 45 lat, mam robić co dwa lata, ale pewnie nie będę tak często.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • mama-ola 15.11.18, 10:22
    > Jeśli tak, to jak często?
    Zrobiłam raz w życiu, jestem 40+.

> Robić czy nie?
    Po 50. r.ż. trzeba robić co parę lat.
  • folivora 15.11.18, 10:46
    Ze względu na wiek i budowę piersi robię usg, nie mammografię.

--
    I didn't come from your rib. You came from my vagina.
  • annajustyna 15.11.18, 19:34
    Optymalnie to dwa w jednym...
  • princy-mincy 15.11.18, 11:18
    Nie, jestem w wieku, gdzie na mammografię za wcześnie. Robię za to USG piersi.
  • al_sahra 15.11.18, 15:30
    > W Szwajcarii i Kanadzie zlikwidowano badania przesiewowe...

Skąd ta informacja o Kanadzie?
  • martaesz 15.11.18, 18:09
    Mam 37 lat , piewrszą mamografię za sobą, usg pierśi bedę robić co 2 lata. Niestety mama mama zachorowała na raka piersi.
  • agrypina6 15.11.18, 20:21
    Robiłam raz. Teraz USG piersi, lekarka proponuje co 2 lata, ale ja raczej będę robiła co rok. Kolejna mammografia, jeśli po drodze tfu , tfu, nic się nie wydarzy, na 45 urodziny. Dużo zachorowań wokół mnie🙁
  • zazou1980 15.11.18, 21:24
    W tym roku mialam pierwszy raz, bo wyszly jakies syfy na usg. Z okazji urodzin przebadalam sie porzadnie i wykryto zmiany, ktore w pore usuniete nie doprowadzily do powaznych konsekwencji. Takze ten tego...
  • mrs.solis 15.11.18, 21:51
    U nas zalecaja co roku. W sumie sama nie wiem co o tym myslec. Zadna kobieta w mojej rodzinie nie miala raka piersi. Mialam juz ze dwie mammografie. W zeszlym roku nie robilam, jakos nie mialam czasu. Ide zrobic w poniedzialek.
  • magazynka 15.11.18, 23:32
    Od 40 robiłam regularnie co 2 lata. Na szczęście.
    Zawsze było dobrze, ale w kolejnej, przy odbiorze wyniku dostałam pilne wezwanie na czerwono do zgłoszenia się na dalsze.

W następnych badaniach okazało się, że jest już guz 1 cm (2 lata wcześniej było czysto).
    To uratowało mi życie - wczesne wykrycie. Punkcja, operacja, chemia i ... żyję już, dzięki mammografii, 11 lat.

Na onkologii spotkałam chore na raka dziewczyny 20+, więc nie tylko wiek ma znaczenie.

Warto też, nawet za pieniądze, zrobić sobie badanie genu BRCA1 (pobranie krwi). U mnie dopiero w szpitalu znaleziono mutację tego genu, który także zwiększa prawdopodobieństwo raka piersi, jelita grubego i macicy.
  • nutella_fan 21.11.18, 22:04
    Mam 45. Nie robiłam i przez najbliższe lata nie zamierzam.
  • gyubal_wahazar 21.11.18, 22:38
    www.youtube.com/watch?v=qYOGoxuRNBI
    www.youtube.com/watch?v=_Zzk-AVNj-A

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.