Dodaj do ulubionych

Prezent wigwam

28.11.18, 14:06
dziewczyny macie wigwam albo inny namiocik w pokojach dziecięcych? zastanawiam się, czy to dobry prezent, czy kolejny łapacz kurzu i zagracacz. Miejsca niby dość, każde dziecko ma swój pokój całkiem spory, ale czy faktycznie to będzie użyteczne: taki kącik wyciszenia, rozmów face to face z rodzicem czy rodzeństwem, domek dla misiów itp. Wiek to początek szkoły podstawowej, nie maluszki...
Inna propozycja to namioty dwa połączone rurą do przechodzenia - taka zimowa aktywność w domu. Może o tym coś też napiszecie
Edytor zaawansowany
  • mag1_k 28.11.18, 14:07
    wiem wymyślam, bo lego, gier i innych zabawek dość, nie wiem co na prezent kupić
  • eowen 28.11.18, 14:13
    Córka dostała od nas w prezencie. Przy czym ma go w pokoju na piętrze, a większość czasu spędza w salonie na parterze, gdzie też ma inne zabawki. Mimo to namiot jest w użyciu, chociażby do zabawy w chowanego. Ale przyznam, że głównie siedzi ZA nim (między nim a ścianą, do której jest przysunięty) niż w środku, tak jej chyba wygodniej wink
  • memphis90 28.11.18, 14:14
    Moich namioty kręciły, kiedy mieli po 3-5 lat. Teraz niespecjalnie.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • katriel 28.11.18, 14:14
    Mam zerówkowicza i czwartoklasistę.
    > taki kącik wyciszenia, rozmów face to face z rodzicem czy rodzeństwem,
    Jeśli brat jest w tym samym pokoju, to w namiocie nie da się rozmawiać, bo wszystko słyszy i może się próbować wpakować. Jeśli go nie ma - można rozmawiać i poza namiotem.
    > domek dla misiów itp.
    Starszy misiów nie używa. Młodszy używa instrumentalnie: w nocy mają być w łóżku, żeby się było do czego przytulić, w dzień całkowicie ignoruje i z całą pewnością nie byłby mu potrzebny domek dla nich.
    > namioty dwa połączone rurą do przechodzenia
    To był hit jak mieli 2 i 5 lat, teraz leży porzucone.

--
    Chrzęskrzyboczek pacionkociewiczarokrzysztofoniczny.
  • same-old_mona 28.11.18, 14:24
    Chyba za stare dzieci na takie namioty. Jakby to były przedszkolaki to jeszcze by uszło.
  • angeka2 28.11.18, 14:34
    Jeśli dziecko potrzebuje takiej kryjowki, to pewnie.
    Ja uparcie robiłam sobie podobne namioty/bazy jak miałam 9 lat, żeby mieć spokój od młodszego brata, on miał zakaz wejścia do bazy i tam był mój azyl:p
  • samawsnach 28.11.18, 14:42
    Nie polecam. Drogie i mało funkcjonalne- rozłazi się, trzeba ciągle od nowa zwiazywac. Syn dużo chętniej bawił się w zwykłym i sporo stabilniejszym namiocie plażowy z decathlona.
  • bei 28.11.18, 14:43
    U nas tipi było hitem jak syn był maluszkiem, tak do 4 lat. Sama zrobiłam-uszyłam i za stelarz posłużyły kije do narzędzi ogrodniczych- takie długaśne, zakupione w tym celu w Obi. Najlepiej syn bawił się w nim latem, wystawiam na taras lub do ogrodu.
    Oddaliśmy później małej dziewczynce, i ona ma go w pokoju do dziś, a niedawno obchodziła 12 urodziny. Kieszenie wypełniła „ dziewczyńskim dobrem”😊

--
    poland.afs.org/
  • heca7 28.11.18, 14:47
    A nie mogą pogadać face to face pod kocem za darmo? wink Jak dla mnie tipi ( a nie wigwam) jest dla młodszych dzieci.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • memphis90 29.11.18, 17:01
    A czemu nie wigwam...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • alpepe 28.11.18, 14:55
    Moje uwielbiały namioty, kiedyś starsza, jako siedmiolatka, spała na ziemi z głową pod biurkiem obłożonym kocami, no, wymyślną konstrukcją, która robiła za namiot. Potem młodsza spała w namiocie, pod sam koniec, bo namiot nie z gumy, wyglądało to tak, że nogi od kolan w dół były na zewnątrz. Ja kupowałam takie namioty typu zamek, które łatwo było złożyć, jak się człowiek zdenerwował, że tylko miejsce zajmuje.

--
    Achse des Guten
  • alpepe 28.11.18, 14:58
    http://thumb1.zeppy.io/d/l400/pict/201974386990/roba-spielzelt-kinderzelt-spielhaus-zelt

--
    Achse des Guten
  • mama_kotula 28.11.18, 15:14
    Moja 7-latka byłaby zachwycona, ale ona z gatunku tych dzieci, które sobie gniazda budują z tego, co im w ręce wpadnie. Potrafi np. odrabiać lekcje na dywanie przykryta koszem na pranie i spać na gołej podłodze pod krzesłami z powieszonym kocem.
  • anika772 28.11.18, 15:27
    Moja młodsza ma taki:
    www.pakamera.pl/pokoj-dziecka-namioty-tipi-namiot-tipi-wigwam-indianski-my-deer-grey-nr1486752.htm
    Na ogół stoi zwinięty w kącie, rozstawia go czasami do zabawy.
  • mama-ola 28.11.18, 15:35
    Moje dzieci miały namiot i to był HIT. Zabierały na podwórko codziennie przez kilka miesięcy i wszystkie dzieci się wkoło tego bawiły. Super pomysł na prezent. Jak masz dużo miejsca w pokoju, to też na pewno dzieci będą chciały się w nim bawić.
    Moje chłopaki (9 i 13 lat) od czasu do czasu robią sobie namiot z koców i śpią pod tym, na podłodze.

Rury nie mieliśmy, to akurat średnio widzę - ile razy można przechodzić.
  • mary_lu 28.11.18, 15:40
    Takie kupne namioty zawsze trochę w użyciu były, ale nie umywały się do własnoręcznie zrobionych z koców, mebli i poduszek. Jakiś rok temu mój dziewięciolatek przytargał z garażu wielkie pudło do swojego pokoju, urządził je i siedział w nim jak kot... A te pitu-pitu wigwamki z firm ze słodką pościelą do łoźeczek już zupełnie mnie nie przekonują...
  • ashraf 28.11.18, 16:07
    Moj pieciolatek ma "indianski" wigwam, rozklada go moze raz na miesiac. Bawi sie w nim sam albo jak ktos przyjdzie, ale nie uzywamy go jako kacika wyciszenia czy one to one z rodzicem. Wigwam dostalismy prezencie, nie wiem, czy sama bym go kupila. Namioty polaczone rura (z Ikei) byly hitem kiedy synek uczyl sie chodzic i krotko potem, teraz kurzy sie na szafie i czeka az mlodszy przejdzie z czolgania na raczkowanie wink
  • mag1_k 29.11.18, 11:26
    dziękuję smile to myślę dalej co na ten prezent big_grin
  • memphis90 29.11.18, 17:04
    Geomag Pro L
    Gravitrax albo Spacerail

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.