Dodaj do ulubionych

Inspiracje prezentowe 14-17 lat :-)

29.11.18, 22:01
Uwaga - wątek zbiorczy!
Szukam inspiracji prezentowych dla nastolatków. Mam do obdarowania 7 młodzieży w wieku 14-17 lat, płci obojga (2 swoich, 5 chrześniaków). Kwotowo 100-150 zł na osobę, na własne dzieci ta granica wyższa.
Święta tuż-tuż, więc może macie już coś wypatrzone, zaplanowane lub sprawdzone. Piszcie, bo na pewno macie mnóstwo pomysłów! wink

Ja dzielę się swoimi z ostatnich 2 lat, może ktoś skorzysta - wpisuję te które ucieszyły obdarowanych:

Z gier planszowych i karcianych:
Sherlock, Bankrut, Gra na emocjach, Tajniacy, Azul

Z kreatywnych:
- Pióro (ptasie) ze stalówkami + pieczęć z inicjałem + lak + papier czerpany
- Zestaw do malowania butelek
- Puzzle 4D

Z książek:
- komplet o Wiedźminie
- komplet Mroczna wieża
- Schronienie
- Rzeki Londynu
- Nosiciel
- 13 powodów
- Podaruj mi miłość - 12 świątecznych opowiadań
- Komiks Sherlock i komiks Wilkołak
- Escapebook
- Planeta dobrych myśli

Z elektroniki:
- słuchawki
- smartfon
- powerbank
- fajny pendrive

Kosmetycznie:
- Perfumy lekkie, dziewczęce (Elizabeth Arden)
- maskara pogrubiająca
- biżuteria (kolczyki, zawieszka, bransoletka)
- szkatułka na biżuterię

Z ubrań
- kigurimi
- fajna piżama
- bluza Vans/Fila
- fajne t-shirty
- śmieszne skarpetki
- wesołe rękawiczki (np. pandy albo w kształcie łap niedźwiedzia)
- nauszniki

Z drobiazgów:
śmieszne przypinki, ładne nietypowe magnesy, świece zapachowe

Z innych:
- Nutella duży słój imienna + książka z przepisami Nutelli
- voucher do Escaperoomu
- bilety do kina
- śmieszna skarbonka z kasą
- etui na telefon
Edytor zaawansowany
  • heca7 29.11.18, 22:28
    Z gier nieśmiertelny Twister- przynajmniej się poruszają wink
    Kostka Rubika w różnych rodzajach, mój 13,5 latek układa namiętnie. Ma 4, każda inna ( jedną kupił w muzeum Van Gogha) i dostanie następne.
    Z książek nic nie dodam bo córka czyta mangi.
    Do telefonu dodałabym fajną podstawkę pod telefon, nakładki ochraniające kabelek (tam gdzie lubi się łamać) w kształcie zwierzątek, ładowarkę bezprzewodową- o ile pasuje do modelu telefonu.
    Z ubraniami vans czy fila należy uważać- moja by nie tknęła długim kijem.
    Z magnesami podobnie- my nie mamy gdzie przyczepić.
    Rękawiczki mogą być też do ekranów dotykowych.
    Nutellę bym sobie darowała- to syf.
    Na telefon proponuję -więzienie na smartfona.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kurt.wallander 30.11.18, 21:49
    heca7, moge podpytać o parę rzeczy?

heca7 napisała:

> Z książek nic nie dodam bo córka czyta mangi.

A jakieś mangi możesz polecić? Takie nie za bardzo o seksie, bo dla 12-latki szukam.

> Do telefonu dodałabym fajną podstawkę pod telefon, nakładki ochraniające kabele
    > k (tam gdzie lubi się łamać) w kształcie zwierzątek,

Widze ostatnio reklamy tych zwierzaczków na FB - o takich piszesz? Macie coś takiego? Sprawdza się? Bo u nas nagminnie sie kabelki łamią.

> Na telefon proponuję -więzienie na smartfona.

Wyguglałam, fajne.
  • heca7 30.11.18, 22:06
    Moja córka proponuje "Boku no hero academia" są jakieś bijatyki ale bez przesady. Seksu podobno w ogóle wink Generalnie o szkole superbohaterów. Powinno się spodobać.
    Zwierzaczków kupiłam kilka, pieski, rybki itd. Przydają się właśnie u nasady kabla, zaraz przy telefonie- sprawdzają się. A jednocześnie to fajny drobiazg, który można dorzucić do głównego prezentu wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • kurt.wallander 01.12.18, 23:20
    heca7 napisała:

> Moja córka proponuje "Boku no hero academia" są jakieś bijatyki ale bez przesad
    > y. Seksu podobno w ogóle wink Generalnie o szkole superbohaterów. Powinno się spo
    > dobać.

Dzięki

> Zwierzaczków kupiłam kilka, pieski, rybki itd. Przydają się właśnie u nasady ka
    > bla, zaraz przy telefonie- sprawdzają się. A jednocześnie to fajny drobiazg, kt
    > óry można dorzucić do głównego prezentu wink
    >
    Dziekuje, to chyba się skusze i dorzucę jeszcze do kalendarza adwentowego.
  • iberka 07.12.18, 01:07
    Po prawie 10 latach mieszkania w tym samym miejscu odkryłam, że przecież drzwi antywłamaniowe przyjmą każdy magnes tongue_out
  • mama-ola 30.11.18, 07:14
    Pióro ptasie itp. to byłoby coś dla mojego syna - czy możesz link podrzucić?

Mój nastolatek marzy o nakładce do hoverboarda.
  • feliz_madre 30.11.18, 09:09
    Kupowalam stacjonarnie, w sklepie dla artystów, ale w necie też są - wpisz pióro do kaligrafii lub zestaw do kaligrafii. Wyglada to tak:
    i.imged.pl/zestaw-do-kaligrafii-pioro-kalamarz-z-atramentem-4118618060.jpg
  • mama-ola 30.11.18, 09:48
    Świetne. Dziękuję
  • mama.nygusa 30.11.18, 17:27
    Nakladka swietna sprawa!!

--
    alicia033 napisała:

> Znowu łżesz, nędzny katolu
  • ga-ti 30.11.18, 11:37
    Do elektroniki dodaję głośnik do tel. W jakimś wątku ktoś podawał namiary na ładowarkę z 'półeczką' na telefon - fajne.
    Z kreatywnych mam zamówienie na promarkery i jakiś specjalistyczny blok do rysowania, wypasione kredki.
    Plecak - worek (dla młodszej nastolatki), gadżeciki z pomponami, pushinami, jednorożcami, lamami wink Młodsza nastolatka ucieszyła się z pięknie pachnącego żelu pod prysznic (z modnej drogerii), a w tym roku dostanie kulki do kąpieli pachnące i błyszczące i mydełko cudne z mydlarni.
    Bardzo puchate i mięciusie poduszki, koce, szlafroczki, skarpetki, kapcie.

Dzięki za Twoje pomysły smile
  • ga-ti 30.11.18, 11:41
    Ach, jeszcze - golarka smile nastolatek bąka, że może by sie mu przydała jakaś fajna. Ja jeszcze takiej potrzeby nie widzę, ale jeśli chce... Jednak to własny nastolatek, obcemu bym nie zaryzykowała wink
  • kubek0802 30.11.18, 14:47
    Bardzo dziękuję za pomysł z golarką. Mam więc prezent dla syna.
  • kina1 01.12.18, 16:59
    A możesz podlinkować golarkę o ile już wybrałaś?
  • feliz_madre 30.11.18, 17:13
    A grę "Karty Dżentelmenów" znacie? Fajna?
  • raczek47 30.11.18, 17:26
    Dla dziewczyny np. koc syrenka albo ciepły,duży szal.
    Mój syn dostaje t-shirty z motywem Gwiezdnych wojen.
    Córka teraz stała się fanką Gry o tron,więc dostanie koszulkę tematyczną .
    Generalnie,podpytaj,czy są fanami jakichś gier czy seriali,wszystkie gadżety wtedy są mile widziane
  • agniesia331 30.11.18, 17:50
    koszulka z długim tzw. longsleeve lub z krótkim firmową CK.Guess.itd
  • kubek0802 30.11.18, 18:10
    Nie wiem jak inne nastolatki, ale mój uważa wszelką odzież za najgorszy z możliwych prezentów.
  • kornelia_sowa 30.11.18, 21:59
    Inne nastolatki rózniesmile
  • solejrolia 30.11.18, 18:21
    Córka chyba dostanie coś z elektroniki, albo telefon, aktualny tel ma popękany wyświetlacz, więc to byłby akurat prezent, albo tablet graficzny.
    Plus książki, już zamówione, czekam na dostawę. (Ma wprawdzie czytnik, ale z książką też ją ostatnio widuję, nawet sama sobie za kieszonkowe czasem kupuje.

W zeszłym roku dostała bon do sklepu z bielizną, i niestety nie był to trafiony prezent. Sama nie potrafiła przełamać się, zeby iść i coś wybrać. Ze mną- nie chciała zupełnie. (oczywiście nie był to jedyny prezent, tylko taki dodatek do prezentu głównego)

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • huexido 30.11.18, 19:25
    To ja jeszcze podpowiem ponoć modne bluzy: RipAndDip, Kamuflage, Superdry, Champion. Niestety wszystko droooogie. Generalnie selectshop jest na topie.
    I dobre słuchawki duże.
    Perfumy od strait8 (nie pamiętam jak to się pisze) w górę.
    Golarka.
    Zestaw fajnych kosmetyków do włosów (typu pasta, krem).
  • feliz_madre 01.12.18, 16:26
    Po wizycie na Planszowki na Narodowym dopisuję do listy grę Sagrada.
  • iberka 07.12.18, 01:12
    Lubimy bardzo smile - bardzo dobra cena w bonito + dodatkowe 7% do jutra ( hasło: renifer) Zresztą Fox games tworzy kolega ze szkoły i sporo gier mamy okazję testować.
  • berber_rock 01.12.18, 17:08
    Moj, ponieważ za chwilę wyprowadza sie z domu zazyczyl sobie:
    www.amazon.de/Sugar-Pine-Boxershorts-Hanf-2000-SP-1708-XXL/dp/B01MSYSZ5A/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1543680385&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Cannabis+shorts&dpPl=1&dpID=61Jqas-ZcOL&ref=plSrch

Oraz
    www.amazon.de/Sleepy-eyes-Unkraut-Bettwäsche-Set-Kissenbezügen-Polycotton/dp/B079GL81TV/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1543680507&sr=8-4&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Cannabis+bedlinen&dpPl=1&dpID=51Z9bC82WKL&ref=plSrch
  • paola.brunetti 02.12.18, 12:40
    Jeśli chodzi o mangi, o które pytał ktoś wyżej, to ja mam na liście od córki "Ajin", "Hetalia", "Bleach" i "Klasa skrytobójców". Poz tym z książek - właśnie wyszedł nowy tom serii "Felix, Net i Nika", oraz 14. tom "Zwiadowców". Z gier - "Wsiąść do pociągu" - mamy wersję podstawową i teraz dokupujemy dodatki. Podobnie fajnymi grami do rozwijania są "Carcassone" i "Munchkin" (ta jest dość skomplikowana). Syn chciałby także gry "Pandemia" i "Miliarderzy", i jeszcze nie wiem, na które się zdecyduję - pewnie będzie to zależało od ostatecznego budżetu wink
    Z kreatywnych - markery Copic Ciao, ale to już dość kosztowny prezent.
    Syn będzie zdawał w tym roku egzaminy gimnazjalne, więc wymyśliłam, że kupię mu zegarek, żeby miał jak sprawdzać czas, niezależnie od zegara w sali (który powinien być, ale słyszałam, że jest z tym różnie). Szkoda, że na egzaminy nie można wnosić smartwatcha, bo to też byłby dobry pomysł na prezent.
    Poza tym bardzo fajne są kolorowe i wesołe skarpetki Many Mornings, różnego typu 'onesie', rękawiczki do smartfona, itp.
  • feliz_madre 02.12.18, 19:41
    Ale super, ze napisalas o nowym FNiN! Nie wiedzialam, ze Kosik napisal nowa część. Ekstra - prezent-pewniak na liście smile

Od siebie moge polecić Pandemię - jest świetna, ale nie znam Miliarderow.

• feliz_madre 06.12.18, 21:16
    Podciągam wątek - co tam słychać prezentowo po Mikołajkach?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.