Dodaj do ulubionych

Jednak poperam pis

01.12.18, 12:48
Przekonalo mnie to ze wprowadzil refundowane leki dla pacjentow ze schizofrenia Latuda. Nie wszystkim pacjentom ale koszt opakowania to okolo 5tys zl. PO mialo to w nosie a pacjenci maja prawo byc leczeni nowoczesnymi lekami. Jak pisze to tylko grupa wyselekcjonowana ale zawsze cos. W UK wielu leczy sie tym lekiem.
Edytor zaawansowany
  • jollyvonne 01.12.18, 13:13
    Dobrze jest miec cos wspolnego z wladza. Mieszkancy tej samej ulicy tez sobie zawyczaj chwala nowy asfalt i pierwsza kolejnosc odsniezania.
  • lauren6 01.12.18, 13:20
    To już wiemy po co był ten pierdyliard wątków o zadku Maryni. Bardzo ładnie się uwiarygodnilas.

Witamy nowego pistrolla.
  • wies-baden 01.12.18, 13:44
    ....to raczej wskazuje na manię, stąd ta aktywność na forum. Najgorsze, że tańszy lek na schizofrenię nie będzie konieczny - co w takim razie z poparciem dla PiS-u? A może nasza Jola wróciła?
  • 1madame2 01.12.18, 14:04
    Bedzie potrzebny tanszy lek dla niektorych dziala lepiej tanszy abilif jedt refundowany i najtanszy rispolpt tez
  • hummorek 01.12.18, 16:25
    Ona nawet pisze jak Jolka, chaotycznie, bez interpunkcji.
  • tiszantul 01.12.18, 14:07
    > To już wiemy po co był ten pierdyliard wątków o zadku Maryni. Bardzo ładnie się
    > uwiarygodnilas

to fakt, madame zdobyła na forum taki autorytet, że teraz może dyktować ematkom, na kogo mają głosować
  • asfiksja 01.12.18, 14:10
    > Witamy nowego pistrolla.
    E, trolla to może, ale chyba nie PIS. Galopująca hipochondria i miotanie się między borderline a schizofrenią, a potem poparcie z fanfarami jakiejś partii to raczej 5. kolumnawink
  • kosmos_pierzasty 01.12.18, 15:28
    Uwiarygodniła chyba swój poziom intelektualny... I to nie jest komplement.
  • bei 01.12.18, 13:25
    Mój teść wykupuje recepty na lek kardiologiczny, był ogłoszony, jako refundowany w 100 procentach. Niestety nie ogłoszono, ze na 6-7 jednostek chorobowych przysługuje tylko jednej, najrzadziej w statystykach występującej. Lek teścia nie jest aż tak drogi, ale przy zasobności portfela zwykłego emeryta to znaczny koszt.

--
    poland.afs.org/
  • 1madame2 01.12.18, 13:36
    No coz to jakos musza chuba rozdzielac ale jestem w szoku ze zrefundowali Latude od kilku lat pacjenci czekali na ten lek nabierzaco jestem bo balam sie schizofrenii ze lek za 5tys dla mnie naprawde duze zaskoczenie
  • arwena_11 01.12.18, 14:12
    Ale tak zawsze było. Leki na liście refundacji zmieniały się co 2 miesiące. Pamiętam jak się zdziwiłam jednego dnia, kiedy wykupowałam dla teścia lek onkologiczny. Zapłaciłam kilka stów za lek, który miesiąc wcześniej kosztował kilkadziesiąt złoty. To był początek 2012 roku. I tak co dwa miesiące trzeba bylło sie dowiadywać czy lek jest na liście czy nie.
  • 1madame2 01.12.18, 14:16
    Latudia istnieje kilka lat przez rzady PO NIGDY niebyla refundowana
  • olena.s 01.12.18, 14:49
    Oj się nie posikaj tylko i nie łżyj. Komisja Europejska przyznała pozwolenie na dopuszczenie Latudy do obrotu w całej Unii Europejskiej na paręnaście miesięcy przed ostatnimi wyborami, a decyzja o tym, która firma będzie go w Europie sprzedawać (wczesniej lek był sprzedawany tylko poza Europą) zapadła NA DWA MIESIĄCE PRZED WYBORAMI 2015 więc gdzie tu się przychrzaniasz do poprzedniego rządu? Dodam, że - nie wiem, całość czy część - ochrony patentowej zakończyła się latem 2018.....
  • taki-sobie-nick 01.12.18, 20:27
    nazwę naszej waluty?

Jest to przymiotnik w funkcji czasownika...

na niższym poziomie abstrakcji znaczy to mniej więcej, że odmienia się tak jak na przykład słowo "żółty" jako określenie Azjaty.

Widzisz 50 Azjatów, czyli widzisz 50 żółty? Nie - "żółtych", prawda?

Ze złotym w znaczeniu "waluty polskiej" jest dokładnie tak samo.

• szarsz 02.12.18, 18:57
    Im większy 'patriota', tym gorzej że znajomością umiłowanego języka...
  • szarsz 01.12.18, 13:35
    Cudownie, że twoje życie składa się wyłącznie z kupowania leków dla pacjentów ze schizofrenią.
  • 1madame2 01.12.18, 13:38
    Ostatnio jestem na biezaco bo balam sie schizofrenii i wlasnie bywam na anglojezycznych forach tam kazdy na tym leku wiec sprawdzilam akurat sytuacja moglaby mnie dotyczyc
  • olena.s 01.12.18, 13:40
    Proponuję przebieżkę przez fora na temat nowotworów, astmy, aborcji chorych płodów, alzheimera i zakażeń wewnątrzszpitalnych.
  • 1madame2 01.12.18, 14:01
    To moze napisz co zmienilo sie w tym wzgledzie ?
  • olena.s 01.12.18, 14:06
    Jak zwykle. Sa leki czekające, wypadające, wpadające. Ktoś traci, ktoś zyskuje.
    Czyli: bynajmniej nie jest tak, że ludzi z chorobami przewlekłymi i/lub smiertelnymi dostapili grupowo szansy leczenia nowoczesnymi specyfikami. Nie jest tez tak, że wszyscy stracili, czy że nikt nie zyskał.
  • olena.s 01.12.18, 14:13
    Precyzując: nowoczesna medycyna, ganz egall leki-terapie-sprzęt-wykształcenie-opłacanie personelu - jest potwornie droga i będzie potwornie droga. Wszystkie rządy meandrują pomiędzy niemożnościami, wśród zagrożeń korupcji i oszustw, ale i nadziei i rozpaczy chorych.
    Dla mnie nie jest to akurat powód żeby się przekonywać czy odkonywać od jakiejkolwiek partii/ideologii (poza ewentualnie Korwinem).
  • iwles 01.12.18, 14:48
    1madame2 napisał(a):

> To moze napisz co zmienilo sie w tym wzgledzie ?

A prosze bardzo. 2 lata temu za refundowany lek onkologiczny placilam 24 zl, od poltora roku 83 zl. Inny lek, tez onkologiczny, ktory bral ojciec mojej znajomej, kosztowal ok. 80 zl, od 1,5 roku 250.
    Leki te trzeba przyjmowac regularnie i przez lata.

Wiec widzisz, dla kazdego wazne jest co innego.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • sumire 01.12.18, 14:51
    Zaraz padnie mityczne, że za PO...
    A nie, przepraszam. Już padło.
  • anilka 01.12.18, 13:40
    Jednak nie sądziłam że ktoś może być aż tak bezmyślny i interesowny.
  • 1madame2 01.12.18, 13:53
    Ale sytuacja mnie nie dotyczy jestem zdrowa
  • anilka 01.12.18, 14:00
    No właśnie.
  • 1madame2 01.12.18, 14:01
    Jestem zdrowa ale przekonalam sie do pisusmile
  • tiszantul 01.12.18, 14:05
    Gdyby inni miłośnicy pisu się ujawnili, jest okazja przejąć forum. Inaczej dalej nas będą boleśnie dziobać przy każdej okazji
  • kropkacom 01.12.18, 14:23
    big_grin
  • 35wcieniu 01.12.18, 14:06
    To się wyklucza.
  • kropkacom 01.12.18, 14:07
    na zdrowie wobec tego.
  • sumire 01.12.18, 14:07
    No raczej nie.
  • taki-sobie-nick 01.12.18, 20:28
    biorą 500+, 300+, ale

- nie przyznają się;

- dzielnie plują na PiS.

tongue_out
  • skorek 01.12.18, 21:15
    A wszyscy jeżdżący po poprzednim rządzie, jako ludzie prawi i sprawiedliwi, nie korzystają z dłuższych urlopow rodzicielskich, a juz na pewno nie z kart DILO, tylko grzecznie proszą o wizyte onkologiczna za rok.
  • tiszantul 01.12.18, 14:01
    Gratuluję coming outu, jesteś bardzo odważna. Tutaj bardzo wiele osób popiera pis, ale boimy się nawet pisnąć na ten temat, bo małe stadko rozgdakanych opozycjonistek kontroluje linię polityczną forum. Chociaż teraz i tak jest w miarę spokój, sprawdź sobie w archiwum, co się działo w latach 2015-17, ematka była bastionem opozycji o znaczeniu krajowym
  • morekac 01.12.18, 15:59
    Tiszku, gratuluję ci takiego odważnego wsparcia 1madame2. Czytałoś poprzednie wątki tej pani?
    Jaka partia, tacy i wyborcy.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • thea19 01.12.18, 16:39
    ciekawe kiedy szalona ele, znana na caly swiat fotograf, umieszcza na liscie kandydatow na prezydenta
  • owmordke 01.12.18, 22:07
    Bzdury. Na forach gazety pis popiera mniejszosc, bo gazeta nalezy przeciez do Agory. Profil uzytkownikow gazety jest pewnie zblizony do czytelnikow wyborczej. Czy ty w ogole zdajesz sobie sprawe gdzie piszesz?
  • cosmetic.wipes 01.12.18, 14:02
    Możesz podać jakiegoś linka na temat tej refundacji?

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • 1madame2 01.12.18, 14:07
    Wpisz w google latuda refundacja to Ci wyskoczy z telefonu ciezko mi wkleic jak wroce do domu wieczorem wkleje
  • 1madame2 01.12.18, 14:48
    bipold.aotm.gov.pl/assets/files/zlecenia_mz/2018/012/REK/RP_30_2018.pdf
  • cosmetic.wipes 01.12.18, 15:16
    Zdajesz sobie sprawę co linkujesz, czy nie bardzo?

To jest rekomendacja AOTM. Jak można w niej przeczytać wykonana "na zlecenie z dnia 12.01.2018 r.Ministra zdrowia [...]"

Tu masz przebieg procesu , a w nim: "Pismami znaki PLR.4600.3493.2018.7.MK; PLR.4600.3494.2018.7.MK; PLR.4600.3495.2018.7.MK z dn. 15.11.2018 zawieszono postępowanie."

Chrońcie nas boginie przed takimi pielęgniarkami.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • anilka 01.12.18, 15:35
    Chcesz powiedzieć, że jednak nie jest refundowany a autorka nie była w stanie zrozumieć słowa pisanego ? big_grin big_grin

• cosmetic.wipes 01.12.18, 16:15
    Dokładnie to chcę powiedzieć 😃
    Leku nie ma w wykazie leków refundowanych, co bardzo łatwo sprawdzić, bo takich wyszukiwarek w necie jest od groma.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • anilka 01.12.18, 16:37
    Jak napisałaś ja też sprawdziłam, są wyszukiwarki leków.
    Ale jaki cel może mieć ktoś zakładający tak głupi wątek ? big_grin
  • thea19 01.12.18, 16:40
    znaczy tyle, ze watkodajka ma nierowno pod kopula i powinna isc kury macac a nie z ludzmi miec kontakt. wezmie taka nie doczyta zalecen lekarskich, pomyli leki i bedzie dramat.
  • cosmetic.wipes 01.12.18, 16:45
    Dokładnie. Laska (jeśli faktycznie jest pielęgniarką) stanowi poważne zagrożenie dla pacjentów - ma chaos pod beretem i jeszcze czytać nie umie.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • nickbezznaczenia 01.12.18, 16:42
    Nudzi się w pracy...
  • danaide 01.12.18, 14:15
    Zważywszy na to, że wielu członków pis jedzie chyba na tym leku - nie dziwi nic.
  • sumire 01.12.18, 14:18
    Piękne big_grin
  • sumire 01.12.18, 14:19
    Aczkolwiek jeśli twoja teoria jest prawdziwa, danaide, to znaczy, że on jest dramatycznie wprost nieskuteczny...
  • aankaa 01.12.18, 14:37
    albo nie wszedł do koszyka z etykietką "zakupy na potrzeby biura ..." refundowanego z dotacji na partie

--
    jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
  • wies-baden 01.12.18, 14:53
    Ktoś mówił, że był na proszkach - faktycznie nieskuteczny.
  • olena.s 01.12.18, 14:50
    Zważywszy, że forumka, rokminiająca czy ma/nie ma i jaką chorobę umysłową ogłasza swoje nawrócenie na PiS każe mi zastanowić się, czy to PiS oszalał, czy opozycja zaczęła wyjątkowo wyrafinowaną grę....
  • 1madame2 01.12.18, 14:55
    pfff ale mnie to nie obchodzi ze akurat ktokolwiek bedzie mi kibicowal ze sie nawrocilam na PiS ja tytlko przedstawiam fakty refundacyjne, roczny koszt leczenia osob chory od 9000-65 000zł i refunduje to PiS akurat ja sie tym zainteresowałam bo miałam problemy i co z tego, zainteresowałam się i bardzo dobrze niech ludzie wiedza jaki drogi lek został zrefundowanyy. A choroba moze dotknac kazdego, Twoje dziecko rowniez.
  • 1madame2 01.12.18, 15:04
    przypominam ze schizofrenia dotyczy 1% spoleczenstwa to duzo
  • baltycki 01.12.18, 18:50
    1madame2 napisał(a):

> przypominam ze schizofrenia dotyczy 1% spoleczenstwa to duzo

"Dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że w latach 2016-2017 nie wydano zgody
    na refundację przedmiotowego leku, ale wydano 3 zgody na sprowadzenie produktu leczniczego Latuda á 74 mg w ramach importu docelowego.
    Na podstawie powyższych danych nie jest możliwe wiarygodne określenie populacji docelowej, która mogłaby stosować oceniany lek. Oszacowania wiążące się z przyjęciem arbitralnych założeń, wykonane w celach poglądowych, wskazują, że z terapii może korzystać około 56 pacjentów rocznie, natomiast szacunki te są obarczone dużym ryzykiem błędu."

--
    Scher dich zum Teufel!
  • olena.s 01.12.18, 22:05
    Słuchaj, ten lek wtedy nie był jeszcze w normalnym użytkowaniu w Europie, zresztą trwały przepychanki, na co można go stosować, a na co nie (refundacja zależy również od celu).
  • baltycki 01.12.18, 22:19
    Wiem, czytalem wątek.

> przypominam ze schizofrenia dotyczy 1% spoleczenstwa to duzo

mozna bylo zrozumiec, ze 1% spoleczenstwa skorzysta na tej (nie)refundacji.

--
    Czy Newsweek i polityka to nie są gazety dla studentów? Od kiedy zostałam magistrem to nie zdarzyło sie żebym znalazła w środku cos ciekawego ..... /asmarabis/
  • olena.s 01.12.18, 15:17
    Jesteś, przepraszam, ciut niezborna.
    Każdy może byc dotknięty przez setki przypadłości i wcale schizofrenia czy border nie są najbardziej przerażająca ani najbardziej kosztowna. Nowotwory (słabo w Polsce leczone - właśnie z uwagi na niechęć państwa do kupowania bardzo drogich leków, a co roku jest blisko 200 000 nowych diagnoz), nowoczesne leki na leśniewskiego-crohna takoż nierefundowane, jesteśmy jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie refunduje dożylnego wlewu dla pacjentów z chorobą Fabry'ego, Brakuje lekarzy i pielęgniarek - bo dają dyla na zachód (pieniądze - ju-huuu) i są kolejki do leczenia - także nowotworów - bo szpitale nie maja w dyspozycji takich ilości leków, żeby starczyło dla wszystkich potrzebujących. Burzą się hemofiilitycy, pretensje mają chorzy na raka prostaty, błagają o nowoczesny B okrelizumab chorzy na SM....
    Więc nie mam żalu o refundację akurat leku dla schizofreników, natomiast znajmy proporcje. Medycyna jest droga, ty piszesz o nowym leku, innych takich leków są dziesiątki, a ludzi czekających na refundację, na wprowadzenie nowych terapii - tłumy.
  • lily_evans11 01.12.18, 14:52
    To samo pomyślałam big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • anilka 01.12.18, 15:03
    Swoją drogą autorka wreszcie znalazła sposób by zaistnieć big_grin
    Poprzednie mędzące wątki nie cieszyły się jakoś popularnością.
    Byle tylko nie uczyła się za szybko na błędach, bo się nie da na forum wejść.
  • 1madame2 01.12.18, 15:05
    gdyby mi chodzilo o zaistnienie big_grin nudze sie w pracy to i watki zakladam, jesli mam luzniej akurat big_grin jakbym chciala zaistniec nie ma problemu zadnego z tym forum
  • sumire 01.12.18, 15:09
    I dlatego całym sercem popieram ograniczanie dostępu do sieci w godzinach pracy.
  • 35wcieniu 01.12.18, 15:32
    Rano labiedziłaś że w pracy do 15:00.

15:05, a nasze znudzone troliszcze "nudzi się w pracy"...
  • woman_in_love 01.12.18, 15:07
    potrzebujące dużo leków. Nie mogli więc ich sobie nie zrefundować. A przy okazji tobie.
  • nickbezznaczenia 01.12.18, 15:13
    A ja jedna nie, ponieważ inne leki refundowane podskoczyły cenowo o kilka tysięcy procent, a też są ludziom potrzebne.
  • 1madame2 01.12.18, 15:16
    napisz które ? jestem ciekawa
  • nickbezznaczenia 01.12.18, 15:17
    Ani mi się śni. Poszukaj sobie.
  • kosmos_pierzasty 01.12.18, 15:26
    Dzięki, że przyczyniasz się do rozpieprzania mojego kraju w drobny mak...
    Ja pierniczę, skąd się ci ludzie biorą... Skąd się wzięłaś?
    Jednego kupią 500+, drugiego kilkoma lekami (bynajmniej nie dbałością o służbę zdrowia w szerszym kontekście)... I 25 lat ciężkiej pracy idzie do kosza.
    Brak wiedzy, brak wyobraźni... Głupotę można usprawiedliwiać, ostatecznie jest niezawiniona, ale uwierz, że chwalenie się nią to jednak przekroczenie pewnych granic...
  • wheels.of.fire 01.12.18, 16:06
    Ty za to uważasz, że tyle dobrego zrobił Balcerowicz który niejednego doprowadził do nędzy.

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • kosmos_pierzasty 01.12.18, 16:12
    W każdym systemie będzie jakaś grupa która sobie nie radzi. Sorry, ale żyjemy na Ziemi, a nie w raju.
  • bazia8 01.12.18, 16:33
    Jolkę mam zablokowaną, to ona znowu po od nowym nickiem?

--
    Jestem atrakcyjna i bardzo szczupla, mam bardzo dobry metabolizm (Cichociemno)
  • danaide 01.12.18, 16:41
    Bylo masakrować Jolkę paczkami, teraz przysłali tu pigułę-spamerkę...
  • morekac 01.12.18, 20:32
    Do nędzy to doprowadziła ludzi hiperinflacja - spadek po PRLu

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • semihora 01.12.18, 16:01
    Aha. Rozpierducha totalna, ale JEDEN LEK refundują i już są cacy.

--
    Prawica ze wszystkich grup dzieci - a mamy dzieci niepoczęte, dzieci poczęte i dzieci urodzone - ona zajmowała się tylko dziećmi poczętymi.
  • anilka 01.12.18, 16:38
    Cóż, nie refundują tego leku jak się okazuje big_grin
    A autorce potrzebny jest.
  • danaide 01.12.18, 16:40
    Product placement, znaczy się? Eee, to wątek do kosza idzie.
  • tiszantul 01.12.18, 22:38
    > Aha. Rozpierducha totalna

Dziwne, że nie ma żadnych protestów, a pis zdecydowanie prowadzi w sondażach. Totalna to jest opozycja, sam Schettino tak powiedział. A jak tam postępowi i oświeceni fani wykształconego profesjonalisty Ryśka Petru i Katarzyny Lubnauer? Wciąż oddalibyście na nich głos?
  • tiszantul 01.12.18, 22:40
    Oby jak najszybciej.

https://pbs.twimg.com/media/CZgkT_bW0AA2aoj.jpg
  • mdro 01.12.18, 22:43
    Coraz bardziej zdecydowanie big_grin. Sondaże, mówisz... Takie, wg których prorokowałeś miażdżące zwycięstwo Jakiego? big_grinbig_grinbig_grin

Biedny tituszka, myślisz, że ematka zapomina takie kompromitacje? big_grin Idź lepiej się poużalaj na stronie ORP, że ci wpisy kasują i się nie możesz przed zleceniodawcą wykazać big_grin

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • nangaparbat3 01.12.18, 21:22
    trudno nadążyć za Twoim tokiem myślenia, żadna władza nie jest tylko zła ani tylko dobra, ale kierować się pojedynczą mikro decyzją, to trochę jakbyś wybierała makowiec ze względu na odmianę użytych rodzynek.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • livia.kalina 01.12.18, 22:24
    Tyle, ze ten lek nawet refundowany nie jest...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.