Dodaj do ulubionych

Wspieranie demoralizacji w szkole

05.12.18, 16:14
Musiałam założyć ten wątek, bo aż się we mnie gotuje. III klasa gimnazjum, klasa mojej córki. Dziewczynka w zeszłym roku urodziła dziecko. Z facetem 10 lat starszym. Nie wiem, czy poszedł za kratki czy nie. Według tego, co mówi moja córka, ta dziewczyna ma teraz tylko prawa, a zero obowiązków, ze wszystkim traktowana ulgowo. Nauczyciele obchodzą się jak z przysłowiowym jajkiem, od początku ciąży nauczanie indywidualne, po porodzie jakiś czas indywidualne, teraz przychodzi do szkoły, kiedy chce, tak samo z niej wychodzi. Podczas lekcji komentuje do nauczycieli: "długo pani będzie jeszcze gadać? bo się spieszę do lekarza z małym". Na wszystko ma przyzwolenie. W ogóle nie odczuła konsekwencji błędu, który popełniła, w ogóle nie daje jej się odczuć, że zrobiła coś złego. Według mnie to karygodne. Nawet podsłyszałam kiedyś jak dziewczyny rozmawiają "może ja teraz rozłożę nogi i przez półtora roku będę miała zajęcia indywidualne". Czyli widać, że patologia i demoralizacja kwitnie całą parą. Moja córka jako najlepsza uczennica w szkole (zeszłoroczna średnia 5,7) kiedyś mi się skarżyła, że ona nie ma żadnych praw, tylko same obowiązki, natomiast tamta może wszystko. Problem przybrał na sile przed egzaminem próbnym, kiedy do ich sali weszła pani dyrektor z jakimś komunikatem do przekazania. Tamta znowu "ale streszcza się pani, bo muszę do małego". A na to moja córka "to trzeba było nóg nie rozkładać, to byś się teraz nie musiała streszczać". Zgadnijcie, kto dostał uwagę za "wulgaryzm" sad. Czyli jak mam to rozumieć, wspieranie patologii i demoralizacji? Aż się we mnie gotuje. Żadnej ignorancji dla tej pyskatej młodej latawicy, żadnego ostracyzmu, nic. Cała szkoła jej się podporządkowuje. Możecie po mnie jechać. W piątek idę na rozmowę do dyrekcji za domniemany zamach na godność osobistą tamtej. Trzymam stronę córki. Możecie po mnie jechać.
Edytor zaawansowany
  • kropkacom 05.12.18, 16:18
    Troll.
  • ad.a6 05.12.18, 16:18
    Bo???
  • ad.a6 05.12.18, 16:22
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • 45rtg 05.12.18, 16:25
  • ad.a6 05.12.18, 16:27
    Pogięło Cię? ktoś tej młodej pistolet przystawił do głowy? "owoc miłości" z 10 lat starszym chłopem. Dla mnie to by była tragedia. A oni się szczęściem obnoszą. TRAGEDIA!
  • 45rtg 05.12.18, 17:12
    ad.a6 napisał(a):

> Pogięło Cię? ktoś tej młodej pistolet przystawił do głowy? "owoc miłości" z 10
    > lat starszym chłopem. Dla mnie to by była tragedia. A oni się szczęściem obnosz
    > ą. TRAGEDIA!

A kogo to obchodzi, co dla ciebie jest tragedią?
  • ad.a6 05.12.18, 18:01
    Heh, dla Ciebie nie byłoby, gdyby Twoje dziecko taki numer odwaliło? To JEST tragedia.
  • hanusinamama 05.12.18, 21:29
    Jak widać mleko sie wylało...wiec po co teraz robic z tego tragedie. A nie wiesz moze bedą szczesliwi. KOlezanka w wieku 17 lat urodziłą dziecko. Slub brali jak miała 20 lat. Z 2 dzieci skonczyła studia, są 19 lat po slubie....szczśliwi!!!!!!!!!!!! Ona ma skonczone studia 3 dzieci. No wieeeeeeeeeelka tragedia.
  • grrru 05.12.18, 16:30
    Karygodne to jest zachowanie nauczycielki, którzy nie potrafią ukrócić bezczelnych tekstów na lekcji.

--
    Nadal jem gluten smile
  • stephanie.plum 05.12.18, 16:45
    właśnie, o ile taka sytuacja w ogóle ma miejsce...

--
    idę tam, gdzie idę
  • filga 05.12.18, 16:55
    Oj, Grrru. Ty chyba naprawdę nie wiesz, jak zachowuje się młodzież w gimnazjach. Te odzywki to nic w porównaniu z innymi ... Oczywiście nie wszyscy i nie w każdym gimnazjum
  • grrru 05.12.18, 17:01
    Wyobraź sobie, że jeszcze na studiach miałam praktyki w gimnazjum rejonowym na Targówku, więc wiem. Nauczyciel nie musi tego tolerować.

--
    Nadal jem gluten smile
  • raczek47 05.12.18, 18:12
    To zależy jaka jest polityka szkoły i dyrektora,niestety.
    W opisywane sytuacje jak najbardziej wierzę.
    Ada,córce uświadom,że tamta i tak na już spieprzone życie pod wieloma względami w porównaniu z twoją córką.
  • ad.a6 05.12.18, 18:36
    Uświadomiłam,...tyle, że ona widzi w szkole zupełnie co innego. Mogę sobie mówić, a szkoła daje zupełnie inny przekaz, niestety.
  • filga 05.12.18, 19:11
    No to sorry, wiesz! Tylko jak ma nie tolerować, pytam. Nie byłam w takiej sytuacji, więc nie wiem. Znam problem ze słyszenia.
  • kropkacom 05.12.18, 16:22
    Bo tak.
  • czarniejszaalineczka 05.12.18, 16:20
    troll harder

--
    Sąsiadowi zakatarzonym nosorożcem
  • ad.a6 05.12.18, 16:24
    Co w tym dziwnego, że w klasie córki jest ktoś taki? Owszem, też byłam w szoku, gdy się dowiedziałam, że P. jest w ciąży. Ale spodziewałam się bardziej radykalnej reakcji szkoły. I nie, nie było to dziecko z gwałtu.
  • grrru 05.12.18, 16:28
    Radykalnej czyli aborcja w gabinecie pielęgniarki?

--
    Nadal jem gluten smile
  • black_halo 06.12.18, 19:20
    grrru napisała:

> Radykalnej czyli aborcja w gabinecie pielęgniarki?
    >

Pomyslalam o tym samym. Szczerze powiedziawszy, gdybym dowiedziala sie, ze moje dziecko powiedzialo glosno cos o rozkladaniu nog to chyba przez miesiac by na dupie nie usiadlo. Jak mozna wychowac corke w przekonaniu, ze ciaza bierze sie z "rozkladania nog"? Jest w XXI wiek, ciaza bierze sie w seksu a seks uprawiaja dowie osoby a nie jedna "rozklada nogi" i czeka az ja ktos zaplodni.

Dekady walki o prawa kobiet, walki o rownouprawnienie a gowniara w trzeciej klasie gimnazjum mowi w taki sposob - w glowie sie nie miesci.

ad.d6 - naucz moze najpierw corke dobrych manier a potem komentuj zachowanie innych. Rosnie ci pyskata ksiezniczka.

--
    Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
  • agaaa80 05.12.18, 16:31
    Nie wiem dlaczego od razu troll. U nas w podstawówce jest dziewczyna w ciąży- 8 klasa. Ale wróciła z gimnazjum i też od razu zajęcia indywidualne i też skaczą wszyscy. Może teraz taki trend.
  • ad.a6 05.12.18, 16:32
    Straszny ten trend. W ogóle nie daje się odczuć winy i błędu. Takie ciche przyzwolenie.
  • miss_fahrenheit 05.12.18, 16:38
    ad.a6 napisał(a):

> W ogóle nie daje się odczuć winy i błędu. Takie ciche przyz
    > wolenie.

Przecież ojciec dziecka już nie chodzi do szkoły, więc jak szkoła miałaby na niego wpłynąć?
  • ad.a6 05.12.18, 16:42
    Na niego nie, ale na nią. Nie traktować łagodnie, tylko jak zwykłego ucznia tej szkoły. Nie zwalniać, nie usprawiedliwiać wcześniejszych wyjść i spóźnień, komentować jakoś by poczuła, że zrobiła coś nie tak, a nie, że jest wszystko super, wszyscy zachwycają się maleństwem, pokazuje zdjęcia w telefonie. Kurcze....ona jeszcze nie ma 15 lat. Coś tu serio nie gra.
  • grrru 05.12.18, 17:05
    Owszem, traktować normalnie, ale po co jakieś komentarze?

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 18:03
    Bo jak inaczej wyrazić brak przyzwolenia? Żeby cała reszta poczuła, że takie zachowanie nie jest normą?
  • dziennik-niecodziennik 05.12.18, 18:09
    Trollu, ochlon. Jak świat swiatem mlode dziewczeta zachodzily w ciaze. I jak swiat światem to one zawsze mialy najbardziej sp...olone zycie tym faktem. Tyle ze kiedys mozna bylo tylko z mostu skoczyc, a teraz przynajmniej szkole skoncza.
    Skoncz bulwersy bo smieszna jesteś.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • ad.a6 05.12.18, 18:31
  • betty_bum 05.12.18, 18:43
    Ten trolling wymyka ci się spod kontroli.
    Jak chcesz to dalej ciągnąć to zrozum, że w Polsce dzieci nie mogą się piep.c ma prawo i lewo z dorosłymi, mogą być tylko wielokrotnie wykorzystane. Następnym razem zmień ojca na równolatka, będzie ciekawiej i bardziej wiarygodnie.
  • ad.a6 05.12.18, 18:57
    Chyba jednak mogą, przykład mam w szkole córki. Radosne pianie z zachwytu, brak ukarania, wstawianie zdjęć na fb. Ze wstydu bym się spaliła, gdybym była jej matką.
  • morekac 05.12.18, 19:05
    ad.a6 napisał(a):

> Chyba jednak mogą, przykład mam w szkole córki. Radosne pianie z zachwytu, brak
    > ukarania, wstawianie zdjęć na fb. Ze wstydu bym się spaliła, gdybym była jej m
    > atką.

Jaki brak ukarania?
    Pod pręgierzem mieli ją postawić czy co?

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • ad.a6 05.12.18, 19:22
    Brak pomocy, ostracyzm, nieusprawiedliwianie wszystkich nieobecności "jak leci". Skomentowanie przez nauczyciela odpowiednim tonem np "słuchaj, P, w TWOIM przypadku opuszczanie lekcji to będą dodatkowe zaległości, i będziesz miała więcej problemów niż inni, bo masz MNIEJ czasu na nadrobienie". Coś co by jej dało do myślenia "o kurcze, zrobiłam niefajnie, więc teraz muszę siedzieć cicho i patrzeć w nauczyciela jak w obraz". Jakąś skruchę wyrazić?
  • brenya78 05.12.18, 19:24
    Dziewczyno, lecz sie.
  • lily_evans11 05.12.18, 19:28
    No no, ależ z ciebie Madame Victurnien big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • 3-mamuska 05.12.18, 21:42
    ad.a6 napisał(a):

> Brak pomocy, ostracyzm, nieusprawiedliwianie wszystkich nieobecności "jak leci"
    > . Skomentowanie przez nauczyciela odpowiednim tonem np "słuchaj, P, w TWOIM prz
    > ypadku opuszczanie lekcji to będą dodatkowe zaległości, i będziesz miała więcej
    > problemów niż inni, bo masz MNIEJ czasu na nadrobienie". Coś co by jej dało do
    > myślenia "o kurcze, zrobiłam niefajnie, więc teraz muszę siedzieć cicho i patr
    > zeć w nauczyciela jak w obraz". Jakąś skruchę wyrazić?

Chyba ci peron odjechał za daleko.
    --
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • ad.a6 05.12.18, 21:49
    Bo? Oczywiście, takie zachowanie powinno być dyskryminowane i dać do przemyślenia na dłuuuugooo.
  • 3-mamuska 07.12.18, 01:58
    ad.a6 napisał(a):

> Bo? Oczywiście, takie zachowanie powinno być dyskryminowane i dać do przemyślen
    > ia na dłuuuugooo.

Bo gadasz takie bzdury ze nie możesz być prawdziwa.
    Noe chodzi o to ze ona zrobiła super ekstra tylko się cieszyć.
    Ale jakieś podjazdy typu złe spojrzenia krytyka to heheh trzeba by było tak się na każdego gapić.

--
    -----------------
  • milka_milka 06.12.18, 22:15
    Ale brak pomocy zaowocuje jeszcze większym upadkiem.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • lily_evans11 07.12.18, 15:19
    Toż mówię, Fantyna i pani Victurnien. Scenka jak z XIX-wiecznego melodramatu się kroi.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:08
    100/100!!!

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:09
    To do dziennika.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • grrru 05.12.18, 18:59
    Jak się boisz, że Ci córunia odwali taki numer, bo w szkole nie ma ostracyzmu to trzeba było lepiej wychowywać.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 19:24
    Moja mi nie odwali takiego numeru. Nie ma chłopaka i do studiów nie chce mieć. Ma inne priorytety.
  • miniofilka 06.12.18, 21:06
    Hahahahasmile smile smile
    Mówić sobie może big_grin
    Przyjdzie taki czas, że się zakocha i to może być szybciej niż myślisz smile
    Oczywiście nie musi zajść w ciążę

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • betty_bum 05.12.18, 19:29
    Jak odwali numer i pozwoli się zgwałcić to dopiero jej matka pokaże.
  • nangaparbat3 05.12.18, 18:57
    Jesli nie ma 15 lat, to jest wykorzystanym dzieckiem.
    Faktycznie coś tu nie gra.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • ad.a6 05.12.18, 18:59
    Może już teraz ma. Moja córka też JUŻ ma. Ale moja córka jest z końca roku. Tamta mogła być z początku roku. To nie zmienia faktu, że wszyscy dają na to przyzwolenie. I tak jak mówię, NIE WIEM co się dzieje z ojcem dziecka. Raz ich widziałam z wózkiem za rękę, wstawia też zdjęcia na fb z tym facetem i z dzieckiem.
  • zosia_1 05.12.18, 20:06
    A Twoim zdaniem powinni ją na po porodzie pokazać przy całej szkole i może ukamienować, czy co? Trudno, takie rzeczy się zdarzają.a rolą dobrego nauczyciela jest pomóc dziewczynie jednak zdobyć wykształcenie w i tak już jednak trudnym życiu. Kwestia odżywek do nauczyciela to inna sprawa, naganną. Ale czego tak naprawdę Twoja córka zazdrości tamtej dziewczynie? Nieprzespanych nocy, więcej obowiązków? Trudniejszego startu w dorosłe życie? A posiadanie dziecka w młodym wieku wg. Mnie nie jest żadną demoralizacją, za to Twoje takie postrzeganie świata uważam za zaściankowość
  • asia_i_p 06.12.18, 22:07
    Wspiera się dziewczynę w trudnej sytuacji, żeby mogła skończyć naukę. Koszmar moralny wręcz.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • miniofilka 08.12.18, 10:46
    Wspierać tak, ale traktować tak samo jak innych uczniów i obniżać zachowanie za bezczelne gadki.

--
    żyj i pozwól żyć innym tak jak chcą:smile
  • grrru 05.12.18, 16:39
    To nauczanie indywidualne po prostu ułatwia jej kontynuację nauki. I bardzo dobrze.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 16:42
    Ale nie rozumiem, po co jej coś ułatwiać? Nie uważałeś jak robisz, to teraz rób jak uważasz.
  • grrru 05.12.18, 17:02
    A po co ułatwiać komuś, kto nogę złamał? Nie uważał jak chodzi to jego problem.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 18:04
    Bo złamanie nogi to jest nieszczęśliwy wypadek? Czy to w ogóle słuszne porównanie? Ciąża to nie choroba. To następstwo zamierzonego czynu. W tym wypadku zamierzonego.
  • nangaparbat3 05.12.18, 18:59
    O czym ty piszesz? Chcesz karać małolatę za to, że ją wykorzystał dorosły człowiek? Ją pewnie trzeba jeszcze wychowywać, owszem, ale raczej nie ostracyzm jest tu metodą.

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
  • mallard 08.12.18, 07:25
    nangaparbat3 napisała:

> ostracyzm

Według wątkodawczyni "ignorancja". Gdzieś tam jeszcze pisze, że zachowanie tej małej powinno być " dyskryminowane" 😀

--
    Naucz się śmiać z samego siebie.
    Będziesz miał ubaw na całe życie...
  • tt-tka 08.12.18, 09:34
    W innym watku facet jej robil erotyczne insynuacje (aluzje) big_grin
  • dziennik-niecodziennik 05.12.18, 17:53
    Bo znamy autorkę nie od dzis big_grin

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • homohominilupus 05.12.18, 16:22
    No, twoja córka niezłą chamowe odstawiła... Ciekawe od kogo usłyszała jakże piękne określenie, 'rozkładać nogi'
    Młoda matka tak samo chamowata. Ale postawa szkoły bardzo ok. Niedawno pisałam tu o młodej matce, która musiała zmienić szkole na wieczorowke.
    Ada, jesli nie jesteś trolem, to mnie przeraża, ze takie babiszony istnieją i jeszcze córkom do głowy mądrości kładą. Latawica, rozkładać nogi, brawo. Wiesz, kto tu jest patologia?

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • ad.a6 05.12.18, 16:26
    A jak mam mówić? Ciekawe jak się czuje maleństwo, a P. jest szczęśliwą mamusią. Dla mnie szkoła wspiera patologię. Oczywiście, moja córka ma nałożone najpierw co najmniej matura, a potem "rozkładanie nóg". Co dla dorosłych, to dla dorosłych.
  • gryzelda71 05.12.18, 18:30
    Aleś głupia.
  • astrum-on-line 05.12.18, 18:31
    ad.a6 napisał(a):

> A jak mam mówić? Ciekawe jak się czuje maleństwo, a P. jest szczęśliwą mamusią.
    > Dla mnie szkoła wspiera patologię. Oczywiście, moja córka ma nałożone najpierw
    > co najmniej matura, a potem "rozkładanie nóg". Co dla dorosłych, to dla dorosł
    > ych.

A jak coś się trafi nie po twojej myśli to udusisz córkę i wnuka/wnuczkę?
  • ad.a6 05.12.18, 18:34
    Ma powiedziane, że w przypadku ciąży PRZED maturą żadnej pomocy ode mnie nie otrzyma. Jak będzie dojrzała na tyle, by pokryć jakąś część kosztów i ponieść część odpowiedzialności, to jak najbardziej pomogę. Zresztą ona sama wie, co jest dla niej priorytetem.
  • brenya78 05.12.18, 18:36
    To corka musi Cie bardzo kochac big_grin Bosko miec taka mamusie.
  • arwena_11 05.12.18, 19:26
    Przestań. Ada by gó.. wno spod siebie zjadła gdyby mogła zaoszczędzić. Przecież to ta, co kazała facetowi ściąć włosy, bo zużywa za dużo wody i szamponu. A do tego wredny zamienił cud Adę na jakąś grubą babę i się z nią prowadza po ulicy big_grin
  • grrru 05.12.18, 19:49
    Bez sensu, jak gruba to więcej mydła zużywa big_grin

--
    Nadal jem gluten smile
  • arwena_11 05.12.18, 20:18
    No ale to Ada żałowała mydła.
  • edelstein 07.12.18, 14:42
    Przeciez ona nie znosi swojej corki,bo ta ma czelnosc miec problemy zdrowotne i alergie przez co adunia musiala oddac psa

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:45
    ad.a6 napisał(a):

> Ma powiedziane, że w przypadku ciąży PRZED maturą żadnej pomocy ode mnie nie ot
    > rzyma. Jak będzie dojrzała na tyle, by pokryć jakąś część kosztów i ponieść czę
    > ść odpowiedzialności, to jak najbardziej pomogę. Zresztą ona sama wie, co jest
    > dla niej priorytetem.

To współczuję twojej córce. Nie wiem czy bym była bardzo szczęśliwa, gdyby moja córka zaszła w ciążę przed maturą, pewnie nie, ale na sto procent bym jej pomogła wychować dziecko. Ona o tym wie.
  • ad.a6 05.12.18, 19:00
    Jest jeszcze różnica ile przed tą maturą. Mam na myśli osobę dorosłą lub prawie dorosłą. A nie małolatę, która powinna mieć za sobą dopiero pierwszy pocałunek i zauroczenie.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 19:04
    Ale ludzie są różni.
    Moja córka ma niecałe 18 lat i nigdy nie miała chłopaka. Inna ma w wieku 15 lat i też jest ok smile
  • astrum-on-line 05.12.18, 21:53
    ad.a6 napisał(a):

> Ma powiedziane, że w przypadku ciąży PRZED maturą żadnej pomocy ode mnie nie ot
    > rzyma. Jak będzie dojrzała na tyle, by pokryć jakąś część kosztów i ponieść czę
    > ść odpowiedzialności, to jak najbardziej pomogę. Zresztą ona sama wie, co jest
    > dla niej priorytetem.

Współczuję córce. Tobie nie, bo nie ma czego. Mam nadzieję, że córka zapragnie sobie ułożyć życie rodzinne i zawodowe na drugiej półkuli, jak najdalej od bardzo toksycznej mamusi.
  • hanusinamama 05.12.18, 21:30
    A jak sie czuć. Moze jest szczesliwe kochane...moze matka nie bedziekarmiła je chamstwem oraz nienawiscia do swiata razem z mlekiem...jak niektore matki widać potrafią.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 16:25
    Dziewczyna jest patologią, bo nie potrafi się kulturalnie odezwać, jest chamstka i bezczelna, tu się zgadzam.
    Ale nie dlatego, że urodziła dziecko w młodym wieku. Rozumiem wsparcie młodej mamy, sama mam w klasie młodą mamę, która wróciła szybko do szkoły, wszystko ładnie nadrabia i tak dalej, jest grzeczna i uprzejma, ma normalnie lekcje z klasą i niczego nie rząda a dziękuje, że może coś zaliczyć za tydzień a nie dziś. Ale ta, którą opisujesz, to jakaś okropna dziewczyna.
  • kropkacom 05.12.18, 16:27
    Nie dyskutuj z trollem.
  • ad.a6 05.12.18, 16:29
    Ale u Ciebie jest mowa o liceum, a nie o podstawówce/gimnazjum. Sam fakt zajścia w ciążę w wieku 13 lat to patologia.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 16:34
    Fakt że 17 lat
  • chocolate-cakes 05.12.18, 16:36
    Wszyscy ją wspierają a ja się cieszę, że mam klasowe dziecko. Ale dziewczyna jest bardzo ok, dobrze się uczy.
  • ad.a6 05.12.18, 16:39
    Ale to jest ZUPEŁNIE inna sytuacja. Ona już wcześniej była trudna, zdemoralizowana, w domu 5ro rodzeństwa.
  • grrru 05.12.18, 16:40
    Ooo, pięcioro rodzeństwa to skandal. Normalne kobiety takie jak Ty rozkładają nogi raz w życiu i mają jedno dziecko.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 16:44
    Ojjjj ja niestety musiałam się trochę bardziej postarać. Owszem to patologiczna rodzina, nikt tam nie pracuje. Za to mnożą się jak króliki.
  • daniela34 05.12.18, 17:16
    grrru napisała:

> Ooo, pięcioro rodzeństwa to skandal.

>
    Lecę powiedzieć przyjaciółce, że jest zdemoralizowana. Mgr po UJ z rozpoczętym doktoratem. Reszta rodzeństwa też wszyscy po studiach wyższych, ostatni, najmłodszy - w trakcie studiów. Całkowita demoralizacja...
  • chocolate-cakes 05.12.18, 17:53
    daniela34 napisał(a):

> grrru napisała:
    >
    > > Ooo, pięcioro rodzeństwa to skandal.
    >
    > >
    > Lecę powiedzieć przyjaciółce, że jest zdemoralizowana. Mgr po UJ z rozpoczętym
    > doktoratem. Reszta rodzeństwa też wszyscy po studiach wyższych, ostatni, najmło
    > dszy - w trakcie studiów. Całkowita demoralizacja...

Moja koleżanka z doktoratem ma 5 dzieci. Oczywiście pracuje. Dzieci fajne i bardzo mądre.
  • afro.ninja 05.12.18, 20:07
    A jakby nie pracowała, to patologia?!
  • lily_evans11 05.12.18, 16:45
    Ada, serio, ciekawe kim byś była Ty albo Twoja córka na miejscu takiej dziewczyny. Strasznie dużo siły i sprzyjających okoliczności trzeba, żeby nie ulegać złym wzorcom własnego środowiska.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • chocolate-cakes 05.12.18, 17:51
    Rozumiem. Widzę z opisu, że to jest zupełnie inna dziewczyna. Nie potrafi się zachować, jest chamstka, uważa, że trzeba ją traktować ulgowo. Tu się zgadzam, że ona zachowuje się fatalnie.
    Ale urodzenie dziecka nawet w tak młodym wieku nie zawsze jest patologią. Moim zdaniem dobrze, że ma nauczanie indywidualne, dobrze, że ma pomoc. Dobrze, że nauczyciele ją wspierają. Moim zdaniem to bardzo dobrze świadczy o tej szkole. Tylko szkoda jednak, że dziewczyna tego nie docenia. Mimo wszystko to nie powód, żeby ją wyzywać od patologii.
  • ad.a6 05.12.18, 18:06
    To jak Twoim zdaniem dać całej reszcie klasy do zrozumienia, że tamta zrobiła źle? Ogólnym przyzwoleniem i milutkim traktowaniem?
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:10
    Ale co ona źle zrobiła? Jest bezczelna, nie potrafi się zachować, jest chamska i tak dalej. To prawda. Nie docenia pomocy. To prawda. I tyle. Urodzenie dziecka nic do tego nie ma.
  • brenya78 05.12.18, 18:11
    Nie Twoja sprawa czy zle zrobila czy nie. Nie jest to Twoj interes i nie masz prawa uczestniczyc w wendecie przeciwko jakiemukolwiek dziecku, cokolwiek by zrobilo. Posiadanie dziecka, nawet w mlodym wieku, NIE jest przestepstem ani powodem do wstydu. I nikogo nie interesuje Twoje "przyzwolenie" albo i nie. Bo to nie Twoj zasrany interes. To co probujesz robic jest wrecz nielegalne i nosi znamiona dyskryminacji. Wiec wbij sobie do glowy, ze to nie twoj zasrany interes, a wychowywac corke powinnas sie nauczyc w inny sposob niz dajac jej taki przyklad jaki dajesz i uczac wulgaryzmow jakie zaprezentowala. Wychowujesz corke na zdemoralizowana sucz.
  • ad.a6 05.12.18, 18:26
  • brenya78 05.12.18, 18:28
    Posiadanie dziecka NIGDY nie jest powodem do wstydu.
  • ad.a6 05.12.18, 18:29
    W tak młodym wieku owszem JEST. Wiadomo, że dzieci bocian nie przynosi.
  • astrum-on-line 05.12.18, 21:57
    brenya78 napisał(a):

> Nie Twoja sprawa czy zle zrobila czy nie. Nie jest to Twoj interes i nie masz p
    > rawa uczestniczyc w wendecie przeciwko jakiemukolwiek dziecku, cokolwiek by zro
    > bilo. Posiadanie dziecka, nawet w mlodym wieku, NIE jest przestepstem ani powod
    > em do wstydu.

100/100
  • osia83 05.12.18, 19:05
    A co ta dziewczynka zrobiła źle?
    facet wykorzystał 13 latkę a Ty ją chcesz potępiać?
  • ad.a6 05.12.18, 19:26
    YYYYY wiedziała po co się idzie na imprezę z dorosłymi facetami (podobno to jest kolega brata czy kuzyna) i wiedziała po co pije z nimi alkohol? Dla mojej córki sam fakt uczestnictwa w takiej imprezie byłby czymś obrzydliwym. Ona jeszcze jest bardzo dziecinna, książki, gry, filmy fantasy.
  • osia83 05.12.18, 19:38
    Jesteś straszna. Przerażająca.
  • ad.a6 05.12.18, 19:41
    Bo???? Uważam, że takie imprezy nie są dla DZIECKA w tym wieku odpowiednie? I zawsze wiem, gdzie moje dziecko jest i z kim przebywa? Co tu jest przerażającego? Puściłabyś Twoje nieletnie dziecko na taką imprezę?
  • brenya78 05.12.18, 19:42
    To czemu nie obdarzysz "wyrazami bulwersacji" rodzicow tej dziewczynki?
  • osia83 05.12.18, 19:44
    Nie, nie puściłabym
    A rodzice tej dziewczynki o nią nie zadbali (13 lat to DZIECKO!) i starszy dorosły facet ją WYKORZYSTAŁ!
    I nikt poza szkołą się za dzieciakiem nie ujął.
    A Ty byś jej dokopała i jeszcze jesteś z tego dumna.
    Dlatego uważam, że jesteś chora.
  • ad.a6 05.12.18, 20:12
    Nie dokopałabym, ale nie dałabym również tzw. "przywilejów". Ignorowałabym. Dałabym do zrozumienia, że to co zrobiła, czyli "wskoczyła do łóżka" obcemu facetowi, to nic, czym można by się chwalić i obnosić. Poza tym, z tego co pamiętam, kiedyś młodzież była kierowana do ośrodków szkolno- wychowawczych właśnie za demoralizację. Co nią jest? Skoro na wszystko jest przyzwolenie?
  • paskudek1 06.12.18, 09:03
    ona nie "wskoczyła" do łozka żadnemu facetowi. To dorosły facet ją WYKORZYSTAŁ. Rozumiesz różnicę? Od tego on był dorosły żeby myslec mózgiem anie fiutem. Od tego on był dorosły że nawet jak ona "bardzo chciała" to on NIE MIAŁ PRAWA tego wykorzystać. Ona była młoda, głupia i do tego miała prawo. taki wiek. A ty teraz chcesz ukarać ją, jej dziecko i za co? Bo jeden złamas ją wykrorzystał?
    Jedyne co mozna zrobić to próbowac poprawić jej zachowanie wobec nauczycieli. Ale w zaden sposób nie wolno do tego wykorzystywać jej sytuacji życiowej./ Czyli jeśli jest chamska to zwracamy jej uwage bez przytyków że się "puszczała" . Bo do tego nie mamy prawa.

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • lily_evans11 06.12.18, 09:28
    Dokładnie, jaki trzeba mieć chory i zboczony łeb, żeby mieć seks z takim dzieckiem. I jak bardzo takie dziecko musi być sponiewierane życiowo, żeby czegoś takiego też chcieć.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:59
    ad.a6 napisał(a):

> YYYYY wiedziała po co się idzie na imprezę z dorosłymi facetami (podobno to jes
    > t kolega brata czy kuzyna) i wiedziała po co pije z nimi alkohol? Dla mojej cór
    > ki sam fakt uczestnictwa w takiej imprezie byłby czymś obrzydliwym. Ona jeszcze
    > jest bardzo dziecinna, książki, gry, filmy fantasy.

Materacem byłaś? Zaskakująco dużo wiesz o życiu tej dziewczynki.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi. by Vaikiria
  • ad.a6 05.12.18, 20:13
    Wiem tyle, co "młoda matka" opowiada klasie mojej córki. To jest właśnie demoralizacja. Nie dziwiłabym się, gdyby o orgazmach opowiadała.
  • ad.a6 05.12.18, 20:17
    A żeby było lepiej, wiedziałam, że jest w ciąży, sporo przedtem, zanim było widać. Opowiadała wszystkim dziewczynkom jak leci, na forum klasy, więc nie dziwcie się, że uważam, że demoralizuje.
  • nangaparbat3 05.12.18, 19:02
    Patologia, tyle że raczej po stronie dorosłych, a zwłaszcza tego dorosłego, co ją wykorzystał.

--
  • grrru 05.12.18, 16:30
    A nie jest patologią nauczyciel, który toleruje takie odzywki?

--
    Nadal jem gluten smile
  • lily_evans11 05.12.18, 16:46
    Jest nieudolnie wychowawczo po prostu. Nie każdy nadaje się do tego zawodu, gdzie nie tylko musisz dobrze nauczyć, ale jeszcze opanować patolskie klimaty na lekcjach.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 16:54
    Właśnie o to chodziło. Córka kilka razy ją kulturalnie prosiła, żeby przestała komentować. Nauczyciel nie zareagował. Tam jest 3/4 klasy patolskich klimatów. jedyne o czym marzę, to żeby córka już tę szkołę skończyła i poszła tam, gdzie chce.
  • grrru 05.12.18, 17:02
    Jak się ktoś nie nadaje do jakiegoś zawodu to uczciwie byłoby go zmienić.

--
    Nadal jem gluten smile
  • lily_evans11 05.12.18, 17:16
    Może być świetnym dydaktykiem, dobrze uczyć, a po prostu nie mieć predyspozycji do zapasów w kisielu na oczach gawiedzi. Dlaczego nie wymagasz normalnego, kulturalnego zachowania od niemal dorosłych osób, a takie są w gimnazjum i LO, tylko oczekujesz od nauczycieli poskramiania bydła?

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 18:06
    O właśnie.
  • grrru 05.12.18, 18:21
    A dlaczego zakładasz, że nie wymagam? Inna sprawa, że 13 lat to nie jest osoba "niemal dorosła".

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 18:27
  • brenya78 05.12.18, 18:30
    Wspolczuje Twojej corce durnej matki. Naprawde. Jedyne co jest powodem do wstydu na tym watku to to czego Ty uczysz corke. Ta zazdrosc, wulgaryzymy. Obrzydlistwo.
    Nie wystarczy corce wytlumaczyc, ze dziecko w tym wieku to nie przelewki? Trzeba robic to w tak wulgarny sposob? Jestes okropna osoba. Obrzydliwa, wulgarna, zgorzkniala baba, ktora swoje nieudacznictwo zyciowe rekompensuje sobie wyzyciem sie na innych. Tak, jestem przekonana, ze jestes zakompleksiona nieudaczniczka zyciowa, ktora karmi sie dosraniem komus innemu, zeby nie widziec jakim sama jest zerem.
  • ad.a6 05.12.18, 18:38
    Oj ale Cię wyobraźnia poniosła. Hehehe nieudacznictwo życiowe? Mam teraz święty spokój. Bulwersuje mnie tylko brak ostracyzmu i jakiejś KARY w tym konkretnym przypadku. Zazdrość?! Czego- nieprzespanych nocy?
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:41
    Ale za co ją karać?
    Chyba nie za zajście w ciążę?
    Za bezczelne odzywki czy ucieczki ze szkoły oczywiście tak.
  • brenya78 05.12.18, 18:42
    Jesli bulwersuje Cie brak ostarcyzmu i kary wobec obcej osoby, to znaczy, ze masz cos z glowa nie tak. Normalni ludzie tak nie maja.
  • ad.a6 05.12.18, 18:52
    Jaki gwałt, skoro ona się sama tym dookoła obnosi, że "jej chłopak to i tamto, byli razem na imprezie no i wiecie, alkohol (!) w głowie zaszumiał". Masakra.
  • grrru 05.12.18, 19:02
    Kary za co? Nie popełniła przestępstwa.

--
    Nadal jem gluten smile
  • elf1977 05.12.18, 20:14
    O tak, z prawie dorosłymi łatwiej się dogadać niż z chamską trzynastolatką.
  • 45rtg 05.12.18, 16:26
  • ad.a6 05.12.18, 16:29
    Zgłoszone.
  • 45rtg 05.12.18, 17:13
    ad.a6 napisał(a):

> Zgłoszone.

Chyba do opieki społecznej, żeby ci ją odebrali.
  • ad.a6 05.12.18, 18:08
  • brenya78 05.12.18, 18:13
    No to niech sobie Twoje corcia rozlozy nogi, jak mowisz, i bedzie tak samo traktowana. Skoro tak zazdroscisz.
  • ad.a6 05.12.18, 18:28
    Ja niczego nie zazdroszczę. Oczekuję, by dzieci ciężko i uczciwie pracujące na wyniki były odpowiednio nagrodzone. Tu nagradza się patoli. Pomocą i lekkim traktowaniem.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:31
    Ma dobre oceny. Jak inaczej ma być nagrodzona?
  • ad.a6 05.12.18, 18:43
    Może nie tyle nagrodzone, co tamta miałaby doświadczyć krytyki ze strony nauczycieli. A tu cisza. Jak ta zaszła w ciążę to cieszyłam się na szkolny "sajgon", że jakaś wzmianka na zebraniu padnie, że wychowawczyni coś wspomni na godzinie wychowawczej, że to, co zrobiła P. jest błędem, i "zobaczcie, jak to jest mieć schrzanione życie", coś w tym rodzaju. A nie przyzwolenie i pianie z zachwytu nad ciążą 13latki. Żeby chociaż była ignorancja na zasadzie "chciałaś to masz, nie wtrącamy się". Ale pianie z zachwytu? I co mają myśleć inne dziewczęta z tej szkoły?
  • danaide 05.12.18, 18:48
    Nie przeżywaj, nie wiesz w jakim kraju żyjesz?
  • ad.a6 05.12.18, 18:53
    Widzę, w jakim kraju żyję. Coraz bardziej pisowskim i nastawionym na bezmyślne rozmnażanie patologii.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:49
    Co mają myśleć? Że ciąża w tym wieku to co prawda dużo za wcześnie, ale wiedzą, że zawsze będzie wsparcie ze strony szkoły, że nie trzeba będzie kombinować jak to zrobić aby dziecko się nie urodziło, albo nie żyło ( mówię o sytuacji, gdy dziewczyna dowiaduje się o ciąży na przykład w piątym miesiącu, bo tak niestety bywa)
  • brenya78 05.12.18, 18:58
    Cieszylas sie na sajgon, a sajgonu nie bylo i cie teraz krew zalewa. Obrzydliwy charakter masz. Naprawde obrzydliwy. Najpodlejszy gatunek czlowieka reprezentujesz - zadna krwi mase.
    Po pierwsze, szkola nie tylko nie moze urzadzic sajgonu, ale nawet okazac krytyki bo jest to nielegalne i zabronione przez prawo. Nazywa sie dyskryminacja. Ogarniasz swoim kurzym mozdkiem?
  • ad.a6 05.12.18, 19:02
    Może i nie może zrobić sajgonu, ale może ignorować, wysyłać sygnały spojrzeniem, ograniczyć kontakt do niezbędnego minimum, a nie podziwiać dzidziusia i być na każde skinienie. Dawać przyzwolenie jednym słowem.
  • brenya78 05.12.18, 19:07
    Popracuj nad soba, bo sie pewnego dnia w tej zolci utopisz.
    Zycie Ci biedaczko nie wyszlo i znalazlas sobie kozla ofiarnego?
  • 3-mamuska 05.12.18, 22:12
    ad.a6 napisał(a):

> Może i nie może zrobić sajgonu, ale może ignorować, wysyłać sygnały spojrzeniem
    > , ograniczyć kontakt do niezbędnego minimum, a nie podziwiać dzidziusia i być n
    > a każde skinienie. Dawać przyzwolenie jednym słowem.

Wiesz pomysł, ta młoda dziewczyna już ma spaprane życie żyje w patologii.
    Nic w życiu nie osiągnie z takim zapleczem i z takim charakterkiem. Będzie żyć na kupie, nie kupi mieszkania nie zobaczy świata ,ma w pewien sposób zamknięta drogę.
    Ona jest musi być z jednej strony dużo starsza niż twoja córka bo twoja może być dzieckiem.
    Ona nie mogą ,majac taki przykład w domu.

Mówienie jej jak bardzo jej życie jest do kitu mogło spowodować ze albo zabiłby siebie albo dziecko po porodzie. Z tego byś się cieszyła? Tego byś chciała ? Może teraz ona tego nie wie ale kiedyś do niej dotrze.

Za 6 miesięcy dziewczyny skończą szkole zaraz święta potem potem ferie Wielkanoc.
    Tłumacz corce żeby myślał o sobie nie o tamtej bo pracuje dla siebie nie dla koleżanek czy nauczycieli a na swoją przyszłość.

W mojej rodzinie było tak :bratowa urodziła na rok przed matura. Z bratem wzięli ślub gdy młoda miała 5 lat i brata, teraz maja 3 dzieci ,własne małe mieszkanko prace i 20-letni staż małżeński kochają się i szanują ,brat 9 lat starszy od niej, maja fajnie wychowanie dzieci.
    Ale ich nie ciągnie do wielkiego świta ,na wakacje jeżdżą po Polsce nie maja najnowszego sprzętu, auta ale są szczęśliwi. Wiec tylko trzymać kciuki żeby się ogarnęła i zawalczyła o siebie choć marne szanse.

--
    -----------------
  • lily_evans11 05.12.18, 19:04
    Naprawdę uważasz, że dla tych innych dziewczyn zaciążenie na początku gimnazjum to taka atrakcja? big_grin big_grin big_grin

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • dziennik-niecodziennik 05.12.18, 19:17
    Wez Ty sprawdz w slowniku co to jest 'ignorancja'. Bo poki co to w tym zakresie piszesz glupoty.

--
    Pietrek + Solejuk wink
  • ad.a6 05.12.18, 19:28
    Owszem ignorancja. Traktowanie dziewczyny jak powietrze. Lub konieczne minimum. Żeby poczuła chłód ze strony otoczenia. Że zrobiła coś niestosownego.
  • brenya78 05.12.18, 19:34
    "Traktowanie dziewczyny jak powietrze. Lub konieczne minimum. Żeby poczuła chłód ze strony otoczenia. Że zrobiła coś niestosownego. "

I wtedy, biedaczko, poczujesz sie lepiej ze swoim zmarnowanym zyciem?
  • chocolate-cakes 05.12.18, 19:36
    Naprawdę uważasz, że przez to, że zaszła w ciążę w wieku 14 lat czy tam 13, nie może już być po prostu koleżanką ze szkoły, nie można z nią pogadać, iść do kina??? Ona nikogo nie zabiła. Pomijam fakt, że zachowuje się chamsko, bo to jest oczywiste niedopuszczalne ale przez sam fakt zajścia w ciążę w tym wieku trzeba ją ignorować i okazywać, że jest gorsza??? Nie jest gorsza. Jest pewnie niemądra. Może jednak to był gwałt. Może jest głupia. Ale to nie powód, aby kogoś napiętnować. Nikogo nie zabiła, nie popełniła przestępstwa. Ten 23 latek owszem. O ile to wszystko jest prawdą.
  • osia83 05.12.18, 19:40
    A ignorancję od ignorowania pani filolog odróżnia czy jednak ma braki w tym cudnym wykształceniu?
  • ad.a6 05.12.18, 19:46
    Nie jestem polonistą. Z tego co widzę, rozmawiamy tu po polsku, nie po niemiecku? Widzisz czy oślepłaś. Mają ją IGNOROWAĆ. Wypuścić IGNOR. Lepiej?
  • osia83 05.12.18, 19:48
    Jesteś (rzekomo) filologiem z wyższym wykształceniem i nadal nie odróżniasz ignorancji (o której pisałaś) od ignorowania (o którym piszesz teraz).
  • rosapulchra-0 05.12.18, 20:00
    ty podobno masz studia skończone? Buahahahahahahahahahaha!!!

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • elf1977 05.12.18, 20:17
    Jesteś nieludzka.
  • elf1977 05.12.18, 20:15
    To jest niezgodne z prawem.
  • milka_milka 05.12.18, 23:42
    Cieszyłaś się? Czy Ty jesteś chora czy aż tak wredna?

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • z_lasu 06.12.18, 08:59
    Tyle się dopominasz o cudzą ignorancję... Własna ci nie wystarczy? suspicious
  • grrru 05.12.18, 18:21
    A dlaczego pretensje do niej a nie do nauczycieli?

--
    Nadal jem gluten smile
  • bei 05.12.18, 16:32
    Ech.....zapytaj córkę, czy zamieniłaby swoje życie na życie tej młodocianej matki. Obowiązki ucznia na macierzyństwo.
    Tamta dziewczyna nie jest dobrze wychowana ( długo będzie pani tak gadać, niech się pańi streszcza), a Twoja córcia z komentarzem o rozkładaniu nóg nie lepsza. To nie specjalne traktowanie młodej matki psuje ją, ona już przed incydentem z ciążą miala problem z dobrym zachowaniem- nikt przez kilka miesięcy nie zmienia się aż tak na niekorzyść.
    Jej zachowanie na lekcjach....No cóż, zauważyła, ze jest teraz w innej sytuacji. Zapewne bardzo zmęczona opieka nad dzieckiem i nauką, frustracje wychodzą w szkole, bo przy maluszku nie odreaguje. Nie usprawiedliwiam. Swojej córce wytłumacz, ze nie ma czego zazdrościć młodej mamie.

--
    poland.afs.org/
  • kropkacom 05.12.18, 16:35
    Ja naprawdę rozumiem, że na forum nuda ale bez przesady. Chcecie wchodzić do chorego świata autora postu i z nim dyskutować?
  • ad.a6 05.12.18, 16:38
    To po co się udzielasz? A tak serio- uważasz, że ciąża 13 latki i atmosfera przyzwolenia jest OK?
  • kropkacom 05.12.18, 16:41
    big_grin
  • morekac 05.12.18, 21:51
    ad.a6 napisał(a):

> A tak serio- uważasz, że ciąża 13 latki i atmosfera prz
    > yzwolenia jest OK?

Powinna codziennie stać przy szkolnym pręgierzu ze stosowną tabliczką uwieszoną na szyi, jak sądzę. Albo powinni ją wygnać publicznie ze szkoły, co tam wywłoka będzie gorszyła niewinne dzieciaczki. A nie szkołę kończyć i zdobywać jakiekolwiek wykształcenie.
    A przede wszyatkim tatuś dzieciątka powinien siedzieć w mamrze.

--
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • arwena_11 05.12.18, 19:34
    Ada walczy o laur wątku roku. Zawsze była w czołówce, więc nie chce się opuścić big_grin
  • chatgris01 05.12.18, 20:17
    Tez mnie naszly takie podejrzenia po zobaczeniu tego watku big_grin
  • ad.a6 05.12.18, 16:36
    Pytałam wiele razy. Oczywiście, że nie chciałaby się zamienić. A między nami to dziwi mnie takie dobrotliwe traktowanie młodocianej matki. Zero ostracyzmu, wytknięcia jej błędu, takie ciche przyzwolenie. Jestem zbulwersowana.
  • lily_evans11 05.12.18, 16:48
    Tak, najlepiej jej tak wytykajcie, aż się powiesi albo przyjdzie jej do głowy "samobójstwo rozszerzone". Zastanawiam się, co Cię boli, jej chamstwo na lekcjach czy fakt, że nie popyla że szkoły we wlosienicy i nie kleczy na grochu w czasie lekcji.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 16:51
    Jedno i drugie.
  • lily_evans11 05.12.18, 16:56
    Dobrze się starasz big_grin

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • milka_milka 05.12.18, 17:51
    A dalej się bulwersujesz, że grubsze i brzydsze mają fajnych mężów?

--
  • karme-lowa 06.12.18, 05:03
    ad.a6 napisał(a):

> Jedno i drugie.
    Jesteś bardziej zaburzona od tej dziewczyny.
  • astrum-on-line 05.12.18, 22:10
    lily_evans11 napisała:

> Tak, najlepiej jej tak wytykajcie, aż się powiesi albo przyjdzie jej do głowy "
    > samobójstwo rozszerzone". Zastanawiam się, co Cię boli, jej chamstwo na lekcjac
    > h czy fakt, że nie popyla że szkoły we wlosienicy i nie kleczy na grochu w czas
    > ie lekcji.
    >

No wiesz, żeby tam chociaż na widok tej nastoletniej niemoralnie się prowadzącej ktoś splunął,, albo jakimś kamieniem rzucił. I dziecko powinni bękartem nazywać. Matka powinna ze wstydu buty całej klasie czyścić. A z wdzięczności że jej wolno do szkoły chodzić to dyrektora po nogach całować. Jakaś włosienica jako ubiór wyjściowy też by nie zaszkodziła. Niektórzy to mają fajny obraz świata.
  • lily_evans11 05.12.18, 22:23
    Cóż, Ada wydała fatwę, to są dokładnie klimaty z tamtych rejonów kulturowych big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • olena.s 05.12.18, 17:01
    To sie idź bulwersuj. Nad melisą może?
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:27
    Dildo sobie kup, takie co to jest na baterie i robi bzzzzzzzzzzzzz. Wyraźnie ci przyjemności w życiu brakuje.

--
    Wszyscy idący ze swoimi laskami, nieraz mam ochotę takiego huknąć, co się palancie lipisz, masz laskę, to nie wykręcaj głowy za mną. by Alpepe
  • hanusinamama 05.12.18, 21:32
    Kutwa jaki ostracyzm??? Co to da? I czemu? Zeby taka swieta jak ty poczuła sie lepiej? Zajmij sie swoim zyciem bo chyba szczescia ci brakuje...
  • 3-mamuska 07.12.18, 02:03
    ad.a6 napisał(a):

> Pytałam wiele razy. Oczywiście, że nie chciałaby się zamienić. A między nami to
    > dziwi mnie takie dobrotliwe traktowanie młodocianej matki. Zero ostracyzmu, wy
    > tknięcia jej błędu, takie ciche przyzwolenie. Jestem zbulwersowana.

Naprawdę walczysz o pierwsze miejsce w rankingu na forum i chyba mogę ci już pogratulować wygranej 🤣

--
    -----------------
  • angazetka 05.12.18, 16:32
    ad.a6 napisał(a):

> A na to moja córka "to trzeba było nóg nie rozkładać, to byś
    > się teraz nie musiała streszczać". Zgadnijcie, kto dostał uwagę za "wulgaryzm"

Ten, kto odezwał się wulgarnie, czyli twoja córka? "Rozkładanie nóg" jest tak obrzydliwym określeniem, że młoda musi być nieźle zdemoralizowaną patologią, że go użyła.

• ad.a6 05.12.18, 16:37
    No oczywiście. Rozkładanie nóg - sam wulgaryzm. 13 latka się kochała? I urodziła owoc miłości? Czyli mam współ tworzyć atmosferę przyzwolenia? Przecież taka właśnie rozkłada nogi. Nie sądzę, że się KOCHA.
  • miss_fahrenheit 05.12.18, 16:41
    Możesz "nie sądzić", ale to nie twoje życie i nie twoja sprawa. Skupiłabym się raczej na córce, żeby nie wyrosła na chamkę, bo ma zadatki.
  • ad.a6 05.12.18, 16:44
    Owszem, niech ma. Patologię się tępi i nic się nie ułatwia. Nie każdy musi kończyć szkołę.
  • amast 05.12.18, 16:49
    > Nie każdy musi kończyć szkołę.

Zdaje się, że gimnazjum to akurat musi.
    Ale poziom trollingu imponujący.
  • ad.a6 05.12.18, 16:51
    To niech to robi wieczorowo. Nie musi demoralizować kolegów z klasy.
  • amast 05.12.18, 16:56
    Sądząc po opisie sytuacji, to niektórych już bardziej się nie da zdemoralizować. I wcale nie chodzi mi o uprawianie seksu.
  • arwena_11 05.12.18, 19:36
    Twoja córka również demoralizuje innych takimi odzywkami. Też powinna do wieczorówki wylecieć. Chociaż wróć, niestety wieczorowych gimnazjów nie ma.
  • ad.a6 05.12.18, 19:49
  • brenya78 05.12.18, 19:53
    OJP sad
  • rosapulchra-0 05.12.18, 20:02
    Kosz.

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • hanusinamama 05.12.18, 21:34
    Oj boisz sie boisz ze curusia pojdzie w slady....chyba jednak watpisz w swoje złote wychowanie.
  • ad.a6 05.12.18, 21:38
    Nie wątpię. Szkoła jednak powinna dawać tylko dobre przykłady.
  • elf1977 05.12.18, 21:45
    Szkoła uczy również tolerancji. I jest taki przedmiot: religia- coś tam mówią o wybaczaniu błędów i miłości blizniego.
  • morekac 06.12.18, 06:46
    Do wieczorówek przyjmują dorosłych, nie dziatwę szkolną. A jeśli teraz przestanie się uczyć, to nawet tego gimnazjum nie skończy. Póki się uczy, póty nadziei, że może wyjdzie na ludzi.

--
  • miss_fahrenheit 05.12.18, 17:33
    Obstawiam, że wygrasz w kategorii - najlepszy trolling. Ale co do meritum masz rację - nie każdy musi skończyć szkołę, uważam jednak, że zbyt surowo oceniasz córkę - samo bycie chamką nie utrudnia edukacji.
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:29
    Sama jesteś patologią. Udowadniasz to z każdym swoim wpisem na forum.

--
  • grrru 05.12.18, 16:41
    Jeśli Twoja córka zna tylko określenia kochać się i rozkładać nogi to ma poważne braki do nadrobienia.

--
    Nadal jem gluten smile
  • sumire 05.12.18, 16:41
    13-latka?
    Istotnie, troll harder.
  • angazetka 05.12.18, 16:42
    Współtworzyć. To się pisze razem.
    Mogłabyś na przykład tworzyć atmosferę kultury osobistej. Ale... ups.
  • lily_evans11 05.12.18, 16:42
    Dziewczyna wcale nie ma różowo i fajnie, więc jako nauczycielka przymykalabym z lekka oko na braki i pomoglabym, żeby młoda głuptaska jednak terminowo zdobyła wykształcenie. Twoja córka i inne niesłusznie jej zazdroszczą przywilejów, w trudnej sytuacji nawet dla dorosłej kobiety ciąża i nieplanowany dzieciak to żaden miód.
    Natomiast odzywki dziewczyny niedopuszczalne i powinny być natychmiastowo temperowane. Bo cierpi autorytet tych, którzy jej okazują dobre serce i pomagają.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 16:47
    O, w punkt. Chodziło mi o to, by nie czuła się traktowana zbyt łaskawie i milutko, bo całej reszcie "pracujących" na zwykłych zasadach jest po prostu przykro i wobec nich jest bardzo nie fair. Wystarczy sobie "zrobić dziecko" i już ma się luzik?
  • lily_evans11 05.12.18, 16:52
    Nie zrozumiałas. Ależ można ją traktować milutko i pomagać, bo i tak już ma w życiu ch... owo. Natomiast nie powinna bezczelnie się odzywać i to szkoła powinna ukrocic.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • agrypina6 05.12.18, 16:44
    No cóż, twoja córka też chamska i prosta, nic nie lepsza od młodej matki. To,co opisalas, to niezła patologia. Gdzie wy mieszkacie?
  • ad.a6 05.12.18, 16:48
    Grudziądz, gimnazjum "przy domu". Córka chciała iść, bo "małe i kameralne". I teraz nam ta kameralność bokiem wychodzi....
  • ad.a6 05.12.18, 16:49
    Moja córka widzi niesprawiedliwość i ulało jej się. Zresztą ja to też w domu tak komentuję. "Widzisz- polityka PIS - tępakami się lepiej rządzi".
  • ad.a6 05.12.18, 16:50
    Poza tym moja córka powiedziała tak specjalnie, żeby jej się zrobiło przykro, chciała podkreślić swoją lepszość, rozumiem ją, bo czuję to samo.
  • lily_evans11 05.12.18, 16:54
    Aż strach pomyśleć, jak córka będzie kiedyś miała chłopaka, strzeli im do łbów seks bez zabezpieczenia, a ty swoje dziecko tak samo potraktujesz...
    BTW dorosły facet siedzialby za zaciążenie 13-latki, więc coś nie trybi w tej historyjce.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • grrru 05.12.18, 17:04
    Tak, o ile dziewczyna powie, kto jest ojcem.

--
    Nadal jem gluten smile
  • lily_evans11 05.12.18, 17:18
    Nikt "życzliwy" nie doniesie kuratorowi (którego na pewno ma po takim numerze), kto do młodej mamusi przychodzi? Taka Ada by przecież była pierwsza, skoro ma tak szczegółową wiedzę, włączył jej się już tryb inkwizytora wink.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • grrru 05.12.18, 18:22
    Przychodzić może każdy. Nie wiem, czy można zrobić badania genetyczne na siłę.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 18:10
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:13
    Czym się bulwersować? Pewnie, że dziecko w wieku 14 lat to ciężka sprawa, wielki trud, na pewno trudno skończyć szkołę, może brakować pieniędzy. Pewnie. Ale bez przesady, zdarza się.
  • ad.a6 05.12.18, 18:22
    To jak dać całej reszcie klasy do zrozumienia, że jedna osoba postąpiła niewłaściwie i nikt się z tego zdarzenia nie cieszy? A tu się wszyscy cieszą jakby byli niepoważni, toż to jest tragedia. Ja bym umarła ze wstydu, kanałami bym chodziła, wyprowadziła się do innego miasta....a nie, żeby się jeszcze z tym obnosić, paradować z wózeczkiem i udawać szczęśliwą babcię sad
  • brenya78 05.12.18, 18:26
    Chcesz powiedziec, ze nikt dzieciakom nie przeprowadzil pogadanki na temat co sie stalo, z czym sie wiaze posiadanie dzieci w takim wieku i ze to sytuacja trudna ale nie beznadziejna i w jaki sposob szkola bedzie wspierac mloda matke i dlaczego moze sie wydawac, ze jest szczegolnie traktowana? Naprawde uwazasz ze dzieci beda zachodzic w ciaze zeby urwac sie czesciej ze szkoly? Litosci.
  • ad.a6 05.12.18, 18:47
    Nie, nikt w owym okresie (ciąży tamtej) nie przeprowadził pogadanki z klasą (wskazując przykład bieżącego nieszczęścia), patrzcie a teraz P. jest w trudnej sytuacji. Sprawa została przemilczana. Ona nawet wstawia na fb zdjęcia z ojcem dziecka, czyli za kraty nie trafił. Niby podobno "odrabia" (nie wiem, czy tak można), zajmuje się dzieckiem ileś tam godzin dziennie.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:27
    Zupełnie cię nie rozumiem. Już jest po fakcie. Dziecko jest na świecie, na pewno zdrowe i ładne. Młoda matka ma szansę skończyć szkołę. Co prawda szkoda, że nie docenia pomocy i jest niemiła, ale trzeba się cieszyć choćby z tego, że dziecko jest zdrowe. Czego tu się wstydzić to nie rozumiem.
  • ad.a6 05.12.18, 18:48
    Dla Ciebie ciąża Twojej 13-letniej córki nie byłaby wstydem? Dla mnie byłaby, i to wielkim.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:52
    Wstydem nie. Oczywiście, że nie skakałabym z radości. Pewnie bym się załamała i bała o nią jak sobie poradzi, co będzie dalej z jej życiem.
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:34
    Naprawdę wierzysz temu trollowi w te wszystkie opisy chamstwa nastoletniej matki w szkole?

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:29
    A po co dawać do zrozumienia, że postąpiła niewłaściwie? Zresztą nie jest to jakaś wielka tragedia, są gorsze rzeczy na tym świecie. Dziecko w wieku 14 lat to oczywiście nie jest jakaś wielka radość, ale bez przesady, da się z tym żyć.
  • lily_evans11 05.12.18, 18:46
    Myślę, że reszta klasy za nic w świecie by się nie chciała zamienić na życie z tą koleżanką z bejbisiem, choćby za bejbisie same szóstki stawiali...

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 18:50
    Właśnie tak mi powiedziała wychowawczyni, że sam fakt, że w czasie ciąży nikt jej nie odwiedził i wszyscy ją odrzucili, to już jest kara. Ale co to daje, gdy wróciła to jest tak, jakby się nic nie stało.
  • elf1977 05.12.18, 20:22
    Plączesz się w zeznaniach.
  • elf1977 05.12.18, 20:20
    Nie wierzę, że wszyscy szczęśliwi. Zmyślasz.
  • betty_bum 05.12.18, 18:30
    Jaki numer? Dziecko padło ofiarą przestępstwa, poniosło najpoważniejsze karę za czyjąś winę, czyli ciążę i prawdopodobnie brak wsparcia dorosłych, bo nie sądzę, że sama nalegała na poród.
    Musisz być zdrowo stuknięta jeśli za coś takiego albo zwykły gwałt, bo tego nie można wykluczyć, nawet jeśli „chodzili za rękę”, jeszcze byś dodatkowo krzywdziła swoje dziecko.
  • angazetka 05.12.18, 16:54
    W czym jest lepsza? W prostactwie?
  • natalia.nat 05.12.18, 18:27
    ad.a6 napisał(a):

> Poza tym moja córka powiedziała tak specjalnie, żeby jej się zrobiło przykro, chciała podkreślić swoją lepszość, rozumiem ją, bo czuję to samo.

To zdanie mówi tyle, że jesteś zwykłym trollem.
    I co, córka prymuska wypowiada się o rozkraczaniu nóg w obecności dyrektorki. Taa big_grin

• betty_bum 05.12.18, 18:33
    I to jest dobra wiadomość, że aż tak głupi ludzie nie są w przyrodzie często spotykani.
  • nangaparbat3 05.12.18, 19:08

ad.a6 napisał(a):

> Poza tym moja córka powiedziała tak specjalnie, żeby jej się zrobiło przykro, c
    > hciała podkreślić swoją lepszość, rozumiem ją, bo czuję to samo.

big_grin big_grin big_grin

--
    "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawio
    ne są sensu."
  • muchy_w_nosie 05.12.18, 16:46
    Mojej siistry koleżanka urodziła pod koniec pierwszej klasy szkoły średniej, czyli podobnie. Też otrzymała dużo wsparcia od nauczycieli, ale chamska nie była z zachowania.
    Na ustnej maturze sama czekając na dziewczyny zabawiałam jej prawie 4 letnią córeczkę. Dziewczyna ogarnięta, skończyła później podyplomówkę, pracuje, dziecko chyba tylko jedno ma i jest już pełnoletnie tongue_out
  • kropkacom 05.12.18, 16:51
    Poważnie dajecie się wciagnąć w wieszanie psów na wyimaginowanych gimnazjalistkach?
  • lily_evans11 05.12.18, 16:55
    Ej, ten wątek ma potencjał na wątek roku!!!
    Chociaż rozumiem, że chcesz, żeby jedzenie w pociągu wygrało i zniechęcasz big_grin

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • kropkacom 05.12.18, 17:01
    wink
  • angazetka 05.12.18, 16:56
    Kropka, dziś rano czytałam o aferze w Poznaniu i demoralizacji 15-latków, którzy się w szkole dowiedzieli, że... ciąża jest skutkiem seksu. Więc nawet jeśli to trolling, to głupich ludzi nie brakuje.
  • kropkacom 05.12.18, 17:03
    Trollowi nie tylko zależy na obrażaniu jakieś grupy, ale też na tym, abyś ty waliła w jego stronę inwektywami. To jest naprawdę typowy troll.
  • 35wcieniu 05.12.18, 16:55
    Przecież to ta wariatka co nie pozwalała facetowi myć włosów bo marnował za duzo szamponu. Troll jakich mało, a wy z nią gadacie, fuj.
  • betty_bum 05.12.18, 17:09
    Dlaczego martwisz się zachowaniem obcego dziecka, a nie załamujesz swojego, które jest nie tylko chamskie, ale też wulgarne.
    Szkoła ma obowiązek pomagać młodej matce, lekarz może jej przyznać nauczanie indywidualne, są na to przepisy.
    Chyba twoja córka nie jest tak mądra jak ci się wydaje, jeśli nie potrafi wyobrazić sobie i porównać korzyści z bycia w sytuacji swojej i tamtej.
  • ad.a6 05.12.18, 18:13
  • brenya78 05.12.18, 18:15
    "Kiedyś za coś takiego przenoszono do wieczorowej/zaocznej."

I cieszmy sie, ze te czasy minely i mlode matki moga obecnie liczyc na wsparcie.
  • ad.a6 05.12.18, 18:19
    Nie cieszymy się. To przyzwolenie na seks takich smarkaczy. Ja rozumiem pierwsze zauroczenie, pierwsze trzymanie się za rękę, pierwszy pocałunek, ale......TO?
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:23
    Ale już jest po fakcie, dziecko jest na świecie. Ta dziewczyna i tak ma ciężko. W szkole jej pomogą, ale generalnie wcale nie ma takiego luzu, jeśli nie ma w domu pomocy ze strony matki. Nie ma jej czego zazdrościć, naprawdę.
  • lily_evans11 05.12.18, 18:48
    Ada, są smarkacze, którzy i tak będą mieli ten seks bardzo wcześnie, bez niczyjego pozwolenia wink. Ciężarne uczennice zdarzały się też w czasach wyrzucania do wieczorowek, więc nie wiem, o co ci chodzi.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • ad.a6 05.12.18, 18:55
    Ale przynajmniej był publiczny ostracyzm, który był dla niektórych skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. A teraz mamy przyzwolenie.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 19:01
    Nie sądzę aby za jej przykładem dziewczyny chciały zaraz zachodzić w ciążę. Dziecko w tym wieku jednak zamyka wiele dróg. Pewnie, że można sobie poradzić, jeśli ma się pomoc rodziny i szkoły, ale mimo wszystko dziecko w wieku 14 lat to nic czego można zazdrościć.
  • lily_evans11 05.12.18, 19:06
    Nie, coś takiego nigdy nie jest środkiem antykoncepcyjnym, głupio myślisz.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • elf1977 05.12.18, 20:24
    Wbrew temuz co myślisz, ciąże nastolatek zdarzają się bardzo rzadko.
  • hanusinamama 05.12.18, 21:35
    Oj mamusie zabolało ze córeczka sie o sexie dowiedziała....do tej pory wierzyła w bociany?
  • ad.a6 05.12.18, 21:40
    Moja? Nie, bynajmniej. Temat od dawna "przegadany". Właśnie dlatego bulwers. Bo dla niej to jeszcze abstrakcja, a 23-latek byłby obleśny. Ona jest jeszcze na etapie podkochiwania się w postaciach z filmów fantasy.
  • hanusinamama 05.12.18, 22:08
    NO tamta widać była level wyżej. Nie mnie oceniać. I tobie tez nie. Zajmij sie swoim dzieckiem.
  • fawiarina 05.12.18, 21:43
    Jakie To? Piszesz o seksie jakby to był czyn obrzydliwy. Ty wiesz co, jak tak czytam ten wątek to coraz bardziej przekonuję się, że ty tej młodej seksu zazdrościsz...
  • ad.a6 05.12.18, 21:50
    Jak najbardziej - seks 13 latki i 23 latka JEST czymś obrzydliwym.
  • paskudek1 06.12.18, 09:14
    ale w tej kwestii winny jest ten 23latek. I wbij to sobie do durnego łba raz i na zawsze.

--
    nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
  • lily_evans11 05.12.18, 22:25
    Rosa kiedyś miała taką fajną sygnaturkę, cytat z Ady, coś o seksie jako taniej rozrywce patologii big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:18
    Jak ja się cieszę, że pracuję w normalnym liceum, gdzie dyrektor od razu chciał dziewczynie dać urlop, ustalić kiedy ma co zaliczyć, pytał o samopoczucie, to samo wychowawca i inni. Nikt absolutnie nie chciał dziewczyny wyrzucić ze szkoły. Fakt, że nie ma 14 lat a 17 ale jestem pewna, że byłoby to samo. Pomoc, ułożenie planu skończenia szkoły w normalnym trybie. My się składaliśmy na prezent dla dziecka, były odwiedziny i tak dalej. To nie jest powód do wyrzucenia ze szkoły.
  • berdebul 05.12.18, 18:36
    Jednak jest to powód do dokładnego monitorowania rodziny przez opiekę społeczną. A i prokurator powinien zając się 23 latkiem, który uprawia seks z 13-latką.
    Pomoc to nie jest przymykanie oczu na chamskie odzywki, tej czternastolatce trzeba uświadomić że tekst „niech się pani streszcza” jest niedopuszczalny.
  • ad.a6 05.12.18, 19:06
    Cała postawa tej młodej jest chamska i roszczeniowa. "Urodziłam - wolno mi". W tej szkole na wszystko przymyka się oczy. Zrobiłam błąd, zgadzając się, by córka chodziła do tej szkoły. Ale miało być blisko i kameralnie. Już od początku poziom ciągnął w dół, a tu jeszcze TO.
  • grrru 05.12.18, 19:12
    to pretensje do szkoły, najwyraźniej nauczyciele tam do niczego się nie nadają. Może jakiś ostracyzm wobec nieudolnych pedagogów? Albo chociaż sygnaly wysyłane spojrzeniem?

--
    Nadal jem gluten smile
  • lily_evans11 05.12.18, 19:18
    big_grin

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • elf1977 05.12.18, 20:26
    Co Ty z tymi nieudolnymi pedagogami? Co niby mieli z d,iewczyną zrobić?
  • grrru 05.12.18, 20:28
    A co się robi z uczniem, który ma chamskie teksty na lekcjach? Od uwagi, po obniżoną ocenę z zachowania, aż do wywalenia ze szkoły, jak nie jest rejonowa.

--
    Nadal jem gluten smile
  • elf1977 05.12.18, 20:36
    Ta szkoła jest rejonowa, myślę, że uwagi i obniżenie z zachowania już wykorzystano. Rzeczywiście ilość środków zaradczo - wychowawczych jest porażająca...
  • grrru 05.12.18, 21:02
    Z opisu wynika, że nauczyciel po prostu w żaden sposób nie reaguje, nawet słowną reprymendą.

--
    Nadal jem gluten smile
  • elf1977 05.12.18, 21:12
    Nie wierzę w to, co pisze autorka. Wyolbrzymia chamstwo dziewczyny oraz bierność nauczycieli.
  • berdebul 05.12.18, 22:38
    Zaczęłabym od zgłoszenia na policję, bo seks z osobą poniżej 15 roku życia jest karalny. W Polsce.
  • brenya78 05.12.18, 17:12
    Uważam, że za taki tekst Twoja córka powinna przynajmniej być zawieszona, o ile nie wylecieć ze szkoły.
  • lily_evans11 05.12.18, 17:25
    Ot jedna patolka pogawedzila z drugą patolka tongue_out

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • maaria33 05.12.18, 17:24
    Ktoś narzekał na nudy na forum? big_grin

Mówisz, masz big_grin
  • lily_evans11 05.12.18, 17:29
    Ada stara się wygrać wątek roku big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • kropkacom 05.12.18, 17:31
    Staram się szybko wymleć krótkie acz treściwe pytanie, które zelektryzuje forum smile
  • lily_evans11 05.12.18, 17:37
    Próbuj, próbuj big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • daniela34 05.12.18, 17:26
    Będzie wątek roku, tralalalala... smile
  • sumire 05.12.18, 17:33
    E, zbyt wyraźny trolling. Nadal jestem za jedzeniem w pociągu.
  • daniela34 05.12.18, 17:40
    smile
  • lily_evans11 05.12.18, 17:47
    A ja cały czas za pizzą na wycieraczce big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • daniela34 05.12.18, 18:02
    Pizza na wycieraczce mnie ominęła, dopiero dziś uzupełniłam braki smile
  • hanusinamama 05.12.18, 21:38
    Ja tez. Tam było zwykłe pytanie i lawiną poleciała jatka ...tutaj jest albo trolling albo Pani rodem ze sredniowiecza
  • aguar 05.12.18, 17:59
    Jeśli tak jak piszesz, dziewczyna nie ma 15 lat, to nie jest opiekunem prawnym swojego dziecka. Jeśli są nim jej rodzice, to tak jakby miała młodsze rodzeństwo - nikt nie ma przywilejów w szkole z tego powodu, że ma młodsze rodzeństwo. Owszem pod koniec ciąży i w połogu to miało uzasadnienie, ale już teraz nie. A to co piszesz, że ona się spieszy do lekarza z małym, to albo ona ściemnia albo Ty jesteś trollem - żaden lekarz nie przyjmie 15-tki z niemowlęciem, musi tam być ktoś dorosły więc ona w zasadzie nie jest potrzebna. Pretensje Twojej córki uzasadnione, tyle, że mogła sposobem ich wyrażenia nie zniżać się do poziomu tamtej.
  • ad.a6 05.12.18, 18:15
    No owszem, jej matka chodzi do lekarza z tym dzieckiem razem z nią, ale wymaga, żeby ona przy tym była, albo siedziała z młodszym rodzeństwem w tym czasie. Ładna patologia, heh, dziecioroby smile
  • hanusinamama 05.12.18, 21:40
    aaaaaaaaaaaaaaa....bo t sie jednego dorobiłas. Oj uwazaj. MOja ciotka tak jechała po innych "zepsutych dziewczynach" az jej własna na pielgrzymce dzidziusia sie dorobiła...a taka świeta była prwie jak mamusia.
  • ad.a6 05.12.18, 21:51
    Mi to nie grozi. Więcej nie planuję.
  • hanusinamama 05.12.18, 22:09
    Ja mówie zebyś uwazała z ostracyzmem bo cie włąsne dziecko jeszcze zaskoczy
  • ad.a6 05.12.18, 18:17
    Nie wiem co tamta naściemniała. Wiem, że puszczają ją do domu o byle pierdołę bo dziecko, miauknie. Moja córka powiedziała, że też będzie tak chodzić bo pies musi się 5 x dziennie wysikać. Czy rozumiesz, że część klasy ma pretensje o nierówne traktowanie uczniów i że tamtą zamiast kary spotkała nagroda?
  • afro.ninja 05.12.18, 20:16
    To w końcu macie znowu psa?!
  • ad.a6 05.12.18, 20:19
    Cały czas go mamy. Psa u nas nie było chyba z miesiąc. Córka całe gimnazjum nie choruje. A jaki to ma związek z wątkiem?
  • hanusinamama 05.12.18, 21:41
    Oj córeczce sie uczyć nie chce...tez bym sie martwiła. W tym wieku takie złote dziecko jak twoje powinno wiedziec ze nauka to potegi klucz smile
  • ad.a6 05.12.18, 21:52
    Zupełnie nie o to chodziło, szkoda, że nie zrozumiałaś. O przywileje chodzi.
  • hanusinamama 05.12.18, 22:10
    I co ci te przywileje przeszkadzaja. Twoje dziekco chodzi do szkoły eby sie uczyc...niech sie uczy. I innym niech pod kołdre nie zagląda.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 18:11
    Ktoś ostatnio narzekał, że nuda na forumie. I proszę, od razu animacja się rozkręciła 😃

--
    Zakładanie stanika na mokrą skórę jest jak walka wręcz z szatanem.
  • mebloscianka_dziadka_franka 05.12.18, 20:54
    Haha, właśnie o tym samym sobie pomyślałam. Cyk i już się kręci piękna gównoburza wink
  • solejrolia 05.12.18, 18:15
    Popieram lepsze traktowanie młodziutkiej mamy.
    Natomiast chamskie odzywki powinny być tępione przez nauczycieli. U obu dziewczyn jednakowo, i bez wyjątku.

--
    Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
  • ad.a6 05.12.18, 18:18
    Młodziutka mama to ta, której się "wpadło". I ja rozumiem, że to może być dziewczyna w średniej szkole, ale błagam, nie 13-latka smile
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:20
    To że ma tylko 13-14 lat oznacza, że tym bardziej trzeba jej pomóc.
  • aguar 05.12.18, 18:30
    "tym bardziej trzeba jej pomóc."
    Ale nie w taki sposób, w jaki opisuje autorka, w szkole powinna być traktowana sprawiedliwie, jak wszyscy. Ale może by zebrać kasę na opiekunkę dla tego jej dziecka, żeby nie było zdane na patologiczną, wielodzietną babcię. Albo jakieś darmowe korepetycje dla dziewczyny, jeśli by miała kłopoty z jakiegoś przedmiotu. Jednak już na terenie szkoły powinna być traktowana jak inni, bo jeśli jest inaczej, to jest to rzeczywiście demoralizujące.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:35
    Pewnie, że powinna być traktowana sprawiedliwie, to znaczy tak samo jak inni. Oczywiście od razu po urodzeniu dziecka można jej przedłużyć klasyfikację ale po jakimś czasie powinna normalnie wszystko zaliczać. Przede wszystkim powinna zachowywać się normalnie i kulturalnie. Być oceniana jak inni. Nie powinna przeklinać, uciekać z lekcji. Dokładnie tak samo jak inni uczniowie. Tu się zgadzam.
  • aguar 05.12.18, 18:26
    "Popieram lepsze traktowanie młodziutkiej mamy."
    A ja nie. Bo dziewczynki w tym wieku, to nie jest grupa, którą się powinno zachęcać do rodzenia, a jednak przywileje mają tak działać. Ale też nie jestem za jakimś karaniem, piętnowaniem czy dodatkowym utrudnianiem.
  • chocolate-cakes 05.12.18, 18:39
    O to chodzi właśnie, aby nie piętnować. Pomóc, wytłumaczyć zadanie, dać notatki. Dziewczyna też musi się postarać zachowywać kulturalnie. Jeśli tego nie robi, to powinna mieć obniżone zachowanie. Nie dlatego, że urodziła dziecko. To nie ma nic do rzeczy. Dlatego, że fatalnie się zachowuje.
  • lily_evans11 05.12.18, 18:50
    Nikogo normalnego te "przywileje" nie zachęcą do przedwczesnego rodzenia dzieci, no bez jaaaaj...

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • aguar 05.12.18, 18:56
    Ja wiem? To są małolaty: widzą przywileje, mogą nie zauważyć minusów, bo w tym wieku, to się nie ma obiektywnego oglądu.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 19:01
    Peron ci odjeżdża.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • lily_evans11 05.12.18, 19:07
    Chyba już dawno odjechał...

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • grrru 05.12.18, 19:05
    Te "przywileje" mają też osoby chore, z zaburzeniami. To zachęca do tego, żeby się pociąć i nie jeśc, bo koleżanka ma po czymś takim indywidualne nauczanie? Znasz jakąkolwiek nastolatkę, która pomyśli: o fajnie, zajdę w ciążę, urodze, bedę mogla uczyć się indywidualnie?

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 19:11
    Z tą różnicą, że w ciążę się zachodzi dobrowolnie. To nie choroba.
  • grrru 05.12.18, 19:13
    Żyletki też się używa dobrowolnie. Jedzenie też się odstawia dobrowolnie.

--
    Nadal jem gluten smile
  • gryzelda71 05.12.18, 19:06
    Serio wróżysz,że za chwilę kilak uczennic zachęconych lepszym traktowaniem zajdzie w ciążę?
  • lily_evans11 05.12.18, 19:08
    Tak, oczywiście po to, żeby mieć piątki i usprawiedliwione nieobecności big_grin big_grin big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • aguar 05.12.18, 19:11
    No może nie, że specjalnie zajdą. Ale jak wpadną, to mogą dojść do wniosku, że sobie jakoś poradzą, skoro tamta miała takie przywileje. I to może przyczynić się do decyzji, żeby urodzić.
  • grrru 05.12.18, 19:14
    aha, czyli jak nastolatka uprawia seks i w razie wpadki usuwa ciążę to ok, ale jak zdecyduje się urodzić to takie straszne?

--
    Nadal jem gluten smile
  • aguar 05.12.18, 19:21
    Nie, że straszne, ale lepiej nie zachęcać.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 19:37
    aguar napisała:

> Nie, że straszne, ale lepiej nie zachęcać.

Dokładnie. Wszak zachodzenie w ciążę jest zaraźliwe, a homoseksualistą można zostać dzięki wpływowi lewackiej edukacji seksualnej.

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • grrru 05.12.18, 19:52
    Jak nastolatka jest w ciąży to jest to sprawa jej i jej rodziny, jaką decyzję podejmą. Nie Twoja i nie Twój problem. Może zdecydować się na aborcję, może urodzić i oddać dziecko do adopcji, może urodzić i wychowywać. Sytuacja już jest trudna i to, która decyzja będzie właściwa zależy od danej rodziny. Jakie to ma dla Ciebie znaczenie, co zdecyduje dana rodzina?

--
    Nadal jem gluten smile
  • brenya78 05.12.18, 19:19
    "Ale jak wpadną, to mogą dojść do wniosku, że sobie jakoś poradzą, skoro tamta miała takie przywileje. I to może przyczynić się do decyzji, żeby urodzić."

No i? A jaki beda mialy inny wybor? Powiesic sie?
  • aguar 05.12.18, 19:23
    Np. kupić "Sexed.pl" - tylko kilkanaście złotych. Tam jest podane, gdzie znajdą pomoc. Serio piszę.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 19:40
    Postulujesz zachęcanie do czynów nielegalnych? I to jeszcze nastolatki bez zdolności do czynności prawnych?

Jak na laktoświruskę to dość grubo.

--
  • aguar 05.12.18, 19:47
    Nieprawda, nic nielegalnego. W tej książce jest napisane, jakie prawa ma w tym kraju dziewczynka w takim wieku, która zaszła w ciążę z dorosłym. I że jeśli nie może liczyć na rodziców, może wnieść o ustanowienie tymczasowego opiekuna prawnego. Tam jest podane do kogo z tym się zwrócić.
  • aguar 05.12.18, 19:50
    Fakt, że jest podane również, gdzie znaleźć pomoc zagranicą, gdy zajdzie np. starsza nastolatka z rówieśnikiem.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 20:07
    A jest napisane skąd starsza nastolatka z rówieśnikiem mają wziąc pieniądze na pomoc za granicą?

--
  • aguar 05.12.18, 20:11
    Na darmową pomoc też jest szansa w szczególnych przypadkach.
  • zuleyka.z.talgaru 06.12.18, 11:14
    A jak przypadek jest nieszczególny?
  • grrru 05.12.18, 19:53
    Jeśli wszystko jest ok to dziewczyna znajdzie pomoc u rodziców. Twoja córka musi jej szukać w książkach?

--
    Nadal jem gluten smile
  • aguar 05.12.18, 20:10
    Moja nie musi, bo nie istniejesmile Ale uważam, że w naszym kraju nietrudno o rodziców z mózgami wypranymi przez religię katolicką, którzy będą uważali, że lepiej, jak ich nastoletnia córka urodzi. Mimo, że nawet prawo pozwala na inne rozwiązanie (jak jest w przypadku, być może wymyślonym, z tego wątku). I dobrze, żeby takie dzieci wiedziały, że mają inne opcje.
  • grrru 05.12.18, 20:20
    W katolickich rodzinach to się akurat często bardzo sprawnie załatwia, żeby ludzie nie gadali.

--
    Nadal jem gluten smile
  • ad.a6 05.12.18, 19:10
    Właśnie, z moich obserwacji w tej szkole przywileje z tytułu urodzenia dziecka tak działają. Inni czują się pokrzywdzeni. Z racji tego, że pełnię funkcję w RR wielu rodziców dzwoniło do mnie z wyrazami bulwersacji.
  • maaria33 05.12.18, 19:14
    z wyrazami bulwersacji.

warto było czekac do tego momentu big_grin
  • ad.a6 05.12.18, 19:17
    No owszem, poruszaliśmy ten temat w gronie rodziców. Byliśmy zszokowani. No wiesz, 13-latka w ciąży raczej nie jest normą. Dla Ciebie jest?
  • chocolate-cakes 05.12.18, 19:29
    Oczywiście że nie jest to norma. Ale są tacy ludzie, którzy wykorzystują 13 letnie dziecko. Są, byli i niestety będą. A to jest karalne. Powinno być zgłoszone do sądu jeśli zaszła w ciążę poniżej 15 lat.
  • cosmetic.wipes 05.12.18, 19:41
    ad.a6 napisał(a):

> z wyrazami bulwersacji.

Łkam 😃😃😃

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • alpepe 05.12.18, 20:45
    ty łkasz, a ja przygarnę i w odpowiednim momencie użyję...

--
    Achse des Guten
  • fornita111 05.12.18, 21:41
    Ja tez chce! Moge uzywac bulwersacji, czy kto pierwszy zaklepal, ten ma wylacznosc? big_grin
  • danaide 05.12.18, 18:41
    Troll nie troll - z jednym się zgodzę. Szkoła jest kompletnie niewydolna. Albo upupia dorosłe dzieciaki (vide wątek o trzymaniu pod kluczem 18latków) albo traktuje jak dorosłych dziecko, bo nie ma pomysłu jak "nie dyskryminować młodej matki". Dziewczynka jest chamska i roszczeniowa i wpływa demoralizująco na pozostałych uczniów, ale nie przez fakt posiadania dziecka - z naturą się nie dyskutuje - ale przez swoje szczeniackie zachowanie.
  • grrru 05.12.18, 19:06
    Przecież jej nikt nie traktuje jak dorosłą. Z wątku (troll czy nie) wynika że chamska była wcześniej. Czyli szkoła daje na to przyzwolenie, tak po prostu.

--
    Nadal jem gluten smile
  • rosapulchra-0 05.12.18, 19:51
    No własnie dlatego, że to troll, to nie powinno się jej wierzyć w jakiekolwiek rewelacje dotyczące zachowania nieletniej matki, ani nawet w to, że taka osoba istnieje w klasie jej córki. Autorka wątku jest znana na forum z dużej fantazji i odporności na argumenty.

--
  • osia83 05.12.18, 19:03
    Ada, a Ty zdajesz sobie sprawę, że seks 13 (!) latki z dziesięć lat starszym facetem to jest ciężkie wykorzystanie dziecka?
    I to wykorzystanie nawet wtedy jeśli to dziecko twierdziło, że chce i robiło to dobrowolnie?
    Rozumiesz, że rodzina ją zaniedbała, nie potrafiła ochronić?
    I Ty, matka, śmiesz tak pisać o dziecku?
    A gdyby to twoją córkę ktoś wykorzystał w wieku 13 lat?

Owszem, jedyne, co tu jest niestosowne to teksty tej dziewczynki i to szkoła powinna ukrócić.
    Ale, że ułatwiają jej ukończenie szkoły to bardzo dobrze, bo da się jeszcze jej życie jakoś poskładać.

A tekst Twojej córki bardzo chamski, świadczy o patologii w domu.
    Tak, Ada, patologia to nie tylko bicie dzieci i alkoholizm, to także taki dom i warunki dorastania jaki Ty stworzyłaś dziecku.