Dodaj do ulubionych

Boję się podwyżki prądu.

05.12.18, 18:37
Ponoć ma być rekordowa nawet do 30%. W pracy jak większość opieramy się na komputerach, klimatyzacji. W domu też wszystko poza kuchenką i ogrzewaniem mam na gaz. Używam żarówek oszędnych, sprzęty też oszczędzające prąd, a rachunki właśnie za prąd mam duże. Zmiana dostawcy nic nie da, ograniczenia zużycia też bardzo nie widzę tak by nie zakłóciło ciągłości pracy i życia. Mam spore obawy.
Edytor zaawansowany
  • milva24 05.12.18, 19:07
    Jak się boisz to bój się jakoś logicznie bo wbrew pozorom po kieszeni nie uderzą najbardziej wyższe rachunki za prąd a to, że zdrożeje dosłownie wszystko z żywnością na czele.
  • mildenhurst 05.12.18, 19:30
    Ależ oczywiście. To są koszta pośrednie + moje kilkaset bezpośrednio. Sumując, lekko licząc os nowego roku jesteśmy ok tysiąca w plecy. A niby mamy taki dobrostan.
  • 35wcieniu 05.12.18, 19:13
    Jeżeli mam się czegoś bać w związku z podwyżkami prądu to tego, że zdrożeje wszystko inne z tego powodu (wyższe koszty produkcji rozmaitych rzeczy). Bo w domu, cóż ja tego prądu użyję, tyle co kot na płakał. Jakbym miała patrzeć tylko na to to może drożeć i 5 razy.
  • super_hetero_dyna 05.12.18, 19:27
    Budowa eurokomunizmu musi kosztować. Eurokomisarze nie mogą przecież sami sobie obrywać winogron z kiści. Podatków bezpośrednich nie można podnosić w nieskończoność. Trzeba je ukrywać np. w "walce z globalnym ociepleniem". Ciesz się, że na razie jeszcze nie ma akcyzy na wodę.
  • sumire 05.12.18, 19:38
    Dyniuś znowu nie kuma, że podwyżki prądu to nie wymysł eurokołchozu, tylko jego umiłowanej władzuni, która w dodatku uzależnia produkcję energii od jednego źródła.
    Za czystą wodę też będziesz płacić coraz więcej, bo jest jej coraz mniej.
  • super_hetero_dyna 05.12.18, 20:09
    Nie. Podwyżki cen prądu to konsekwencja wysokich kosztów "pozwoleń na emisje CO2", wprowadzonych właśnie przez eurokołchoz. Brak wody na Ziemi to także lewacka propaganda obliczona na przygotowanie niewolników na obciążenie poboru wody podatkami. Dlatego właśnie piszę, żeby się cieszyć, że jeszcze nie. Wiem bez Twojego udziału, że eurokomuchy będą mnie okradać, gdzie tylko się im uda, bo taka już ich złodziejska natura. Ale przeżyłem już upadek pierwszego Związku Sowieckiego, więc może się uda zaliczyć także upadek drugiego.
  • sumire 05.12.18, 20:18
    Niestety ten upadły Związek głęboko w tobie pozostał.
  • milva24 05.12.18, 20:28
    Miałam nie karmić trolla ale co tam, ostatni raz...Przejedź się na wieś we Wielkopolsce, pogadaj z co starszymi rolnikami to się dowiesz czy stepowienie to lewacka propaganda.
  • super_hetero_dyna 05.12.18, 20:37
    A ja Cię nie nakarmię.
  • hanusinamama 06.12.18, 10:03
    BO nie wiesz co powiedziec. Jak zwykle wrzucasz zlepek mało sensownych wyrazów byle było: momuna, lewaki...a jak ktoś ci z sensem odpowie to cie nie ma....Idz ty na forum agory tam ci bedą przyklaskiwać.
  • betty_bum 05.12.18, 20:35
    Gdyby się dało, żeby tacy kretyni jak ty dostawali dopłaty za inhalacje produktami spalania węgla opodatkowalabym się na ten cel.
    12.000 trupów w kilka dni w Londynie 60 lat temu, to dla polskiego prawaka-komucha żaden dowód.
  • super_hetero_dyna 05.12.18, 20:45
    12 tysięcy trupów w Londynie to nie skutek emisji nietoksycznego dwutlenku węgla, tylko silnie toksycznego dwutlenku siarki. Siarka to nie węgiel, dziewczynko. Siarka wygląda tak:
    https://tiny.pl/th245
    a węgiel tak:
    https://tiny.pl/th24j
  • betty_bum 05.12.18, 20:55
    Idź się chłopczyku poinhalować produktami spalania węgla od braci Rosjan to będzie najlepsze co możesz zrobić dla Ziemi i następnych pokoleń.
  • hanusinamama 06.12.18, 10:05
    Siarka powstaje z wypalania m.in węgla...i nie ucz mnie chemi bo chemikiem jestem. Polska trzyma sie kurczowo resztek węgla jakie nam zostały. Nie dosc ze sie trujemy to jeszcze tracimy na tym (górnictwo nie ejst juz ołacalne). Ale co tam górnik swoja 13, 14 i 15 musi dostać. PIS trzesie portami przed górnikami a ty powtarzać po PISie jakies bzdury...
  • hanusinamama 06.12.18, 10:01
    Widać w tobie to ZSRR nadal żyje....
  • 1unia4 05.12.18, 20:58
    "Za czystą wodę też będziesz płacić coraz więcej, bo jest jej coraz mniej."-------------

To tez wina PIS-U?
  • hanusinamama 06.12.18, 10:01
    Od rana taki bełkot....litosci.
  • aaa-aaa-pl 05.12.18, 20:25
    Właśnie dostałam rachunek- całe 9 złotych mniej.Cóż za radość.Z ciekawości podpytam - dużo płacicie za prad( my 160 zł, mieszkanko 56 metrów).
  • milva24 05.12.18, 20:29
    A ile osób?
  • aaa-aaa-pl 05.12.18, 20:40
    2 osoby.
  • milva24 05.12.18, 20:46
    Bo u mnie o połowę więcej ale na 4 osoby, w tym dwójka dość budzących się dzieci. Metraż zbliżony.
  • aaa-aaa-pl 05.12.18, 20:52
    Rachunek za 2 miesiące- komp chodzi dość często, laptop też, tv - korzystamy.
  • aaa-aaa-pl 05.12.18, 20:58
    Tv- miało być nie korzystamy.
  • milva24 05.12.18, 21:28
    U nas też za dwa. Najwięcej pewnie zżera pralka+żelazko+w sezonie zimowym suszarka.
  • 35wcieniu 05.12.18, 20:53
    Bardzo mało, ale mam mało elektroniki - nie mam telewizora, samosprzątających odkurzaczy, mikrofalówki itd.
  • betty_bum 05.12.18, 20:30
    I bardzo słusznie, ale te w rachunkach domowych to będzie twój najmniejszy problem.
    Górnicy to wyrośnięte i głośne chłopy, których niscy starcy się boją, więc za ich dobre samopoczucie płacimy nie tylko pieniędzmi, ale tez zdrowiem i życiem swoim i naszych dzieci.
  • bei 05.12.18, 20:32
    ☹️ płacimy 500 już po zmianie dostawcy, wcześniej płaciliśmy wyższe rachunki. Wymieniliśmy sprzęt na A+++, żarówki od dawien dawna energooszczędne. Zdaję sobie sprawę, Podwyżka prądu niesie kolejne finansowe konsekwencje.

--
    poland.afs.org/
  • czarne-jagody 05.12.18, 20:41
    U nas tez 500 zl za 2 miesiace, w lecie mniej. 4 osoby.
  • lot_w_kosmos 05.12.18, 20:55
    Też się boję.
    I kryzysu, w różnych aspektach i dziedzinach, jaki za tym pójdzie. Każdy producent podniesie ceny.
  • betty_bum 06.12.18, 09:40
    Słuchałam dziś jakiegoś eksperta, powiedział, że żywność zdrożeje 10-20%, ale pod warunkiem, że nie będzie suszy.
    Łatwo sobie policzyć ile podrożeje czynsz, bo to widać w kosztach prądu wspólnoty, trzeba do tego dodać 30-40%, trudniej ile woda, bo nie wiadomo jaki jest udział prądu w koszcie produkcji.
    Można sprawdzić ile gminy płacą za prąd na oświetlenie ulic, placówek jak te koszty wzrosną o 40% to podatki lokalne poszybują.
    Sklepy dorzucą swoje, bo też płacą dużo za energię.
    I tak wszystko po kolei.
    Ale przestraszyło mnie też coś innego, nasz eksport opiera się na tym, że produkujemy tanio, jak nagle wszystko co produkujemy i eksportujemy zdrożeje o nawet te 10% czy ktoś to jeszcze kupi albo czy otworzy tu fabrykę, która zużywa mnóstwo energii. Z eksportu rękodzieła się nie utrzymamyuncertain

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka