Dodaj do ulubionych

Były prezydent...

07.12.18, 19:58
... nasz niestety nie zachował się odpowiednio na pogrzebie George`a Busha

https://bi.im-g.pl/im/d6/1f/17/z24247510IH,Lech-Walesa-w--Wiadomosciach--TVP.jpg

Ręce opadają.

Edytor zaawansowany
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 20:06
    Tak, tak. To nie PiS-owiec, więc ematka nie reaguje. tongue_out
  • mdro 07.12.18, 20:12
    Ale co "nie umiał" wcale-nie-popieram-pisu-taki-sobie-nicku?

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • tsaria 07.12.18, 20:16
    a co to ma do rzeczy? jak się nie popiera pisu to już na każdą błazenadę ma człowiek się zgodzić, bo to "nasi", więc mogą, bez cienia refleksji?
  • mdro 07.12.18, 20:26
    Może więc Ty mi wyjaśnisz, o co chodzi w tym "nie umiał"?

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • livia.kalina 07.12.18, 20:29
    Pewnie na tvpis tak powiedzieli to suweren grzecznie powtarza.
  • anilka 07.12.18, 21:06
    Czy ja wiem czy błazenadę? Duda na szczycie w Katowicach też wyglądał jak na dożynkach albo obchodach Barbórki.
    Wałęsa osiągnął koszulką to co chciał.
    Jest znaną postacią, na niego ludzie zwracali uwagę i o nim piszą. Ty nie musisz się godzić.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:33
    anilka napisała:

> Czy ja wiem czy błazenadę? Duda na szczycie w Katowicach też wyglądał jak na do
    > żynkach albo obchodach Barbórki.

Ani jedno, ani drugie. Ale wyglądał niestosownie.

> Wałęsa osiągnął koszulką to co chciał.
    > Jest znaną postacią, na niego ludzie zwracali uwagę i o nim piszą.

No i w zasadzie co z tego?

Wałęsa też wychodzi z tego założenia - że jest znaną postacią etc. i z tego wyciąga wniosek, że wolno mu wszystko.

Otóż nie.
  • olena.s 07.12.18, 22:40
    Associated Press: "Z drugiej strony - pisze AP - "ekscentryczny i szczery 75-latek, dawny więzień polityczny wspieranego przez Sowietów reżimu komunistycznego i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, zasłużył sobie na wszystko, co mu się podoba".
  • mia_mia 07.12.18, 22:45
    Widać jest na tyle potężny, że wolno mu dużo więcej niż polskiemu prezydentowi. Został zaproszony przez rodzinę zmarłego, a ta nie zgłasza uwag, ku rozpaczy niektórych.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:00
    mia_mia napisał(a):

> Widać jest na tyle potężny, że wolno mu dużo więcej niż polskiemu prezydentowi.

Tak to sobie tłumacz.

> Został zaproszony przez rodzinę zmarłego, a ta nie zgłasza uwag, ku rozpaczy n
    > iektórych.

Pewnie, że nie zgłasza, a tobie się wydaje, że źle ubranym gościom to się w mediach zwraca uwagę? To byłoby dopiero koszmarne zachowanie!
  • mia_mia 07.12.18, 23:02
    Przecież strój zauważono i skomentowano. Może przypomnisz jak.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:23
    mia_mia napisał(a):

> Przecież strój zauważono i skomentowano. Może przypomnisz jak.

O ile wiem, ktoś zapytał Wałęsę wprost, czy uważa, że jest to strój odpowiedni.

Nie wiem*, kto to był.

*oczywiście forum wie lepiej, chyba zacznę używać skrótu OFWL tongue_out
  • anilka 08.12.18, 15:57
    I co Wałęsa na to ?
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:06
    anilka napisała:

> I co Wałęsa na to ?

Zapytał, jaki strój jest odpowiedni (albo jaki strój osoba uważa za odpowiedni, dokładnie nie pamiętam).

Ciekawe, że na własne urodziny potrafił włożyć koszulę i krawat i nie epatował napisem OTUA... tongue_out
  • maslova 09.12.18, 09:50
    Bo zaczął te koszulki nosić od niedawna? I dopiero niedawno zadeklarował, że będzie je nosił dopóki aktualnie rządzący nie przestaną łamać Konstytucji? Ocenić jego ubiór urodzinowy w odniesieniu do obecnego będziemy mogli dopiero w przyszłym roku. No chyba, że PIS wycofa się z wszystkich do tej pory dokonsnych zmian w prawie łamiących konstytucję tongue_out
  • tsaria 07.12.18, 20:12
    On już dawno przekroczył granicę żenady, ale szczerze powiedziawszy uważam, że to chory człowiek podle wykorzystywany przez niektóre ugrupowania.
  • livia.kalina 07.12.18, 20:25
    Nie bredź. Wałęsa to jest znana na całym świecie marka i na wiele sobie może pozwolić. Ma facet jaja, zawsze szedł pod prąd. I to dzięki temu ma Nobla, doktoraty honoris causa na całym świecie, znajomości z największymi światowymi przywódcami i osobitościami, prezydenturę, założenie i przywództwo jednemu z największych ruchów społecznych na świecie. Zaczynał jako prosty robotnik, nikt go nie promował jak Macierewicz Misiewicza albo Glapiński Chrzanowskiego. Duda na pogrzebie wystąpił w komunijnym garniturku i zaczeską na łysinie a nikt mu ręki nie podał. Do Wałęsy podchodzili najważniejsi tego świata.
  • tsaria 07.12.18, 21:04
    Ja jego dokonania nie kwestionuje, ale to było kiedyś, teraz zachowuje się tak jakby znacząco jego sprawność intelektualna obniżyła się i znaleźli się tacy którzy na tym jego coby nie było nieszczęściu próbują coś ugrać.
  • tsaria 07.12.18, 21:04
    dokonań*
  • wheels.of.fire 07.12.18, 21:05
    Masz jakąś obsesję na punkcie cudzych łysin, wielbicielko starozakonnych.

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • mama.nygusa 07.12.18, 20:15
    W necie krazy takie zdjecie-zestawienie, walesa na pogrzebie Inki w koszuli jak na ryby, na pogrzebie busha widzimy, a na pogrzebie jaruzelskiego w cczarnym garniturze, bialej koszuli i czarnym krawacie.Ktos swietnie skomentowal owo zdjecie -wiadomo na pogrzeb szefa trzeba sie odj... porzadnie ubrac smile

--
    alicia033 napisała:

> Znowu łżesz, nędzny katolu
  • livia.kalina 07.12.18, 20:27
    Serio taki żałosny suchar cię bawi? To i słowo Konstytucja pewnie gorszy?
  • mama.nygusa 07.12.18, 20:40
    Nie bron go bo nie masz powodu, temu panu juz dawno peron odjechal.Zreszta zawsze byl chamem i bucem, no i sprzedal sie.
    Badzmy sprawiedliwi.

--
    alicia033 napisała:

• maaria33 07.12.18, 20:46
    Badzmy sprawiedliwi.

big_grin
  • lellapolella 08.12.18, 12:47
    paradnebig_grin

--
    Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego. George Bernard Shaw
  • mamolka1 07.12.18, 20:48
    A u mnie po necie krąży takie zdjęcie

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/qh/ki/heeg/61D5PtbCnJtOkfTyqX.jpg

--
    www.siepomaga.pl/serce-julka/
  • szarsz 07.12.18, 20:51
    Po czeskim fejsie to w prawym dolnym rogu krąży z podpisem: "prezydent Polski (po lewej)"
  • bistian 07.12.18, 20:51
    big_grin
  • olena.s 07.12.18, 21:05
    Pikne.
  • cichadziewuszka 07.12.18, 21:52
    Świetne!
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:01
    znanej osoby: "Skoro tyle osiągnął, to nie wolno się go czepić z żadnego powodu".
  • ginger.ale 07.12.18, 23:06
    lol, pozamiatane

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • folsom_prison_blues 08.12.18, 11:10
    Prymitywna postkolonialna mentalność. Cenimy człowieka nią za intelekt czy szlachetność, tylko za to, z kim się fotografuje 🤣
  • sumire 08.12.18, 11:12
    Ja tam Dudy za intelekt też nie cenię.
    Ani za szlachetność.
  • folsom_prison_blues 08.12.18, 12:56
    sumire napisała:

> Ja tam Dudy za intelekt też nie cenię.
    > Ani za szlachetność.

No widać, tylko co to ma wspólnego z moją wypowiedzią?
  • lellapolella 08.12.18, 12:49
    Intelekt ma sporo związku z tym, z kim człowiek strzela sobie sweetfocie;-P

--
    Kraj, który nie jest faszystowski, może mimo to doświadczać faszystowskiej polityki. Taka polityka jest oparta na usilnym staraniu, aby podzielić społeczeństwo i zdemonizować niektóre jego grupy. J. Stanley
  • fornita111 08.12.18, 12:57
    Albo z kim na insta czy tam twitterze konwersuje tongue_out
  • sumire 08.12.18, 13:55
    I czy poleca artykuły, które przeczytał do końca, a nie tylko połowę smile
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:01
    fornita111 napisała:

> Albo z kim na insta czy tam twitterze konwersuje tongue_out

Koń ładny. tongue_out Ale trudno z nim konwersować, zwłaszcza na twitterze.
  • lellapolella 08.12.18, 23:14
    Nieładnie tak nie doceniać prezydenta...

--
    Możesz wygrać wyścig szczurów, ale nadal będziesz szczurem. Banksy
  • ginger.ale 09.12.18, 21:23
    taki-sobie-nick napisała:

> fornita111 napisała:
    >
    > > Albo z kim na insta czy tam twitterze konwersuje tongue_out
    >
    > Koń ładny. tongue_out Ale trudno z nim konwersować, zwłaszcza na twitterze.

Film mi się przypomniał - "Mądrzejszy od jeźdzca".

--
    come to the dark side, we have cookies!
  • semihora 08.12.18, 14:49
    folsom_prison_blues napisał(a):

> Prymitywna postkolonialna mentalność. Cenimy człowieka nią za intelekt czy szla
    > chetność, tylko za to, z kim się fotografuje 🤣

No to w takim razie pan Duda nie daje żadnego powodu, żeby go cenić.

--
    Chwała wyklętym cukiernikom - ci nie zaznali słodyczy.
  • olena.s 08.12.18, 18:00
    Czy nie wydaje ci się, że lecisz jakimś prostackim szablonem o pochodzeniu politycznym? Jaki wpływ ma "postkolonialna mentalność" - czymkolwiek by niby miała być - w zestawieniu z faktem, że bliskość/przyjaźń z celebrytami/sławami/wybitnymi osobistościami/władzą/ podnosi status społeczny na całym świecie?
  • folsom_prison_blues 08.12.18, 19:20
    Bo hm, o bliskości czy przyjaźni między tymi osobami raczej nic nie wiecie, podniecacie się za to obrazkami. Strasznie to niedojrzałe i prymitywne.
  • olena.s 08.12.18, 21:19
    ? Ja się nie podniecam (nb. jeżeli w dotychczasowym życiu nabyłeś doświadczeń, które każą ci tę letnią konwersację klasyfikować jako podniecenie gromady lokalnych kobiet, to masz moje najgłębsze wyrazy współczucia.) Natomiast śmieszy mnie to nadużywanie określenia "postkolonialny" w miejscach, gdzie ma to dokładnie zerowy sens.
  • maniaczytania 08.12.18, 14:57
    a kto jest na dolnym zdjęciu? Snoop Dogg?

--
    Maniaczytania - blog
  • mia_mia 07.12.18, 21:55
    A nie krąży może jakieś zdjęcie jak ktokolwiek poza boyem hotelowym wita się z Maliniakiem w garniturku? Nie krąży? A to dziwne😂
  • droch 07.12.18, 20:49
    Zawsze komuś nie pasowało zachowanie Wałęsy. Np. za noszenie znaczka MB w klapie.
  • mama.nygusa 07.12.18, 20:58
    Wiesz dlaczego, bo taki obludnik zaslania sie Maryja.

--
    alicia033 napisała:

• anilka 07.12.18, 21:08
    Kim się zasłania cwany, łasy na kasę i rządny władzy obłudnik Rydzyk?
  • mama.nygusa 07.12.18, 21:12
    To druga szuja i zlodziej.

--
    alicia033 napisała:

• szarsz 07.12.18, 21:17
    oj, czyżby? JPII go hołubił, Benedykt XVI go hołubił i Franciszek go hołubi. Szuję by hołubili? No weś...
  • mama.nygusa 07.12.18, 21:23
    A tego to nie wiem czy go holubili/holubia.Wiem tylko, ze jak go gdzies widze to mam odruch wymiotny.

--
    alicia033 napisała:

• szarsz 08.12.18, 00:00
    Doprawdy nie wieesz? Lata mijają, R. obrasta wciąż w nowe miliony a Watykan nic. Cisza absolutna. To na pewno wyłącznie dlatego, że nic o tym, co się wyprawia w naszym kraju nie wie. Tylko dlatego, nieprawdaż, bo z pewnością nie dlatego, ze się kolejnym papieżem postepowanie pana Rydzyka podoba.

A Ty co zrobiłaś że swoim odruchem wymiotnym? Poinformowałas swojego proboszcza, przełożonego redemptorystów, napisałaś do Watykanu, ot takie minimum? Co Ci odpowiedzieli?
  • olena.s 07.12.18, 21:07
    Hihi, jedna znajoma przed laty na bal przebierańców przebrała się za Matke Boską z Wałęsą w klapie.....
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:08
    droch napisał:

> Zawsze komuś nie pasowało zachowanie Wałęsy. Np. za noszenie znaczka MB w klapi
    > e.

Trochę nie w porządku u ciebie z gramatyką, a poza tym wyłożyłam chyba jasno, o co mi chodzi?

Jeśli nie, informuję: Wałęsa powinien wdziać białą koszulę i krawat, a nie bluzę z napisem OTUA (bo tyle widać).
  • fornita111 07.12.18, 22:37
    Ale to nie byl pogrzeb cioci Wiesi w Pcimiu Zadupnym, gdzie trzeba sie ubrac wg instrukcji forum "dobre obyczaje"... Nie ogarniasz chyba, ze twoje wyuczone konwencje nie wszedzie sa obowiazujace...
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:42
    fornita111 napisała:

> Ale to nie byl pogrzeb cioci Wiesi w Pcimiu (...)

No właśnie, był to pogrzeb znanego polityka, na którym obowiązują jeszcze ostrzejsze zasady.
  • fornita111 07.12.18, 22:45
    Jeszcze zjedz przy okazji sliwkowy stroj Condolleezy, czyjas niebieska koszule... i zgadnij kto smial sie w zieleni pojawic? tongue_out Juz nie mowiac o tym, ze obecnosc psa na pigrzebie to straszna fopa wg Jana Kamyczka wink
  • kolibeer2 08.12.18, 15:07
    https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/2a/15/5c07d900c6ce6_p.jpg?1544084102

--
    Jędza_do_kwadratu
  • fornita111 08.12.18, 15:13
    Jak moglas?! Zagadke mi zepsulas sad Tak sie nie robi! uncertain
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:03
    fornita111 napisała:

> Jak moglas?! Zagadke mi zepsulas sad Tak sie nie robi! uncertain

dobrze ci tak tongue_out

poproszę jeszcze zdjęcie Condoleezzy
  • iberka 07.12.18, 20:50
    Żenująco zachowuje się już od dłuższego czasu uncertain
  • wheels.of.fire 07.12.18, 21:07
    Normalnie dr hab. nauk prawnych big_grin

--
    "Nadal bym mu dała, a Tobie nie" (Pani-Noc o Rafale Trzaskowskim do mnie)
  • olena.s 07.12.18, 21:10
    Nie, facet szanowany i traktowany jak symbol największego polskiego osiągnięcia przez prezydentów i królów. Nie za elegancję, fakt, ale jednak.
    A Adrian..... Adrian pisze z Ruchadłem
  • fornita111 07.12.18, 21:15
    Jesli chodzi ci o koszulke- nie ma w niej nic niestosownego.
  • olena.s 07.12.18, 21:22
    Koszulka jest pierwsza klasa. I z całą pewnością nie było dla nikogo tajemnicą, czemu ją na sobie ma. I dobrze.
  • anilka 07.12.18, 21:24
    No własnie. Czemu to tak gorszy niektóre? Napis "konstytucja" powinien być noszony z dumą, czyż nie?
    Mamy podróżować z paszportami opatrzonymi hasłem Bóg Honor Ojczyzna, a słowo KONSTYTUCJA tak mierzi niektóre
  • olena.s 07.12.18, 21:27
    Prawda?
    A koszulka to doskonały ruch. Zwłaszcza po tym genialnym wystąpieniu Wałęsy w Kongresie, kiedy zaczął od "We, the people".
  • mama.nygusa 07.12.18, 21:31
    Bo sa pewne miejsca, wydarzenia gdzie trzeba sie ubrac zgodnie z przyjetymi normami.I nie ma co dyskutowac.Niewazne czy to walesa czy kowalski.
    Owszem walese sie poklepuje po ramieniu , ale wszedzie trzeba stwarzac pozory, junckera, starego pijaka i obszczymurka tez sie poklepuje i robi dobra mine do zlej gry.

--
    alicia033 napisała:

• fornita111 07.12.18, 21:40
    Ubral sie na czarno na znak zaloby. Bez golizny. I tyle wystarczy. Nadruk na koszulce to wazny symbol a Walesa to czlowiek symbol- wszystko tutaj gra. Zascianek z was wychodzi tongue_out
  • fornita111 07.12.18, 21:45
    Widzialyscie w ogole zdjecia z tego pogrzebu? Jak byli rozni ludzie ubrani? Chyba nie...
  • lellapolella 08.12.18, 12:55
    Czemu miałyby oglądać cokolwiek? W TVP czepili się koszulki i jadą bez opamiętania- tyle wystarczy, by gardłować. Cokolwiek Wałęsa robi, robi we własnym imieniu i żaden prezes ani inny kieszonkowy despota mu kwestii nie podsuwa- samo to wystarczy, by był godzien szacunku.

--
    <*>
    "Istnieje cel, ale nie ma drogi: to co nazywamy drogą, jest wahaniem." Franz Kafka
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:10
    fornita111 napisała:

> Ubral sie na czarno na znak zaloby. Bez golizny. I tyle wystarczy.

Ty chyba żartujesz?
  • bistian 07.12.18, 21:45
    mama.nygusa napisał(a):

> junckera, starego pijaka i obszczymurka tez sie poklepuje i robi dobra mine
    > do zlej gry.

Skąd takie skojarzenia? Upijasz się i masz kłopoty z chodzeniem? Jak często? wink
    O ile mi wiadomo, Wałęsa nie ma takich problemów, więc porównanie jest co najmniej nie na miejscu.
    Wałęsa nie jest ani lepszy, ani gorszy od przeciętnego Polaka, może jest prosty, ale na pewno wie, czego nie chce. Nie podoba mu się, że ustrój Polski znowu zbacza w kierunku realnego socjalizmu i ręcznego sterowania. I tyle, nie trzeba do tego dorabiać ideologii.
  • anilka 07.12.18, 21:54
    "Bo sa pewne miejsca, wydarzenia gdzie trzeba sie ubrac zgodnie z przyjetymi normami" aaaaaa, o szacunek do zmarłego ci chodzi , tylko nie umiałaś się wysłowić big_grin
    To trzeba było napisać, ze cię boli brak bialej koszuli i krawata a nie wyzywać ludzi od chamów i prostaków
  • mia_mia 07.12.18, 22:02
    Nikt ważny nie wysilił się, żeby stworzyć choćby pozory uprzejmości z Dudą, prezydentem takiego ważnego kraju? No to chyba macie problem
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:12
    anilka napisała:

> No własnie. Czemu to tak gorszy niektóre? Napis "konstytucja" powinien być nosz
    > ony z dumą, czyż nie?

Pogrzeb to nie okazja do demonstrowania czegokolwiek jakimikolwiek koszulkami.

Prywatnie Wałęsa może sobie w niej chodzić skolko ugodno.
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:20

> anilka napisała:
    >
    > > No własnie. Czemu to tak gorszy niektóre?

Jeśli uważasz, że napis OTUA powinien być noszony z dumą...
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:13
    anilka napisała:

> No własnie. Czemu to tak gorszy niektóre? Napis "konstytucja" powinien być nosz
    > ony z dumą, czyż nie?

Nie na pogrzebie.

Na pogrzebie pod marynarką powinna być noszona biała koszula.
  • bistian 07.12.18, 22:23

> Nie na pogrzebie.
    >
    > Na pogrzebie pod marynarką powinna być noszona biała koszula.

Bo co? Bo sobie tego życzysz? smile
    Najśmieszniejsze jest to, że taka koszulka była w stylu zachowania zmarłego i jego rodziny. Wałęsa jest tego świadomy, Ty nie.
  • anilka 08.12.18, 15:55
    To nie była koszulka z napisem, tylko z NAPISEM. Nie założył jej bo mu było wszystko jedno i nie ma koszuli.
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:21
    anilka napisała:

> To nie była koszulka z napisem, tylko z NAPISEM.

Bez znaczenia.

Nie założył jej bo mu było wsz
    > ystko jedno i nie ma koszuli.

Jak wyżej.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:37
    anilka napisała:

> ony z dumą

Na pogrzebie nie powinna być noszona odzież z napisami.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:09
    Mianowicie koszulka nie pasuje do OKAZJI.

Na pogrzeb polityka inny polityk ma włożyć białą koszulę i krawat, a nie jakiś podkoszulek.

• olena.s 07.12.18, 22:23
    Hi hi.
    Wałęsa - wcale nie zawsze ku memy zadowoleniu - zachował się jak Witos, który ostentacyjnie lekce sobie ważył niektóre miastowe zasady, i chadzał w grubych butach tam, gdzie różni arystokraci lataliby w oxfordach stalowanych na zamówienie przy Bond street.
    Ale skoro się martwisz, to cię pocieszę.
    "Założyciel polskiego antykomunistycznego ruchu 'Solidarności' pojawił się na pogrzebie George'a H.W. Busha w koszulce z napisem 'Konstytucja' - symbolu walki politycznej w ojczyźnie przeciwko populistycznemu rządowi" - donosi amerykańska agencja Associated Press.
    Associated Press przypomina, że Wałęsa "oskarża krajową konserwatywną partię rządzącą o erozję demokracji, którą Wałęsa pomógł osiągnąć, głównie poprzez osłabienie niezależności sądownictwa". Podkreśla, że walka Wałęsy jest także zakorzeniona w "osobistym sporze z Jarosławem Kaczyńskim - dawnym sprzymierzeńcem, który stał się wrogiem".

Agencja relacjonuje, że część Polaków skrytykowała Wałęsą za ubiór na pogrzebie Busha, mówiąc, że "to nie czas ani miejsce na sformułowanie politycznego oświadczenia na temat kwestii krajowej". Z drugiej strony - pisze AP - "ekscentryczny i szczery 75-latek, dawny więzień polityczny wspieranego przez Sowietów reżimu komunistycznego i laureat Pokojowej Nagrody Nobla, zasłużył sobie na wszystko, co mu się podoba".

AP przytacza też również wypowiedź samego Wałęsy, który powiedział, że koszulka, którą nosił pod ciemnym garniturem, była jego osobistym gestem pożegnania z przywódcą USA, który "walczył o wolność, walczył o prawdę i uczciwość". "Dlatego, kiedy mówię 'do widzenia', chcę powiedzieć, że walka trwa, że zlekceważyliśmy demokrację w Polsce, pozwoliliśmy wygrać populistom i demagogom. A dzisiaj mamy kłopoty" - cytuje Wałęsę agencja.
  • wapaha 08.12.18, 10:59
    Szanowny zmarły na pogrzeb swojej żony nałożył kolorowe mocno widoczne skarpetki w książki - było je widac i to mocno by był już wtedy wożony w wózku inwalidzkim. Założył je na znak prostestu i poparcia ( działań żony ).
    Wałęsa jest git. Szacun.
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 21:04
    wapaha napisała:

> Szanowny zmarły na pogrzeb swojej żony nałożył kolorowe mocno widoczne skarpetk
    > i w książki - było je widac i to mocno by był już wtedy wożony w wózku inwalid
    > zkim. Założył je na znak prostestu i poparcia ( działań żony ).

A jakież to działania żony George Bush popierał za pomocą skarpetek?

• olena.s 08.12.18, 21:16
    To honor his wife of 73 years and her commitment to family literacy, for which she raised over $110 million over the course of over 30 years, @GeorgeHWBush will be wearing a pair of socks festooned with books at today’s funeral service for former First Lady Barbara Bush.
  • tanebo2.0 07.12.18, 21:21
    Przynajmniej nie buczał...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • zofijkamyjka 07.12.18, 21:28
    a co nie tak z Prezydentem Wałęsą?

--
    Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
  • bigzaganiacz 07.12.18, 21:38
    Faktycznie rece opadaja
    Walesa w t shircie czy czy bez paru ludzi podbilo i sie przywitalo
    Maliniak w tym czasie gdzies kolo kibla sie krecil
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:17
    o co ci chodzi z sygnaturką?
  • mia_mia 07.12.18, 22:35
    Różnica między Duda, a Wałęsą jest taka, że jak Dudzie pozwolą zrobić sobie zdjęcie z kimś ważnym to chwali się tym, gdzie popadnie, a ważni chwalą się, że udało się im zrobić sobie zdjęcie z Wałęsą. Taka niby niewielka różnica, a jakże bolącą niektórych.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 22:40
    mia_mia napisał(a):

> Różnica między Duda, a Wałęsą jest taka, że jak Dudzie pozwolą zrobić sobie zdj
    > ęcie z kimś ważnym to chwali się tym, gdzie popadnie, a ważni chwalą się, że ud
    > ało się im zrobić sobie zdjęcie z Wałęsą.

Mogę się zgodzić z pierwszą częścią zdania, ale uzasadnij drugą.

Taka niby niewielka różnica, a jakże
    > bolącą niektórych.

Tak, okropnie mnie to boli. I właśnie dlatego założyłam wątek. Puknij się w głowę.
  • mia_mia 07.12.18, 22:50
    A po co założyłaś wątek?
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:20
    mia_mia napisał(a):

> A po co założyłaś wątek?

Zgadnij.

Podpowiem ci od razu, że oficjalna wersja jest taka, że jestem trollem pisowskim, chociaż rozmawiam też na inne tematy. tongue_out

• impala 07.12.18, 22:43
    po necie krążą też takie zdjęcia

http://polityczek.pl/images/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskowsosksssss.jpg

https://pbs.twimg.com/media/DtroLHEWsAMz4Ec.jpg

"... jeden z samorządowców opublikował zdjęcie George H.W. Busha z pogrzebu swojej żony, który odbył się pod koniec kwietnia. By upamiętnić swoją małżonkę, były prezydent założył skarpetyki, na których można zauważyć książki."

ale dla piSSuarów każda okazja jest dobra, by "dowalić"
  • fornita111 07.12.18, 22:47
    No i szach-mat smile Ale watkodajka tego nigdy nie przyzna wink
  • olena.s 07.12.18, 22:58
    Wątkodajka, czy to z przywiązania do tradycji/przesądów, czy to z powodu upodobań politycznych, czy ze snobizmu, czy z zamiłowania do norm savoir vivru może sobie oceniać jak chce - a ktoś inny jej ocenę może uznać za dowód dulszczyzny. Byle by tylko uznała, że inni mogą mieć całkiem inną ocenę i całkiem inaczej ważyć priorytety.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:02
    fornita111 napisała:

> No i szach-mat smile Ale watkodajka tego nigdy nie przyzna wink

Czy przyznam, czy nie przyznam, wam i tak wszystko jedno, przecież wiecie lepiej, co ja myślę i dlaczego założyłam wątek.
  • fornita111 07.12.18, 23:05
    No mnie faktycznie wszystko jedno. Chociaz gdybys przyznala, bylabym lekko zawiedziona- lubie to co znam, cenie sobie zastany porzadek forum wink
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:15
    fornita111 napisała:

> No mnie faktycznie wszystko jedno. Chociaz gdybys przyznala, bylabym lekko zawi
    > edziona

Czyli w zasadzie zależy ci, żebym nie przyznała.
  • fornita111 07.12.18, 23:23
    "Zalezy"- zdecydowanie za mocno powiedziane wink Troche sie z ciebie smieje, ale bez jadu smile
  • lellapolella 08.12.18, 13:33
    fornita111 napisała:

> "Zalezy"- zdecydowanie za mocno powiedziane wink Troche sie z ciebie smieje, ale
    > bez jadu smile

Uważaj, stąpasz po cienkim lodzie. Czyżbyś robiła sobie śmichy-chichy w wątku pogrzebowym?! To niezgodne z savoir-vivrewink

--
    Czas jest szalonym kierowcą, pędzącym naprzód i zostawiającym za sobą martwe kury. Sławomir Mrożek
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:22
    fornita111 napisała:

> No mnie faktycznie wszystko jedno.

Lepiej wklej tę Condoleezzę na zielono i innych gości w kolorowych strojach. Nie mogę znaleźć i jest to apolityczne stwierdzenie faktu (oczywiście forum wie lepiej).
  • fornita111 07.12.18, 23:24
    Condoleezza na sliwkowo akurat byla. Kto byl na zielono to zagadka.
  • taki-sobie-nick 07.12.18, 23:30
    fornita111 napisała:

> Condoleezza na sliwkowo akurat byla. Kto byl na zielono to zagadka.

Wklej.
  • fornita111 07.12.18, 23:32
    Przeciez wiesz, ze nie umiem tongue_out Musisz googla uzyc, albo zyc w niewiedzy.
  • alaveda 07.12.18, 23:33
    Zdaje się, że kanony mody damskiej przy takich okazjach są trochę inne niż u panów.

Walęsa żenada, ale trzeba wybaczyć ekscentrycznemu staruszkowi.
  • turzyca 08.12.18, 06:48
    Kanony mody damskiej są takie, że mają nosić czarne stonowane stroje. Kanon mody męskiej - czarny lub zbliżony do czarnego garnitur i czarny krawat.
    Tyle że to klasyczne zasady na Starym Kontynencie.
    Powoli się od nich odchodzi, a jeśli chodzi o Stany to jest to zdecydowanie wspomnienie starych czasów.
    Z tego pogrzebu: syn w ciemnym ale nie czarnym krawacie, wnuk w błękitnym. Spiker izby reprezentantów (!) - w czerwonym (!).
    Były prezydent USA ciemnogranatowy garnitur i ciemnogranatowy krawat. (Nie czarne!)
    Były prezydent USA ciemnoniebieski garnitur (!) I granatowy krawat.
    Prezydent USA kobaltowy (!) krawat.

Z europejskiego punktu widzenia wściekle niebieski krawat jest poważnym faux pas. Szczególnie jeśli uwzględniamy, że to honorowy gość.
    Ale na tym pogrzebie z europejskiego punktu widzenia było ogólnie dużo koloru, suknia w złote róże w ogóle byłaby nie na miejscu. Jak na Stany było bardzo nobliwie, bo tyle krawatów i garniturów i ciemno. Na pogrzebie np. Boswella (mignęło jakiś czas temu, bo tam wdową zmarła tuż przed pogrzebem) w pierwszym rzędzie była m.in. niebieska sukienka w kwiatki, a trumnę niósł facet w karmelowej marynarce.

--
    "Mój sąsiad uczy się grać na klarnecie, teraz już mu to jakoś wychodzi, ale wcześniej byłam przekonana, że to jakiś dziwne zwierze wydaje odgłosy godowe. " by Mondovi
  • folsom_prison_blues 08.12.18, 11:15

> "... jeden z samorządowców opublikował zdjęcie George H.W. Busha z pogrzebu swo
    > jej żony, który odbył się pod koniec kwietnia.

Pogrzebu żony tego samorządowca? Uwielbiam współczesne dziennikarstwo, takie poprawne językowo 🤪
  • pierwsza.strona1 08.12.18, 04:04
    Zachowal sie wspaniale. Wszyscy najwazniejsi goscie witali sie z nim. Brawo Panie Prezydencie.
  • taki-sobie-nick 08.12.18, 20:58
    Skoro najważniejsi goście się z nim witali, to znaczy, że zachował się wspaniale?

Czy tobie naprawdę się wydaje, że na pogrzebie polityków obowiązują te same zasady, co na grillu z okazji imienin cioci Krysi, organizowanym na działce?
  • bistian 08.12.18, 21:03

> Czy tobie naprawdę się wydaje, że na pogrzebie polityków obowiązują te same zas
    > ady, co na grillu z okazji imienin cioci Krysi, organizowanym na działce?

Co Cię tak męczy zachowanie jakiegoś "nieważnego" człowieka? Obecnym na pogrzebie to jakoś nie przeszkadzało.
    Lepiej się zainteresuj swoim ulubieńcem. Czy robiąc sobie selfika z koniem, jakoś się zrewanżował? Rozumiesz, marchewka czy inny cukier... Inaczej, koń mógłby się poczuć wykorzystany.
  • woman_in_love 08.12.18, 13:12
    i witano się z nim a nie z Adraniem "lubię po nocy leśne ruchadełka" Dudą.

big_grin
  • piesfafik 08.12.18, 14:17
    W USA pogrzeby na ogol traktuje sie inaczej niz w Polsce I bardzo czesto zamiast pogrzebu jest organizowana " celebracja zycia " czlowieka ktory umarl gdzie gra sie muzyke jaka lubil, przypomina anegoty, pokazuje zdjecia itp. Czyli martwimy sie ze odszedl ale cieszymy sie ze z nami byl i kim byl. Oczywiscie pogrzeb bylego prezydenta to Inna sytuacja ale ten sposob zegnania zmarlych powoduje ze takie pomysly jak koszulka Walesy sa raczej traktowane z sympatia a nie z oburzeniem.
  • lot_w_kosmos 08.12.18, 14:42
    Odwal się od Wałęsy.
    Pochwal się swoimi dokonaniami.
  • semihora 08.12.18, 14:49
    Mnie nic nie opada. Koszulka spoko.

--
    Nie mam serca do pilności, do piękności, do świętości - to zbyt wyszukany stan!
  • demodee 08.12.18, 17:42
    Dla mnie jest kompletnie obojętne, co założył pan L. Wałęsa, który na tym pogrzebie reprezentował siebie.

Mnie reprezentował prezydent Duda, a ten ubrał się odpowiednio do okoliczności.
  • sumire 08.12.18, 17:48
    Pan "nie przeczytałem drugiej części artykułu" poleciał tam tylko dlatego, że rodzinie Busha zależało na obecności Wałęsy. Gdyby nie to, spędziłby ten dzień na Twitterze, bo wyciągi narciarskie jeszcze nie działają na full.
  • demodee 08.12.18, 18:12
    W sumie masz rację. Ktoś od nas powinien był pojechać na pogrzeb byłego prezydenta USA, ale niekoniecznie prezydent Duda. Może faktycznie wysyłanie aż obecnego prezydenta to był nadmiar uprzejmości, może wystarczyłoby, gdyby z L.Wałęsą poleciał jakiś szef kancelarii albo inny urzędnik, a głowa państwa powinna w tym czasie - biorąc przykład z B.Obamy - wybrać się na pole golfowe lub na wyciąg narciarski.

Niestety, my wobec USA okazujemy jakiś nieuzasadniony kompleks niższości, dlatego USA nas nie szanują...
  • sumire 08.12.18, 18:14
    Chyba ci się Obama z Trumpem pomylił, bo to głównie ten drugi pacan spędza czas na golfie.
  • demodee 08.12.18, 19:13
    > Chyba ci się Obama z Trumpem pomylił, bo to głównie ten drugi pacan spędza czas na golfie.
    A który to amerykański prezydent nie pojawił się na pogrzebie prezydenta L.Kaczyńskiego, a - mając w związku z tym czas wolny - pojechał pograć w golfa?
  • sumire 08.12.18, 19:34
    Oczywiście nie musisz pamiętać, że wulkan mocno wówczas ograniczył ruch lotniczy. Nie każdy prezydent chce latać w gęstej mgle.
  • demodee 08.12.18, 19:43
    > Oczywiście nie musisz pamiętać, że wulkan mocno wówczas ograniczył ruch lotniczy. Nie każdy prezydent chce latać w gęstej mgle.

O wybuchu wulkanu pamiętam (gruziński prezydent jednak przyleciał wtedy!). Ale B.Obama nie musiał w czasie pogrzebu L.Kaczyńskiego spędzać czasu na rozrywce, mógł pójść ostentacyjnie np. do kościoła albo coś w tym rodzaju. Ja poczułam się dotknięta takim lekceważeniem prezydenta Polski.
  • sumire 08.12.18, 20:30
    Trudno, żeby wybuch wulkanu na Islandii leżącej pomiędzy USA a Europą wpłynął na ruch powietrzny pomiędzy Polską a Gruzją. A Obama złożył kondolencje, więc nie piernicz.
  • demodee 09.12.18, 13:20
    > A Obama złożył kondolencje, więc nie piernicz.

Wiesz, gdyby nawet kondolencji nie złożył, to byłaby jednak sensacja dyplomatyczna. A tak, to po prostu gruby nietakt...
  • sumire 09.12.18, 13:43
    No fakt. Gruby nietakt, że gdy warunki pogodowe nie były bezpieczne, głowa jednego z najważniejszych państw nie świecie zdecydowała się w tych warunkach nie lecieć... na pogrzeb kogoś, kto wskutek zlekceważenia podobnych warunków zginął. Prawacka logika level master.
  • lellapolella 08.12.18, 20:43
    Dość egzotyczne jest dla mnie to, co piszesz. Idąc tym tropem człowiek spodziewa się, że ty byłaś na pogrzebie, w końcu miałaś bliżej, że już nie wspomnę o twym szacunku dla zmarłego prezydenta. Byłaś?

--
    <*>
    "Istnieje cel, ale nie ma drogi: to co nazywamy drogą, jest wahaniem." Franz Kafka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.