Dodaj do ulubionych

Ocena proponowana

09.12.18, 00:39
Mam zagwozdkę. Młoda ma 1 ocenę z wf, jakiś sprawdzian i jest to 5. Od początku listopada ma problemy zdrowotne i zwolnienie z wf od lekarza do końca semestru. Dzisiaj patrzę w dzienniku, a mądra pani od fikolkow wystawiła je proponowane 3/4, wiedząc, że już do końca półrocza nie będzie ćwiczyła. Nie ma więc szansy poprawić takiej oceny. Ze średniej wychodzi jej 5. A przy takim długim zwolnieniu to może raczej brak klasyfikacji niż ocena?
Innych stopni nie ma na pewno, ani ani.
O co tu może chodzić, zanim pójdę do szkoły?
Napisałam do nauczycielki, nie raczyła na razie przeczytać.
Jestem wqr.... ona karaniem dzieciaka złą oceną za brak zdrowia.

--
Nigdy nie byłam złą babą
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 00:44
      O co się tu wkurw...?
      Wolałabyś żeby była nieklasyfikowana? Ciesz się że tak to załatwiła i tyle.
      Gdyby na matmie miała jedną 5 a pozostałych sprawdzianów nie pisała, też byś uważała że należy jej się 5 na półrocze? Nie byłoby to czasem niesprawiedliwe wobec uczniów, którzy napisali wszystkie?

Dostanie te 3 czy 4, poprawi w następnym semestrze i tyle. Problem tam gdzie go nie ma.
      • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 00:47
        Ale jeśli uczeń nie mógł napisać tych sprawdzianów z uzasadnionych powodów zdrowotnych, to z jakiej racji jest karany obniżoną ocena, skoro już jakąś ma?
        Z innych przedmiotów może zaliczać, kiedy wróci po chorobie, tu nie może uczestniczyć w zajęciach. Tak, uważam, że postawienie oceny od czapy jest bardzo niesprawiedliwe w tym przypadku.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
        • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 00:49
          I jak najbardziej pamiętam że szkolnych czasów sytuację, kiedy np były że 2 sprawdziany, ktoś był na 1, więcej ocen nie było, a wystawiano ocenę na podstawie tego 1 sprawdzianu.
          I jak uczeń w ogóle nie ćwiczy, to przecież się go nie ocenia wcale...

--
          Nigdy nie byłam złą babą
          • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 00:56
            I to że pamiętasz wystawianie oceny na podstawie jednego sprawdzianu, bo reszty nie napisał, uważasz za sprawiedliwe wobec uczniów, którzy nauczyli się do wszystkich sprawdzianów?
            Ręce opadają, naprawdę.
            • ichi51e Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:16
              Ale zalozenie ze uczen ktory na jeden sprawdzian umial na 5 na nastepny wyuczylby sie na 3 rowniez nie jest sprawiedliwe.
              Jesli jest zwolniona to powinna byc nieklasyfikowana.

--
              wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                • ichi51e Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:41
                  Nie. Po prostu wpisuja “zw” i ma jeden przedmiot mniej.
                  “Jeśli okres zwolnienia ucznia z zajęć wychowania fizycznego, zajęć komputerowych, informatyki lub technologii informacyjnej uniemożliwia ustalenie śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej, w dokumentacji przebiegu nauczania zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje się „zwolniony” albo „zwolniona”.”;”
                  “Jeśli uczeń ma zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego na cały rok szkolny, to w dokumentacji nauczania powinien mieć wpis „zwolniony/zwolniona” na podstawie § 8 nowelizacji z 20 sierpnia 2010 r. rozporządzenia z 30 kwietnia 2007 r.”

--
                  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
                  • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:50
                    Dziewczynka dwa miesiące chodziła na zajęcia, to połowa semestru, widać nauczyciel uznał, że jest w stanie wystawić ocenę na podstawie tego co widział, co ma w swojej dokumentacji.
                    Oceny mogą pojawić się później, jeśli bierze pod uwagę najlepszy wynik każdego ucznia, postępy.
                    Głośno było o zmianie kryteriów oceniania z wf.
        • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 00:53
          Nie jest karany, tylko wręcz przeciwnie, nauczycielka, którą nazywasz pogardliwie "panią od fikołków", zrobiła Twojemu dziecku PRZYSŁUGĘ zaliczając mu semestr, chociaż mogła po prostu uznać za nieklasyfikowaną. Wtedy byś była bardziej zadowolona?

"Bardzo niesprawiedliwe", no nie wierzę w to co czytam. Bardzo niesprawiedliwe to by było gdyby dostała 5 tak jak uczniowie, którzy ćwiczyli na każdych zajęciach i zaliczali testy czy tam sprawdziany.
            • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:04
              Skup się i przeczytaj jeszcze raz co napisałam. Wszystko jest jasne.
              "Nie mogła" więc nie może też mieć 5 na półrocze. Daj sobie na wstrzymanie bo naprawdę aż żal czytać. Nauczycielce szczerze współczuje. Robi dzieciakowi przysługę ale nawiedzona matka się wk.... bo uważa że niećwicząc dziecko zasłużyło na 5.
                • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:17
                  Tym bardziej nie wiem w czym problem. Wyzdrowieje to w przyszłym semestrze będzie miała 5, nie wyzdrowieje to dostanie zwolnienie na stałe i będzie miała wpisane że zwolniona. Obie opcje jak widzę by Cię zadowoliły - W CZYM TY MASZ KOBIETO PROBLEM.
                  • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:20
                    W obniżeniu średniej u dziecka, które naprawdę się stara, a z powodów zdrowotnych już robi bokami. Moja córka to nie jest nieuk i nigdy nie miała na semestr z niczego trojczyny. Wątpię, czy to przełknie, bo ma teraz swoje problemy, od których zresztą zaczęło sypać się zdrowie. Bardzo współczuję mojemu dziecku.

--
                    Nigdy nie byłam złą babą
                    • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:24
                      To jest koniec semestru a nie roku. Ta średnia nie ma żadnego znaczenia. Będzie zdrowiej i dla Ciebie i dla córki jak zamiast toczyć boje o coś co nie jest warte zachodu - wytłumaczysz to córce.
                    • amast Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:34
                      W jakim wieku jest córka? Dlaczego nie przełknie "trójczyny"? Może trzeba z nią porozmawiać i wytłumaczyć, że są w życiu rzeczy ważne i te mniej ważne, że trzeba się nauczyć odpuszczać? Już robi bokami i ma problemy zdrowotne, jak się szybko nie nauczy ustawiania priorytetów, to będzie tylko gorzej...
                      • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:43
                        Ooooo to, to. O to mi dokładnie chodzi. Mam nadzieję że autorka tylko tutaj tak o tym pisze, bo jeżeli przy dziecku też używa takich określeń i wyraża jak jej bardzo żal dziecka i mu współczuje z powodu "trójczyny" to córka jest na prostej drodze do permanentnego stresu i traktowania normalnej, zwykłej, neutralnej sytuacji jak porażki.
                        Temu dziecku trzeba wytłumaczyć że to żadna tragedia, żadnej koniec świata, zdarza się, nie jej wina, może poprawi w przyszłym semestrze a nawet jeżeli nie to NADAL nie jest żadna porażka.
                          • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:58
                            Jakie dowalać, kobieto. Masz zajebistą szansę żeby zamiast mówić "tak ci współczuję trójczyny, nie wiem jak to przełkniesz" powiedzieć: "super! mialaś pod górkę a popatrz, uniknęłaś nieklasyfikacji, dostałaś pozytywną ocenę, świetnie, bardzo się cieszę".
                            Nie rozumiem Twojego toku rozumowania ale jedno wiem - że jesteś odpowiedzialna za ukształtowanie młodego człowieka i jego myślenia o sobie samym. Widzę to tak że jeżeli nie wzniesiesz się ponad własne dziwne wyobrażenia na temat tego co kto powinien, to jesteś na dobrej drodze żeby to spieprzyć.
                            Ale może jutro przyjdą tu ematki, które poklepią Cię po plecach i powiedzą że świetnie robisz i prawidłowo myślisz. Ja odpadam.
                            • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 02:00
                              Ja też odpadam. Nie rozumiem dlaczego dziecko miałoby być nieklasyfikowane, skoro po prostu nie może ćwiczyć. To znaczy, że osoba np po złamaniu czy operacji nogi zostanie na następny rok w danej klasie, bo nieklasyfikowana?

--
                              Nigdy nie byłam złą babą
                              • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:36
                                Jeżeli długo nie chodziła i nie miała jak uzupełnić, to czasem się zdarzy, że zostanie. Powtarzanie klasy to nie kara za lenistwo, tylko stwierdzenie konieczności, aby dany uczeń realizował materiał jeszcze raz.

--
                                The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
                                  • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:56
                                    Z powodu w-f będzie miał wtedy zwolnienie, więc klasy nie powtórzy. W przypadku pojedynczego przedmiotu, kontynuowanego dalej, też klasy nie powtórzy. Ale jeśli będzie tak z kilku przedmiotów, to powtórzy i nie będzie to dla niego kara, tylko pomoc.

--
                                    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
            • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:09
              Porozmawiaj z nauczycielem, może okaże się, że w notesie ma jeszcze inne oceny za sprawdziany, jakieś wpisane ołówkiem, bo miała poprawiać.
              Nikt nie ma obowiązku czytać w sobotę maili z pracy.
    • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:04
      Niech lekarz napisze, jakie ćwiczenia dziecko może wykonywać. Jest niewiele sytuacji, kiedy nic nie można, a i nawet wtedy można sędziować, podawać piłkę czy robić coś więcej niż odrabianie lekcji na ławce.
      Nawet na OIOMie pacjenci podłączeni do respiratora są teraz zachęcani do aktywności fizycznej, typu spacery czy rower stacjonarny.
      • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:09
        No właśnie teraz nic nie może, a jak nie będzie lepiej, to niestety szpital. Ma silna anemię i bradykardię. Wątpię, żeby Pani wystawiła 5 za sędziowanie, uczniowie coś robią, a pani obserwuje.
        Spacerować spaceruje, więc nie padnie z braku ruchu.
        Oprócz tego celem zwolnienia było pójście wcześniej że szkoły do domu, obecnie bycie w szkole od 8 do prawie 16, a tyle wychodzi z tymi wfami, jest wykluczone. Córka zrezygnowała także z ukochanych kółek, żeby wcześniej być w domu i moc odpocząć.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
        • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:14
          To niech idzie i spyta czy może napisać pracę i zdobyć tym jakąś dodatkową ocenę. To jest dość popularny sposób zdobywania ocen przez uczniów trwale niedolnych do ćwiczeń. Piszą pracę o zasadach gry w siatkowkę czy cokolwiek innego, albo o kontuzjach u sportowców, albo o wybitnych sportowcach z danego miasta i tak dalej.
          • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:17
            Zobaczymy, co pani odpowie i zaproponujemy. Tzn ja napiszę, bo oni w szkole się z tą panią w ogóle nie widuja, specjalnie jeżdżą na halę i pani tam jest cały dzien

--
            Nigdy nie byłam złą babą
        • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:26
          Chcesz powiedzieć, że bradykardia i anemia wykluczają z rzutu piłką lekarska, dwutaktu czy robienia szpagatu?
          Zwolnienie z ćwiczenia na wf, nie zwalnia z obecności na zajęciach, co to za pomysł.
              • 35wcieniu Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:48
                Mówi o tym że w większości szkół (wszystkich, które znam, ale nie będę się upierać że wszystkich ogółem) zwolnienie z wfu nie polega na tym że dziecko idzie do domu i fizycznie nie ma go na lekcji, tylko na tym że wykonuje ćwiczenia, które jest w stanie wykonać, ewentualnie inne czynności związane z lekcją jak sędziowanie, podawanie piłki, odmierzanie odległości skoków, liczenie punktow, lub jak napisałam wyżej - przygotowywaniu prac teoretycznych nt, sportu albo zdrowego trybu życia.
                Jeżeli nawet nie było spytać czy może zdobyć jakąś ocenę w taki właśnie sposób, to tym bardziej nie rozumiem Twojego oburzenia sytuacją.
                • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:51
                  Lekarzowi chodziło równiez o to, żeby mogło pójść do domu, tym bardziej że szkoła podczas pobytu na zajęciach przez bite 8 godzin dziennie nie jest w stanie zagwarantować przestrzegania pewnych ważnych zaleceń lekarskich.

--
                  Nigdy nie byłam złą babą
                  • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 02:00
                    Trafiłaś na niedouczonego lekarza. On ma prawo zwolnić dziecko z ćwiczenia na wf, a nie obecności w szkole w tym czasie.
                    Jeśli sytuacja jest poważna musicie wnioskować o nauczanie indywidualne, szukać miejsca w szkole integracyjnej, zawalczyć orzeczenie o niepełnosprawności.
                    • pade Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:36
                      Pieprzysz głupoty.
                      Lekarz pewnie nie zwolnił, tylko zasugerował matce, że lepiej, żeby zamiast siedzieć na ławce i patrzeć na ćwiczących, poszła do domu. Nic w tym nienormalnego czy zdrożnego?
                      Btw, miałaś kiedyś anemię? Kiedy mnie spada hemoglobina mam problem, żeby wejść na pierwsze piętro po schodach. Powinnam przejść na czasową rentę? I tak co miesiąc?

--
                      Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
                      — Carl Jung
                      • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:59
                        Sugestie lekarza nie są zobowiązujące dla nauczyciela, obowiązuje to co na piśmie, a lekarz może tylko zwolnić z ćwiczeń, ale nie z udziału w lekcjach. Tu decyduje dyrektor i nauczyciel.
                          • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 11:20
                            Jest obowiązek szkolny, rodzic nie może zwolnić z niego dziecka.
                            Zwolnić może z pojedynczych lekcji, usprawiedliwić tygodniową nieobecność, ale zgodę na opuszczenie dwóch miesięcy zajęć w takiej sytuacji musi wyrazić dyrektor.
                            Tu się miesza i nawarstwiło kilka problemów, które mama powinna wyjaśnić zanosząc zwolnienie z ćwiczeń, nie zrobiła tego. Nie dopytała jak będzie z oceną i teraz ma kłopot.
                  • wapaha Re: Ocena proponowana 09.12.18, 15:01
                    Lekarz wypisuje zwolnienie na jakiś tam czas ( np do końca roku szkolnego ), Ty podłączasz go pod swoje podanie do dyrekcji z prośbą o zwolnienie dziecka z wf - dyrekcja wyraża zgode i zwalania dziecko i wtedy dziecko ma "zw"
              • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 01:52
                Chcesz powiedzieć, że czas po powrocie ze szkoły przeznacza na aktywność fizyczną?
                Przepisy się pozmieniały już dawno. Dziecko ma ćwiczyć na wf, nie musi robić tego co wszyscy, ale to co może.
                  • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 02:11
                    Przecież sama pisałaś, że może spacerować, więc jeśli klasa biega na 1000 metrów ona spaceruje. O ile wiem nie ma jednostki chorobowej wykluczającej jakąkolwiek aktywność fizyczną.
                    Lekarz ma napisać co dziecku wolno, czego nie.
                      • wapaha Re: Ocena proponowana 09.12.18, 15:06
                        Dobrze pisze. Odkąd zmieniły się przepisy , zasady oceniania, . Lekarz wypisuje, jakie ćwiczenia dziecko może robić na wf a jakie ma zakazane. Np. nie może grać w gry zespołowe, ale może indywidualnie się rozciągać, nie może biegać ale może ćwiczyć jogę, nie może robić ćwiczeń siłowych ale może pływać itp. Nauczyciel ustosunkowuje sie do takiego zaświadczenia, jeśli nie jest w stanie w żaden sposób zrealizowac informuje rodzica .
                        Lekarz może na tej podstawie wystawić zwolnienie z wf na cały rok- procedurę opisałam wyżej. Rodzic pisze podanie do dyrekcji o zwolnienie z zajęć, załącza zwolnienie lekarza i dyrektor zwalnia. Dziecko ma "zw"
      • katja.katja Re: Ocena proponowana 09.12.18, 20:28
        >Nawet na OIOMie pacjenci podłączeni do respiratora są teraz zachęcani do aktywności fizycznej, typu spacery czy rower stacjonarny.

big_grin big_grin

--
        Każda forumka uważająca mnie za mężczyznę niech wpłaci tutaj:
        dzieciom.pl/podopieczni/4405
    • osia83 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 03:28
      Lily, dowiedz się dokładnie jak to jest z liczbą godzin wf na których córka była i tych, na których nie będzie. Przy jakimś procencie nieobecności (skoro choroba uniemożliwia w ogóle zajęcia na wf) powinna mieć wpisane zwolniona a nie ocenę.
      Nauczyciel nie może obniżyć oceny wynikającej ze średniej na podstawie tego, że dziecko nie chodzi na zajęcia z powodu choroby.
      I bardzo mi przykro z powodu choroby córki, mam nadzieję, że to nic trwałego u wyjdziecie z tego.
    • kropkacom Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:27
      Przy kłopotach zdrowotnych uniemożliwiających ćwiczenie na lekcjach powinna szkoła o tym wiedzieć (zaświadczenie od lekarza) i córka nie powinna uczęszczać na te zajęcia. Wtedy nie powinna być klasyfikowana. Inaczej musisz się kontaktować ze szkołą. U nas są ponoć trzy oceny potrzebne do klasyfikacji.
        • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:40
          Czyli kiedy? Bo to raczej istotne. Jeżeli zwolnienie jest np. tylko za ostatni miesiąc, a wcześniej po prostu nieobecności, to ja absolutnie rozumiem ocenę, jaką jej wystawiła pani od w-f.

--
          • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:48
            Chodziła na wf do końca października. Nieobecności spora dyczne, usprawiedliwione. Pani w tym czasie tylko 1 ocenę wystawiła. Teraz od listopada zwolnienie do końca, więc wiadomo, że już ćwiczyć nie będzie. I powiedz mi z łaski swej, dlaczego zakładasz, że nie chodziła bez usprawiedliwienia?

--
            Nigdy nie byłam złą babą
            • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:53
              Nie zakładam, że chodziła bez usprawiedliwienia, tylko że miała nieobecność na jednym ze sprawdzianów. Nieważne, czy usprawiedliwoną czy nie.

Ocena to jest informacja. Nie kara, nie nagroda. Dostałaś informację "nie wiem, czy Pani córka sprawności przewidziane do opanowania w tym roku szkolnym opanowała dostatecznie czy dobrze". I odnieś się do tego, jak do informacji, a nie jak do wadliwego towaru. Idziesz się upewnić, czy informacja jest właściwa, a nie zareklamować towar.

--
              • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:02
                Ale jak miała cokolwiek opanować, skoro przez większą część półrocza ma zwolnienie? Gdyby dostała taka ocenę za ćwiczenia i uczestnictwo, nic bym nie mówiła.
                W tej chwili to jest psucie średniej nieistotnym przedmiotem, bo braki nie wynikają że słabego przykładania się, tylko z nie dyspozycji zdrowotnej.
                Poprzednia nauczycielka za uczestnictwo w zajęciach i wykonywanie poleceń stawiała bdb. A robili dużo, wracali zmachani.

--
                Nigdy nie byłam złą babą
                • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:10
                  Dalej patrzysz jak na nagrodę lub na karę. Gdyby to była matematyka i córka przez zaległości nie miałaby opanowanego jednego działu, czy też uważałabyś, że matematyk powinien przekazać wiadomość "wszystko umie"?

Rozmawiaj z dyrektorką o tym, czy jeśli córka nie będzie ćwiczyła przez cały drugi semestr, to ocena wystawiona na podstawie dwóch tylko miesięcy będzie się musiała znaleźć na świadectwie - mam wrażenie, że miałam raz taki przypadek w klasie i na świadectwie było już zwolnienie, ale pewna nie jestem, poza tym przepisy się zmieniają. Według mnie taki jest sensowny kierunek działań, nie zaś żądanie, żeby nauczyciel wystawił piątkę z jednej oceny.

--
                  • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:27
                    Matma jest zdecydowanie bardziej istotna niż wf, chyba się zgodziny co do tego. Uwielbiam, kiedy nauczycielom od michalkow wydaje się, że ich przedmioty są ważniejsze np od polskiego czy nauk ścisłych.

--
                    Nigdy nie byłam złą babą
                    • ichi51e Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:31
                      Matma nie jest bardziej istotna niz wf zwlaszcza jak ktos jest zagrozony nadwaga...

--
                    • anilka Re: Ocena proponowana 09.12.18, 11:12
                      Czy ty się zastanawiasz nad tym co piszesz?
                      Michałki, pani od fikołków, nauczycielom się coś wydaje...
                      A co ma się wydawać na miłość boską, nauczyciel uczy, na podstawie tego co zrobiło twoje dziecko wydał ci INFORMACJĘ, dokładnie taką jak jak napisała Asia - nie wiem czy dziewczynka ma mieć 3 czy 4.
                      W piątek był 7 grudzień, do tego czasu dziecko chodziło na wf dwa miesiące, nie chodziło miesiąc i tydzień.
                      Czyli na chwilę obecną ocena proponowana jest właśnie taka.
                      • klamkas Re: Ocena proponowana 09.12.18, 11:19
                        Akurat lily już niejednokrotnie pokazywała na forum pogardliwy stosunek do nauczycieli córki, tutaj to tylko potwierdza - jeszcze nie wie o co chodzi, a już pani na pewno jest tą złą.
                    • kurt.wallander Re: Ocena proponowana 09.12.18, 15:18
                      lily_evans11 napisała:

> Matma jest zdecydowanie bardziej istotna niż wf, chyba się zgodziny co do tego.
                      > Uwielbiam, kiedy nauczycielom od michalkow wydaje się, że ich przedmioty są wa
                      > żniejsze np od polskiego czy nauk ścisłych.
                      >
                      proponuję idź i powiedz tak nauczycielce WF. Bardzo jestem ciekawa jej reakcji wink
                • greenbutterfly Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:32
                  Lilly, na zajeciach z WF ocenia sie nie tylko sprawdziany. Nauczyciel obserwuje aktywnosc ucznia i jego zaangazowanie ogolne w zajecia sportowo ruchowe i na ocene powinny sie skladac takie elementy takze. Stad moze taka a nie inna propozycja na semestr. Porozmawiaj z corka, to tylko ocena, rzecz naprawde malo istotna. Wspieraj corke tak aby nie miala poczucia tragedii. Bo piszesz tak jakby to tragedia byla, przynajmniej dla Ciebie...
                  • ichi51e Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:43
                    Ale jak mozna ocenic zaangazowanie w cwiczenia sportowe osoby z ostra anemia? 5 bo biegla az stracila przytomnosc? 3 bo ospala i jakas taka niezaangazowana?

--
                    • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:03
                      Przez dwa miesiące ćwiczyła jako zdrowe dziecko i tak była oceniana.
                      Teraz już za późno, bo poszedł mail do pani od fikołków, ale wcześniej istniały możliwości wybrnięcia z sytuacji, czyli zamiast żądania wyjaśnień propozycji poprawienia oceny referatem albo sprawdzeniem wiedzy o sporcie.
                  • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:30
                    Rzecz w tym, że ten proces chorobowy już wtedy zaczął się toczyć, a oznak po prostu nie było, tj nie były do wyłapania. Może więc nie była w stanie ćwiczyć na 100% obrotów. Teraz w ogóle ćwiczyć nie powinna

--
                    Nigdy nie byłam złą babą
                      • antonina.n Re: Ocena proponowana 10.12.18, 20:27
                        A to nie jest tak, że nauczyciel sprawiedliwie ocenia również efekt? A w efekcie nie przychodzenia na wf Twoja côrka opanowała w tym semestrze mniej ćwiczeń niż reszta dzieci. No mniej umie, po prostu.

Przykro mi, że córka chora, i faktycznie, nie jej wina, że nie może ćwiczyć. I jeśli faktycznie nie może, to olej tę czwórę, czy tróję i wytłumacz dziecku, że zdrowie najważniejsze. Dziewczyny ci dobrze pisały, że to może być doskonała okazja do przerobienia z dzieckiem kwestii priorytetów.

Inna rzecz, uważam, że zawaliłaś trochę tym, że dziecko nie chodziło na zajęcia, a ty nie dowiedziałaś się na jakiej podstawie nauczyciel wystawi ocenę. Trzeba było wcześniej pogadać, faktycznie poprosić o jakieś tematy prac pisemnych (jeśli wcześniejszy powrót córki do domu był konieczny) lub o jakieś spacerki lub funkcje pomocowe na zajęciach (jeśli córka mogłaby zostać jednak na lekcji).

Ale obiektywnie rzecz biorąc, to nauczyciel chyba nie powinien wystawić piątki uczniowi, którego tak długo nie było, bo taki uczeń nie opanował materiału (czy tam umiejętności sportowych) w takim zakresie jak inni. No nie wina dziecka, ale nauczyciela też nie.

Spytaj, czy nie mogłaby się wykazać jakimś referatem o sporcie lub zdrowym trybie życia. Zawsze to jakaś inicjatywa, która nauczycielowi może DAĆ PODSTAWĘ do podwyższenia oceny. Bo to może nie tak jak zakładasz, że nauczyciel NIE CHCE, tylko po prostu NIE MOŻE dać piątki, bo uznał to za niesprawiedliwe względem reszty klasy.

Najlepiej pogadać, zamiast robić afery. Nauczyciel jest tu raczej obiektywny niż złośliwy. Moim zdaniem, rzecz jasna.
                        • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 20:37
                          Bosz, jeszcze jedna nawiedzona z referatami o sporcie czy innym podawaniem piłek i siedzeniem bez sensu na ostatniej lekcji, która kończy się późno, a w której się niestety nie uczestniczy.
                          Zwolniona na dłużej to zwolniona, proste. Pani zresztą to właśnie wpisze jako ocenę, powiedzmy że się trochę zakrecila i nie zwróciła uwagi na to, że zwolnienie kończy się dopiero z końcem semestru. I że przekracza czas, kiedy młoda ćwiczyła.

--
                          Nigdy nie byłam złą babą
                          • antonina.n Re: Ocena proponowana 10.12.18, 22:36
                            Mam nadzieję, że w realnym życiu jesteś milsza niż na forum. Doczytałam, że sprawa jest zakończona i to pozytywnie dla twojej córki. Jest to oczywiście dobra informacja. Zła informacja jest taka, że dajesz dziecku zły przykład unosząc się niepotrzebnie i szastając inwektywami na lewo i prawo (o nauczycielce, o forumkach), podczas gdy zadałaś pytanie i obcy ludzie starają ci się jakos pomóc. Załatwić sprawę po twojej myśli lub przynajmniej spojrzeć na rzecz z innej perspektywy. Mam jednak nadzieję, że tylko na piśmie wybierasz tak słabą formę komunikacji.

PS Referat i zdobycie informacji na temat aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia może być niezwykle pomocny, ZWŁASZCZA jeśli („niestety”) z zajęć ruchowych jest się zwolnionym. Bo może przydać się na później lub częściowo. Bo może zamiast ćwiczyć można zainteresować się tematem : jak aktywnie spędzają czas osoby chore na podobne schorzenia etc.

Ale można tez uznać, że każdy kto lubi coś wiedzieć jest po prostu nawiedzony.

Pozdrawiam serdecznie, mimo wszystko.
                            • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 11.12.18, 07:59
                              Nie, Antonina, akurat mało kto starał się tu mi pomóc. I pozwól że siedzenie do 16 na zajęciach, z których uczeń ma dlugie zwolnienie lekarskie, żeby podawać piłki, będę jednak uważać za bezsens. Na szczęście pani myśli identycznie i nie patrzy na to, żeby dodatkowo dzieciom doje...ć, chwała jej za to.

--
                              Nigdy nie byłam złą babą
                            • afro.ninja Re: Ocena proponowana 11.12.18, 08:36
                              Antonina jesteś świętsza od papieża. Poza tym ewidentnie wina szkoły i przepływu informacji, ale nie, wez dziecko te trójkę na klatę i przeróbmy kwestię priorytetów. Śmiech na sali gimnastycznej!
                              • antonina.n Re: Ocena proponowana 11.12.18, 16:14
                                Może i jestem świętsza, o ile świętość polega na nie przejmowaniu się duperelami. Jakby mi dziecko nie chodziło na wf, to bym się dowiedziała, co to będzie na semestr. A jak bym sie nie dowiedziała i z jakichś powodów ostatecznie była trója czy, tym bardziej, czwórka, to bym wzięła dziecko do kina/na ciacho i pogadała o tym co ważne, a co mniej.
                                Ale bardzo dobrze, że wszystko się udało, a ja, świętsza od papieża, nie dam się wciągnąć w forumowe pyskówki. Ot, uważam że oceny w szkole nie są najważniejsza sprawa w życiu. W przeciwieństwie do wiedzy, umiejętności, w tym także umiejętności luzowania. To lepsze, niż wyzywanie ludzi od pijawek, pan od fikołków i innych takich. Zdrowiej, i jeszcze do świętości przybliża. Same plusy.
                                • wapaha Re: Ocena proponowana 11.12.18, 16:26
                                  weź odpuść, święta idą suspicious

lilka się wyżyła, wygadała i sprawę w rzeczywistości załatwiła po ludzku i na spokojnie. jakbyś nie zauważyła to forum nie jest politycznie poprawne- i całe szczęście. napiszę wiecej- forumki mają czelność mieć swoje słabe strony, gorsze dni i wady. jak ci tu źle- spadówa
    • gem.stone Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:40
      A jak formalnie załatwia się tego typu sprawy w waszej szkole? Muszą mieć jakieś procedury. W przedstawionej przez ciebie sytuacji chyba przeszłabym się do szkoły porozmawiać z nauczycielką.
      • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:43
        W naszej szkole formalnie zwolnienie lekarskie zanosi się do sekretariatu, dyrektorka dopiero na jego podstawie zwalnia z ćwiczeń na niektórych zajęciach w-f bądź na wszystkich. Zwolnienie z obecności na zajęciach w-f, o ile wypada ostatni, wymaga osobnego zwolnienia od rodzica.
        Wydaje mi się, że jeżeli uczeń przez część semestru był uczniem ćwiczącym, to ocenę mieć musi. Jeżeli przez cały drugi semestr będzie nie ćwiczył, to wtedy na drugi semestr będzie miał wpisane zwolniony. Nie wiem tylko, co z końcem roku.

--
    • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:50
      Sprawdź, jaki macie WSO. Czy jest w nim napisane, czy wszystkie sprawdziany muszą być zaliczone.

Zadzwoń do rodziców którejś koleżanki z klasy i dowiedz się, ile ma ocen do końca październiki, bo może być tak, że wypadło wam coś wcześniej i córka nie ma zaliczonych wszystkich sprawdzianów nawet w tamtym okresie. Wtedy, moim zdaniem, nie za bardzo jest o cyzm rozmawiać, może poza faktem, że nie ma sensu ocena łamana, skoro dziecko nie będzie jej już mogło poprawić.

Mnie to wygląda na jeden niezaliczony sprawdzian - ja taką ocenę wystawiłabym, mając do dyspozycji 5 i 0 i żadnych innych danych. Chociaż też zależy od sytuacji, bo dziewczynie z taką sytuacją w tym roku wystawiłam proponowaną 4, bo widziałam, że ta piątka jest z kartkówki, z której piątkę dostali bardzo nieliczni.

--
      • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:55
        No właśnie ponoć nic innego nie było, tam w ogóle jest maleńko ocen. Czekam na odpowiedź tej kobiety, no i jestem w ciężkim szoku. To nowa nauczycielka, bardzo nieprzyjemna, nie mam ochoty powierzac jej tajemnicy lekarskiej, choć podejrzewam, że to by ją od razu ustawilo.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
          • anilka Re: Ocena proponowana 09.12.18, 11:18
            Bardzo lekceważąco się wyrażasz o tej kobiecie. Jak to sobie można wystawić świadectwo pisząc parę zdań smile
            Córka siostry miała zwolnienie z wf po operacji. ocenę miała, była u nauczyciela, porozmawiała, ustalone były rodzaje aktywności typu organizowanie rozgrzewki innym, sędziowanie, przygotowywała też coś o sportowcach, zaliczała zasady gry.
        • asia_i_p Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:04
          Jeżeli pójdziesz rozmawiać w tym nastroju, to będzie nieprzyjemnie, bo podchodzisz do niej z góry "pani od fikołków", "ta kobieta", "ustawić". Trzeba człowieka naprawdę na wysokim poziomie kontroli emocji, żeby go szlag nie trafił przy takim podejściu ze strony rozmówcy albo żeby umiał zachować rzeczowość w rozmowie pomimo wkurzenia.

Uważasz, że to skandal, że twojej córce wystawiła trójkę, a nie widzisz nic złego w tym, że ją lekceważysz jako nauczyciela i jako człowieka. Czyli wymagasz życzliwości i zrozumienia tam, gdzie sama nie jesteś w stanie dać nawet zdawkowego, negatywnego (w sensie wymagającego się tylko powstrzymania od obrażania, a nie jakichś aktywnych zachowań) szacunku. Nie uważasz, że to bardzo asymetryczne wymagania?

--
          • gem.stone Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:01
            Podpisuję się. Porozmawiać, ale postawę typu "pani od fikolków" i "ustawić" schować do kieszeni. Pomijając już nawet to, że to zwykły brak szacunku, możesz po prostu zaszkodzić córce, pieniąc się nadmiernie. Najpierw ochłoń, potem załatwiaj.
          • pade Re: Ocena proponowana 09.12.18, 10:29
            Zgadzam się z Asią.
            I to zdanie: "moja córka nie jest jakimś nieukiem, żeby miała trójkę" też nie brzmi fajnie.

--
            Każda rzecz, która irytuje nas w innych, prowadzi do zrozumienia nas samych.
            — Carl Jung
          • panna.anna.4 Re: Ocena proponowana 09.12.18, 15:24
            Zgadzam się z Asia, oczekujesz życzliwości od kobiety którą określasz "mądrą panią od fikołków" i którą chcesz ustawiać, żeby przypadkiem nie postawiła trójczyny, jak jakiemuś nieukowi.

Nie zastanawiałaś się nad swoim udziałem w tym że córka robi bokami i już nie wyrabia?
      • mia_mia Re: Ocena proponowana 09.12.18, 09:38
        Nauczyciele wf od zawsze mieli swoje tajemnicze kajeciki i których zapisywali czasy, odległości. Wystarczy, że wzięła pod uwagę ostatni pomiar i go oceniła z braku innych możliwości plus ocena za stosunek do przedmiotu.
    • ruscello Re: Ocena proponowana 09.12.18, 08:57
      Też bym się wkurzyla. Sama miałam kiedyś prawie roczne zwolnienie z wf i w obu semestrach byłam "zwolniona", nikt nie wystawiał obniżonej oceny na podstawie 1 czy 2 sprawdzianów. Nie wiem, jak jest teraz, ale w moich szkołach ocena końcowa nie mogła być o 2 wyższa niż semestralna, więc 3 wykluczała 5 na koniec.
    • iwoniaw Re: Ocena proponowana 09.12.18, 21:23
      Skoro córka nie chodzi na lekcje wf i szkoła o tym wie, to rozumiem, że te nieobecności są za zgodą dyrekcji - zatem powinna mieć wpisane "zwolniona", a nie żadną ocenę. Nauczycielka o tym nie wie? Brak komunikacji? Wyjaśniłabym to (kontakt z dyrekcją, panią od wf, może i wychowawcą po drodze) i nalegałabym na wpis o zwolnieniu. Jedna ocena cząstkowa w ogóle pozwala na wystawienie oceny semestralnej?

--
      Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
      Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
      • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 12:58
        Tak, okazało się, że jakiś brak komunikacji i zwrócenia uwagi na proporcje zwolnienia/obecności, szczęśliwie się wszystko wyjaśniło, sprawiedliwie dla wszystkich.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
        • iwoniaw Re: Ocena proponowana 10.12.18, 17:41
          Cieszę się, że wszystko skończyło się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, zdrowym rozsądkiem i przepisami jednocześnie. Nie jest to takie oczywiste w szkolnej rzeczywistości big_grin ale próbować trzeba wink

--
          Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
          Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
      • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 12:57
        Little_fish, jestem po korespondencji z panią.
        Pani stwierdziła, że po prostu nie zwróciła uwagi na to, jak faktycznie długie jest to zwolnienie.
        Córka faktycznie na tylko 1 ocenę.
        W tej sytuacji będzie wpisane zwolniona, ponieważ nie ma możliwości zaliczenia tych wszystkich rzeczy do końca półrocza.
        Co do niechodzenia na zajęcia, ponieważ poruszyłam ten temat w odpowiedzi, pani stwierdziła, że ok, ponieważ to ostatnia lekcja, a ja odbieram córkę osobiście.
        Będzie mieć uczciwie wpisane zwolnienie, czyli nieobecność nie będzie się liczyć do frekwencji. Na razie w ogóle nie było wpisów.
        Jest ok, a ja szczęśliwie uniosłam się tylko na forum, a nie do pani sad.

--
        Nigdy nie byłam złą babą
            • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 13:16
              Tzn. rację miał zdrowy rozsądek, a do pani najprawdopodobniej nie docierają wszystkie informacje z sekretariatu, bo cały czas siedzi na tej hali (nie wiem nawet, czy na zakończenie wraca do szkoły, czy już nie musi, bo córka nigdy nie miała aż tak późno wfu).

--
              Nigdy nie byłam złą babą
        • little_fish Re: Ocena proponowana 10.12.18, 13:19
          Dziwię się trochę , że tak lekko podchodzą do zapisów frekwencji. Nie miała nic wpisane czyli obecność? Nie wiem jaki macie dziennik - moje dzieci mają librusa i tam brak wpisów to obecność. Skoro przez cały ten czas dziecko teoretycznie miało obecność na zajeciach, to się pani faktycznie mogła pomylić.
          • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 18:33
            A bo co? Akurat potrafię przyznać się, że przegielam, a nie tylko dosr.ywac i zacierac złośliwie łapki czytając o cudzych problemach, i wtykac szpileczki, jak jakieś 2/3 w tym wątku. Mam zdecydowanie za krótki lont, na szczęście odpalam go tutaj, a nie w rzeczywistości. Powiem więcej, mam problem z naskoczeniem na kogoś w realu nawet w słusznej sprawie sad.

--
            Nigdy nie byłam złą babą
              • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 19:21
                Serio, to napisałam już pierdylion prologow i pierwszych rozdziałów do różnych fan fiction, a potem już mi ochota przechodziła big_grin. Chociaż ludzie dopominali się o kontynuację.

--
                Nigdy nie byłam złą babą
            • anilka Re: Ocena proponowana 10.12.18, 22:52
              Lily nie, to nie krótki lont, gdyby tak było rzuciłabyś mięsem, wrzasnęła i tyle. To co pisałaś, to było przedstawienie twoich poglądów, tego jaki masz stosunek do szkoły, do nauczycieli, do ocen dziecka, do innych, i to się bardzo dokładnie pokrywa z tym co piszesz w innych wątkach dotyczących wychowania. Słowa o dosrywaniu i łapkach to dokładnie potwierdzają.
              • lily_evans11 Re: Ocena proponowana 11.12.18, 07:57
                No i? Poczytaj sobie inne wypowiedzi, w jakim obie są utrzymane, wyszukiwanie mi problemów, trzepanie przeglądarki, po prostu dno i metr mułu. Tylko że tym razem pijawki nie miały satysfakcji, bo nauczycielka okazała się normalna osoba, honorujaca zwolnienia lekarskie i nie wymagająca obecności na ostatniej lekcji, z której dzieci wracają do szkoły ok. 16. No i nie ma pożywki dla dalszej g... burzy...
                Sorry, jestem może nie za fajna, ale postawa paru osób w tym wątku to już kompletne zero.

--
                Nigdy nie byłam złą babą
    • asia06 Re: Ocena proponowana 10.12.18, 13:31
      Przecież w takim wypadku dziewczynka powinna mieć zwolnienie z wf-u, a nie jakieś tam zwolnienia. I wtedy ma wpisane: zwolnione. W takiej sytuacji powinna mieć wpis: nieklasyfikowana. Formalności nie zostały załatwione tak, jak należy. Dziewczynce trudno wystawić ocenę semestralną z jednej oceny.
    • grrru Re: Ocena proponowana 10.12.18, 13:35
      Nauczyciel nie ma prawa wystawić oceny, jak nie ma z czego, więc jak najbardziej idź. Powinna być nieklasyfikowana.
      Tak na marginesie 3/4 to nie jest zła ocena.

--
      Nadal jem gluten smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka