Dodaj do ulubionych

Romans z paskuda

09.12.18, 22:19
Maz mojej znajomej ma romans.
I to z kim!
Ona, znajoma- sliczna, subtelna, zgrabna dziewczyna. Zadbana.
On- niczego sobie facet
Kichanka- takie nic w sumie, zauszczona, zaniedbana mysz. Brak makijazu, nadwaga, tragiczne ubrania. Starsza rok od niego!
Czy ktos jest w stanie mi.wytlumaczyc o co chodzi? Co taki facet ma w glowie? Nikt nie jest tego w.stanie pojac, co kieruje mezczyznami wchodzacymi w romans z kobietami z duuuzo nizszej ligii niz ich partnerka?
Edytor zaawansowany
  • starczy_tego 09.12.18, 22:25
    😁😁😁 witamy w dorosłym życiu
  • mamtrzykoty 09.12.18, 22:26
    Widocznie ta liga jednak jest dużo wyższa, a nie niższa.
    Może ma dosyć pustej, plastikowej lali?
  • ficus_carica 09.12.18, 22:27
    "Zauszczona kichanka".

Cudnie.
  • heca7 09.12.18, 22:51
    No co? tzn Przeziębiona kochanka z brudnymi uszami tongue_out wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • chatgris01 09.12.18, 22:58
    big_grin big_grin big_grin
  • starajaraematka 10.12.18, 09:30
    big_grin
  • disco-ball 10.12.18, 10:31
    Chyba z uszczycą smile
  • dom.w.kotlinie 10.12.18, 12:13
    😂😂😂
  • heca7 10.12.18, 19:21
    big_grin

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • alpepe 09.12.18, 22:27
    Cóż, ona bardziej stara się w łóżku, cała tajemnica. A co do wieku, mało znasz życie wink

--
    Achse des Guten
  • pasquda77 09.12.18, 22:31
    "Żebyś ty jeszcze cudza była"😂😂😂
  • chatgris01 09.12.18, 22:37
    O, ad.a6 tez zmienila nicka? suspicious
  • swinki_trzy 09.12.18, 23:08
    chatgris01 napisała:

> O, ad.a6 tez zmienila nicka? suspicious

O tym samym pomyślałam big_grin
  • arwena_11 09.12.18, 23:31
    To samo napisałam niżej, po przeczytaniu postu założycielskiego big_grin
  • mrs.solis 10.12.18, 01:09
    Czyli zas nabije conajmniej 500 postow.
  • grrru 09.12.18, 22:40
    Pewnie te ubrania były tak tragiczne, że postanowił ją rozebrać, to logiczne.

--
    Nadal jem gluten smile
  • martaesz 09.12.18, 22:43
    grrru napisała:

> Pewnie te ubrania były tak tragiczne, że postanowił ją rozebrać, to logiczne.
    >
    🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  • massinga 10.12.18, 09:08
    Stad wniosek, ze pan sie poswieca dla ludzkosci i powinien za to medal dostac.
  • grrru 10.12.18, 09:26
    Owszem, nawet intensywnie z panią trenuje, żeby nadwagi się pozbyła

--
    Nadal jem gluten smile
  • mary_lu 09.12.18, 22:44
    Najwyraźniej miała coś, czego pan szukał. Przecież nie został zmuszony szantażem, tylko sam chciał.
  • znowu.to.samo 09.12.18, 22:48
    Ja też byłam swego czasu świadkiem romansu znajomego tasówkarza z kwiaciarką... To znaczy całe miasto było bo pan znany i lubiany, kochankę woził jak nie miał akurat klienta... Żona dosłownie jak lalka barbie wyjęta z pudełka a kochanka?? Najzwyklejsza szara mysz
    Też się zastan

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • taki-sobie-nick 09.12.18, 22:57
    Żona dosłownie jak lalka barbie wyjęta z pudełka

Taka, co dosłownie każdy włos ma na swoim miejscu, choćby przed chwilą wiał halny?
  • afro.ninja 10.12.18, 20:35
    Akurat włosy lalkom Barbie niszczą się najszybciej.
  • psiamama6 09.12.18, 22:51
    Poważnie wierzycie w to, ze facet ma romans z kimś tam, bo czegoś mu w obecnej żonie/partnerce brakuje? Mam inne zdanie. Mianowicie facet zdradza/romansuje, bo może. Autorka napisała, ze gość niczego sobie czyli miał okazje i z niej skorzystał. Uroda kochanki czy jej waga nie ma większego znaczenia, dla faceta ważne jest to, ze to nowe ciało. Natomiast to, ze jest nie w porządku wobec swojej żony to już inna sprawa i absolutnie nie rozumiem ludzi, którzy lubią komplikować sobie życie.
  • hanusinamama 09.12.18, 23:01
    Moze sie zakochał. Znam parę (ona jak z katalogu, on przystjny) i on ją zostawił dla "zwykłej szarej myszy". Podobno są teraz bardzo szczęsliwi, Pan odżył. Piękna surałka go tłamsiła, dusiła i nie mieli o czym gadać. Cos w tym chyba jest bo kolejny parter rusałki ją własnie zostawił.
  • alpepe 10.12.18, 01:27
    no dobrze, ale jak to świadczy o nim, że poleciał na "surałkę"?

--
    Achse des Guten
  • hanusinamama 10.12.18, 12:22
    Tzn ja rusałki nie znałam wczesniej ale okazało sie ze charakter swój ujaniwła juz na poczatku znajomosci wiec mozna powiedziec "widziały gały co brały"...smile
  • cruella_demon 10.12.18, 10:12
    Pi
    > ękna surałka go tłamsiła,

A bu surałki już tak mają tongue_out
  • chatgris01 10.12.18, 10:18
    I tak dobrze, ze nie usrałka tongue_out
  • cruella_demon 10.12.18, 10:27
    Usrałka mogłaby zadusić wink
  • hanusinamama 10.12.18, 12:24
    Do kichanki bardziej pasuje usrałka smile A tak na serio to przepraszam. Piszę na forum w przerwach pisania zlecen. Paluszki mi nie współpracują
  • tanebo2.0 09.12.18, 23:11
    A kto go tam wie. A teraz Tanego zgodnie z sygnaturką oświeci was, drogie Panie, otwierając przed wami drzwi do męskiej psychiki: nie bierzecie pod uwagę pewnych możliwości. Choćby tej że żona to królowa zimy. Piękna. Ale wyniosła. Wyniosła więc zimna. To nawet nie musi być jej zachowanie. To może siedzieć w głowie faceta. Gdzieś za szyszynką siedzi diabełek i podpowiada mu: ty na nią nie zasługujesz. A kochanka? Jest łatwiejsza. Nie stawia wymogów. Można z nią posiedzieć z piwem i pooglądać mecz. A grzebiąc głębiej - może to ona jest w tym związku stroną dającą? Z żoną pan musi się starać. To on daje a żona bierze. A kochanka odwrotnie. To ona daje a mąż bierze.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • mdro 09.12.18, 23:32
    Tanebo, jakby Ci to powiedzieć... Wpisz sobie w google "thank you captain obvious" i pooglądaj obrazki. Kobiety na tym forum mają wieloletnie doświadczenie w związkach damsko-męskich i nie potrzebują Twojego kagańca oświaty.

Nb. męska psychika niczym się w tym względzie od kobiecej nie różni...

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • anika772 10.12.18, 09:14
    Kagańcabig_grin
  • izjaa 10.12.18, 09:52
    Juliusz Słowacki cierpi, gdy ktoś się z niego śmieje...
  • alpepe 10.12.18, 11:53
    Uświadomię cię kagańcem oświaty: Słowacki wielkim poetą był. I wzion i umar.

--
    Achse des Guten
  • klaviatoorka 23.12.18, 20:37
    był POETOM

który nie przewidział, że Pani Ministra nałoży na edukację "kaganiec oświaty"

--
    Prawdomówność - to brak umiejętności szybkiego wymyślenia innego wariantu
  • banksia 10.12.18, 10:29
    "To nawet nie musi być jej zachowanie. To może siedzieć w głowie faceta."

Innymi słowy, uzasadnione jest że facet zdradza żonę, którą sam sobie wybrał, na podstawie czegoś co sobie wymyślił na jej temat, co w dodatku wcale nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością?

Dawno nie czytałam równie pokrętnego "wyjaśnienia" 😀
  • arwena_11 09.12.18, 23:30
    Ad.a? Zmieniłaś nicka?
  • bywalec.hoteli 09.12.18, 23:32
    może chodzi o charakter i o staranie się
  • mamusia1999 09.12.18, 23:37
    Najbardziej mnie ubawił ten wykrzyknik po różnicy wieku=1.
  • mrs.solis 10.12.18, 01:06
    Moj znajomy, ktory zdradzal zone powiedzial mi, ze to nie wazne czy ladniejsza od zony czy nie , chodzi o to , ze jest inna. Druga sprawa, ze moze ta super ladna zona rano wyglada gorzej niz ta zaniedbana mysz.
  • bulzemba 10.12.18, 01:08
    co kręci faceta? Własne odbicie w oczach szarej myszy na tle której jest wspaniały. Facetów boli brak przewagi (skoro żona taka ekstra to ja na jej tle nie jestem już taki super a przy kochance wyglądam na supermena )

Poza tym niektórych po prostu kręci adrenalina.
  • taki-sobie-nick 10.12.18, 01:29
    bulzemba napisała:

> co kręci faceta? Własne odbicie w oczach szarej myszy na tle której jest wspani
    > ały.

A tak. Gdzieś czytałam, że jak facet woli kobietę głupią od mądrej, to nie głupoty szuka. On szuka, biedak, AKCEPTACJI!
  • pani_tau 10.12.18, 09:30
    Dokładnie tak tłumaczył romans jeden z moich byłych 😀.
  • bistian 10.12.18, 19:34
    bulzemba napisała:

> Facetów boli brak przewagi (skoro żona taka ekstra to ja na jej tle nie je
    > stem już taki super a przy kochance wyglądam na supermena )

Niekoniecznie tak musi być w tej sytuacji. Mnie bardzo często zastanawia, jak kobiety widzą kobiecą atrakcyjność, często jest tak, że kobieta ocenia koleżankę jako bardzo atrakcyjną, a mężczyźni uważają ją za przeciętną i do tego zupełnie nieciekawą. Gdy ktoś napisał, jaka to z żony lala czy też Barbie, tylko się skrzywiłem, bo dla mnie to nie jest komplement. Tamten facet też może mieć podobnie, a "nadwaga" może oznaczać kobiece kształty, nie zabiedzoną chudzinę. wink Kobiecej sylwetki, żaden strój nie zepsuje. MM miała kiedyś sesję zdjęciową w worku po kartoflach, bardzo udaną, jak na tamte czasy.

demotywatory.pl/4879700/W-latach-50-tych-jeden-z-dziennikarzy-zarzucil-Marilyn-Monroe
  • milamala 10.12.18, 02:24
    Tak samo zastanawiano sie kiedy Karol romansowal z Kamila. A chodzilo glownie o to, ze Kamila byla bardziej sexy intelektualnie, a po drugie a moze pierwsze, pewnie chodzilo o milosc.
  • tt-tka 10.12.18, 02:35
    I dodatkowo Karol z Kamila zyja ze soba dlugo i szczesliwie. Jak w bajce smile
    No jak on mogl ze starsza od zony. I mniej twarzowo uczesana. Niepojete.
    Kolejny Marceli Szpak dziwi sie swiatu czy jednak ciagle ten sam Marceli ? tongue_out
  • milamala 10.12.18, 02:45
    tt-tka napisała:

> I dodatkowo Karol z Kamila zyja ze soba dlugo i szczesliwie. Jak w bajce smile

Otoz to.
  • jolie 10.12.18, 09:07
    Małżeństwo z Dianą było w sumie aranżowane, ponoć tylko z Kamilą Karol miał to mityczne porozumienie dusz.
  • chatgris01 10.12.18, 09:12
    I on Camille prawdopodobnie nadal widzi jako sliczna dwudziestolatke, w ktorej sie zakochal i ktora byla jego pierwsza kobieta.
    A zasadnicza roznica miedzy nimi dwiema jest taka, ze Camilla jest inteligentna.
  • jolie 10.12.18, 09:20
    Dzieli z nią chyba też wspólne zainteresowania.
  • chatgris01 10.12.18, 09:24
    Tak.
  • aandzia43 10.12.18, 12:37
    milamala napisała:

> Tak samo zastanawiano sie kiedy Karol romansowal z Kamila. A chodzilo glownie o
    > to, ze Kamila byla bardziej sexy intelektualnie, a po drugie a moze pierwsze,
    > pewnie chodzilo o milosc.

Mnie nie zastanawiało, Diana i Karol byli kompletnie nie dobrani. Tomy o tym napisano, nie będę się powtarzać, Karol po prostu wracał od zony która go strasznie wkurzała każdym swoim gestem do kobiety swojego życia.

--
    "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • bulzemba 13.12.18, 21:16
    Bo Dianę nie dobrano jako żonę tylko jako królową. A kto królowi zabroni mieć kochanki?
  • same-old_mona 10.12.18, 08:40
    Super wątek 😁
    Zauszczona kichanka, piękna surałka i kaganiec oświaty 😂
  • skarolina 10.12.18, 09:02
    A co jest nie tak z kagańcem oświaty? To klasyk przecież?

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • same-old_mona 10.12.18, 09:07
    Nic, ale zebrane do kupy brzmi prawie jak tytuł nowego filmu fantasy :p
  • anika772 10.12.18, 09:17
    "Kaganek", Skarolino. "Kaganek oświaty" to klasyk. "Kaganiec" to nowinkawink
  • chatgris01 10.12.18, 09:18
    Łkam! big_grin
  • same-old_mona 10.12.18, 09:20
    Nie no, to forumowy klasyk jest, ale razem z kichanką i surałką wychodzi jak tytuł nowej części "opowieści z Narni" 😁
  • edelstein 10.12.18, 09:21
    Kichanka kojarzy mi sie z kaszanka😎

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • katja.katja 10.12.18, 09:25
    Może kichanka bo daje w kichę.

--
    Każda forumka uważająca mnie za mężczyznę niech wpłaci tutaj:
    dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • same-old_mona 10.12.18, 09:27
    A co to znaczy "daje w kichę "...?
  • katja.katja 10.12.18, 09:38
    Nie wiesz gdzie masz kichę?

--
  • same-old_mona 10.12.18, 09:40
    Co ma moja kicha do " dawania w kichę " przez kichankę?
  • zuleyka.z.talgaru 10.12.18, 09:56
    Osmarkałam się big_grin big_grin big_grin big_grin
  • cruella_demon 10.12.18, 10:28
    Ja się oplułam, dobrze że kawy nie miałam w buzi big_grin
  • skarolina 10.12.18, 09:27
    same-old_mona napisał(a):

> Nie no, to forumowy klasyk jest, ale razem z kichanką i surałką wychodzi jak ty
    > tuł nowej części "opowieści z Narni" 😁

No jednak nie, znajomość literatury romantycznej się kłania. Czy tam nieznajomość...

--
  • cruella_demon 10.12.18, 10:26
    > Nie no, to forumowy klasyk jest, ale razem z kichanką i surałką wychodzi jak ty
    > tuł nowej części "opowieści z Narni" 😁

Raczej "opowieści z Norni" tongue_out
  • heca7 10.12.18, 19:28
    Kichanka to prawie jak rózica big_grin

--
  • skarolina 10.12.18, 09:25
    Naprawdę? A to by się Słowacki ucieszył, że go w 2018 r. ktoś nowinką nazywa. Ten ktoś pewnie nigdy ani Słowackiego ani "Kamieni na szaniec" na oczy nie widział, znaczy, nawet o gimnazjum nie zahaczył chyba big_grin

Proszę, Juliusz Słowacki "Testament mój" (data powstania 1839/40, jak dla mnie klasyka, ale może się nie znam tongue_out )

"(...)Lecz zaklinam - niech żywi nie traca nadziei
    I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
    A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei,
    Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!..."

Całość, jakby kto chciał uzupełnić luki w edukacji np. tutaj

--
  • pomnikdeszczu 10.12.18, 09:48
    Klasyk u Słowackiego to był właśnie kaganiec wink
  • tt-tka 10.12.18, 10:01
    pomnikdeszczu napisał(a):

> Klasyk u Słowackiego to był właśnie kaganiec wink

Bo musialo sie zrymowac z "szaniec" big_grin
    Wieszcza stac na kaganiec, ale u pozytywistow to juz tylko kaganek oswiaty i potem tez kaganek. Kagankiem sie oswietlalo i oswiecalo, kaganiec zakladalo sie na pysk. I tak zostalo.
  • skarolina 10.12.18, 10:42
    sjp.pwn.pl/szukaj/kaganiec.html

Trza poinformować autorów słownika PWN, że przeholowali big_grin

--
  • edelstein 10.12.18, 09:20
    Wedlug mojej wiedzy jest "kaganek oswiaty"😎

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • skarolina 10.12.18, 09:26
    To masz luki w wiedzy, spore rzekłabym big_grin

--
  • kouda 10.12.18, 09:33
    Nie pierwszy raz. Jak Twain pisał tu cytat
    Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. smile
    Co do kichanki - wygłodniała, chętna, zdesperowana i panem zachwycona, żony zazwyczaj maja wymagania czyli wg chłopów - czepiają się, kichanka nic nie chce, tylko uda rozkłada i piszczy
  • pani_tau 10.12.18, 09:33
    Kaganek to mały kaganiec. A jak kaganiec mały to i oświata taka sobie.
  • edelstein 10.12.18, 10:12
    Rzeklabym, ze na ten temat juz mnostwo sporow bylo i jednak uzywa sie kaganka nie kaganca 😎 czy ci sie to podoba czy nie

--
  • edelstein 10.12.18, 10:18

Słówko tygodnia – “kaganek kontra kaganiec”

Pierwsze skojarzenie z wrześniem może być zasadniczo tylko jedno: powrót do szkoły. A skoro o nauce mowa, to warto powtórzyć językowy materiał w kontekście często używanego zwrotu: „nieść (?) oświaty”. Przypomnijmy sobie zatem znaczenia obu słów z dzisiejszej pary. Czym właściwie jest kaganek? Według definicji zaczerpniętej ze słownika paronimów jest to „miseczka, zwykle gliniana lub metalowa, wypełniona tłuszczem, w którym znajduje się knot, używana do oświetlania pomieszczeń”. Kaganek jest więc źródłem światła. „O godz. 12 w nocy przyszli po mnie koledzy i założyli mi chustę na głowę tak, bym nic nie widział. Zaprowadzili mnie do malborskiego zamku. Z płonącym kagankiem w ręku, musiałem w mrokach twierdzy znaleźć przejście do sali myśliwskiej. Udało mi się. Tam czekali już instruktorzy i harcerze”. A kaganiec? Posiłkując się ponownie definicją słownikową, możemy dowiedzieć się, że rzeczownik ten oznacza „plecionkę rzemienną lub drucianą zakładaną na pysk zwierzęciu, które gryzie”. „Akcja Urzędu Miasta adresowana do właścicieli psów ma przypomnieć, aby zwierzaki w miejscach publicznych wyprowadzać w kagańcu i na smyczy”. Na słowo kaganiec natkniemy się także w związku frazeologicznym: „nałożyć kaganiec” oznaczającym zabronienie czegoś lub ograniczenie swobody (przede wszystkim wypowiedzi), zbliżonym znaczeniowo do czasownika „zakneblować”. „Cenzura na długie lata nałożyła kaganiec na gazety, na dziennikarzy. Uczyła myślenia: a może nie warto tego pisać, bo i tak nie puszczą?”. W świetle powyższego, wydawać by się mogło, że jeśli chcemy mówić o edukacji i krzewieniu wiedzy, a więc metaforycznie o wnoszeniu światła/oświecaniu, to jednym właściwym wyborem w przypadku zwrotu wspominanego na początku będzie kaganek: „nieść kaganekoświaty”. Jeśli jednak sięgniemy głębiej, to okaże się, że w dawnej polszczyźnie słowo kaganiec oznaczało również… duży kaganek. Poprawny będzie zatem także zwrot: „nieść kaganiec oświaty” w formie, w jakiej użył go wieszcz Słowacki: „Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec…”.

--
  • katja.katja 10.12.18, 09:21
    A może to była o rok od męża starsza.... kaszanka?

--
  • katja.katja 10.12.18, 08:49
    Co taki facet ma w głowie?

Kichankę big_grin

--
  • lauren6 10.12.18, 08:55
    Na fali wątków o zdradach czekam jeszcze na wątek o facecie zdradzającym żonę z facetem, zdradzajacym z zapuszczonym facetem, a na koniec o facecie zdradzajacym żonę z transwestytą (czego mu może brakować w małżeństwie???).
  • pani_tau 10.12.18, 09:37
    Czytałam ostatnio wywiad z prywatnym detektywem, którego gros spraw dotyczy zdrad małżeńskich. Na pytanie czy zauważył jakieś zmiany obyczajowe w ciągu 15 lat stażu zawodowego odpowiedział, że owszem - coraz więcej kobiet zdradza z kobietami a coraz więcej mężczyzn zdradza z mężczyznami.
  • lauren6 10.12.18, 09:48
    Az się dziwię, że trolle jeszcze nie podchwyciły tego tematu.
  • chatgris01 10.12.18, 09:55
    Nie podpowiadaj im.
  • ichi51e 10.12.18, 09:07
    Nie wierze! O caly rok starsza!!! Co za koszmar!
    big_grinbig_grinbig_grin

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • heca7 10.12.18, 19:38
    Pytanie czy cały rok? Pani może być z listopada 1973 a pan z marca 1974r wink Rocznikowo różnica w miesiącach żadna ale przyczepić się już można suspicious

--
  • dziennik-niecodziennik 10.12.18, 09:11
    popatrz jakie piekne kobiety są zdradzane - gwiazdy estrady, modelki, aktorki itd.
    wygląd nie gwarantuje wiernosci małżeńskiej.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • katja.katja 10.12.18, 09:20
    Dlatego, że najczęściej tego rodzaju Panie wybierają sobie na mężów panów z tego samego światka.

--
  • alaveda 10.12.18, 09:23
    A ty z jakiego światka paniami zawierasz znajomosci, kaznodziejo?
  • zauszczona.kichanka 10.12.18, 09:33
    spadaj zołzo !!!!
    moj ci on !
  • katja.katja 10.12.18, 09:38
    Ha ha big_grin

--
  • lily_evans11 10.12.18, 18:35
    big_grin

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • eukaliptusy 10.12.18, 09:44
    Jak wiadomo wygląd to jest jedyne kryterium podejmowania decyzji. W zasadzie mężczyźni wchodzą w romanse wyłącznie z oszczędności i gołodupstwa, bo racjonalnie powinni zamawiać sobie panią lekkich obyczajów z katalogu wedle swoich upodobań estetycznych i pod warunkiem żeby się nie odzywała przed i po ani za bardzo w trakcie.
  • grrru 10.12.18, 10:06
    Romans tym się różni od rżnięcia w agenturze, że ludzie się do siebie odzywają. Może to być nawet kryterium decydujące.

--
    Nadal jem gluten smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.