Dodaj do ulubionych

Religia globalnego ocieplenia ogłasza Wielki Post.

12.12.18, 07:34
Jak słusznie napisał G.K. Chesterton, kiedy człowiek przestaje wierzyć w Boga, zaczyna wierzyć w byle co. Na przykład w "globalne ocieplenie", który to bożek właśnie zaczyna domagać się ofiar.
Między innymi ustami otumanionych, egzaltowanych panienek:
www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,24239812,spieprzyliscie-moja-przyszlosc-15-latka-z-zespolem-aspergera.html
Na razie mamy wyrzec się mięsa, nadmiaru oświetlenia, papieru i samochodów a potem się zobaczy. A wydawałoby się, że Zespół Aspergera to łagodna odmiana schorzenia ze spektrum autyzmu. Czy emamy już zaplanowały sobie kalendarz Wielkiego Postu i czego zamierzają się wyrzec w pierwszej kolejności?


PS. Nawiasem mówiąc nieco dziwne jest pompowanie tego kultu przez takie osoby, jak George Soros, bo jak się ludzie zaczną wyrzekać różnych rzeczy, to nie będą już potrzebowali pożyczać na procent i z czego pan Soros i inni lichwiarze, zwani ładnie "rynkami finansowymi", będą się utrzymywać?
Edytor zaawansowany
 • kosmos_pierzasty 12.12.18, 08:16
  Kosz.
 • super.hetero.dyna 12.12.18, 08:59
  Kosz? A dlaczego? Obraziłem czyjeś uczucia religijne?
 • kosmos_pierzasty 12.12.18, 09:51
  Tania propaganda. Tonący brzytwy się chwyta...?
 • tiszantul 12.12.18, 11:33
  > Kosz.

  Kosz za powoływanie się na czasopismo Agory na forum Agory?
 • asfiksja 12.12.18, 10:05
  Już było w wątku tiszki, powtarzasz się. Coraz durniejsze macie te przekazy dnia. Każdy czuje, że ludzie smrodzą piecami węglowymi i samochodami. Oczywiście ludzie pokroju posła Kaczyńskiego mają to gdzieś.
  Argumentacja o Soroszu jest bez sensu - jeśli ludzie będą wieść prostsze życie (rower, warzywa, panel słoneczny na dachu, wycieczka do pobliskiego lasu zamiast na Malediwy) to właśnie wtedy Sorosze tego świata pójdą z torbami, bo niepohamowana drapieżna konsumpcja to woda na ich młyn.
 • super.hetero.dyna 12.12.18, 11:18
  No własnie - pójdą z torbami. To w jakim celu sponsorują zabobon, który puści ich z torbami? I dlaczego to pytanie jest bez sensu?
 • tiszantul 12.12.18, 11:29
  > Już było w wątku tiszki, powtarzasz się. Coraz durniejsze macie te przekazy dni
  > a

  Mój wątek był o czymś innym - że największy wpływ na powstrzymanie zmian klimatycznych, wpływ nieporównywalny z żadnymi elektrowniami wiatrowymi i recyklingiem, miałaby rezygnacja z dzieci. To jest genialny punkt dojścia myśli ekologiczno-lewicowej.
  W tym ujęciu również aborcja jest działaniem radykalnie proekologicznym. Zastanawiam się tylko, która z ekologicznych aktywistek na ematce jest wystarczająco zmuzułmaniona, żeby tę wiedzę zastosować w praktyce.

  https://pbs.twimg.com/media/DuFEV3kW4AcCy31.jpg
 • aerra 12.12.18, 12:45
  Jedno dziecko mniej niż ile?
  Te co się już ma? To trochę ciężko. Jedno mniej niż rodząc co roku? Hoho, to ile ja już zaoszczędziłam!
 • asfiksja 12.12.18, 14:44
  również aborcja jest działaniem radykalnie proekologicznym. Zastan
  > awiam się tylko, która z ekologicznych aktywistek na ematce jest wystarczająco
  > zmuzułmaniona,
  Kolejny dowód, że poseł Kaczyński jest największym ekologiem IV RP. Po pierwsze nie ma dzieci. Po drugie, jest wielkim zwolennikiem aborcji (gdyby nie był dawno by zaostrzył, dzierżąc pełnię władzy od ponad 3 lat). Ba, jest takim zwolennikiem aborcji, że nawet dyskusji o niej nie dopuszcza w parlamencie, mimo że naród przedłożył milion podpisów.

  Ale my tu śmichu-chichu, a tak naprawdę emisje CO2 są przecież od tego, że drzewa gniją i słonie pierdzą.
 • alpepe 12.12.18, 13:03
  Soros to wcielenie diabła, tu się zgodzę. Jest bardzo stary i bawi się w demiurga, bo ma tyle kasy, ile większość z nas nie ujrzy w ciągu życia.

  --
  Achse des Guten
 • katja.katja 13.12.18, 10:04
  Zgadzam się.
  Paniusie korpusie nie widzą zła w swoim miejscu pracy bo akurat one jako pracownice traktowane są w porządku.
  Dla mnie to nie do pojęcia.

  --
  Każda forumka uważająca mnie za mężczyznę niech wpłaci tutaj:
  dzieciom.pl/podopieczni/4405
 • nangaparbat3 12.12.18, 16:40
  https://faqrak.pl/uploads/media/redactor_img/0001/03/thumb_2917_redactor_img_big.jpeg

  To tak a propos postu.
  --
  "Koło Wiedeńskie najchętniej z Heideggera czerpało przykłady dla swej tezy, że twierdzenia filozoficzne pozbawione są sensu."
 • super.hetero.dyna 13.12.18, 11:14
  I co tu jest a propos? "Nie pal" (bo niepalenie zmniejsza emisję CO2) czy "bądź aktywny fizycznie" (bo aktywność zwiększa emisję)?
 • morekac 12.12.18, 17:10
  Hm, na twoim miejscu popierałabym działania antyociepleniowe. Lodowce już topnieją - podniesienie poziomu mórz będzie skutkowało zalaniem wielu terenów - znaczna część ludzi mieszka nad morzem. Gdzieś się będa musieli podziać.
  Zmiany klimatyczne będą skutkowały wojnami o wodę - nie licz, że nie nasiili to emigracji na tereny bardziej przyjazne klimatycznie. Swoim dzieciom szykujesz najazd hord zdesperowanych ludzi. Ludzi, którym będzie wszystko jedno - a to najniebezpieczniejszy rodzaj ludzi.
  Żyj dalej bezrefleksyjnie - pal węglem i oddychaj jakimś gównem.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • super_hetero_dyna 12.12.18, 19:48
  Te Twoje "działania antyociepleniowe" to po prostu zwyczajna sprzedaż odpustów. Emitując CO2 grzeszysz i musisz sobie kupić odpust, czyli "pozwolenie na emisję". Żyć nie grzesząc się nie da, więc tak, czy owak, skazani jesteśmy na odpusty, których skuteczność jest dokładnie taka sama, jak odpustów katolickich. Bo kasa ze sprzedaży nie idzie do kieszeni bożka (w tym przypadku - klimatu, który nawet się nie dowie, ile sprzedano), tylko do kieszeni kapłanów.
  Zatem żyj sobie ze swoją refleksją i przekonaniem, że kupiłaś zbawienie, podczas gdy tylko utrzymujesz zgraję pasożytów.
 • morekac 12.12.18, 19:58
  Żyj sobie w tym przekonaniu, że węgiel jest cudowny i nie ma nic lepszego nad golonkę.
  I że po nas choćby potop.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • super_hetero_dyna 12.12.18, 20:38
  Jakbyś zgadła, że węgiel jest cudowny. Bo jest podstawą życia na Ziemi. Bez węgla, w postaci dwutlenku, nie urośnie żadna roślina, a jak nie będzie roślin, to nie będzie i zwierząt. I człowieka też nie będzie, bo nie będzie miał co jeść. Od golonki jest wiele znacznie lepszych rzeczy. Na przykład polędwica wołowa.
  Pość sobie, ile chcesz, dla swojego bożka. Ja nie mam ochoty. Tylko dlaczego właściwie używasz komputera? Wiesz, ile on energii zużywa? Ile CO2 wyemitowano przy jego produkcji?
 • zofijkamyjka 12.12.18, 21:22
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Jakbyś zgadła, że węgiel jest cudowny. Bo jest podstawą życia na Ziemi. Bez węg
  > la, w postaci dwutlenku, nie urośnie żadna roślina, a jak nie będzie roślin, to
  > nie będzie i zwierząt.

  myli Ci się dziecko węgiel-pierwiastek z węglem skałą


  --
  Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
 • 1matka-polka 12.12.18, 21:58
  "Węgiel kamienny – skała osadowa pochodzenia roślinnego, zawierająca 75−97% pierwiastka węgla"
  Wikipedia

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • zofijkamyjka 12.12.18, 22:26
  1matka-polka napisała:

  > "Węgiel kamienny – skała osadowa pochodzenia roślinnego, zawierająca 75−97% pie
  > rwiastka węgla"

  no i właśnie 3 do 25% zanieczyszczeń rozmaitych
  --
  Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.
 • super_hetero_dyna 12.12.18, 22:36
  Węgiel w dwutlenku węgla, od którego emisji kupuje się odpusty, jest węglem pierwiastkowym.
 • morekac 12.12.18, 21:24
  Nie piszę z komputera dla ścisłości.
  A od większej ilości CO2 w powietrzu niż obecnie raczej nikomu nie będzie lepiej.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • super_hetero_dyna 12.12.18, 22:39
  Piszesz z komputera. Tablety, smartfony itp. to także komputery. Tylko trochę inaczej skonstruowane. Tym niemniej dotyczy ich ten sam grzech - ślad węglowy. Oj, będziesz się smażyć w piekle.
 • super_hetero_dyna 13.12.18, 07:43
  Od większej ilości CO2 w powietrzu oczywiście będzie lepiej, ponieważ wzrosną plony roślin.
 • iwles 13.12.18, 08:51
  super_hetero_dyna napisał(a):

  > Od większej ilości CO2 w powietrzu oczywiście będzie lepiej, ponieważ wzrosną p
  > lony roślin.


  argument w stylu: im więcej pijesz alkoholu i palisz papierosów, tym jesteś lepszym obywatelem - "płatnikiem" akcyzy. dzięki alkoholikom budżet polski ma się świetnie big_grin

  A jeśli chodzi o rosliny - to do fotosyntezy potrzebne jest nie tylko CO2. Zresztą nawet ilość CO2 tez nie może być nieograniczona. Dlatego potrzebna jest duża ilość drzew/krzewów, szczególnie w mieście. A tutaj twoi bracia się nie popisali (ustawa o dobrowolności wycinania drzew, wycinka puszczy itd.).

  No a skoro byłoby tak, jak ty uważasz, to dlaczego TERAZ to nie działa? Dlaczego smog powoduje choroby, duszności i jest śmiertelny ?

  Co jest przyczyną zmian klimatu, wg ciebie? Skąd tak dużo tsunami (w XX w.) ? Skąd ta zwiększona ilość huraganów, tajfunów, orkanów ? Wyjasnij to.
 • super.hetero.dyna 13.12.18, 11:09
  Oczywiście, że do fotosyntezy potrzebne jest nie tylko CO2, ale przy dostatku pozostałych, CO2 jest czynnikiem ograniczającym. W kontekście CO2 w miastach niepotrzebne są żadne drzewa ani krzewy. Kto Ci naopowiadał takich bajeczek? W ogóle na całej Ziemi mogłoby nie być ani jednego drzewa i krzewu, bo wystarczającą do oddychania ilość tlenu produkują oceany. Smog nie ma nic do rzeczy, bo odpusty kupuje się nie od emisji smogu, tylko CO2. Nawet, gdybyśmy palili pod kotłami w elektrowniach diamentami, bez emisji grama smogu, w dalszym ciągu kapłani globalnego ocieplenia będą straszyć karą bożską (od bożka - to nie ort) i domagać się kupowania odpustów.
  Zmiany klimatu są zjawiskiem na Ziemi normalnym, występującym bez przerwy od samego początku. Anomalią byłoby dopiero, gdyby klimat się nie zmieniał.
 • hanusinamama 12.12.18, 21:29
  Nie osmieszaj mnie. Stawiasz wiare w jakieś wielkiego pana co to jak sie zezłoscił to ludzi topił w potopie, kazał ojcu syna zabijać, a swojego pozwolił ukrzyzować (juz pomijam bajke o zapłodnieniu Maryi) faktom naukowym? No mozna i tak.Kazdy mzoe sobie wierzyc w dowolnie wymyśloną bajkę. Twoja pompuje od lat kasę do watykanu. Wiekszej mafii świat nie widział...
 • super_hetero_dyna 12.12.18, 22:42
  W czym gorsza jest wiara w potop 10 tysięcy lat temu od wiary w potop za pięćdziesiąt lat?
 • tanebo2.0 12.12.18, 22:58
  Ten sprzed 10 tys to bajeczka a ten przyszły cię zabije

  --
  Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
 • triismegistos 12.12.18, 21:42
  Ten wątek to doskonała ilustracja słowa roku.

  --
  Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.