Dodaj do ulubionych

Jaki kolor drzwi?

12.12.18, 22:19
Dziewczyny, jaki kolor drzwi wewnętrznych byście wybrały do mieszkania: białe czy w kolorze jasnego drewna? Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do wąziutkiego przedpokoju, w którym po lewej jest ściana, po prawej szafa, a naprzeciwko drzwi do łazienki. Białe czy drewniane? Styl mieszkania raczej minimalistyczny, prosty, podłoga w kolorze jasnego dębu, jasne ściany. W sumie podobają mi się zarówno białe, jak i drewniane, stąd ten problem. Dziękuję za Wasze opinie.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Jaki kolor drzwi? 12.12.18, 22:22
      Ja mam wszystkie białe i to na wysoki połysk, by optycznie rozjaśniały i powiększały przestrzeń. U Ciebie też bym widziała białe, poszerzyłyby przedpokój optycznie.

--
      Achse des Guten
      • alina460 Re: Jaki kolor drzwi? 12.12.18, 22:47
        Ja mam obecnie też wszystkie białe. Wyglądają pięknie, ale chłodno. Sama nie wiem, czy te białe drzwi zaraz naprzeciw wejściowych nie będą razić swoją bielą. Sama nie wiem, czy lepiej eksponować drzwi (białe) czy trochę je wtopic w ścianę (drewniane). Ale dziękuję za opinię.
        • kyrelime Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 09:25
          Ja do takiej typowo drewnianej podlogi mam stosunkowo ciemne drzwi. Gdybym teraz miała remontować rozważałabym białe lub pozostanie przy ciemnych. Wydaje mi się, że jasne drewno na drzwiach jakoś tak nie bardzo pasuje do takiej podłogi, ni to się zlewa ni to gryzie. Ale to moja opinia. Najlepiej przyłóż sobie do podłogi próbnik z tych drzwi i oceń sama jak pasuje☺
          • jak_matrioszka Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 08:58
            Pewnie, że sa. Ja napisałam że rzadko stosowane, sklejka dużo cześciej. Przynajmniej ja nie widuje drewnianych zbyt czesto. Zreszta, przy podłodze "w kolorze", to drzwi drewniane zbytkiem sie wydaja. Chyba, że podłoga też do wymiany i bedzie drewniana po upgrad'zie smile
          • ginger.ale Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 23:36
            kosmos_pierzasty napisała:

> Są do kupienia drewniane, trzeba się rozglądać.

Oczywiście, że są. Jednak autorka pisze poniżej, że podłoga z paneli, a rozważane drzwi "w kolorze drewna", do tego szafa. W tej opcji głosuję za białymi, bo dobrać niegryzące się kolory "drewnianopodobne" jest trudno, zwykle się gryzą.

Ja mam parkiet dębowy, biale drzwi, białe listwy (8cm), wygląda ładnie.

--
            come to the dark side, we have cookies!
    • solejrolia Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 10:15
      BIAŁE, tylko białe smile

Właśnie czekam na realizację zamówienia na drzwi- zamówiłam i będą białe. (podlogę mam dębowy parkiet, a dąb pomaranczowieje, więc jest bardzo ciepły odcień odcień. A wymieniam z drewnianych - bardzo szybko wypaczyły się. )

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
    • lianis Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 10:20
      Ja poszlam na kompromis i mam drewniane z drewna w kolorze brzoza, czyli sa prawie biale z widocznymi slojami

--
      "Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter." - Mark Twain
    • lilyrush Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 13:27
      Białe drzwi wyglądają ładnie jak sa czyste. Brudne sa bleee. Pomysł jak często masz ochotę je myc, albo czy masz kogoś kto będzie to robił za ciebie.
      z własnej woli nigdy białych drzwi, można miec inne tez jasne

--
      Nie dyskutuje z trolami wszelakiej maści.
      • niennte Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 15:08
        Jak są brudne, to się myje. Brud osadza się niezależnie od koloru. Czy można nie myć i nie sprzątać, mając wszystko w kolorze szaro - burym?
        Można mieć w innym kolorze, pod warunkiem, że drzwi nie gryzą się z podłogą i dodatkowo z meblami.
        Poza tym, jeżeli nie jest to prawdziwe, fornirowane drewno, tylko jakaś okleina, to lepiej niech nie udaje drewna.
    • bialeem Re: Jaki kolor drzwi? 13.12.18, 14:35
      Dobrałabym stolarkę do listew i podłogi. Raczej jasne drewno. Teraz mam białe i chętnie bym zmieniła, ale mam bardzo dobry merbauowy ciemno-czerwony parkiet i mi szkoda wymieniaćuncertain
    • aniulka675 Re: Jaki kolor drzwi? 21.12.18, 13:36
      Mam dębowy parkiet i białe drzwi z parkietlux na tle białych ścian wtapiają się w tło i są praktycznie niewidoczne. Efekt jest całkiem fajny moim zdaniem, ja akurat lubię taki minimalizm w urządzaniu mieszkania.
    • segregatorwpaski Re: Jaki kolor drzwi? 21.12.18, 13:45
      Jak białe - to drewno z białym lakierem/bejcą, broń boże białe z okleiną. Drzwi do łazienki zawsze są bardziej narażone na wodę/wilgoć i okleinowe drzwi są po prostu bardziej podatne za uszkodzenia. Tylko drewno! A kolor ja bym wybrała białe drewno, drewno tak, ale w kolorze dębu, jak podłoga.
      • iberka Re: Jaki kolor drzwi? 21.12.18, 16:55
        Myślisz,że trafi drzwi idealnie takie jak podłoga? Nie sądzę dlatego drzwi gładkie, bez faktur itp. Od prawie 10 lat mam Porta drewniane, ale lakierowane na gładko - bez jakichkolwiek faktur. Poza tym, że rok temu dziecko odkurzaczem uszkodziło ok 2cm, to nic im nie dolega.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka