Dodaj do ulubionych

Wigilijne menu

26.12.18, 11:02
U kogo na wigilijnej kolacji byly inne potrawy niz tradyjne? Mam na mysli gkownie dania miesne inne niz ryby.
Edytor zaawansowany
  • mdro 26.12.18, 11:09
    Zaczynam się zastanawiać, czy gazeciarz znów nie zmienił nicka... Mam go wyłączonego także pod katja_katja, więc nie wiem, czy pod tym nickiem pojawiał się ostatnio - któraś widziała?

--
    Nie wiem, czy w moim mieszkaniu jest BARDZO gorąco, ale właśnie dwóch hobbitów wrzuciło mi przez okno jakiś pierścień (znalezione w necie)
  • anilka 26.12.18, 11:34
    Mam wrażenie, że pod kilkoma nowymi niestety
  • grrru 26.12.18, 11:35
    Na sto procent zdradzi się w pewnym momencie obsesją na temat poporodowego rozciągnięcia i nietrzymania moczu

--
    Nadal jem gluten smile
  • osia83 26.12.18, 15:08
    Nie, to jest Najma. Widać wyraźnie wątku o terrorze świąt.
    Ona zawsze miała obsesję na temat mięsa na wigilii.
  • grrru 26.12.18, 11:10
    Moja córka jadła szynkę i pomidorki koktajlowe. Liczy się?

--
    Nadal jem gluten smile
  • saskia44 26.12.18, 11:21
    Moze byc.
  • agrypina6 26.12.18, 11:25
    Mój syn jadł pyzy.
  • saskia44 26.12.18, 11:28
    Z miesem?
  • agrypina6 26.12.18, 11:44
    Nie. Z mięsem by nie tknal.
  • saskia44 26.12.18, 11:59
    agrypina6 napisała:

> Nie. Z mięsem by nie tknal.

To sie nie liczy.
  • alfa36 26.12.18, 11:53
    Mój pierogi z jagodami😃
  • saskia44 26.12.18, 12:00
    alfa36 napisała:

> Mój pierogi z jagodami😃
    Mialam na mysli dania glowne nie desery.
  • sumire 26.12.18, 12:28
    Pierogi funkcjonują na ogół jako danie główne na naszej szerokości geograficznej, wiesz?
  • saskia44 26.12.18, 12:41
    sumire napisała:

> Pierogi funkcjonują na ogół jako danie główne na naszej szerokości geograficzne
    > j, wiesz?

Z owocami to DLA mnie funkcjonuja glownie desery zwlaszcza ze tych owocow to jakies 70% pieroga.
    Ale nie liczy sie, dlatego ze pierogi to tradycyjna potrawa na polskiej wigilii.
  • sumire 26.12.18, 12:42
    Kaczka w pomarańczach to dla ciebie też deser, Najma? big_grin
  • saskia44 26.12.18, 12:45
    Nie zasmiecaj watku. Nie widzisz roznicy w miesie z niewielkim dodatkiem owocow a daniem gdzie owoce stanowia glowny skladnik to przestan chrz..nic.
  • sumire 26.12.18, 12:53
    Raczej nie musisz cenzurować słowa "chrzanić", jest tak samo wulgarne, jak "kurza stopa" big_grin
  • saskia44 26.12.18, 12:56
    Spoko, na wszelki wypadek. A ty zgaduj dalej.
  • anilka 26.12.18, 12:56
    aaaaaaa, wiedziałam, NAJMA big_grin
  • tojamarusia 26.12.18, 12:57
    sumire napisała:

> Kaczka w pomarańczach to dla ciebie też deser, Najma? big_grin

Kurcze, widziałam, że to jakiś znany upierdliwiec. Jasne, że najma.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • saskia44 26.12.18, 12:59
    Zgadujcie dalej. 😂😂😂😂 bawi mnie to.
  • cosmetic.wipes 26.12.18, 14:44
    Nie ma co zgadywać. Nie umiesz zmienić stylu, więc jesteś rozpoznawalna.

--
    Przychodzi Ziobro do apteki:
    - Poproszę czopek.
    - Jaki?
    - Może być.
  • tt-tka 26.12.18, 11:50
    A co cie, sorry, obchodza cudze stoly i w jakim celu zagladasz innym w talerze ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • saskia44 26.12.18, 12:01
    Twoj mnie nie interesuje. Po co w ogole sie wpisujesz w tym watku? Bo sie udusisz? Idz sobie, jest duzo innych, masz wybor, znajdziesz cos dla siebie.
  • tt-tka 26.12.18, 12:17
    saskia44 napisał(a):

> Twoj mnie nie interesuje.

pytasz o CUDZE stoly i menu.

> Po co w ogole sie wpisujesz w tym watku?

Bo mi sie nie podoba twoje wscibstwo i daje temu wyraz.

>Idz sobie,

Bo co, wybierasz sobie rozmowcow ? To nie na otwartym forum. Nigdzie nie pojde.

>jest duzo innych, masz wybor, znajdziesz cos dla siebie.

Ten tez jest dla mnie. Zadalam pytanie, na ktore nie potrafisz odpowiedziec ?

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • saskia44 26.12.18, 12:22
    tt-tka napisała:

> Bo mi sie nie podoba twoje wscibstwo i daje temu wyraz.

Poszukaj odpowiednich watkow gdzie bedziesz mogla lepiej spozytkowac swoja energie w walce ze wscibstwem.

> Bo co, wybierasz sobie rozmowcow ?

😂 Alez oczywiscie ze sobie wybieram. Z toba nie mam ochoty rozmawiac ani czytac twoich wpisow nie bede. Biedna poczulas sie wywolana do odpowiedzi, naprawde nie musisz prezentowac swojego zastawionego stolu. A na twoje pytania nie musze odpowiadac, to ja zadalam pytanie w poscie startowym. Takze zostan jesli masz sie udusic ale zachowuj sie kulturalnie.
  • tt-tka 26.12.18, 12:26
    saskia44 napisał(a):

> Poszukaj odpowiednich watkow

Ten jest jak najbardziej odpowiedni.

> 😂 Alez oczywiscie ze sobie wybieram. Z toba nie mam ochoty rozmawiac ani czyt
    > ac twoich wpisow nie bede.

Nie czytaj. A ja bede odpowiadac, jak dlug zechce tongue_out

> ale zachowuj sie kulturalnie.

Wobec ciebie ? Ani mysle.

--
  • triismegistos 26.12.18, 12:04
    surprised

--
    Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
  • nickbezznaczenia 26.12.18, 12:12
    U mnietongue_out
  • karme-lowa 26.12.18, 12:24
    Najma wróciła?
  • tojamarusia 26.12.18, 13:40
    karme-lowa napisała:

> Najma wróciła?

Na 100%. Nikt tutaj nie jest tak tępo upierdliwy jak ona.

--
  • milka_milka 26.12.18, 13:53
    Jeszcze była Lola, z nią też dyskusja była niemożliwa. Jak grochem o ścianę. Ale tu stawiam na Najmę. Trochę wstyd tak się siebie wypierać i zmieniać nicki jak rękawiczki.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • tojamarusia 26.12.18, 13:58
    Ale loli chyba od dawna nie ma. Za to najma co rusz zmienia nicka i jest. Ma tak rozpoznawalny, betonowy styl, że jest nie do pomylenia z nikim innym.

--
  • saskia44 26.12.18, 14:03
    😂😂😂😂
  • milka_milka 26.12.18, 14:13
    To też charakterystyczne.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • tojamarusia 26.12.18, 14:14
    Cieszymy się razem z tobą najmo😃😃

--
  • milka_milka 26.12.18, 12:30
    Bo jak nie miał mięsa, to jest wsteczny i zacofany, a jak miał to jest postępowy i nowoczesny?

Wiesz, że postu w wigilię nie ma i tylko od decyzji ludzi zależy, co jedzą i pidają?

--
  • saskia44 26.12.18, 12:42
    milka_milka napisała:

> Bo jak nie miał mięsa, to jest wsteczny i zacofany, a jak miał to jest postępow
    > y i nowoczesny?

A kto tak twierdzi? Proste pytanie, odpowiedzi proste dla chetnych.

• frey.a86 26.12.18, 12:37
    Jprd, RAZ w roku podaje się na kolację dania bezmięsne i rybne, a ty przeżywasz jak mrówka okres w kolejnym wątku. Było sobie na lunch zrobić schabowego i nie zawracać ludziom głowy.

Jaki ty masz właściwie problem?
  • saskia44 26.12.18, 12:43
    Zadnego. Jesli nie odpowiadasz na pytanie to po co zasmiecasz watek? Takich smiecacych jest tu wiecej niestety.
  • frey.a86 26.12.18, 12:44
    A ty zaśmiecilaś watek o terrorze bozonarodzeniowym i to tak, że się czytać nie da.
  • saskia44 26.12.18, 12:45
    Nie czytaj. Ja pisalam na temat.
  • frey.a86 26.12.18, 12:49
    Co z tego, że na temat jak w kółko to samo do wyrzygu.
  • saskia44 26.12.18, 12:52
    To rzygaj, nikt ci nie broni.
  • milka_milka 26.12.18, 12:53
    Ty wątek o ciąży zaśmiecasz bardziej.

--
  • saskia44 26.12.18, 12:58
    Przeciez ten watek zalozony przez jego autorke nie ma sensu. Chyba jestem w ciazy, spoznia mi sie okres.... kobieta, matka 3 dzieci, naprawde?
    Oh zycze ci zebys nie byla, wszystko sie ulozy...
  • grrru 26.12.18, 13:42
    saskia44 napisał(a):
    >
    > azy, spoznia mi sie okres.... kobieta, matka 3 dzieci, naprawde?
    >
    Gdyby nie była kobietą istotnie byłoby to dziwne big_grin A matka 3 dzieci już nie może zajść w ciążę?

--
    Nadal jem gluten smile
  • tt-tka 26.12.18, 13:12
    saskia44 napisał(a):

> Zadnego. Jesli nie odpowiadasz na pytanie to po co zasmiecasz watek? Takich sm
    > iecacych jest tu wiecej niestety.

...wypowiedziala sie naczelna smieciara. Z tych mniej rozwinietych naczelnych.

--
  • grrru 26.12.18, 13:43
    Nie rozumiesz. Nie chodzi o to, że nie wolno podać dań bezmięsnych i rybnych na kolację. Każdego innego dnia możesz, ale tego akurat nie, bo wtedy jest terror.
    Tak samo jak tort jest ok w każdy dzień poza urodzinami, szampan zawsze, byle nie w sylwestra, a biała sukienka na każdą inna okazję poza ślubem.

--
    Nadal jem gluten smile
  • frey.a86 26.12.18, 14:09
    10/10
  • same-old_mona 26.12.18, 12:38
    U teściowej na wigilijnym stole była masa mięsa :p szynki, salami, cannelloni z mieloną wołowiną, pieczona jagnięcina, kiełbaski jagnięce w sosie pomidorowym...
  • saskia44 26.12.18, 12:46
    Dzielilas ten stol z tesciowa?
  • same-old_mona 26.12.18, 12:54
    Owszem.
  • saskia44 26.12.18, 12:59
    same-old_mona napisał(a):

> Owszem.

No to sie liczy.
  • same-old_mona 26.12.18, 13:39
    I wyobraź sobie, że nawet to jadłam! I to ze smakiem, bez cienia obrzydzenia :p
  • saskia44 26.12.18, 13:41
    same-old_mona napisał(a):

> I wyobraź sobie, że nawet to jadłam! I to ze smakiem, bez cienia obrzydzenia :p

Ale is sobie wyobrazam, ja tez jadlam pyszne dania w tym mieso.
  • maaria33 26.12.18, 14:04
    ja tez jadlam pyszne dania w tym mieso.

No, nareszcie.

Nie mogłaś od tego zacząć. JA ...JADŁAM...MIĘSO ...W WIGILIĘ.

medal, oklaski, kurtyna
  • maaria33 26.12.18, 14:06
    P.S. Fakt, brakowało Twojego dorocznego "A ja jadłam curry w Wigilię, a Wy? " ? big_grin

Tradycja silniejsza niż karp big_grin
  • antoniakotta 26.12.18, 12:55
    Idż spać, najma.
  • kalina_lin 26.12.18, 13:21
    U mnie nie było. Ale chętnie bym na Wielkanoc ugotowała kilka wigilijnych potraw. Bardzo je lubię.
  • kosmos_pierzasty 26.12.18, 13:27
    Kurczę, ja dań mięsnych nie podaję w ogóle, kiedy mam gości... Ani je lubię, ani umiem przygotować... Więc czemu w Wigilię miałabym robić wyjątek?
  • saskia44 26.12.18, 13:34
    😂😂😂 skoro nie ppdajesz w ogole to nie ma powodu zebys je podawaly w Wigilie.
  • milka_milka 26.12.18, 13:55
    Jak to???? Trzeba było chociaż parówki podać, inaczej poddajesz się stereotypom. uncertain

--
  • martaesz 26.12.18, 13:51
    U mnie postny barszcz kiszony z uszami z kapustą, zupa rybna,sałatka jarzynowa, dorsz,łosoś, pierogi z kapustą, ryba po grecku, śledz po żydowsku, japońsku i warszawsku,Grybki w occie.
    Makowiec, sernik,blok, tort śmietanowy.
  • saskia44 26.12.18, 13:53
    U kogo na wigilijnej kolacji byly inne potrawy niz tradyjne? Mam na mysli gkownie dania miesne inne niz ryby

• lily_evans11 26.12.18, 16:07
    A po co? BTW nawet kościół od ilus lat dopuszcza mięso na wigilię, więc nie wiem, najma, czym się podniecać.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • tt-tka 26.12.18, 14:12
    martaesz napisała:

śledz po żydowsku, japońsku i
    > warszawsku,

Mozesz zapodac, jaki to jest sledzik po warszawsku ? Mozliwe, ze znam potrawe, tylko pod inna nazwa, zaciekawilo mnie, bo do tej pory sie nie spotkalam.

--
  • martaesz 26.12.18, 14:41
    Sledz zwiniety jak rolmops,Z konserwową papryką, konserwowym ogórkiem smarowane mysztardą tą z ziarnami gorczycy zalane zalewą octową oraz krązki cebuli.
  • tt-tka 26.12.18, 15:41
    Martaesz, dzieki za info. Swoja droga nie spotkalam sie w Warszawie ze sledziem tak podawanym, a stad jestem smile

--
  • martaesz 26.12.18, 16:16
    Mamiś moja tak robiła , tak sobie nazwała i są po warszawsku😁.
    Moja rodzina z obu stron warszawska od pradziadów.
  • tt-tka 26.12.18, 16:32
    Znaczy Mamis jest matka chrzestna TYCH sledzi, tak robionych ? Gratki big_grin

--
  • martaesz 26.12.18, 17:47
    tt-tka napisała:

> Znaczy Mamis jest matka chrzestna TYCH sledzi, tak robionych ? Gratki big_grin
    >
    Ale jakiś problem🤔
  • tt-tka 26.12.18, 20:50
    martaesz napisała:

> > Znaczy Mamis jest matka chrzestna TYCH sledzi, tak robionych ? Gratki big_grin
    > >
    > Ale jakiś problem🤔

Ale zaden ! Ucieszylam sie, ze juz wiem, skad nazwa, bez zadnych podtekstow. Nigdy wczesniej nie spotkalam sledzi po warszawsku, po prostu.

--
  • martaesz 27.12.18, 09:31
    Być z Warszawy i nie znać potraw po warszawsku.
    Ty pewnie znasz pod nazwą po radomsku lub siedlecku😁
  • chocolate-cakes 26.12.18, 14:17
    Mięsne to nie ale dlatego, że wigilia była jak zwykle u mnie a ja aż tak za mięsem nie przepadam i nie jem często. Mama i teściowa lubią ryby więc mama zrobiła jakąś rybę smażoną, nawet dobra była, choć ryby średnio lubię. Zjadłam symbolicznie. Tej ryby było jak dla 12 osób, które lubią ryby a nas było 7, z których 3 zjadły niewiele więc mama 3/4 zabrała do domu. Była grzybowa, barszcz czerwony i pierogi, sernik, makowiec, piernik, ciasteczka inne, muffinki, kompot z suszu. Nie było kilku innych dań, które kiedyś robiliśmy ale jakoś aż tak bardzo nam nie smakowały, więc nie robimy. Średnio tradycyjnie ale mniej więcej to co lubimy jeść. Trzy sałatki zeszły najszybciej smile
  • nenia1 26.12.18, 14:17
    saskia44 napisał(a):

> U kogo na wigilijnej kolacji byly inne potrawy niz tradyjne? Mam na mysli gkown
    > ie dania miesne inne niz ryby.

Uwielbiam ten rodzaj buntu. Co za odwaga w myśleniu. Miałam znajomego, który się oburzał, że na jabłko mówi się jabłko. A nie przykładowo gruszka. Czad.
  • antoniakotta 26.12.18, 14:31
    A za miast kolęd zaśpiewajmy God Save the Queen, koniecznie twoim ciężkim wschodnim akcentem, najma :FD
  • ira_08 26.12.18, 15:36
    A sushi by się liczyło?

Jedliśmy christmas pudding, mince pies, indyka. Po kolacji powiesilismy skarpety na kominku, zostawiliśmy ciasteczka i mleko dla Santa Clausa. Żadnej przasnej ryby, terroru pierogowego, duszenia indywidualności polsko-katolickim piernikiem. Tfu.
  • maaria33 26.12.18, 15:43
    W Wigilię? Nie w Boże Narodzenie? Jakaś nowa tradycja? wink

p.s. w tym roku pierwszy raz w życiu jadłam dobre mince pies
  • saskia44 26.12.18, 15:51
    maaria33 napisała:

> p.s. w tym roku pierwszy raz w życiu jadłam dobre mince pies
    Z M&S u dziubdziusia w odwiedzinach. Nie 🤣
  • maaria33 26.12.18, 15:54
    big_grin

Nie, zmodyfikowana receptura angielskiej koleżanki. Warsaw City wink big_grin

• ira_08 26.12.18, 15:52
    Żadnej tradycji, chcesz mnie zabić? Byłam w UK przez 4 dni, wiem jak wyglądają prawdziwe święta.
  • maaria33 26.12.18, 15:55
    Bez terroru! big_grin
  • saskia44 26.12.18, 15:44
    Sushi - bleee. Ale liczy sie. 😂😂😂😂
  • maaria33 26.12.18, 15:46
    Jedliśmy christmas pudding, mince pies, indyka. Po kolacji powiesilismy skarpety na kominku, zostawiliśmy ciasteczka i mleko dla Santa Clausa. Żadnej przasnej ryby, terroru pierogowego, duszenia indywidualności

wink big_grinbig_grin

świetna satyra
  • lily_evans11 26.12.18, 16:09
    Łkam big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • saskia44 26.12.18, 15:49
    No i jak bylo do przewidzenia potraw nietradycyjnych na stole wigilijnym prawie zadna nie miala, ale oczywiscie w watku sie wpisaly, a myslalam ze nie bedzie wiecej niz 1 max 2 odpowiedzi. Za to wysyp zabawno-zalosnych wpisow. 😂😂😂😂 zegnam kre....i.
  • ira_08 26.12.18, 15:51
    Papsik.
  • lily_evans11 26.12.18, 16:09
    Do miłego nieuslyszenia big_grin.

--
    Nigdy nie byłam złą babą
  • sumire 26.12.18, 17:18
    Pa, naprawdę nie musisz cenzurować ostatniego słowa, kretynka to normalne określenie na istoty twojego rodzaju smile przykre, że już musisz się żegnać i pozdrawiam znad bardzo tradycyjnego G&T smile
  • czterdziesciplustoja77 26.12.18, 17:51
    M&Msy- uweilbiamsmile
  • nickbezznaczenia 26.12.18, 20:15
    big_grin
  • leni6 26.12.18, 20:32
    Kotlety panierowane były na pewno i chyba stał talerz z wędlinami, jedno i drugie specjalnie dla dzieci, które z tradycyjnych potraw nic by nie zjadły.
  • korag100 27.12.18, 19:52
    Bezsensowne wpisy najmy są większa tradycja niż ryba w wigilię. Na koniec się obrazila na tych co nie jedzą mięsa w wigilię. Potem sama ze sobą się pożegnała. I tak do następnego Nicka. A wystarczyłoby jej jeden na forum zaburzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka